Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) raczger


raczger
őstag

Voltam az erdőben gombákra vadászni, de csak párat találtam, egyik sem volt túl szép, de helyette legalább reggel szép volt a kert a ködben, eső után. Vélemény? :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#18652) hcl válasza psycroptic (#18649) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem is rendben :)

@razcger : Rossz helyen van a fókusz, illetve az éles tartomány. Enek elleénre hangulatos + mióta akarok már ilyet...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18653) raczger válasza hcl (#18652) üzenetére


raczger
őstag

Köszönöm, szerinted hova kellene a fókusz? Potrohára ment, ott is van, csak kicsit bemozdult, emiatt tűnhet szerintem kicsit életlennek az a része.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#18654) hcl válasza raczger (#18653) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem jobban tetszene úgy, hogy az egész pók bene van az éles tartományban + ahogy most, a háló pók mögötti része.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18655) Fandango válasza psycroptic (#18649) üzenetére


Fandango
Topikgazda

1. kepen balra es alulra hagytam volna egy kicsit tobbet
2. kep szerintem teljesen jo, ez jobban is tetszik (egy nagyon kicsi +expo vagy talan tobb csucsfeny jo lenne neki)

raczger: szerintem is jobb lenne, ha a pok teljesen az eles tartomanyba esne

(#18656) jjeahh


jjeahh
nagyúr

sztetek? illetve megint túl sok teret hagytam?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18657) Reorx válasza gboszi (#18627) üzenetére


Reorx
tag

Jó kis kép lett, tetszik az ég! Mondjuk engem picit zavartak a táblák a torony előtt, azért is fényképeztem oldalról.

(#18658) Fandango válasza jjeahh (#18656) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Az 1. kep egesz jo, bar kicsit sterilnek erzem, vagy valamit hianyolok rola, de nem tudom mit, csak nem az igazi. Esetleg ha 1:1be vagnad, alul kevesebb helyet hagyva?

2.kepen zavaro a gomba kalapjan az a level vagy mi, illetve a gombatol jobbra az kusza noveny elvonja a tekintetet.

[ Szerkesztve ]

(#18659) m3ss válasza psycroptic (#18649) üzenetére


m3ss
veterán

jok :K
amitol lehetne talan meg jobb ha a virag lent meg bal oldalt kicsit tagabb lenne. gomba meg kisebb dof, eloter miatt. de csak ha nagyon kotekedni kell, klasszak.

elso majdnem nagyon jo. bejon hogy ilyen sokszinu, tulevelu, moha, zold levelek. nekem a falevel is be szokott jonni ilyen kepeken, de talan ide mar nem kell. falevel, meg a legalso dofbol kieso zold level nelkul 5++ lenne nekem :)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#18660) Darkness1 válasza jjeahh (#18656) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Mindkettőnek ugyanaz a baja: túl kicsi a téma és így elvész ill. a fényviszonyok sem igazán jók. Menj közelebb.

No stress, no work Today!

(#18661) Andrew31


Andrew31
senior tag

Srácok, próbálnék megnézni képeket, de a flickr nem nagyon működik. :s Csak nálam van így?

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#18662) hcl válasza Darkness1 (#18660) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk ha direkt volt, hogy ilyen kcisi a téma, hogy a kis gomba elveszettségét érzékeltesse, akkor szerintem renben. Csak ilyenkor már muszáj címet is adni a képnek.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18663) psycroptic


psycroptic
őstag

Uhh! Köszönöm szépen mindenkinek! :R

PSNID: Tomy83PS

(#18664) Darkness1 válasza hcl (#18662) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Nem látni ugyan az EXIF-ben, hogy milyen gyújtótávolsággal készült, de erre én egyértelműen ultranagylátót használnék (ekv. 24mm vagy alatta).

Valami ilyesmire gondolok (ez ekv. 24mm, de még így sem eléggé tág a látószög):

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#18665) m3ss válasza Darkness1 (#18660) üzenetére


m3ss
veterán

jo ez neha tavolabbrol is. itt pl van egy tok jo kompo, valtozatos talaj, hatter, szep szinek... par zavaro dolog nelkul nekem nagyon bejonne.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#18666) Fandango


Fandango
Topikgazda

Hoznek en is egy par uj kepet (konkretan 7db, de ebbol csak 3 linkelek, aki akarja nezze meg a tobbit is, azokrol is szivesen olvasok velemenyt)

Coffee
?Ray Ban?
Ahoy!

[ Szerkesztve ]

(#18667) Darkness1 válasza m3ss (#18665) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Többféleképp lehet, persze. Én az UWA-t szeretem, emiatt emlegetem. Mindenesetre én nem igazán látom az elképzelést a kolléga által mutatott képben. No offense.

p.s.: Az UWA amúgy nagyon nehéz műfaj, nehéz vele jól komponálni, emiatt sokat kell gyakorolni, nem igazán kezdésnek való, ez tény.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#18668) jjeahh válasza Darkness1 (#18660) üzenetére


jjeahh
nagyúr

egyetértek, legközelebb közelebb megyek, viszont a fényviszonyokat mire érted? erdőben nincs más...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18669) Darkness1 válasza jjeahh (#18668) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Az elsőnél lévő a fehér foltokra gondoltam. Meg kellene próbálni forgolódni a téma körül, jobb nézőpontot keresni.

A másodiknál is mintha a gomba kalapján ki lenne égve egy kis rész. Én úgy választanám meg az expozíciót, hogy a főtéma helyesen legyen exponálva. A környezet nem számít, ha nem az, ugyse azt nézzük. Persze az elsőn lévő fehér foltokat akkor is el kell kerülni.

No stress, no work Today!

(#18670) zgospel válasza Darkness1 (#18669) üzenetére


zgospel
őstag

én nem látok a másodikon kiégést az említett helyen

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#18671) Darkness1 válasza zgospel (#18670) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Jobban megnéztem: tényleg nem kiégés, de szerintem kissé világos, kellene neki némi korrekció. Több részlet lenne rajta.

Amúgy szerintem nyugodtan le lehet venni ilyenkor a zavaró dolgokat is a témáról, a lényeg, hogy ne ártsunk a növénynek/gombának/stb.

No stress, no work Today!

(#18672) hcl válasza Darkness1 (#18664) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, a látószög olyan, hogy néha semmi sem elég :D Vagy ha túl nagy, akkor meg az a baj.
Meg hát ki hogyan. Ha nem volt nagyobb, nem volt nagyobb.

@Fandango : Az első bejövős, szépek a fények - kicsit nagyon középen van, d szűkebbre nem vágnám. A másodikkal nem tudok mit kezdeni :) A harmadikon kár, hogy lelóg a hajó orra . :( Különben szíp az is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18673) Larry303 válasza Fandango (#18666) üzenetére


Larry303
addikt

any news sokkal jobban bejön a linkelteknél, viszont ürge feje feletti kis repedést retusálnám és más címet adnék :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#18674) Andrew31 válasza Andrew31 (#18661) üzenetére


Andrew31
senior tag

A HTTPS Everywhere volt a gond, beléptem http-vel és visszaváltottam a régi megjelenítési módra, így már megy.

Gondoltam leírom, ha valakinek szintén ez lenne a gondja. :W

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#18675) Fandango


Fandango
Topikgazda

Az uj Flickr feluleten, nem talalom a beallitasok reszt, ahol pl ki lehetett cserelni a kepet masikra. En vagyok a vak vagy tenyleg nincs?
Valahogy vissza lehet allitani a regit? Mert igy meg teljes kepernyos nezet sincs, vagy azt se talalom :(

[ Szerkesztve ]

(#18676) Andrew31 válasza Fandango (#18675) üzenetére


Andrew31
senior tag

Ott van, a kép bal alján, hogy Help & Feedback (kék ikon) és Opt out....

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#18677) Fandango válasza Andrew31 (#18676) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Koszonet, csak azt nem neztem meg. :B

(#18678) Andrew31 válasza Fandango (#18677) üzenetére


Andrew31
senior tag

Nincs mit, nincs még ez kész... Meg nem is tetszik sokaknak. Csak nehogy olyan legyen, mint a gugli-féle kipróbálás, hogy hamarosan nem lesz választásunk, hozzá kell szokni! :s

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#18679) Danniel


Danniel
tag

Hoztam néhány kutyás képet:

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#18680) kulerr


kulerr
őstag

Sziasztok!

Én is hozok egyet...

[ Szerkesztve ]

(#18681) Bandinho válasza kulerr (#18680) üzenetére


Bandinho
tag

Nekem tetszik, de talán kicsit hátrébb mentem volna, hogy jobb oldalon ne lógjon ki a csúcs, illetve szintén a jobb szélén a sötét szikla engem kicsit zavar.

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#18682) hcl válasza Danniel (#18679) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A 2. nagyon bejön, kár a háttérért, a 3. -on sok a teteje talán, de különben hibátlan :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18683) jjeahh


jjeahh
nagyúr

ezzel szerintetek mi a gond? valahogy nem vagyok elégedett vele, de nem jövök rá miért...annyira zseniális, hogy már uncsi, vagy shift+del? :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18684) zgospel válasza Danniel (#18679) üzenetére


zgospel
őstag

az első jópofa, én személy szerint sajnálom hogy állóban lőtted és nem fekvőben. a másodiknál használhattál volna szűkebb rekeszt, hogy a szeme is beleessen még a dof-ba, ha jól látom 1/100 volt a zár és f3,5 a rekesz úgyhogy még lehetett volna szűkíteni.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#18685) hcl válasza jjeahh (#18683) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem nem uncsi. Tök jó szerkesztés, egy leheletnyit sok fent, de ha pl. felhasználásra kerülne egy valamilyen felirattal a tetején, az ott pont kéne... stb. Szép szerintem :) Talán egy kis szaturáció, de lehet, hogy csak bazáribb lesz tőle.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18686) KAMELOT válasza kulerr (#18680) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez a kép nagyon jó lett! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#18687) ccs2929 válasza Danniel (#18679) üzenetére


ccs2929
senior tag

Az első nagyon jó pillanat, de nekem is jobban tetszene fekvőben, illetve a háttérben kár, hogy áll valaki.
A második az nekem annyira nem, kocsiban fotózva :N , meg az orrára esett a fókusz a szeme helyett.
A harmadik picit alexpósnak tűnik nekem, főleg a kutyus, egyébként tetszenek, jók a színek, aranyos a kutyus. :)

kulerr tyűű, baromi szép hely... Csak szőrszálhasogatás: Jó lett volna, ha a bal oldali hegyet is belekomponáltad volna, legalább még egy vagy 2 kép a bal oldalról, Bandinho elmondta, hogy kár a jobb felső levágott csúcsért, meg én is szelektíven világosítanék a jobb oldali árnyékos sziklákon. Egyébként nagyon rendben van, gyönyörű színek, éles is kellőkeppen, szóval :C

jjeah szerintem sem unalmasak a gombás képek, nekem kifejezetten bejönnek, ez a legutóbbi a legjobb az összes közül, ami ebben kicsit zavaró, hogy a gomba fejének bal oldala nincs benne az élességben, jót tesz neki ez a 1-1 hez közeli vágás is. :K

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#18688) jjeahh válasza ccs2929 (#18687) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hcl, ccs2929 , kösz, végre dícséretet is kapok egy pindurit :DD valóban stackelhettem volna több képből is, ez nekem is feltűnt :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18689) hcl válasza jjeahh (#18688) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem nem kell mindent stackeln, ami anélkül is megoldható, azzt minek.
Én pl. kézből makrózok, esélytelen. (Mondjuk egyszer skerült.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18690) ccs2929 válasza hcl (#18689) üzenetére


ccs2929
senior tag

+1 a közgyűrűzés miatt én is csak kézből tudok makrózni, baromi kicsi a "tárgytávolság", mondjuk, egy gomba esetében még megoldható lenne a stackelés, de pl. egy élőlény, légy, méh, stb. nem nagyon jött még össze a stack-hez szükséges képmennyiség/ még 2db sem/....mozgó célpontnál, csak a sorozatfelvétel működik, legalábbis nekem, 22-3 cm-ről nehéz nem elriasztani bármit is...

jjeahh dettó, én sem nagyon emelek iso-t max 400, mert felette már erősen zajosodik :((( , de a rekeszt azért szoktam szűkebbre venni, ha olyan a téma, de a bokeh miatt én is sajnálom, viszont van ahol kompromisszumot kell kötni :((
rájöttem, nekem kell egy újabb váz, meg egy makró obi, de a pénztárcámnak nagyon nem :P , nincs mit tenni szegény ember vízzel főz...

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#18691) jjeahh válasza hcl (#18689) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én is kézből makrózok, de sokszor sajnálom rekeszelni, vagy a dof miatt, vagy mert rekeszelve túl lassú záridőt kapok, iso-t meg nem szívesen emelek, és félek, hogy bemozdul...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18692) hcl válasza jjeahh (#18691) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

és @ccs2929 : Igen, ezekkel én is szembesülök. Mondjuk a háttérmosás már a makrócucc makró mivoltától magában is jó szokott lenni, szal minimálisan lehet rekeszelni (a fordított obis f32-k meg muszáj, mert annyira nincs dof - viszont a fordított obi nyitott rekeszes örvénylő bokeh-e meg szintén szép :) ).

ISO-tól meg annyira nem kell félni, bár tényleg jobb tükörtiszta képből mókolni... Mondjuk egy vaku nagyon kéne, azzal megoldódnak a fényelés gondjai (részben).

Mutogatni való hater díszpinty

(#18693) ccs2929 válasza hcl (#18692) üzenetére


ccs2929
senior tag

Na, igen, nekem van vakum is, de nehéz úgy elhelyezni, hogy megfelelő helyről essen a fény az alanyra, hiszen 2-3 cm-ről, már fullra kitakarja az obi, fentről, annyira nem szerencsés, ha felteszem a vázra, akkor meg semmi, mert szintén kitakarja az obi, szóval ilyen munkatávnál a vakuval is meg lehet szenvedni...

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#18694) hcl válasza ccs2929 (#18693) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem normál vaku való makróhoz, de lehet vele trükközni. Különben vegyél hozzá rádiós kioldót, vagy kábelest, ezek nem olyan drágák, de máris megoldott, hogy onnan villantasz, ahonnan akarsz. (Persze növeszteni kell egy 3. kezet.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18695) imyourfriend válasza ccs2929 (#18690) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én heliost 44M-et használok erre (is). Nem olyan a leképezése mint közgyűrűvel viszont van élesség visszajelzés plusz kb annyiba került az üveg mint a közgyűrű. El is csodálkoztam rajta hogy milyen leképezést tud az obi. :Y

(#18696) hcl válasza imyourfriend (#18695) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mert még nem próbáltál egy 18mm-es akármit megfordítva ;) Közgyűrű nekem nem tetszett igazán.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18697) imyourfriend válasza hcl (#18696) üzenetére


imyourfriend
őstag

Közgyűrű körülményes, sőt mi több. Nekem porosodik egy a táskámban. Fordítógyűrűhöz nem folyamodnék, nem tetszik az annyira. :( Annyira nem vagyok oda a makróért, amit ez az obi ad az bőven elég. :) 17-70em 1/2.7-es leképezést ad amúgy. :)

(#18698) hcl válasza imyourfriend (#18697) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pedig a fordítógyűrűnél kezdőik a tudomány :) Egy nagylátó obi azon lazán 1:1 fölött van. Képminőség más kérdés, de a közgyűrűvel pariban van, és teljesen elborult képi világa tud lenni :)
Annyi a hátránya, hogy nehéz vele pl. egy szitakötőt elkapni, de hát mindent arra kell használni, amire való.
Mondjuk repülő szitakötő csak makróobival.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18699) ccs2929 válasza hcl (#18694) üzenetére


ccs2929
senior tag

A normál vaku alatt gondolom a felnyíló vázra szerelt vakura gondolsz, de én nem erről beszélek, van rendszervakum, megoldott a vezeték nélküli kisütés is, de nem egyszerű megfelelő szögbe beállítani, a 2-3 cm-es munkatáv miatt, sőt, ennél a távnál még a rendes makró/körvaku sem biztos, hogy megfelelő, igaz ebben sajna nincs tapasztalatom :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#18700) hcl válasza ccs2929 (#18699) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Rendszervakura gondoltam, igazi makró vaku az MR-14 vagy MT-24. Ha van egy távolról elsüthető vakud, az már egy jó dolog. A makró körvaku meg elvileg jobb, mint a sima ilyesmire (normál rendszervaku nem tud olyan közelre villanni, ha a gépen van).
A No cropping zone-on a srác elég jól lerja, hogyan kell használni a fényt :)

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.