Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37701) troll81 válasza amd7870 (#37688) üzenetére


troll81
addikt

szia 7970 et hajtok a 6300 al simán megy 4.4 en nekem ugy h jo :K

(#37702) Bali27 válasza troll81 (#37701) üzenetére


Bali27
addikt

Nekem alapfeszen megy 4.1-en :)

(#37703) HANDO88 válasza Bali27 (#37702) üzenetére


HANDO88
senior tag

Nálad mennyi az alapfesz?

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#37704) Gyurma23 válasza troll81 (#37701) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Nekem is 7970van igaz nálam 4.6-on megy amig még megvan ez a konfig!

[ Szerkesztve ]

(#37705) Hafy75


Hafy75
aktív tag

Hát ez a vége, léggel nem mehet feljebb, 4.6Ghz, 1,404 -en, 1,212 Cpu/Nb feszen..

Na!!!

(#37706) Maotun


Maotun
őstag

Üdv a szakértőknek! :R
megkérdezem még egyszer és tisztelettel: Prime95 teszt alatt a VRM1 71c soknak számít? kupak 61c magok 41c ez gondolom rendbe van de a VRM1 71 nem sok? Aida 64-el mértem :R

(#37707) dergander válasza Maotun (#37706) üzenetére


dergander
addikt

a VRM asszem 135foknál droppol,vagyis a gigabyte alapértelmezettbe ott kezte,akkor szerintem mindenhol úgyvan vagy közel,az még igenjó érték

(#37708) Maotun válasza dergander (#37707) üzenetére


Maotun
őstag

:R KÖSZI a választ!

(#37709) Bali27 válasza HANDO88 (#37703) üzenetére


Bali27
addikt

1.2625V

(#37710) Pros


Pros
tag

Sziasztok valaki tud nekem segíteni?? Fx8350 + asrock fx990 Extreme4 lap es 2x4 gb 1600as rammal rendelkezel. Meg akarom tudni alulfeszelve mennyit bír illetve normális keretek közt egy tuningot? Valaki aki ezt tudja részletezni leírná mit hogyan kell állítani. :R

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#37711) ->Raizen<- válasza Pros (#37710) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én ez alapján lőttem be mindent a biosban! [link]

(#37712) Pros válasza ->Raizen<- (#37711) üzenetére


Pros
tag

Köszönöm válaszod megnézem és elemzem majd.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#37713) nz026


nz026
csendes tag

Sziasztok!

FX 8320 procihoz elég az ASUS M5A97 EVO R2.0 lap vagy érdemesebb az M5A99FX PRO R2.0 venni.
Válaszokat köszönöm!

(#37714) miresz válasza nz026 (#37713) üzenetére


miresz
veterán

Mindegyik tökéletesen megfelel alá.

(#37715) Xaels


Xaels
félisten

Hátha van valakinek itt tapasztalata. Athlon X4 750k vagy FX-4130? Egy költséghatékony, de hosszabb távra tervezett játékos konfig alapjául kéne és alaplap+6procira kb 30-40k van.

Mit gondoltok?

(#37716) vakond5: alaplappal együtt van 40k max. Sajnos apró nem játszik, nem magamnak lesz a gép és kikötés volt a bolt.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#37716) vakond5 válasza Xaels (#37715) üzenetére


vakond5
őstag

Kérdésen kívül az FX. :K
De ha már 30-40k van prockóra, akkor miért nem egy 8 magos, apróról?

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#37717) Jester01 válasza vakond5 (#37716) üzenetére


Jester01
veterán

Mert alaplap + procira (hatra :DD ) van ekkora keret.

Jester

(#37718) Zsivaagoo válasza Xaels (#37715) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

+1 az FX-4130-ra. Ez kb 22 K Már csak lapot kell vadásznod max. 18 K-ért.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37719) vakond5 válasza Xaels (#37715) üzenetére


vakond5
őstag

Értem, ezesetben az első sort nézd csak. :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#37720) lee56 válasza Xaels (#37715) üzenetére


lee56
őstag

Akkormár inkább FX-4300, az gyorsabb és mégis kevesebbet fogyaszt (mivel Piledriveres).
De ha az egész gép költséghatékony kéne legyen, akkor lehet inkább Kaverit kéne megvárni (jan-feb), és akkor külön VGA se kell(ene).

No Comment

(#37721) Taifa Díaz válasza lee56 (#37720) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

+1

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#37722) Xaels válasza lee56 (#37720) üzenetére


Xaels
félisten

Én nem bízok a Kaveri-ben. Nekem Trinitym volt, de messze volt még attól, hogy ki tudjon szolgálni mindent. Akkora ugrást a technológiában nem várok, hogy hirtelen 1080p-ben szépen futkorásszanak a játékok dVGA nélkül.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#37723) lee56 válasza Xaels (#37722) üzenetére


lee56
őstag

Processzor szinten is valamivel jobb lenne a Kaveri mint az FX-4300. És ha már mellé raksz egy min ~50ezres videókártyát, akkor meg ne nevezzük már költséghatékony gépnek jó. :) Ha egy kis hardkór gémernek raksz össze egy viszonylag olcsóbbat, annak tényleg nem feltétlenül lenne elég még a Kaveri GCN integrált VGA-ja sem. De azért írtam azt, hogy ha nagyon lefaragnád a költségeket, még jó opció lehet azért a Kaveri főleg költséghatékonyságban, amire végülis az APU-k valók, főként.

Jester01 : Jahh, kiderül hogy 6 procira, meg még VGA-ra is van péz, de azért költséghatékony, érted. :DDD

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#37724) Kroni1 válasza Xaels (#37715) üzenetére


Kroni1
veterán

"hosszabb távra tervezett játékos konfig" - én erre meg azt mondom erre ha valóban hosszútávra tervezel akkor inkább FM2+ mint AM3+

Pont most hasonlitottam össze egy FX-6300-at egy A8-6600k-val, és FullHD felbontáson, max részletesség mellett tökéletesen kiszolgál az is egy 2GB-os HD7850-et, legalábbis az én általam tesztelt játékokban biztosan.. Lesz rola miniteszt a logouton, már be is adtam, csak szerintem később teszik ki majd, mert nemrég volt egy hasonló inteles teszt is.

(#37725) Xaels válasza lee56 (#37723) üzenetére


Xaels
félisten

80-100kból kell kihozni, nem magamnak... Csak ház meg monitor van. 7790 menne mellé

(#37724) Kroni1: köszi, ez például hasznos információ.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#37726) Kroni1 válasza Xaels (#37725) üzenetére


Kroni1
veterán

7790-et meg mégjobban kiszolgálja, ha fullHD-ban hamarabb lesz VGA limit, minthogy a CPU erő elfogyjon..

FM2+-os lapba meg lehet majd tenni később Kaverit meg az utódját is..

[ Szerkesztve ]

(#37727) Andrewstarr


Andrewstarr
aktív tag

Sziasztok!

Most lettem egy FX-6300 tulaja, mit kellene állítani még a bios-ban, ha 4Ghz-en szeretném járatni terheléskor? Ha kikapcsolom a Boost opciót, induláskor 2x pörög fel a gép, kevés a fesz.? Illetve jól érzékelem, hogy sosem fog menni a 6 mag 4Ghz-en egyszerre ha tuningolom? Alapbeállításoknál is látom, hogy ritkán megy fel 4.1Ghz-re még prime95-el is. Köszönök minden segítséget előre is. :R

Most így van állítva:


(#37728) Kroni1 válasza Andrewstarr (#37727) üzenetére


Kroni1
veterán

a Biosban a Turbot azonnal kapcsold ki és te állitsd be neki a 4GHz-et manuálisan. Akkor menni fog minden mag 4GHz-en. És a CPU feszültséget is manuálisan állítsd be olyan 1.25-1.3V körülire.

(#37729) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Egy elméleti kérdés, ha megengeditek, hogy ide tegyem fel, ne pedig a milyet vegyek topikba:
Szerintetek van értelme lecserélni a lapom, procim egy i5-re? (4670k) Lehetőségem adódott a cserére, kérdés, hogy megérné-e nekem. Csak 1 játékkal játszom, ami a bf. 90 alá nem szokott beesni az fps, szóval a mostani config is elég, de már lassan egy éves... :B
Nem akarok flémet, sem vitát kelteni, csak kiváncsi vagyok más véleményére is. :R

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#37730) Andrewstarr válasza Kroni1 (#37728) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Köszi. De akkor így jó, ahogy a képen van? A Turbo az a Core Performance Boost, igaz? :U

(#37731) đe$|re válasza Andrewstarr (#37730) üzenetére


đe$|re
senior tag

Igen azaz. Ugyan ez az alaplap+proci kombináció fut nálam is, jelenleg 4,2-n 1,285V mellett. Használd egészséggel! :C

[ Szerkesztve ]

(#37732) Kroni1 válasza Andrewstarr (#37730) üzenetére


Kroni1
veterán

igy jo igen. feszt azt kicsit emelj, mert a gyári érték elvileg 1.2325V (nekem ennyi) és ez 3.5GHz-hez elég, de a 4GHZ-hez lehet kevés ezért is pörög fel kétszer szerintem.. Az enyém 1.25V-on stabil, valami ilyesmi kéne neked is sztem.

(#37733) Taifa Díaz válasza DeadMeat (#37729) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Két hardverguru ismerősöm most dobta el az FX-et i5 kedvéért, és nagyon nem bánták meg :K Mindketten azt mondják, nincs még itt az AMD és a többszálú felhasználás ideje. Intel CPU + AMD VGA a királyság :C

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#37734) =HG= válasza DeadMeat (#37729) üzenetére


=HG=
addikt

Különbözet? Vagy 1:1-be ? Ha csak BF-el nyomod, akkor pont hogy az FX a jobb választás (szerintem) Viszont ha azt nézed, hogy melyik őrzi meg jobban az értékét, akkor i5... De azt az intelt is meg kell rángatnod 4,5 Ghz-re a Bf-hez. Én például eladtam a 8120-at, vettem az i5 Ivy-t, utána meg a BF miatt vettem a 8320-at.. Most jól elvagyok, megvan mind2 ! ;) Egyébként ebben a topikban nem ugranak a torkodnak, ha másik oldalról kérdezel...Próbáld meg ezt fordítva! Csak érdekesség képen ! :D

[ Szerkesztve ]

(#37735) DeadMeat válasza =HG= (#37734) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ha 1:1-be menne nem gondolkodnék rajta. Boltól venném az új dolgokat (proci+lap) és eladnám az amd lap+proci kombót.
Olyan 20-30k lenne a különbözet, na meg ami csak most jutott eszembe, hogy kellene új blokk is, mert ami van, nincs csak 775-ös lefogató, meg am3-ig bezárólag. Nem is lehet hozzá kapni már sajna. Szóval ez még minimum +20, de ha már pénzt rakok a vízbe a vga is kapna egy blokkot, ami megint egy huszas. De ez már csak járulékos veszteség :D
Értékállósága nem érdekel, nem befektetésnek veszem, arra ott a dugiarany :DDD

Csak bf4, egyébként meg csak net, film, ect megy a gépen. Melóra a céges i5-t használom, most is.
Áhh le is beszéltem magam róla, ez minimum +40k volna +20? Fps-ért, és mínusz ~50W fogyasztásért.
De azért szekszualizálja a csőröm :B

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#37736) szente válasza =HG= (#37734) üzenetére


szente
addikt

De amúgy nem is értem. Persze hogy jobb az Intel. Csak azt a különbséget meg is kell fizetni. Általában az Intel fanboyok ezt felejtik el...

(#37737) DeadMeat válasza =HG= (#37734) üzenetére


DeadMeat
veterán

Azért is itt tettem fel a kérést, mert amott tudom mi lenne a válasz, ami meg annyira nem egyéértelmű, ha az anyagi vonzatokat is figyelembe vesszük.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#37738) Zsivaagoo válasza DeadMeat (#37735) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

FX-8320-at én nem cserélnék i5-re. :N

-----------
Azt azért értem, hogy kipróbálnád. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37739) lee56 válasza Zsivaagoo (#37738) üzenetére


lee56
őstag

Ráadásul pont BF3-4 multiban, ahol pont hasznára válik a többmagos felállásoknak, mert ki tudja használni a FrostBite motor az összes magot is akár.. :U

No Comment

(#37740) MaxxDamage válasza lee56 (#37739) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

BF4 Beta idején pont az FX jobb volt mint i5 , i7... Mert azok megizzadtak (szinte fullon mentek FX meg ilyen 80% on max...) :)

többmagos procin a jövő ! ;)
(gondolok a 8 magra itt... 4 mag lassan kevés lesz - lehet elöbb mint gondolnánk)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#37741) Kroni1 válasza DeadMeat (#37729) üzenetére


Kroni1
veterán

"szóval a mostani config is elég, de már lassan egy éves.."

Jesszusom micsoda őskövület! :) :) :)

(#37742) DeadMeat válasza Kroni1 (#37741) üzenetére


DeadMeat
veterán

Hüjeság tudom, de ez van. Késztetést érzek a kütyük (mobil, alkatrész, ect) cserélgetésére. Anno a turbó rágó matricákkal kezdődött az egész :D Az egy év az nálam nagyon sok idő.. volt, hogy havi szinten cseréltem az alkatrészeket a gépben. Valahogy leszokóban vagyok róla, de most rámtört a cserélhetnék.

Köszi mindenkinek, meghánytam vetettem,inkább másra költöm a + pénzt. Kurvákra és piára :DDD

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#37743) lee56 válasza DeadMeat (#37742) üzenetére


lee56
őstag

Na igen, az mindenképpen jobb befektetés. :DDD

No Comment

(#37744) do3om válasza MaxxDamage (#37740) üzenetére


do3om
addikt

Ha úgy mint az itt sokat emlegetett BF4-ben akkor belehúzhatjuk a f...-unkat a több magba. ;]
(nekem csak x6 van de így is)
Én akár hogy nézek tesztet a a híresen több magos játékokban is leszerepel rendesen.
Az AMD-nek milyen több magos (8) procijai jönnek a közeljövőben?
Tudom hogy előrébb akart menni az AMD ezzel a sok magos dologgal a fejlődésben de a programozok úgy voltak hogy maradnak a seggükön.
Évek óta várják hogy na majd most, majd az FX mert jön a BF nyóc multi ;] na az majd odabasz aztán....... ez van. Szerintem ez a Mante faxság is erre a sorsra jut bár a vga-k mellé jobban sikerül az AMD-nek behúzni a nagy játékcímeket de az eredmény itt is ugyan az. IGy meg ugy jól lesz optimalizálva aztán az NV kidob egy drivert rá és nyek az AMD előnyének.
Szóval nem kel szerintem hűjének nézni egyiket sem nem fogja hagyni hogy a másik meglépjen oda vissza igaz ez.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#37745) Kroni1 válasza MaxxDamage (#37740) üzenetére


Kroni1
veterán

Egyet kell, hogy értsek do3om kollégával, mert nem úgy néz ki, hogy a 8magos cuccok kora felé haladunk, sőt!!! Már az AMD sem erőlteti ezt a 6-8 magos vonalat, nem véletlenül.. A 3D teljesítménybe egyre kevesebbet számít majd a CPU erő, bőven elegendő lesz egy jó szálankénti teljesítménnyel rendelkező 4 magos proci, hogy kihajtson egy felső kategóriás VGA-t, főleg ha lassan elkezdenek terjedni a 4k-s monitorok.

(#37746) do3om válasza Kroni1 (#37745) üzenetére


do3om
addikt

Meg ami még lemaradt mindegyik cég a bevétel növelésére megy ami természetes, és arra fog indulni amerre több van. Ha nem megy valami le fogják szarni és azt is aki megvette, mert az vegyen másikat ami még jobb.
A VGA részen az NV nem nem fogja hagyni az AMD-t hogy meglépjen jöhet a mante 2.0-ával vagy amivel akar egyből ugrani fognak és ott lesz a nyakán, meg fordítva is.
A játékfejlesztők meg nem hagynak egy teljes vásárlóbázis ami legyen NV vagy AMD veszni hagyni soha.

Én mint PC játékos most kicsit félek és kíváncsi is vagyok mi lesz így hogy az AMD bejutott a konzolokba.
Neki ez óriási lehetőség és ha pénz kel megéri leszarni a pc-s játékpiacot. Reméljük a jól menő VGA-k miatt ezt nem lépi meg.
Meg az NV ott van és nem hagyja veszni mert neki ez elég fontos, az AMD meg nem fogja a kezére játszani azt, megy hogy a maradék zsugorodó (idővel kihaló) PC game tábort is átvigye a konzolra nehéz lenne (nagyon köcsög lépéseket kéne tennie).

Ez csak ilyen saját gondolat most, nem kel figyelembe venni, ki is akartam törölni de ha már beírtam meghagyom. Lehet teljesen téves gondolatmenet. :DDD

Az egy szálas teljesítményre akinek van 4Ghz körüli fx lemérni A cine R15.0-val egy magon mit dob?
Nekem egy x6 van 4Ghz-en 103 pont

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#37747) Gyurma23 válasza Kroni1 (#37745) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Egyet értek Énis most váltok egy 4magosra ebben a hónapban aztán meglátjuk.... Lehet vissza térek majd egy FX9... valamivel.... Most a kiszemelt egy I5 4670K

(#37748) MaxxDamage válasza Kroni1 (#37745) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

hmm... lehet énis áttérek Intelre ! :U
bár nekem ez az FX megfelelő... amit eddig toltam rajt az mind elfutott gond nélkül ! (teszt programokra meg én nem adok!)
volt i7 3rd gen. -em (Y580) notiba és nem volt vele gondom, se az AMD -vel... Intel mintha úgy rémlene picivel melegebb volt mint az FX , de most nincs 80-120k -m erre a "cserére" :( (lap+cpu)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#37749) Pancsermeste válasza do3om (#37746) üzenetére


Pancsermeste
őstag

FX-8320 4GHz - 94 cb :U

Neked hogy jött ki annyi? Memória órajel számít?

-= Pancsermeste® =-

(#37750) do3om válasza Pancsermeste (#37749) üzenetére


do3om
addikt

Nem tudom számít e a memória, A NB is húzva van nálam 2800MHz, a ramok 1600-on. De úgy néztem az uj fx-ek már jobbak egy szálon az X6-osknál. Csak kíváncsi voltam.

Pedig ott van.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.