Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) Fandango válasza Fandango (#18849) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Golya v.2 (szaturaciot visszahuztam, kicsit mashogy vagtam, a jobb felso sarokba volt egy kis zavaro tenyezo)
Erdos ut v.2

(#18852) hcl válasza Fandango (#18851) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Annak a zöldesnek azért van egy hangulata, na.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18853) Fandango válasza hcl (#18852) üzenetére


Fandango
Topikgazda

A 2. verzio jobb lett azert? :)

(#18854) phaseOne válasza Fandango (#18824) üzenetére


phaseOne
tag

köszönöm, az 1. képen még gondolkodom az utómunkát illetőleg...
lehet újracsinálom...
ahogy *Ropi* mondta külön kellett volna választani a dolgokat, + az egész templom sárga, úgyhogy lehet hogy a lányon nem kellett volna erre rátenni még egy lapáttal :D sőt, most egy másik monitoron nézem és még vörös is, G!
van valami mód a LR-ben hogy a split toning-ot a kép csak egy részére alkalmazzam?
amúgy Oktogon mellett van nem messze.
pózoltatás szempontjából egyetértek. sajna én még nem értek hozzá :B úgyhogy leginkább rábíztam a dolgot. de mielőtt megköveznétek, ez NEM esküvői munka, csak szórakoztunk :K
Ropi, lehet ezt tanulni, vagy ez majd jön az emberekkel való munka folytán?

ami a 2.-at illeti, igen ezen a monitoron is sötét kicsit... majd meglátom mit tehetek...
fentebb undormány fénycsövek vannak :U

Telomanikus: cool most vidd a szobát valami izgi helyre :DDD

Fandango: az első (bár nem ritka kép) és az utolsó (jó ez a vágás, 1x1-ben még lehet próbálkozni) tetszik. a második ferde de az sem rossz és szvsz nem alexpós. a gólyáson meg szerintem magasan voltál, és kicsit lapos is.

[ Szerkesztve ]

(#18855) hcl válasza Fandango (#18853) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja :K

Mutogatni való hater díszpinty

(#18856) Fandango válasza phaseOne (#18854) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Igen a 2. kepnel nem tudtam igazan eldoteni, hogy ferde vagy sem, majd meg varialom.
A golya nehez eset, mert egy vadasparkban volt, es probaltam minden zavaro tenyezot a kornyezetbol kizarni (racs, drothalo stb.), hogy erted, hogy lapos?

(#18857) phaseOne válasza Fandango (#18856) üzenetére


phaseOne
tag

lehet kicsit rossz szóhasználattal éltem. inkább az a baj hogy ott van mögötte az a sok zavaró dolog, nem válik le rendesen.

(#18858) Fandango válasza phaseOne (#18857) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Ennel tobbet nem tudtam kihozni, f4-el.

(#18859) Reorx


Reorx
tag

Hoznék két képet még a múlt hétvégéi rokonlátogatásról és kíváncsi lennék a véleményetekre. Vagy ezer féle képen megvágtam már őket, most úgy érzem ezek nem lettek rosszak. Az ff-en olyan mintha ferde lenne a kémény de gyanítom, hogy az bizony egyébként is ferde volt, mert ha beleegyenesítek akkor meg a gerendák lesznek ferdék...

első
második

[ Szerkesztve ]

(#18860) sarasota123 válasza Reorx (#18859) üzenetére


sarasota123
aktív tag

az első nekem eléggé dől balra, meg valahogy sehol sem éles, meg sok helyen túlságosan bebuktak az árnyékok, amúgy nem lenne rossz szvsz

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#18861) Reorx válasza sarasota123 (#18860) üzenetére


Reorx
tag

első, mostmár talán egyenesebben

:R Igazad van, nem kéne már ilyenkor képeket feltölteni :) Az árnyékokon sokat agyaltam, szerettem volna egy kontrasztos képet csinálni de úgy hogy ne vesszenek el teljesen a részletek... legalábbis ez lett volna a cél.

(#18862) Real_Necro válasza Reorx (#18861) üzenetére


Real_Necro
veterán

"You must be signed in to see this content."

Most már bejelentkezés nélkül nem is lehet flickr-re ránézni? :Y

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18863) Reorx válasza Real_Necro (#18862) üzenetére


Reorx
tag

Kipróbáltam, ha kijelentkezem nekem sem mutat semmit... pedig nem gondolnám, hogy szüksége lenne az oldalnak arra a pár így fogott userre.

(#18864) Ffranklyn válasza Real_Necro (#18862) üzenetére


Ffranklyn
csendes tag

Szerintem az a gond hogy valamiért felnőtt tartalomnak nézi a két képet mert bejelentkezve rákérdezett, hogy biztos akarom-e :D.

szerk
This photo is visible to any Flickr member
This photo is marked as Moderate

[ Szerkesztve ]

(#18865) Reorx válasza Ffranklyn (#18864) üzenetére


Reorx
tag

És én ezt vajon hol tudom átállítani?

Szerk.: Azt hiszem megtaláltam, tényleg moderate voltam, nem tudom mondjuk, hogy miért... De már safe.

[ Szerkesztve ]

(#18866) Bandinho


Bandinho
tag

Rám-szakadék

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#18867) Fandango


Fandango
Topikgazda

(#18868) T1m3l3ss


T1m3l3ss
csendes tag

Mivel elkezdődött a fűtésszezon, ezért egy a témával kapcsolatos fotót hoztam véleményezésre, ami tudom egyszerű, de (sajnos) mégsem nagyszerű - talán megüti a szintet. Lehetne jobb, és már vannak ötleteim is erre vonatkozóan, remélem a jövőben időm és kedvem is lesz megvalósítani őket.
Where_your_hearth_lies

(#18869) Fandango válasza T1m3l3ss (#18868) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Fura nagyon a perspektiva, ha jol latom az arnyekod belelog. Az utomunka se tesz hozza a kephez, tul steril az egesz.
Hangulatosabb lenne, sotetben lobogo tuzzel (szinesben termeszetesen)

(#18870) A Zéé válasza T1m3l3ss (#18868) üzenetére


A Zéé
addikt

na majd a kályhás gyerek megszakérti! :D
Maga a kandalló inkább funkcionális, mint szép. Magasról is lőtted, nagyon széles látószöggel, árnyék is benne van, fatároló is poros, tűztér se tiszta, meg az üveg is maszatos. Tudom, hogy klisé, de sokkal jobban mutatnak ezek akkor, ha a fatároló tele van hasábokkal, és ég bennük a tűz. Nem mellesleg a maszatot el is takarják ezzel :)

Just a simple Lineman...

(#18871) hcl válasza Fandango (#18867) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez tetszik, én is ilyesmiket csinálgattam mostanában, de égháttérrel nem jött össze sosem. A hangulat stimmel :)

@T1m3l3ss : A kandallós nekem sem gyere be. :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#18872) zgospel válasza Fandango (#18867) üzenetére


zgospel
őstag

nekem egyáltalán nem jön át a hangulat, túl kusza, nagyon sok minden van a képen, nem világos hogy mi a téma :(

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#18873) Bandinho válasza Bandinho (#18866) üzenetére


Bandinho
tag

Úgy látom valamit elcsesztem :D

[Rám-szakadék]

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#18874) Andrew31 válasza Bandinho (#18873) üzenetére


Andrew31
senior tag

Nagyon gondolkodtam. :D

T1m3l3ss: nekem tetszik, nyomtam is rá egyet, de nyilván lehet rajta még csiszolni. :)

Fandango: a tiéd is, ez is kapott egyet! :)

Engem nem érdekel (szinte) semmilyen "hiba" egy képen, ha valami megfog benne. De természetesen ki lehet javítani, ha valaki gyakorolna....

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#18875) gboszi válasza Bandinho (#18873) üzenetére


gboszi
senior tag

Óvatosan azért a csuszkákkal...nagyon természetellenesre sikerült sajna...

"If you're good at something, never do it for free!"

(#18876) Bandinho válasza gboszi (#18875) üzenetére


Bandinho
tag

Igen, valóban. Én is gondolkodtam, hogy így hagyjam-e, de aztán megtetszett :D

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#18877) phaseOne


phaseOne
tag

hozok még néhány képet :)
[link]
[link]
[link]
[link]

t1m3l3ss: elég jó geometriája van annak a képnek (de nem a történetmesélős kategóriába való), csak a plafon hibádzik kicsit (ferde, mivel sok körötte a fehér ezt lehet h beforgatnám ps-el), meg ebben a formában még nem elég elvont, talán el lehetne forgatni az egészet, és az segítene...
meg a földön látszódik talán az árnyékod?

(#18878) MC Pite válasza phaseOne (#18877) üzenetére


MC Pite
veterán

A virág és az épület bejövős, a másik kettőre nem tudok építőt írni :B

Gyerekes sorozatot csináltam hétvégén ünnepnapon, egy-két ismerős lurkóit hasonló módon lencsevégre kapnám, ha van 1-2 dolog amit kerüljek vagy máshogy csináljak, megköszönném ha megosztanátok. Az első hogy tanuljak meg ezerrel teleportálni, azt már tudom :D
[link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18879) phaseOne válasza MC Pite (#18878) üzenetére


phaseOne
tag

ennyire rossz? ejnye :D

közben dolgoztam azon a képen is ami kicsit sárga lett, most szerintem már elfogadható szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#18880) hcl válasza phaseOne (#18877) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az elsőn nagyon jók a fények. A másodikok nekem nagyon elveszik a sáska, a többi simán csak teljesen jó :) A metróson én is gondolkodtam, amikor Pesten voltam, csak nem jutott eszembe ilyen jó utómunka :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18881) *Ropi* válasza MC Pite (#18878) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tanulj meg válogatni! A kevesebb néha több: sokkal erősebb anyagokat fogsz tudni úgy kiadni a kezeid közül. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18882) psycroptic


psycroptic
őstag

Hoznék hármat:

Mind shit+del?

:R

PSNID: Tomy83PS

(#18883) Bandinho válasza psycroptic (#18882) üzenetére


Bandinho
tag

Nekem nem igazán jönnek be, talán amelyiket kihagytad :D [link]

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#18884) *Ropi* válasza psycroptic (#18882) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem tudom mi volt a koncepciód, de nem jött össze. ;) :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18885) psycroptic


psycroptic
őstag

És azt elárulnátok, hogy miért kuka mind?

(#18884) *Ropi*:nincs koncepció. Vagy mire gondoltál konkrétan?

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#18886) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Mai fotózás eredménye: Klikk

(#18887) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Vettem egy E-PL3-at, ezelőtt még csak kompakt gépem volt, és nem igazán értem miért de sok képem még állványról sem sikerül. Életlenek autofókusszal is, manuális fókusszal is, bárhogyan is állítom a blendét meg a záridőt valamiért nem éles. Nem értem mi lehet az oka :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#18888) jjeahh válasza bb0t (#18887) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mutass párat

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18889) Bandinho válasza psycroptic (#18885) üzenetére


Bandinho
tag

Csak be van állítva minden képen középre és annyi. Túl szűk az ösvény, zavar kétoldalt a nagy homály. Fekete fehérben meg még annyi szín sincs benne, mint az eredetiben.
A pados nekem tetszik. Jobb kompó, szebb színek.

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#18890) bb0t válasza jjeahh (#18888) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ez csak egy pár a sokkal több közül. És ezek mind állványról készültek.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#18891) psycroptic válasza Bandinho (#18889) üzenetére


psycroptic
őstag

:R

Ezt az ösvényest nem értem, ha nem középre teszem, akkor hova? A fekete-fehérben meg 2 szín van csak... :P

Tudom-tudom felejtsem el az ösvényt... :DDD

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#18892) hcl válasza bb0t (#18890) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Képstabilizátort állvány esetén némely gépnél ki kell kapcsolni, mert ezt eredményezi.
Iletve, az állvány, és a stabilizátor sem jelent megoldást a mozgó témára, virágok esetén pl. ha a szél mozgatja, elmozdul.
Viszont a tök statikus dolgok is életlenek a képen, az inkább a stabilizátor miatt lehet, bár nem vagyok tök biztos a dologban.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18893) bb0t válasza hcl (#18892) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Próbáltam kikapcsolt stabilizátorral is meg bekapcsolttal is. 130 képet lőttem ma délután a kertben csak úgy próbaképp és nagyjából egyikkel sem vagyok elégedett. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#18894) Bandinho válasza psycroptic (#18891) üzenetére


Bandinho
tag

Legfőképp sehova :D vagyis a padra, mert ott jó.
Tudom hány szín van a fekete-fehérben :D pont ez a baj, hogy még azt is elveszi a képről, ami segített kicsit rajta, a színeket.

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#18895) hcl válasza bb0t (#18893) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Khm! Időzítőt használsz?
Tehát 2mp-esre beállítva, elnyomod az expót, és 2mp múlva fényképz.
Milyen állvány? Ha csak leteszed, akkor is ezt csinálja (időzítővel)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18896) sarasota123 válasza bb0t (#18893) üzenetére


sarasota123
aktív tag

ezeket nem auto mode-ban lotted igaz?
a macskat ahogy nezem f22-n sikerult 1/3 zaridovel, ez eleg erdekes kombo, es gyanitom a bemozdulas miatt lett eletlen, lehet a tobbinel is a zarido a gond :U

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#18897) bb0t válasza sarasota123 (#18896) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

manuális módban csináltam 95%-át
mindenhogy próbálgattam :/

EZ ez még nagyjából jó lett, 1/200-as záridó, f/5.6 de ez már ISO1000. ISO-t viszont próbálom 200-on tartani mert az epl3-nak nem erőssége a magas ison produkálni. :F

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#18898) psycroptic válasza Bandinho (#18894) üzenetére


psycroptic
őstag

Értem mire gondolsz. Köszönöm szépen!
Utómunkáról, ha még mondanál valamit, hogy így nem jó vagy jó vagy elfogadható.

PSNID: Tomy83PS

(#18899) Larry303 válasza psycroptic (#18885) üzenetére


Larry303
addikt

nagyon esetlen a póz, olyan mintha épp a dolgát végezné :)
nekem az ösvénnyel nem lenne bajom inkább ezzel van, plussz az arckifejezések sem az igaziak, a pados sztem is jobb mint a többi...rád nyilván érzelemmel vannak a képek azért látod másnak őket.

bb0t: obi sweetspotján nézd meg mit tud... alap iso állványról időzítővel stabi nélkül vmi statikus témánál...ez után viszonyíthatsz majd

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#18900) sarasota123 válasza bb0t (#18897) üzenetére


sarasota123
aktív tag

szerintem manualban tul nagy zaridot adtal meg, es bemozdultak a kepek (vagy a tema vagy a kezed)
lojj parat autoban is es nezd meg azokat sztem

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.