Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37401) lee56 válasza ->Raizen<- (#37397) üzenetére


lee56
őstag

továbbá : alaplap? memóriák? más hibajelenség? hang : bíp-bíp-bíp? Vagy simán sötét és néma minden? Alaplapban előző proci volt esetleg? BIOS-frissítés volt-e, mielőtt FX-re váltottál?

No Comment

(#37402) ->Raizen<- válasza lee56 (#37401) üzenetére


->Raizen<-
veterán

asus evo alaplap van r 2.0 teljesen halott ! vacsi uj minden semmit nem reagal bekapcsolasra. tavtartonal ha letestel tud ilyen hibat produkalni?

[ Szerkesztve ]

(#37403) lee56 válasza ->Raizen<- (#37402) üzenetére


lee56
őstag

Az R2-knek már ismerniük kell frissítés nélkül is a Visherás FX-eket.

Hát elvileg csak akkor okozhat gondot, ha áram is folyik olyan helyen ahol nem kéne, és/vagy zárlat alakul ki a lapon. Konkrétan mi történt?

Garanciális ügyintézés lesz akkor úgyfest, hacsak nincs még valakinek valami ötlete. :)

No Comment

(#37404) Pancsermeste válasza ->Raizen<- (#37402) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ilyenkor célszerű mindent kiszerelni a házból, és asztalon összerakni újra (így biztosan nem testelhet le semmi, és az "átmozgatással" egy esetleges érintkezési hiba is megszűnhet.
Ha így is ugyan az, akkor szedegesd le róla a cuccokat szép sorban... pl. vinyó, ssd, VGA, RAM... és így próbálgasd, hogy indul-e.

-= Pancsermeste® =-

(#37405) =HG= válasza Pancsermeste (#37404) üzenetére


=HG=
addikt

+1 :K

(#37406) gyuszaa válasza Wiz Khalifa (#37395) üzenetére


gyuszaa
őstag

Pont ezaz, hogy egy kezeden meg lehet számolni hány játék motor skálázódik rendesen több (6+) szálon még :D
Éppen ezért a szálankénti teljesítmény miatt ilyenkor igen is számít a magasabb frekvencia, pláne amd esetében. Attól mert malmozik, limites vagy egy adott alkalmazásban (pont emiatt).

Nem is kell jobban belefolyni, ha nem akarsz, elég egyszerű a helyzet : Alapból sok feszültséget kapnak gyárilag, van bennük tartalék. Ezért annyit kell tenni csak, hogy felcsapod a szorzót addig míg nem hibázik, (ezt neked kell kitapasztalni, példánytól és körítéstől függ) annyi dolgod van még, hogy kikapcsolod az apm-et (energiagazdálkodási funkció) meg a turbocore-t. Csak nem 970-es asrock lapban kell emelni, ott örülni kell, ha alapon elvan. Aztán még lehet finomhangolni llc-vel, cnq-t meghagyni offset/dynamic vid-el stb..

(#37407) ->Raizen<- válasza Pancsermeste (#37404) üzenetére


->Raizen<-
veterán

gephaz nelkul hogy kapcsoljam be?

(#37408) Buci21 válasza ->Raizen<- (#37407) üzenetére


Buci21
addikt

a power pineket egy csavarhúzóval rövidrezárod :D amikore a power switch menne :D aztán elengeded

(#37409) gyuszaa válasza ->Raizen<- (#37407) üzenetére


gyuszaa
őstag

Zárd rövidre egy kulcsal pl, a power sw.t,

(#37410) Pancsermeste válasza ->Raizen<- (#37407) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Jah, hogy egy Asus evo lapon nincs bekapcs meg resi kapcsoló? :D :P
Akkor marad a csavarhúzós módszer, ahogy írták előttem... :K

-= Pancsermeste® =-

(#37411) gyuszaa válasza Pancsermeste (#37410) üzenetére


gyuszaa
őstag

Amúgy directkey gomb is bekapcsolja, csak akkor a bios-ba lép először.
Vannak opciók.

Ledes visszajelzés is van, hogy hol akad el a folyamat esetlegesen cpu,ram,vga,boot device (csak jelen esetben se kép, se hang).
Legjobb az, hogy be lehet flashelni egy gombbal a biost bármilyen probléma esetén, ilyenkor nem szükséges cpu, ram sem.

[ Szerkesztve ]

(#37412) Wiz Khalifa válasza gyuszaa (#37406) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Már azt a lapot eladtam. :) Azóta egy Giga 990XA-UD3-as van. Az a baj hogy ahogy mondjátok ez a hűtő nem egy nagy durranás. I
Pár ismerősöm azt mondta faintos meg stb. Kinézetre is elég ütősnek tűnt. De mint kiderült hulladék. Bár majd kiderül. :) A lényeg. Hogy ha jobb hűtésem is lenne akkor sem tuningolnék mert sajnos félek attól hogy a proci kevesebb ideig bírná. És a baj az hogy én erre a procira is 2hónapig gyűjtöttem. (diák vagyok). Ez is úgy jött össze hogy sikerült jó áron eltolni a Quad-os konfigom. Szóval a tuning kizárt.

Még egy kérdés hozzátok bár lehet ezt nem ide kéne. A lapom (az új Giga. :DD) az kezelné azt az ECC-s ramot ami az adatlapomon van? :F

Smoke some weed nigga!

(#37413) gyuszaa válasza Wiz Khalifa (#37412) üzenetére


gyuszaa
őstag

Helyes, btw. annyira nem rossz az a hűtés, átlagos. Ha 62 fok alatt tartod az ég világon semmi baja nem lesz, még a fesz-hez sem nyúlsz hozzá így. Persze nem biztatlak, csak tényeket közlök. :) Tuningot lehet széles skálán érteni, hogy pista megbikázza, vagy valaki finomhangolja otthon a saját példányát (nyilván erre nincs más lehetőség, a tömeggyártási körülmények miatt).

(#37414) Zsivaagoo válasza ->Raizen<- (#37402) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Volt velem olyan, hogy vadi új alaplap nem indult. Az volt a megoldás, hogy hosszan kellett min. 4 sec. bekapcsolva tartani.
Na akkor indult, és ez a kis fícsör BIOS-ban kikapcsolható volt.

Testelés tud durva dolgokat is okozni.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37415) asvald


asvald
senior tag

Heló!

Remélem valaki ,aki rátermett ,és ért a hardverekhez , majd tud segíteni .

Az adatlapomon van a konfiguráció amivel gondom van , következő lenne a dolog:
Szóval megvettem ezt a gyönyörű fekete lapot, fx6300-at remélvén , hogy az igényeimet kiszolgálja , nem így történt ..
A lényeg az , hogy sehogyan se akar normálisan működni az egész , többszöri újraindítás után, meg egy kis bios feszültség állítás után hajlandó elindulni normálisan a rendszer w7,64b (ilyenkor se biztos) .A hiba ott van , hogy a processzor 20 % 100% között dolgozik amikor a rendszer feláll , ilyenkor teljesen használhatatlan az egész .hiába várok 10-30percet nem múlik el... .
Ezt követően újra kell indítani vagy 2-6x a gépet , hogy normálisan ,rendeltetésszerűen működjön ,de itt is adódnak az újraindításnál gondok nem kapcsol be a monitor , ilyenkor azt kell csinálnom teljesen áramtalanítom a gépet , lekapcsolom a tápot majd vissza ezután hajlandó elindulni a gép ,de ezzel se oldódik meg mindíg rendszernél felmerülő problem...
A gépben már másik proci is járt (sempron 145) ugyan az a hiba , ramon memteszt lefutott hibamentesen 2-3x

A kérdés : ez hardveres hiba? OS-t kizárnám mert 2x raktam fel már

Nagyon megköszönném , ha végre valaki megtudná mondani mi a baja a gépemnek :R

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#37416) asvald válasza asvald (#37415) üzenetére


asvald
senior tag

még annyival kiegészíteném : amikor feláll hibásan a rendszer várok kicsit ilyenkor , hogy csillapodjon a terhelés azaz a processzor kihasználtság 17-30% közé essen és megpróbálok egy tömörített 2gb-os fájlt kibontani a szokásosnál jóval lassabban csinálja, mintha p3-p4 gép lenne ilyenkor pár %-ot ugrik a kihasználtság ..
ja és a böngészésnél is fel megy néha 70-80% os kihasználtságra a processzor, pedig csak 1 böngésző van nyitva max 2-3oldallal

amúgy csak azért írok ide mert előzőleg ebbe a totyikba irányítottak

Pancsermeste nem sok a tapasztalatom vele , mert amint megvettem kb 1 hétre rá el is adtam , ez idő alatt jól szolgált egy q6600

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#37417) asvald válasza asvald (#37416) üzenetére


asvald
senior tag

egyébként full alap bios beállítással is ezt csinálja / kikapcsoltam már a turbót ilyen, olyan energiagazdálkodást ,c1 ,c6 lefixáltam a NB frekit + feszt is adtam / elvettem , procinál is ugyan ez , van mikor segített ,van amikor nem . vga-t is kivettem , és alaplapira kötöttem a monitort , ramot is cserélgettem már , hol ide, hol oda rakosgattam egyiket másikat / autó beállításokat is manualizáltam ,X / - fesz itt is megtörtént .............. roppant idegesítő egy új lap / proci párosnál ez már

És azt mondták gariba , hogy náluk nem jelentkezett ez a hiba :D

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#37418) Wiz Khalifa válasza gyuszaa (#37413) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Kíváncsi leszek rá hogy játékok alatt mennyi lesz a hőfok. Főleg hogy a VGA egy fűtőkazán... Én max olyanon gondolkodtam hogy a procit 3,5GHz helyett feltornázni 4.5-re fix-en. De gondolom az már necces lenne ettől a procitól hogy így meddig bírja. Mert szerintem ha nem nyúlok hozzá és rendszeresen van karbantartva vagy 6-7évet is ki bírhat. De ha tuningolok gondolom kevesebbet. Vagy annyira azért nem? :DD Még annyit hogy ezt most nem igen értem. :DDD Ha feltornázom a GHz-et rajta akkor a feszen is kell állítani?

Smoke some weed nigga!

(#37419) asvald válasza asvald (#37417) üzenetére


asvald
senior tag

itt egy bootolásról készült log , talán segít valakinek a megoldásban

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#37420) Zsivaagoo válasza asvald (#37417) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nem biztos, hogy szervízben FX-6300-as procival tesztelték ezt a lapot.

Egyébként erre a lapra igaz az, hogy olcsó, csumpi, fostalicska szar lap, gyenge tápellátással, elavult 760G csipszettel, amit már legyártani is kár volt, megvenni pedig hiba.

-----------------

GA-78LMT-USB3 (rev. 5.0)
other version : rev. 4.1
AMD 760G + SB710 Chipset

To enable AM3+ AMD FX-Series CPU support, please update your motherboard with the most current BIOS found in your motherboards download section.
----------------------

Ilyen fosadékokat nem csak a GigaByte, hanem az Asus és az Asrock hatalmas mennyiségben dönt a piacra, aztán a tájékozatlan, kis pénzű, önfejű júzer meg csodálkozik, hogy sz0pik vele, mint a torkos borz.

---------------------
Tápod milyen?
BIOS verziód milyen?

Szervízbe vidd vissza FX-6300-al együtt, teszteljék azzal és kérj frissítést a legújabb BIOS verzióra, vagy vidd vissza és fizess rá egy GA-970A-UD3(p) rev 3.0-s lapra, vagy Asus M5A97 EVO R2.0-ra, de minimum M5A97 EVO-ra.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37421) Zsivaagoo válasza asvald (#37419) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ez nem boot log ember! Ez gyanúsan a Prime95 logja.
Windows 2007 server ? :W :W :W

Milyen Windows-t gyömöszöltél arra a vérestorkú gépre?

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37422) asvald válasza Zsivaagoo (#37421) üzenetére


asvald
senior tag

:D win7 64bit van fent ,biost csak egyre lehet frissíteni az eredeti FA, tápom fsp rider 650, 3hónapos , egyébként aida64 stabilitási teszt lefagyassza a gépet azaz nem reagál semmire csak az egér mozog :(

egyébként szándékomban állt lecserélni evo r2.0 -ra csak hát nem hajlottak a cserére

Pedig prim95 -öt nem indítottam el :D

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#37423) Wiz Khalifa válasza asvald (#37422) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ez kemény volt. :DDD Mikor elolvastam úgy röhögtem majd lefordultam a székről.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#37424) asvald válasza Wiz Khalifa (#37423) üzenetére


asvald
senior tag

:)) feltöltöm az eseménynaplót lehet nem fogjátok tudni megnyitni :DD ,de itt tele van lassulási hibákkal

ezek a "szaküzleti" OS már csak ilyenek

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#37425) gyuszaa válasza Wiz Khalifa (#37418) üzenetére


gyuszaa
őstag

Azt írtam korábban, hogy magas az alapból amit kapnak (~1,4v), tc is túlfeszeli a megadott órajelhez képest, gyakorlatilag kevesebbel beérné (ezért lehetne alulfeszelni is akár), de így megnézheted az emelt órajellel meddig stabil, általában mennek 4,3-4,4 körül feszültség birizgálás nélkül. Nem fog csökkenni emiatt az élettartama, csak 62 fok alatt kell tartani. Tehát ennél a módszernél nem kell külön feszültséget állítani, ha hibázik akkor vissza kell venni a szorzóból egy felet, vagy többet míg ugyanolyan stabil lesz mint most, aztán többet nem is kell ezzel foglalkoznod.

Egy szilícium ostyán belül vannak jobban sikerült példányok (közepéről származó), azok tuningosabb chipek. Szivárgási áramtól is függ, hogy melyik mennyit kér* egy adott órajelen, *és mennyit fogyaszt azon a feszen. Erre szokták azt mondani, hogy nincs két ugyanúgy sikerült példány, neked kell kitapasztalni.

Plusz frekvencia emelésnél csak lineárisan nő a fogyasztás (és ezáltal termelt hő), feszültség emelésével négyzetesen, érezhető a különbség.

Btw. max 1,5 voltig adni biztonságos, de itt már hamarabb fog a hűtés elfogyni (még egy jóval hatékonyabbnál is, nagyobb órajelen, és stabilizálni se lehet egy magas ).

Frekvencia emelésnél csak lineárisan nő a fogyasztás (és ezáltal termelt hő), feszültség emelésével négyzetesen, érezhető a különbség.
Tehát a megnézem mennyit bír alapfeszen azzal a hűtővel simán bejátszható, mert maximum kisebb órajelen fogod üzemelni, nem a feszültséghez nyúlsz. Ha félted akkor a hőmérséklettel foglalkozz, és nem lesz gond.

(#37420) Zsivaagoo

+1 Már megint ezek a 760G-s szemetek.

[ Szerkesztve ]

(#37426) MaxxDamage válasza Zsivaagoo (#37421) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

+1

:DDD :C

Ez iggen nagy volt ! :P
(gondolom fogtad a fejed... ;) )

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#37427) =HG= válasza asvald (#37424) üzenetére


=HG=
addikt

Erős a gyanúm, hogy nálad nem hardver hiba van, hanem "user error" !
Az eseménynapló arra enged következtetni, hogy tele van minden szeméttel a géped !

Például leállási lassulást okoz : kies exe, norton, avg, firefox, torrent, origin, valamint van ilyen is :

Szóval ne csodálkozz ! Teendők:

Bios reset! win install, megfelelő driverek feltelepít, örül ! :)

(#37428) Peaceliker válasza =HG= (#37427) üzenetére


Peaceliker
őstag

+1

Nekem eleve eszembe sem jutna HW csere után nem egyből win reinstallt nyomni... (persze elvileg nem "abban a korban élünk már", de valahogy a végére csak kiderül, hogy kell az. :) ).

"Oh my Goa'uld!"

(#37429) Zsivaagoo válasza =HG= (#37427) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

- kies.exe - Samsung telefonok PC utilityje. Nem kell mindig futnia.
- norton és avg kidobandó, helyette Free Avast és Windows Tűzfal engedélyezése
- torrentet be kéne szabályozni

- videómemóriára utalás: nem az alaplapi VGA szutyok zabál túl sok / túl kevés memóriát a rendszermemóból? Ha keveset használ azért van a hiszti, ha túl sokat, akkor meg a winnek és az alkalmazásoknak jut kevés.

Vagy gtx480 van benne? Ha az alaplapi driver CD-ről VGA-t is telepítettél, utána meg GTX480-at dugtál a gépbe, akkor összeveszhet az (AMD)ATI és az NV driver is.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37430) Zsivaagoo válasza Zsivaagoo (#37429) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Azt a Samsung vinyót is meg kéne nézni HDSentinelle, hogy mennyire egészséges még...

Ja, videó memória... FF és a Gugli is zabálja a memóriát, ha elegendő mennyiségű ablak van megnyitva. Akár 4 gigát is megehetnek. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37431) dudu5130 válasza Pancsermeste (#37400) üzenetére


dudu5130
őstag

A Hyper 159 magas. Én is azt akartam venni, de rábeszéltek a BQ Shadow Rock 2re amit egyáltalán nem bántam meg. Ez viszont csak 150 magas és nagyon dicsérik.

(#37432) asvald válasza Zsivaagoo (#37429) üzenetére


asvald
senior tag

Az a helyzet nortont / kiest régen legyalultam .Ahogy feltelepítettem a rendszert a legeslegelső indításnál is ezt produkálja , úgyhogy még 12 drivert se telepítettem a gépre .. Ha a gtx480 van bent a gépbe , ha az alaplapi , ha adok neki lapozófájlt is ezt csinálja, a rendszerben tökmind1 mit csinálok az nem befolyásol semmit csak ha a biosban matatok feszt adok a cpu-nak vagy elveszek

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#37433) Ribi válasza asvald (#37432) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azokat nem legyalulni, hanem nem feltenni kell. Ha már 1x fent voltak agresszív jószágok. :O

(#37434) Wiz Khalifa válasza gyuszaa (#37425) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Aha... :DDD Lehet én vagyok még álmos (most keltem :DD) de nem nagyon értem. Na mind1. Ezt még hanyagolom addig míg normális hűtés nem lesz. Addig ott a Turbo Core. Így is elvileg max 4.2-őt engedne neki. De volt olyan hogy csak netrádió ment és néztem a CPU-Z-ben 4.5-körül volt szinte mindig 1órán belül. Szóval nem tudom hogy akkor miért 4.2-őt írnak de mind1.

Az ASRock-ot azért adtam el egyébként mert ASRock-nál ami támogatja a procim az csak is a 990 Extreme9. Annyi pénzért meg fost nem veszek. Inkább GIGA. :C

Smoke some weed nigga!

(#37435) asvald válasza Ribi (#37433) üzenetére


asvald
senior tag

akkor úgy mondom , hogy még érthetőbb legyen: full tiszta rendszert raktam fel 2x , ezalatt azt értem 2db különböző win7 ről van szó, első indításnál már jelentkezett a probléma úgy , hogy még 1 driver vagy program fent lett volna ...

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#37436) Ribi válasza Wiz Khalifa (#37434) üzenetére


Ribi
nagyúr

Tudbó magától nem fog 4.5-öt engedni ha nincs beállítva.
Amúgy 4 magot sokkal könnyebb magasan tartani mint 8-at. Nekem is volt tuning alatt, hogy 3-4 mag szinte azonnal leállt prime indításnál, de a maradék vígan pörgött. Sokkal több fesz kellett neki, hogy mint a 8 mag bírja azt a feszt.

(#37435) asvald ok ok. Hát ha nem proci és nem is ram akkor marad az alaplap.
Én nem tudtam felrakni win8-at mert minden 5-6ik reboot után csak teljes win helyreállítással indult el. Azóta is szar valami. Tudom nem illik gigát fikázni,de ....

[ Szerkesztve ]

(#37437) =HG= válasza asvald (#37435) üzenetére


=HG=
addikt

Samu vinyót nézd meg Sentinellel! Ha rendben, akkor tegyél fel egy szűz rendszert! Bios reset legyen előtte ! Esetleg próbáld meg valami másik memó modullal, mert lehet nem csípik egymást a lapoddal.. Ha ezek után is xarakodik, ne szenvedj tovább azzal a lappal, mert valószínű azzal lesz a gebasz...

[ Szerkesztve ]

(#37438) ->Raizen<- válasza Buci21 (#37408) üzenetére


->Raizen<-
veterán

vga hdd odd egyik ram ki volt veve igy sem poccen be a vas helyette en poccennek be. az amd vel mindig szivok mint a torkos borz meg az asus markaval is.
most mar csak 3 dolog lehet szar a cpu a lap meg a tap.

[ Szerkesztve ]

(#37439) gyuszaa válasza ->Raizen<- (#37438) üzenetére


gyuszaa
őstag

:( Hogyhogy átpártoltál amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#37440) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Újdonsült FX tulaj vagyok 6350-el.
Mi az első teendő vele?
Pl Biosban való állításra gondolok.

(#37441) MaxxDamage válasza ->Raizen<- (#37438) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Notid is eladtad / cserélted ? :U :Y
Asus megbízható márka ! (3/4 gépem az a gyártó termékeiből raktam össze) ;)
semmi gondom vele , anno mikor sokat használtam gyártó termékeit akkor is megbízható volt... jó / segítőkész ügyfélszolgálat / szervízzel rendelkezik.

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#37442) asvald válasza =HG= (#37437) üzenetére


asvald
senior tag

Nos , fogtam kivettem a samut , beraktam a maxtor ide 82 bad szektorost / codegon tápot ( Nem nevet , ez volt csak itthon ) ,mielőtt valaki megkérdezné a vga-t is kivettem , majd kapott egy friss telepítést , és a probléma elmúlt , most ott tartok , hogy visszarakom a tápot ,vga-t ,és ha minden rendben akkor a samu kompatibilitási problémával küszködött

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#37443) Picturemaker válasza asvald (#37442) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Nem lehet, hogy valami kórokozó van a samun (rootkit vagy akármi)?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#37444) asvald válasza Picturemaker (#37443) üzenetére


asvald
senior tag

meg lehet , kb 1 éve nem volt a 700gb -os particióhoz nyúlkálva az AVG meg nem jelzett semmit, se a nod :F

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#37445) Zsivaagoo válasza asvald (#37432) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Na akkor muszály lesz Nóóóórmáááááális alaplapot venned "Margit" ;)

Pont a "feszes" része a gány ezeknek a 760G-s szaroknak.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37446) perfegor17


perfegor17
senior tag

Végre stabilnak érzem a gépet.Teszteken is jól szerepel.Kicsit több fesz kellett a procinak és normális is lett.
1,35v 4ghz,ramok maradtak 1333-on.Melegedés pedig nincs terheltem 3 órán keresztül 62c-ig ment fel.

(#37447) Zsivaagoo válasza asvald (#37444) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Na, én ezért használok ingyenes Avast-ot kb. 10 éve. Amit nem fog meg most, azt megfogja 3 óra múlva.

NOD, AVG, Norton, McAfee mind átjáróház a tapasztalatom szerint.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#37448) Picturemaker válasza asvald (#37444) üzenetére


Picturemaker
őstag

Rootkitet néha direkt kerestetni kell. Sokszor valami spec. keresővel.
Szerintem nézd át a vinyót egy másik gépben. Bár lehet, hogy csak egyszerűen kezd meghalni.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#37449) asvald válasza Zsivaagoo (#37447) üzenetére


asvald
senior tag

ebben igazad van mármint , nekem is volt olyan amit a nod nem talált se az avg a norton meg egyből lelőtte de ez visszafelé is igaz :D

Picturemaker abban nem lennék biztos , hogy haldoklik , mert az ezelőtti gépemben normálisan tette a dolgát csak ebben a lapban csinálja , de még biztosat nem tudok mondani , mert még a frissítések települnek
addig meg nem akarom újraindítani

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#37450) MaxxDamage válasza Zsivaagoo (#37447) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Régen (mikor XP volt a max. OP) használtam a nem ingyenes (pénzes full verzió) Kaspersky által ismert programot ami az anno 3.0GHz -s s478 -as PIV prockót megfogta rendesen ! am. nagyon jó kis program volt (lehet most is az, nemtom) most csak a Microsoft Security Essentials (+ tűzfal) van használatban és semmi gond semmivel... néha jelez ezt-azt és törlöm amit talál. :K

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.