Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) Mhamster


Mhamster
tag

Hoztam kettőt, még ugyanabból a merítésből, mint az előző Yashica-s fotók.
(Filmes 6 x 6 cm középformátum)

Macseknál kicsit sok volt a zavaró elem, de egy fagyizóban üldögélt teljes nyugalomban.
FF pedig mintha kicsit bemozdult volna, sajnos nem vittem állványt sétálgatni, pedig egy monopod mondenképp kell ehhez a géphez úgyérzem :)

[ Szerkesztve ]

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#18802) imyourfriend válasza Mhamster (#18801) üzenetére


imyourfriend
őstag

Második képen rossz helyen van az élesség szerintem. Vagy zajos vagy életlen, háttérben kiégett az égbolt. Első kép szűk picit balról, de tetszik. :)

(#18803) crey válasza Balinov (#18796) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Az első tetszik nagyon, bár az még lehet hog sok kicsit, a tagolás rendben, csak tolnék rajta picit. A második kompója jó, kár hogy szűkre vetted, nagyon hiányolja a szemem bal alul a víz "kifutását", és jobb fent a patak medrét, és a többi részét.

A harmadikhoz mélyebbre kúsztam volna. + nem begyere ez a középre rendezett sor.

Mhamster: nekem mind a két kompo esetlen. A macskáson az a belógó fekete bazz elront mindent, ráadásul ha már vágtad, miért vágtad ilyenre? :F

A lány környezete túl levegős ehhez a szekondhoz+életlen min a bűn+alexpós. Viszont jó hír, hogy a kiégett égbolt vád nem ül, van részlet ott is. :)

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#18804) Santiagain


Santiagain
senior tag

Köszönöm mindenkinek a hasznos tippeket gombaügyben. :)

mess: Sigma 70-200 HSM II. CA-zik. Főleg nyitva. Cserébe elég éles 2.8-on is.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#18805) Stard72 válasza daninet (#18797) üzenetére


Stard72
tag

kecskeméti szurikáta volt? :-) Mert őket már én is lefényképeztem

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18806) daninet válasza Stard72 (#18805) üzenetére


daninet
veterán

aham :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18807) Real_Necro válasza daninet (#18797) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem úgy tűnik nem a szemére, inkább a bundájára fókuszáltál. A háttér elég kusza, túl kemények a fények, valamint színhőmérsékletben is húznám kicsit melegebbre. Nekem a vágás is kicsit esetlen, nagyon kifelé néz a képből.

Stard72:
A fények nem annyira kemények mint daninet-nél, kicsit nagyobb DOF elkelt volna, valamint majdnem tarkón sikerült lőni, itt is eléggé kifelé néz. A háttér itt sem a legjobb, zavaró, hogy keresztezi a fejét. A színhőmérsékleten itt is húznék melegebb felé.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18808) Balinov válasza crey (#18803) üzenetére


Balinov
félisten

Koszonom Crey

kifejtened, kerlek, hogy az elsonel mit huztal volna meg? A masodiknal igazad van, istentuggya, miert nem 18mm-en, hanem 28mm-en lottem, utana meg mindig lehet vagni :W Valahogy tul gyakran esem ebbe a hibaba. A 3-iknal en is ereztem, de a meredek part, meg a jo felmeteres jeghideg vizu medence a buko aljan meggatolt, lehet picit hatrebb kellett volna mennem, keresni valami olyan helyet, ahonnet alacsonyabbrol meg lehetett volna loni (picit szerintem be is mozdultam itt)

ja, 4 kep van am a postban, most nezem, valamiert elszabtam az "igazi" masodikat, ami ez lenne:

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18809) Real_Necro válasza Balinov (#18808) üzenetére


Real_Necro
veterán

Elsőre a hegy nagyon be van bukva. A feketéből próbálj valamit visszahúzni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18810) *Ropi* válasza Balinov (#18808) üzenetére


*Ropi*
félisten

"kifejtened, kerlek, hogy az elsonel mit huztal volna meg?"

Azt a bögyös szőkét... ;] :P ;) :DDD

Ami zavar a képen: az átlósan ferde út és bal alső sarokban lévő világos terület, meg a jobb szélen lévő bokor. Ha ezeket levágnád, akkor a maradék jobban mutatna 21:9-ben és a hegy is alacsonyabban futna ki jobboldalon a képből: jobban egyensúlyba kerülne a kompozíció. :U A kép közepén lévő "pukli" sem hiányzik oda: egy lágy ívű vonalvezetéssel a hegygerinc jobban mutatna, de a pukli ugye természeti adottság, csak kár, hogy pont középre került: így közötte meg a már említett, a kép alján lévő dolgok között ugrál az ember szeme. ;) És amit Necro írt: a hegyvonulat tényleg lehetne kicsit világosabb.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18811) Santiagain válasza Balinov (#18808) üzenetére


Santiagain
senior tag

Ropi közben megelőzött.

Ez a kép vágásért ordít. Valami ILYESMIT csinálnék belőle. Az árnyékokat meg vagy föl, vagy le. Attól függően, mennyire ad hozzá a domboldal.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#18812) m3ss válasza *Ropi* (#18810) üzenetére


m3ss
veterán

igen en is vmi szeles vagast akartam javasolni. ha nem lenne ferde az ut meg jo is lehetne igy.
santiagain nalad tul keves az eloter mar.

balinov: hegyvonulat tenyleg nagyon sotet lett, de elnezve az eloteret az nem a black/arnyek miatt van, nem inkabb rahuztad arra is az nd-t felulrol? :)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#18813) Balinov válasza m3ss (#18812) üzenetére


Balinov
félisten

Lehet, sracok, ~ 3 hete voltunk arra, utana keszult az utomunka is LR-ben, valszeg elszabtam valamit. Lesz idom, ujradolgozom a kepet es felteszem ujbol (ha nem banjatok)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18814) A Zéé


A Zéé
addikt

Hozok kettőt véleményezésre:
Esztergom:

Révfülöp:

Just a simple Lineman...

(#18815) Balinov válasza A Zéé (#18814) üzenetére


Balinov
félisten

a revfulopos tetszik, imadom a kek es zoldessarga kontrajsztjat, szep oszi balatonparti tajkep. A zesztergominal, mint ahogy en is beleestem, a bazilika elotti fasor sotet, kicsit tolni kene az arnyekokon a tobb reszletert.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18816) A Zéé válasza Balinov (#18815) üzenetére


A Zéé
addikt

:R
igen, kicsit sötét, próbáltam úgy is, hogy több shadows-ot tolok rá, de az meg valahogy ellaposította a képet. Bár ez lehet tényleg nagyon sötét lett. Nem találtam meg az arany középutat :N

Just a simple Lineman...

(#18817) hcl válasza A Zéé (#18814) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az elsőnek valahogy nincs alja. Viszont az összehajló két magas cucc, teljesen zsír :)
A második tetszik, ha sötét, ha nem. Kicsit esetleg a hajó lehetne közelebb a harmadhoz. De az sem gáz igazán. Az ég talán(?) sok egy kcisit. Jöhetett volna a fény akár balról, de hát nem tudsz odavarázsolni egy másik Napot. Jó kis őszi hangulat :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18818) hcl válasza hcl (#18817) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Próbálkozik az ember, ha már ilyen szép veteránt lát...
Ferdeség oka : lejt a tér. Próbáltam olyan pillanatot, amikor senki nem mászik bele, majdnem sikerült.
Szépia oka : retrósítottam :D Különben a manuális Vivitarral készült, 28mm, f4 körüli rekesz, nem élesítettem rá szoftveresen.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18819) Fandango válasza hcl (#18818) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Kicsit laposak a szinek, tobb kontraszt vagy csuszkakkal kicsit tobbet jatszani, ilyen szinvilaggal nem jon be.

(#18820) hcl válasza Fandango (#18819) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK, ezen kívül? :)
Ez már ott marad, csak azért kérdeztem, hogy mit sikerült elrontani rajta :)
Mindenesetre köszi :) Csinálok egy színesebbet is :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18821) Fandango válasza hcl (#18820) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Ha kiegyenesited akkor milyen, tudom irtad, hogy lejt a ter.

(#18822) phaseOne


phaseOne
tag

nagyon elszaladt velem a ló post proc. téren? :D
[link]
[link]

(#18820) hcl: én lehet hogy igazi ff-ben próbálnám meg, kicsit több kontraszttal, már úgy látom jó felhős volt. esetleg még kicsit jobban oldalról is lehetett volna. persze csak spekulálok itt, sosem fotóztam még ilyet :))

[ Szerkesztve ]

(#18823) spanyoll


spanyoll
addikt

A topic lakossága fogadjon most tőlem egy vállonveregetést. Amikor legutóbb itt jártam akkor csak kritikát nem bíró rinyát láttam, most pedig benéztem, mondom mi van itt, erre csupa érdekes fotó fogad így végiggörgetve. Gratu mindenkinek úgy összességében!

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#18824) Fandango válasza phaseOne (#18822) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Tartalmilag szerintem mind2 kep jo, foleg a 2. tetszik (talan egy kicsit lehetne vilagosabb vagy az arnyekok nem ilyen sotetek, de tenyleg csak kicsit), az 1.nel nagyon megszaladt a sarga.

spanyoll: :R

[ Szerkesztve ]

(#18825) hcl válasza Fandango (#18821) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

@phaseOne : A fene tudja, ff-et is alkottam belőle, az nem jött be annyira.
A két kép tetszik :) A másodikon kicsit fura a szerkesztés, de hogy mi baja, meg nem mondom.

@Fandango : Ha az autó egyenes, akkor a háttérben dől az épület, bár lehet, hogy kevésbé zavaró, mint így.
Mondjuk direkt azért is döntöttem egy kicsit, hogy ne legyen már olyan szokványos :) Megnézem majd :R

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18826) zgospel válasza phaseOne (#18822) üzenetére


zgospel
őstag

az elsőnél igen, elszaladt, a másodiknál jó.
a második egy nagyon jó kép is lehetne, de ez valamiért nem az. nem is tudom hogy miért, csak érzem hogy valami nem stimmel. talán az alaknak még balrább kéne helyezkednie. :U

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#18827) *Ropi* válasza phaseOne (#18822) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az első képen külön kellett volna választanod a modell és a környezet utómunkázását, mert így minden narancssárgában úszik. A modell felénk eső térde épphogy annyira lóg ki a mögötte lévő lába elől, hogy sokkal vastagabbnak tűnjön térdben, meg ha megnézed a két lábát egymáshoz viszonyítva, akkor is a közelebbi sokkal vastagabb a közelség és a látószög (nagylátóval alulról) miatt. A közelebbi keze "üresben" lebeg a levegőben: ha rásimította volna a sarok élére, akkor zárná a pózt a fallal. Kár, hogy az árnyéka nem egyértelműbb: így csak egy elkenődött folt, ami inkább zavaró a képen mint hozzá tesz. Egyébként ismerős a helyszín, hol volt ez? :)

A második képen túl magasan van a lány: mintha lebegne a térben, olyan súlytalan az egész és a környezet (az árnyékok és a falak dőlése) is csak még zavarosabbá teszi.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18828) Andrew31


Andrew31
senior tag

Valamelyikőtöknél (de lehet, hogy valami külföldinél) láttam temetős, esti képeket. Szerintetek mennyire OK halottak napján kimenni? :U lehetne jókat lőni, én nem vagyok vallásos, de nem tudom, hogy ez hogy venné ki magát.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#18829) A Zéé válasza Andrew31 (#18828) üzenetére


A Zéé
addikt

tavaly talán az offos topicban volt róla beszélgetés. Vagy a régi Nikonosban. Keresd meg, nem kellene most ebből megint nagy flamet indítani.
Elég megoszlóak a vélemények róla, mindenki máshogy áll hozzá.
Szerintem ha saját hozzátartozó sírját, vagy saját családtagokat fotózod, vagy "tájkép" szerűt csinálsz azzal nincs gond. Tök ismeretleneket viszont nem etikus öncélúan. Pláne nem úgy, hogy esetleg felismerhetőek a nevek, arcok. Csak azért írom ezt így, mert volt olyan aki azt mondta, hogy sajátot sose, mert hát az hogy nézne már ki, tök idegeneket viszont miért ne.

Just a simple Lineman...

(#18830) spanyoll válasza A Zéé (#18829) üzenetére


spanyoll
addikt

+1. Ez anno ki lett vesézve, megoldás pedig meglepő módon ( ;] ) nem érkezett rá. Volt az a tábor aki etikátlannak tartotta minden módon, volt aki sajátot oké másét nem oké elképzelés alapján érvelt, volt aki pont a fordítottját mondta.
Én amondó vagyok, hogy ha a kérdés felmerült benne, hogy kell-e vagy sem, akkor már alapból nem akarnád te sem, ha fotózgatnának, ilyenek. Fogj egy kis filmest, vagy egy m4/3-at, aztán azzal mászkálva ha van valamilyen kellemes csendélet amit senkit sem zavaróan megörökíthetsz akkor hajrá.
(bár van olyan fotós suli, ahol tavaly kiadták feladatba, hogy na akkor házi feladat: halottak napja ... )

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#18831) Andrew31 válasza A Zéé (#18829) üzenetére


Andrew31
senior tag

Aham. Hosszú záridőre gondoltam, arcok, sőt, emberek sem lehetnének terveim szerint kivehetőek, csak a fények érdekelnek, majd meggondolom.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#18832) hcl válasza Andrew31 (#18831) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt szerintem simán.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18833) Adamis


Adamis
őstag

Voltam ma kint fotózni, lőttem két kacsát (nem úgy... :D ) Jól érzem, hogy balról még mehetne crop?

[ Szerkesztve ]

(#18834) A Zéé válasza Adamis (#18833) üzenetére


A Zéé
addikt

ez tipikusan olyan kép, amit minden kezdő meglő. Kacsa, meg dunai híd mindenki galériájában akad (igen, az enyémben is) az elején :)
Amúgy semmi extra a kép, nem is éles, nem is éredekes, szóval felesleges sokat foglalkozni vele. Kicsit nyersebben fogalmazva shift+del.

Just a simple Lineman...

(#18835) Adamis válasza A Zéé (#18834) üzenetére


Adamis
őstag

Sajna a Canon SX150IS ennyit tud... Így is jelentős crop eredménye, de mivel nagy felbontásban készült, volt miből. Igen, ez az eleje, de remélem, mihamarabb be tudok szerezni egy Canon 300D-t jóáron. Hátha majd azzal... :U

(#18836) A Zéé válasza Adamis (#18835) üzenetére


A Zéé
addikt

ez a kép azzal se lenne jobb, sőt... De még 5dm3-al és 100-400L obival sem. Két közönséges úszkáló vadkacsa a nagy semmi közepén sose lesz érdekes :)

Just a simple Lineman...

(#18837) Adamis válasza A Zéé (#18836) üzenetére


Adamis
őstag

Elsősorban élességre és dinamikára gondoltam. Igen, valószínűleg nem a kacsa lesz a kedvenc témám, csak gondoltam, ezt is kipróbálom. Mert mint te is mondtad, "kötelező elem"... :DDD

(#18838) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Egy kis off :)

(#18839) Nameste


Nameste
tag

Múlt hétvégi séta terméke

(#18840) Fandango válasza Nameste (#18839) üzenetére


Fandango
Topikgazda

A 3. kepnel kar hogy levagtad az iv aljat.
Alapvetoen mindegyik kep tetszik, nincs kedvem elemezni oket. :)

(#18841) deja vu válasza Nameste (#18839) üzenetére


deja vu
addikt

Az első képeden, ott miért csak a kápolna fele van rajta? Imádom azt a helyet, meg a kilátót is. Györöki vagy?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#18842) hcl válasza Telomanikus (#18838) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lyukkamera a szobádból? :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18843) Fandango


Fandango
Topikgazda

Egy ujabb adag

1. kep
2. kep
3. kep
4. kep
5. kep

[ Szerkesztve ]

(#18844) Telomanikus válasza hcl (#18842) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Az az:)

(#18845) Nameste válasza deja vu (#18841) üzenetére


Nameste
tag

Egy bokor kitakarta a többit. Meg amúgy is az az első 100 képem közt volt amit csináltam, szóval még ennél is tapasztalatlanabb voltam. :)
Amúgy nehéz lenne megmondani hol lakom, Gyenes, Szentgyörgy, Kehida vegyesen, de persze kattingatok a környéken több helyen.

[ Szerkesztve ]

(#18846) deja vu válasza Nameste (#18845) üzenetére


deja vu
addikt

Már kezdtem örülni, hogy egy györöki srác, te lettél volna az első akit itt fölfedeztem volna a fórumon. :) Én pösti vagyok, csak ott van nyaralóm.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#18847) Larry303 válasza Fandango (#18843) üzenetére


Larry303
addikt

2es 5ös tetszik, kutyásat máshogy vágnám amúgy
gólya túlszaturált nekem, réce az réce :) nem rossz kép, de semmi extra, 1 is kb uez

Nameste: utolsó tetszik

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#18848) hcl válasza Fandango (#18843) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A második elég alexpósnak tűnik... Én őszi témában próbáltam ma ilyet, kevés sikerrel :( Különben képnek nagyon tetszene :)

A kuya kicsit alul van talán.

A gólyáért meg utállak, ilyen közel jöjjön :D Harmad, jó irányba néz, stb :)

A réce is bejön, környezetben van, szép.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18849) Fandango


Fandango
Topikgazda

Golyabol egy kicsit visszaveszek, mert tenyleg sok.
Kutyasat hogy vagnatok? (alul meg van egy kis hely, szoval mehet feljebb)

hcl: ami alexposnak tunik, valoszinuleg azert mert eleg borus, szar ido volt. Meglatom mit tudok meg kezdeni vele.

(#18850) hcl válasza Fandango (#18849) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gondoltam, sajnos.
A Így ősszel nekem is mindig ez a bajom :)

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.