Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11951) Nimrod válasza prozodus (#11948) üzenetére


Nimrod
addikt

Fél-egy év próbálkozás után feladtam a helyiekkel való munkát. Nem nyelvi nehézségek miatt, mert hát ott az angol, csak mivel nem vagyok görög, ezért nem akarnak együtt működni. Mástól is hallottam vissza hasonló problémát, nem vagyok ezzel sajnos egyedül.

@Mercutio_: Dehogynem, rendszeresen szoktam együtt dolgozni magyarokkal és románokkal is. Viszont akiket ismertem, azok mind elfoglaltak voltak.

(#11952) Nimrod válasza coco2 (#11950) üzenetére


Nimrod
addikt

Élek, értsd itt adózok, de főleg expatokkal szocializálódok

(#11953) coco2


coco2
őstag

Javasolt TED videó akárkinek, aki kíváncsi az X faktorra, hogyan adhatja el magát drágábban a modern munkaerőpiacon, vagy csak szívesen írna stílusosabb kísérő levelet: https://www.ted.com/talks/simon_sinek_how_great_leaders_inspire_action

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#11954) coco2 válasza Nimrod (#11952) üzenetére


coco2
őstag

Ha a helyiek nem akarnak veled szóba állni, nem vagy része a szociális hálónak, te nem ott élsz. Ha azért vagy ott, hogy foreigner bubble-t építs, összesen ők a te környezeted. Vagy ha azt nem építed, akkor még ők sem.

Függetlenül a helyiek ellenszenvétől, mindenütt vannak cégek, akik előítélet mentesen segítenek bárkinek, aki kifizeti. Ha csak pénzed van, őrájuk akkor is számíthatsz. Hogy drágák? A zéró social credit bizony drága luxus.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#11955) Aciduzzu válasza Jhonny06 (#11937) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Lehet, nem talalkoztal velük, én évek óta dolgozom ilyen indiaiakkal.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#11956) Nimrod válasza Aciduzzu (#11955) üzenetére


Nimrod
addikt

Én is tapasztaltam, hogy időnként nagyon is jó munkaerők. És sok megjárta UK-t / US-t is, egész elfogadható az angoljuk.

(#11957) prozodus válasza Nimrod (#11951) üzenetére


prozodus
őstag

Bocs, erre nem tudok mást mondani, h vizsgáld felül a hozzáállásod. Nem vagyok görög, a nyelvet sem tudtam mindig, de 1-2 ritka kivételtől eltekintve mindig szóba álltak velem. Alapvetően barátságosak, segítőkészek, és egyáltalán nem lusták a tapasztalatom szt.
És bizony volt olyan, aki másfél év alatt nem tudott megoldani vmi céges ügyet, én meg 1 hét alatt megoldottam, h mehettünk volna a megfelelő helyre mindent elintézni, és az, h mégsem lett belőle smi, nem a görögök hibája volt, hanem az idióta hozzáállásáé, ami addigra már nekem is kiderült. V a másik ismerősnek a hivatali papírjai, mikor olasz létére, tehát egy szintén mediterrán mentalitással, nem tudta, mit hogyan kérdezzen, h a végére járjon a dolognak, és csak erőltette a Ny-Eu-ban megszokott logikát, mert addig ott élt, és akkor döbbentem rá, h mennyire meg tudtam tanulni görögmódra gondolkodni. Nem mondom, h mindig egyetértek velük, de megértem hogyan működnek. És ezért tudok, ha nem is kapásból, de azért mondjuk 1 héten belül mindent elintézni. Biztos vagyok benne, h neked is találtam volna embert. Ezért is értek egyet Cocóval, h szociális háló nélkül nem megy.
Ha egy idegen országban akarsz élni, akkor tudomásul kell venni, h ott más a mentalitás, mások a szokások, más a nyelv. És érdekes, h ha vki nyugatra megy, ezt evidensnek is veszi, de ez Görögországban pl miért nem természetes? Azért egy év alatt meg lehet tanulni egy nyelvet, ha nem is tökéletesen. És akkor, ha máshol nem, a sarki zöldségessel elkezdődik az ismerkedés. Ráadásul az is lehet, h diplomás a zöldségesed, csak az apjától megörökölte az üzletet, és simán szállítja neked a szükséges embert, ha munka van... Matematikus péket pl konkrétan ismerek.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#11958) Aciduzzu válasza Nimrod (#11956) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Dettó. Nyilván kivételek, mint mindenütt, itt is vannak.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#11959) Jhonny06 válasza Aciduzzu (#11958) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ja, csak náluk nem a rosszak a kivételek, hanem a jók :))

(#11960) Aciduzzu válasza Jhonny06 (#11959) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

A magyar munkaerőben szerintem több a gaz.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#11961) coco2 válasza Aciduzzu (#11960) üzenetére


coco2
őstag

És a magyar munkaadókban még annál is több.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#11962) Aciduzzu válasza coco2 (#11961) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Igen, a munkavállalók általában semmiről nem tehetnek. Az irreális elvárásaikrol sem, arról sem, hogy szerintük mindenki jobban keres náluk a cégnél, és mindenki más hülye, csak ok nem.

Olyan álláskeresővel meg nem találkoztam, aki szerint nem ő érdemelne az állást a legjobban.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#11963) FLx válasza Aciduzzu (#11960) üzenetére


FLx
addikt

Ezt ala is tudod tamasztani? Pl. adott projectet egy indiai vagy magyar csapat szallitott le jobb minosogben, gyorsabban vagy egy magyar? Nekem eleg sok ilyen tapasztalatom van, de soha nem volt jobb minosegu munka indiaban. Amerikaban elo indiaiak az teljesen mas teszta, oda a kremek kremjet viszik csak ki. A hozzaallas kerdese is erdekes dolog, mert teny, hogy magyar hobbi mindig panaszkodni mindenre, de az indiai yes, sir, I know, sir se jobb semmivel. Egy meetingen meg mindenre azt mondjak, hogy ok tudjak persze meg ertik es hetekig, honapokig nincs megoldas, mert amugy azt se tudjak hol kell elkezdeni a melot.

(#11964) Aciduzzu válasza FLx (#11963) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Ezért mondtam, hogy általánosítani felesleges, minden irányban.

igen, konkrét például is vannak rá.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#11965) coco2 válasza Aciduzzu (#11962) üzenetére


coco2
őstag

Igen, a munkáltatók általában semmiről sem tehetnek. Az irreális elvárásaikról sem, arról sem, hogy csak éhbért hajlandóak fizetni, és mindenki más hülye, csak ők nem.

Olyan céggel még nem találkoztam, amelyik szerint nem ő érdemelné meg az embereket a legjobban.

:DD

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#11966) Aciduzzu válasza coco2 (#11965) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Neked nagyon rossz tapasztalataid lehetnek, el kene gondolkodni lehet, hogy miért csak ezt kapod. :)

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#11967) Mercutio_ válasza Aciduzzu (#11964) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jöhetnek azok a konkrét példák;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11968) gygabor88 válasza Aciduzzu (#11960) üzenetére


gygabor88
tag

hallador, te vagy az?

(#11969) Aciduzzu válasza Mercutio_ (#11967) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

30 millio dollaros, global projekt, rendszerbevezetes 200 orszagban. Ugyan meg az utolso harmadaban van az implementacio, de eddig major hiccup nelkul folyik.

Indiai IT tanacsadoi tamogatassal (vezetessel). Amerikai tozsden jegyzett vallalat, szoval nem szarral gurigaznak. :)

En country leadkent vagyok erintett benne, vagyis voltam, mert mi mar atalltunk.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#11970) Mercutio_ válasza Aciduzzu (#11969) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez eddig 1;]

Gondolom a korábban emlegetett amerikaiak által "levadászott" indiaiakkal zajlik a dolog :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11971) Aciduzzu válasza Mercutio_ (#11970) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Meg fel tudnék sorolni vagy harmat, de most komolyan ezt kell itt bizonygatni? :)

Nyilvan nem a szerencsétlen hülyékre bízzák az ilyesmit, mint ahogy Magyarországon sem.

[ Szerkesztve ]

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#11972) Goose-T válasza Aciduzzu (#11969) üzenetére


Goose-T
veterán

Nincs 200 ország összesen az egész Földön. ;]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11973) Aciduzzu válasza Goose-T (#11972) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

208-210 körüli az országok száma. Ha beleszámoljuk a törpe államokat is.

Lehet, hogy 196 volt, nem számoltam, nem ez a lényeg.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#11974) Jahno válasza Aciduzzu (#11969) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem meg már fóbiám van, most találkoztam egy értelmes indiaival életemben először, azon nagyon meg is lepődtem. A kitermelt kódjaikról nem is beszélve.

(#11975) Mercutio_ válasza Aciduzzu (#11971) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nyilván, csak ugye innen indultunk, ami nem a top szegmensről hanem az átlagról szólt...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11976) coco2 válasza Aciduzzu (#11966) üzenetére


coco2
őstag

Hallottad már azt valahol, hogy aki utoljára nevet, valószínűleg nem értette meg a viccet?

Ami meg a global projectjeidet illeti, a fake-hype eredetileg jenki találmány. 10 bill usd cég egyik napról a másikra lehúzza rolót, a részvényesek meg futnak a pénzük után, az az igazi "versenyképesség" :) Előtte csak a fizetett reklámok vannak, utólag meg bizonyára nagyon sokan foglalkoznak a szakmai részletekkel. Bizonyára.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#11977) coco2 válasza Aciduzzu (#11973) üzenetére


coco2
őstag

195

https://www.worldometers.info/geography/how-many-countries-are-there-in-the-world/

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#11978) Jahno válasza coco2 (#11977) üzenetére


Jahno
őstag

Én azon matekozom, hogy mi az amit minden országban be lehet vezetni.

(#11979) prozodus válasza coco2 (#11977) üzenetére


prozodus
őstag

Saját állításuk szt sem csak 195...

"Not in the list
Not included in this total count of 195 countries are: Taiwan - the United Nations considers it represented by the People's Republic of China. The Cook Islands and Niue, both states in free association with New Zealand which are members of several UN specialized agencies and have been recognized "full treaty-making capacity", but are neither member states nor non-member observer states. Dependencies (or dependent territories, dependent areas, dependencies) and Areas of Special Sovereignty (autonomous territories). Other countries recognized by the United Nations as not being self-governing."

Ezzel szemben: "A Földnek 7 kontinense és 260 legmagasabb szintű területi egysége van. A 260 területi egység közül: 193 független ország, 4 társult ország, 8 de facto ország, 1 nemzetközi terület (az Antarktisz), 3 vitatott államiságú terület, 51 pedig külbirtok (melyek közül 19 lakatlan)."

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#11980) Aciduzzu válasza coco2 (#11977) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Nem 195. Ehhez meg néhány “speciális” orszag is jön hozza.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#11981) coco2 válasza Jahno (#11978) üzenetére


coco2
őstag

Az országok direkt azért vannak, hogy elszigetelhetőek legyenek életmódban, törvényekben, gazdaságilag, stb. És akkor te pont a közös dolgokra hajtanál? Egész biztos nem fordítva ülsz a lovon? :)

De tessék pár példa. A halál egészen biztos. Azt első körben mindenhova bevezetheted. Második körben az adó, a nyomor, és a naivitás is elférnek, ha nem ellenzik túl sokan. Aztán van a kábítószer, fegyverek, prostitúció szentháromság, amit lelakkozhatsz kereszténységnek, vagy aminek akarod. A state-craft üzleteket emberéletben kötik, a matek nem fog kelleni hozzájuk. Boldog Karácsonyt :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#11982) denko


denko
senior tag

Sziasztok,

Felmérés képen érdekel hogy erre mennyit lehet kérni? [link]

950-1M beleférne?

Pár hónapon belül IT Sec területen tervezek felmérni megint a lehetőségeket, mert úgy érzem nem vagyok túlfizetve. IT engineering 5 év tapasztalat abból 2 év IT Security-vel. Vannak tapasztalatok hogy kb mi a reális bérsáv mostanság ezen a területen?

(#11983) MATEO6600


MATEO6600
őstag

BÚÉK!
Interjú vagy recruiterrel való beszélgetés esetén előjön a kérdés, hogy miért váltott az ember munkahelyet. A köcsög a főnök vagy a munkatársak nem egy okos válasz. Még ha ez is a helyzet.
Ilyenkor mi az, ami diplomatikus lenne? Ti mit feleltek ilyen helyzetben?

(#11984) Ursache válasza MATEO6600 (#11983) üzenetére


Ursache
senior tag

szerencsere nincs ket egyforma ceg. nyilvan hasonlosagok vannak, de miert kene mindenkivel egy hullamhosszon lenni? attol hogy 1 teambe nem illet bele emberunk (engedjuk el, hogy a team a kocsog), attol meg sok masik helyre beillik.

nem volt meg a kozos hang, mas nezetek alapjan akartuk a munkat vegezni, athelyezesre pedig nem volt lehetoseg.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#11985) section9 válasza denko (#11982) üzenetére


section9
őstag

Nem hiszem, szerintem erre a pozira nem fizetnek ennyit, en brutto 7-800-ra saccolnam. Hasonlo jellegu senior pozira kapott par honapja a volt kollegam egymillio bruttos ajanlatot.

Amugy IT Secre nem fogsz tol-ig savot kapni, mert kulonbozo teruletek kulonbozo berezest kapnak. Ha ertesz a cloudhoz vagy a fejleszteshez akkor sok penzt adnak, ha nem akkor kevesebbet. :)

(#11986) FLx válasza denko (#11982) üzenetére


FLx
addikt

Ez analyst pozi, ami kb. droidmelo semmi mas. Nezed valami feluleten a riasztasokat es neha kuldesz valakinek egy levelet, hogy piros lett a dashboard. Ez nem security, indiai betanitott munkasok szoktak csinalni minden cegnel kiszervezosbe. Nyilvan a Tata is masoknak tolja csak india helyett magyar droidokkal. Szerintem brutto 6-700 felett erre nem adnak, talan annyit se.

(#11987) FLx válasza MATEO6600 (#11983) üzenetére


FLx
addikt

Nem kell ezen nagyon porogni, nem passzolt neked a cegkultura es kesz.

(#11988) denko válasza section9 (#11985) üzenetére


denko
senior tag

Szia Köszi a választ,

Igen tisztában vagyok vele hogy sok Domain van szakmában. Analyst sose voltam és SIEM sem a kedvenc részem, unalmasnak találom.Fejlesztés távol áll tőlem. Inkább új security termékek implementációk(EDR,SDP,Talán IM) új Policyk meghatározása és bevezetése global szinten, dokumentációk gyártása.+ kis AWS amivel foglalkozom+egy kis management.

Ha kell bevállalom több managamementet is ha ez kell 1+os fizetéshez, ez reális mostanság?
Azt vettem észre megugrottak a fizuk év vége felé, talán kevesebb szakember lett, fene tudja.

(#11989) denko válasza FLx (#11986) üzenetére


denko
senior tag

Köszi, világos! Poziban scrum Master igény megzavart csak, gondoltam hátha ez valami fentebb még sima siemes állás.

(#11990) FLx válasza denko (#11988) üzenetére


FLx
addikt

Endpoint security halott ugy lesz lassan, ami jol fizet az a cloud security es devsecops. Ott vegtelenek a szamok, de ahhoz fejleszteni is kell tudni.

(#11991) VágniValó


VágniValó
addikt

"Nezed valami feluleten a riasztasokat es neha kuldesz valakinek egy levelet, hogy piros lett a dashboard."

Azért amit sarkítva leírtál, még SSC esetén is nevetséges lenne. Mondom ezt úgy, hogy életemben közöm nem volt a Tatához, és ha egy mód van rá nem is szeretném. De ha valaki 6-7 kilóért dashboardot monitoroz és spike esetén kiküld X csapatnak mailt, komolyan mondom akkor az egy életművész.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#11992) prozodus válasza VágniValó (#11991) üzenetére


prozodus
őstag

Nem IT-vonalon, de tobb ismeros is dolgozott a Tatanal. Hat... Rettento inkorrekt tarsasag...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#11993) Jhonny06 válasza VágniValó (#11991) üzenetére


Jhonny06
veterán

" De ha valaki 6-7 kilóért dashboardot monitoroz és spike esetén kiküld X csapatnak mailt, komolyan mondom akkor az egy életművész."

Már egy alap service desk melóért is fizetnek 500-at sok helyen..

(#11994) denko válasza FLx (#11990) üzenetére


denko
senior tag

Attol tartok én is hogy vagy a Cloud marad vagy management.Úgyanezt a tendeciát látom én is. De még van pár hónap energia befektetésnek hogy eldöntsem és jobban felkészüljek 1-ikből vagy másikból:)

(#11995) Aciduzzu válasza MATEO6600 (#11983) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Az igazat. A HR szakma ismeri az un. kompetencia vesztes fogalmat, azaz egyes keszsegek bizonyos szervezeti kulturaban deaktivalodnak, masok aktivalodnak a jelolteknel.

Magyarul, egy masik kornyezetben valakk lehet, hogy lenyegesen jobban, vagy kevesbe jol muzsikal, mint mashol.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#11996) section9 válasza denko (#11988) üzenetére


section9
őstag

Szerintem ket ev IT security tapasztalattal azert meg messze vagy a management vonaltol, viszont ha az AWS plusz scripteles megy alapszinten, akkor megkockaztatom, hogy siman felvennenek legtobb helyre cloud security-re. Haverom meselte, hogy naluk mar ket ev relevans tapasztalattal seniornak vettek fel embereket, negy-ot evvel meg principalnak, de ez ugye szigoruan cloud/devsecops/appsec.

Amit en latok, hogy erdemes egy minimalis szinten a compliance-be is belefolyni es lecsapni amikor a startupok mindenes security arcot keresnek. Ha normalis a ceg, ugy 2-3 ev alatt kigyurhatja magat security directornak az ember.

Amugy nagy valoszinuseggel mi is keresunk majd iden cloud security engineer-t. ;)

(#11997) bambano válasza MATEO6600 (#11983) üzenetére


bambano
titán

mondd nekik az aktuális recruiter bullshit kifejezést: nem volt match :)

ez a hsz 80%-ban jótanácsot tartalmaz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11998) denko válasza section9 (#11996) üzenetére


denko
senior tag

Köszi a hozzáoszlást! Valahogy ehhez hasonló elképzelés már volt/ van ..szintén, mivel sok X mindenhez kell érteni. Most ráfekszek most cissp-re, ezt követeli a haza, aztán lehet cloud-ra is ráfekszem nyáron.
Melyik cég ha nem titok, illetve mi a bérsáv lehet tudni nálatok? Mehet privátba is ha nem publikus.

[ Szerkesztve ]

(#11999) prozodus válasza bambano (#11997) üzenetére


prozodus
őstag

Melyik resze a 20%?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#12000) bambano válasza prozodus (#11999) üzenetére


bambano
titán

van egy unlimited nevű podcast a tecsőn és abban volt két munkaerőpiaccal foglalkozó rész. az ott szereplő fejvadász mondta ezt a kifejezést, hogy nincs match. tehát ez a része komoly. emlékeim szerint ebben volt: [link]

az, hogy pályázóként angol recruiter szlenggel dobálózz állásinterjún, abba azért beleláthatsz poént.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.