Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11301) Goose-T válasza opr (#11293) üzenetére


Goose-T
veterán

Hagyd, csak egy frontendes! ;] Lehet, hogy neki kimaradt, hogy manapság már webes frontenden is alkalmaznak patterneket. Egyszer hozzánk is jött valaki 10+ év "tapasztalattal", amit egy kis kft-nél szerzett, persze hogy nem vettük fel. Mondjuk az én is furcsálltam az írásban, hogy fejlesztőnek mondja magát, mégis állást keres. :D

Ennyire én nem elemeztem ki az írást, csak hirtelen párhuzamot tudtam vonni a saját tapasztalataimmal. Egyszer velem a Prezinél akartak kitöltetni valami online programozási tesztet, de sajnáltam az időmet rá, bele se kezdtem. Lehet az is, hogy célzottan ifjú titánokat vadásznak ilyen tesztekkel, akik még komolyan veszik ezeket.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11302) Goose-T válasza emvy (#11299) üzenetére


Goose-T
veterán

Ja, hogy nem csak egy névrokona? :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11303) bambano válasza emvy (#11297) üzenetére


bambano
titán

glassfish öccse? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11304) Sempronius89


Sempronius89
tag

Ej ej pedig ha a vállalatok tényleg követnék a mai trendi szlogenjeiket Tomcat lenne az ő eszményi emberük.

(#11305) Jhonny06 válasza emvy (#11297) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mármint szakmailag kéne mondania valamit a neve? Mert napi hír szinten persze, ismeri a legtöbbünk. Viszont a szakmai előéletéből annyi rémlik, hogy 1000 éve kódolgatott valami játékokat otthon, de nagyjából ennyi.

(#11306) Ursache válasza emvy (#11292) üzenetére


Ursache
senior tag

nee, olvasom a többi kommentet és aztán derült csak ki számomra, hogy ez nem az application server. :C

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#11307) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Úgyis sok az infós errefelé.. :P

Ezt mire dobhatta be az utolsó oldal megnyitásánál a fórumon?

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#11308) csibi826


csibi826
csendes tag

Sziasztok!

Egerbe költöznék hamarosan, IT üzemeltetésben (Server/Desktop)szeretnék tovább dolgozni. Nagyobb cégeket már felkerestem a környéken(Bosch, ZF, Ruag), más egyéb helyekre is szétszórtam már a CV-m. Sajnos ezidáig nem kerestek :(
Úgy júniusra szeretnék már ott lakni, szóval elég sürgős lenne.. eléggé elkeskenyedtem, azt hittem könnyeben találok majd.
Esetleg valakinek ötlet, hol lenne érdekes még kopogtatni?

(#11309) Nimrod válasza Jhonny06 (#11305) üzenetére


Nimrod
addikt

Revenge on School / Police / Army, pfej de utáltam őket. Mindig is szerettem a szerepjátékot meg a logikait, de ezek valahogy totál más logikával lettek kitalálva. :U

(#11310) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Pár hete érdeklődtem itt a MOL Groupról, aztán megpályáztam náluk két állást. Fel is hívott egy HR-es, elmondása szerint az egyik megpályázott állást már betöltötték, a másik még aktív. Beszéltünk pár percet, főleg a tapasztalataimról. A bérigényről nem esett szó. Majd még aznap felhívott, hogy beszéljünk meg egy skype interjút, küldi a pozíció pontos leírását. Gondoltam, az általam megpályázott még aktív pozícióról van szó. Tévedtem. Egy harmadik poziról küldött leírást, aminek az önéletrajzom és az általam elmondottak alapján sem feleltem meg, homlokegyenest más területen dolgozom. Szóval visszaírtam a HR-esnek, hogy köszönöm, de ezt most kihagyom. Annyiban maradtunk, hogy nézegessem az oldalukat és pályázzak, ha lesz nekem való. Mondjuk ezek után nem tudom...

A másik téma: a Budapest Banknál is találtam nekem való üzemeltetési munkát, erről kérdeznélek titeket, hogy mit gondoltok róla. Milyen, mint munkáltató, dolgozik-e ott közületek valaki, mennyire fizetik meg a dolgozókat, mik a vélemények?

(#11311) FLx válasza Vesporigo (#11310) üzenetére


FLx
addikt

A MOL az mar csak ilyen, totalisan inkompetens a teljes HR, szo szerint evek ota vannak pozik amiket a kutya nem tolt be, vagy felmondanak meg a probaido alatt.

Budapest banknal dolgozik ismerosom mar eleg regota, azt mondja nem rossz hely, de nem art ha jo vagy "visibility"-ben. Erteni nem nagyon kell semmihez, eleg ha jol eladod magad, hogy te mennyire penge vagy. Bar ez sok helyen igy mukodik. :) Amugy normal banki szektor annak minden elonyevel es hatranyaval.

[ Szerkesztve ]

(#11312) Vesporigo válasza FLx (#11311) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Nagyon köszi az infót! :R
Fizetésekről + béren kívüli juttatásokról mondott valamit ismerősöd?
Külsős-belsős oktatásokra van lehetőség? (Mostani cégemtől főleg emiatt jövök el, vagyis ennek a hiánya miatt; másfél éve vagyok ott, de egyetlen oktatáson sem voltam még, pedig volt rá ígéret.)

(#11313) dptrsk válasza Vesporigo (#11310) üzenetére


dptrsk
addikt

MOL: 2018 ősszel voltam interjún(én se erre jelentkeztem, de amit ajánlott a HR érdekelt), jeleznek hamarosan.
3 hét után hívtam őket, hogy megszületett-e a döntés: még nem, de majd értesítenek.

Na AZÓTA várom a visszajelzést...

[ Szerkesztve ]

(#11314) bambano válasza dptrsk (#11313) üzenetére


bambano
titán

mondd nekik, hogy amíg nincs döntés, a shellnél tankolsz :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11315) MATEO6600 válasza bambano (#11314) üzenetére


MATEO6600
őstag

:DD

(#11316) Flowtation válasza dptrsk (#11313) üzenetére


Flowtation
őstag

Én az obh-tól várom szeptember óta a visszajelzést... :)) Isten (és az igazságszolgáltatás) malmai lassan őrölnek...

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#11317) harylmu válasza Flowtation (#11316) üzenetére


harylmu
őstag

Én a TeamViewer-től másfél éve. :D

(#11318) bambano válasza Flowtation (#11316) üzenetére


bambano
titán

ott nem tudnak aláírni, mert mindkét kezükkel kapaszkodnak a székükbe :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11319) Vegha válasza harylmu (#11317) üzenetére


Vegha
senior tag

Nekem 2-3 hét alatt válaszoltak. failed.

[ Szerkesztve ]

(#11320) VágniValó


VágniValó
addikt

Nekem anno egy Kedden volt az interjú és pénteken már hívtak, majd 10 perccel rá átküldték az offert.

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#11321) axioma


axioma
veterán

Na ma megtudtam milyen a szornyu interju... sose hittem volna, hogy ilyen ember letezik a szakmaban. Ezek utan mar gozom sincs, mi lehet az alja ott, ahol nem egy nivos ceg nivos poziciojara jelentkeznek emberek...

(#11322) kurion válasza axioma (#11321) üzenetére


kurion
senior tag

Engem érdekelne mi történt :D

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#11323) batagy válasza axioma (#11321) üzenetére


batagy
őstag

Hallgatjuk.

(#11324) opr válasza axioma (#11321) üzenetére


opr
veterán

Ilyen felutes utan nem leirni a storyt amugy netto szemetseg, azt ugye erzed? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11325) axioma válasza opr (#11324) üzenetére


axioma
veterán

Jovanna, majd otthonrol nem tul jellemzo reszleteket... a jobbhorgot az vitte be mikor kozolte hogy ha jobban meg tudta volna oldani a 2 oras kodolasi tesztunket - csak brute force-okat irt le - akkor nem ide jelentkezne allasra hanem menobb cegekhez (varosnevet mondott az USA-ban). Nem dicsekveskent hanem osszehasonlitaskent, amikor en jottem ide fel oraba telt valami igen nagyon hasonlot maxpontosra bekuldenem.

[ Szerkesztve ]

(#11326) batagy


batagy
őstag

Ez a Gerilla önéletrajz havi féláras akciós tagság előfizetés mindig szokott lenni?

(#11327) Mercutio_ válasza batagy (#11326) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szvsz felesleges érte pénzt kiadni. Ott az ingyenes hírlevele, a mintákban sincs semmi új, de mostanság nem is annyira van a cv-nek és az ő gerilla módszereinek jelentősége.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11328) batagy válasza Mercutio_ (#11327) üzenetére


batagy
őstag

Csütörtökön részt vettem egy online ingyenes előadásán, ami nyilván termékeladás.

Nekem mondjuk van benne újdonság, mert eddig semennyire nem foglalkoztam a témával. Nem is annyira a CV izgat, inkább a tantermi egész napos képzések (4 féle van neki).

Csak most nekem csütörtök óta küldözgeti az automata leveleket napi kétszer, hogy ma még utoljára féláron vehetem meg a tagságot. Csak hogyha ugyanez lesz később is, akkor inkább később neveznék be rá.

[ Szerkesztve ]

(#11329) titetoyz


titetoyz
tag

Ha valakit érdekel az IBM-nél esetleg meló Székesfehérváron/Budapesten akkor keressen meg privátban és tudunk egyeztetni, bővebb infót adni, satöbbi :) betudok ajánlani bárkit,
nagyon sok betöltetlen állás van, van amihez elég egy alap angoltudás, ilyesmi.

(#11330) prozodus


prozodus
őstag

Ismerős jelentkezett állásra, ezt a tesztet kapta a hr-estől többek között.
A hr-es szt az egyiket elrontotta, de nem hajlandó megmondani neki, h melyiket. Átnéztem a válaszait, de sztem nem rontotta el. És a hr-eseket ismerve, meg a feladatok minősége alapján egyáltalán nem lepne meg, ha a megoldókulcsról derülne ki végül, h az már eleve hibás.
Kíváncsi lennék, nektek mi jön ki, ha ráértek vele szórakozni.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#11331) batagy válasza prozodus (#11330) üzenetére


batagy
őstag

1) c) válasz a jó.
2) a) válasz a jó.

3) Hát a 3-as kérdés az egy kakukktojás! Trükkös. Mindkét VAGY kapu után van benne egy csomópont elágazás és visszacsatolódik a másikba. Semelyik másik feladatban nincs elágazás és visszacsatolás.
Nem is vagyok benne biztos hogy ez így érvényes feladat. A b) válasz mindenesetre szerintem igaz a 3)-asban.

A többit nem csináltam meg egyelőre.

(#11332) batagy válasza batagy (#11331) üzenetére


batagy
őstag

A többi , szerintem:

4) c
5) d
6) b
7) c
8) a
9) b
10) d
11) c
12) c
13) Itt hiányzik az ábráról A és B, feltételezzük, hogy az első 2 bemenet. a) válasz a jó.
14) a
15) b

Neked is ezek jöttek ki?

Én 23 éve tanultam digitális technikát, szóval nem ment volna 15 perc alatt. A feladat nehézsége szerintem abban rejlik, hogy mindegyik feladat más jellegű, illetve, nem az egyenletek felírása a nehéz, hanem összepasszítani az egyenleteket a 4 válaszlehetőséggel. Nekem legalábbis.

(#11333) bambano válasza batagy (#11332) üzenetére


bambano
titán

a feladat nem kérte egyenletek felírását.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11334) batagy válasza bambano (#11333) üzenetére


batagy
őstag

Ez így van. De anélkül hogy választod ki a jó megoldást? Ránézéssel fejből?
Nekem az egyenlet segédeszköz volt, nem a feladat célja.

[ Szerkesztve ]

(#11335) prozodus válasza batagy (#11332) üzenetére


prozodus
őstag

Köszi, és igen, nekem is pontosan ezek.

A 3. vban egy kicsit genya, mert nem egyértelmű a jelölés, h merre megy, és elsőre a C, D akár elágazás is lehetne, csak annak nincs értelme a becsatlakozás miatt, de csak innen derül ki, h visszacsatolás.
Végülis megoldható, de azért vhol mégsem teljesen korrekt sztem.

Aztán az mennyire korrekt, h van olyan feladat, ahol nem egyértelmű, h kizáró v megengedő vagy szerepel (14)? V az, h egyes feladatokban pedig igaz ugyan a megoldás, de nem a teljes igazságot tartalmazza, csak részigazságot? Mert itt ugyan mellékes, de más lehetséges feladatokban ez esetleg nagyon nem lenne mindegy.

Jópár feladatban van helyesírási hiba is, rendszeresen felesleges vesszőt tesz a vagy elé. De van fogalmazási gond is.
Meg van, ahol még betűket is lefelejtettek az ábráról (13).
És van, ahol sztem a válaszokban is félregépeltek jelölőbetűt (9b: sztem D=G).

A 15perc tényleg húzós lenne előzetes gyakorlás nélkül, de otthonra adták ki a tesztet. Sok feladatot megcsináltam ránézésre, de a 3., 7. és a 10. macerásabb volt egy kicsit (főleg a közben beeső telefonok miatt), bár e 2 utóbbi azért egyértelműbb a 3.-nál, de a 10.-nél már elő kellett venni a papírt, úh időre rezgett volna a léc.

Úh v mi mind hülyék vagyunk, v megint a hr-es az (és ez most igazából se nem kizáró, se nem megengedő, leginkább csak költői kérdés...).

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#11336) axioma válasza batagy (#11334) üzenetére


axioma
veterán

Hat en most ugy csinaltam ranezesre fejbol... de teny, hogz nem gondoltam visszacsatolasra, foleg mert en matematikuskent ertelmeztem, nem elektronikai feladatkent.. igaz, a 3-asban en azt mondanam, hogy b. ha kijavitjuk hogy az a ES b igaz (nekem az C es D-nel ket elorefele indulo, a szognel forrast kapo vezetek volt)
A tobbi a mar leirt eredmenyeket hozta, raadasul siettem mert elolvastam csak de nem neztem hogy reg megvalaszoltatok...
9b nekem is feltunt hogy G akart lenni, nem D
15 perc amugy nem annyira szuk erre, ha idonkent visszafele nezed. Nem kell a teljes keplet ahhoz, hogy kideruljon, melyikre nem erzekeny vagy ilyesmi. De az invertalt inputos XOR-okat peldaul csak tisztesseg kedveert neztem vegig, nekem orditott rola hogy az lesz (a harmas bekotesnel is).

[ Szerkesztve ]

(#11337) prozodus válasza axioma (#11336) üzenetére


prozodus
őstag

3.
Talán nem a visszacsatolás a legjobb szó rá itt, de ezt most jobb híján hagyjuk.
Ezzel a feladattal az a gond, h ha a C-t és a D-t elágazásként értelmezed, kapuk híján hogyan fogod értelmezni és továbbvinni azt, amikor a meglévő kapuk között nem 2 igaz v 2 hamis szál fut össze, hanem 1 igaz és 1 hamis, vagyis ha a szögnél egy igaz vezeték hamis forrást kap, v fordítva, akkor mi lesz a szög után?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#11338) bambano válasza prozodus (#11335) üzenetére


bambano
titán

"Aztán az mennyire korrekt, h van olyan feladat, ahol nem egyértelmű, h kizáró v megengedő vagy szerepel": volt az instrukciók között xor kapu? nem volt. tehát egyértelmű.

"A 3. vban egy kicsit genya, mert nem egyértelmű a jelölés, h merre megy": egész pontosan mi nem egyértelmű? van egy hálózatod, amiben pontosan egy darab forrás és több darab cél van. ez teljesen egyértelmű.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11339) batagy válasza prozodus (#11337) üzenetére


batagy
őstag

Igen pontosan.
Ahogy írtad, a 3)-asban elsőre a C, D elágazásnak tűnik. Csak ha jobban megnézi az ember, akkor jön rá hogy a túlsó vége nem lehet becsatlakozás egy másik útba, mert valamilyen kapun keresztül lehet csak összesíteni. És csak innen derül ki, hogy akkor a C, D visszacsatolás.

A 9)-esben nekem nem tűnt fel az elírás a b) válaszban, mármint nehezítésnek gondoltam.

Ha valakinek van kis gyakorlata, akkor 15 percnek elegendőnek kell lennie. Nekem 20 év kihagyás után több órába telt, de pl. a De Morgan azonosságokat is el kellett olvassam így hirtelen, mert már nem emlékeztem.

A gyakorlattal rendelkezőnek persze nem kell az egyenlet felírás sem.

Élményt volt újra felfedezni a témát, köszi hogy megosztottad.

[ Szerkesztve ]

(#11340) prozodus válasza bambano (#11338) üzenetére


prozodus
őstag

Nem instrukciók, válaszok. Magyarul meg se nézted, melyik feladatról van szó?

Miről beszélsz? Egyetlen feladatban sincs se egyetlen forrás, se több cél...

*************************************************

Ez pedig a nemvadász-teszt.

******************************************

Szívesen, Batagy, én köszönöm, h vetted a fáradságot magadnak :)

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#11341) bambano válasza prozodus (#11340) üzenetére


bambano
titán

én megnéztem, de lehet, hogy te nem???

ráklikkelsz a linkedre, ez van legfelül:
A: Munkafüzet - Analitikus képességet mérő teszt
Instrukció a résztvevők számára.

elhiszed ennyiből, leellenőrzöd vagy screenshotoljam?
1. és kapu
2. vagy kapu
3. inverter
példa

ez van ott. nyugodtan klikkelj, nézd meg újra, és gyere vissza elnézést kérni.

minden kapufajtának egy kimenete van, ami forrásként értelmezendő a mögötte levő kapuhálózatnak és drótozásnak. a drótozás másik vége a cél, ami a következő kapu bemenete.

ha ilyen alapvető dolgokat sem tudsz, akkor megbuktál, de ezért nem a hr-es a felelős, hanem te.

az egyetlen komoly hibafajta a teszten, hogy a keresztező vezetékeknél nem jelölték, hogy van-e közöttük kapcsolat vagy nincs. ezeket rendes rajzon kis körcikkel jelölni szokás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11342) bambano válasza prozodus (#11340) üzenetére


bambano
titán

sapka van-e rajtad? :P :P :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11343) batagy válasza prozodus (#11340) üzenetére


batagy
őstag

"Egyetlen feladatban sincs se egyetlen forrás, se több cél..."
Nem a teljes feladatra érti, hanem hogy bármilyen vezeték találkozásnál csak egy forrás lehet, és több cél. Több forrás csak kapun keresztül találkozhat. Ebből lehet tudni a 3-asnál hogy visszacsatolás. Túltárgyaltuk szerintem.

(#11344) prozodus válasza bambano (#11341) üzenetére


prozodus
őstag

Ezek szt write-only vagy... V magyarul nem tudsz. Válaszok. Hagyjuk...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#11345) bela30


bela30
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a WordPress tanfolyamokról?

Mint pl.: https://wp-tanfolyam.hu/szemelyes-tanfolyam/
https://www.ruander.hu/wordpress-tanfolyam.html
http://www.wpseo.hu/wordpress-alapismeretek-tanfolyam/
https://webler.hu/wordpress-tanfolyam

Érnek ezek valamit?Megéri?Esetleg van-e olyan akinek már személyes tapasztalata is van velük ill. az ott megszerzett tudást illetően?

A másik meg,hogy mint ahogy azt olvastam,ezzel a WordPress-szel tényleg lehet pénzt is keresni azáltal,hogy vele web oldalak készítését vállalja az ember?

Tehát tényleg csak annyi,hogy ha bármi infótok,tapasztalatotok van ezekről a képzésekről,iskolákról,annak nagyon örülnék.

üdv,Béla

[ Szerkesztve ]

(#11346) Jhonny06 válasza bela30 (#11345) üzenetére


Jhonny06
veterán

Fizetni ilyenért senki nem fog neked, maximum valami minimális pénzt, de ez nem webfejlesztés. A tanfolyam pedig bullshit, ezt YouTube-ról is meg lehet tanulni.

(#11347) poking


poking
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék informatikai pályára váltani.
Az lenne a kérdésem,hogy Informatikai Rendszergazda,vagy Műszaki Informatikus képzést válasszam?
Melyik a keresettebb,melyikkel könnyebb elhelyezkedni?
Köszi a válaszokat.

(#11348) FLx válasza poking (#11347) üzenetére


FLx
addikt

Milyen kepzesek ezek, egyetemi, OKJ vagy egyeb? Azt sem artana tudni mennyi idos vagy, mik a tapasztalatok eddig.

[ Szerkesztve ]

(#11349) opr válasza FLx (#11348) üzenetére


opr
veterán

Meg, hogy igazabol mit szeretne csinalni, mert most kb azt irta be, hogy szeret vezetni, tehat nem tudja eldonteni, hogy kamionsofor vagy pilota kepzesre jelentkezzen.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11350) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Valaki tud esetleg abban segíteni, hogy most 2019ben mi a pontos törvény-jog arra vonatkozóan, hogy munkanélküli mellett lehet-e megbízási szerződéssel dolgozni? Többféle választ olvastam ezzel kapcsolatosan a neten, és több évesek, így nem tudom mi a hivatalos :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.