Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37286) Lapajbacsi válasza and1ao (#37256) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Hát ha már ennyire firtatjátok.
Ugyebár a Pahnteks: 27-28 e... [link], a CM 120V 13-14 e.... [link]
Szerintem ez pont fele ár. Hőfokban pontosan ugyanazt produkálja... Fix 4,7-en a 9370-es 100%-on bármeddig hajtva minden mag 40 fok körülit jelez, a teteje 55-60 fok, és mivel emelgeti a fordulatszámot még inkább lefelé megy idővel; tehát hűtési hatásfokban ezt tuti nem veri a Phanteks, viszont, bizony: feleannyiba kerül, harmadannyi helyet és -energiát foglal és CM talán zajosabb valamivel..(mert a CM valóban elég hangos, legalábbis ahhoz képest amire számítottam), azonban a 3 böszme ventivel tartok tőle, annyira nagyon azért nem csendes... ráadásul egy otromba nagy jószág, tehát még esztétikailag is hátrányos. Nem kritizálni, kötekedni, vagy bántani akarok, csak segíteni a döntésben annak, aki esetleg épp hűtést akar venni és épp itt böngészget. Az biztos hogy a Phanteks egy szuper minőségű, prémium high-end cucc (nyilván ezért is drágább többek közt), ez a CM, meg a lehető legalapabb legfapadosabb. (ezzel együtt nagyon jó a dizájnja is mellesleg)
Mégis ha lényegében ugyanazt nyújtja, akkor azok akiknek az ár-teljesítmény számít, megfontolják szerintem.
(és finom voltam, mert ha nem lennék finom azt írnám, hülye az aki - nyilván persze ha van infója, mert más tészta, ha az illető nem tudott a konkurens termék létezéséről, vagy még a vásárlás pillanatában nem volt piacon teszem azt - dupla árat fizet a semmiért... node nem írom... :DD )
Sőt szerintem, mint leírtam volt még inkább hátrányokat vásárol dupla áron... nemhogy agyba-főbe verné...
Node mindez csak laikus magánvélemény.... :R

Ezért bátorkodtam megkérdezni, hogy megéri-e pár decibelért a dupla ár... elnézést kérek bocsánat... :R

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.