Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) kampobasszo válasza Adamis (#18350) üzenetére


kampobasszo
csendes tag

Sorry de levettem e képeket : Tényleg nem vagyok egy elismert "fotográfus" így módosítottam a galériában lévő összes képet! (köszönöm a kritikát a képaláírással kapcsolatban , így visszagondolva tényleg rossz ötlet volt)

A pókos
+ egy kikötős

http://500px.com/Illes-

(#18352) kkoornel válasza kampobasszo (#18351) üzenetére


kkoornel
csendes tag

nekem a képeid közül az ökrös és a bánya tetszik.

(#18353) hcl válasza kampobasszo (#18351) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem bejönnek :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18354) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

sziasztok hoznék [link] egy képet olaszországi utamról.

(#18355) nesa válasza kampobasszo (#18351) üzenetére


nesa
veterán

Kampobasszo Pecsi vagy?

(#18356) *Ropi* válasza hcl (#18339) üzenetére


*Ropi*
félisten

"A WB-nek nem sok köze kéne, hogy legyen a zajhoz, mert az aztán tényleg szoftver."

Pedig van, nagyon is: az expó elkészítésének pillanatában a 3 színcsatorna telítettsége adott, ideális esetben mindhárom egyenlően telített. Ha a WB-t állítod, azzal gyakorlatilag a 3 színcsatorna arányába nyúlsz bele. Van, amikor lehet, de van amikor nem (pl. egy vörös leplet fotóztál, amivel a vörös színcsatorna telítésben van, a másik kettő meg 0 közelében. Ebből hiába próbálsz meg egy zöld leplet kihozni: hiába variálod a WB-t, csak fényerőt vesztesz, aminek a visszanyeréséhez világosítanod (erősítened) kell a zöld színcsatorna jelét, amitől viszont zajos lesz... ;)

A másik dolog az ISO: ahány gyártó és szenzor, annyiféle ISO. Mármint az ISO 100 az valójában lehet, hogy 80, de az is lehet, hogy 125 vagy 160, ugyanígy a többi hivatalos ISO érték is csak közelítőleg annyi. Ezt csak az adott váz szenzorának tesztelése mutatja ki. Ez az egyik legnagyobb átverés. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18357) hcl válasza *Ropi* (#18356) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Arra gondoltam, hogy a szenzorról lejövő adatok nem színesek, csak a képfeldolgozó tudja, hogy melyik pixel a szenzoron milyen színű (ugyebár a szenzoron 3x annyi pixel van mint a kész képen, csak színszűrő előttük).

Mutogatni való hater díszpinty

(#18358) *Ropi* válasza hcl (#18357) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, a Bayer demozaikolás.

Viszont a kép készítésének pillanatában uralkodó fényviszonyokat nem tudod a rawban megmásítani: ha csak vörös fényt kapott a szenzor akkor hiába próbálsz zöldet kicsikarni a fájlból. Ennyi erővel egy matt fekete képkockából is bármit ki lehetne facsarni utólag. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18359) Real_Necro válasza Telomanikus (#18354) üzenetére


Real_Necro
veterán

Fent kicsit világos, lent meg kissé sötét lett. Nápoly viszont szép hely. A Castel Nuovo környéke még mindig fel van túrva?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18360) kampobasszo válasza nesa (#18355) üzenetére


kampobasszo
csendes tag

nesa:

Igen Pécsi vagyok, és várhatólag elmegyek a mecseki túrára is.

[ Szerkesztve ]

http://500px.com/Illes-

(#18361) hcl válasza *Ropi* (#18358) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na igen, az erősítés során állítódik be, hogy meyik csatorna mennyire erősödik, ellenben ahogy mondod; ha valami nincs, az nem lesz az erősítéstől sem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18362) nesa válasza kampobasszo (#18360) üzenetére


nesa
veterán

Helyes,elozo evekbe is voltal, de most neztem meg epp a jelentkezesi listat es egy kampobasszo sincs rajta milyen alneven jelentkeztel?

(#18363) kampobasszo válasza nesa (#18362) üzenetére


kampobasszo
csendes tag

Illés Gergő álnéven :D

http://500px.com/Illes-

(#18364) Fandango


Fandango
Topikgazda

Jonnek ket ujabb keppel.

Kep 1.
Kep 2.

(#18365) Real_Necro válasza Fandango (#18364) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az elsőnél engem a belógó égből "jövő" pálma levelek zavarnak (anno a Capri-s képemen nekem is ezt kifogásolták), valamint a jobb oldali félbe vágott kapu. Kicsit fordulhattál volna jobbra, hogy a biciklis csaj mondjuk bal alsó harmadolópontba kerüljön.
A második olyan semmilyen, engem nem fogott meg. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18366) gorgo válasza Big-Lacos (#18214) üzenetére


gorgo
őstag

Így, hogy rákérdezel, hogy mennyire jön át a magány a képről, azt kell mondjam, hogy igen, átjön. Ellenben ez olyan mint a csukott szemmel borkóstolás és a borkóstolás úgy, hogy előtted valaki elmondja hogy mit iszol, és milyen ízeket fedezhetsz fel benne! Az igazi választ akkor kapod meg, ha azt kérdezed: milyen érzés jön át a képről. Ha valaki erre azt mondja, na akkor igazán átjön... :).
Amúgy a kép nem rossz!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#18367) Larry303 válasza Fandango (#18364) üzenetére


Larry303
addikt

az első nekem balról sok jobbról kevés...illetve dől
amúgy jó kis kép lehetne, de engem ez a crop így zavar

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#18368) Deadpapa válasza kampobasszo (#18351) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

A pókos bejön kapott egy szavazatot tőlem.

(#18369) Fandango


Fandango
Topikgazda

Tudtam, hogy a jobb oldala szuk, vartam is, hogy ezt mondjatok, de sajnos igy sikerult. A palmalevelre nem is gondoltam, hogy az igy zavaro lehet. A kep nem dol, csak ugy tunik. :)
Az utomunka passzol vagy jo a kepekhez?

[ Szerkesztve ]

(#18370) hcl válasza Fandango (#18369) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az utómunka nagyon bejött.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18371) Real_Necro válasza Fandango (#18369) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem tetszik ez a színvilág, bár kontrasztmániás vagyok, szóval abból még kicsi elfért volna. :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18372) Big-Lacos válasza gorgo (#18366) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Jogos :)

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#18373) kkoornel


kkoornel
csendes tag

Vélemény?
[link]

(#18374) Real_Necro válasza kkoornel (#18373) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem igazán látszik mögötte a tudatos szerkesztés. Lefotóztál középre rendezve egy vízköpőt és semmi egyéb.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18375) copass


copass
veterán

1 2 3
kísérletezem, ölöm az m42 expert-et!:D lehet savazni.élvezkedjetek!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#18376) MC Pite válasza hcl (#18345) üzenetére


MC Pite
veterán

Én régóta azt pofázom hogy már közepes jpg tömörítésen is annyi tartalék van az 5100 jpgjeiben, hogy amit abból nem tudok megmenteni az olyan xar lett, hogy már a vázban töröltem. Basic az kuka ha bármelyik csúszkához nyúlok, a fine meg még több tartalékkal bír.

Várom hogy az X-E1-el is tudjak kicsit ismerkedni, de az X10-el töltött bő egy hét alatt azt figyeltem meg hogy az EXR nem csak marketingshit, ADL-el is olyan köröket vert a pici 2/3os szenzor a nikonra mint a szél a legtöbb esetben, főleg csúcsfényeknél. ADL-t amúgy azért rühellem, mert mind a csúcsfény körül, mind másutt is néha elbaxxa a színeket - pl párom barna hajából vörösest csinál, igaz, neki tetszik, nálam viszont kiveri a biztosítékot (ilyenkor inkább raw; sőt, X-E1ben végre van 'csak a következő kép legyen rawban mentve' gyorsgomb, így nem fejeltem rawba, rohadt jó, sokkal faszább mint a 6 gombnyomással elérhető többexpós hdr képek*.

Egyébként rawbuzerálásra sem mindegy melyik progival tesszük ezt, pl az esküvős képeket legjobban lightrommal tudom megmenteni, mások nem hoznak elég jó eredményt. Biztos a *** esküvőfotósunk is ETTR módszerrel lőtt, kár hogy a kültéri képek 80%a beégett, 5DMKIT ide vagy oda

OFF: *Ebbe bele fognak kötni, de akkor kérek egy példát is hogy a hdrben elmentett jpg szebb lesz mint ugyanez egy 14bites rawból, és utána cseveghetünk róla.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18377) copass válasza MC Pite (#18376) üzenetére


copass
veterán

középen van egy táblázat,nézd meg hogy mennyi adatot tárol egy 12bites raw és egy 8bites jpg.
ettr csak csúcsfényárnyalatelsőbbséggel működik rendesen. LR simán felismeri azt a pár bitet és már korrigál, ez mondjuk érdekes volt így elsőre nekem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#18378) MC Pite válasza copass (#18377) üzenetére


MC Pite
veterán

De ahhoz hogy az adl és vagy a hdr mennyit segít a jpgenek, nincs táblázat (adl-hez még van ha akarjuk, de hdr-hez tudtommal nincs).
Plusz épp azt írtam hogy a matekot a hajunkra kenhetjük szerintem, mert szenzor, program, és még ki tudj aminek a függvénye hogy mit sikerül kihozni belőle. (Meg a jpgek sem kis skálán mozognak ha ahhoz hasonlítjuk.)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18379) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok, par uj kepet hoztam a koraoszi Irorszagbol.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18380) Fandango válasza Balinov (#18379) üzenetére


Fandango
Topikgazda

A 2. kepet nem tudod ugy megvagni, hogy a hegy teteje pont a sarokbol induljon es a tukrozodese is onnan? Mert szerintem ugy lenne az igazi
Az 1. kepnel zavar engem az eloterbe benyulo sirko.

[ Szerkesztve ]

(#18381) zgospel válasza Balinov (#18379) üzenetére


zgospel
őstag

fúú, a második nálam nagyon rendben van, nem látok benne hibát :Y :C szépen vezeti a vízpart a szemem, jók a színek, jó a kompó, kedvem támadt ettől északra utazni :))

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#18382) nesa válasza Balinov (#18379) üzenetére


nesa
veterán

Az elsorol nyesd le azt a sirkovet szetcseszi a kepet amugy reszemrol masba nemkotnek bele.
A masodik kep penge reszlet de egyszeruen kivanna a nagyobb latoszoget sajnos 18mm ennyi fert de ilyenkor lehet trukozzni 3-4db alo panoramaval, en epuletet is fotoztam mar igy, jo lett.

(#18383) kampobasszo


kampobasszo
csendes tag

Hoztam 2 újabb képet :)

link
link

(A felhő izléses még vagy sok(K)) :F

[ Szerkesztve ]

http://500px.com/Illes-

(#18384) Real_Necro válasza kampobasszo (#18383) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem ez így nagyon sok. Lent majdnem szürke, fent bal oldalon meg természetellenesen kék. Jobbra megint szürkül. Ebből a képből szerintem sokkal szebbet ki lehet hozni kevésbé tolakodóra húzva.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18385) Balinov válasza Fandango (#18380) üzenetére


Balinov
félisten

Erre goondoltal? Nem ugyanaz az expo, kb par lepessel arrebrol keszult :U

(itt viszont megmondom oszinten nem birok mit kezdeni a kep bal oldalan, ahol a viz talalkozik a hegyoldallal, levo sotet "haromszoggel". Nem jovok ra, LR5.2-ben hogy tudnam eltuntetni.

Itt a tornyos, Nesa es Te keresedre also sirko nelkulre vagva.

es igen, rohadtul faj a szivem egy UWA-ra, de ujan most nem akarok venni, 4-500€ koruliert, hasznaltan meg rohadt ritkan lehet kifogni itt.

zgospel: koszonom, igazabol marha mazlink volt az idojarassal, mikor odafele mentunk (kb 80km tolunk) total be volt gyogyulva az eg, amolyan faltol-falig szurke egbolt.

kampobasszo # 18383: A rozsas nagyon tetszik, szerintem jol harmonizal a sotet hatter a rozsa szep, elenk szelevel.A felhos is jo, kar, hogy a jobb oldali, amugy nem is lathato, oszlop arnyeka picit bantoan kettevagja a kep eloteret. A felho picit szurrealisztikus (mondom en, aki rendszeresen elszabom az eget az utomunka soran). Bal felso sarok tulhuzott, en megprobalnam a jobb felso sarokhoz hasonloan utomunkazni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18386) copass válasza MC Pite (#18378) üzenetére


copass
veterán

az ok hogy bonyi és sok az összetevő .de 12bit több mint 8bit.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#18387) Fandango válasza Balinov (#18385) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Igen ez jobban tetszik, a masik is jobb lett a sirko nelkul.

[ Szerkesztve ]

(#18388) hcl válasza MC Pite (#18376) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát nekem viszont ami jpegben rossz, az rawban néha menthető, illetve viszont néha a jpeg kevésbé zajos, viszont cserébe más baja van.

Különben én Rawtherapee-val nyomulok. Nem a legjobb, sőt, viszont ingyenes. Linuxon amúgy sem megy a LR.

És copass -nak igaza van. Ha jobb a felbontás (színmélység gyak.), akkor nincs mese.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18389) LIL D válasza Balinov (#18385) üzenetére


LIL D
csendes tag

Az első kép nagyon tetszik, egyszer el kell ide jutni :)

(#18390) Fandango


Fandango
Topikgazda

Mai napra is 1 kep. :)

[ Szerkesztve ]

(#18391) MC Pite


MC Pite
veterán

Balinov: Bejövősek, kő nélkül tényleg jobb - viszont engem nem zavar a sötét rész, sőt, azon a verzión az ég is pofásabb. Érdekes egyébként hogy az hogy került oda, nem úgy tűnik mintha oda csak simán nem sütne be a nap :). Vagy 4:5be vágod és alig látszik.

Fandango: Hangulatos, bár a laptopomon sávosodik az ég. Illetve pár tizedet kíván a szemem balra, olyan 1°körül már megnyugszik a szemem :).

copass, hcl: Akkor idézem mégegyszer: "Ebbe bele fognak kötni, de akkor kérek egy példát is hogy a hdrben elmentett jpg szebb lesz mint ugyanez egy 14bites rawból, és utána cseveghetünk róla."
Páran vallják hogy de nem így van, páron pontosítanak hogy jobb eredményt ki lehet akár pc-s programmal hozni (az in kamera hdr-ről beszélek viszont én) a hdr jpgből mint egy rawból (szerintem meg nem nagyon, plusz programmal semmi kedvem tökölni fél napot, visszakorrigálni rawot sokkal gyorsabb és természetesebb).

Vicces az lenne, hogy titeket összeereszteni a 3képes jpg raw akkor is jobb táborral, már csak be kéne készíteni a pattogatott kukoricát :D

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18392) m3ss válasza Balinov (#18385) üzenetére


m3ss
veterán

nah vegre :K kiraly lett az elso.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#18393) Real_Necro válasza Balinov (#18385) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem is jobban tetszik így.

"itt viszont megmondom oszinten nem birok mit kezdeni a kep bal oldalan, ahol a viz talalkozik a hegyoldallal, levo sotet "haromszoggel"

Viveza 2 ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18394) Balinov válasza Real_Necro (#18393) üzenetére


Balinov
félisten

LIL D,MC Pite,m3ss: nagyon koszonom, neked is András. Viveza 2-re en is gondoltam, de portable LR5.2 ala nem hiszem,hogy be tudom izzitani :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18395) Schuby


Schuby
aktív tag

Mai termés, nagyon megküzdöttem vele,sehogy nem lett olyan amilyennek szerettem volna. Véleményezést kérnék, bírom a savat.

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#18396) Telomanikus válasza Schuby (#18395) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Nem éles és a vaku is nagyon rosszul áll neki.

(#18397) Fandango válasza Telomanikus (#18396) üzenetére


Fandango
Topikgazda

+1

(#18398) paye válasza Balinov (#18385) üzenetére


paye
tag

A tornyos most sokkal jobb... :DDD

(#18399) devbence válasza Schuby (#18395) üzenetére


devbence
tag

Vakut legkozelebb NE. Vigyel inkabb egy lampat, vard meg az estet, es lodd hosszu expoval, vagy nem tudom, de ez eleg gyengusz igy.

Van egyebkent sokledes lampam olcsoer, nem studio, csak zseblampa, oldalt meg elol is vilagit, eleg kemenyen :C

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#18400) JohnyBlue válasza Schuby (#18395) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ez a kép sajnos teljesen elvérzett sőt minden testnyilásából vérzett, vérzik.

Ami a legszembetűnőbb számomra, hogy nem tudom eldönteni mi lenne a főtéma. Ugyanis rengeteg a zavaró tárgy a fotón. Erre máskor figyelj oda, hogy szemét meg mindenféle szmötyi ne legyen rajta. Nincs mese le kell hajolni és elrendezgetni a terepet.

Nem tudom hova fókuszálhattál de ezen a képen én 2 gramm éles dolgot nem látok.

Azt se értem, hogy miért ISO6400. (AUTO ISO vagy a gépet full automatán használtad?)

Ha nincsen állvány a közelben akkor a táskádat rakd le a földre és rakd rá a gépet és úgy lődd meg mint, hogy vakuzzál... ha meg vakuznod kell akkor egy zsepit rakjál a vaku elé (kicsit jobb lesz a fénye)

Kérdés: ezen a képen te mit küzdöttél?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.