Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21901) hcl válasza zgospel (#21899) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igaz, bár engem az zavart kevésbé, mert amúgy is sötét :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#21902) zgospel


zgospel
őstag

hoznék egy panorámát, hogy ne csak a szám járjon

tőlem távol álló téma a tájkép, legalábbis ami a megvalósítást illeti. felhők sajnos nem voltak tegnap. 35mm-en, 8 álló képből összetéve.
bármilyen tanácsot szívesen veszek, mert egyáltalán nem érzem hogy menne nekem ez a tájkép dolog :(

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#21903) G Bedtime St


G Bedtime St
tag

Sziasztok!

Régóta olvasom a topicot és most kaptam bátorságot, hogy (abszolut kezdő) fotóimról a családi jaj de jó, jajde szép jelzők után komolyabb kritikát kapjak. Ime pár kép:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Ne kiméljetek! :)

[ Szerkesztve ]

(#21904) psycroptic válasza G Bedtime St (#21903) üzenetére


psycroptic
őstag

Nem tudnád linkelni?

PSNID: Tomy83PS

(#21905) G Bedtime St válasza psycroptic (#21904) üzenetére


G Bedtime St
tag

Azon vagyok de nem megy:DDD

(#21906) Ilidzser válasza Novics (#21877) üzenetére


Ilidzser
tag

Ezek tök jó linkek. Hogy lehet őket megnézni/letölteni?

(#21907) psycroptic válasza G Bedtime St (#21905) üzenetére


psycroptic
őstag

Most már műxik! :R

PSNID: Tomy83PS

(#21908) fury71 válasza G Bedtime St (#21903) üzenetére


fury71
aktív tag

Alapvetően nem rosszak. Az első kettő kifejezetten jó. Bár első lánchidasnak úgy látom van egy nem cropos változata az jobban tetszik.
A harmadiknál számomra zavaró a jobb alsó sarokban az autók lámpája, nagyon erős, elvonja a figyelmemet, itt viszont lehetett volna vágni vagy máshogy komponálni. A többinél is kicsit más kompozíciót választottam volna. A völgyhídnál szerintem sok a jobb oldalon a facsoport, nem látszik rendesen az út vége, itt mentem volna még balra.
A 4. kép. Nemrég azt olvastam a szelektív színes képekről, hogy ha egy kép sem szinesben, sem FF-ben nem néz ki jól akkor szelektív színnel sem jó, de ez nem az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#21909) hcl válasza G Bedtime St (#21903) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Most egyszerre sok, de alapvetően nem sok gondod van a gép kezelésével, és kompóval sem-számomra legalábbis. OK, egy része alapkép, amit kb. közelező, de rendben vannak, a völgyhíd meg, jé, más is jár Kőröshegy felé? :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#21910) fungeld válasza zgospel (#21896) üzenetére


fungeld
aktív tag

Mentségemre szóljon, hogy ez csak egy spontán kép volt egy kis kompakt géppel, állvány nélkül. Bringáztam és gondoltam megörökítem a dolgot.

Köszönöm mindenkinek a könyvajánlásokat. Tegnap hajnali 4-ig olvastam Scott Kelby első könyvét és már most is sokkal okosabb lettem.(Aki esetleg olvasná az ne hagyja ki a számára lényegtelennek tűnő részeket(pl: esküvőfotózás), mert ha soha nem fogsz esküvőn fotózni akkor is vannak benne hasznos dolgok/tippek, amiket máshol is használni tudsz.)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#21911) hcl válasza fungeld (#21910) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát ehhez képest viszont nem volt ám rossz :)
Amúgy ja, ötleteket kiválóan lehet szedni más témakörökből. A fény az fény mindenhol :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21912) LimaBravo69


LimaBravo69
tag

Sziasztok,

Véleményeket kérnék a lenti képre.
Előre is kösz az építő kritikát, javaslatokat.

[link]

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#21913) Novics válasza Ilidzser (#21906) üzenetére


Novics
senior tag

Simán megnyitod Schuby hozzászólásában a linket, aztán megnyitod mondjuk a Scott Kelby mappát, azon belül a Digitális fotóskönyv mappát, aztán download. De ha kemény vagy, akkor már a Scott Kelby mappában rányomsz a downloadra. De pedig hardcore arc vagy, akkor már az elején nyomsz egy downloadot, és az egészet leszeded egyben. :DDD

(#21903) G Bedtime St Nekem tetszenek. :C Tényleg zavaróak az autók fényei a váras képen. A völgyhídnál jobb lett volna, ha feljebb tudsz menni, és a sarokból indulna a híd, és akkor a facsoport sem zavarna be. Persze nem tudom, hogy milyen a terep, hogy megoldható e ez egyáltalán.
A kaméleon az saját? Én is néztem őket múltkor a Pecsában a kisállat kiállításon. Tüneményes kis dögök. :)

(#21912) Sir Coop Ez a szög szerintem nem olyan szerencsés. A középső ív alatt látszik a híd folytatása, és az ott nekem egy kicsit kusza. Amúgy tényleg ennyire sárga a híd megvilágítása?

(#21902) zgospel Technikailag nem tudok belekötni, de a táj az nem tetszik. Szerintem nem olyan látványos, ami panorámáért kiáltana. De ez teljesen szubjektív.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#21914) Andrew31 válasza LimaBravo69 (#21912) üzenetére


Andrew31
senior tag

A szöget én sem feltétlenül állítottam volna be, de szépek a színek (a hídon), az eget talán hozzá húzhattad volna.

Szép helyeken jártál.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#21915) Colonel993


Colonel993
senior tag

[ 1 link]
[ 2 link]

Noh alkottam egy Flick profilt, bár nem tetszett, hogy meg kellett adnom neki a telefonszámom... és nem is igazán tudom még kezelni... mindenesetre a hozzáértő közösségtől kíváncsian várok kritikát illetve színhelyességre megerősítést (itt valamivel visszafogottabban stuccoltam csak fel a piros szaturációját)
:R

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21916) hcl válasza Colonel993 (#21915) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyon alexpósak. A másodiknál zavaró a sok belógó izé, az elsőnél jópofa, hogy keretben van a cica feje, de sajnos nagyon elveszik a képen. Az első is eléggé alexpós. A másodiknál mondjuk jó, hogy a bal harmadolón van a macsek :) Különben igazából a másodiknál nem sok hiányzott...
Mások biztosan találnak még benne pozitívumot, negatívumot is :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21917) LimaBravo69 válasza Andrew31 (#21914) üzenetére


LimaBravo69
tag

(#21913) Novics: Köszönöm. Nahát, nekem fel sem tűnt a híd folytatása eddig. A kép nem volt teljesen tudatos, egy hajón utaztunk és megtetszett az esti látvány. Fix35 volt fenn, lőttem párat, ez tetszik a legjobban.
A színek többé-kevésbé visszaadják az esti színeket, igen.

(#21914) Andrew31: köszönöm. Megpróbálom az eget odahúzni.

[ Szerkesztve ]

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#21918) Colonel993 válasza hcl (#21916) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ez így idáig okés...
A felsoroltak szándékosak, a maga ízlése miatt meg amit akartam (így kicsit ösztönszerűbb, vadabb dolog... mikor a szavannán bújik meg a vadmacska ugrásra készen :) )
Az én képeim mindig ilyen kicsit alexpósak/erős kontrasztosak és talán kicsit jobban szaturáltak lesznek tehát majd lehet még számítani erre :))
A színhelyesség természetességére viszont itt igyekeztem odafigyelni... remélem a zajosság ellenére élvezhető illetve remélem bejöttek a számításaim :U

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21919) Colonel993 válasza Colonel993 (#21918) üzenetére


Colonel993
senior tag

előző hsz javítása;
"a magaM ízlése miatt meg..."

Illeve kérdés;
[link]
Őt egy napja lőttem, egy totál alap kép... gondolom más is már találkozott vele.
Fejben jobban összeállt a dolog... így élőben valahogy nem akar, de nem tudom mi... csak úgy szimplán nem az igazi...
Mi a hiba?

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21920) Fandango


Fandango
Topikgazda

Szokványos téma, de jobb nem akadt a mai napon, remélem azért a megvalósítás jó lett. :))

Duck Tales

[ Szerkesztve ]

(#21921) hcl válasza Colonel993 (#21919) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jópofa :) Nekem mondjuk rendben van, bár felül kicsit sok, illetve a háttér kicsit fura.

@Fandango : Jobb nem vooolt?! :D Mit szenvedtem ma a madarakkal 8és nem is madarat fotózni indultam...)
Nagyon jópofa :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#21922) Novics válasza Colonel993 (#21919) üzenetére


Novics
senior tag

Egy kis előteret hiányolok, és homogénebb háttér jobb lenne. Főleg az a fehér izé a háttérben zavaró. 16:9-ben a bal oldali merőleges harmadolón jobb hely lenne.

(#21920) Fandango Kacsákok! :)
Hogy kötekedjek, a második képen egy fűszél belelóg a sejhajába. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#21923) G Bedtime St válasza fury71 (#21908) üzenetére


G Bedtime St
tag

:R A Lánchíd (Szabadság híd ;) ) állóból vágott állókép. A várasnál fel se tűnt az autó fénye, de hogy most mondjátok számomra is zavaró. A Rákóczi hídnál tényleg úgy történt: színesben nem volt jó, FF-be nem tetszett, gondoltam feldobom, hogy színesek a pillérek, de tényleg snassz.

hcl: Alapkép van rendesen, Parlament stb. de a hidakban van kihívás szerintem. A Völgy hídra nem nagyon volt idő, 4képet tudtam lőni összesen. Balcsiról jöttünk már számtalanszor keltem át rajta, de alulról most láttam először. Lenyűgöző. Főleg amikor a falu fölé magaslik.

Novics: :R A kaméleon saját. Ha érdekel dumálhatunk róla más topikban.

[ Szerkesztve ]

(#21924) balintkagan1


balintkagan1
tag

Sajna normális monitoron megnézve, egész más a hatása azoknak a fotóknak amiket ide linkeltem :( . Csináltam egy újabb órásat, ezúttal "normál" (de még mindig nem tökéletes) monitoron szerkesztve:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#21925) copass válasza balintkagan1 (#21924) üzenetére


copass
veterán

ez bizony remek. vignette szerintem felesleges.
annyit próbálj még ki hogy a fényt picit más szögben, kitakarja az óralap felső részét picit. meg ferde az óra.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21926) zolka78 válasza balintkagan1 (#21924) üzenetére


zolka78
senior tag

Nekem túl sok a háttér ezeken az órás képeken. Jobb lenne ha az óra dominálna jobban a kép egészén.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#21927) balintkagan1 válasza copass (#21925) üzenetére


balintkagan1
tag

Köszönöm! Bevallom nem pont ilyen fényt szerettem volna az óra tetejére, hanem lágyabb derengést, de történt egy kis baleset a softboxra applikált pauszpapírral :DD Megpróbálom vignette nélkül. :K

(#21928) shift+ő


shift+ő
senior tag

Most találtam rá erre a topicra két képről szeretnék véleményt:

(#21929) hcl válasza shift+ő (#21928) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát ezek elég rendben vannak :) A fecskénél nekem a talán alexpó nem jön be annyira, de még így is elviszi a minősége, meg a téma :) A tüzes is igen jó.
A fecskén talán elférne némi hely arra, amerre jéz.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21930) Larry303 válasza shift+ő (#21928) üzenetére


Larry303
addikt

csipesszel mi volt a terv :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#21931) shift+ő válasza Larry303 (#21930) üzenetére


shift+ő
senior tag

Mindkét fotót a pillanat szűlte......
Szerintem a csipesz nelkül csak egy fecske lenne, igy sokal több, természet és ember együtt.

[ Szerkesztve ]

(#21932) Real_Necro válasza shift+ő (#21931) üzenetére


Real_Necro
veterán

És úgy megtöri a kompozíciót azzal hogy beletakar, hogy zavaró lesz tőle az egész kép. Sikerült a farkából is lecsippenteni egy darabot, kissé alexpós és jobbról szűk. A háttérben a fehér foltok sem előnyösek.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#21933) hcl válasza Real_Necro (#21932) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Próbáltál már fecskét lőni? ;) Ez ha 1mp-ig nyugton marad, már jó :D De amúgy igaz amit írtál :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#21934) spanyoll válasza hcl (#21933) üzenetére


spanyoll
addikt

Az, hogy nehéz lefotózni valamit még nem indok arra, hogy a kép ne legyen tökéletes :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#21935) Real_Necro válasza hcl (#21933) üzenetére


Real_Necro
veterán

Sőt, ufo-t is próbáltam... :D :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#21936) balintkagan1 válasza Real_Necro (#21935) üzenetére


balintkagan1
tag

:D Képet kérünk róla! :DD

(#21937) hcl válasza spanyoll (#21934) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

és @Real_Necro : Nyilván, de azért ez egy kezdő topic. Én értékelem az erőfeszítést is, mert magam is low-end cuccokkal próbálok ilyesmiket alkotni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21938) Real_Necro válasza hcl (#21937) üzenetére


Real_Necro
veterán

A kezdő szintet is meg kell valahol határozni. Az meg nem építő jellegű, ha mindenre csak rámondjuk, hogy "jó"...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#21939) zolka78 válasza hcl (#21933) üzenetére


zolka78
senior tag

Ha a fecske 1 másodpercig nyugton marad, akkor az már halott.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#21940) balintkagan1 válasza shift+ő (#21928) üzenetére


balintkagan1
tag

Az első nekem nagyon tetszik, jól elkapott pillanat, még akkor is, ha a láng teteje lemaradt. :K
A második fotónál egyet kell értenem RealNecroval, mert nekünk kívülállóknak nem jön le sok belőle.

[ Szerkesztve ]

(#21941) hcl válasza Real_Necro (#21938) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem építő, de nem is szoktam mindenre azt mondani magában, hogy jó. Pont szoktam írni negatívumokat is. (Múltkor meg te mondtál egy :( -t simán a százszorszépes képemre, pedig pl. pont lett volna mit kritizálni rajta :) )

Mutogatni való hater díszpinty

(#21942) balintkagan1 válasza zolka78 (#21926) üzenetére


balintkagan1
tag

Igazad lehet, itt az óra a lényeg, elfelejtettem :B Köszönöm!

(#21943) Real_Necro válasza hcl (#21941) üzenetére


Real_Necro
veterán

De utána meg is magyaráztam miért. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#21944) Ipadipad válasza shift+ő (#21928) üzenetére


Ipadipad
tag

szia
a fecskés képet milyen objectivvel sikerült készítened ?

ilyesmi képet hogy lehet létrehozni ?

nemrég vettem meg a készüléket mert régota szerettem volna 1 komoly kis gépet és hát igazság szerint 60%-at nem tudom mire való :S
alábbi tekerö funciok P/A/S/M mire szolgál ?

esetleg aki hasonló készülékkel rendelkezik az nagyábol letudja nekem irni itt vagy privátba hogy meik funkciot hogy lehet/kell használni ? :)

L26bKz

(#21945) crey válasza hcl (#21941) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Csak ezzel az a baj (és elég sokan teszitek ezt mostanában itt a kezdőben), hogy nem segíti az egyén fejlődését, ha valamire rá van mondva, hogy az eléggé rendben van, pedig gyakorlatilag shift+del kategória.

Ha sokat gyakorol, képel, nézegeti más képeit, figyeld meg, fél év mulva eszébe nem jutott volna feltölteni ezt a képet.

Ne vezessétek már félre egymást fals tippekkel és rossz tanácsokkal, csak ez a kérésünk.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#21946) copass válasza Ipadipad (#21944) üzenetére


copass
veterán

hosszúzáridő, kézikönyv, gúgli.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21947) Novics válasza crey (#21945) üzenetére


Novics
senior tag

De ha nem téved ide néha egy-egy "látó", akkor vak vezet világtalant kategória az egész. :K
Nem tudom, hogy az én totál kezdő - na jó, nem teljesennagyontotál kezdő, mert tudom, hogy az Av mire jó :) - szintemen mi hasznosat tudok mondani másoknak. Ettől függetlenül próbálkozok. :DDD

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#21948) hcl válasza crey (#21945) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Oda szoktam írni, hogy szerintem. Azt is, ha nem tökéletes... Meg a szándék sem félrevezetés.

@Real_Necro : Egyből is írhattad volna, hogy nem jók a fények, stb :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#21949) Larry303 válasza shift+ő (#21931) üzenetére


Larry303
addikt

ok így világos.
nekem nem jött át, így hogy mondod, azért rá tudok erőltetni belőle.
szvsz ha már ezen téma bemutatása a cél, vannak jobb pillanatok.
ez viszont egy aránylag szép kép lehetne ha csak a fecskét akartad volna bemutatni- és nekem ill. a többieknek is sztem ez volt a baja.
nem mondom, hogy rossz kép, de vmiért nem tudom a szememnek azt mondani, hogy ne állandóan a csipeszre ugráljon.

Novics: szvsz a szubjektiv vélemény is uolyan fontos. lehet vki keni vágja a fotozást papíron, mégsincs olyan látásmódja mint egy olyan embernek aki azt sem tudja mi az a záridő. -minden véleménnyel előbbre lehet jutni, persze ha vki ego miatt postol akkor tökmindegy a dolog.
kellő önkritikával kell rendelkezni, és nem azért felrakni képeket, hogy gyűjtsük a like-ot.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#21950) Real_Necro válasza Ipadipad (#21944) üzenetére


Real_Necro
veterán

"alábbi tekerö funciok P/A/S/M mire szolgál?"

Mi sem egyszerűbb:

P = pancser mód.Ezt olyankor használjuk, mikor nem akarunk sz@rozni, hanem csak lövöldözünk erre arra, néha belepiszkálv a a gép beállításaiba
A = amatőr mód. Főként mozdulatlan dolgok fotózására használjuk. Ha állítgatjuk az f/ értéket, akkor beállítástól függően homályba lehet kergetni a nem kívánatos képelemeket
S = siető mód. Gyakorlottabb fotósok fegyvere, a szaladó miniszoknyás lányokat ezzel a móddal lehet lencsevégre kapni, persze csak ha olyan zársebességet állítasz be, ami gyorsabb, mint a lányok szapora tipegése
M = mer' ki ha én nem mód A nagyon ráérő emberek beállítása, ha jól állítod a zársebesség és rekesz értékeket, akkor szép képeket lehet alkotni vele. Ha rosszul, akkor nem.

Ennyi az egész...

Egyébként meg
Prohardver fotózás alapjai
Fotóbetyár
Pixinfo fotóelmélet

Tessék olvasgatni, kezdve a használati útmutatóval! ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.