Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22251) fungeld válasza Noddy (#22250) üzenetére


fungeld
aktív tag

Nekem sajnos raw sincs. :D A gépeden ugyanúgy néz ki és csak feltöltés után változik meg? Mert az normális.

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#22252) hcl válasza Noddy (#22250) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ropi korábban írta az egyik okot, keress rá a lap tetején a keresővel :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#22253) Noddy válasza hcl (#22252) üzenetére


Noddy
senior tag

Bocsi, de megmondanád milyen kereső szót nézzek? Azt sikerült megoldanom, hogy a gépre jól mentse el, a Picasa csinál neki valamit... a face-s jónak tűnik, csak ott problémásabb teljes képernyőben megnézni.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#22254) JohnyBlue válasza fungeld (#22249) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Én ha ott lettem volna biztos, hogy az eget lőttem volna a szép narancsos szineivel és a háttérben meg hegyekkel, dombokkal mindezt egy 16:9 es vágással valami stabil helyről. Ez a kereszt nekem olyan snassz :B A tenger nélkül valami hasonlóra gondoltam

Én is lőttem keresztet mert "kötelező" ezen átesni, de nagyon el kell találni, hogy tényleg jó legyen.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#22255) fungeld válasza JohnyBlue (#22254) üzenetére


fungeld
aktív tag

Nekem az túl unalmas volt.

Van egy ilyen is.

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#22256) hcl válasza Noddy (#22253) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Itt

Mutogatni való hater díszpinty

(#22257) JohnyBlue válasza fungeld (#22255) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Na igen nyuszómuszó :) Kicsiben nekem jobban tetszenek mint a keresztes képed.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#22258) scream válasza fungeld (#22255) üzenetére


scream
veterán

Nekem is jobban tetszik a kereszt nélkül, nagyban is. :B

(#22259) .DLL válasza fungeld (#22255) üzenetére


.DLL
veterán

Az alsó nekem meg túl zsúfoltnak tűnik, és nem jön át, hogy a kép melyik része a lényeg. A háttérről az előtérben lévő tárgyak elvonják a figyelmet, viszont az előtér elég részlettelen és az elrendezése nem épp szerencsés, a kereszt pl. nagyon oldalra került, és az oszlopról sem derül ki igazán, hogy micsoda, életlen, részlettelen. Oké ez technikai jellegű hiba, (gondolom a háttérre fókuszáltál, és az oszlop életlen lett. Ez esetben szűkebb rekeszt kell használni, állvány+hosszabb záridővel. Vagy a zaj moste el ennyire, akkoris állvány+hosszabb záridő, és alacsonyabb ISO) de ez a három fő elem ebben az elrendezésben (kereszt, nap, oszlop) csak kuszaságot okoz. Lehetett volna a kereszt csak a padsorokkal + naplemente, és akkor az egész hely jellege érzékeltetve van (nem úgy mint az egyel feljebbi hozzászólásban, ahol meg már túl szűk a bemutatás. Teliben egy kereszten nem sok bemutatni való van, de ugyanez egy kis előtérrel szerintem jobb, vezeti is a szemet, nomeg az ég tényleg szép volt (élőben nyilván mégszebb) pl. én telével betámadtam volna a hegyeket is. Bár akkor meg a szép színátmenet nem jön ki, igaz....

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#22260) Noddy válasza hcl (#22256) üzenetére


Noddy
senior tag

Köszi. Akkor marad a flickr a továbbiakra.


[link]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#22261) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, sracok, annyi, szep szinben jatszo napfelkeltes/lementes raktatok fel az elmult par napban, hogy ma ki kellett mennem megsetaltatni a tukrost. Szuletett 3 kep, amirol szivesen vennem a kritikaitokat. :R

Koszonom, hogy megnezitek. :R

B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#22262) GergőBp válasza fungeld (#22251) üzenetére


GergőBp
tag

Le vagy ép elírás szerint tud raw-t is lőni...

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#22263) m3ss válasza Balinov (#22261) üzenetére


m3ss
veterán

:K
egyre jobbak. szepek a szinek, technikailag is jok. persze 1x-en azt mondanak hogy nincs meg bennuk az xfaktor, ami valszeg igaz is, csak h el ne bizd magad :P ;]
de attol meg szepek es a ph-s topicokban siman megalljak a helyuket. elso tetszik leginkabb. de harmadik is latvanyos.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#22264) Fandango válasza Balinov (#22261) üzenetére


Fandango
Topikgazda

A 3. kep nagyon tetszik a pasztell szinek miatt, tuti lett.
Az 1. jo, nem tudnek belekotni igazan.
A 2. kep is jo, de ez tetszik a legkevesbe (valahogy zavar, hogy mindket iranyba kilog a viz a kepbol), illetve a nap korul van egy piros keret ami miatt kiog a kepbol.

[ Szerkesztve ]

(#22265) zserbox válasza zserbox (#22237) üzenetére


zserbox
őstag

ez most ennyire jó, hogy nem tudtok belekötni vagy mi? :U :DDD

(#22266) fungeld válasza JohnyBlue (#22257) üzenetére


fungeld
aktív tag

és (#22258) babicsbalu Rendben, akkor mostantól mindig figyelek rá, hogy legyen csak a tájról is kép.

(#22259) .DLL Ez a tipikus ,,megérkeztem kép" (és tényleg :D), szóval csak úgy randomban fényképeztem egyet. Legközelebb viszek állványt és megpróbálom úgy, illetve a padsoros dolgot is bár ha jól emlékszem akkor a fák/bokrok miatt nem lehetett megoldani. Telém nincsen csak a menő 15x-ös optikai zoom :D Itt van még 2 kép: [link] [link]

(#22262) GergőBp: Ezt nem teljesen értettem.

Mindenkinek: Ha van még ötletetek, hogy honnan lehetne jó képet csinálni, akkor mondjátok és legközelebb lövök onnan is egyet. Mit lehetne tenni, hogy ne legyen ilyen zajos a kép? Van, hogy még ISO 100-nál is zajos.
Sajnos csak egy régi kompakt/bridge gépem van (Fuji S2000HD), ezzel gyakorolgatok ameddig nem lesz rendes DSLR.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#22267) .DLL válasza zserbox (#22265) üzenetére


.DLL
veterán

Nem tetszik a szocreál faberakásos barna háttér (ami dől is), :DDD Egybeolvad vele a lány haja.
Lehet hogy csak az erős tömörítés miatt, de úgy tűnik inkább a füle éles, nem a szeme.

(#22266) fungeld: Ja nem tudtam, hogy kompakt, bocsánat. Az kicsit para a dinamikatartomány miatt. Akartam mondani, hogy kicsit exponáld világosabbra,, hogy a sötét részeken több részlet legyen, majd utómunkában húzd vissza, de akkor meg lehet hogy fölül veszhetnek el tónusok, mindenesetre érdemes kísérletezni több expozícióval is és hogy melyikből lehet kihozni a legtöbbet.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#22268) copass válasza zserbox (#22237) üzenetére


copass
veterán

te akartad: vízjel minek? alexpos volt, látszik hogy utólag felnyomtad, az orrnál az árnyék zavaró, olyan mintha nagylátóval lőtted volna.
flikerre v dropbox mert így nagyon gallyra vágta a tömörítését a képnek.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22269) zserbox válasza copass (#22268) üzenetére


zserbox
őstag

Igen én akartam, tekintve, hogy én raktam fel, nem ajnározást vártam ha erre célzol
Miből gondolod hogy alul expós?(0.2 kellett korrigállni raw konverterben)
Ekv 85mm készült a beépített vakuval, onnan az az árnyék az orrnál ami tényleg kissé zavaró
A kép át van méretezve, de amikor feltöltöttem láttam, hogy hiba volt, a bőr texturája is sokat romlott, gondolom emiatt érezted az alulexpós túlhúzást

(#22270) Novics válasza fungeld (#22266) üzenetére


Novics
senior tag

Néha az utómunka miatt lesz zajos a kép. Ha sötét képet húzol - világosítasz vissza - akkor elég szépen tud zajosodni. Mint az én régi csigás képem. Hiába nem bírtam a D60 az iso-t, de még 400-on is sokkal jobban jártam volna, mint a 100-as, utólag agyonvilágosított képpel. Konkulzió: Néha bizony emelni kell az iso-t.

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#22271) Lassú Víz válasza zserbox (#22265) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A szimmetrikus arcot látjuk szépnek. Ebben a beállításban mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy törekedtél a szimmetriára. Az árnyékos oldalra ráfért volna egy kis derítés.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#22272) zserbox válasza Lassú Víz (#22271) üzenetére


zserbox
őstag

félreértés ne essék ez nem stúdióban készült, egy szem beépített vakuval, azzal pedig ilyet nem tudom, hogy oldottam volna meg
a kompozíció esetén pedig direkt nem szemből fotóztam az arcot, de lehet ez tényleg hiba volt

(#22273) copass válasza zserbox (#22269) üzenetére


copass
veterán

ha nincs elég fény akkor a pózon kell változtatni úgy hogy a hely adottságait a javadra szolgáljanak, pölö ablak vagy beltéri lámpa. emelni az iso-t és picit felé lőni, nem baj ha picit beég, azt vissza lehet húzni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22274) zserbox válasza copass (#22273) üzenetére


zserbox
őstag

rendben, próbálkozom majd
köszönöm a tanácsokat!

(#22275) Lassú Víz válasza zserbox (#22272) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Sértődés ne essék, de egy külső szemlélő számára totálisan érdektelen, hogy mennyi energiát fektetsz egy kép elkészítésébe, vagy milyen eszközöket használsz hozzá. Csak a kép számít. Ezért ne mentegetőzz a beépített vakuval. Deríteni bármilyen fehér dologgal lehet. Lepedő, abrosz stb. Persze van olyan helyzet, hogy nem lehet házi műtermet csinálni a szobából, de akkor 99%-ban csak egy emlékkép tud készülni. Az is nagyon fontos, volt már olyan nyaralásom, hogy nagyságrendileg 5 kép készült a családtagokról és 1000 meg minden másról. :W

Nem mondtam, hogy fotózd szemből, gondolom nem igazolványképet akarsz.

Copass #22273: +1

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#22276) RomiJosy válasza cOxeR (#22244) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Köszönöm..
Sajnos a kép 15 másodpercig készült gyakorlatilag sötétben,jobb oldalon a járókelők várták,hogy elengedjem őket. Ha hazaérek (kb egy hét) levágom a bal oldalon lévő sötétséget és a pár kicsit a bal harmadba kerül,javul majd kicsit..
Unokaöcsém van a képen,az elsőn a nyelve is kilógott 😀 kérésemre kicsit visszavett..igaz,nem állítgattam be Őket,nincs benne gyakorlatom. Ha idén is mezyünk a balcsira,próbálok majd egy jobb beállítást róluk..
Köszi az építő kritikát..

(#22277) A Zéé válasza RomiJosy (#22276) üzenetére


A Zéé
addikt

meg akartam állni, de csak leírom.
Engem a szereplők kontúrjának elmosottsága baromira zavar. Nekem ez a legnagyobb baja a képnek. Már a kicsi képen is látszik, ha viszont kinagyítod, akkor ordít.
Lehet ezt vagdosni akárhogy, azt nem tudod sehogy se kijavítani már. Látszik, hogy mocorogtak a 15s alatt... Ha ilyen képet szeretnél, akkor legközelebb inkább 2 képből rakd össze, ha már amúgy is ott volt az állvány. Legyen egy kép a háttér, egy meg amikor a párt vakuzod meg. Aztán ezt dolgozd össze gimpben, vagy ps-ben.

Just a simple Lineman...

(#22278) copass válasza RomiJosy (#22086) üzenetére


copass
veterán

ezt még kihagytam: nekem olyan érzésem van mintha kábé semmi kedvük nem lett volna az egészhez. unták, a szájtartás miatt gondolom ezt.
ha a modell nem tudja mit akarunk (rutinosakkal élmény fotózni, még ha a fotós amatőr is) , akkor szépen elmagyarázzuk neki, megmutatjuk hogy mit szeretnénk viszont látni. viccesnek tűnik, de működik. az hogy így tartsd, meg úgy nézz verbálisan nem mindíg megy és időigényes is.
persze ez egy családi kép, de ott is lehet azért instruálni: nevágjpofákat, mer lekeverek eggyet!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22279) Muerte68


Muerte68
addikt

Hogy lehet feltölteni?Eltűnt a link,meg a kép is? :W

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#22280) Muerte68


Muerte68
addikt

Új kép(remélem elfogadható :F )

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#22281) spanyoll válasza Muerte68 (#22280) üzenetére


spanyoll
addikt

Ritkán írok ide de most valahogy késztetést érzek...
Nos: igen, elfogadható, elfogadjuk, hogy ez egy csavar, sőt még azt is elfogadjuk, hogy ezt szépnek gondoltad amikor lefotóztad. A végeredmény viszont nem elfogadható sajnos.
Lássuk miért:

-egy csavar önmagában k**va unalmas, még ha rozsdás, akkor is
-ha már mindenképp ezt akarod fotózni, akkor a háttér mindenképp kuka, csak megzavarja az amúgy is unalmas témára irányuló figyelmet
-ha rozsdás és ezt akartad érzékeltetni akkor a fekete-fehér nem sokat segít ennek az érzékeltetésében

Ez max makróban lenne jó és színesben, így viszont, hogy a fórumos standard választ adjam: shift+del.

Ezek sem műremekek, de vannak köztük használhatóbbak, ha már mindenképp ezt akartad volna fotózni.
De jó tanács így a végére: ne csavarokat fotózz, hanem embereket. Nehezebb, de kifizetődőbb :) (persze ez csak általános érvényű okoskodás)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#22282) RomiJosy válasza A Zéé (#22277) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Igen,Ferkó fülén nagyon látszik,a barátnője viszonylag jól megállta.. A képet azért szeretem,mert kigondoltam,hogy a háttér miatt hagyok a zárnak időt,vaku majd kimerevíti a párt. Az arca nem az unalom miatt ilyen hanem mert tini és azt hiszi,jobban néz ki 😀

(#22283) Muerte68 válasza spanyoll (#22281) üzenetére


Muerte68
addikt

Köszönöm,nem voltam biztos benne hogy a szines jobb-e.Én is az embereket szeretném inkább fotózni csak ezt megláttam és megtettszett :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#22284) hcl válasza Muerte68 (#22283) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Minimal art stílusban meg lehetne ezt a csavart lőni valahogy, úgy, hogy jól nézzen ki, de ez nem az a kép. Próbálgasd, szemből, szb., hátha. Néha látok tök jó minimál képeket pl. csavarokról is, de azok is sok gondolkodást igényelnek, mire olyan lesz, hogy tényleg jó legyen.

Mutogatni való hater díszpinty

(#22285) Muerte68 válasza hcl (#22284) üzenetére


Muerte68
addikt

csináltam még párat,csak ezt vettem a legjobbnak :W http://www.flickr.com/photos/120315886@N08/
megvannak szinesben is de csak ötletszerűen próbáltam :P

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#22286) hcl válasza Muerte68 (#22285) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, ezek nekem egyik sem... Gondolom igyekeztél komponálni, legalábbis a csavarosokat, de nem lettek igazán jók - legalábbis az én szememnek, ami nem túl értő :)
Oldalról nem túl hálás ez a dolog... A fásokon meg sima gaz, nem igazán látok témát...

Mutogatni való hater díszpinty

(#22287) Big-Lacos


Big-Lacos
aktív tag

Udv

A ketto kozul valamelyik ertekelheto szerintetek?
[link]

[link]

Koszi

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#22288) Alg


Alg
veterán

Sziasztok!

Én is bejelentkeznék pár képpel, igazából még nagyon szárnypróbálgatás, tavalyelőtt tavaszról... most kicsit szeretnék több időt szakítani a dologra, mert ha nagy ritkán sikerül 1-2 kép, az nagyon tetszik :)
Jelenleg egy bridge-el (Pana FZ38) próbálkozom, a múltkor volt a kezemben egy Oly PEN (PM1+14-42 talán) az nagyon tetszett, a keret is meglenne rá, de egyelőre még várok kicsit vele, mennyire lesz rövid életű fellángolás a dolog :B

Első - Nekem ez tetszik a legjobban, sikerült végre némi DOF is.

Második - ez kicsit sötét, elég rosszak voltak a fények, oldalfény nem biztos hogy jót tett neki

Harmadik . itt igazából csak a hosszú záridővel játszadoztam, kicsit ferde is, és közelebbre kellett volna venni a vízesést mert szerintem sok a sallang benne (sajnos elég kevés víz volt az Ilona-völgyben...)

A képeken öcsém

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22289) fungeld


fungeld
aktív tag

DSLR-ekhez van valami kemény táska/tok? Múltkor voltam bringával fényképezni és elbambultam a mező közepén, néztem, hogy mit lehetne fényképezni. Éppen csak gurultam kb 15-tel, de jött egy gödör, blokkolta a kereket, én meg szépen átestem a kormányon, telibe rá a hátizsákomra(jövendőbeli DSLR helye). Szerencsére csak az állványom volt benne és a hátamnak többet ártott, mint a tripodnak. Na hát ilyen felhasználáshoz kéne, egyébként nem szoktam ilyeneket csinálni, de a téma keresés miatt ugye nem a bringázásra figyeltem és ez legközelebb is megtörténhet.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#22290) Novics válasza Big-Lacos (#22287) üzenetére


Novics
senior tag

Az elsőnél nagyon elhúzza a szemet a nagy sárga izé a háttérben, és a téma nagyon a kép szélén van. Ez már nem harmadoló, inkább már ötödölő.
A másodiknál a fehér szirom nagyon kitakarja a főtémát. Egy kicsit még jobbra kellett volna menni.

(#22288) Alg Portréhoz még annyira sem értek, de az elsőnél nagyon szerencsétlen helyen csonkoltál. Egy kicsit látszik is a kézfeje meg nem is, plusz kb könyöknél vágtad el. Ez nem jó.
A másodikról egy igazolványkép jutott eszembe. Nagyon... katonás a póz. A vágás megint ízületnél sikerült. Oldalfény tényleg nem szerencsés. Pláne nem az ilyen erős. Bár ha végig pont az arca közepén lenne a határ, akkor az trükkös képnek még elmenne.
Ez a vízesés tényleg elég gyéren folyt. Még hosszabb záridővel talán fátyolosabbá lehetett volna tenni, bár ahhoz víz is kéne... Ez így szerintem elég gyenge. A szög sem szerencsés. Nem ismerem a helyet, nem tudom merre kellett volna menni, de ez így nem begyere. :(

(#22289) fungeldHa olyan kell, ami kibírja, hogy ráessél, akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlni. Nekem egy CaseLogic táskám volt, ami elég masszív volt, de azért ezt nem bírta volna szerintem.

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#22291) Big-Lacos válasza Novics (#22290) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Nehezebb ugy ez a makrozas mint gondoltam, valami mindig belog, vagy a melysegelesseg tul kicsi, de valahogy nem jon ossze egyenlore.
Es ez? [link]

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#22292) jjeahh válasza Big-Lacos (#22291) üzenetére


jjeahh
nagyúr

viszont pont azért szórakoztató, mert egy kis törődést igényel..hajtsd félre, tépd ki (ha gaz) a zavaró elemeket, manipuláld a fényt, és stackelj ;) bár ezeknél a képeknél a legfőbb gond a kompó...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22293) hcl válasza Big-Lacos (#22291) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azám, marha sok melóval lehet csak jó képet gyártani :)
Rekeszelj mint állat :)
(OFF)És még csajozni sem lehet közben :D(/OFF)

Mutogatni való hater díszpinty

(#22294) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hozok egy virágosat én is fordított obiból.
(Már ha látszik. Ha nem látszik, akkor törölhető a hsz., majd felteszem máshova, ahonnan meg is lehet nézni :) )

Mutogatni való hater díszpinty

(#22295) Alg válasza Novics (#22290) üzenetére


Alg
veterán

:R

Egyébként valószínűleg jobban figyeltem a technikai részére a dolognak, mint a kompozícióra.
A vízesésnél igazából talán közelről, szemből lehetett volna jól meglőni, csak ott állandóan mászkáltak az emberek :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22296) copass válasza Big-Lacos (#22287) üzenetére


copass
veterán

a másodiknál nekem tetszik hogy csak egy pici sárga rész látszik,olyan mintha bújkálna.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22297) Noddy válasza Big-Lacos (#22287) üzenetére


Noddy
senior tag

Mint még szintén tanuló, a második szerintem nagyon jó (talán lehet játszani, hogy épp aranymetszésben legyen a sárga, de nekem így is tetszik). Az első is jó, de valahogy nagyon a kép alja hangsúlyos és nagyon lefelehúz, olyan mint egy kelfelj jancsi. De ez csak megérzés, nem tudom hogy lehet belőle jobb kompozíciót csinálni, de szépek a színek, elmosások.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#22298) ccs2929 válasza Big-Lacos (#22287) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Az elsőn nagyon elveszik a virág, de a legnagyobb bajom vele, hogy nagyon az alján van a főtéma, jó lett volna egyébként, csak sokkal lejjebbről kellett volna meglőni, akkor jobban érvényesülhetne a virág, és mögötte a lemenő nap :K
A másodikon meg nagyon középen a téma, szvsz.viszont ez is tetszetős lenne, ha kicsit jobbról lőtted volna. :)

Alg Az elsőn tényleg kár a csonkolásért, amit a többiek is mondtak, enyhe utómunka ráférne, de tudom, hogy jpg-ben készült, és abban annyira nem az igazi az utómunka, na meg kezdetnek azért nem rosszak ezek. Ha tényleg érdekel a fotózás, akkor olvass el néhány könyvet a témában, sokat lehet fejlődni :K
Másodikon valóban nem az igazi az oldalfény, viszont, ha hátulról érte volna a fény, és szemből meg derítetted volna, az lehet jobb lett volna.......na meg,ha nem írnék ennyi volnát :DDD Nem a legjobb napszakban sikerült fotóznod, elég kemények voltak a fények.
Harmadikat szűkebbre venném, inkább álló formátumra, ami a legzavaróbb rajta számomra, hogy a vízesés alsó részét kitakarja az a fadarab, meg a jobb felső sarokba sem kéne a belógó ág ;)

Big-Lacos Ezen nekem a csúcsfények hiányoznak nagyon, amúgy fasza ez a háttérmosás nagyon, milyen obival készült!?

Hcl Ez egész jó lett, jók a színek, valahogy jobb lett volna, ha sikerül egy virágot elkülöníteni, bár igazából csak a felső 2 félbevágott virág zavar picit.

Ha már ennyire "virágzik a tavasz" , hozok egy korábbi virágost én is:[link]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#22299) Alg válasza ccs2929 (#22298) üzenetére


Alg
veterán

Köszi!

Kelby vol.1-et beszereztem (digitálisan), elég irritáló a stílusa, de átrágom magam rajta :)
PH-s cikkek is megvoltak.
Fizikából mindig jobb voltam mint humán tárgyakból, a technikai részt kezdem kapisgálni, a többihez meg csinálni kell a képeket ezerrel és nézegetni mi hogy sikerült :)

Ma is itt a gép nálam, délután kinézek a Nagybányai út -> Határ-nyereg, vitorlázóreptér útvonalon kicsit az erdőbe, remélem lesznek siklóernyősök is :K

Ja, egyébként RAW konverterből/szerkesztőből mit ajánlotok? (a gép tudja, csak eddig nem használtam, és eléggé belassítja a mentést is...)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22300) Muerte68 válasza Alg (#22299) üzenetére


Muerte68
addikt

Photoshop-Lightroom :)Vagy a gyári(géphez kapott)RAW konverter.A photoshop gyakorlatilag mindennel eggyütműködik.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.