Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11701) instantwater válasza Mercutio_ (#11700) üzenetére


instantwater
addikt

Azt amelyik nevében szerepel a Beginner szó, olyan témakörben ami őt érdekli (backend, frontend, appok, stb), és a legtöbben megvették.

[ Szerkesztve ]

(#11702) Mercutio_ válasza instantwater (#11701) üzenetére


Mercutio_
félisten

...és a legtöbben megvették.
VS.
érdemes ingyenes online kurzusokat csinálni

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11703) instantwater válasza Mercutio_ (#11702) üzenetére


instantwater
addikt

Én Udemyt ajánlottam először, az fizetős.
De vannak ingyenesek is youtuben ott is látod a viewcountot.

(#11704) Jhonny06 válasza Mercutio_ (#11702) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem tudom amúgy mennyi normális ingyenes kurzus van. Szerintem ezek kimerülnek az "indiai csávó magyaráz Youtube-on" szintben. Egy jó Udemy kurzusért 3000 ft amúgy semmi. Van amely 30 órányi anyagot tartalmaz.

(#11705) Mercutio_ válasza instantwater (#11703) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én pedig az általad először kommentelt hsz-omban Nimród hsz-ére válaszoltam....

Jhonny06: Persze, nem pénz, de még mindig ott akadnak el a kezdők, hogy honnan tudják melyik a jó, mi milyen sorrendben kell nekik, stb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11706) Ursache válasza Mercutio_ (#11705) üzenetére


Ursache
senior tag

Nincs egzakt sorrend, nincs melleloves. Ha nem a ZS kategoriasat nezed ki magadnak, es normalisan vegigcsinalod, akkor mar elorebb vagy. Morzsakat kell felszedni, aztan kialakul a big picture, mindenkinek egyenileg a fejeben.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#11707) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok,

Pénzügyi szakértői meló lehet érdekes valakinek? 2-3 év tapasztalat már elég.

MT/MET közös vállalkozás, energiaszektor.

[link]

Ha érdekel, PM nekem! :)

[ Szerkesztve ]

(#11708) Nimrod válasza Mercutio_ (#11700) üzenetére


Nimrod
addikt

Ezzel személy szerint én is bajban voltam. Én pont Udemy-vel kezdtem, de ott nem haladtam jól. Aztán inkább freecodecamp segített még, illetve TeCső, nem az indiaicsávómagyarázós videók. Meg az, hogy effektíve csináltam is, konkrét problémákat kezdtem megoldogatni célirányosan, mint pl. CSS vagy PHP hibák.

(#11709) instantwater válasza Nimrod (#11708) üzenetére


instantwater
addikt

Sajnos az Udemyn sokszor több órával hosszabb egy kurzus mint szükséges lenne, mert jól mutat vásárlásnál, hogy milyen sok óra anyagot kapsz. De közben csak unásig van magyarázva egy egy témakör.

Tehát nem mindig a leghosszabb a legjobb, és nyugodtan lehet skippelni részeket.

Tényleg az a legjobb módszer, ha úgy tanul az ember, hogy magától próbál valamit megcsinálni, a hibákat próbálja kijavítani, magától kutatja a megoldást, használja a Googlet és a dokumentációt.

Én is így tanultam, akkor még nem volt Udemy 8-10 éve.
Az Udemy is hasznos, amikor nincs kedvem olvasni, inkább megveszek egy kurzust, akcentustól függően 150-200% sebességen lehet nézni, így jelentősen redukálható a kurzusra szánt idő, a töltelékfejezetekkel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#11710) zapikanka


zapikanka
tag

Sziasztok,

köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást.

Udemy-n én ezt a kurzust vettem meg, ezt vették meg a legtöbben és ennek volt a review-ja a legjobb. Az oktató 1-2 órán belül választolt, ha kérdésem volt és rendszeresen adtak hozzá újabb feladatokat.

Érdekes lenne tényleg tudni, hogy milyen súllyal kell az egyes fejezeteket tanulni, melyikre kell több hangsúlyt fektetni és melyik az amit csak átpörgetsz, csak hogy tudd, hogy ilyen is van, de való életben nem sokat használod. Vagy hogy ha végzel ezzel a kurzussal akkor milyen eséllyel oldod meg az xy problémát amit eléd raknak egy coding állásinterjún.

Lassan remélem kiderül. :))

(#11711) instantwater válasza zapikanka (#11710) üzenetére


instantwater
addikt

Szép kis mennyiségű anyag.
Nem biztos, hogy egy full kezdőnek ezt ajánlanám, elég hosszú.

(#11712) .45 válasza zapikanka (#11710) üzenetére


.45
csendes tag

Énis ezzel kezdtem, de nagyon sok volt kezdoként
Youtube-on a SanFransiscobolJottem nevu csatornát érdemes megkeresni, nagyon jól átadja a javás dolgokat és ráadásul magyar. Bár néha Buchalka magyarázata érthetobb volt. Bár ha most kezdenék, inkább elobb egy algorythms & data structures kurzussal kezdenék udemyn, én úgy érzem, az segített eddig a legtobbet

(#11713) jzsolt79


jzsolt79
tag

Helpdesk/rendszergazda munka Tatabányán.

[link]

(#11714) instantwater válasza jzsolt79 (#11713) üzenetére


instantwater
addikt

Legalább meg van adva egy szám fizetésnek. Ez becsülendő. Nem csak odaböfögve, hogy "versenyképes".

Szólj, ha ugyanitt fejlesztőt is kerestek nettó 1M+ ért.

(#11715) horv.ilona


horv.ilona
újonc

Van itt valaki aki volt már Google onsite interjún és hajlandó mesélni egy kicsit? Írjon már rám legyen szíves egy privátot. (Főleg a délután, a system design és a leadership érdekel, a simákat szerintem megoldom.)

(#11716) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Mi a véleményetek arról, hogy SW fejlesztőként a főnökség kifogásolja, hogy a dolgozók 6 előtt lelépnek?
Ha én mondjuk reggel 8:50-kor kezdek, akkor miért kéne 6-ig bent lennem?
Továbbá egyetértetek-e abban, hogy a heti munkaidőnek ilyen vaskalaposan minimum 40, de inkább 45 órának meg kell lennie, különben jön a negatív feedback.
Én ezt úgy értékelem, hogy ha 4-5-kor végzek az effektív munkával akkor miért maradjak ott 6-ig, csak a pofavizit miatt?

(#11717) instantwater válasza MATEO6600 (#11716) üzenetére


instantwater
addikt

Szerintem menekülj.
Nyugaton ez úgy működik, hogy van egy core hours idősáv mondjuk 10től 16ig, a többi rajtad áll, amíg ledolgozod a megfelelő óraszámot.

(#11718) Jhonny06 válasza MATEO6600 (#11716) üzenetére


Jhonny06
veterán

"minimum 40, de inkább 45 órának meg kell lennie"

A szerződésedben gondolom 40 óra van rögzítve, nem? Normális helyeken nemhogy maximum 40-et vagy benn, hanem az ennél kevesebb se gáz, ha elvégzed normálisan a munkádat. Egyetértek az előttem szólóval, ez elég tróger helynek tűnik.

(#11719) djgeg válasza MATEO6600 (#11716) üzenetére


djgeg
őstag

Volt egy hasonló szitum, K sokat túlóráztunk, és végül nem is fizették ki normálisan, plusz a szerződésem szerint nem fix munkaidőben dolgoztam csak annyi, hogy 40 óra.
Én ált az irodában 10 perc alatt megkajáltam (ebéd) és 16:00 kor le is léptem mindig amikor tudtam. (amikor éppen nem 60 óráztam.... )
-Erre jött a főnököm, hogy többen jelezték, hogy lelépek mostanában 16:00 kor és ez így nincs rendjén.
-Na és azt is látták amikor X hónapig 50-60 óráztam?
-Nem. (persze, hogy nem mert ők időben leléptek miközben én még ott vertem a rezet órákig amit a főnök jól tudott)
-Akkor kezeld le. (Plusz még megemlítettem, hogy az persze rendben van, hogy azóta se volt kifizetve a túlóra.)
Rövid úton le is léptem onnan... idióta barmok. Személy szerint erre nagyon ugrok, idiótákkal nem szeretek dolgozni, főleg, hogy azért ez a fixen 9-18:00 ig baromságok főként miközben túlóra is van, ez ma már nem normális, le is lép az ember az ilyen helyekről előbb vagy utóbb.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#11720) FLx válasza MATEO6600 (#11716) üzenetére


FLx
addikt

Sok helyen ez van, idiota ezer eves gondolkodas. Ahol produktivitast akarnak, ott ezt nem nagyon eroltetik, mert utalja mindenki. Egy fejlesztonel annyinak kene lennie a lenyegnek, hogy legyen leszallitva a project es kesz. En nem egy keszenletet igenylo munka. Ilyen helyrol el kell huzni, a fonokot meg kirohogni. Amig ilyen hiany van fejlesztokbol, addig nem sokat ugralhatnak.

(#11721) bambano válasza MATEO6600 (#11716) üzenetére


bambano
titán

ha kötött a munkaidő, akkor illik bent lenni 40 munkaórát.
az, hogy automatikusan fél órát túlórázz minden nap, az tahóság.

persze mindig az a kérdés, hogy a főnökség alattvalókat nevel vagy kollégákat. az alattvaló pont 8 órát krampácsol, és utána lelép akkor is, ha ég a ház. a kolléga meg ésszel túlórázik és néha lóg.

én anno úgy jártam, hogy rugalmas munkaidő volt kiadva, 10-14 között core idővel, de reggel 9-kor minden napra berakták ezt az agilis programozós pettinget. és raplizott a főnök, hogy miért nem vagyok ott.

egyébként érdekes lenne végiggondolni, hogy ez vajon jogszerű-e vagy sem. előfordulhat, hogy nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11722) FLx válasza bambano (#11721) üzenetére


FLx
addikt

Ugye kolcsonos dolgok ezek. Ha blokkolas van minden nap, akkor elmehetnek a francba es 18:10-kor, meg ejszaka, hetvegen se kalapalok helyre semmit, ha leegett az epulet akkor se. Ha viszont engedik a kotetlen munkaidot, akkor nyilvan rugalmasabb az ember es olyankor is szivesen megcsinal valamit, amikor pont lenne muszaj. Ezt kellene felismerni a sok regimodi menedzsernek. Ha ok nem adnak semmit, ne is kerjenek semmit.

Most nem azok az idok jarnak, hogy lehetne fenyegetozni azzal, hogy majd kirugnak. Ezer masik munkahelyen tart karokkal varnak.

[ Szerkesztve ]

(#11723) instantwater válasza bambano (#11721) üzenetére


instantwater
addikt

Ha a daily standupot érted programozós petting alatt, akkor nálunk annak a kezdete megegyezik a core hours kezdetével.

Majd egyszer otthon is megtanulnak számolni :DDD

(#11724) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
Egyetértek veletek. El fogom mondani a véleményem a főnökségnek, habár nem fűzök hozzá sok reményt, hogy megértenek, esetleg egyetértenek velem.
Az egészben a legszomorúbb, hogy épp nyugaton dolgozok, és itt tapasztalom ezt a hozzáállást. Persze ez egy cég a millióból.

(#11725) instantwater válasza MATEO6600 (#11724) üzenetére


instantwater
addikt

Melyik ország?

(#11726) MATEO6600 válasza instantwater (#11725) üzenetére


MATEO6600
őstag

Hollandia

(#11727) instantwater válasza MATEO6600 (#11726) üzenetére


instantwater
addikt

Vidd el őt egy cofee shopba és egy kis helyi specialitás társaságában beszélgessetek egy vidámat :D

(#11728) MATEO6600 válasza instantwater (#11727) üzenetére


MATEO6600
őstag

Abszolút savanyú uborkák, semmilyen szabadidős programban nincsenek benne, főleg nem ebben :D Csak a fix contract miatt vagyok még itt.

(#11729) dellfanboy válasza MATEO6600 (#11716) üzenetére


dellfanboy
őstag

zzp vagy? vagy alkalmazott

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#11730) Nimrod válasza instantwater (#11725) üzenetére


Nimrod
addikt

Gorogben is tok hasonloan megy. Hulye bevesodes.

(#11731) convar


convar
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek Kecskeméten egy nyílászáró üzletbe (BBS Center, [link] ) eladónak jelentkezésnél mi volna a reális bérigény? Elvileg mindenem megvan hozzá, tapasztalat, végzettség, készségek, stb.

Beszélt nyelvek: magyar, és csak a magyar!!!!

(#11732) grizlisandor válasza grizlisandor (#11609) üzenetére


grizlisandor
addikt

Héten visszakaptam a pályázati anyagomat, tértivevénnyel, és köszönjük, de nem Önre esett a választás.

(#11733) rushty válasza instantwater (#11714) üzenetére


rushty
senior tag

1Ft

Revolut meghívó pü-ben

(#11734) instantwater válasza rushty (#11733) üzenetére


instantwater
addikt

Most már valóban annyi, de azóta már a hirdetés szövege is eltűnt.
Amikor azt a hozzászólást írtam még valódi összeg szerepelt a hirdetésben.

(#11735) Nimrod válasza grizlisandor (#11732) üzenetére


Nimrod
addikt

Mivel ez állami szektor, ezért nem kizárt a csókos-barát, előre lezsírozott rendszer... De becsülendő, hogy legalább kaptál választ.

(#11736) Mercutio_ válasza grizlisandor (#11732) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ahogy hallom a helyi földhivatalokban elég sokan felálltak (végkielégítést igénybe véve, ofc) és nagy az emberhiány, én - ha ragaszkodsz az állami/önkori szférához - ott néznék szét :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11737) grizlisandor válasza Nimrod (#11735) üzenetére


grizlisandor
addikt

Igen, becsülendő.

(#11736) Mercutio_:
Azt eddig is kerültem nagy ívben, nem hiszem, hogy most akarok oda bekerülni.
Még egy Önk talán, de ormányhivatal soha.

(#11738) Baltincs


Baltincs
tag

Sziasztok!
Melót keresek, igazából szeretnék "bejutni az IT körbe" problémával, C# és Java alaptudással rendelkezem ha lehet ilyet mondani, és folyamatosan Javazom, ahogy időm engedi.

Mivel a mostani melóm nem is fizet rendesen, és alig van szabadidőm, ezért keresek mást. Most egy Java fejlesztő tanfolyamra is járok, van egy Szoftverfejlesztő OKJ-m, amit engedjünk el, de legalább van, meg a hálózat része jó volt. A programozás alapjait egészen jól lefektette. Sajnos diplomám nincs.
Mostani munkámban igazából mindent IS csinálok, a videó vágástól a hangosításon keresztül, kültéri rendezvények kivitelezésén át, az irodai géppark és szerver karbantartásáig.

Mit és hol kéne nézelődnöm szerintetek? Egy junior helpdeskes is szívesen lennék akár, csak IT-t néznék.
Budapesten keresek nagyrészt, és egyáltalán nem tudom mennyit lehet keresni egy ilyen kvázi alap tudással, de azért egy nettó 250nek örülnék :D
Merő álom és tanuljak még, vagy már van remény? :D

(#11739) Jhonny06 válasza Baltincs (#11738) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ilyen IT tudással egy jobban fizető 1st line support melót simán el tudsz csípni, 250-300 környékén. Elég sok embert keresnek, nézelődj.

A fejlesztés érdekel is, vagy csak a pénz miatt akarod csinálni? Ez nem derült ki a kommentedből.

(#11740) Goose-T válasza Baltincs (#11738) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha tudsz angolul, és nem vagy teljesen reménytelen a programozásban, akkor könnyen találsz melót, csak vesd bele magad a keresésbe: regisztrálj LinkedIn-en, add hozzá a skilljeidhez a programozást, a többit már dobni fogja. Kérdés, hogy mit értesz alaptudáson.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11741) Baltincs válasza Jhonny06 (#11739) üzenetére


Baltincs
tag

Azért tanulgatom mert nagyon érdekesnek találom és jó érzéssel tölt el, ha működik egy program amit én írtam. Ahogy időm engedi mindig nézegetek videókat, olvasgatok anyagokat, hogy miket, hogyan lehet még benne csinálni, próbálkozom, hogy lehet máshogy megoldani problémákat, úgyhogy ez inkább szerelem, mint pénzkeresési ráta növelése, de nyilván, ha még kereshetek is vele, az már maga a tökély :D

(#11742) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Sziasztok.
Részmunkaidős vagy hétvégi melót keresnék, legfőképpen informatika irányban érdekelne a dolog de mást is meghallgatnék mert akármennyit keresek nem találok semmi olyat ami megfelelne vagy ami jó lenne arra már meg is van a jelölt. Helyszín Székesfehérvár lenne bár az utazás sem gond ha olyan az állás. Informatikán belül szerelés, szervizelés, hálózat telepítő és üzemeltető OKJ papírom van alapfokú angol nyelvvizsgával. Adatrögzítés, esetleg informatika eladói állás kis plusz keresetnek szóval bármit szívesen meghallgatnék illetve ha tanulni kellene bármit az plusz öröm lenne számomra. Ha valamit kifelejtetem szóljatok :D
Előre is köszönöm a segítséget. :R

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#11743) rushty válasza pengegyerek (#11742) üzenetére


rushty
senior tag

Azt mondják IBM. Pestről jár be valaki? Adnak szállást?

Revolut meghívó pü-ben

(#11744) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Mai nappal lejár a felmentési időm, viszont van kilátásban egy szimpatikus munkahely ahova úgy néz ki fel is vesznek pár nap múlva. Erre a pár napra menjek a munkaügyi hivatalba mint álláskereső? Sosem volt rá szükségem és nem tudom számít-e valamit ez a pár nap "kiesés". Szerintetek?

(#11745) Nimrod válasza szjoci (#11744) üzenetére


Nimrod
addikt

Inkább menj el, pláne ha valami összegre jogosult is vagy.

(#11746) axioma válasza szjoci (#11744) üzenetére


axioma
veterán

Ami szamithatna az a TB folyamatossag, de az 30 napot el nem ero (vagy meg nem halado, nem is tudom) egybefuggo kiesesnel meg folyamatosnak szamit.

(#11747) szjoci válasza Nimrod (#11745) üzenetére


szjoci
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ! Végülis az időmbe még belefér a regisztráció, aztán meg inkább le kelljen mondani mint esetlegesen munka és pénz nélkül maradni. :R

(#11748) rushty válasza szjoci (#11747) üzenetére


rushty
senior tag

Meírhatnád az élményeidet. @Munkanélküliség topic?

Revolut meghívó pü-ben

(#11749) grizlisandor válasza szjoci (#11744) üzenetére


grizlisandor
addikt

Menj be, és már azon a napon, ahogy véget ér a munkaviszonyod.
6 éve történt, hogy péntekkel felmondtam volt munkahelyemen, csak hétfőn mentem be a munkaügyre. Ügyintéző elmagyarázta, hogy aznap kellett volna, mivel szombat, vasárnapra is járt volna ez a járadék(munkanélküli segély vagy hogy hívják).

(#11750) Ryder1 válasza szjoci (#11744) üzenetére


Ryder1
senior tag

Mindenképp menj be, mert ha akár 1 nap múlva felvesznek valahova, akkor megigényelheted a neked járó álláskeresési járadék 80%-át egy összegben.
Persze ez csak akkor jó deal, ha egyébként van tartalékod és egy másik ilyen helyzetben nem lennél rászorulva erre a pénzre, mert ha igényled a 80%-ot, akkor utána 0-ról indulsz, újra gyűjtened kell a ledolgozott napokat, hogy jogosult legyél álláskeresésire.
Én már egyszer csináltam, 1 napig voltam csak regisztrált álláskereső.
Mostani helyemen pénteken jár le a felmondási időm, hétfőn munkaügyiben kezdek. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.