Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12801) enginev3.0 válasza dabadab (#12799) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mi a baj mekis órabérekkel? Szerintem több mint a legtöbb állami helyen kapható fizetés

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#12802) dabadab válasza enginev3.0 (#12801) üzenetére


dabadab
titán

Annak a feléről volt szó, 600 forintról, ami egyébként a minimálórabér kétharmada (vagyis kevesebb annál, ami azért kérdéseket vet fel).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#12803) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ha jól emlékszem Dinther kötelező nyári gyakorlatról beszél, ott nem tudom van-e próbaidő, illetve egyáltalán lehetőség egy (egyetemen?) már leadott cége helyére másikat megadni :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12804) DS39 válasza Mercutio_ (#12803) üzenetére


DS39
nagyúr

Én pont ezért nem is értem ezt a vacilálást, le kell tudni, azt annyi. Nekünk anno ezért nem is fizethetett a cég!
Ha ez megvan, utána oda megy ahol többet adnak.

[ Szerkesztve ]

(#12805) enginev3.0 válasza dabadab (#12802) üzenetére


enginev3.0
félisten

Anyósomnak is 800ft körül van a bruttó órabére dohányboltban :((( :(

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#12806) I02S3F válasza enginev3.0 (#12805) üzenetére


I02S3F
őstag

Húúú:U

(#12807) opr válasza I02S3F (#12806) üzenetére


opr
veterán

Ugye... Erre azert nehez ugy reagalni, hogy az ne tunjon se bunkonak, se lenzonek, se arrogansnak, plane ne legyen banto, nameg jojjon ki belole az, hogy a munkaja miatt nem nezunk le senkit, mert az taplo dolog, de azert irja le, mi a helyzet. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12808) enginev3.0 válasza I02S3F (#12806) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezerszer mondtuk neki váltson
Menjen egy lidlbe, bárhová, de a túl nagy kényelem a semmittevés neki többet ér
Akkor így járt , így marad a nyavajgas

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#12809) dabadab válasza enginev3.0 (#12808) üzenetére


dabadab
titán

Akkor szerinted egy szoftverfejlesztőnek a 600 forint nem problémás?...

DRM is theft

(#12810) I02S3F válasza opr (#12807) üzenetére


I02S3F
őstag

Én csak őszintén elszomorodtam és nem gondolkodtam a válaszon, csak megírtam.

12808 - Az én életemben is nagy a kényelem! Olyan munkám van, hogy heti 3 napot dolgozok (3*12 óra) és 15 percenként kattintok párat. Semmi szakmai nincs a munkámban. Bizonytalan vagyok a váltásban, mert a kényelem nagy úr!

Másfelől vágyok arra, hogy tanuljak. És a kihívásokat is keresem. (Ezért kezdtem a mérnökinfót levelezőn. Jövőre végzek)

Őszintén szólva gyáva vagyok váltani, de már nem egyszer felülkerekedtem a félelmeimen. Ezzel sem lesz gond

Szóval ennyit a kényelemről.

Szerintetek mik a negatív következményei?

[ Szerkesztve ]

(#12811) sss válasza I02S3F (#12810) üzenetére


sss
senior tag

De most mi a kérdés? Ha a mostani munkahelyeden nincs fejlődési lehetőség, akkor váltani kell.

Ha a linux érdekel, akkor jelentkezz linuxos állásokra.

(#12812) Vision válasza dabadab (#12809) üzenetére


Vision
veterán

Azért az kemény, hogy 10 évvel ezelőtt programozó diákmunkásként 1000 forintot fizettek nekem óránként. A 600 forint olyan szinten kisstílű, hogy a gyakorlat lejárta után már csak azért sem maradnék egy ilyen cégnél!

(#12813) inf3rno válasza Vision (#12812) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én szerintem szórólapozással diákmunkásként többet kerestem annak idején. :D

Buliban hasznos! =]

(#12814) kexksz válasza inf3rno (#12813) üzenetére


kexksz
addikt

Amikor anno en gyakornokoskodtam programozokent hostessek/ruhabolti eladok magasabb oradijert mentek, de ez irrelevans, mert ezek rovid tavu keresetkiegeszitesre jok, nincs benne perspektiva.

(#12815) I02S3F válasza sss (#12811) üzenetére


I02S3F
őstag

Igazad van és ezt is fogom tenni!

(#12816) Dinter válasza Vision (#12794) üzenetére


Dinter
addikt

Olyan fullosra megírtam, nagyon büszke vagyok magamra :C Hétfőn lehet megzargatom őket, hogy gyorsan nézzenek már rá, meg ha lenne interjú mikorra lennem meg, ha lesz eredmény amíg nem írtam alá szerződést megyek is oda.

(#12817) I02S3F válasza ruby88 (#12797) üzenetére


I02S3F
őstag

+1

(#12818) opr válasza Dinter (#12816) üzenetére


opr
veterán

Ez amúgy teljesen normális dolog, hogy érdeklődsz, hogy mi a helyzet, mert sajnos van egy, az egyetem által adott határidő, amit nem léphetsz át. Normális helyeken nem fújnak az ilyen dolgok miatt.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12819) Dinter válasza opr (#12818) üzenetére


Dinter
addikt

De az is vicc amit az egyetem művel..

"regisztrációs hét előtt be kell fejezni" írja a szabályzat. Valaki rákérdezett, nem kell, csak "nem ennek kéne lenni az általános gyakorlatnak"

"1 héttel a kezdés előtt fel kell tölteni a feladatlapot" erre is rákérdeztek, elég gyakorlat kezdetén :W

Ha ezeket előbb mondják, sokkal egyszerűbb lenne a dolgom..

(#12820) Mercutio_ válasza Dinter (#12819) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az egyetem ilyen dolgai tanítanak meg az önállóságra/életre ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12821) ruby88


ruby88
csendes újonc

Egy fejvadász odalalon találtam egy álláshirdetést, amiben azt írják, hogy légitársaságnak keresnek Linux rendszergazdát. Viszont szerintem ez nem a Lufthansa. Valakinek van ötlete, hogy melyik társaság lehet ez?

(#12822) Goose-T válasza ruby88 (#12821) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem a Wizz Airt is kizárhatod.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12823) ruby88 válasza Goose-T (#12822) üzenetére


ruby88
csendes újonc

Igen, ott sincs ilyen állás. Megkérdeztem a fejvadász cégtől, de azt írták, hogy nem mondhatják el. :(

(#12824) DS39 válasza ruby88 (#12823) üzenetére


DS39
nagyúr

Biztos valami cargo-s, azokat nem érinti a koronavírus őszi esetleges visszatérése.
(UPS, DHL, FedEx)

(#12825) ruby88


ruby88
csendes újonc

Köszi :DD

[ Szerkesztve ]

(#12826) Dinter válasza Dinter (#12816) üzenetére


Dinter
addikt

Azt mondták, hogy még két lépcső és sok hét lenne, úgyhogy marad az első.

(#12827) Vision válasza Dinter (#12826) üzenetére


Vision
veterán

Akkor ennyi, 2 hónapot bírj ki, szeptembertől pedig szabad a vásár!

(#12828) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A Cognex-ről tud valaki valamit? Fejlődési lehetőség, körülmények, fizu, stb. Nem igazán találok semmi relevánsat róluk.

(#12829) Kleroo


Kleroo
veterán

Srácok!
Így covid idején IT szektor product oldalán vált valaki állást?
Én 3hónapja kutatok, de vagy nem kellek, gyanusan hamar, vagy kb vissza se jelölnek a rendszereik a friss, aktív pozikra. (pl telekom,erste, docler, jofogas)
Nem vagyok kezdő, sok interjún voltam sok cégnél az elmúlt években 80%-ban offerig jutva, nem lehet csak bennem a hiba hirtelen :D (több tapasztalattal, azonos igényekkel)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#12830) Jahno válasza Kleroo (#12829) üzenetére


Jahno
őstag

Docler több ismerősnél is annyiban maradt, hogy nem válaszolnak nem folytatódik, vagy kiírt pozira beadott jelentkezésre vissza sem szólnak.

(#12831) denko válasza Kleroo (#12829) üzenetére


denko
senior tag

Mondjuk úgy hogy Covid idején mindenki óvatos, a cégek is, nem csak dolgozok nem mernek váltani.
Nálunk pl rengeteg HR-s küldték el márciusban (szintén IT).

Cégek igyekeznek most spórolni, illetve lábon maradni és nem új projekteket indítani, kivéve a gyógyszeripar és telecommunikációs cégek szerintem. Így ha van is projekt nagy a valószínűség Juniort vennének fel kevesebbért mint Seniort többért ilyenkor.

Nekem is Covid előtt 2 ből 1 biztos adott ajánlatot, Covid alatt ez a szám leredukált béka s alá.
Próbálkozni kell:)

(#12832) inf3rno válasza denko (#12831) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdekes, pedig az ember azt várná, hogy minden cég home office fejlesztést meg webes ügyintézést meg ilyesmiket akar, és hogy nagyobb szükség van az IT szakemberekre. Viszont néztem egy-két ITs cég részvényeit is, és nem nagyon akarnak elszállni az árak.

Buliban hasznos! =]

(#12833) inf3rno válasza Kleroo (#12829) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy létszámstop van, és cégen belül oldják meg ezeket az állásokat, passz.

Buliban hasznos! =]

(#12834) denko válasza inf3rno (#12832) üzenetére


denko
senior tag

igen, előszór én is azt hittem bennem van a hiba csak de szerencsére hamar rájöttem hogy valami nem stimmel a nagyvilágban még mielőtt leírtam volna magam :C

Azt mondanám most kezdenek megint új fordulatot venni a cégek és nagyon lassan indulni, egyre több a linkedines megkeresés. Nullához képest 2 hónapja. (Nem tudom másnál mi a helyzet, ez személyes tapasztalat)

(#12835) Vision válasza Jahno (#12830) üzenetére


Vision
veterán

Én mondjuk már csak azért sem szívesen mennék a Doclerhez, mert nagyon rossz a lokációja. Elkényelmesedtem.

(#12836) kexksz válasza Vision (#12835) üzenetére


kexksz
addikt

Doclernek van _barmi_ elonye azon kivul, hogy egesz jol fizetnek?

(#12837) dkaro válasza denko (#12831) üzenetére


dkaro
őstag

Érdekes nálunk ugyan úgy mentek tovább a felvételi folyamatok (külföldi bank bp-i iroda). Egyik új kollégámmal még nem is találkoztam, azórta se voltunk az irodában.:)

(#12838) theuprising válasza kexksz (#12836) üzenetére


theuprising
tag

Tavaly év elején voltam ott devops interjún, ahhoz képest amit elvártak (szaktudás, hajlandóság rendszeres túlórára, mindennapos kötelező bejárás - no HO) eléggé elmaradt a fizetés, nettó 450-et akartak adni.
Nem is mentem velük tovább.

(#12839) inf3rno válasza denko (#12834) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én annyira nem tartom karban a linkedin meg hasonló profiljaimat, mégis mindig valahogy betalálnak azzal, hogy menjek hozzájuk frontend fejleszteni, amit egyébként már 10 éve megutáltam. A héten is volt valaki, de általában évi 1x van ilyen, szóval nem tudom megítélni, hogy most ez az egy alkalom volt, vagy tényleg gyakoribbá vált a dolog.

Buliban hasznos! =]

(#12840) denko válasza dkaro (#12837) üzenetére


denko
senior tag

Minden cég máshogyan vészeli át a dolgot, gondolom valahol meg sem érzik.

Direkt nem mondok neveket, de 1 SW fejlesztőcégnél mindenkit elbocsájtottak Bp irodában és kiviszik Indiába a melót. Másiknál csak a felét küldték el.

De 1 külföldi telecommunikációs cégnél akkora rush volt, hogy kb a Covid alatt érték el jobb eredményeket mint múlt évben.

Harmadik múltinál pl elmaradtak a fizetés emelések, csak bónusz maradt, valahol meg csak csúsznak a fizuemelések kifizetése, és csak szeptemberben kapják meg.

Cég válogatja.. nekem pl 2x annyi munkám lett mint volt Covid előtt, de én nem fejlesztek, de a HR felének mennie kellet.

(#12841) Lien válasza Kleroo (#12829) üzenetére


Lien
tag

Például én úgy jártam a doclernél, hogy jelentkeztem 1,5 hónapja egy pozícióra, majd 2-3 napra rá felhív a HR, hogy rosszul jelentkeztem-e, mert az önéletrajzom alapján más pozícióban hallgatnának meg(amiben van tapasztalatom)... Elküldte azt amit Ő gondolt (gépészmérnöki pozíció), én meg megválaszoltam neki, hogy jól adtam le a jelentkezésem, nem akartam az általa kiírt pozícióra jelentkezni, azóta is kint látom a hirdetésüket, mert nem találtak embert. :D

(#12842) 426os válasza Lien (#12841) üzenetére


426os
őstag

Fél szemmel láttam én is a hirdetésüket, de eddig nem sikerült rájönnöm, hogy milyen feladata lehet náluk egy gépészmérnöknek (hacsak nem épületüzemeltetés). Lehet, hogy jelentkeznem kéne, hogy megkérdezhessem :D

.

(#12843) Lien válasza 426os (#12842) üzenetére


Lien
tag

Ez leginkább épületgépészes munkakör és ott is az üzemeltetés/facility management. Mivel én pont ebben dolgozom, ezért ezt ajánlották(illetve van kis tervezési tapasztalat)... Ezt a pozíciót legtöbb helyen projekt menedzser / projekt mérnöknek hívják, amolyan mindenes, kevés gép melletti munkavégzés van, leginkább futkározni kell, ami nem rossz dolog. :) Te milyen szakirányon vagy, hogy nézegetted?

(#12844) 426os válasza Lien (#12843) üzenetére


426os
őstag

Nekem csak feldobta valamelyik oldal, láttam, hogy Docler, nem foglalkoztam vele. Közben megnéztem a honlapjukon is a pozit. Nem ezen a területen mozgok (tervezek/fejlesztek), így számomra nem releváns.

.

(#12845) ruby88


ruby88
csendes újonc

Én még pályakezdő vagyok, nem dolgoztam IT-ban, most találtam egy állást a közelben, a neve IT folyamatszervező.

Feladatok:
- multinacionális környezetben keletkező informatikai feladatok, projektek egyeztetése, megvalósítás kidolgozása, kapcsolódó dokumentáció elkészítése, kapcsolattartás a fejlesztő csapat és a felhasználók között,
- vállalati folyamatok IT szempontú modellezése, optimalizálása,
- aktív együttműködés a német anyavállalattal német vagy angol nyelven

Szerintetek ezzel lehet fejlődni? Később milyen pozíciókat tudok megpályázni? Leginkább a hálózatokhoz értek, ennek úgy látom nem sok köze van az IT-hez, talán az SQL tudásomat lehetne hasznosítani.

[ Szerkesztve ]

(#12846) I02S3F válasza ruby88 (#12845) üzenetére


I02S3F
őstag

Milyen végzettséged van? Folyamatokban tudsz gondolkodni? A folyamatábrákat ismered?

(#12847) ruby88


ruby88
csendes újonc

Igazából csak érettségi szakgimnáziumból. Az IT más területében képeztem magam (CCNA, RHCSA főleg). Folyamatábrákat programozásból csináltunk, de gondolom nem olyanokra gondolsz.

Az elvárásokban ezek szerepelnek egyébként:

- informatikai folyamatokban való jártasság, analitikus szemlélet
- angol és/vagy német nyelv stabil, kommunikációs szintű használata,
- kiváló kommunikációs- és problémamegoldó képesség,
- felsőfokú szakirányú végzettség, relációs adatbázisokkal kapcsolatos
ismeretek, valamint ERP rendszerek folyamataiban, kezelésében
szerzett tapasztalat előnyt jelent.

[ Szerkesztve ]

(#12848) theuprising válasza ruby88 (#12847) üzenetére


theuprising
tag

[szerintem nem kell off, ez abszolút on topic]

Az IT szervező nem (mélyen) szakmabeli, inkább összekötő, adminisztratív munkatárs, jellemzően nagyvállalatoknál/multiknál fordul elő ilyen pozíció. Nálunk banki szektorban van sok belőlük, egyikük sem IT szakember, inkább hardcore userek, megfogalmazzák - megrajzolják a next step igényeket és lefordítják fejlesztők számára érthetően. Ők fogadják a user igényeket, ők kapják a feedbacket, kicsit olyan mint autószervizben a kis ablaknál a munkafelvevő. Kicsit konyít az autókhoz, neki fizetsz, neki adod le a kulcsot, de a "munka" nem nála zajlik, csak egy frontend emberke aki mosolyog, meg meghallgatja mi a probléma.

Az IT szervezők (nálunk) nagyrészt betanított, évek alatt megszokott munkarendbe illeszkednek bele, nem IT szakemberek, inkább csak azok perifériái, kiegészítői.

Sokan amúgy átnéznek rajtuk, lenézik őket, szerintem tök hasznosak, én spec egyáltalán nem akarok user supporttal foglalkozni, meg hallgatni Marika néni igényeit virágnyelven, meg állandóan üldögélni egy túlfizetett manager által tartott ppt meetingen. Én (JIRA) taskot kapok ami konkrétumokat takar, nyomok rá egy est-et, felveszem, megcsinálom és zárom. Jöhet a következő. Heti 1 "mi történt múlt héten, mi fog ezen a héten" meeting a csapattal 10 percben, és kész.

Ahogy nézem te inkább szakmabeli irányba szeretnél mozdulni. Bármilyen sysadmin-t megpályázhatsz ami pályakezdő, van sokféle, cége válogatja - mindenki kicsit máshogy hívja és írja le. Viszont devopsot kerüld (még).

(#12849) I02S3F válasza theuprising (#12848) üzenetére


I02S3F
őstag

Én is vettem ki belőle tanulságot! Köszönöm!:)

(#12850) ruby88 válasza theuprising (#12848) üzenetére


ruby88
csendes újonc

Köszi szépen a részletes választ! Ezek szerint tényleg nem nekem való munka.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.