Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) kovisoft válasza lolkapitany (#22049) üzenetére


kovisoft
őstag

Én első körben a fényekkel nem vagyok kibékülve. Az épület jobb oldala teljesen árnyékban van, de csak tippelni lehet, hogy mi árnyékol (talán egy fa?). Alacsonyabb napállásnál, egy izgalmasabb égbolttal szerintem jobb lenne.

(#22052) Larry303 válasza kacsento1 (#22050) üzenetére


Larry303
addikt

sztem ez egész jó :K
tán egy kicsit lehetett volna több az arcából -kicst előbbről, mint ezen. de nálam működik

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#22053) Fandango válasza lolkapitany (#22049) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Ez a kep teljesen rossz, nincs mit javitani rajta (igy nem lehet epito velemenyt adni ra) :(
Ha ismernenk a kornyezetet akkor esetleg lehetne javasolni, honnan lett volna erdemes fotozni.

[ Szerkesztve ]

(#22054) lolkapitany válasza Fandango (#22053) üzenetére


lolkapitany
tag

Hát nem mostani kép... Egy temetőben készült még ősszel. Mit kellet volna jobban csináljak? Amúgy koszonom a véleményeteket

(#22055) Fandango válasza lolkapitany (#22054) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Nem tudok otletet adni mit kellett volna maskepp csinalni, szamomra annyira semmilyen tartalommal bir a kep.

(#22056) kacsento1 válasza Larry303 (#22052) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszönöm, és legközelebb jobban figyelek az arcra.

(#22057) rbalint88


rbalint88
addikt

Sziasztok!
Két képet dobnék be véleményezésre.


[link]


[link]

[ Szerkesztve ]

(#22058) jjeahh válasza rbalint88 (#22057) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem mindkét képben lett volna potenciál, az elsővel jól el tudtam volna én játszani, mondjuk lehetett volna lőni harmadolós minimál képet szemből, tetszenek a színes gömböcskék a roszdás kerítésen, de így, ebből a szögből nem jön át a lényeg sztem, + a bokehek is elterelik a figyelmet.
a második szintén más szögből lenne jó, (bár nem biztos, hogy lehetséges lett volna meglőni) így a tábla nem érvényesül eléggé, a középrekompó is zavaró, és én sokkal szűkebbre lőttem volna

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22059) rbalint88 válasza jjeahh (#22058) üzenetére


rbalint88
addikt

ez biztató :) mindkét képnél adott volt a szög, hogy honnan lehet lőni, a gömböcskésnél bokrok, a másiknál pedig a Duna-parti kőkerítés. mindkettő fix obis kép, így a zoomolás nagyon nem játszott :P a gömböcskés flektogon 35/2,8, a táblás pedig fujian 35/1,7, így szükségből van középre komponálva (úgy taknyol a szélén, mint a veszedelem)

(#22060) jjeahh válasza rbalint88 (#22059) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a 25-ös még jobban taknyol, de én pont azért szeretem :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22062) ccs2929 válasza kacsento1 (#22050) üzenetére


ccs2929
senior tag

Ez most határozottan tetszik :K jók a fények, élesek a szemek, nem nagyon tudok belekötni :)

lolkapitany engem sem fog meg igazán semmi ezen a képen, túl kusza rajt minden, az árnyékokat már elmondták, nekem ez a nagyon lenti nézőpont sem jön be, viszont lehetett volna ott egy jó portrét lőni, mert háttérnek jó lett volna ez a romos épület ;)

rbalint88
A másodikkal kezdeném, ez :N nem igazán sikerült, gondolom kézből lőtted, de nem sikerült kitartani a 4 másodpercet, a középre helyezett téma sem az igazi, fent az ég nagyon kiégett, viszont bal oldalon meg fent van az a kék "vignyett", jjeahh-al egyetértek, hogy volt ebben lehetőség, lesz majd jobb is :)
Az elsőn nekem a bokeh kifejezetten tetszik, de a jobb oldalon feleslegesnek érzem az oszlop előtti 2 lufit,vagy mit, szóval én megvágnám, + én inkább akkor már az első kékes valamire fókuszáltam volna, esetleg még az alsó részre egy kevés fényt még utólag tolnék. :))

Ipadipad Ez már sokkal jobb, mint az eddigiek :DDD A pózt, a vágást, nem firtatom....

Sir Coop fungeld vágott verziója jobb lett, de az "eredeti" utómunka az klasszisokkal jobb volt :K Ez a zöldség ez :(

Balinov Ismét nagyon jók, ha nagyon bele kell kötni, akkor az elsőn sok az üres égbolt, a másodikon meg az ég kékje tűnik nekem kicsit műnek, egyébként rendben van :K

Hozok én is megint egyet:

[link]

Meg belinkelem a tegnapit is, hátha /balintkagan1-en kívül is/ jön rá vélemény:
[link]

:R

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#22063) balintkagan1 válasza ccs2929 (#22062) üzenetére


balintkagan1
tag

Még annyit tennék hozzá ahhoz, amit írtam,hogy azért zavaró ez a szem, mert ha jól látom pont az "aranymetszéshez közel van" (nem tudom másképp írni) tehát -nekem legalábbis- elsőre odatéved a szemem.

[ Szerkesztve ]

(#22064) ccs2929 válasza balintkagan1 (#22063) üzenetére


ccs2929
senior tag

Köszi a véleményt, mindenesetre annyira azért nem mennék bele a képmanipulálásba, hogy egyik szemet tükrözzem a másikra, elég macera lenne, meg inkább maradnék a természetességnél, még akkor is, ha néha zavaró :B

Most nézem, ha nem vagyok belépve a flickr-re, akkor hibás linket dob a képeimnél :W , még olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy a régi felületet látom, ha bejelentkezek, ezek szerint az újnál már nincs meg a "lightbox", tehát, ha valaki rákattint és nem jön be a kép, akkor törölje a link végéről a /lightbox-ot. A következő linkelésnél figyelek majd erre :U

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#22065) G Bedtime St


G Bedtime St
tag

Sziasztok! Szeretném pár képemet boncasztalra dobni:

[link]
[link]
[link]

Ez a kettő halszemes próbálkozás, amolyan " igy fotóztok Ti"
[link]
[link]

Üdv. Csak keményen! :R

(#22066) negyedes válasza G Bedtime St (#22065) üzenetére


negyedes
addikt

nem valami elesek a kepek, pl a leanyzo egyik szeme homalyos.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#22067) spanyoll válasza negyedes (#22066) üzenetére


spanyoll
addikt

Szerintem egyik szeme sem tűéles, de amiről te beszélsz az szimplán csak bokeh, ami nem hiba. Más a hiba, de azt majd leírja más.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#22068) Big-Lacos


Big-Lacos
aktív tag

Udv

Par napja voltunk setalni arrol hoznek egy kepet.
Szogezzuk le, hogy eleg idegen tolem az allatok fotozasa, furcsa, hogy nem statikusak, nem allnak egy helyben :D
Mit gondoltok?
[link]

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#22069) hcl válasza Big-Lacos (#22068) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ahogy elnézem, ez egy helbyne állt, és nem félt :) Nekem nincs nagy bajom vele, kicsit csúcsfény-mentes? Ha egyszer nem volt fény, gondolom... Jópofa kacsa, főleg, hogy tök szemből van. :) Jobb oldala elég üres, el tudok képzelni egy állóba vágott verziót is.
Persze más biztos megmondja majd, hogy miért jó, nem jó :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#22070) Novics válasza G Bedtime St (#22065) üzenetére


Novics
senior tag

Nagyban megnézve tényleg nem stimmel a fókusz az elsőn. Mintha az orrára ment volna. A keze nem csuklóban van elvágva, de majdnem.
A bogyónál elég esetlen a kompó. Nagyon középen van. Talán a vízcseppre kellett volna fókuszálni, mert úgy látom, hogy egy fa látszik benne. Arra kellett volna koncentrálni.
Az éjszakai képnél túl sok az "ég". Simán le lehetne hagyni a nagyját. Vagy talán az egészet.

A halszemesek elég zajosak. Mást nem nagyon tudok róluk mondani. Annyira nem jönnek be.

(#22068) Big-Lacos Ez meg milyen madár? :DDD Nagyon... furán néz ki ezekkel a hosszú lábakkal. :)
A színekkel nem vagyok kibékülve. A háttér olyan sárgás-zöldes izé. De a modell sem pózolt a legjobban. Oldalról jobb lett volna.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#22071) MC Pite


MC Pite
veterán

ccs2929, a becsillanós nekem nem jön be, az első okés; sajna a hunyorítás zavaró kicsit.

Szokásos témát rossz fényeknél is bepróbálom, ismerkedni kell ezzel a setuppal is:

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#22072) hcl válasza Novics (#22070) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, fura így szemből, de a kacsa mindig oldalról fotózódik, ez pont nem olyan, mint ami általában szokott :) nem biztos, hogy olyan jó, de kicsit egyedibb, mint a szokásos.

Mutogatni való hater díszpinty

(#22073) LimaBravo69 válasza ccs2929 (#22062) üzenetére


LimaBravo69
tag

(#22062) ccs2929 köszönöm, az eredetit megtartottam egyelőre, "sajnos" igazatok volt a 2. verzió színeivel kapcsolatban :))

Jönnék egy nyaralóssal:

[link]

Ne kíméljetek!

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#22074) Larry303 válasza Big-Lacos (#22068) üzenetére


Larry303
addikt

mocskosul nem áll jól szegény jószágnak ez az utómunka, és akkor még szépen fogalmaztam.

Pite: itt a vágás ami nagyon nem tetszik...mint egy lecsavarozott kezű próbababa-nem tudom miért de ez jutott eszembe róla -nem sértésnek szántam

Sir Coop: ez egy jó kép lehetne, de sajnos nem ebből a szögből... ahogy nézem kijebb menni nem tudtál :DDD
- jó ötlet volt az előtér, de túl kusza ez így.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#22075) Adamis válasza MC Pite (#22071) üzenetére


Adamis
őstag

Plusz nem biztos, hogy skalpolni kellett volna... :U

(#22076) MC Pite


MC Pite
veterán

Van benne vmi. Általában szeretem szűkre komponálni... Előző kép bővebb, de nem az igazi: [link]. Másik a sorozatbó még talán ez, de ez sem olyan hűde.

Plusz mind unalmas, amit sz..r fényekkel tetéztem... :(

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#22077) LimaBravo69 válasza Larry303 (#22074) üzenetére


LimaBravo69
tag

Hát kijjebb már nem nagyon volt, így is lelógott a fejem a semmibe :)

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#22078) Big-Lacos válasza Larry303 (#22074) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Az utomunka alatt a szineket erted?
Mindenfele javaslatot szivesen fogadok.

(#22070) Novics: Nem tudom milyen madar :)

Koszi a velemenyt.

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#22079) scream válasza Big-Lacos (#22078) üzenetére


scream
veterán

Én érdeklődésképpen szívesen látnám a nyers képet, hogy milyenek ott a színek. :B

(#22080) Larry303 válasza Big-Lacos (#22078) üzenetére


Larry303
addikt

színek, fények, élesítés-szűrés microkontraszt stb kb minden

pite: mindegyiken csonkolod szegényt. pedig engem nem mindig zavar a szűk kompo, pl az elsőnél a feje egyeltalán nem, de azon kívül viszont nagyon.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#22081) Big-Lacos válasza Larry303 (#22080) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Lehet "kicsit" elszaladt a lo, feldolgozasnal.

(#22079) babicsbalu: ez volt a raw. [link]

Igy utolag ranezve rajottem, hogy nem all jol ennek a kepnek az amit neha eljatszok a tobbinel.

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#22082) Fandango válasza Big-Lacos (#22081) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Nem akarom magam fenyezni, illetve nem tudom lattad e, de nezd meg az en kacsas kepem.

(#22083) scream válasza Big-Lacos (#22081) üzenetére


scream
veterán

Huh, hát próbálgattam mindenfélét vele leművelni, de nem nagyon segített a kinézetén semmi, szegény jószág elég randa, pedig egy szép madárral akár jó kép is lehetne.

(#22084) Big-Lacos válasza Fandango (#22082) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Nem lattam meg, de szebb, az biztos.
Na majd legkozelebb :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#22085) Larry303 válasza Big-Lacos (#22084) üzenetére


Larry303
addikt

igen sajnos az a legnagyobb baja...de ilyen esetekben ezek a vadabb utómunkák inkább rontanak, mint segítenek...próbálj rajt egy "természtes" -hez legjobban hasonlító pp rajt, bár lehet egyszerűbb törölni.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#22086) RomiJosy


RomiJosy
aktív tag

Sziasztok.
Ez a kép a balcsin készült. Remélem építő kritika után csak jobb képek születnek..

(#22087) jjeahh válasza RomiJosy (#22086) üzenetére


jjeahh
nagyúr

tedd el a cuccot, olvass át pár Scott Kelby könyvet, illetve bármi mást ami komponálási, technikai alapokról szól, majd a tanultak alapján gyakorolj

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22088) #74459392 válasza RomiJosy (#22086) üzenetére


#74459392
törölt tag

csak nem Balatonboglár?:) [link] (igaz ez teljesen más jellegű kép :) )

[ Szerkesztve ]

(#22089) RomiJosy válasza jjeahh (#22087) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Megnézem,köszönöm..

Kayaman..Balatonboglár.. ☺

(#22090) Colonel993 válasza RomiJosy (#22086) üzenetére


Colonel993
senior tag

Az embereket elhagyva a képről...
A képet Egyenesbe hozva a balra billenésből
Némi gaussian BLÚÚÚR amivel jobban elrejthető a baloldali "semmi tartalom"
ÉS talán lehetne is belőle valami...
A színek játéka tetszik... csak ez a hosszú záridő vs. emberi mozdulatlanság gyakorlat nemigazán...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#22091) RomiJosy válasza Colonel993 (#22090) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Köszi.
A kép egyenesbe hozását megoldom progival..
A lényeg tulajdonképp az volt,hogy unokaöcsémet a barátnőjével megörökítsem. Vakuval egy nagy feketeség volt mögöttük,végül kb15másodpercig volt nyitott blende és a végén vaku,hogy látszódjanak..

[ Szerkesztve ]

(#22092) hcl válasza RomiJosy (#22091) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyitott zár. ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#22093) MC Pite válasza RomiJosy (#22091) üzenetére


MC Pite
veterán

15 sec? Aztaq...
1/15 is elég lett volna ilyen expóhoz szvsz... (könnyű cuccal és némi rutinnal az még kézből is ok).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#22094) RomiJosy válasza MC Pite (#22093) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Nem akartam feltekerni az isot, útálom ha zajos a kép..

(#22095) JohnyBlue válasza RomiJosy (#22094) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Szerintem inkább legyen egy picit zajosabb mintsem homályos...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#22096) Big-Lacos válasza Larry303 (#22085) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

inkabb az utobbi megoldas :D

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#22097) copass válasza RomiJosy (#22094) üzenetére


copass
veterán

zajt lehet szürni, homályt,bemozdulást nem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22098) hcl válasza copass (#22097) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azám.
Mondjuk nagyon kicsi elmozdulást még némi élesítés, kicsinyítés megoldja, de az esetek 99%-ában nem...

Mutogatni való hater díszpinty

(#22099) RomiJosy válasza jjeahh (#22087) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Nem tétlenkedek,el is kezdtem olvasni az említett szerző első könyvét.Nagyon jó! Bár a "cuccost" nem teszem le,az események zajlanak és én megörökítem,de ha a javasolt könyvek olvasása után javulást mutatok majd..

Visszatérek.. 😉

(#22100) belovary


belovary
senior tag

Sziasztok!

Nem is tudom, hogy be merjem linkelni vagy sem, de talán nem gyilkoltok meg. :D
Leszögezném, hogy ezek a képek egymillió éve készültek, kompakt géppel, és ez időtájt még semmilyen ismeretem nem volt (nem mintha most lenne :D ) a fotózásról, csak lőttem mindent...

Tudom, hogy homályosak, zajosak, és még sorolhatnánk, és nem sokat javít rajta, hogy nem is eredeti felbontásban van, de talán akad olyan ami a kritikán aluli fogalomnál 1 fokkal jobb. :)

Beteszek pár linket, többet nem merek. :D
Vállalkozó kedvűek, és akinek van ilyenre ideje, megnézhetné a többi képet is, ki tudja...

Nem is tudom milyen véleményre számítok, hogy őszinte legyek, még egy laikus is látja, hogy hááát... :D

[link]

[link]

[link]

Ha minden igaz, akkor itt mindent meg lehet nézni:

[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.