Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) kovsol válasza mobal (#2700) üzenetére


kovsol
titán

Lehet tőlük kellett volna ezt megkérdezni. :)
Melyik cég amúgy?

May the Force be with you!

(#2702) doc válasza mobal (#2700) üzenetére


doc
nagyúr

hat, ezen kivul talan alkudozas a fizetesrol? :D
amugy tenyleg kb. barmi lehet, cegtol fuggoen...
bar nem tudom minek ennyi kor, nalunk eleg gyorsan el szokott dolni hogy kell-e a jelentkezo vagy nem, felesleges egymas idejet rabolni millio korrel szerintem

[ Szerkesztve ]

(#2703) Mercutio_ válasza doc (#2702) üzenetére


Mercutio_
félisten

Volt ahol 3 kör után dobtak be egy olyan webes tesztet, amit általában az elején szoktak használni - és a hasznossága is kétséges. Szerintem csak arra kellett, hogy valamiben a lezsírozott személyénél gyengébb eredményt hozzanak ki. Azt nem értettem, hogy minek kellett az időmet rabolni 3 körben, aztán rájöttem, nem számítottak rá, hogy a válság miatt sok kompetens pályázó fog jelentkezni :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2704) mobal válasza kovsol (#2701) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Evosoft. Elég hamar visszahívtak, remélem az lesz amit @doc említett! :) Holnap okosabb leszek, majd írok.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2705) FLx válasza mobal (#2704) üzenetére


FLx
addikt

Szerintem már csak kb. bértárgyalás, Evo nem szokott sokat szórakozni.

(#2706) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Amikor azt kérik, hogy jeligével együtt küldjem el a CV-t akkor a jeligét hova érdemes bele írni/tenni és milyen formátumban? :U

(#2707) FLx válasza cekkk (#2706) üzenetére


FLx
addikt

A levélbe beírod, esetleg levél címébe. Még véletlen se életrajzba.

(#2708) Mawyx válasza cekkk (#2706) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én a tárgy mezöbe szoktam.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2709) cekkk válasza FLx (#2707) üzenetére


cekkk
veterán

Ha a fenti ajánlatunk elnyerte tetszésed és szakmai kihívásnak érzed, kérjük küldd el jeligével ellátott angol- vagy németnyelvű szakmai önéletrajzod az alábbi címre

Ebből én azt következtettem ki, hogy a jelige az önéletrajzba kell. Csodálkoztam is rajta, mert ilyet soha nem kértek még :(

(#2710) FLx válasza cekkk (#2709) üzenetére


FLx
addikt

Nem oda kell, hülyeséget írnak.

(#2711) cekkk válasza FLx (#2710) üzenetére


cekkk
veterán

Rendben :)

Pedig azért ez egy világméretű multi azt gondoltam azért ők csak jól tudják, hogy mit akarnak :D :DDD

(#2712) FLx válasza cekkk (#2711) üzenetére


FLx
addikt

Ők tudják a legkevésbé. Amúgy lehet nem is ők hirdetnek, hanem közvetítő és azért kell a jelige, hogy tudják mire küldöd a pályázatot.

(#2713) Tapsi válasza cekkk (#2711) üzenetére


Tapsi
addikt

A "világméretű multi" nem egy koherens massza, a HR meg főleg nem. Vannak ott olyan inkompetens libák, hogy a hajad égnek állna...

(#2714) cekkk válasza FLx (#2712) üzenetére


cekkk
veterán

Szerintem ők hirdetnek, mert a saját mail címükre kell küldeni. nem ilyen álcázottra :D

#2713) Tapsi

Akkor már nekem is illene lassan bekerülni valahova :D

[ Szerkesztve ]

(#2715) mobal válasza doc (#2702) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nyert. Ez volt a mai téma! :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2716) doc válasza mobal (#2715) üzenetére


doc
nagyúr

na, meselj, egymas kezebe csaptatok? kozolted hogy netto milla alatt semmit? :)
amugy tenyleg meselhetnel amennyit lehet, mennyire volt "alkudozas" jellegu, mennyire sikerult valtoztatni az eredeti ajanlaton/igenyen, stb?

(#2717) albiosz


albiosz
őstag

Banknál legalja pozícióban (telefonos ügyintéző) interjún milyen numerikus tesztekre lehet számítani?

(#2718) Predator2


Predator2
addikt

Helló

A cégem ahol jelenleg is dolgozom nevet változtatott. Minden maradt a régiben, de mivel új a tulajdonos új nevet kapott.

A kérdésem az lenne ezt hogyan kell feltüntetnem az önéletrajzomban?
Írjam rögtön az új nevet?

Köszönöm előre is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#2719) albiosz válasza Predator2 (#2718) üzenetére


albiosz
őstag

Nekem az egyetem neve változott meg, zárójelben irtam a régit.
Nálad szerintem:
2005- Jóska Kft (2013. 10.01. előtt Rezső Kft)

(#2720) Predator2 válasza albiosz (#2719) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#2721) Dany007


Dany007
veterán

Az gáz ha a motivációs levél helyén kifejtem mennyire értelmetlen baromságnak tartom a motivációs levelet? :) Persze nem így szó szerint...

Állandóan mérgelődök a motivációs levelek miatt, mert utálom fényezni, ajnározni saját magamat.
Ráadásul a pozíció amire jelentkezem sokfordulós lesz ráadásul feltétel az AC-n való megfelelés is. Ezek után (illetve előtt) még motivációs levelet is kérni...
Semmi nem derül ki belőle, semmi érdemi. Mindenki azt kamuzik össze magáról amit nem sajnál. Így az abban leírtak az összes beérkező pályázatot tekintve pont irrelevánsak emiatt. Kb a ki tudja jobban ajnározni, dícsérni magát. Mert magadat eladni majd az interjún meg az AC-n kell. Ez maximum előzetes válogatásra lenne jó, de mivel a motivációs levél egyik lényege, hogy csúnyán fogalmazva fényezd magad, így mindenkitől nagyjából hasonló levél várható...

Persze ettől még lehet én is kitalálok valamit, csak eszembe jutott mi lenne ha megírnám hogy ne az ajnározást hanem a valódi tudást az elért eredményeket vegyék figyelembe...

(#2722) Mercutio_ válasza Dany007 (#2721) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezek az AC-k nálunk a leépítések előtt voltak mindig... ;] persze egy interjúnál más a helyzet, de munkakör és konkrét feladatok függvénye, hogy egyáltalán az AC arra lő-e ami itt lényeges, vagy csak ad egy általa fontosnak tartott szempontok szerinti sorrendet, amit aztán később használnak vagy sem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2723) Dany007 válasza Mercutio_ (#2722) üzenetére


Dany007
veterán

Megmondom őszintén, AC-n még sose voltam. Voltam már soklépcsős jelentkezési procedúrán ahol iq teszttől kezdve 3 interjún át minden volt... De igazából az AC miatt nem is aggódok ha már odáig eljutnék.
Ha mást nem is de egyvalamit nagyon megtanultam a jelenlegi helyemen, mégpedig hogy mindent meglehet oldani. Kérhet bármit az ügyfél. Mindent meg kell tudni oldani, nem számító hogy milyen módon, nem lehet nemet mondani.

Ez a motivációs levél aggaszt leginkább. Mivel nem konkrét azonos területre jelentkezem csupán a munkám egy jelentős részét képezi az a terület ami a leendő pozíció elsődleges feladata lenne.
Így igazából nem tudom mivel motiváljam őket... :U Olyan széleskörű a személyiségem ilyen téren, hogy azt nem lehet szavakba önteni. Tapasztalni kell. ;]
Mert nyilván azt nem írhatom, hogy kiváló lennék az adott pozícióban mert eddigi munkámnak csak egy részét képezte az a terület sok más mellett is. De ez a terület az ami megtetszett és ezen szeretnék továbblépni. Nálunk a cégnél erre nincs lehetőség, ezért keresek mást. De hogy mért lennék én a legjobb a sok száz jelentkező közül azt én magam se tudom. :) Nem valószínű hogy a legjobb lennék de bizonyos újfajta szemléletmód / hozzáállásból adódóan biztosan tudnék olyat nyújtani amit más nem.

Na mindegy, ezen még agyalok egy sort... Plusz jó lenne egy jó képet is csinálni magamról. Mert az eddigiek többségétől még én is megijedek... =/ Most csináltam párat és van amelyiken már majdnem mosolygok is. Ez haladás.

(#2724) albiosz válasza albiosz (#2717) üzenetére


albiosz
őstag

Erre valaki esetleg?
Senki nem dolgozik banknál?

(#2725) Robo sapiens válasza Dany007 (#2723) üzenetére


Robo sapiens
tag

Én nem szoktam ilyesmit beleírni soha, hogy miért lennék én a legjobb. A motivációs levélbe azt szoktam hosszabb-rövidebb módon kifejteni, hogy mi motivál engem, hogy azon a területen dolgozzak.

Az, hogy beválsz-e, az majd úgyis kettőtökön múlik (a cég és a te elképzeléseiteken).

(#2726) velizare válasza Dany007 (#2721) üzenetére


velizare
nagyúr

nem gáz, de arra kiválóan alkalmas, hogy elsőnek dobják ki a jelentkezésedet. ha kell a meló, próbálj meg erőt venni magadon. de pl. az a duma, amit 2723-ban leírtál, egy fél motivációs levél. ami idő alatt a két posztot megírtad, már kész is lettél volna vele.
de ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2727) Dany007 válasza velizare (#2726) üzenetére


Dany007
veterán

Tudom! :) Félig-meddig csak poénnak szántam. Ha nem lenne jelentősége még meg is csinálnám.
Egyébként lehet, hogy már nem lesz rá szükség, mert épp 30 perccel ezelőtt ajánlottak egy munkát nekem.
Bejött egy random régi ügyfél és megkérdezte nem-e dolgoznék inkább neki.
Egy 20%-kal magasabb alapfizetést ajánlott + pluszra lehetőségek.

Viszont a jelenlegi cégemnél meg nem hivatalos úton össze tudok szedni még több plusz mint az a +20%. Persze ez viszont már teljesen random. Van amikor semmit van amikor jóval többet.

Úgyhogy kezdődik a dilemmám.

(#2728) Tapsi válasza Dany007 (#2727) üzenetére


Tapsi
addikt

Akkor miért is akarsz állást váltani, ha ilyen jó dolgod van? :U

(#2729) doc válasza Dany007 (#2727) üzenetére


doc
nagyúr

ilyen esetben nem a fizetes dont, hanem maga a munka, a korulmenyek, stb :)

(#2730) velizare válasza Dany007 (#2727) üzenetére


velizare
nagyúr

azért írd meg azt a levelet.

@Tapsi: írta, megrekedt a szakmai fejlődésben.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2731) Dany007 válasza Tapsi (#2728) üzenetére


Dany007
veterán

Ez egy kicsit összetettebb sajnos.
Ha itt maradok akkor biztos, hogy sehova se jutok tovább. Az elmúlt 4-5 évben több olyan munkakört is rám osztottak amit más hasonló cégnél külön ember csinál. Persze ha uborkaszezon van, akkor lazán megcsinálom - meg amúgy is - de csúcsidőszakban elég brutális tud lenni. És nem fizikailag.

És ezek itt a cégnél egyáltalán nincsenek honorálva. Sem anyagilag sem bebecsüléseb, se semmiben. Továbblépésre nincs lehetőség. Még csak névleges kinevezés sem, hogy legalább így megkönnyítsék a munkámat. Hiszen más dolog úgy feladatokat kiadni a munkatársaknak ha kivagyok nevezve valami vezetőnek, meg megint más így. Ebből már sok kisebb nagyobb probléma adódott.

Múlthéten csináltam például egy ~ 10 millás komplex árajánlatot. Amihez kb senki másnak nincs érdemi köze a cégnél csak nekem. Ellenben ha pl valamit elszámoltam vagy rosszul kalkuláltam akkor enyém a felelősség senki másé! Ez hatalmas felelősség. Közben meg annyit se keresek, mint az asztalos részlegünkön dolgozó asztalosok, akiknek a vezetője megmondja mit csináljon ő meg megcsinálja. Ők nem számítják ki a munkájuk árajánlatát, nem tartják a kapcsolatot az ügyfeleikkel, nem tárgyalnak az ügyfelekkel, sem a beszállítóikkal, nem intézik a hozzá kapcsolósó komplett adminisztrációt stb... Én meg mindent ezek közül de még többet is.

Szóval úgy érzem, hogy ezt a részt tudnám jóval magasabb szinten művelni, amire itt nincs lehetőség. Nincs hova továbblépni és ha itt maradok nem jutok sehova. Sem anyagilag sem ilyen téren nem tudom kibontakoztatni magamat.

Másrészt ugyan nem lenne olyan rossz a pénzem ha hozzávesszük a "fusi" munkákat is, de én nem így és nem ebből akarok megélni. Ha pedig ezeket a pluszokat levesszük - amik amúgy teljesen random, kalkulálhatatlanok - akkor alig kapok többet egy Tesco-s árufeltöltőnél.
Viszont eddig stabil volt a cég és minden szép és jó.
Viszont hamarosan - egy jó fél éven belül - vezetőváltás lesz a cégnél. Amitől én félek, nem részletezem, de van rá okom. A cég jövője egyre bizonytalanabb. A fejlődés lehetősége pedig eddig is nulla volt. Itt teljesen természetes, hogy kb mindenki csinál mindent. Teljesen mindegy mi a területe vagy mi a végzettsége. Természetesen ugyanazért a "szaré-hugyé", mint akkor mikor még csak úgymond a saját munkáját kellett csinálni. A főnök fia venné át a céget és ismerem a mentalitását.

Viszont sajnos a másik cég sem egy nagy multi. Ismerem a csókát már évek óta jár hozzánk dolgoztatni. Amolyan személyi aszisztens féle mindenest keres a jelenlegi srác helyére. Anno már felajánlotta ezt a munkát, de akkor a mi cégünket stabilabbnak gondoltam, plusz reménykedtem némi fejlődésben.
Szóval ő nem egy multi. Van vagy 5 cége... :U Nem csak itthoniak. És szvsz nem riad vissza egy kis trükközéstől ha az üzlet úgy kívánja. Viszont azért nincsenek olyan sötét ügyletei mint amit elsőre a brutális matt feketére fóliázott Audija meg a megjelenése kapcsán gondolna az ember. 98'-óta csinálja a cégeit, legdurvább autók, legdurvább telefonok, USA nyaralás mindig megvan neki. Tehát nem az az ember aki csak mutogatja magát és egyik hónapról a másikra él.
Szóval na, jobban örülnék ha egy nagy multi felső vezetője hívott volna, de egyelőre több lehetőséget és több jövőt látok ebben, mintha itt maradnék. A munka is kreatívabb felelősségteljesebb lenne. Valószínűleg a környezet is. Itt már kiakartak rúgni dohányzásért, székben hátradőlésért meg hasonlók... Persze utólag megtudva egyik se volt komoly, de legalább arra jó volt, hogy rám hozza a frászt meg a gyomorgörcsöt. Ellenben elismerés nulla, szó szerint. Legyen az akármilyen nagy és sikeres project.
Bár még át kell rágnom rendesen.

Ráadásul az irodájuk ott van kb 5 percre a lakásomtól. Ergo nem lenne bejárási költségem ami havi még egy 10-es. Ergo ha úgy vesszük ennyivel is több maradna meg hó végén.

@cain69: Lehet az lesz. Csak az ilyen többfordulós kiválasztások általában hónapokig elhúzódnak... és én meg nem akarok két szék közül a padlóra esni. :)

[ Szerkesztve ]

(#2732) doc válasza Dany007 (#2731) üzenetére


doc
nagyúr

en ugy erzem hogy mar dontottel :U

(#2733) Mercutio_ válasza doc (#2732) üzenetére


Mercutio_
félisten

:K az utazással megspórolt időt is bele lehet számolni

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2734) Tapsi válasza Dany007 (#2731) üzenetére


Tapsi
addikt

Én rárepülnék az AC-s melóra a helyedben (gondolom az multi). Addig pedig nyilván ne mondj fel a mostani helyeden.

(#2735) Dany007 válasza doc (#2732) üzenetére


Dany007
veterán

Most így visszaolvasva lehet tényleg olyannak hat. :)
De nagyon nem tudom. Nem akarok gyerek mellett kockáztatni ha nem muszáj. Eddig tartottam is magam hozzá. De most már itt se olyan biztos a helyzet, mint eddig.
Ha olyan stabilnak érezném a céget, mint 2-3 évvel ezelőtt és adnának egy 20%-kal többet, akkor nem is gondolkodnék a maradáson.

@Tapsi:

Igen? Hát az nekem is szimpatikusabb. Igen az multi. Magasabb szint az biztos, a fejlődésre is több lehetőség van. De oda azért be kell kerülni. :) Mindegy, ma szerintem elküldöm a pályázatot aztán meglátjuk mit szólnak. Szólnak-e vissza egyáltalán...

[ Szerkesztve ]

(#2736) velizare válasza Dany007 (#2735) üzenetére


velizare
nagyúr

gyerekem nekem is van. most lesz 3 éves, de én legalább 18 éves koráig felelős vagyok érte. reálisan nézve viszont inkább élete/életem végéig. remélhetőleg ez az állapot egyhamar nem fog magától elmúlni, erre hivatkozni tehát olcsó kifogás.

váltani akkor éri meg, amikor jó ajánlat adódik, amikor téged keresnek. ilyenkor lehet rányomni a szerződésre jó vastagon a ceruzát. ez nagyon ritkán esik egybe azzal, amikor éppen beborulni akar a cég.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2737) #72042496 válasza Dany007 (#2735) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nyugodtan tarts több vasat a tűzben, ha odáig jutsz, úgyis megkérdezik, mennyi a felmondási időd. Amit leírtál, az alapján nincs jövő ebben a cégben, én próbálnék lelépni onnét. Szerintem azzal is sokat kockáztatnál, ha ott maradsz.

(#2738) Dany007 válasza velizare (#2736) üzenetére


Dany007
veterán

Átgondolva teljesen igazad van. Ha a gyereken múlna a dolog, akkor az életbe nem váltanék állást. Hiszen minden új hely kockázatos, legyen akármelyik is az.
Egyébként tényleg véletlenszerű most ez az egész. Pont pénteken lett tele a tököm az itteniekkel, meg úgy az egésszel. Gyorsan rá is cuppantam a hirdetésekre és ugye találtam azt amelyiket. Most meg hétfőn betoppan ide az ember egy ajánlattal.
És abban is van valami, hogy azt a +20%-ot még lehet meglehetne toldani egy picivel. :) Persze csak reális határok között, nem szoktam pofátlan lenni.

@Balika911:

" Szerintem azzal is sokat kockáztatnál, ha ott maradsz."

Na pontosan ez az amiért akár a másik ajánlatba is belemennék. Hiszen már ez is kockázat, ahol vagyok. Ráadásul alapjáraton kevesebbért.

(#2739) OhAi27 válasza Dany007 (#2738) üzenetére


OhAi27
tag

van valami oldal ami allaskeresesi visszaelesekkel foglalkozik?

1 honapja egy kft tulajdonosa meghirdetett egy allast es fel is hivott, hogy menjek be interjura. Azonban mindenek elott azt kerte, hogy irjak egy elemzest a weboldalukrol (ami egy webshop es raadasul it termekekkel foglalkozik es eleg hires/nagy latogatottsagu - egyelore nem irnek nevet).

Irtam egy 3 oldalas elemzest amiben kifejtettem a hibakat es nehany tanacsot (toredeket annak ami eszembe jutott). Most megneztem az oldalukat es minden altalam leirt hibat javitottak, es minden tanacsomat alkalmazzak anelkul, hogy barmifele valaszt kaptam volna az emailemre.

Az email utan egyebkent felhivtam oket, es beszeltem is a fonokkel aki azt mondta kulfoldon tartozkodik epp es majd keres. Nem keresett, ezutan irtam nekik egy emailt (abszolut nem tolakodo hangnemben) es arra sem kaptam valaszt.

Szamomra erthetetlen, hogy egy ekkora ceg ilyen modszerekkel szerzi meg az ilyen jellegu informaciokat...Ha mar ilyen modszerekhez folyamodnak egy 'bocs de nem teged valasztottunk de azer' kosz' email jol esne es nem tart semeddig nekik se...Na meg ugye akkor en se vartam volna a hivasukat. Igy az allaskeresesemet szuneteltettek 2 hetig, mivel vartam, hogy majd megyek interjura...Ez szerintem eleg pofatlansag. Vagy szokjak hozza mert ez csak a sima magyar valosag?

(#2740) Goose-T válasza OhAi27 (#2739) üzenetére


Goose-T
veterán

Tékozló Homárra vele, kft nevével, honlappal együtt! ;]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#2741) OhAi27 válasza Goose-T (#2740) üzenetére


OhAi27
tag

igen gondlkozom rajta erosen, hogy megosztom a nevuket kulonbozo blogokon/forumokon.

alapvetoen nem zavarna a dolog, de tenyleg nem egy kis cegrol beszelunk es toluk nem ezt vartam volna.
most irtam egy emailt a fonoknek, ha nem valaszol x napon belul akkor kozzeteszem a nevuket.

(#2742) Tapsi válasza OhAi27 (#2741) üzenetére


Tapsi
addikt

Mi az, hogy nem zavarna a dolog ember? Ez milyen hozzáállás már? Ingyen írtál nekik 3 oldalnyi site-elemzést (amúgy te is h*lye vagy emiatt!), és ezek után nem zavar?

(#2743) OhAi27 válasza Tapsi (#2742) üzenetére


OhAi27
tag

:D

hat tul sok mindent nem tudok tenni ellene, max annyit, hogy masokat figyelmeztetek majd ra.
vegulis kb annyi idobe telt mint egy erosebb motivacios level megirasa szoval ugy fogom fel.

persze nyilvan zavar valamilyen szinten es valoban igazad van, hogy hulye vagyok. De ha ilyet kernek akkor mit mondjak a telefonba? Szimplan azt, hogy nem? Akkor ugrik az allas ha tenyleg valos...

(#2744) syl5 válasza OhAi27 (#2743) üzenetére


syl5
őstag

Dokumentáltad rendesen a hibákat?
Mert ha igen, akkor legközelebb ilyet kérnek, megmondod, hogy nem, de elküldöd referenciaként a mostani elemzést, ennyi.

Másik meg, hogy ne legyél naiv, ilyet nem szabad csinálni, hogy két hétig szünetelteted az álláskeresésedet. Akkor hagyd abba, ha aláírtad a szerződésedet.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#2745) OhAi27 válasza syl5 (#2744) üzenetére


OhAi27
tag

igen dokumentaltam.

azota valaszolt a fonok, miutan irtam egy emailt, hogy kozzeteszem kulonbozo forumokn ezt az egeszet.

allitasa szerint kiadtak egy kulsos cegnek az oldal fejleszteset es az en levelemtol fuggetlenul dolgoznak. Ami azert erdekes mert irtam olyan alapveto tanacsokat is amik onmagaban az oldalban semmit nem okoznak. (Kozossegi oldalakon valo reklamok megjelenitesi formaira gondolok pl. amihez az oldalfejlesztesnek az eg egy adta semmi koze nincs. :D )
Szoval santit ez nekem... :)

Az mondjuk mar alapbol gaz, hogy ezt nem lehetett megirnia anelkul, hogy en irtam volna nekik egy emailt es miutan megirtam az elso emailt 1 orara ra mar valaszolt...

azt is irta, hogy meg 4-6 honapig fejlesztik az oldalt...na most akkor miert is kellett nekik pont most embert keresni erre a melora ha tudtak, hogy meg 4-6 honapig dolgozik rajta valaki? Ja meg azt is irja a mailben, hogy ket kollegaja tole fuggetlenul fejleszti az oldalt...szoval ossze-vissza van az egesz dolog, nekem eleg atlatszo.

Mindenesetre nem teszem kozze a nevuket egyelore, de ha megegyszer latom valahol a hirdetesuket akkor egybol figyelmeztetem a jelensegre a jelentkezoket.

[ Szerkesztve ]

(#2746) djgeg válasza OhAi27 (#2745) üzenetére


djgeg
őstag

Ha kiadom egy külsős cégnek fejlesztésre, minek hírdet? Max akkor hírdetek, ha még nem adtam ki, hogy képbe legyek. De ha ez így van akkor még alig vette fel a céget, és még nem lenne készen semmi.
Magyarán szerintem már rég megvan a cég vagy ember a fejlesztésre... Csak gyűjtöttek pár ötletet.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2747) velizare válasza OhAi27 (#2745) üzenetére


velizare
nagyúr

szvsz ezt a projektet már akkor bebuktad, amikor nem állapodtatok meg előre, hogy mennyit kérsz a referenciamunkáért. tanulópénznek jó volt, de ne fecsérelj rá több időt és fáradtságot, mert nem térül meg.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2748) #72042496 válasza OhAi27 (#2745) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tőlem egyszer marketingtervet kért az egyik cég a már létező termékük népszerűsítésére. Egy másik munkahelyben több perspektívát láttam, így szerencsére (?) nem volt időm megcsinálni, ezt meg is írtam nekik. Lehet, hogy jól tettem?

Kemény a történeted, amikor leírtad, én már sejtettem, hogy ez lesz a vége. De az biztos, hogy engem is behúztak volna a csőbe, alapból nem gondoltam volna ilyenekre.

(#2749) Jhonny06 válasza OhAi27 (#2739) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez elég szokatlan, már ebből leeshetett volna, hogy a hozzáértőket állás reményében akarják ingyen dolgoztatni. Ahogy írták, itt te is legalább annyira hunyó vagy. Bizonyítani elég nehéz lesz, mert nagyon nem lehet lekövetni, hogy egy-egy apró funkciót mikor építettek be egy oldalba (talán google history), azt meg pláne nem, hogy a te ötleted volt.

(#2750) Mercutio_ válasza Jhonny06 (#2749) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amúgy van ilyenre példa máshol is, de ott legalább van annyi eszük, hogy aláíratnak egy nyilatkozatot, hogy lemond a pályázó a szellemi termékéről és azért közülük egyet fel is vesznek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.