Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) hcl válasza phaseOne (#17549) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miért, min járjon ;) Különben is, én néztem a helyet is :O

Mutogatni való hater díszpinty

(#17552) jjeahh válasza phaseOne (#17549) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az enyém is vacak laptopTN, a fényerőtlenebb fajtából :DDD a képeim viszont nézegettem ips-től amoledig mindenen, a színek minden kalibrált kijelzőn kb rendben voltak (az én amatőr szememnek), az élesség szintén...milyen kijelző az? csak hogy tudjam mit nem vegyek, ugyanis laptopvásár előtt állok ;]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17553) gboszi válasza phaseOne (#17545) üzenetére


gboszi
senior tag

Az első nagyon bejövős, grat. :R
A másodikat újra meg kellett néznem, hogy milyen lányról beszélnek...:) Nem kellett volna oda, mert külön funkciója nincs, annyira beleolvad, sztem is megállta volna a helyét a kép nélküle (is).
A harmadik meg olyan...technikailag faszántos, de nekem nem jön be...

"If you're good at something, never do it for free!"

(#17554) hcl válasza jjeahh (#17552) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A képek többségét én is a céges lapos kijelzőjén szerkesztem fusiban :D Az túl is van húzva, TN is, ditherel is (14 bites lehet...)
Az itthonim sajnos sintén TN, de azt legalább bekalibráltattam. Mondjuk ebben annyi a jó, hogy ami a céges gépen zajos, az egy normális monitoron nem zajos :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#17555) aldebaran válasza hcl (#17546) üzenetére


aldebaran
őstag

+1

(#17545) phaseOne: Szerintem is nagyon jó hangulatú képet lehet csinálni ott azzal a lánnyal, abban a ruhában, de tényleg másként kellene fotózni! Menj ki még egyszer és lőjj jópár képet még.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#17556) phaseOne válasza hcl (#17551) üzenetére


phaseOne
tag

amúgy jogos, mi máson ;]

jjeahh: ilyet nem fogsz venni, régi már. bár kalibrálva van, inkább kicsi, azért éles gondolom.

gboszi: köszönöm szépen.

aldebaran: oh, lesz még ebből, ne aggódjatok, csak ezzel nem kellett utómunkázni nagyon, így ez ment fel elsőnek :)

köszi a véleményt mindenkinek. more tk..

[ Szerkesztve ]

(#17557) hcl válasza phaseOne (#17556) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

T43 IPS panellel? :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#17558) phaseOne válasza hcl (#17557) üzenetére


phaseOne
tag

az enyém öregebb mint az a panel, ráadásul tn. vagy mire vonatkozott ez a komment? :)

(#17559) hcl válasza phaseOne (#17558) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hogy milyen géped van. A T43 -nál öregebb gépen már netezni sem nagyon kell :D Az is ilyen 2005, 2006 körüli találmány? Az IBM egyik jó húzása volt, hogy nomális kijelzővel is gyártotta.

Mutogatni való hater díszpinty

(#17560) GergőBp


GergőBp
tag

Tetszik a totyik! Mától ez is megy a kedvencek közé :)

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#17561) raczger


raczger
őstag

Nehéz téma ez a dunavirág, ma is megyek le próbálkozni, múltkor ezek sikerültek:

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#17562) hcl válasza raczger (#17561) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Biztosan lesz jobb (bár nekem ezek is tetszenek, és örülnék, ha ilyet tudnék), de most akkor is baromira irigyellek :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#17563) Jokerx


Jokerx
tag

[link]
Kőbe ágyazódott kagyló.

(#17564) copass


copass
veterán

hoztam pár képet, lehet szadizni (az 1-es tényleg csak fény miatt volt, az kapáslövés)
1 2 3 4

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#17565) Jokerx válasza copass (#17564) üzenetére


Jokerx
tag

Nekem tetszenek. Leginkább a 4-es.

(#17566) Fandango válasza copass (#17564) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Jo kepek, nem igazan tudnek mibe belekotni, tetszenek.

(#17567) Deadpapa válasza copass (#17564) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Jó képek.De nekem pont a 4 es ami semmilyen nagyon kusza.Főleg alul.De amugy nagyon jók.Ma én is lőttem hasonlókat:)

(#17568) Deadpapa


Deadpapa
aktív tag

De most jobban megnézve van még mibe belekötni.Az 1 es kép szép nagyon csak jobb felső sarokban látszanak az illesztés vonalai.Utómunka kuka!!

(#17569) psycroptic válasza Deadpapa (#17568) üzenetére


psycroptic
őstag

Azok nem a nap sugarai? :F

PSNID: Tomy83PS

(#17570) *Ropi* válasza copass (#17564) üzenetére


*Ropi*
félisten

1: jobbra dől. Deadpapa nem tudom milyen illesztési vonalakat látott, azok a nap sugarai lehetnek.
2: fentebbről és kicsit balról kellett volna lőni, hogy a bal hátulról belelógó levél ne érjen bele és a mögötte lévő luk a háttérben alul felül is érvényesülhessen: ez jobban leválasztaná a témádat a háttérről, így csak a mélységélesség teszi, de ez kevés mert színben is harmonizál a környezettel és elvész benne.
3: a jobb fent közel belógó dolog nem kellene bele, mert nagyon életlen, de ezzel együtt is elhúzza az ember szemét.
4: kusza a textúra és lapos a kép kontrasztdinamikája, nincsenek színek (mármint ugyanolyanok).

A 2-4 képeket nem sok értelme volt meglőni: biztos találsz jobb (dinamikusabb, kontrasztosabb, színesebb) témát, mert amit a 4. képre írtam az vonatkozik a 2-3-ra is.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#17571) Fandango válasza *Ropi* (#17570) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Ropi mester, surubben is tehetnel ilyen szupi elemzos kommenteket. :R

(#17572) copass válasza *Ropi* (#17570) üzenetére


copass
veterán

hehe végre vki észrevette...
magic lanternben benne maradt -30 zöld csatorna fehéregyensúly korrekció ... minden tengeris képem zöld lett picit. ezért olyan fura mind. elsőnek azt hittem a sonnar-ommal van vmi.de nem.user error.
nos igen.a részletek.legközelebb majd jobban odafigyelek.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#17573) copass válasza Deadpapa (#17568) üzenetére


copass
veterán

kapáslövés! ez egy kép. ami érdekes benne az a lemenő nap sugarainak az "árnyéka".
volumetric light. god rays.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#17574) copass válasza *Ropi* (#17570) üzenetére


copass
veterán

pici fehéregyensúly korrekció után mégegyszer: 1 2

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#17575) Deadpapa válasza psycroptic (#17569) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Érdekes mert már az én monitoromon sem látom de tisztán kivehető volt.

(#17576) Deadpapa


Deadpapa
aktív tag

Hoztam én is egy kis szeptemberi rózsát

(#17577) cattus válasza Deadpapa (#17576) üzenetére


cattus
őstag

Én egy kicsit jobban baloldalról és lentebbről fotóztam volna, hogy a háttér lila virágai körbevegyék. Kicsit sok fent és kevés lent meg baloldalt.

Do the thing!

(#17578) total90 válasza copass (#17574) üzenetére


total90
veterán

Kromatikus aberrációt is leszedhetted volna, ha már nekifutottál még egyszer...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#17579) *Ropi* válasza copass (#17574) üzenetére


*Ropi*
félisten

5442 már mutatósabb, de nagy a levelek szélén a CA. Az 5446-on nem segített, az így is-úgy is kusza be kell látni. :U

(#17577) cattus: +1.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#17580) GergőBp


GergőBp
tag

Kis segítséget szeretnék kérni bajtársaim :) 4 napja fotózom, szóval csodát ne várjatok. Valamiért nekem ez a kép nem tetszik, de szerintetek mit kéne változtatni rajta? Esetleg túl világos a kép? Raw-ban megvan, szóval tudom piszkálni.

[link]

Egyébként Canon 400D 18-55mm alap kittel készítettem.

[ Szerkesztve ]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#17581) cattus válasza GergőBp (#17580) üzenetére


cattus
őstag

Rossz helyre került a fókusz - a hátuk éles a fejük helyett - és hagyhattál volna több helyet jobb oldalt (általában ott szoktuk tágabbra venni a képet komponáláskor, amerre az alany néz).

Do the thing!

(#17582) *Ropi* válasza GergőBp (#17580) üzenetére


*Ropi*
félisten

Elsősorban a kép nevét változtatnám meg "szarosok"-ról valami másra. ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#17583) Fandango válasza GergőBp (#17580) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Valoban nem eles a kep, rossz helyen van a fokusz, es jobb oldalon tobb hely kellett volna, de igy hirtelen ezt lehetne kihozni a kepbol.

(#17584) GergőBp válasza cattus (#17581) üzenetére


GergőBp
tag

Igen, a fókusz az nem sikerült jóra. Van hackelt fw a gépre és ott elvileg több pontot is belehet állítani saját elképzelés szerint. Nem 2 kutya esetén úgy hogy van köztük távolság hova érdemes lőni?

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#17585) k!nG


k!nG
aktív tag

Tudtok tippet adni csillagfoto utomunkajara? Nem timelapse felvetelt keszitettem, csak egy sima foto a csillagokrol, amit uto kene munkazni, de csak allok es nezek ki a fejembol.

https://www.behance.net/vargadom

(#17586) total90 válasza k!nG (#17585) üzenetére


total90
veterán

... és mit akarsz rajta csinálni, mi a gond?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#17587) hcl válasza k!nG (#17585) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha nem túl zajos, akkor lehet élesíteni, meg én a curves-t szoktam húzgálni, de amúgy muszáj nem sok mndent. Ha a fehéregyensúly nem tetszik, akkor rántsd el kékbe.

Mutogatni való hater díszpinty

(#17588) phaseOne válasza hcl (#17559) üzenetére


phaseOne
tag

akkor lehet hogy mégsem, ez 2008-as asus :D

k!nG: tényleg érdemes a fehéregyensúllyal játszani, főleg ha az eged nem sötét teljesen a csillagok közt sem. érdekes még a clarity, és a curves, vagy ha az utóbbi nem annyira barátod akkor a contrast, blacks, fillight. Az átmenetes szűrőket szoktam én még használni, akár színeseket is ;]

(#17589) nesa válasza Deadpapa (#17576) üzenetére


nesa
veterán

Igazan sehol sem eles, a kompozicio se egy szenzacio, a hatter+ hattermosas meg ocsmany, az itt a gond hogy lattal valamit es katt, nem toltottel eleg idot a megfelo kompoziciora, nulla energiaval akartal nagyot durrantani, ugy hogy kozben nem tisztelted sem a fenykepezogeped sem magat a fotografiat, a tema tiszteleterol nemis beszelve.

[ Szerkesztve ]

(#17590) Deadpapa válasza nesa (#17589) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Köszönöm ezt az érdekes elemzést :)

(#17591) k!nG válasza Deadpapa (#17576) üzenetére


k!nG
aktív tag

Nekem bejon a bokeh, de nem tul eles, plusz nem ez a megfelelo szog egy viragos kepnek, foleg mert szembol sut a nap ha jol latom.

https://www.behance.net/vargadom

(#17592) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok!
Kérhetnék kritikákat ehhez a két képemhez? :)
kép1
kép2
Köszi! :R

(#17593) cattus válasza csabi94 (#17592) üzenetére


cattus
őstag

Az első nagyon szép, csak zavaró, hogy a víz életlen. Szűkebb rekesszel jobb lett volna, gondolom így is kevés volt a fény. Talán felül szűk egy kicsit.

A másodikra dobnék még egy kis kontrasztot, meg a tetejéből vágnék egy kicsit.

Do the thing!

(#17594) csabi94 válasza cattus (#17593) üzenetére


csabi94
őstag

Így van, nem volt elég fény a barlangban a szűkebb rekeszhez, és mozgott a csónak. :U

(#17595) nesa válasza Deadpapa (#17590) üzenetére


nesa
veterán

Nincs mit, szivesen maskor is, holnaputan mar teis csak egy digitalis hulladekot fogsz latni nem egy rozsas kepet.
De hidd el kis kitartas es1 ev mulva klasszisokkal jobb leszel ;)

A bokehval az a legnagyobb gond hogy eltereli a temarol a figyelmet, mondjuk ez nemis baj :D

[ Szerkesztve ]

(#17596) paye válasza csabi94 (#17592) üzenetére


paye
tag

Nkem tetszik mindkettő... :C

(#17597) gboszi


gboszi
senior tag

Ritka kategória, de most ez van otthon:)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#17598) imyourfriend válasza gboszi (#17597) üzenetére


imyourfriend
őstag

Kiégett a kép és szerintem szűk is, ez így - 2-3Fé-vel értékelhető lenne részemről. Lődd meg megint. :)

[ Szerkesztve ]

(#17599) hcl válasza gboszi (#17597) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Grat :) Iletve csatlakozok az előttem szólóhoz, kicsit sötétebbre, és lágyító előtéttel, vagy fotosoppal lágyítsd ki :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#17600) zgospel válasza gboszi (#17597) üzenetére


zgospel
őstag

szerintem meg rendben van a highkey, de balról túl sok a hely a jobb oldalhoz képest :U

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.