Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) ccs2929


ccs2929
senior tag

Hozok én is, úgyis rég képeltem....
Véleményt szívesen fogadok :))

[link]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#21252) jjeahh válasza ccs2929 (#21251) üzenetére


jjeahh
nagyúr

furák ezek a bokehek, azt hittem minden helios-nak lekerekített lamellái vannak, itt meg mintha szögletes egy picit, unott arcot vág a hölgyemény (facebook hírfolyamot görget? :DDD ), a háta mögött picit sok a fölösleges tér..nekem róla ez lenne a kedvenc ha nem középre, hanem mondjuk jobb harmadolóba lenne komponálva :D ezt a visszapillantós pózt imádom, de nekem manuállal, belenagyítós fókuszálással még sosem sikerült összehozni :DDD az én modelljeim túl szégyenlősök pózolni, mf-al, segédek nélkül pillanatot elkapni meg kb. lehetetlen...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21253) hcl válasza jjeahh (#21252) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerezz AF visszajelzős átalakítót, nagy segítség MF-hoz! :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21254) jjeahh válasza hcl (#21253) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mft-hez? van olyan?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21255) hcl válasza jjeahh (#21254) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

http://www.ebay.com/bhp/af-confirm-chip-canon

Külön chip is van, és valami-EF átalakítók is chippel.
Félig nyomott elsütőgombbal ha tekered a fókuszt, akkor jelez, ha jó helyen van. Nekem csak pislog, mert a hangot lekapcsoltam :) Illetve a rekeszt nem szereti, f8-nál még úgy szokott jelezni, de afölött nem kap elég fényt az AF szenzor.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21256) Novics válasza *Ropi* (#21237) üzenetére


Novics
senior tag

Ez aztán a "vájtszeműség"! :C

A bakancsos a hargitai Motorsírülőn készült, és nem szociofotó akart lenni, csak valamiért nem voltak a legjobban a színek, aztán ff-ben is megnéztem, és sokkal jobb hangulata lett. :)

Egy kicsit kreatívoskodtam még tavaly.

Manócska:

Tudom, hogy iszonyat zajos, attól most tekintsünk el. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#21257) Damage válasza Novics (#21256) üzenetére


Damage
senior tag

ISO 100??? :Y

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#21258) hcl válasza Novics (#21256) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaj, a zaj az itt mindig hatalmas baj :) :D Szerintem nagyon jók. Mondjuk a csigusz kicsit nagyon alexpós, nagyon szürke. És nagyon elveszik a képen szegény... Persze ha az volt a szándék, akkor nem szóltam.

A fa nagyon jó, ha kötekedni akarnék, akkor azt mondanám, hogy nincs alja, de különben így is tetszik. Néha nekem is kattan hogy kéne ilyet csinálni, de nem szokott összejönni :D

A bakancsoson amúgy lehet, hogy deríteni kellett volna a bakancsokat, de amúgy az is tetszett.

@jjeah : Próbálj ki egy 1100D-t :D
Mondjuk a RAW feldolgozótól is függ, mennyi marad a zajból...

Átalakítók, nem tudom, van-e Olyra... úgy tűnik, van... nem tudtam, mid van, ezért azt linkeltem, amiről tudtam, hogy van.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21259) jjeahh válasza Damage (#21257) üzenetére


jjeahh
nagyúr

azt hittem az e-p1-emnél semmi sem termeli jobban a zajt :DDD

hcl: de ez mind csak canonon műkszik sztem :(

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21260) Novics válasza Damage (#21257) üzenetére


Novics
senior tag

Igen. Mert akkor elvileg meg lehet előzni a zajt. Ez ugye a csigánál nem sikerült így sem. :(
Vagy valamit nagyon benéztem?

(#21258) hcl Sajnos nem nagyon volt mivel deríteni a Kárpátok bércein. Meg még nem is próbáltam. Egy kicsit idegenkedek az ilyen beállított képektől. Itt mondjuk én pakoltam oda a bakancsainkat, de nagyjából ennyi szokott lenni az előkészület.

A fát csak átraktam ff-be, és feltoltam az egekbe a kontrasztot. Ha jól rémlik. A kép maga egy villanyoszlop mellett álló fáról készült, onnét a megvilágítás.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#21261) Damage válasza Novics (#21260) üzenetére


Damage
senior tag

Tisztában vagyok vele, hogy az alacsonyabb ISO kevesebb zajt eredményez :K ... csak nehezemre esik elhinni, hogy ez a kép (mármint a csigás) ISO 100 mellett készült. RAW-ban készült és több FÉ-t húztál vissza vagy hogy lett ilyen?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#21262) Big-Lacos válasza zgospel (#21246) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Hogy az miert van megdontve, azt en sem ertem, de ugye en sem fotos, sem ujsagiro nem vagyok.

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#21263) Takemoto válasza hcl (#21258) üzenetére


Takemoto
tag

Amit linkeltél nem jó, mert 4/3-os és jjeahh gépe m4/3-os. Elvileg ennek jónak kellene lennie, de azt hozzá tenném, hogy semmilyen személyes tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban :N

jjeahh használsz M42-es objektíveket a gépedhez?

szerk.: off

[ Szerkesztve ]

"Bringázás közben előbukkan belőlem az a lény, aki ebből a bolygóból lett; a vándor, aki este tiszta lélekkel pihenhet meg..."

(#21264) jjeahh válasza Takemoto (#21263) üzenetére


jjeahh
nagyúr

igen, egy helios-t + egy revuenon-t...ilyent chipet még sosem láttam... :) ezt bele kell faragni az adapterbe, vagy hogyan? :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21265) Takemoto válasza jjeahh (#21264) üzenetére


Takemoto
tag

Az M42->m4/3 adapterbe kell beleragasztani. Amit hcl linkelt be ott, ha lejjebb görgetsz pont mutatja is a folyamatot.
Élességállításnál sacra lövöd be, hogy éles a kiszemelt pont, vagy nagyít a géped MF közben pl. a helios-nál?

"Bringázás közben előbukkan belőlem az a lény, aki ebből a bolygóból lett; a vándor, aki este tiszta lélekkel pihenhet meg..."

(#21266) jjeahh válasza Takemoto (#21265) üzenetére


jjeahh
nagyúr

belenagyítok én :D
de ez itt már nagyon off, utánnanézek a dolognak :R

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21267) hcl válasza Novics (#21260) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az sem mindegy, mennyi a fény. Jelen esetben jobban jártál volna 200-zal, mert akkor alapból világosabb minden, a zaj pedig a sötét részeken jön elő legjobban...

Derítés meg, ennek elég lett volna, ha a kisvakuval rávillantasz. A beállított képek meg nem gázak, ha nem lóg ki a lóláb. Attól, hogy odatetted a bakancsot, nem lett beállított. Illetve a pillanat elkapása elég nehéz dolog :)

@takemoto : Eh, akkor csak a 4/3-adot néztem :D
De megnyugtató, hogy van m4/3-ra is.
Amúgy igen, fel kell ragasztani, de lehet kapni esetleg olyan adaptereket, amin már rajta is van - Canonra van. Én is ilyet vettem, az első felrakásnál leesett róla a chip -> felragasztottam én jó kis műgyanta alapúval, azóta nem esik le ^.^

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21268) Novics válasza Damage (#21261) üzenetére


Novics
senior tag

Nem is arra gondoltam, hogy te nem vagy vele tisztában, hanem arra, hogy esetleg én értettem félre valamit. Hajlamos vagyok rá. :DDD
Nem tudom már, hogy mit bűvészkedtem vele, de sanszos, hogy az utómunka eredménye a zaj. Legalábbis ráerősített. Sajnos nincsen hozzá sem türelmem, sem szemem.

hcl: Na igen, néha túl... komolyan ragaszkodok dolgokhoz. Ez is csak a rutintalanságomat mutatja.
A beállított képeknél nem is az a baj, hogy gáznak tartom őket, csak... félek belevágni.

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#21269) hcl válasza Novics (#21268) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha nem sikerül, max. nem mutogatod :D

És, hoztam egy kis absztraktot : feladat kitalálni, mi a fene van a képen, és hogy készült ;)
(Nem azért hoztam, mert "jó", hanem csak úgy, teganp esti játszadozás eredménye.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21270) scream válasza hcl (#21269) üzenetére


scream
veterán

Nekem ez ugrott be róla elsőre. Pár napja láttam, tök ugyan az a színvilág. :DDD De nem tudom mi lehet ez.

[ Szerkesztve ]

(#21271) hcl válasza scream (#21270) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na én meg azt nem tudom, hogy ezen mi van, de jól néz ki, és nem azonos az enyémen levővel :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#21272) spanyoll válasza hcl (#21269) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem az én dolgom, de gondoltam jó, ha tudod, hogy az első hsz-ben ez áll:

"Amire NEM való:
Rossz, minősíthetetlen képek mutogatása, hsz növelés, off..."

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#21273) hcl válasza spanyoll (#21272) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, ha annyira rossz, akkor a moderátorok lendüljenek támadásba :)
Különben miután ismerősi körben egy arc kijelentette, hogy fényekkel és színekkel nem kísérletezik senki, gondoltam kísérletezek fényekkel és színekkel, és ez lett. Gondoltam absztrakt képnek jó lesz, végülis fotó :)
Különben 2 led van rajta, egy kék, és egy narancs; a 300mm-es teleobi elé tettem egy 4x makrólencsét, és azzal lőttem meg, természetesen egyik sincs fókuszban, viszont olyan fényeffekteket produkáltak, hogy hű :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#21274) Vikunya


Vikunya
tag

Első mikroszkópos képeim. Valaki foglalkozik ezzel a dologgal? Mert lenne pár kérdésem adaptereket illetően. A képen egy kristálycukor, 1 usd cent, házilégy(55 képből,nem sikerült eltalálni az összes fókuszsíkot), és egy gyufafej.

Romanes Eunt Domus

(#21275) hcl válasza Vikunya (#21274) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyon jók! Hogy csináltad?
Én is próbálgattam különböző dolgokat mikroszkóppal, de nem lettek ilyen jók.
Illetve tandem objektívvel a pénzről származó fejhez hasonlót már sikerült lőni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21276) Vikunya válasza hcl (#21275) üzenetére


Vikunya
tag

Van egy carl zeiss jena mikroszkópom, a felső részét leszedtem és a forgó revolverfejre raktam rá obi nélkül a gépvázat,a fokuszt azt magával a mikroszkóppal állítom, ami nagyony keskeny részt fed le, ezért több fókuszsíkot lefényképeztem, helicon focus nevű progival raktam össze egy képpé.

Romanes Eunt Domus

(#21277) ccs2929 válasza Vikunya (#21276) üzenetére


ccs2929
senior tag

Elég melós lehet....
A munkahelyemen van egy Olympus mikroszkóp /nem házi használatú/, amire annak idején egy Olympus Pen gépet szerkesztettünk rá /eredetileg is volt rajta, de még filmes váz/, de végül az Olympus cégtől kellett hívni szakembert, aki legyártotta a mikroszkóp, és a fényképezőhez való adaptert, de a bázistávolság miatt néhányszor fordulnia kellett. Ja, és nem 20Ft volt, az egyedi adapter :DDD , szóval szerintem, hobbifotózáshoz ez az adapteres dolog felejtős, ha csak nincsenek fölös 100ezreid erre ;] .
Ez saját tapasztalat, de elképzelhető, hogy van egyszerűbb megoldás is.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#21278) hcl válasza Vikunya (#21276) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is tudom, hogy a miki mélységélessége kicsi :)
Webkamerával lehet még próbálkozni, de nekem ez sem adott normális eredményt. Obi nélkül meg nem tudom rátenni, mert nem oda esik a képsík, ahol a szenzor van...
Amúgy ha Zeiss, akkor ahhoz lehet, hogy létezik adapter. MIlyen a mikroszkóp vége? Ha T2 akkor viszonylag könnyen találsz.

@ccs2929 : Csomó mikorszkópra van egyszerű adapter, ha mákja van, párezerért kap.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21279) Vikunya válasza hcl (#21278) üzenetére


Vikunya
tag

Igen, egy T2 vásárlásán gondolkodtam, aztán valahogy majdcsak összeházasítom őket.Így simán sincs vele gond mert teljesen síkban van a szenzor és a fotózandó téma(ezt onnan tudom, hogy ha csak a tárgylemez van előtte, az teljes szélességében éles). Csak nem stabil így,egyszer le is borult a váz a mikiről.Ja és egy lv-s váz sem lenne rossz,vagy egy olyan ami pc-re kötve ad élőképet.Könnyebb lenne vele a munka.Nem olyan macerás ez,ilyen fos időben jó ezzel pepecselni! :)

Romanes Eunt Domus

(#21280) Vikunya válasza ccs2929 (#21277) üzenetére


Vikunya
tag

Ez is egy laborból való,bár már nem mai darab. Nem hiszem, hogy olyan drága lenne ez, ha nincs hozzá valami,majd legyártom :) Első körben rendelek egy T2-őt aztán majd meglátjuk, addig marad ez a módszer.

Romanes Eunt Domus

(#21281) hcl válasza Vikunya (#21280) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha nem kell bele optika, akkor nem lesz drága.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21282) spanyoll


spanyoll
addikt

Én is régóta gondolkozom egy T2 vásárlásán, de sajna eléggé felment az ára manapság...

;]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#21283) Vikunya válasza spanyoll (#21282) üzenetére


Vikunya
tag

ahhh... :))

Romanes Eunt Domus

(#21284) nesa válasza spanyoll (#21282) üzenetére


nesa
veterán

Ha igazan komolyan gondolnad nemfoglalkoznal T2 vel csakis T1.
:D

(#21285) ccs2929 válasza nesa (#21284) üzenetére


ccs2929
senior tag

T1 :DDD

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#21286) Novics válasza ccs2929 (#21285) üzenetére


Novics
senior tag

Végre lőttem egy olyat az új géppel, amit fel is merek vállalni. :)) Tényleg hasznos dolog ez a LiveView. Be kell ismernem. :K

(#21273) hcl: Rá nem jöttem volna. :) Pedig tényleg gondolkoztam rajta. Én gyertyára tippeltem, de inkább nem is mondtam, mert elég gyenge tipp volt. :DDD

(#21274) Vikunya: A légy egy kicsit fura, de amúgy :R

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#21287) ccs2929 válasza Novics (#21286) üzenetére


ccs2929
senior tag

:K A live view tényleg baromi jó, eddig a képeim 1-1,5% lett használható manuál üveggel, az új gép baromira megkönnyítette a dolgom.
Nehéz ilyenkor kint érdemleges témát találni /legalábbis nekem/..... Furcsa nekem ezen a képen a 16:9-es vágás, fentről szűk, balról meg sok :U

Vikunya :) Úgy könnyű, ha magad gyártod az alkatrészeket :) Nekem is megfordult már egyébként, hogy szerezni kéne valami mikroszkópot, de nekem, nem biztos, hogy lenne türelmem összehozni a géppel, igazából nem is merültem bele a témába, de állati képeket lehet összehozni mikroszkóp alatt, az tuti. :D

jjeahh ez egy sima mezei helios 44-2, valamennyire kerekítettek a lamellái, de f5,6-nál már szabályos nyolcszög alakú a nyílása, f2,8-ig szép körlakú, utána már jelentkezik a "kockásodás".

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#21288) copass válasza Novics (#21286) üzenetére


copass
veterán

ettől függetlenül életlen és bemozdult picit szerintem szerintem!:D
a liveview magic lantern-el ér vmit, mert látod az éles részt.
mondjuk keresőben is lehet szépen élességet találni, gyakorlás kérdése.
én már öreg vagyok nem bírja a szemem, a túró keresőben törőék nélkül meg pláne. mert liveview ML se használható mindíg. napsütésben csak a loupe a megoldás, az viszont kib...ott jó!:D videjósok szeretik is.
milyen gépet vettél?

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21289) ccs2929 válasza copass (#21288) üzenetére


ccs2929
senior tag

Nekem sem igazán ment mattüveggel sem a fókuszálás, pedig gyakoroltam rendesen :DDD kb 30-40 képből 1, ha jó lett, akkor a seggem vertem a földhöz ;] Még így belenagyítósan LV-vel sem 100%-os az arány, de max 2-3 képből van egy használható

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#21290) hcl válasza ccs2929 (#21289) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Natúrban nekem sem nagyon megy a manuál üveges fókusz :) De az AF chip nagy segítség. Meg mondjuk éjjeli felvételeknél szoktam MF-et használni, de azt is csak azért, mert a LV fókuszmódja elég gagyi. Ilyenkor viszont belenagyítással nem olyan nehéz fókuszálni.
CsSillagokat nehéz fókuszba tenni...

@copass : Mesélj csak erről a ML-es live módról :) Ez érdekelne. ML már van a gépen, de azóta nincs Live fókuszmód :S Csapkodja a tükröt... :S

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21291) Novics válasza copass (#21288) üzenetére


Novics
senior tag

Pentax K-30. Sárga. :DD
50-es manuális obival lőttem a kövek között guggolva a hidegben, süvöltő szélben... Na jó, annyira nem süvöltöt a szél, de azért rendesen fújt a Balcsinál. Ez volt a mentegetőzés része. :DDD A LV-et csak azért használtam, mert "földközelből" lőttem a képet, és hasalnom kellett volna a kukucskához, amúgy azt használom. De még azt is gyakorolnom kell. Néha vártam, hogy az AF működésbe lépjen, aztán rájöttem, hogy nincsen. :))

(#21287) ccs2929 : Én is sokat szöszöltem a vágással, hogy mégis mi lenne a jó, aztán ennél maradtam a standard képarányok közül.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#21292) copass válasza hcl (#21290) üzenetére


copass
veterán

elvileg ha LV-be mész, akkor az ML-t látnod kell, nem nyomkodtál el vmit? display gombot ha nyomkodod váltogatnia kellen a gui-kat.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21293) hcl válasza copass (#21292) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Már megvan :) De a Live fókuszmódot esetleg vissza lehet kapcsolni? Live módban AF-ezésnél zavaró, hogy csapkodja a tükröt. És néha szoktam ilyet.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21294) copass válasza hcl (#21293) üzenetére


copass
veterán

ezt nem értem, hogy hogy csapkodja? LV-be bemegyek akkor felcsapja, ha nem indítom el akkor persze lecsapja és kilép, de felvétel közben nem csapkodja. 1100D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21295) hcl válasza copass (#21294) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A gyári Canon sw-vel Liveview-ben ha Live módban van a fókusz, akkor a fókusz megnyomására nem csapja le a tükröt, hanem úgy fókuszál, mint 1 kompakt. Nekem ez a ML óta nincs, Live módban van a fókusz, és csapkodja fókuszáláshoz a tükröt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21296) copass válasza hcl (#21295) üzenetére


copass
veterán

LV megnyom tükröt felcsapja,fókusz gombra élesíti a célt.rec gombal felvesz.ha LV megnyom tükör vissza.
ML-ben is így megy. Nem nyomogattál el vmit?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21297) hcl válasza copass (#21296) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Rec gombbal felvesz -> az videó ;)
Én a sima fotómódról beszélek :) Elsütőgomb félig le és csatt a tükör.
Lehet, hogy elnyomogattam, de a legértelmesebb válasz a ML fórumon is csak annyi volt, hogy "Check Canon controls" -> nabasszus, azon már akkor is túl voltam :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#21298) Big-Lacos


Big-Lacos
aktív tag

Ezt nem a quick mod csinalja a liveview-ban?
Latod a kepet a kijelzon, a mattuveg fokuszpontjaival, es fokuszalasnal felcsapja a tukrot, aztan amikor elesre allt akkor vissza le, es ujra van keped.
Gondolom ilyenkor a fazis alapu fokusz megy.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#21299) Big-Lacos válasza Big-Lacos (#21298) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

vagyis rosszul irtam, fokuszalasnal lemegy a tukor, mert mar fent volt... :D. de sztem ott nezd meg valahol, a live view af beallitasainal.

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#21300) hcl válasza Big-Lacos (#21299) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, ezt a Qiuck mode csinálja, de nekem eddig sem Quick-ra volt állítva, és most sem arra van. Illetve a kijelzőn nem a mattüveg fókuszpontját látni, hanem a LV sajátját (kis négyzet :) )

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.