Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) Chance válasza Neszójábe (#21550) üzenetére


Chance
tag

Tudom, hogy divat a kitobikat lefikázni, de hobbi célra, egy olyan vázon, amiben nincs AF motor, ár/érték arányban teljesen vállalható az 55-300 VR.
Ha átlapozod a flickr csoportját, szerintem vállalható képek is vannak ott, belépő vázzal. Nem a legacélosabb objektív, de nem is annyiba kerül. Szerintem.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#21552) End-ru válasza Schuby (#21539) üzenetére


End-ru
aktív tag

Legközelebb az etetőnek olyan helyet válassz, hogy a háttér ne legyen ennyire kusza. Illetve az etetőre vagy mellé barkácsolj beszállóágat, hogy az etető ne legyen a képen. Közelebb kerülni meg álcázással tudsz, egy objektívnek kivágott ponyva, vagy valami hasonló is megteszi cinkééknél.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#21553) fury71 válasza emvy (#21542) üzenetére


fury71
aktív tag

Persze ennek fényében kicsit más a helyzet, de én mondjuk akkor is közelebb mentem volna a toronyhoz és úgy belekomponálni, hogy hangsúlyosabb legyen, mert az út nem az és így csak a nagy szürkeség dominál. Viszont nem én voltam ott, így lehet csak ennyit lehetett kihozni a helyszínen.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#21554) emvy válasza fury71 (#21553) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem lehetett igazabol, most nem tudom neked megmutatni, de tenyleg :). Nem akarom tovabb feszegetni, de pont a nagy, Csendes-oceani szurkeseget akartam lefotozni :)

while (!sleep) sheep++;

(#21555) bagaba1 válasza Schuby (#21539) üzenetére


bagaba1
tag

Én most decemberben tettem ki egy madáretetőt, de még egy sem jött azóta :( Nyilván célszerűbb lett volna már ősz elején kitenni hogy ideszokjanak, de nem gondoltam volna hogy egyáltalán nem fognak jönni.

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#21556) Studi válasza bagaba1 (#21555) üzenetére


Studi
addikt

A folyamatos enyhe idő miatt szerintem bőven találnak táplálékot bárhol. Szüleimnél (Bp, III. ker) sincs semmi mozgás az etetőnél. :(

(#21557) Neszójábe válasza Chance (#21551) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Hidd el, nem divatból "fikázom"...
Semmi értelme 300mm-re tekerni, mert vállalhatatlanul életlen. Ha nagyon muszáj, megteszem, de már a gép kijelzőjén látszik, hogy bárcsak ne tettem volna.
Mindezek mellett még egyszer, kifejezetten örülnék neki, ha megvenné és boldogan használná.

[ Szerkesztve ]

Peace

(#21558) hcl válasza Studi (#21556) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, nálam is ez van. Van kint cinkegolyó, amikor hó van, akkor jönnek, ha nincs, akkor semmi.
Tavaly nagyobb mozgás volt, akkor lett "jó" cinkés kép is, meg harkály, csuszka...

@Neszójábe : Ezek a belépő gagyizoomok nyitva mindig életlenek és CA-sak, hát valahogy el kell adni a 70-200, 55-250-eket is :) Rekeszelve a Canonos 75-300 már szódával elmegy, de néha nyitva is. Csak ne kelljen croppolni, mert akkor aztán kilógnak a képi hibák... :( (Márpedig madárnál ált. kell. Akkor nem kellett, amikor az erkélyen kelt ki a galambfióka...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#21559) *Ropi* válasza hcl (#21545) üzenetére


*Ropi*
félisten

"300mm-es obi stabilizátor nélkül elméletben 1/320, 1/400 körül tartható meg."

Kevés lesz az (reciprokszabály): 300 mm-es véghez Dx vázon kell az 1/500 is (konkrétan 1/450-re jön ki, csak nincs olyan érték, ezért felkerekítjük). ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21560) matyi012345 válasza Pikaa (#21505) üzenetére


matyi012345
őstag

A nulladik megoldást javaslom leginkább :D Viccet félretéve: semmi értelme egyiknek sem. Miért érzed hogy vízjelezned kéne?

(#21561) hcl válasza *Ropi* (#21559) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem 1/400 már szinte sosem mozdul el, 1/320-nál még figyelni kell...

Mutogatni való hater díszpinty

(#21562) Chance


Chance
tag

Azért kezdőként, hobbiból, ennyiért egy ilyen eredmény már vállalható sztem. 300 mm, f/5.6, ISO 800

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#21563) hcl válasza Chance (#21562) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát én örülnék ilyennek. Bár tök középen van, de maga a képminőség azért jobb mint az enyémeké :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#21564) Chance válasza hcl (#21563) üzenetére


Chance
tag

Nyilván a kép művészi értéke, kompozíciója most nem számított, csak kerestem egy példát a linkelt csoportból, ami max távon, nem egy profi vázon még vállalható lett.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#21565) Neszójábe válasza Chance (#21562) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Ez éles. Vagy nem az említett obival készült, vagy az én objektívem hibás...

Peace

(#21566) fattyu válasza Neszójábe (#21565) üzenetére


fattyu
veterán

nem ez szarrá van élesítve. Az nem zaj a háttérben hanem az egekbe tornázott sharpness artifact...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#21567) hcl válasza fattyu (#21566) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt én is szoktam az utómunka során, mert mind a két obim eléggé vatta. :( Nem azért mert hibásak, hanem mert belépőszint.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21568) Schuby


Schuby
aktív tag

Hozzám egész nyáron jártak a cinkék mert egy zacsi dió volt kint az erkélyen. Nézegették ugráltak aranyosak voltak. Csináltam egy etetőt tettem bele diót azt elhordták. aztán váltottam szotyira, azóta egy se jött. A képen látható etetőket nem én telepítettem én csak megtaláltam az erdő szélén és feltöltöttem őket.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#21569) hcl válasza Schuby (#21568) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm. Akkor szerzek diót :) Bár az etetőm nem épp' autentikus környezet.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21570) Schuby válasza hcl (#21569) üzenetére


Schuby
aktív tag

Harmadik emelet erkély sarka, kilátással a Lidl-re. Na ezt se nevezném authentikusnak :D Valamelyik nap tesztképpen megint törtem bele diót, azt persze elvitték. A szotyi meg a zsírgolyó itt fog megrohadni. A párom meg ultimátumot nyújtott be, vagy én eszek diós sütit vagy a madarak esznek diót. Önző voltam :U

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#21571) hcl válasza Schuby (#21570) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D A kilátás a Lidire nem olyan nagy baj, az már elmosódik... Nekem a szemközti ház is el szokott mosódni eléggé, szerencsére elég semleges színű. Az ágas-bogas háttérrel meg nem nagyon tudok mit kezdeni, múltkor volt róla szó, hogy átmegy a madáron az ág - nem nagyon van olyan szög, hogy a háttér ne össze-vissza szétmosott ágakból állna, főleg nem rekeszelve :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#21572) jjeahh válasza Schuby (#21570) üzenetére


jjeahh
nagyúr

basszus nem az ex-albérletemben laksz? :DDD :DD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21573) Schuby válasza jjeahh (#21572) üzenetére


Schuby
aktív tag

Az talán nem de az ex szomszédod még lehetek :DD :C

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#21574) Balinov


Balinov
félisten

Hoznek egy portret, irto kivetelesen. Legeslegeslegelso profalkozasom egy nifty fifty-vel (aka Nikkor 50mm F/1.8D).

F1.8-on.

Milyen, mire figyeljek jobban portrekor? Bevallom, meg indirekt modon sem erdekel a portrezas, de lehet ez megfog valtozni.

udv
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21575) p06


p06
senior tag

Sziasztok

1-2 madár fotó probálkozás.

Madár1
Madár2

Valamint egy hosszú expós szintén próbálkozás tegnapról

Litér

A kritikákat előre is köszönöm!

(#21576) Balinov válasza p06 (#21575) üzenetére


Balinov
félisten

a masodik madaras nekem jobban tetszik, mint az elso.talan a hatso, fuggoleges agtol balra levagnam

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21577) BigBlackDog válasza p06 (#21575) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A 'Litér' nekem tetszik, csak egy kicsit olyan üres és sötét számomra. Ha lett volna valami "érdekes" -felhőzet, hold- az égen, akkor szerintem sokkal jobban állna a képnek ez az aránybeosztás. A sötétséget talán a koraibb képkészítéssel lehetett volna orvosolni, pl. egy kék órában lévő égszín egész jól mutatna. Persze ez csak a saját véleményem. :)

(#21578) jjeahh válasza Balinov (#21574) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jó az, nekem tetszik, a csúnya bokeh-el együtt, mondjuk én portréfanatikus vagyok ;]
ha nem tudnám, hogy nikonos vagy, első blikkre megesküdtem volna rá, hogy valamilyen öreg omzuiko-val készült, azok rajzolnak ilyen fura dolgokat a dof-ba

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21579) hcl válasza p06 (#21575) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A második verebentyű jó, az elő nem sokat mutat... Mondjuk a 2. is erősen középen van, én vagdosnék a kép aljából :)
(Ki szól be először a másodikra, hogy a verében megy át az ág? :P Bár engem nem zavar.)

A Litér jóféle, nincs széjjel fényszennyezve, nincs zaj, vannak csillagok... Csillagjárós képért kiált, akkor lenne tartalom a tetején is :) :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#21580) psycroptic válasza Balinov (#21574) üzenetére


psycroptic
őstag

Portrénál odafigyelni szerintem a világításra, retus, háttér, a szemen legyen mindig az élesség valamint a mimika és a pózolás, de nálam csak okosabbak és tapasztaltabbak vannak úgy-hogy ezt a kérdést tedd fel a haladóban is, lehet jobban jársz.

PSNID: Tomy83PS

(#21581) copass válasza Balinov (#21574) üzenetére


copass
veterán

az 50mm nem igazán portéobi.de ha nincs nagyobb 85-135mm akkor ne közelről lődd, hanem távolabb és megvágod.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21582) torzo válasza Balinov (#21574) üzenetére


torzo
Ármester

Csak az az észrevételem, hogy a hölgy kinéz a képből. A tekintetnek mindig a lehető leghosszabb utat szokás adni.
Sokak szerint a portré a fotográfia csúcsa, teteje. Én is így tartom, hiszen a fotós legnagyobb próbája. Ha megnyered az alanyt és rokonszenvet ébresztesz benne, akkor természetesen viselkedik, és a portré jó, még akkor is, ha technikai hibák akadnak. Ha pózol, a fejed tetejére is állhatsz, akkor is f@s lesz.
Itt a hölgy mosolya őszinte, természetes. Jó lesz ez!

[ Szerkesztve ]

(#21583) Balinov válasza torzo (#21582) üzenetére


Balinov
félisten

koszi neked is, az mar nekem boven eleg legelso direkt/szandekos probalkozasnal, hogy ha nem kapok ra elbol egy egyertelmu fosch-t. A holgy a felesegem, itt meg mosolygott, mert nem is sejtette, hogy kifele a boltbol 50mm-el tobben jovunk ki. :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21584) psycroptic


psycroptic
őstag

Ne kíméljetek!

PSNID: Tomy83PS

(#21585) Balinov válasza psycroptic (#21584) üzenetére


Balinov
félisten

jobb lenne, hogyha a kis folyocska a jobb also sarokbol indulna, nem csak egy picinyt beljebbrol, jobban vezetne szerintem a szemet. Egyeb dologba nem tudnek belekotni, csipazom a becsillanast, a kek eget, felhoket meg a naplemente voroset. Grat! Favoltam is

hcl: ugyugy, jol latod. Szerencse, hogy Giblaltar, arab boltos engedett az arbol, mikor az angol amazonnal jottem, igy igencsak barati aron jutottam hozza ;) 0km-es, rendes 1ev EU Nikon gari.

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21586) hcl válasza psycroptic (#21584) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem szép :) Jók a fények, Nap harmadban, nincs középen a horizont - hangulatosnak jó.

@Balinov : 50mm-el többen, és némi lóvéval kevesebben :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#21587) psycroptic válasza Balinov (#21585) üzenetére


psycroptic
őstag

(#21586) hcl: :R

PSNID: Tomy83PS

(#21588) Novics válasza psycroptic (#21584) üzenetére


Novics
senior tag

Nagyon hangulatos kép, nagyon tetszik, csak talán egy kicsit túl lett szaturálva. Nekem egy kicsit sok.

A fókusz egy kicsit mellément talán, de még mindig csak gyakorlom a manuálozást. Most inkább csak arra lennék kíváncsi, hogy jó e ez a távolság, vagy közelebb kellett volna mennem? (Mondjuk ennyire.) 50-es fix-szel lőttem.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#21589) torzo válasza psycroptic (#21584) üzenetére


torzo
Ármester

Bal oldalon a mezőnek adnék még egy kicsit több fényt shadows-sal, ha raw-ban lőtted. De anélkül is nagyon szép. :K

(#21590) torzo válasza Novics (#21588) üzenetére


torzo
Ármester

Az éles síkot egyáltalán nem látom, hová fókuszáltál? A választ pedig megadtad. A második kompozíciónak sokkal jobb, de ott sem éles. Vagy nagyon levetted a méretet, mert nekem minden csupa pixel.

[ Szerkesztve ]

(#21591) Novics válasza torzo (#21590) üzenetére


Novics
senior tag

Minden csupa pixel? Elvileg 1000X1600-asok.
A fúkusz a szemére akart menni, de azzal tisztában vagyok, hogy még nem mindig oda megy, ahová én szeretném. Lehet, hogy szűkebb rekesszel kéne először próbálkoznom. :DD

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#21592) torzo válasza Novics (#21591) üzenetére


torzo
Ármester

Igen. Ha belenagyítok, hogy lássam, hol az élesség, akkor minden vonal pixeles, ronda. Lehet, a picasa hibája. A szűk rekesz portrénál nem jó. Pont, hogy kis mélységélességgel kell dolgozni, hogy az élesség kiemelje a modellt, tehát annyira tág rekesszel, hogy még ne legyen lágy, szóval a max tág rekeszen egy fényértéknyit blendézni és kész. Az jó, ha a szemére állítottad a fókuszt, csak én nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#21593) Balinov


Balinov
félisten

Hoznek 2 friss kepet, igy a nagy tel kozepen.

Giblaltár panorama, 412m magasrol, 8db allokepbol osszerakva.

Hotel Csendelet - Szezonra varva

Johet hideg, meleg, megkoszonom mindkettot
udv
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21594) Fandango válasza Balinov (#21593) üzenetére


Fandango
Topikgazda

A panorama nagyon jo lett szerintem, jo szineket hoztal ki a nyershez kepest.
A 2. kep nem az igazi, lett volna ott jobb pozicio is a kephez szvsz.

(#21595) torzo válasza Fandango (#21594) üzenetére


torzo
Ármester

+1. A panoráma nagyon ütős.
Marokkóról nincs valami szép tájképed? Oda kéne újra elmenni, olyan színek nincsenek másutt.

(#21596) Balinov válasza torzo (#21595) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi mindkettotoknek.

Marokko kimaradt, gondoltam ra, hogy csak az ize kedveert atkompozunk, de az egeszsegugyi kockazat, meg az esetlegesen pofankbamaszo arusok miatt inkabb Granada lett belole. Latni lattuk a korvonalait. Majd 1x

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21597) torzo válasza Balinov (#21596) üzenetére


torzo
Ármester

Áááá! Ott nincs eü. kockázat. Az árusok meg elmennek, ha nem foglalkozol velük. Végigmotoroztam az országot 2009-ben így február végén, csak nem volt nálam rendes kamera. Jártam a sivatagban is, az talán a legszebb. Hú, de elmennék újra!

(#21598) Balinov válasza torzo (#21597) üzenetére


Balinov
félisten

az lehetett a komoly!

egyszer meg szeretnem nezni, nem vitas, sajna most nem fert bele az idonkbe

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21599) torzo


torzo
Ármester

Gondolnátok, hogy ez Budapest? Azaz Kőbánya, Óhegy utca.

(#21600) Wa2x_ válasza Balinov (#21593) üzenetére


Wa2x_
veterán

:C

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.