Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73251) -vitya- válasza Slavia (#73250) üzenetére


-vitya-
őstag

teljesen tanácstalanná tettek ezek a hardvert érzékelő szoftverek :D
a cpu-z és a hwinfo ellenkezőjét állítja, itt van egy képen a kettő:

na most légy okos domokos :D, minden esetre holnap reggel úgyis szétszedem a gépet, kap új videókártyát (rx 560, 4GB) és akkor ránézek a memóriaslotokra is

-=Витя=-

(#73252) MK VII válasza Slavia (#73250) üzenetére


MK VII
veterán

Ez egy csúnya aszinkron dual chanel. Szerezz még egy modult esetleg vegyél ki egyet. Vagy, ha a mennyiség fontosabb mint a sebesség akkor hagyd így.

(#73251) -vitya-
Frissítsd a cpu-z programod. Lehet azért mutatja rosszul.
Meg igazíthatnál az időzítéseken, mert rossz ránézni. :)

[ Szerkesztve ]

(#73253) -vitya- válasza MK VII (#73252) üzenetére


-vitya-
őstag

miért rossz nézni az időzítéseket? min igazítsak? ;-)

-=Витя=-

(#73254) MK VII válasza -vitya- (#73253) üzenetére


MK VII
veterán

Azt látom, hogy cl10-es, de az a 9-12-12-35, hogy jött ki? Tudom FX máshogy áll a memóriákhoz, de egy 9-10-10-28-cat megpróbálhatnál belőni neki pici feszemeléssel.
Pesze előbb pontosan kéne tudni, hogy dual vagy single chanelben mennek a ramjaid. Cpu-z-t frissítsd.

(#73255) -vitya- válasza MK VII (#73254) üzenetére


-vitya-
őstag

bevallom automatán jött ki :D, asrock alaplap így érezte helyesnek...
frissítek, ellenőrzök, próbálok - visszajelzek.

más:
btw, van valami játék, ami kihasználja a 8 magot? - úgy meglesném a cpu tiszta tudását valamiben ;-)

-=Витя=-

(#73256) MK VII válasza -vitya- (#73255) üzenetére


MK VII
veterán

Rendben.
Aztán majd írj privátban, mert a memória tuning nem idevágó téma, de segítek szívesen.

(#73257) Slavia válasza MK VII (#73252) üzenetére


Slavia
aktív tag

Jah jön még egy modul majd. :) Mennyiség fontosabb. :) NAH DE témát zárjuk! :) Sok az off megint.

(#73258) -vitya- válasza Slavia (#73257) üzenetére


-vitya-
őstag

Nem vágom, miért offtopik az FXhez való memóriák kérdése, az általa támogatott időzítésekkel :P

HA csak és kizárólag a processzorról lehetne írni - semmi kapcsolt rendszerről, akkor ennek a topiknak (ahogy átnéztem) a 90%-át ki kellene dobni. Pedig érdekes, és sokszor hasznos dolgok vannak benne...

pl. olcsó memória van Am3-hoz, míg mindenki más fizesse csak a drágát, nekem ez új volt, de tetszik! ;-)

-=Витя=-

(#73259) Slavia válasza -vitya- (#73258) üzenetére


Slavia
aktív tag

Igen sajnos igazad van 90% nem is ér semit éppen ezért ne bővítsük 91%-ra :) mert ha jön olyan akinek valóban kell segítség pontosan ugyanezt fogja mondani mint te.

Elég szívás volt amikor elkezdtem olvasni a topikot és pistike13 és gézuka bécike egy mondataiból volt 340000 darab. 50 oldalig bírtam aztán hála istennek sikerült megtalálnom a megoldást egy teljesen más oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#73260) Elcan


Elcan
tag

Sziasztok!

Megtennétek, hogy ránéztek a beállításokra? Van-e amin állítanom kell, vagy jó ahogy van?

A mostani Asrock 970 Pro3 R2.0 helyett mennyivel járnék jobban egy használt Asus M5A97 EVO R2.0-val?

(#73261) Od!3 válasza Elcan (#73260) üzenetére


Od!3
tag

990-es chipset alatt ne gondolkodj szerintem.

ASUS M5A99X EVO R2.0, AMD FX 6300 (1,26V 4,2 Ghz), Arctic Freezer Xtreme R2.0 borda+2x(12cm) Noiseblocker BlackSilent XLP, 16GB DDR3 HyperX Blue (1866Mhz), GIGABYTE GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3GB, Be Quiet! Pure Power 9 500W, 1TB Seagate HDD (7200RPM)

(#73262) ViZion válasza Elcan (#73260) üzenetére


ViZion
félisten

C1E és C6 is enabled.
OC mode auto helyett ha van, akkor DOCP vagy ofset, vagy bármi ami nem ez...
Feszkókat és egyéb apróságokat lehet finomítani, az összefoglalóban van asus írás, kezdésnek abból lehet, persze a te procidra igazítva.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#73263) -vitya- válasza MK VII (#73254) üzenetére


-vitya-
őstag

Leirom ide, hatha masnak is lesz hasonlo gondja:
A 800as ramokat 933on jarattam, es emiatt az alaplap a sajat hataskoreben, csak ugy szo nelkul single channelt allitott be. Mikor az idoziteseket akartam ellenorizni, akkor lattam, hogy ez a baj. Most mar dual channelben fut.

Mondjuk a hwinfo meg nem tudom miert irta ki, h dual, mikor singleben ment.

Kozben bekerult az rx 560, es a 4k video lejatszas kb 3% cpu-t eszik mostantol - ez durva ;)

Ezennel kesznek nyilvanitom, igen hosszu idore a rendszert, ki is toltom az adatlapom immar ;)
Kosz mindenki segitseget

-=Витя=-

(#73264) Elcan válasza Od!3 (#73261) üzenetére


Elcan
tag

Szia!

Akkor se, ha nem akarok nagy tuningot? Max 4 GHz-et?

(#73265) Jakuskacsa válasza Elcan (#73264) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ha nem akarsz tuningot, (ami szentségtörés!!! :DD :DD ) akkor az asus is jó.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#73266) Slavia válasza Elcan (#73264) üzenetére


Slavia
aktív tag

Micsooodaaa! meg ne tudjuk főleg Vizion meg kacsa hogy te alapórejelen jársz topikóóóni! :D Vizion felvázolta hogy alapórajelen minimum egy korbácsolás!

[ Szerkesztve ]

(#73267) Elcan válasza Jakuskacsa (#73265) üzenetére


Elcan
tag

A 4 GHz nem is tuning?:)
Szeretnék természetesen, nem akarok vétkezni. :)

(#73268) Jakuskacsa válasza Elcan (#73267) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ha minimális tuning lesz, elég az asus lap.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#73269) Elcan válasza Jakuskacsa (#73268) üzenetére


Elcan
tag

Mert így még a 4-et sem merem megkockáztatni a mostani lappal, bár már többen írták, hogy úgy még elmehet. VRM kap hűtést.
Még lejjebb mentem feszben tegnap az 1,26-ról 1,2-re. Prime-ot futtattam kb 20 percig, nem fagyott és 50 fokig ment föl a kupak. El merjem így kezdeni a fölfelé lépegetést? 3600, 3700?

(#73270) Jakuskacsa válasza Elcan (#73269) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Elindulhatsz vele, de 4ghz-n szerintem kell már alá a fesz. (1.3 biztos, de inkább fölötte). Figyelj, egy próbát megér, semmit nem veszítesz vele. Ha nem megy, akkor tudod, hogy kevés a lap alá.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#73271) Od!3 válasza Jakuskacsa (#73270) üzenetére


Od!3
tag

Nekem turbo OFF, és alapfeszen ment az FX 6300 4ghz-en. Elcan próbálj rá :)

[ Szerkesztve ]

ASUS M5A99X EVO R2.0, AMD FX 6300 (1,26V 4,2 Ghz), Arctic Freezer Xtreme R2.0 borda+2x(12cm) Noiseblocker BlackSilent XLP, 16GB DDR3 HyperX Blue (1866Mhz), GIGABYTE GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3GB, Be Quiet! Pure Power 9 500W, 1TB Seagate HDD (7200RPM)

(#73272) Jakuskacsa válasza Od!3 (#73271) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

De ahogy olvashattad, ő már alulfeszelte...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#73273) CPT.Pirk válasza Jakuskacsa (#73270) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért az csúnya lenne, ha azt nem tudná. Az én gagyi 760G-s lapom is viszi a 8 magos FX-et fesz emelve 4GHz-en, pedig még borda sincs a feteken! Mindezt prime maximum heat alatt is.

Egyébként holnap érkezik egy Asus M5A97 EVO rev2.0, arra fogom cserélni a régi lapomat aztán meglátjuk abban mit bír a procim.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#73274) -vitya-


-vitya-
őstag

Amúgy 8350-el meddig érdemes lefelé próbálkozni a feszültséggel?
Nekem most 1.3V, fix, turbó nélküli 4100MHz. Vajon próbálkozzak még, vagy ez már elég jó eredmény?

-=Витя=-

(#73275) Jakuskacsa válasza -vitya- (#73274) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

1,45 ig nyugodtan adhatod neki, ha tudod hűteni.... sőt, ugye a 9xxx széria az válogatott 8xxx-ből került ki, ott gyárilag 1,488v ot kapnak a cpu-k... Csak tudd hűteni, az fx-eknek ez a gyenge pontja, az iszonyatos hőleadás.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#73276) erer1000 válasza CPT.Pirk (#73273) üzenetére


erer1000
őstag

azt hogy :O

milyen lap?

az én 760G lapom (asus m5a78l-m usb3) alap órajeles 8350nél throttolt pár perc után max terhelésen.
jól szellőző házban

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#73277) CPT.Pirk válasza erer1000 (#73276) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Úgy, hogy még a Phenomhoz vettem egy Borcken2 hűtőt, azzal normális hőfokon tudom tartani. [link] Mivel nálam nem lehet kikapcsolni a proci TDP limiterét, így óvatos tuninggal kitapasztaltam, hogy 4.0GHz-en még nem veszi le az órajeleket prime95 alatt sem, 4.1-en már igen.
A lap pedig ez: [Gigabyte GA-78LMT-S2P rev3.1] A gyári support lista szerint is tudja a 125W-os procikat.

Egyébként ezek a táp fetek nem annyira kényesek, mint azt itt írják. Terveztem tápot ugyanilyen tokozásúakkal ahol mindössze 1 fet páros leadott 28V-on 6A-t, ami 170W körül volt. Az a nyák amin meg volt csinálva az csak két rétegű volt, közel sem vitte el olyan jól a meleget, mint egy sokrétegű alaplap de mégis bírta.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#73278) Slavia válasza CPT.Pirk (#73277) üzenetére


Slavia
aktív tag

Érdekes ez,nekem a 8300 (95W) 970A gigalapban (8+2) 4Ghz-n 1.29Vnál 20 fokos külső hőmérséklet mellett IBT VeryHigh 10 run olyan 53-56 fokig mászik fel a vrm úgy hogy közben rá van állítva egy 6 cm-s venti és hátsó venti is on meg oldaról még egy 12cm-s löki befelé a levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#73279) CPT.Pirk válasza Slavia (#73278) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

10 perc prime95 után ezt tapasztaltam. Valszeg a Temp3 a vrm hőmérséklete. Nálam annyi szelet kapnak, hogy a procihűtő ventije arra fúj, felettük meg ott van a táp alján egy 12cm-es venti. Bár az igaz, hogy az csak 3.3V-ról jár, szóval sok levegőt nem szív. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#73280) Slavia válasza CPT.Pirk (#73279) üzenetére


Slavia
aktív tag

Uh 69 fok?:D Marattasd már meg IBT-vel very high-n ha lesz kedved hozzá egy 10 köröset kíváncsi lennék az értékekre. :D

(#73281) Jakuskacsa válasza Slavia (#73280) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Játék alatt megáll 55 fokba, ha itt ennyi. Az meg jó...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#73282) -vitya- válasza Jakuskacsa (#73275) üzenetére


-vitya-
őstag

én a másik irányt írtam :DDD
lefele, vajon meddig mehetek... ;-)

-=Витя=-

(#73283) CPT.Pirk válasza Slavia (#73280) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lófütty! ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#73284) Slavia válasza Jakuskacsa (#73281) üzenetére


Slavia
aktív tag

Majd az asus deszkával jobb lesz. :) Később láttam fentebb hogy holnap érkezik meg neki a lap. DE ettől eltérően megnéztem vóóna egy értéket ibt-vel. De csak kíváncsiság miatt. :)

(#73285) FoLey-v válasza CPT.Pirk (#73283) üzenetére


FoLey-v
addikt

Ezen a hőfokon már lehet szalonnát is megsütni. ;]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#73286) thoma83


thoma83
csendes tag

Sziasztok! Jelenleg egy fx6300- am van 4ghz-en. Adobe premier-nél mennyit számítana ha lecserélném egy 8 magos fx-re? Van értelme kihozni a konfigom maximumát vagy inkább rakjak össze egy intelt?

[ Szerkesztve ]

(#73287) CPT.Pirk válasza FoLey-v (#73285) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De ezek mosfet-ek. 100C° tok hőmérséklet ezeknél még üzemi paraméter. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#73288) Jakuskacsa válasza CPT.Pirk (#73287) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

A HT miért csak 2000 en futkos? Nb mehetne 2400ra a HT meg 2600 ra, legtöbb esetben ezeket feszemelés nélkül tudja....

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#73289) CPT.Pirk válasza Jakuskacsa (#73288) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mert ennek a lapnak a bios-a nem igazán FX kompatibilis és vannak értékek amikhez nem szabad hozzányúlni. A HT órajel is ilyen, ha csak azt állítom át, nem bootol a gép, alap órajelen sem, mindegy merre állítom át.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#73290) DraXoN válasza thoma83 (#73286) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nem pont FX, és nem a legújabb premiere,
pontosan nem tudom mennyit érne a plusz 2 mag, de kiindulásnak jó lehet ez a cikk:
[link]

látszólag használná ha kapna még plusz 2 magot.
Bár lehet többet profitál egy új intel vagy amd platformból (persze azon fejlesztés nem csak egy CPU csere, és anyagilag is drágább). De ha valaki "ezzel keresi a kenyerét", akár megérheti egy komolyabb szintű fejlesztés. A csak "hobby" akkor lehet érdemes mérlegelni és csak egy erősebb CPUt berakni (ha megéri).. hobby esetén utóbbi se biztos.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#73291) Heylel válasza Elcan (#73264) üzenetére


Heylel
csendes tag

Szia!

Nekem pont ugyanez az alaplapom van és a FX-6350 simán megy 4,5 GHz-et. Ha 8 magosod van akkor tényleg érdemes 990-es alalapot venni a hardveraprón, de ha nem tudsz annyi pénzt összerakni, 1000 forint környékén lehet kapni 8 cm-es kis hűtőventillátorokat, ha a VRM-re és a NB-re rárakod (tudom, házibarkács meg minden), akkor nem lesz gond. Nekem is így megy már egy ideje.

(#73292) thoma83 válasza DraXoN (#73290) üzenetére


thoma83
csendes tag

Köszi a linket, jókat ír... na most vagyok bajban :) na mindegy még akkor várat magára a dolog. Ha jó áron találok 8 magos Fx-et akkor kipróbálom, de inkább intelre váltok majd késöbb. Ha a pénztálcám is engedi. :)

(#73293) CPT.Pirk válasza thoma83 (#73292) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahogy alakulnak az Intel hülyeségei, én inkább egy Ryzenre ruháznék be később. Egy 6/12-es verzióba. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#73294) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na megjött az ANUS lapom! :C


Mostanra állt össze minden. Per pill azonos órajeleket lőttem be mint az előző lapnál, hogy össze lehessen hasonlítani a dolgokat. Egyedül a HT órajele lett 2200 a 2000 helyett, mert ebben az alaplapban már be lehetett állítani normálisan... Eddig fasza, egy picit gyorsabb is a gép.

Holnap ha lesz időm, akkor megnézem a tuningot tovább. Illetve kellene csinálnom előbb egy széles 12V proci tápcsatit a lentebb látható okok miatt, mert nekem még csak 4 pines csatim van.

Itt jön néhány kép az előző lapról, érdekes tapasztalatokkal:


Ez volt az elrendezés, itt még nem látszik semmi érdekes.


A +12V proci táp csati viszont beégett, alig jött ki. Ezt két dolog tudja okozni, az egyik a túláram, a másik a kontakt hiba, mikor nem tökéletes az érintkezés és ívet húz az áram a két felület között. Ez esetben valószínűbb a túláram problémája.
*a kondi nem hibás, gyárilag ferdén van beforrasztva.


Ezeken a mosfetek körüli nyák elszíneződése látható. Ezt a melegedés okozza. Ettől mondjuk baja nem lesz, de látható, hogy rakhatott volna a gyártó hűtést a mosfetekre.

Szóval elmondható, hogy a rev 3.1-es Gigabyte GA-78LMT-S2P alaplap képes elvinni a 8 magos FX procikat is, de javasolt nem felvinni a tuningot 4GHz-ig. A biosa amúgy se kedvez az FX procik tuningjához...

A fogyasztásmérőm szerint terheletlenül 80W-ot fogyasztott a gép, IBT alatt meg 310-et. Vagyis 230W extrát jelent a 8 mag. Az ANUS lapban is kb. ezeket a számokat hozza a proci, a Vcore a bios szerint 1.38V

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#73295) Jakuskacsa válasza CPT.Pirk (#73294) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Érdekes dolgok... ezért tanácsoljuk inkább h senki ne próbálkozzon hasonló lappal fx et használni. Tudom elmegy benne, de látszik h megviselte...

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#73296) DraXoN válasza CPT.Pirk (#73294) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

És nem is tudtál róla, észre se vetted volna ha nem akarsz lapot cserélni? :)

Erősen túlterhelték "szegény" alaplapot...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#73297) ViZion válasza CPT.Pirk (#73294) üzenetére


ViZion
félisten

:Y
Szerencsédre nem égett le az egész... bakker, ilyesmi (de nem ilyen durva) besülést már láttam ATX24 pin csatin is, de ott a deszka kuka is volt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#73298) CPT.Pirk válasza DraXoN (#73296) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy ideig még valszeg nem. :) Lehet pár óra prime95 vagy IBT után jött volna némi füst, de normál használat alatt azért ez még jó ideig ment volna.

ViZion: Annyira nem para, nem maga a nyák égett meg, csak a csatlakozóban a műanyag. Nem annyira egyszerű elégetni az üvegszálas nyákot.

Jakuskacsa: Mondjuk alapórajelen simán elbírnál a 8 magos fx-et is, de ki hajtja alap órajelen? :D
Mondjuk előzőleg egy Phenom2 volt benne tuningolva, az is zabált mint állat. :K

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#73299) ViZion válasza CPT.Pirk (#73298) üzenetére


ViZion
félisten

Nem a nyák gyullad ki, hanem a műanyag... onnan a kábelek, a tápban felrobbannak a kondik, attól elég a hálózati kábel, kigyullad a tapéta, az asztal, a kanapé, leomlik a födém az utcán parkoló autókra és lángra kap a kifolyt üzemanyag, felrobban és viszi a házat... meg a fél utcát. :K

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#73300) Slavia válasza DraXoN (#73296) üzenetére


Slavia
aktív tag

Éppen ezen gondolkodtam én is hogy hogy a fenébe nem tünt fel neki hogy valami nagyon nem okszer.... Érthetettlen számomra. :D Meg mekkora szerencse kellett hogy az a szerencsétlen lap eddig húzta.:D

UI:Azért a ház igazi óldszkúúúl. P4 tájp. Azért gondolom ez csak 1 hobbi konfiguráció,vagy inkább vesszen ha veszik nincs jelentősége alapon. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.