Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11901) Mercutio_ válasza coco2 (#11900) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jobbra fent, kereső :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11902) axioma válasza coco2 (#11900) üzenetére


axioma
veterán

Siemens-szarmazek. En tobb evvel korabbrol hallottam es egy embertol, az alapjan nem volt tul szimpatikus (roviden: munkaora-eladasra optimalizalt, nem feladatmegoldasra, igy nem kimondottan a jol teljesito fejlesztok kellenek...). Persze ez egy adat, masnak lehet mas tapasztalata.

(#11903) prozodus


prozodus
őstag

Ismerőstől:
Ma kaptam visszajelzést, "a másik jelöltet választottuk...".. blabla szokásos HR duma. Hozzá kell tenni, ami elhangzott az interjún: "már a harmadik IT emberünket fogyasztjuk másfél év alatt"... Utóbbi már az interjú közepén tudatosította bennem azt az érzést, talán nem kellene elvállalni, talán már most a NEM-et kellene választani. Természetesen nem mondtam azonnal NEM-et, de jó érzéssel tölt el, hogy egyformán nem tetszettünk egymásnak. :)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#11904) coco2


coco2
őstag

Van olyan hr portál, ahol bérsávot is írnak a hirdető cégek? A profession-ön például nincs olyan információ.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#11905) inferno88 válasza coco2 (#11904) üzenetére


inferno88
őstag

nofluffjobs

Semper fi!

(#11906) dkaro válasza coco2 (#11904) üzenetére


dkaro
őstag

[itpool]
Szerk: úgy látom épp megújul..
Illetve LinkedIn-en szokott néhány recruiter kirakni fizuval hirdetéseket.

[ Szerkesztve ]

(#11907) gygabor88 válasza coco2 (#11904) üzenetére


gygabor88
tag

(#11908) coco2


coco2
őstag

Köszönöm mindegyik tippet. Az itpool még csak "indul" - még nem indult el.

Egyébként aamit részemről tettem, az a http://dolgozom.hu/allaskereso-portalok-listaja-allaskereso-oldalak-listaja/ oldal felkeresése volt, és végig szaladtam a portálokon. Összesen 3 site volt a kb 2 tucatból, amelyik egyáltalán írt bérsávot. Abból a 3-ból cvcentrum.hu a jelek szerint nem foglalkozik kimondottan informatikával, a jobline.hu -n beírtam bruttó 450-es fizut, és egyből üres lett a lista, a https://allas.jofogas.hu/ -n pedig ugyan úgy 450 bruttó szűrése után IT-ből össz 3 állás maradt meg. Igazából nem tudom eldönteni, hogy a cégek azért nem tüntetik fel a pénzt, mert amúgy rendben van, vagy azért nem, mert cheakskate mindegyik? Aki régebb óta mozog az állás piacon, esetleg el tud ebben igazítani?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#11909) Jahno válasza axioma (#11902) üzenetére


Jahno
őstag

Véletlenül benéztem. Eléggé divízió és feladat függő a dolog. Ahhoz képest túl nagy, hogy úgy globálisan a cégre ki lehessen mondani bármit. 6 nagyobb divízió van, mindegyikben vagy 5-6 különböző ágazat, de tán 8 is, meg ezeken belül sok 100 projekt. Szinte mind más.

(#11910) Nimrod válasza coco2 (#11908) üzenetére


Nimrod
addikt

Szerintem ez csak egy berögződött gyakorlat, mint a munkaerő kiszervezése. Pedig arról is nem egy tanulmány és írás született, miszerint nincs már értelme alkalmazni (kivéve, amikor masszív leépítés van a cégnél, mert akkor egyből eladható a médiában, hogy hát nem ők építenek le, hanem az XY cég...).

(#11911) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok, AH-tól van valaki, vagy van ott kontaktja?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11912) Aciduzzu válasza prozodus (#11896) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Egyrészt azért, mert nem biztos, hogy szeretnék a piac felé publikálni azt, hogy adott pozícióért ők mennyit fizetnek. Másrészt, mert valamit is magára adó cég nem a bér alapján választ munkaerőt.

A bérigénnyel csupán néhány dologra kíváncsi:

- mennyire reális az önértékelésed, te hova pozicionálod magad
- a bérigényed valamelyik véglet alá, vagy felé esik, ha igen, mennyivel
- van-e értelme folytatni tovább az erőforrás igényes kiválasztási folyamatot; nyilván, ha olyan az elvárás, ami számára túl magas, vagy túl alacsony, akkor nem fogja.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#11913) Mercutio_ válasza Aciduzzu (#11912) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az utolsó elkerülhető, ha megad egy bérsávot ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11914) Aciduzzu válasza Mercutio_ (#11913) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

De az első két pont miatt ezt nem fogják megtenni. :)

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#11915) prozodus válasza Aciduzzu (#11912) üzenetére


prozodus
őstag

Sztem tul optimista vagy.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#11916) djgeg válasza Aciduzzu (#11912) üzenetére


djgeg
őstag

Ejj ezt a naivitsást :D
Egy igazi oka van a bérsáv titkolásnak.... A PÉNZ. Szépen alacsonyan lehet tartani a béreket, ha nem publikusak így igazi árverseny se alakulhat ki és mivel az emberek 90% nem képes beárazni magát értelmesen így marad is alacsonyabban.
Persze IT téren ez sokkal nehezebb és nem is azt várom, hogy teljesen public legyen mindenki fizetése, de egy K sávot illene kitenni, mert mindenki életét egyszerűbbé tenné, csak hosszabb távon egy nagyobb ugrást eredményezne az átlag fizetésben.
Mert ugye nem csak arról beszélünk, hogy az új alkalmazottakra milyen hatással lenne, hanem pont a jelenlegi alkalmazottakra! Gondolj bele, ha public a sáv akkor mekkora felháborodás lenne a jelenlegi alacsony bérrel ott tartott 10-15 éve a cégnél lévő alkalmazottak körében.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#11917) Jahno válasza Mercutio_ (#11911) üzenetére


Jahno
őstag

Nem túl rég még fasza KGST cég volt, olyan megoldásokkal, hogy csak lestem -D

(#11918) FLx válasza Mercutio_ (#11911) üzenetére


FLx
addikt

Alkotmanyvedelmi Hivatal vagy Antenna Hungaria erdekel? A masodikrol tudom hogy a legalja kozeleben van, legalabbis par eve biztosan ott voltak. Olyan klasszik allami szemetdomb.

(#11919) coco2 válasza Nimrod (#11910) üzenetére


coco2
őstag

A startupok szerinted jobbak?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#11920) Jahno válasza coco2 (#11919) üzenetére


Jahno
őstag

Melyikmiben... Néha dől a pénz, aztán magas hegyek, hullámvölgyek, mikor szintet lépne akkor kezelni kell a növekedést, az néha szervezésben és emberanyagban/pénzben sem szokott menni, vagy lesz ordenáré nagy szopolás vagy nem.

(#11921) section9


section9
őstag

Toptal-al kapcsolatban vannak tapasztalatok? Nem aktualis a valtas, de egy volt-kollegam azt mondta, hogy nagyon kiemelkedo a berezes, ugyhogy azert kicsit mozgatja a fantaziam.

(#11922) coco2 válasza Jahno (#11920) üzenetére


coco2
őstag

A kérdést azért írtam, mert a startupokról elég rendesen mást olvasok a médiából, mint amit én láttam.

Ahol ész van, ott pénz nincs. Ahol meg pénz van, ott vagy ész nincs, vagy elég idő nincs használni is. Ha bárki bárhol lát olyat, ahol nincs kötelezően kitiltva mind a 3 együtt, sikítson! :)

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#11923) Nimrod válasza coco2 (#11919) üzenetére


Nimrod
addikt

Többségük nem tud normálisan növekedni, szóval a pénz van, ész az nincs felállás szokott teljesülni.

(#11924) coco2 válasza Nimrod (#11923) üzenetére


coco2
őstag

A csapatépítés az egyik rémálom. Ha egy antiszoc ötletgazda kezd neki valaminek, legyen az bármi, halálra is van ítélve alapból.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#11925) Aciduzzu válasza prozodus (#11915) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Már az is baj? :)

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#11926) kexksz válasza section9 (#11921) üzenetére


kexksz
addikt

Jol latom, hogy itt gyakorlatilag remote-only munkak vannak? Milyen a foglalkoztatas formaja, illetve milyen fizukrol hallottal? (Akar privatban is johet)

(#11927) coco2 válasza section9 (#11921) üzenetére


coco2
őstag

Nem ismerem pont azt, de az összes freelancer website kb egy húron pendül. Az a "free" azt is jelenti, hogy egy no man's land az egész terep. Egyrészt nagyon kevés a valós hirdetés. Páran csak arra kíváncsiak, ki hogyan kezdene neki, meg lehet-e csinálni egyáltalán, és valami extra tanácsot is mindig kisajtolnak a válaszadókból. Ingyen. Magát a hirdetést nem kezelik sportszerűen. Jönnek - és eltűnnek. Másrészt nem ritkán a helyi csapatok rombolják mindenki más bizalmát és idegeit munkaadóként. Ugye fel vagy készülve pszichikai hadviselésre? A helyi cápák mindenütt azzal nyitnak, hogy vagy 30 fake azonosítóval megoldott és kifizetett munkákat pakolnak egymásra. Ugyan pénzbe kerül nekik olyat tenni (mindegyik oldal lehúz a pénzből), de cserébe építenek olyan profilt, hogy az behúzza az összes üzletet, ami egyáltalán valódi az oldalon. Begyűjtik az összes munkát, és tovább adják a beszervezett két dolláros ketrec munkásoknak. Ha egyedül vagy, és velük szemben labdába rúgnál, kb annyi szerencsére lesz szükséged, amennyivel inkább a lottó 5-öst javasolnám - sokkal jobban fizet. És persze hallottam én is urban legendeket, hogy micsoda tuti pénzes munkákat lehet ott gyűjteni és egyebek, de próbáld ki, és majd meglátod.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#11928) kexksz válasza coco2 (#11927) üzenetére


kexksz
addikt

Lehet en ertettem felre, de ysengrin szerintem konkretan a cegnel valo munkara utalt, nem a platformukon levo freelance melokra.

(#11929) coco2 válasza Aciduzzu (#11912) üzenetére


coco2
őstag

A lehetőségek közül kihagytad azt a nyilvánvaló lehetőséget, hogy nem is valós a hirdetés :) Nem cég keres, hanem toborzók töltik a CV adatbázisukat, mert nekik az tetszik. Azért nem kap soha senki visszajelzést azokra a jelentkezésekre, nem mindenféle mélylélektani süketelések miatt, amit fentebb linkelt valaki.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#11930) FLx válasza kexksz (#11928) üzenetére


FLx
addikt

Naluk nem nagyon lehet dolgozni szerintem, ok mindig az ugyfeleiknek keresnek olcso balkani munkaerot. Sok ilyen ceg jott be most a magyar piacra amugy, mert India se olcso es meg a munkaero is gyenge, lengyeleknel se nagyon talalni ertelmes embert.

[ Szerkesztve ]

(#11931) prozodus válasza Aciduzzu (#11925) üzenetére


prozodus
őstag

Az optimizmus, akárcsak a pesszimizmus, torzítja a valóság észlelését, pláne ha túlzott.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#11932) coco2 válasza FLx (#11930) üzenetére


coco2
őstag

Az értelmes ember nem mindig valós igény. Halom sok bullshitwood-i marhaságot senki sem tud valóra váltani, a 2 dolláros munkás sem meg a 10ezer dolláros sem. És ha már úgyis elátkozott egy project, miért ne legyen olcsó? Akkor pedig mi magyarok még mindig nem rúgunk labdába. Nálunk fűteni kell, meg enni is, míg Indiában olyan hőség van, hogy fűtés zéró, és enni is csak annyi, hogy kimész az erdőbe és szedsz magadnak gyümölcsöt, már amennyi étvágyad abban a hőségben egyáltalán van.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#11933) FLx válasza coco2 (#11932) üzenetére


FLx
addikt

Az indiai munkaero majdnem annyiba kerul jelenleg, mint a magyar es minosegben sokkal rosszabb, csak FYI. :)

[ Szerkesztve ]

(#11934) Aciduzzu válasza coco2 (#11929) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Nem mondom, hogy ilyen nem fordulhat elo, de vallalati oldalon dolgozo HR-esek ilyet nem csinalnak.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#11935) section9 válasza kexksz (#11926) üzenetére


section9
őstag

Igen, remote only es elvileg fullos nemzetkozi cegeknek dolgoznak be. Sajnos osszegeket vagy a jogviszony formajat nem tudom, ezert is tapogatozom. A pozi amit nezegettem viszont a leiras szerint abszolut full time, nem projektmunka.

(#11936) Aciduzzu válasza FLx (#11933) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Szerintem ez általánosítás. Az indiai munkaerő gyakorlatilag kirohogi a magyart, ami a nyelvtudást illeti. A magyar allaskeresok zöme a fasorban sincs angol nyelvtudásilag az indiaiakhoz képest.

Az elmúlt sok évben én már nagyon sok, nagyon jól képzett és felkészült indiaival dolgoztam együtt.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#11937) Jhonny06 válasza Aciduzzu (#11936) üzenetére


Jhonny06
veterán

"'Az indiai munkaerő gyakorlatilag kirohogi a magyart, ami a nyelvtudást illeti.

Ezt honnan veszed, van erre valami statisztikád? Amúgy én még nem találkoztam túl sok rendesen beszélő indiaival. Ha tudják is a nyelvet, az akcentus miatt akkor is érthetetlen többnyire.

[ Szerkesztve ]

(#11938) Ursache válasza Aciduzzu (#11936) üzenetére


Ursache
senior tag

hát ez a vodafonban nem jött össze nekik, úgy rakták ki az indiai divíziót, ahogy illett!

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#11939) FLx válasza Aciduzzu (#11936) üzenetére


FLx
addikt

Felkeszult indiai egyetlen helyen talalhato, az USA-ban. Akit nem vittek ki, azok kozul jo ha 1% hasznalhato. Mondom ezt ugy, hogy sok-sok eve dolgozom napi szinten indiaiakkal is. Csak az elmult par honapban hallottam tobb eleg komoly cegtol, hogy hozzak vissza a indiai pozikat EU-ba.

[ Szerkesztve ]

(#11940) Vegha válasza FLx (#11939) üzenetére


Vegha
senior tag

+1
Az Indiaban levo diviziok csapnivalok a sajat kulturajuk miatt: elkepeszto fejetlenseg es osszevisszasag van ott.

(#11941) Mercutio_ válasza Ursache (#11938) üzenetére


Mercutio_
félisten

A T is besz*pta az indiaiakkal teletömött tanácsadó céggel közös mókát.

Aciduzzu: írj már néhány sikeres projektet. Mármint ami a megrendelő szerint is az volt;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11942) Nimrod válasza coco2 (#11927) üzenetére


Nimrod
addikt

Fiverr-en akartam nemrég egy freelancert megbízni grafikus al-munkára (nem india/pakisztán, ami kb. a leggyakoribb ezeken az oldalakon). Referenciák jók voltak, értékelések is, ár is rendben volt. Kihúzta kb. a határidő végéig a dolgot, majd egy csapnivaló munkát küldött. :(((

(#11943) coco2 válasza Nimrod (#11942) üzenetére


coco2
őstag

Fordítsuk le magyarra. Te elhitted, hogy jobban jársz egy tőled ismeretlen távolságban lévő idegen munkájával, mint valakiével, aki talán 100 méter közelségedben él nap mint nap, és akit kérdőre vonhatnál, ha vacak munkát ad neked drágán. Vajon el tudod-e olvasni a célzást a sorok között, hogy pontosan azt kaptad, amiért "fizettél"?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#11944) coco2 válasza Aciduzzu (#11934) üzenetére


coco2
őstag

Vállalati oldalon dolgozó HR-essel sosem fordul elő, hogy faképnél akarja hagyni azt a lelketlen céget, amelyiknek robotol, és előkészüljön privát szektorban érvényesüléshez? És azt te ma, az Úr 2019. évében Magyarországon a fejed terhére ki mernéd jelenteni?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#11945) Nimrod válasza coco2 (#11943) üzenetére


Nimrod
addikt

Helyiek nem állnak velem szóba, Görögországban élek. Akartam korábban helyi munkaerőt alkalmazni, tehát nem rajtam múlt.

(#11946) prozodus válasza Nimrod (#11945) üzenetére


prozodus
őstag

Hm... Velem mindig szoba alltak-allnak... Szolhattal volna pl itt, talan tudtam volna segiteni. Hogy allsz a nyelvvel? Mert anelkul viszont nehez... Athenban vagy?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#11947) Nimrod válasza prozodus (#11946) üzenetére


Nimrod
addikt

Anélkül... igen

(#11948) prozodus válasza Nimrod (#11947) üzenetére


prozodus
őstag

Ott meg azert az angollal sem remenytelen.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#11949) Mercutio_ válasza Nimrod (#11945) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itthon is van sok grafikus, webdesigner, ők nem kerültek képbe?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11950) coco2 válasza Nimrod (#11945) üzenetére


coco2
őstag

Görögországban "élni" az én fogalmaim szerint azt jelenti, hogy ott vannak emberek, akikre én figyelek, és akik figyelnek rám. Te pedig azt állítod, nem álltak veled szóba. A magam részéről fogalomzavart érzek a leírt dolgokban.

Vajon érted az alapelvet, mi a különbség az arany pénz és a modern pénz között, és miért cserélték le?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.