Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74401) Johni5 válasza SECTORnooB (#74395) üzenetére


Johni5
őstag

Őszinte leszek.X3 710@x4 3200on megeszi az FX 4130-at.4700 on.Mókás...4300 más kategória volt.
7970 el lefuttattam 720-és 1080 teszteket.Nem csalódtam a Phenom II be.

(#74402) SECTORnooB válasza Johni5 (#74401) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Izgalmasan hangzik, sajnos nincsen túl eresztve az apró ilyen processzoral :(

(#74403) DraXoN válasza Johni5 (#74401) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

viszont, a phenom elvérzik ha valami avx utasítást használna.. egy-két újabb játék (motor) esetén emiatt pl. gyorsabb lehet az FX..

én egy phenomII x4 925 ről váltottam (@3500Mhz órajelre volt emelve, felette nem bírta), FX6200ra.. az a legtöbb esetben játékoknál még alapórajelen is gyorsabb.. hát még azt is meghúzva... pedig ugyan úgy első generációs bulldozer.. És olyan játékoknál is gyorsabb amikor csak 1-2 magot használ az adott játék.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#74404) Johni5 válasza DraXoN (#74403) üzenetére


Johni5
őstag

Rambószix alatt ezt láttam én is.De anyu netezés közben ebből nem profitál,már ha dugiban nem gémel. :DDD

(#74405) SECTORnooB válasza Johni5 (#74404) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én megnyúzom majd, most akkor nem tudom mit vegyek elbizonytalanitottatok. :))
Akkor lehet az Fx4*** re kéne bérháznom?

[ Szerkesztve ]

(#74406) Johni5 válasza SECTORnooB (#74405) üzenetére


Johni5
őstag

Lehet olcsóbban megkapod.Én itt az aprón vettem 6e ft-ért. :)

(#74407) Raggie


Raggie
őstag

Szervusztok topiklakók! :)

Öcsém gépében az alábbiak vannak jelenleg:
FSP Raider 550W
ASUS M5A97 R2.0
FX-6350 @4,4 GHz
8 GB 1600MHz DDR3 RAM
R9 290 Vapor-X OC

Nos a videókártya nemrég került bele, egy HD7950-et váltott. Azt vettem észre, hogy a processzor nem tudja teljesen kihajtani. 70-80% körül teker a VGA és 85% fölé csak nagyon ritkán megy. A (szinte) kizárólagos szempont a PUBG mert öcsém azt tolja éjjel-nappal.
Szóval szerintetek származhat-e előnye neki abból, ha beruház mondjuk egy 8320/8350-re és azt járatná hasonló órajelen?
Megér-e mondjuk 15-20ezret az a plusz két mag?
Mondjuk ha a mostanit el tudja adni, akkor talán 5-15 ezerről beszélünk csak.

Nekem elég régóta csak intel procijaim vannak ezért nem igazán tudom AMd-n belül az erővizsonyokatés, hogy mik a mostani játékokkal a tapasztalatok.

Előre is köszönöm a válaszokat!
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#74408) Habugi válasza Raggie (#74407) üzenetére


Habugi
addikt

VSR-t kapcsoljátok be a driverben, kijelző natívja helyett mehet PUBG-ben az 1440p, AA-t el lehet hagyni, egy-két beállítás visszavesz és az eredmény.., VGA 100%-on pörög (nincs ledadogás/alkalmankénti FPS drop), teljesen "kihajcsa" az OC 6350, tán még némi FPS előnye is származhat a megfelelő beállításokkal.

--> Problem solved

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#74409) Raggie válasza Habugi (#74408) üzenetére


Raggie
őstag

Kösz a tippet, mindenképp kipróbáljuk!
Jelenleg 40-45 közé esik be néha az FPS fullHD-n a városokban nagyobb tűzharcok/robbanások közepette.
Ideális esetben ezt kellene minimum 55-60-ra feltornázni és akkor lesz "öröm é bódottá". :)

SZERK: egyébként bármilyen más praktikus okból megérheti ez a váltás?

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#74410) Habugi válasza Raggie (#74409) üzenetére


Habugi
addikt

Nem ismerem a PUBG szálkezelését, ezért nem nyilatkoztam az esetleges +2 mag ügyében. :B

Van ami miatt megérhet egy próbát és van ahol semmi értelme nem lenne.
Igazából elvi kérdés manapság továbbfejleszteni egy AM3+ configot, ha végső elszámolást tekintve tényleg ki tudnátok hozni egy 5-10K-ból pl a 8320ast és teszem azt 4.4 helyett megy mondjuk 4.7-et akkor tán' bólintós, lenne.., de a lap csak 4+2es, ugyan borda van rajta deee, szhóval 6+2 alatt/alá nemigen szokás tiszta lelkiismerettel 8magost ajánlani. :N

Jobb esetben bírná a VRM, komolyabb probléma/melegedés nélkül de OC szinten kotlana meg, így viszont egy lépést tettek előre kettőt hátra mert +2mag de órajelben hátrébb lesztek mint most, ami nagyon nem jó 1080p/kihajcsa-e szempontból, általánosságban.., ugye főleg játék/szálkezelés kérdése.

Ezért kezdtem helyből a "softveres" csavarral, hamár lenne mit alkalmanként félretenni úgy mint most akkor apránként összeállhatna egy Ryzen/Ryzen refresh/nagy kékshég, akármi, érted.
Nincs különösebb baj azzal a configgal lap/CPU szinten csak most van "egyben", megbontani így 2018 elején sztem már nem kéne, persze ti tudjátok. :)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#74411) Raggie válasza Habugi (#74410) üzenetére


Raggie
őstag

:R
Pontosan ezen vonalak mentén elmélkedtem én is. Akkor szerintem hagyjuk is a dolgot. Max még ebből megpróbálunk finomhangolással kicsikarni egy 4,6-4,7 GHz-et hátha! :)

Meg persze a VSR-t. Ezért a tippért nagyon köszi! Nem is tudom miért nem jutott eszembe még eddig. Mondjuk az AA dolog lehet beletúr egy kicsit az elméletbe, mert öcsém minimum-közepes beállítások mellett játszik de az AA mindig legalább 4x-en vagy 8x-on van, mert rühelli a recés és mozgás közben "szőrösödő, vibráló" éleket. De majd meglátjuk.

Clint Eastwood FTW

(#74412) M0ng00se válasza Raggie (#74411) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv!
Én pubgzem (Vagyis játszanék mert a videokártyám most halt meg) FX8350 procival 5 GHZ-n HD7850-nel. A játék minimum grafikán volt 1366x768-cas felbontáson. Magonkénti terhelést nem figyeltem de az összterhelés 50% körül mozgott maximum. Átlagosan 30% volt.

V6

(#74413) Habugi válasza Raggie (#74411) üzenetére


Habugi
addikt

A VSR általi visszaskálázás egyik mellékhatása hogy kikapcsolt AA mellett is alig vannak "recék".

Amennyiben tényleg AA becsípődéses abban az esetben jó a helyzet, mert anno az OC 8320 & 280X mellett alaposan kiteszteltem a dolgot és végeredményben azt kaptam, pl GTA V esetében.., miszerint kijelző natív 1080p + 4xMSAA-ról VSR @1440p & FXAA-ra váltva nemhogy teljesen "kisimult" a játék de még némi FPS többletre is szert tettem.

Tehát FullHD esetében egy 4-8x AA önmagában is képes olyan teljesítmény penaltyre, amelyet egy 1080p ---> 1440p váltás hoz magával és tekintve h utóbbi VSR/DSR esetében a visszaskálázás okán nagyban hanyagolhatóvá teszi az AA mértékét/meglétét, így elég jól lehet csiki-csukizni.

Egy 1080p-ben CPU limites config esetében pedig ez pont számíthat annyit, hogy hiába a magasabb felbontás általi többletterhelés a VGA-n, úgy vagy még jobban fest a játék közel azonos beállításokkal VSR@1440p-vel mint 1080p & magas AA kombóval, cserébe megszűntethető a CPU limit, egyenletesebben fut a játék dadogás/droppok nélkül (minFPS), egy-két maszat beállítást visszavéve pedig még átlag/maxFPS is nyerhető a korábban rendszeresített 1080p & AA átlaghoz képest.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#74414) Raggie válasza M0ng00se (#74412) üzenetére


Raggie
őstag

Köszi a visszajelzést. A kisebb kártyával(HD7950) neki sem volt gondja, azt kihajtotta a cucc, csak a VGA váltással jött meg az étvágy. :) Egyébként milyen FPS-ed volt átlagban?

@(#74413) Habugi: Uhh, úgy látom te tényleg alaposan körbejártad és kitesztelted ezt a témát! :) Köszi a részletes tanácsot! Mindenképp megvizslatjuk este!

Clint Eastwood FTW

(#74415) M0ng00se válasza Raggie (#74414) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

S lőn világosság ma meglett az 1060-am :DDD Úgyhogy ma letesztelem a kártyát és megírom majd a procihasználatot. 7850-nel nagyon jó fpseim lettek az 1.0-lás frissítéssel, 60 fps fölött szinte mindig.

V6

(#74416) Slavia válasza Habugi (#74413) üzenetére


Slavia
aktív tag

Kérlek írd már le részletesebben mert így sincs elég oldal a topikban ahol csak az azonnali vga órák kérdései vannak. :) Ez vonatkozik a többi KIHAJTCSA-E kérdést feltevőre is ! :) Nyugodtan lehet hőzöngeni, Köszi mindekinek a figyelmet épp van elég OFF hozzászólás már. :)

De lehet át kellene nevezni az FX topik, AMD FX Kihajcs-e névre ezt már írták a 25000-34000 hsz környékén is. :)

[ Szerkesztve ]

(#74417) belaazallat válasza Beretvás (#74373) üzenetére


belaazallat
addikt

Na meg van az egyik hiba. Egerem kábele megtört, ezért volt az usb connect/disconnect hang( logitech G400nál gyakori hiba). Hogy ez okozta-e a fagyásokat nem tudom. Mióta beírtam ide, nem volt fagyásom.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#74418) Habugi válasza Slavia (#74416) üzenetére


Habugi
addikt

Pillanatig se zavarjon, hogy gyakorlatilag arról szólt az egész hogyan lehet pénz ráfordítása nélkül megszűntetni/mérsékelni az esetleges CPU limitet játékokban..

Ha ez szerinted nem tartozik ebbe a topicba, ráadásul egy olyan sík mentén ahol határeset lapba tervezett valaki 8magost tenni, akkor köszi szépen a véleményed de legközelebb a FB egyik laposföld hívő csoportját tiszteld meg/gazdagítsd vele kérlek.. :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#74419) Beretvás válasza belaazallat (#74417) üzenetére


Beretvás
addikt

na az szuper ha meglett, remélem jolesz :D

(#74420) Slavia válasza Habugi (#74418) üzenetére


Slavia
aktív tag

Én is köszönöm a grafikus beállítások közlését az fx topikban de itt nagy általánosságban nem erről szoktak/szoktunk beszélni és még az összefoglalóban sem találtam grafikus beállítások fx-hez írást.De köszi hogy megtiszteltél hogy leírtad ezt is lesz több görgetni való. :)

[ Szerkesztve ]

(#74421) Habugi válasza Slavia (#74420) üzenetére


Habugi
addikt

Jóember.., kedves fórumtárs.. :)

Még ha egy kósza pillanatra azt is feltételezzük h a múltban már keresztbe tettél két gyufaszálat a topicban és elbírálhatod hogy mi a ténylegesen On és Offtopic, felhívnám mélyentisztelt figyelmedet arra az aligha elhanyagolható tényre, miszerint az elhangzott kérdés alapja és magja az volt, nem pörög normálisan a VGA, "nemhajcsaki" és mit lehetne tenni az ügy érdekében..?!

Tudsz követni ugye? Te mint feltételezett ügyeletes meséld el nekem nagyon röviden kérlek h ne kelljen sokat görgetnem, erre a kérdésre hogyan válaszolsz anélkül hogy szóba kerülne a "kihajcsa-e" téma, mint az elhangzott kérdés gyak. alanya?! :DDD

Legközelebb elhajtsunk mindenkit annyival h vegyen Ryzent/Intelt?
Esetleg hagyjuk h bevásárolja potyára a 4+2es lapba a 8magost vagy küldjük át másik topicba mert szerinted ez itt oFF?!
Hallod, én kérek elnézést amiért igyekeztem szakmain belül maradva pénzköltség nélkül megoldani a felmerült problémát.., de tényleg?! ;]

Offense szándék nélkül.., állítsd már le magad.. :o

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#74422) csubuka


csubuka
addikt

Kicsit utánaolvasgatva lehet, hogy nem nagyon kéne a tuningot erőltetni a guberált konfigon.

Sajnos a lap a "sima" M5A97 R2.0, így 4+2 fázis van. D-Pak tokozású mosfetekkel (bizonyos netes források szerint ez már gond :)) , vannak komolyabb powerpak meg miféle tokozásúak is, amik többet bírnak talán), bár hűtve van, szemben az LE kivitellel, de az gondolom még a 8-magos FX alap használatára is necces.

Simán egy lefelé fújó hűtővel, ami a VRM részt is hűti el lehet használni gondolom, de nagy tuningot tán nem kell várnom, meg erőltetnem sem kezdeti lelkesedésemmel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#74423) jokeph válasza csubuka (#74422) üzenetére


jokeph
nagyúr

Teljesen jól látod a helyzetet. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#74424) ViZion válasza csubuka (#74422) üzenetére


ViZion
félisten

6300-al volt olyan lapom, kis tuning is ment.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#74425) csubuka válasza ViZion (#74424) üzenetére


csubuka
addikt

Hmm, köszönöm a tapasztalat megosztását. Sajnos már alapon is harmadával nagyobb TDP-s a 8350 (125W), mint a 6300. Húzva meg ki tudja...

Ez pl nagyon durva. Persze itt az egész gépet méri gondolom és nem csak a CPU TDP, ami ugrik ilyenkor akár. De 110W fogyasztás emelkedés azért emberes.

És a szűk keresztmetszet itt a VRM lesz. Biztos lehet odamókolni kis sokat pörgő hangos ventiket a VRM bordához (meg a nyákot alulról hűteni valami igazi sufnituninggal :DDD ), de azért élvezhető végeredmény kéne, nem egy felszálló repülőhangú eszköz :) és hobbi szinten nem éri meg ennyit dolgozni ezzel tán. Meg hiába a hűtés, ha nagyon elmászik a gyári dizájntól, amit ki akarunk venni belőle, gondolom.

Szerintem az LE az totál alkalmatlan a 8-magos FX-ekhez alapon is (a netes leírások ilyesmit sugallnak) és ezzel a hűtéssel hozták ésszerűen 8-mag kompatibilisre. De a Pro meg EVO kéne a komolykodáshoz.

(#74423) jokeph: Pedig nagyon beleéltem magam, csak több infő kellett a realitáshoz :)

[ Szerkesztve ]

(#74426) ViZion válasza csubuka (#74425) üzenetére


ViZion
félisten

Az LE verziók jöttek később. Mindig a nagyobb, jobb procik vagy lapok kezdenek, utána jönnek a kisebbek. Ezzel a LE lappal is így volt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#74427) csubuka válasza ViZion (#74426) üzenetére


csubuka
addikt

Ó, értem. Akkor szimplán spórolás a részükről a dolog :)

Most néztem és egy szerencsém van, hogy a házamnak a lap alatti oldalán pont a foglalat alatt van egy ventinek hely. Szóval lehet ott játszani ezzel.

Valamint top down hűtő, valami jobbféle és még eztra ventik a ház oldalán, amik arrafelé fújják a levegőt, 120-asok.

Kíváncsi vagyok.

(#74428) Slavia


Slavia
aktív tag

(#74429) Habugi válasza csubuka (#74427) üzenetére


Habugi
addikt

Nézegesd meg milyen a VRM borda kialakítása, hátha sikerül rágányolni valamit.

Anno a magas OC okán egy ilyet applikáltam az UD3 VRM bordájára, kábelkötegelővel.. :D , nem melegedett, csak próbáltam vigyázni rá.

Amennyiben "normálisabb" rögzítési pont híján vagy, nos láttam én már sok mindent, felső tápos házban pl a táp ventirácsáról a VRM-ig lelógó függesztett megoldástól kezdve egészen az I/O panel keresztül történő rögzítésig sok mindent.

:)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#74430) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok!

Fx6300-am van,egy Giga 970A-UD3.Adott két garnitúra Geil ram, az egyik Geil value 1600Mhz 2x2Gb DDR3, a másik Geil Evo Veloce 2x4Gb 1600Mhz DDR3. Amég a 2x4Gb volt a gépben ment 1600MHz-en, most, hogy mellé raktam a 2x2Gb-ot már csak 1333-on MHz-n. Mi lehet a problem? Köszi előre is. Most úgy van berakva, hogy egy Geil Value, Geil Evo, Geil Value és megint Geil Evo.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#74431) ViZion válasza Butcher82 (#74430) üzenetére


ViZion
félisten

Időzítéseket is nézd meg, állítsd be manuálisan. Ha úgy sem akarja, akkor kis fesz emelést a ramnak, mennie kellene.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#74432) Slavia


Slavia
aktív tag

Vrm Hűtés Asus M5A Pro [link]

Vrm Hűtés Fapados Verzió 1.0 : [link]

(#74433) csubuka válasza Habugi (#74429) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a tippet :-) Sajnos érdekes a borda kialakítása, de megnézem milyen mókolást lehet megejteni rajta majd mindenképpen.

Slavia #74432: Hmm, köszi! Az első az korrekt :D

A másodikat meg nem is tudom kihámozni. De az első hozható. Ilyen kisebb ventiket milyet vegyek?

[ Szerkesztve ]

(#74434) erer1000


erer1000
őstag

innen onnan mondják ugye hogy FX milyen gyenge, elavult, 1 szálasba meg főleg, stb.

nos, gépi kód visszafejtés ment az elmúlt 24 órában, és bár tényleg csak 1 szál volt terhelve, de nem a cpu volt mégse a limitáló tényező

az adott folyamat 179GB memóriát cuppantott be. 32GB RAM, többi kb 150GB-ot meg 2HDD+1SSD re swappelte ki :C :C :C

1,4-2,4GHz körül malmozott majdnem végig szegény, úgyhogy ha valaki azt mondja innentől hogy egy i3 elég szinte mindenre, lehet elhiszem , mert az FX 2-3%on malmozott :C :C

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#74435) jokeph válasza erer1000 (#74434) üzenetére


jokeph
nagyúr

FX a király ! ;]

Csak akként kell használni. :DDD

Megtartom, sosem adom el, 10 év múlva meg fittizek vele a retro topikban. :P

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#74436) erer1000 válasza jokeph (#74435) üzenetére


erer1000
őstag

hát ja. :D én is szeretem asszony meg ne hallja ;] ;] ;]
kíváncsi lettem volna hogy PCI-e SSD-re swappelve mennyivel lett volna gyorsabb, mert itt amiatt volt a malmozás hogy szó szerint folyamatosan lapozta ki és kérte be az összes háttértárról a dolgokat, mert ramba nem fért el.

csak hát PCIe SSD meg az ára miatt nem éppen tárca barát... :( :( :( :(

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#74437) jokeph válasza erer1000 (#74436) üzenetére


jokeph
nagyúr

Tartok tőle, hogy sosem lesz pénztárcabarát... :(

Biztosan gyorsult volna, sokkal nagyobb sebességet tud, mint a S-ATA interface...

Gondolkoztam sokat, megtartsam, ne tartsam az FX konfigom....

De aztán arra jutottam, hogy nem adnák meg az újkori ár felét se (8320e - 37e, MSI 970A Carbon PRO Gaming - 34e, mindegyiken még 1+ év garancia !), igy megmaradnak.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#74438) erer1000 válasza jokeph (#74437) üzenetére


erer1000
őstag

Miért gondolkodtál a rajta?
Gyenge ? Vagy hiányzik valamilyen feature? Mert M2 , és USB C is van gyárilag. Kb csak NVMe Boot nincs

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#74439) jokeph válasza erer1000 (#74438) üzenetére


jokeph
nagyúr

Relativ gyenge (az a sokat emlegetett egyszálas-teljesitmény). Úgy voltam vele, hogy 40e-ért nem fogom őket elpazarolni, felrántottam 4,5 GHZ-re (mind a 8 magot), igy már elfogadható. :K

NvMe boot, M2, USB C számomra nem érdekfeszitő ficsőrők, nem használom őket. :U

Inkább gyűjtöttem, és beruháztam egy S1151-es konfigra, az FX mellé. ;]

SC2-LOTV multiplayerrel játszom (kizárólagosan), és oda sajnos nagyon kell az egyszálon erős CPU, kicsit elavult az engine.

Képes adott helyzetben FPS droppot csinálni (20 FPS alá is akár pillanatnyilag) egy 5 GHZ-re húzott core i7 7700k-val is. :(((

Mindegyik konfig HDD-ről üzemel (az aláirásomban lévő retro S775-ös is, nuku SSD). :)) :DD

Kipróbáltam őket SSD-vel is (kivettem a laptopból), jó persze gyorsabb a rendszertöltés, meg pár dolog, de én meg nem vagyok türelmetlen, alvó módnál meg nem nagy a differencia. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#74440) Slavia válasza jokeph (#74437) üzenetére


Slavia
aktív tag

A PCI SSD ha nem vágsz 4K és nem kért fel a nasa hogy számold ki a voyeur 3 fellövési kordinátáit akkor egy szimpla usernek még drága játék az. ( Ettől elvonatkoztatva, biztos jobb mint a sata )

Ami pedig az efiksz elavultságát illeti majd a ha passmarkon a mid-high listára kerül talán elkezdek gondolkodni hogy kéne venni valami korszerűbb kockát.

csubuka: [link] Olvasd át.

[ Szerkesztve ]

(#74441) Butcher82 válasza ViZion (#74431) üzenetére


Butcher82
senior tag

Szia,

kézzel beállítottam a BIOS-ban 1600MHz-re megy is, de feltűnt hogy a Gei Value 1.6V-os a Geil Evo pedig 1.5V, most elvileg 1.5V-on mennek, gondolom ez nem probléma?

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#74442) ViZion válasza Butcher82 (#74441) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, ha stabil, akkor nem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#74443) csubuka válasza Slavia (#74440) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi!

Sajnos ott nem ajánlanak 80mm-nél kisebb ventiket. Ami a képen van az max 40-50mm-es lehet (a VRM borda alapján). Valami nagyfordulatú, hangos okosság.

[ Szerkesztve ]

(#74444) Slavia válasza csubuka (#74443) üzenetére


Slavia
aktív tag

Prémium: (sajnos elég magas az ár) [link]

Közép Kategória Átlagos felhasználásra: [link]

Egyébbknét szinte majdnem minden gyártó rendelkezik 60- mm ventilátorokkal,de ha nem akarsz sokat költeni kérsz valakitől egy régi amd gyári hűtőt leveszed a ventit róla és egy kötözővel(cápával) oda kötöd a bordára ha van! :) end of story De rengeteg ötlet van neten csak kicsit szét kell nézni. :)

[ Szerkesztve ]

(#74445) csubuka válasza Slavia (#74444) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a segítséget! Szétnézek és okosítok valamit akkor :)

(#74446) jokeph válasza Slavia (#74440) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát, valahogy úgy. :DDD

Szivemhez nőtt az FX, megmarad.

Azt kihagytam, hogy egy normális 4 vagy több magot használó játék esetén egyáltalán nem gyenge, BF1-el és DOOM 2016-al próbáltam és jól ment vele.

Meg hát na:

:))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#74447) Slavia válasza jokeph (#74446) üzenetére


Slavia
aktív tag

Kellemes a config. :) (a képeken) Épp ezt akartam írni hogy egyébbként egy középkategóriásnak számító vga mellett megfelelő memória kiséretében gyönyörű szépen viszi a mai játék címeket is,1080p ben. Én úgy is tapasztaltam hogy videó renderelés szempontjából sincs még nagyon nagy baj. Természetesen van userek akiknek ez már nem elég,nekik ott vannak a korszerűbb megoldások. :)

[ Szerkesztve ]

(#74448) jokeph válasza Slavia (#74447) üzenetére


jokeph
nagyúr

Köszönöm. :R

R9 380 4 GB Asus STRIX volt benne eredetileg, most az ment a retro konfigomba (ld.:aláirásomban), abból meg átkerült ebbe a Sapphire nitro RX 550 4 GB.

4*2 GB 1600-as G.Skill Rip Jaws RAM van benne, ez jelenleg elég mindenre, amire nekem kell.

Ház elölről:

Ház hátulról:

Mondjuk nálam a felbontás az HD, azaz 1680*1050. :))

Ez a max, amit stabilan elértem vele:

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#74449) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Hát srácok úgy néz ki mégsem lesz olyan alaplapom. Akié volt azt írta,hogy feldobta,de 2 hete nem érkezett meg. :W :W :W

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#74450) Speed® válasza jokeph (#74448) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az 1680x1050 nem HD, hanem WSXGA+. 1280x720 a HD.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.