Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42098) ViZion


ViZion
félisten

sulu1701: ha cuccaid kitöltöd és kiderül mivel hűtöd, akkor tudunk valamit mondani. Ez elég jó ettől a procitól. Ha a fesz is ingadozik, akkor lehet valami melegedés baja is. Összefoglalóban a tuning beállítások részt nézd át. CPU hőfoknál a legmagasabbat nézd... :D

kensuke: adatlap... "évekkel előre gondolva vásároltam" - vásároltál, csak nem olvastál előtte... Jelenleg megvan a leggagyibb Asus lapod, ami gyárilag butított... viszont hozzá egy csúcs procid. "GigaByte GV-N650OC-2GI 2GB GDDR5 GPU" - ez nekem egy komplett VGA-nak tűnik ;] :D , jah. 128 bites interface, nálam megkérdőjelezhetően rúgna labdába...

Konkrétan a problémádra: van egy gyenge lapod, amiben húzni nemigen lehet azt a procit. Gondolom az összefoglalóban a tuningos részt nem olvastad, pedig kellene, akkor is, ha nem tuningolsz. A lag oka lehet az is, hogy túlmelegszik a proci és lassít. Másrészt van egy VGA-d 2 GB rammal, amihez lassa fér hozzá... Megoldásként normális hűtő a procira, biosban beállítások elvégzése, vrm-re esetleg hűteni valami ventit beállítani (gyárilag még egy tetves borda sincs rajta...). Második körben VGA csere komolyabbra esetleg, de szvsz most melegedés lesz a gond. IBT vagy prime teszt kellene és közben CPU-Z nézni a feszt, frekit.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.