Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37251) Zsivaagoo válasza Wiz Khalifa (#37245) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Azéééé kaptad papírba, meee mettutták, hugy nemakarod tuningónya. :P

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37252) miresz válasza Wiz Khalifa (#37245) üzenetére


miresz
veterán

Csak a kiemelt üzletfelek kapták fémdobozban,mint pl én és még egypár ős AMD-s itt a topicban, :DDD

Viccet félretéve,már mindegyik papír dobozban jön,csak a megjelenés után voltak fémdoboban egy darabig.

(#37253) Lapajbacsi válasza Maotun (#37247) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

No de megéri dupla árat fizetni pár decibelért? Miközben a hőfok ugyanaz...? :Y

(#37254) soultrapp válasza Peaceliker (#37244) üzenetére


soultrapp
senior tag

Sajnos úgy sem szedi szét rendesen olvashatóra....

(#37255) Peaceliker válasza Lapajbacsi (#37253) üzenetére


Peaceliker
őstag

Írta, hogy egy árban van a 2 hűtő...milyen dupla árra gondolsz??

(#37254) soultrapp

:(

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#37256) and1ao válasza Lapajbacsi (#37253) üzenetére


and1ao
őstag

Azt rossz CM kompaktot agyba főbe veri hőfokban a Phanteks, szóval nem a hangját fizette meg hanem a teljesítményét. és hol dupla? egy árba vannak.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#37257) Zsivaagoo


Zsivaagoo
őstag

London Grammar - Strong (Official Video)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37258) Wiz Khalifa válasza Maotun (#37250) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Értem. Én biztos ennyit nem adnák egy alig többet tudó prociért az enyémmel szemben :)

Smoke some weed nigga!

(#37259) Buci21 válasza Wiz Khalifa (#37258) üzenetére


Buci21
addikt

*adnék :D a "nákolástól" hányhatnákom van :P //grammar nazi

(#37260) MaxxDamage válasza Wiz Khalifa (#37258) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Támogatom ! ;)
Azon az áron már majdnem 2db FX-8350-et veszek....

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#37261) gyuszaa válasza miresz (#37252) üzenetére


gyuszaa
őstag

Így van, ezért a használt piaci értékük is több ezeknek a példányoknak, jól jegyezzétek meg. :DDD

Olcsósitás ide is elért egy ideje.

(#37262) Maotun válasza MaxxDamage (#37260) üzenetére


Maotun
őstag

:R 2 db fx 8350 az nem semmi és milyen lapba tennéd? vagy ha egyet veszünk alapul azt tudod stabil 5Ghz.-n hajtani??? egyébként azért vettem mert sanda gyanúm ez az "utolsó mohikán" AM3+ platformon, és egy korszak lezárul jönnek az APU-k :U

[ Szerkesztve ]

(#37263) Wiz Khalifa válasza Buci21 (#37259) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Kösz az oktatást. :((( :DDD :DDD

Smoke some weed nigga!

(#37264) Wiz Khalifa válasza MaxxDamage (#37260) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ugye? :))

Smoke some weed nigga!

(#37265) MaxxDamage válasza Maotun (#37262) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Csak ezzel az 5GHz -el az a probléma, hogy a 8magból max. 4mag megy 5GHz -n.... Pff.
Am. Jogos megáll. Az hogy ez az FX utsó széria... (szerintem is)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#37266) DanielKaiser válasza soultrapp (#37254) üzenetére


DanielKaiser
csendes tag

HW Infohoz van egy AddOn, ami pont ezt a problémát orvosolja.
LogViewer. :)

Az emberiség olyan, mint a krumpli. A java a föld alatt van.

(#37267) Pancsermeste válasza soultrapp (#37242) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Szerintem felesleges az FPS értékek monitorozása, mert throttling esetén az alacsony FPS a leszabályozott proci teljesítmény következménye, így bőven elegendő, ha a CPU órajelet és vagy feszt monitorozod, ha azt látod, hogy játék közben visszaveszi magát 1400MHz és a hozzá tartozó VID értékre, akkor gáz van.
Én Everest-el (Aida) szoktam monitorozni, HTML formátumba.

-= Pancsermeste® =-

(#37268) LobiDrg


LobiDrg
aktív tag

Sziasztok :) Szerintetek egy Asrock 970 Extreme 3 lapba rakhatok egy FX8320-at vagy FX8150-et ? Alapórajelen hasznàlnàm.Egy màsik fórumban azt tanàcsoltàk, hogy ilyen proci esetén inkàbb cseréljek lapot.

(#37269) soultrapp válasza Pancsermeste (#37267) üzenetére


soultrapp
senior tag

hy!
teljesen tisztában vagyok vele,hogy mi az a throttling.,de azért akarom egyszerre monitorozni vagy naplózni az fpst és a cpu órajelet,hogy lássam pontosan mikor ment le az fps.és ugye akkor egyből látnám,hogy a magok órajelei leestek-e.
de tuti,hogy nem lesz throttling,mert már tegnap nézegettem és nem volt 52fok a cpu és akkor is leeset az fps.

Danielkaiser:köszi majd megnézem!

Lobidrg: szerintem a 8150et felejtsd is el ebbe a lapba,mert jobban melegszik.
nekem a 8320elmegy vele alulfeszelve,de max 3.8ig van húzva.
ha teheted először cserélj lapot.

[ Szerkesztve ]

(#37270) Dr. Gonzο válasza soultrapp (#37269) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Valószínűleg az alaplapod nem tudja kiszolgálni a CPU-t. Ez okozhat throttlingot.
Az alaplapod melegszik túlzottan, nem a procid.

(#37271) soultrapp válasza Dr. Gonzο (#37270) üzenetére


soultrapp
senior tag

erre gondoltam én is,mert volt,hogy 45-48 fok volt a lap.,de arra azt mondták nem sok.(30)fok kb. a szobában.

(#37272) LobiDrg válasza soultrapp (#37269) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Szóval elmenne de ajànlott lapot cserélnem.Az FX6350-et néztem még de nem tudom az jàtékoknàl mennnyivel teljesìtene rosszabbul a 8320-nàl. Egy Phenom II X4 945-öt szeretnék lecserélni :).

(#37273) atomanti19 válasza LobiDrg (#37272) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Max bf4 ben lenne különbség, az már szépen skálázódik 8 magra. Egyéb játékokban közel azonosan teljesitenek.

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#37274) LobiDrg válasza atomanti19 (#37273) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Értem :) Hàt majd januàrba kiderül mert most SSD-t veszek.Ha engedi a pénztàrcàm akkor 8320 meg egy komolyabb lap.Ha nem akkor a 6350-lesz a nyerő.Végül is nem jàrnàk annyira jobban akkor a 8320-al mert hasonló teljesìtményért jóval többet kellene hogy költsek.

[ Szerkesztve ]

(#37275) soultrapp válasza LobiDrg (#37274) üzenetére


soultrapp
senior tag

A 6350el is lehet throttling.
nekem 6100 4ghz-nél prime alatt throttlingolt.

(#37276) LobiDrg válasza soultrapp (#37275) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Nem igazàn tudom mi az a throttling :( Elmagyaràznàd nekem, hogy mit jelent ? :)

(#37277) atomanti19 válasza LobiDrg (#37274) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Szerintem aprón 30-33k ért már tudsz majd venni jövőre 8320-at. Annyiért megéri. De érdemes elgondolkodni esetleg a foglalatváltáson is:) Az biztos hogy hosszú távon jobban jársz egy 8320-al. Ha veszel egy bika lapot(jó tápellátású) és egy jó VGA-t szinte biztos a procihoz kell utoljára nyúlnod. Sok alternatívád mondjuk nem marad mert sajnos egyre csak azt hallani hogy az AM3+ nak leáldozott.

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#37278) LobiDrg válasza atomanti19 (#37277) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Mostmàr teljesen elbizonytalanodtam :D Inkàbb az AMD felé húzott a szìvem úgyhogy ha nem muszàj platformot nem vàltanék :) Szerinted a jelenlegi konfigomhoz milyen lap illetve proci illene AMD fronton ? A gép az adatlapomnàl.Telóról maceràs màsolgatni :D

(#37279) atomanti19 válasza LobiDrg (#37278) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Nem kell platformot váltani :N Csak foglalatot, az AMD várhatóan FM2 re frissít. Irok privátot.

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#37280) Yutani válasza LobiDrg (#37278) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nálam egy 8350 megy az ASRock 970 Extreme 3 lapban. Ha nem akarod tuningolni, akkor jó lehet. Viszont nekem csak úgy működik jól, hogy kompatibilitási listában szereplő ramot tettem bele, és a táp is egy jófajta FSP Raider 550W darab.

Ami az FM2+ vonalat illeti: sokáig nem lesz bele olyan erős proci, mint a 8 magos FX-ek, így még egy ideig lehet maradni az AM3+-nál. Fierytől hallottam, hogy elvileg lesz jövőre valami újabb proci frissítés AM3+ vonalon is, de nem kell semmi nagy dologra számítani.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#37281) LobiDrg válasza Yutani (#37280) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Egy fórumtàrs ajànlàsàval úgy döntöttem, hogy vàrok még egy picit és benevezek egy ASUS M5A97 Evo R2.0 és FX 8320 kombóra :) Ìgy tuning is mehet majd.A megfelelő hűtés màr megvan hozzà.

[ Szerkesztve ]

(#37282) Yutani válasza LobiDrg (#37281) üzenetére


Yutani
nagyúr

Biztosan nem jársz rosszabbul :) Nekem csak átmenetileg van még ebben a lapban a CPU, van egy Asus M5A99FX Pro 2.0 lapom, amiért még el kell mennem a szervizbe. Valszeg kinyírta az előző tápom (Chieftec CTG-500P), állítólag megjavították. Kíváncsi vagyok rá, hogy néz ki most. :DDD

#tarcsad

(#37283) gyuszaa válasza Yutani (#37280) üzenetére


gyuszaa
őstag

Ez rendben van, de ritka a két ugyan olyan körülmény között üzemelt processzor (kevésbé szellős ház, besuvasztott gépház), pláne ha azt nézzük, hogy mi lesz a nyári kánikulában, semmiképp nem ajánlott ezek a kicentizett (és finoman fogalmaztam) asrock lapok, még alapon sem. És újonnan nagyon badarság ilyet vásárolni, mikor ilyen ezres árkülönbségek vannak a már ajánlott lapok között.
Nem beszélve arról, hogy kár lenne bennük hagyni a tartalékokat** , mert alapfeszen mennek 4,4 Ghz körül ultra llc-vel.

Annyi probléma volt már, hogy a gyártó is kivette a hivatalos támogatási listából a 83×× példányokat.

**"Mindenesetre az AMD most, egy évvel később tudott valamennyit szépíteni. Tavalyi tesztünkben azt prognosztizáltuk, hogy a Bulldozer, mint magas órajelre tervezett koncepció, 4 GHz felett kezdheti majd kimutatni a foga fehérjét, amit szerintünk néhány most látott eredmény már alá is támaszt." via

Igaz, hogy itt már 10-15%-al erősebb c2c a vishera.

[ Szerkesztve ]

(#37284) LobiDrg válasza Yutani (#37282) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Én is remélem, hogy jól jàrok :) Nem szeretném kicentizni a dolgokat.A màsik laphoz meg sok sikert :D :)

(#37285) soultrapp válasza Pancsermeste (#37267) üzenetére


soultrapp
senior tag

Hello!
Aida64-nél hogy lehet monitorozni?

(#37286) Lapajbacsi válasza and1ao (#37256) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Hát ha már ennyire firtatjátok.
Ugyebár a Pahnteks: 27-28 e... [link], a CM 120V 13-14 e.... [link]
Szerintem ez pont fele ár. Hőfokban pontosan ugyanazt produkálja... Fix 4,7-en a 9370-es 100%-on bármeddig hajtva minden mag 40 fok körülit jelez, a teteje 55-60 fok, és mivel emelgeti a fordulatszámot még inkább lefelé megy idővel; tehát hűtési hatásfokban ezt tuti nem veri a Phanteks, viszont, bizony: feleannyiba kerül, harmadannyi helyet és -energiát foglal és CM talán zajosabb valamivel..(mert a CM valóban elég hangos, legalábbis ahhoz képest amire számítottam), azonban a 3 böszme ventivel tartok tőle, annyira nagyon azért nem csendes... ráadásul egy otromba nagy jószág, tehát még esztétikailag is hátrányos. Nem kritizálni, kötekedni, vagy bántani akarok, csak segíteni a döntésben annak, aki esetleg épp hűtést akar venni és épp itt böngészget. Az biztos hogy a Phanteks egy szuper minőségű, prémium high-end cucc (nyilván ezért is drágább többek közt), ez a CM, meg a lehető legalapabb legfapadosabb. (ezzel együtt nagyon jó a dizájnja is mellesleg)
Mégis ha lényegében ugyanazt nyújtja, akkor azok akiknek az ár-teljesítmény számít, megfontolják szerintem.
(és finom voltam, mert ha nem lennék finom azt írnám, hülye az aki - nyilván persze ha van infója, mert más tészta, ha az illető nem tudott a konkurens termék létezéséről, vagy még a vásárlás pillanatában nem volt piacon teszem azt - dupla árat fizet a semmiért... node nem írom... :DD )
Sőt szerintem, mint leírtam volt még inkább hátrányokat vásárol dupla áron... nemhogy agyba-főbe verné...
Node mindez csak laikus magánvélemény.... :R

Ezért bátorkodtam megkérdezni, hogy megéri-e pár decibelért a dupla ár... elnézést kérek bocsánat... :R

(#37287) Ribi válasza Lapajbacsi (#37286) üzenetére


Ribi
nagyúr

Bárhol ahol megközelítette a többi vízhűtés szintjét ott 2300-as fordulaton hajtották ordas hangerővel. Úgy meg nem nehéz. Amikor autón hagyták lemaradt.
Másik, hogy te a 120V árát mutatod, legtöbb helyen az M-et (17k), de inkább az XL-t(26k) tesztelték.
Persze jó, hogy 16k-ért ennyit produkál, de nem kell tőle hasraesni. Főleg nem a halk hűtők közé sorolni. Kinek mi a prioritás.
Fogyasztásban szerintem valahol ugyanott lehetnek, mert a pumpa is eszik. Plusz magas fordulatú venti rendszerint többet eszik.

[ Szerkesztve ]

(#37288) Maotun válasza Ribi (#37287) üzenetére


Maotun
őstag

"2300-as fordulaton hajtották"
az király mikor 1300 a max!!! de pwm miatt 1150 fölött még prime alatt se pörgött :DD
[ezzel van pariban] :DDD meg [ezzel]
a sima single 12 compakt vizesek csak szeretnének ilyen halkan ilyen jól hűteni és azok hangosak rendesen :R
lehet böngészni a neten teszteket olvasni meg a
[topikba tájékozódni]
:R

[ Szerkesztve ]

(#37289) Ribi válasza Maotun (#37288) üzenetére


Ribi
nagyúr

Persze akkor a 2300 rpm csak elírás mi :(

Hja, bármire veszel egy 6000-es ventit és szétver bármit. Ne vicceljünk már. Persze ha valaki süket annak mind1. Ennyi erővel vegyél egy AR01-est 11k és leveri még a Seidon-t is. :W

[ Szerkesztve ]

(#37290) Maotun válasza Ribi (#37289) üzenetére


Maotun
őstag

:R bocsánat azt hiszem egy malomba őrlünk én a phanteksre irtam az 1300 max fordulatot a linkedbe is ennyi :R
Húúúúúúúúúú offolunk ezerrel moderálás lesz :K

[ Szerkesztve ]

(#37291) and1ao válasza Lapajbacsi (#37286) üzenetére


and1ao
őstag

:DDD nincs mit mondanom csak ennyi fért ki belőlem. Bár ez mondjuk viccnek is rossz volt. Még a Brocken-em sem......

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#37292) Pancsermeste válasza soultrapp (#37285) üzenetére


Pancsermeste
őstag

File --> beállítások --> Naplózás
Itt kipipálod, hogy CSV vagy HTML formátumba szeretnéd (a HTML-t szeresd :K ), ill. hogy hova mentse, valamint a naplózni kívánt paramétereket is kijelölgeted.
Azért írtam, hogy felesleges az FPS-t látnod, mert ha játék közben throttlingol, akkor visszaveszi a mag órajeleket és a feszültséget is, ha monitorozod ezeket akkor úgyis látni fogod... ha tényleg gáz van! Ha végig max órajelen és a hozzá tartozó fesszel megy a proci, akkor tuti nincs trotty.
Ha elindítasz egy progit, vagy játékot, akkor azt is szépen írja mit és mikor indítottál, ugyan így a bezárásokat is.

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#37293) Kroni1 válasza LobiDrg (#37284) üzenetére


Kroni1
veterán

El kell dönteni hogy mire akarod használni majd a gépet.. Lesz BF4? Mert ha nem, akkor bőven elég egy FX6300 vagy 6350-es CPU neked szerintem, a fogyasztás/teljesítmény aránya sokkal jobb mint a 83xx sorozatnak, mivel szinte mindenhol kb. ugyanazt tudja 2/3 fogyasztás mellett, így hűvösebb, halkabb lehet a géped is és szerintem lapot sem kell cserélned. Nekem FX6300 van, Asrock 970 Ext4 (talán kicsivel jobb mint az Ext3) lapban és vígan elviszi, semmi probléma/melegedés/throttling nincs vele még tuning mellett sem.

Egyébként én most 24/7-ben ugy használom, hogy Turbo kikapcsolva, (mert az feleslegesen sok, 1.4V-os feszt ad neki) és 4GHz-en megy 1.235V-os alapfeszen, tehát nemhogy plusz feszt nem kell adni neki, de még a gyári 1.4V-hoz képest is jócskán alul van feszelve, és 4GHz-en is vígan visz mindent..

Amúgy meg a te 945-ösöd se rossz proci, ha érdekel pont egy 955-öst hasonlítottam össze ITT egy FX-el, és hát hidd el a jó öreg Phenom II a mai napig igen jól megállja a helyét.. Csak akkor cseréld le, ha tényleg olyasmivel akarsz játszani amihez már kevés.

[ Szerkesztve ]

(#37294) benikeee


benikeee
tag

Hali.
Mondjatok már pls egy programot ami játék közben kimonitorozza a cpu és vga adatokat!!

Köszi.

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#37295) kristof123 válasza benikeee (#37294) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

BF4-nél playclaw 5. Másra meg MSI AB.
Itt egy leírás, de most már a legtöbb kiíratáshoz elég csak az AB.

(#37296) nesh_019


nesh_019
senior tag

HELP!
FX 6100 gyári hűtővel meddig lehet biztonságosan húzni? Most 3700mhz-on van és elég stabil.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#37297) nesh_019 válasza nesh_019 (#37296) üzenetére


nesh_019
senior tag

most 66-68fokos terhelve

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#37298) stratova válasza nesh_019 (#37297) üzenetére


stratova
veterán

Akkor kb. addig. 70°C magasságában szabályoz le.

Nézd meg alacsonyabb feszültséggel. Ha a mostaninál alacsonyabb értékkel még megugorja a 3800-at, akkor még tán 70°C alatt maradsz. Emelni már ne emeld a feszt.

[ Szerkesztve ]

(#37299) nesh_019 válasza stratova (#37298) üzenetére


nesh_019
senior tag

3800 elbírja?

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#37300) atomanti19 válasza nesh_019 (#37297) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Akkor itt meg is állhatsz, ezt nem fogja szeretni hosszú távon. Tartsd 60 fok alatt!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.