Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55044) Habugi válasza Whysperer (#55042) üzenetére


Habugi
addikt

Nem kell ehhez érkező VGA, ahogy Sasbá' is írta cirka 7970/280X/GTX 770 fölött már nem minden esetben pörgeti ki az FX a adott kártyát(kat) FHD-ban. De idevonatkozólag erről leírtam a véleményemet az előző hsz-emben.

Nagyon sokaknak valamivel több már mint hobby a számítástechnika/gépépítés játék terén.
Mindenkinek más az értékrendje, aki szereti az aktuális technikának megfelelően top közelében tartani a gépét, időt és pénzt áldoz erre nem ritkán negyed/fél évente, annak számításba sem jöhet egy húzott FX.
Ezt egyébként meg is értem! :K

Más kérdés az, hiába fejleszt az Intel 20x gyorsabban mint az AMD, ha manapság még egy lassan csatamatróna korba sorolható húzott 2500K is elég játékra. Mindegy, ez megint egy Offos vágány, ahol ki lehetne térni az API-kra és egyebekre.
A lényeg az, hogy attól mert az Intelnek van pénze, embere és technológiája folyamatosan fejlődni, attól még nálam/nálunk a 3éves Visherákkal nem futnak rosszabbul a játékok tegnapról mára vagy tavalyról idénre! :N
Ráadásul az sem fenyeget, hogy idénről jövőre bármi rosszabb lesz, révén a DX12 okán még tovább fog javulni a helyzet, lásd Mantle..

End of story..

A kérdésedre válaszolva pedig, kérdés az milyen procija van az öcsédnek.
Amennyiben olyan, amiről észrevenne érdemleges változást a 8120asoddal akkor simán megnézhető a 8320as esetedben. CoreToCore cirka 10% van a 8120/8320 között, többek közt ezt is a Sastól tudtam meg nemrég.. :K
Ergo amit most megy a procid 4Ghz-en, azt a 8320as kb alapórajelen 3.5-ön hozná.
Elvileg a Visherák ráadásul kevésbé melegszenek.

A nagy harci kérdés a lapod reviziója, tavaly összeraktam pár FX-es configot, mindbe kivétel nélkül a Te lapodat tettem, azaz az XA-UD3-ast, viszont nagyon oda kell figyelni a rev-re. Az újabbakhoz nincs olyan BIOS amiben lenne APM, ez bizonyos tunning fölött elég fejet a falba verdeső dolog.. :W

Nézd meg BIOS-ban van-e APM-ed, ha igen és az öcséd procija is megfelel a fentebb leírt kritériumoknak/érezehtő javulás lenne számára a 8120, akkor simán rápróbálnék egy 8320asra a helyedben. Révén melózol is a gépen és most 4.2-n használod, egy 4.7-re húzott 8320assal durván annyit nyernél, mintha most +1Ghzet rátekernél a 8120asodra, a Brockennel jóeséllyel még simán hűteni is tudodnád itt.

Azért ezt a difit szerintem keményen észrevennéd Vegasban. :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.