Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) Wa2x_ válasza aldebaran (#22348) üzenetére


Wa2x_
veterán

A háttér az most másodlagos (tudom, hogy gagyi, csak kimentünk az erkélyre egy próbára), inkább a vágás, WB, fények milyensége érdekelne. Köszi amúgy!

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#22352) Noddy válasza aldebaran (#22348) üzenetére


Noddy
senior tag

Köszi!

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#22353) Pikaa válasza jjeahh (#22342) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Utómunka,kis LR.

[ Szerkesztve ]

(#22354) G Bedtime St válasza fungeld (#22349) üzenetére


G Bedtime St
tag

Hali. 1/1xx pl. és adhatsz neki f/7.1-et és ehhez lődd be az isot. Így biztos nem mozdúl be.

(#22355) hcl válasza twinkiecz (#22345) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez nekem sokkal jobban bejön. Mint egy mini bambuszerdő.
(Legofigura szüretelhetne ^.^ )

@Noddy : Virágot napfényen érdemes, amúgy elég átlagos kis kép. Nagyon a bal alján van a két ibolya.

@Wa2x_ : A háttér vágja haza leginkább. Háttérmosást kellene előidézni, azaz nyitott rekeszt, és max. gyújtótávot neki első körben. Ez máshol is hasznos lehet.
Amúgy a póz oké, de én portréhoz nem értek :)

@fungeld : Közepes iso az olyan 400-800-1600 szerintem, nekem ezekkel lettek jók. Betekered a gépet záridő-előválasztás módba, benyomod a megfelelő iso-t, és elkezded tekerni a záridőt, amíg kicsit alulexponálásra áll a cucc. A Hold körül ugyanis minden sötét, az égitest meg fényes, a spot fénymérés nem érti ezt. Pár kép alatt belőheted, hogy mekkora alexpót kell betekergetni ahhoz, hogy a hold szépen élesen kirajzolódjon.
Amúgy holdat úgy érdemes, hogy valami környezetbe helyezed, nem csak magában. Magában unalmas, azt már ezren megcsinálták. (De kötelező persze meglőni, mert jóóó ;) ) Felhőkkel, fákkal, hegyekkel, tájjal jó, de akkor megint másképp kell bejátszani az expót (vagy két képből expósorozattal összerakni.)

Én nem javasolom amúgy a rekeszelést, de értelmes határokon belül próbáld ki, ha nked bejön, akkor jó úgy :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#22356) Wa2x_ válasza hcl (#22355) üzenetére


Wa2x_
veterán

18-55-tel ez volt a max., amit kitudtam hozni rekeszügyileg (egyelőre nincs más obim). Na, de majd akkor a szabadban újrakreálom.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#22357) hcl válasza Wa2x_ (#22356) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hozok virágost

@Wa2x_ : Nekem is csak az van...
(Illetve van egy 75-300 is, de pl. a fenti virág is a 18-55 -tel készült).

Mutogatni való hater díszpinty

(#22358) jjeahh válasza Wa2x_ (#22356) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nézz szét a padláson, hátha akad egy helios :D ha már 18-55 próbálj a tele végén, nyitott rekesszel portrézni, avagy 55mm F5.6, és az iso-t emeld, ha bemozdul, tudtommal a vázad bírja kb. 1600-ig simán :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22359) mumk1 válasza Wa2x_ (#22347) üzenetére


mumk1
addikt

A flare-es kép jobb lett szerintem, csak azt nem linkelted. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#22360) Wa2x_ válasza hcl (#22357) üzenetére


Wa2x_
veterán

Jó lett, de a háttér itt se jobb. :P

(#22359) mumk1: Flare-es? in hungarian? :D

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#22361) Larry303 válasza Wa2x_ (#22356) üzenetére


Larry303
addikt

inkább szerezz be gyorsan egy jó obit hozzá...tudtommal az 50 1,8 II elég penge és nem drága...látom szhelyi vagy, ha sárga nyakpántod lenne adnék kölcsön pár napra egyet :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#22362) hcl válasza Wa2x_ (#22360) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, van telés is, azon se 1000%-os :) De köf :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#22363) Wa2x_ válasza Larry303 (#22361) üzenetére


Wa2x_
veterán

Rámegyek lassan az 50/1.8-ra, hónapok kérdése... :D Írok privit, mert van pár kérdésem.

Köszöntem a sok helpet, kedves tőletek! Ha ma jó idő lett volna, akkor virágost is lőttem volna, de pont szabadnapon szar az idő...

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#22364) Alg


Alg
veterán

Pénteken én is voltam kint, virágoztam kicsit - marhajó fények voltak, de sehogy nem találtam olyan témát ahol ez át is jött volna, ezek a virágos "majdnem-makrók" meg valamiért nem akarnak úgy sikerülni ahogy szeretném. Most vagy a bridge határait feszegetem, vagy kellene egy állvány :F

Csak picasa, mert ide egyszerű volt feldobni, és nem annyira jók: [link]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22365) Lassú Víz válasza Alg (#22364) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Van éles pont a képen csak nem ott ahol elsőre keresnénk. Vagy tedd át a fókusz mezőt középre, ha nem ott volt eddig vagy tedd állványra, hogy a fókuszálás meg az expozíció között ne mozduljon el a gép. Persze ha fúj a szél, akkor úgyis megette a fene a szabadtéri makrót. Vagy legalábbis a találati arány közelít a lottóéhoz...

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#22366) hcl válasza Alg (#22364) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szélben nehéz ez, próbálj meg minél gyorsabb záridőt használni. Ha tud a gép rawot, akkor nem kell anyira félni az ISO-tól sem, csak ne égjen ki a cucc.
Az ibolya amúgy nekem is szenvedés volt tegnap fordított obival, de az már tavaly is az volt... Le kell hozzá feküdni, vagy térdelni, kezet letámasztani, és úgy. Akkor már csak a szél szívathat meg...
A sokvirágos lila meg fehér minőségre mondjuk szerintemjó, kezdheted komponálni is ;) Pl. hogy a virág álló dolog, általában jobban áll neki az álló kivágás. Kivéve, amikor megfelel a fekvő is ;) De az a ritkább.
Az ágasoknál az élességen kívül arra figyelj, hogy a háttérben ne menjen a másik ág, mert zavaró, különben jó lenne még a háttérmosás is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#22367) Alg válasza hcl (#22366) üzenetére


Alg
veterán

+ Lassú víz

Köszi!
Legközelebb megpróbálom lenyomni a záridőt, fény úgyis volt most is bőven. Egyébként fénymérést és fókuszt is középpontosra állítottam, rekeszt meg lehető legnagyobbra amit még az obi tudott. Az is problémás volt, hogy úgy álljak oda hogy ne árnyékoljak rá a témára, ilyen kitekert helyzetekben meg a gép stabilan tartása volt nehézkes...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22368) hcl válasza Alg (#22367) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azaz, macerás makrózni :) Rekeszt veheted kisebbre is, ha bridge, annak nem nagy a szenzora, nyitva is nagy a DOF.

Mutogatni való hater díszpinty

(#22369) Alg válasza hcl (#22368) üzenetére


Alg
veterán

A "nagy rekesz"-nél a nyitottra gondoltam :B

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22370) hcl válasza Alg (#22369) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja ok :) Lehet attól is mozdultak be a cuccaid. Ha szűk, nagyon nyúlnak a záridők, és a szél már lazán beleszól. Erős napfényen annyi a jó, hogy jó rövid záridők adódnak ki.

Mutogatni való hater díszpinty

(#22371) Schuby


Schuby
aktív tag

Katica

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#22372) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Sziasztok!

Véleményt kérnék az alábbi képről.
[link]

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#22373) hcl válasza Schuby (#22371) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hátulról van, zavaró a belógó virág, rossz irányba van hely hagyva, életlen kissé... Alatta a gaz, az éles...
Ennél tudsz jobbat is :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#22374) LimaBravo69


LimaBravo69
tag

Sziaztok,

én is jönnék egy virágossal.

[Rózsa]

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#22375) Kirtam


Kirtam
tag

Kicsit próbálgattam az 50/1.4-et. Kérhetnék véleményezést erre a pár képre? Előre is köszönöm. :R

1. kép
2. kép
3. kép

(#22376) aldebaran válasza LimaBravo69 (#22374) üzenetére


aldebaran
őstag

Mi az alapvető különbség a Te képed és e kép között?
[link]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#22377) LimaBravo69 válasza aldebaran (#22376) üzenetére


LimaBravo69
tag

Első blikkre a sokkal mosottabb, szebb háttér, másodikra látom az én rózsám "fejéből" kinövő zöld szárakat is..
:W

Szűkebb rekeszt kellett volna használnom.

[ Szerkesztve ]

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#22378) jjeahh válasza aldebaran (#22376) üzenetére


jjeahh
nagyúr

utóbbi középre van komponálva, és "kinéz" a virág a képből ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22379) aldebaran válasza LimaBravo69 (#22377) üzenetére


aldebaran
őstag

Így van, erre akartam irányítani a figyelmed! Ügyes! Így lehet tanulni. :K

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#22380) immi77


immi77
tag

Sziasztok!

Eddig read only módban működtem itt, de most elé állok a pofonoknak.
Úgy látom most mindenki virágban utazik, nekem is lenne kettő, ne kíméljetek! ;)
[1.kép]
[2.kép]

Remélem jók a linkek, mobilról tolom. :)

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#22381) G Bedtime St


G Bedtime St
tag

Üdv. Tegnapról 2 kép. A testvéri szeretetet próbáltam megfogni. Véleményeket ha szabad. :R
[link][link]

(#22382) Big-Lacos


Big-Lacos
aktív tag

Latom ma megszaporodtak a viragos kepek, de meg en is tennek kettot a reggeli makro mokazasrol:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#22383) m3ss válasza Schuby (#22371) üzenetére


m3ss
veterán

kivancsi lennek te hogy velemenyezned ezt a kepet. 1/10-en egy seggbelott katica.
kicsit egyetertek azzal aki biralta a kezdo forumot minap vmelyik masik topicban, hogy sokan csak galerianak hasznaljak ezt a topicot...altalanossagban beszelek, nem veled van a baj ;) jon pistike, kepel kettot..velemenyekre nem reagal, eltunik. visszajon 2 honap mulva es kepel megint. nem mintha haladoban nem csinalnak ezt paran..
a sokat szidott fotozz-nak amugy meg van az az elonye, hogy ertekeles (10db) utan lehet csak kepet feltolteni. ami miatt lehet sok amator ertekeles van, de sztem baromi sokat lehet fejlodni a kritika irasbol is...1x-en detto, csak komment utan lehet critique forumba posztolni.
szoval sztem nem artana ha a kepeket posztolok neha velemenyeznenek is, a szelektalasrol nem is beszelve :B hihetetlen sok gyenge kep kerul fel...

(#22357) hcl :C klassz.

(#22372) Fotonhámozó ez is jo lett :K

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#22384) Big-Lacos válasza m3ss (#22383) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Ebben kritika irasban van valami.
Bar pont en is igy tunhetek, hogy csak neha feltunok, es bedobok par kepet, de minden nap megnezem az uj postokat, csak meg nem jutottam el addig, hogy masokat kritizaljak.

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#22385) spanyoll válasza Big-Lacos (#22384) üzenetére


spanyoll
addikt

Pedig kritizálni a legkönnyebb ;]
Érdemben segíteni, mondjuk az már más tészta :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#22386) grigo válasza spanyoll (#22385) üzenetére


grigo
őstag

Egy jó kritika segít a legtöbbet

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#22387) LimaBravo69 válasza m3ss (#22383) üzenetére


LimaBravo69
tag

Nagyrészt magamra vettem a hozzászólásod, sok gondolatod talált :))

Hadd jegyezzem meg, hogy jó lenne valóban ha pl én is mondhatnék kritikákat az itt megjelent képekről, de úgy vagyok ezzel, mint Pelikán elvtárs az Angol Park igazgatásával: nem vagyok eléggé képzett :DD

Ha majd valaha lövök olyan képeket mint Balinov mester, vagy Fandango, vagy akár Te, talán veszem a bátorságot én is, hogy érdemi észrevételeket tegyek.
Addig marad az, hogy azoknak az észrevételeire próbálok építeni, akiknek a látásmódja klasszisokkal az enyém felett van.
Külön köszönet pl aldebarannak, aki úgy világított rá a hibára, hogy hagyta, hogy én jöjjek rá :K

De az összes eddigi feltöltésemmel ez a helyzet, a régebbi képeimet teszem ide fel, és az itteni hozzászólások alapján próbálom meg a jövőbeni kompókat megalkotni.

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#22388) Vikunya


Vikunya
tag

Üdv, múlt hétvégi mászkálós eredménye

[ Szerkesztve ]

Romanes Eunt Domus

(#22389) aldebaran válasza Vikunya (#22388) üzenetére


aldebaran
őstag

Lepisili a kerítést? ;] :W

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#22390) Vikunya válasza aldebaran (#22389) üzenetére


Vikunya
tag

jaj dehogy :)) Bár most hogy mondod úgy néz ki tényleg :)

Romanes Eunt Domus

(#22391) Schuby


Schuby
aktív tag

ÉÉÉÉÉs igen! Sikerült képet is beilleszteni. Köszönet érte cOxeR - nek

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#22392) erzol válasza Big-Lacos (#22384) üzenetére


erzol
őstag

+1
Ha már ennyi virág,bepróbálkoznék én is:
[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#22393) Schuby válasza Schuby (#22391) üzenetére


Schuby
aktív tag

Elnézést kérek, látom ezt már egyszer linkeltem, de annyira dolgoztam a képes linkes feladattal hogy ezt teljesen elfelejtettem.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#22394) Ipadipad


Ipadipad
tag

sziasztok
tegnapi nap még mielött kitört volna ez az eszméletlen idö :) sikerült készitenem 2 ilyen képet :)
utolag lett csak fekete-fehér ( azon kivül más modositás nem történt )

teljes méretbe

Teljes méretbe

azt szeretném megkérdezni töletek hogy igy kis zsebpénz céljábol (2-3.000ft) elkérhetnék ennyit hasonló képekért ?
2-3.000ft ba benne lenne 20-30db képet az iletöröl

2-3.000ft gondolom akinek hasonló képek kellenek csak kiad értük ennyit nem ? bár nem ebböl akarok megélni csupán hobbi szinten legalább folyón 1 kicsi a persejbe :)

(vagy verjem ki a fejemből és dobjam ki a képet a legelső kukába és sirva fussak az ágyba aludni ? :D )

[ Módosította: Ndruu ]

L26bKz

(#22395) fattyu válasza Ipadipad (#22394) üzenetére


fattyu
veterán

szerintem többet is bátran.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#22396) kacsento1 válasza Schuby (#22391) üzenetére


kacsento1
senior tag

Nekem a színvilága tetszik, de a focust nem sikerült a katicára állítani, és engem zavar a belógó virág, mert túl domináns a színe miatt.

(#22397) kacsento1 válasza Ipadipad (#22394) üzenetére


kacsento1
senior tag

Alapjában véve mindkét kép tetszik, de a vágás mindkét képnél zavar. Szerintem nem jó a karját levágni.

(#22398) Ipadipad válasza kacsento1 (#22397) üzenetére


Ipadipad
tag

szoval akkor legközelebb 1 picit mennyek még hátrébb hogy az egész karja benne legyen ? :)

L26bKz

(#22399) Colonel993 válasza Ipadipad (#22398) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ha benne lenne a karja... akkor azzal lenne baja valakinek :U
Teljesen rendben vannak, fekete fehérben a kép csak jó lehet...
Üzleti résszel kapcsolatosan; Ha van rá kereslet... eltudod adni ennyiért; akkor add... csak persze ne felejtsd el tartani a szintet !
Ha jól csinálod, le se szarja a közösség... de ha valamit elkúrsz az Világhír !

Szerk.: csak hogy troll is legyek... megemlíteném, hogy ha egy kezdő fotósok topikba dobálsz be képeket kérdezői feltétellel "HOGYEZJÓ?" eléggé megvétózza az üzleti jogosultságát a dolognak, lévén ez már igényel valami olyat; hogy eltudd dönteni a képedről, hogy MILYEN...

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#22400) jjeahh válasza Ipadipad (#22394) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem ha megléped a jobb amatőr, vagy haladó szintet, azt is csinálhatod, hogy nem kérsz pénzt (ugy-e azt senki nem szereti :DDD ), hanem aláíratsz egy beleegyező nyilatkozatfélét, oszt felnyomod őket stock oldalakra..persze ez csak egy tipp, nekem sincs tapasztalatom ebben :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.