Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) Mhamster válasza m3ss (#18600) üzenetére


Mhamster
tag

Mert ha valaki ezzel tud jó képet csinálni, akkor bármivel :)
Látod hogy a gépről is 5dmk3-al csináltam a képet, de használhatnék bármilyen Canont kb. bármilyen obival, saját tulajdonban pedig volt Oly E420, Canon 50D, Oly EP1, Canon 650D...
Meg élmény vele fotózni, annyival másabb mint egy digi hogy az hihetetlen.
Ha meg sikerül egy kép tényleg (eddig 5 tekercset lőttem el vele, de tényleg meg kell tanulni vele bánni), akkor jobb minősége lesz mint bármilyen mai digitnek középformátumig, talán a D800 egy jó fixxel tud versenyre kelni vele (a mostani képek egy nagyon gyenge szkennerrel készültek, legalábbis ehhez). Analógban 60x60, de akár 80x80-as nagyítást is lehet róla csinálni. És mivel 6x6 cm a "szenzor", ezért a maximális 3.5-es rekeszen is olyan a DoF hogy jihá :)

Belenézni meg simán, ha lesz fórumtali és épp ráérek akkor viszem.

[ Szerkesztve ]

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#18602) gboszi válasza Mhamster (#18591) üzenetére


gboszi
senior tag

Budai vár egyik gyöngyszeme:) Nekem is kusza a háttér, a sorompo pech. Illetve picit zöldes a kép.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#18603) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok!
Jönnék egy (lehet,hogy csak szerintem) érdekes vágású képpel és kíváncsi lennék a véleményetekre :)

(#18604) Sanyig4


Sanyig4
tag

Tudnátok ajánlani valami jó oktatóanyagot (könyv, pdf) egy kezdőnek?

(#18605) csabi94 válasza Sanyig4 (#18604) üzenetére


csabi94
őstag

(#18606) phaseOne válasza Sanyig4 (#18604) üzenetére


phaseOne
tag

nem akarok vitatkozni senkivel, de szerintem a scott kelby könyvek drágák, és minimális információtartalommal bírnak...
(de beírod google-be h kompozíció, rekesz, zársebesség stb, és gyorsan meg tudod tanulni az ilyesmit, v bemész a könyvesboltba és megnézed h mi van a témában... van ez a "A digitális fotózás műhelytitkai" sorozat, mondjuk abból a "Digitális fotózás tükörreflexes géppel" nem olyan rossz az alapokat tekintve)

[ Szerkesztve ]

(#18607) paye válasza Mhamster (#18599) üzenetére


paye
tag

''...a Canon AE-1 az nagy, szép, világos, 50 1.2 optikával még a fekete lyukat is látom benne...''

Az objektívről külön tudsz feltenni egy képet? / Canon FD 50mm f/1:1.2 ? / Ez az egyik örök - valószínüleg beteljesületlen - titkos szerelmem... :C :R

(#18608) Reorx


Reorx
tag

Ismét hoztam 2 képet amiről meghallgatnám a véleményeteket, rommá fotózott téma de én most voltam először a várban fényképezőgéppel a kezemben... hát ez lett belőle:
sikló
torony

A torony aljánál a fákkal nem vagyok megelégedve de beáldoztam őket az égért cserébe, lassan majd újítok egy állványt és megszünnek ezek a problémák.
A Siklónál pedig elég sokat gondolkodtam a vágáson, úgy szerettem volna, hogy a hátsó lámpák is benne legyenek a képben de akkor rengeteg hely (és ember) maradt a kép tetején ami elvitte a szemem, így ennél maradtam.

(#18609) Fandango válasza Reorx (#18608) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Torony mintha egy kicsit dolne balra, ami igy elsore feltunik, az egbolt jo lett.
A siklo pedig ferde, es szinten balra dol. Ugy lenne jo, hogyha pontosan a kep kozepen futna a sinek kozotti lepcso szep egyenesen (szimmetriaban lenne a kep 2 oldala, sinek lepcsok egyforma elosztasban)

[ Szerkesztve ]

(#18610) hcl válasza Reorx (#18608) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem is mind a kettő ferde, de ettől eltekintve nekem bejönnek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18611) BigBlackDog válasza phaseOne (#18606) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igazat adok, de ennek ellenére hasznosnak gondolom Scott könyveit. Az ár problémájára én egy könyvtárban leltem megoldást. Az viszont igaz, hogy a technikai, műszaki részletekkel kapcsolatban tényleg nem sokat ír. De emlékeim szerint, mintha említené is ezt az első könyvében. :)

(#18612) Mhamster válasza paye (#18607) üzenetére


Mhamster
tag

Már eladtam, de itt egy kép róla, flickr-emen találsz párképet ami vele készült.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#18613) imyourfriend válasza phaseOne (#18606) üzenetére


imyourfriend
őstag

Szerintem inkább a használt könyvkereskedőknél érdemes nézni az ilyen könyveket. Én amikor vettem egyet annyi volt a baja hogy pár helyen alá volt húzva tollal meg 1-2 rész ki volt húzva színesen aztán ennyi. Cserébe nem 4ezer hanem 1000 volt a könyv.

(#18614) ccs2929 válasza Mhamster (#18594) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szép a Yashica -d, a képekről m3ss elmondta a lényeget, de mindezek ellenére én azt mondom, hogy tetszenek, és elismerésem, hogy filmessel ezt így össze tudtad hozni, főleg az elmondottak után, tükrözött kép stb... Sokat vacillálok én is mikor hozzám kerül 1-1 filmes masina, hogy kéne vegyek bele filmet, aztán 1-2 tekercset ellődözgetnék vele, de még nem érzem, hogy készen állnék a feladatra :O A digitálissal is nagyon sokat elb....k manuál obikkal, nem még filmessel....na,de majd egyszer... :B

Akos1994 A vágás érdekes valóban, de külső szemlélőnek így nem sokat mond a kép, inkább csak neked. /remélem nem veszed sértésnek/ A szimmetria miatt én vágnám a jobb oldalát, hogy teljesen középen legyen a téma.

Reorx Mindkettő dől balra, ez a tornyosnál nem annyira zavaró, de a siklósnál ott nagyon :K Fandango elmondta a lényeget, és egyet is értek vele, ennek jól állna a szimmetria.
A tornyosnál nekem kicsit sok az ég kékje, ezt meg a dőlést leszámítva rendben van, pontosabban nem is dől, mert a torony csúcsa az nyílegyenesen az ég felé mutat, csak nem jó helyről/szögből fotóztad :F

Real_Necro Nem akartam megkeverni :N , nekem egyszerű így is, csak leírva nem tűnik annak

Más:
Szerintetek működik ez a kép? Valamiért nem vagyok elégedett vele, de nem igazán fogalmazódik meg bennem, hogy miért is!? /Lehet a ruha színei nem annyira harmonizálnak a környezettel/ :F :

[link]

Erről is jöhetnek a vélemények:

[link]

:R

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#18615) hcl válasza ccs2929 (#18614) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Engem az arcán zavar a becsillanás. Különben egyáltalán nem rossz.
Talán kicsit lejjebb is kettévághattad volna a hölgyet, de ez a kisebb baj.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18616) ccs2929 válasza hcl (#18615) üzenetére


ccs2929
senior tag

Jah, az volt a másik ami még zavart...., a vágás...ez az eredeti, ha újra lőhetném másképp csinálnám tutira. Gondoltam arra is, hogy mevágom a képet a zipzár lógója, és a patent között, de akkor elveszett volna a becsillanás nagy része is, ezért hagytam
Már akartam kérdeni, amúgy miért offban írsz mostanában mindent :F :DDD

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#18617) Reorx válasza Fandango (#18609) üzenetére


Reorx
tag

Köszönöm a kritikákat, igazatok van. A siklónál azért léptem balra kettőt mert én meg pont egy kicsit sterilnek és semilyennek találtam a képet amikor teljesen egyenes volt. Az én szememet nem zavarja de én ugye nem értek hozzá :D
A toronynál meg vagy 8 képet lőttem különböző beállításokkal és különböző szögekből és direkt figyeltem arra, hogy ne dőljön semerre. Mindezek ellenére tényleg olyan mintha... Mondjuk én már annyit néztem a képet, hogy képes vagyok azt flash-elni, hogy valójában jobbra dől :D De akkor kicsit jobban fogok figyelni erre a jövőben!

(#18618) hcl válasza ccs2929 (#18616) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amikor nem vagyok benne biztos, hogy hasznos lesz, akkor off :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18619) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok, hoznek ujabb par kepet, ezuttal oszi temaban, falevel, gombak.

Kornyek ugyanaz, mint a het eleji tengerpartosak.

Ismetelten megkoszonnem a konstruktiv kritikat

Balinov

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18620) paye válasza Mhamster (#18612) üzenetére


paye
tag

Nem sajnáltad? Ha tudtam volna hogy van eladó példány...?! :W

(#18621) Bandinho válasza Balinov (#18619) üzenetére


Bandinho
tag

Nekem a 2. tetszik meg a 3. is valamennyire, de a többi szerintem kusza. 1.-nél zavar a sok fűszál, 4.-nél legfőképpen az hogy középre van komponálva, az 5.-et én vagy lentebbről vagy fentebbről fényképeztem volna, így oldalról olyan semmilyen.

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#18622) twinkiecz válasza Mhamster (#18612) üzenetére


twinkiecz
tag

Én ma kaptam egy

Jupiter-9 2/85mm
[link]

És egy Topcon Apefoto Variable Close-up lenst
[link]

Persze azóta már megpucoltam őket!

Meg van egy Helios 44m-4 2/58-om

[ Szerkesztve ]

linktr.ee/twinkiecz

(#18623) jjeahh válasza twinkiecz (#18622) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jupiter-ről érdekel vélemény, esetleg megmutathatod az első képeket, amit vele lőttél :D egy nagylátó hiányzik az obiparkomból, meg valami az 50-135 közé...ezutóbbira a legolcsóbb manuál alternatíva pont a jupi, szemezek vele egy ideje már...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18624) twinkiecz válasza jjeahh (#18623) üzenetére


twinkiecz
tag

Még nem volt időm kipróbálni de ma holnap pótolom!

linktr.ee/twinkiecz

(#18626) ccs2929 válasza twinkiecz (#18624) üzenetére


ccs2929
senior tag

Én is nagyon kíváncsi vagyok, mit lehet kihozni belőle, főleg egy portrét néznék meg... ;)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#18627) gboszi válasza Reorx (#18608) üzenetére


gboszi
senior tag

Hehe ezt én is meglőttem, csak este:)

Az első (és egyetlen) esti állványos képem.

[ Szerkesztve ]

"If you're good at something, never do it for free!"

(#18628) BigBlackDog válasza gboszi (#18627) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Tegnap este én is ott képeltem. :P Úgy tűnik nagyon népszerű hely. Egyébként Bp-n belül (közelében, pl. budai hegyek) milyen helyeket javasoltok hajnali/naplementés/kékórás, illetve éjszakai képekhez a Gellért-hegyen a Lánchídon és a váron kívül? Éjjeli téma sok helyen lenne, csak azért nem ártana biztonság szempontjából is biztosra menni. :)

[ Szerkesztve ]

(#18629) gboszi válasza BigBlackDog (#18628) üzenetére


gboszi
senior tag

Én közel lakom, csak azért:)
Hát Hősök tere, meg télen az Andrássy út az nagyon pöpec. De szerintem az összes cucc, ami benne van a turista könyvekbe, az este ki van világítva.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#18630) Danniel


Danniel
tag

Sziasztok!

Kicsit off lenne a kérdésem:

Mi a kedvenc fotóshelyetek Budapest mondjuk 10-20 km-es vonzáskörzetében (ha van ilyen)? Holnap kirándulnánk egyet páran jóbarátok, de nincs per pillanat ötletem, hogy hol lehetne jó témát találni. Lehet szép park, kis falu, ipari terület, stb..., bármire nyitottak vagyunk. Az viszont fontos lenne, hogy a párjaink is tudjanak velünk jönni, azaz nem feltétlenül egy szikla megmászására gondoltunk egy jó fotó reményében :)

Sokan szeretik például a Normafát, Kopaszi gátat, ilyesmikre gondolok, csak kicsit a fővároson kívül. De voltunk már a Csepel művek területén, az is vagány volt. Szóval témában bővelkedő helyet keresünk, de a lányoknak is járható (még jobb ha élvezhető is) legyen.

Köszi előre is a tippeket!

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#18631) zgospel


zgospel
őstag

hoztam két új képet, sonnar 135mm, f3.5-ön készültek ugyanis sajnos a blende beragadt és nem akar beugrani :(
bármilyen észrevételt szívesen fogadok :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#18632) BigBlackDog válasza zgospel (#18631) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az elsőt kicsit szűknek érzem bal oldalon, jobbra pedig sok az üres tér. Egyébként aranyosak. :)

(#18633) Mhamster válasza paye (#18620) üzenetére


Mhamster
tag

Sajnáltam, de ebből lett a Yashica.
1.2 rekeszen amúgy nem a legélesebb, de azt hiszem lesz még ilyen objektívem (lehet hogy az L-es), majd ha beújítok egy milc vázat. Ami még nem tudom hogy mi lesz.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#18634) jjeahh válasza zgospel (#18631) üzenetére


jjeahh
nagyúr

úgyérted tágra nyitva készültek? nem tudom, mennyit utómunkáztál, élesítettél, de nem látok CA-t, és brutálélesnek tűnik :Y a 135-ös revuenon-omat kidobom a képeid láttán :N

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18635) zgospel válasza jjeahh (#18634) üzenetére


zgospel
őstag

alap élesítést kapott LR-ben, próbálok nem túlélesíteni a képeken. szerencsére a sonnar egy penge obi már nyitva is :K sajnos a fókuszálást azonban nagyon megnehezíti, lőttem 115 képet és 30 lett belőle használhatóan éles. nem tudom hogy az 550d keresője kicsi hozzá, vagy az én szemem rossz, mindenesetre elég nehezen tudom eldönteni hogy mikor van jó helyen. többnyire az első 10-15 kép visszanézése után azonban már érzésre nagyjából sikerül
utómunka sincs sok, kis kontraszt, kis vibrance, kis szaturáció és ennyi (10 és 30 közötti értékekről van itt szó)

(#18632) BigBlackDog :R

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#18636) BigBlackDog válasza zgospel (#18635) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk az nekem is feltűnt, hogy rendesen karcolt, főleg F3.5-höz képest. Milyen paraméterekkel élesítettél rajta, hány lépésben, ha szabad ilyen "üzleti titkot" kérdeznem? :)

(#18637) hcl válasza zgospel (#18635) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

AF chipes átalakító sokat segít, már ha éppen működik. :)
De ez a kettő tényleg jó, az első hibáit már leírták.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18638) paye válasza Mhamster (#18633) üzenetére


paye
tag

Én a Yashica helyett inkább egy Mamiya 645 vagy hasonló mellett döntöttem volna, de ez már valóban egyéni ízlés dolga... :R :DDD

(#18639) BigBlackDog válasza Danniel (#18630) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Kopaszi gátra nem mennék, mivel emlékeim szerint tilos a képkészítés és ahogy hallottam többször is, a biztonságiak ezt eléggé komolyan is veszik. Esetleg Szentendre?
Csepel művekről tudnál kicsit bővebben írni? Mi is hasonló cipőben járok a holnapi nappal kapcsolatban. :) Akár jöhet pü-be is.

(#18640) szarkad333


szarkad333
tag

Hoznék két ma készült képet...szeretném kérni a véleményeteket :D

[ Szerkesztve ]

Szarkadavid.hu

(#18641) jjeahh válasza zgospel (#18635) üzenetére


jjeahh
nagyúr

valszeg kicsi a kereső...sztem az ilyesmit élőképen csináld, na meg ML is sokat segít, ha van rajta

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18642) Fandango válasza BigBlackDog (#18639) üzenetére


Fandango
Topikgazda

2x voltam Kopaszi gaton fotozni, a kutya nem szolt erte. Pedig a 70-200 f4 L-el nem igazan tudok elbujni :D

(#18643) BigBlackDog válasza Fandango (#18642) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én pedig mindig félve mentem. Nagybetűkkel ki is van írva, hogy tilos fényképezni. Lehet, hogy csak szerencsétlen volt az informátorom? :F

(#18644) zgospel válasza BigBlackDog (#18636) üzenetére


zgospel
őstag

egyáltalán nem titok, LR-ben a sharpening résznél feltoltam az amount csúszkát 70-re, a többiről nem is tudom hogy mire való, ezért azokat nem bántottam

(#18641) jjeahh, amennyiben a téma nem mozog gyorsan élőképpel szoktam általában belőni az élességet, belezoomolva. ezeknek a kutyáknak viszont van egy olyan tulajdonságuk, hogy rohannak mint a bolondgomba :D ezért sorozatokat lőttem, de nem lenyomva tartva az expo gombot, hanem a saját ritmusomban. úgy meg az élőkép csak akadályozott volna, plusz nyírja a zárat is :(

(#18640) szarkad333, az első véleményem szerint egy hibás kompozíció, jobb oldalról túl nagy a tér míg bal oldalról belevágtál az alanyba.
a másodikhoz nem tudok sokat hozzáfűzni, én szerintem az ember nem kéne a képre

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#18645) *Ropi* válasza BigBlackDog (#18643) üzenetére


*Ropi*
félisten

Odamész az őrökhöz a bódéba (ahol az autók mennek be a parkolóba) és kérsz egy fotózási szerződést, kitöltöd, aláírod és ennyi. A lényege, hogy nyilvános, anyagi haszonszerzésre történő felhasználás nem megengedett, csak privát célú. Ha megnézed az oldalamat (az aláírásomban) láthatod, hogy jó pár párt fotóztam ott. ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18646) Danniel válasza BigBlackDog (#18639) üzenetére


Danniel
tag

Én voltam már a Kopaszin fotózni és senki nem szólt érte... Pedig akkor még DSLR-es voltam :)
Persze ennek már vagy másfél éve, azóta nem voltam és lehet változtak a dolgok arrafelé. De szerintem is úgy van, ahogy előttem írták, ha szólsz az őröknek a parkolónál, szerintem nem fognak problémázni.

A Csepel művekhez mi simán besétáltunk, ha megnézed a galériámat, az elejefelé a vonatos képek és a körülötte lévők ott készültek.

Holnap pedig Gödöllőre megyünk, aztán remélem, hogy lesz téma :)

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#18647) zgospel


zgospel
őstag

jövök még kettővel, továbbra is sonnar, f3.5-ön
amúgy ez a sharpei egy igazi nyálgép :DDD

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#18648) Fandango válasza zgospel (#18647) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Mind2 kep nagyon tetszik, szep szinek es eles. A sharpei meg nagyon fun :D

(#18649) psycroptic


psycroptic
őstag

Hoznék kettőt:

Ne kíméljetek! :R

PSNID: Tomy83PS

(#18650) BigBlackDog válasza zgospel (#18647) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mindkettő jó lett szerintem, szép színek, sok részlet. Ha nagyon kéne választanom, talán az elsőre szavaznék, annak a színei jobban bejönnek, de lehet, hogy csak a modell szimpatikusabb. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.