Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12851) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok!

Jövő félévben ha minden jól megy mechatronikai mérnökként végzek. (automatizálás specializáció).

Vidéken ezzel a végzettséggel milyen pozíciókra tudok pályázni, illetve mekkora a kereslet az automatizálási mérnökök iránt? (Elsősorban Szeged környéke és Békés megye lenne a cél.) :R

(#12852) Mercutio_ válasza szatomi30 (#12851) üzenetére


Mercutio_
félisten

Autóipari cégeknél néznék szét, akár gyakornoki/frissdiplomás programokat, az referenciának is jó lehet, ha mégse tetszene a dolog :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12853) opr válasza szatomi30 (#12851) üzenetére


opr
veterán

Kiváló lehetőségek vannak pl a Szeged melletti Domaszéktől bő 800 km-re, Münchenben. ;]

Bocs, muszáj volt, innentől troll off.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12854) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Morgan Stanley -ről tudna vki mesélni pár szóban?
Arra lennék kíváncsi, hogy az interjúztatás hogyan zajlik, hány körös, kell-e tesztet kitölteni, kikell kell beszélni az interjú során, angol mennyire fontos, stb.

Köszi előre is.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12855) dkaro válasza pvt.peter (#12854) üzenetére


dkaro
őstag

Milyen pozi? Én tudok mesélni

(#12856) pvt.peter válasza dkaro (#12855) üzenetére


pvt.peter
őstag

Egyelőre még csak keresgélés fázisban vagyok.
.NET fejlesztői pozíció érdekelne.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12857) Goose-T válasza pvt.peter (#12854) üzenetére


Goose-T
veterán

Elképesztő részletességgel belemennek a .NET szakmai rejtelmeibe, készülj fel elméleti tudásból. Példák: a dictionary, hash és láncolt listák közti kapcsolat; garbage collector és IDisposable; reference és value típusok. Addig kérdezgetnek, amíg meg nem fingatnak. Kösd fel a gatyát! :DDD

Szerk.: nekem nagyon ellenszenvesek voltak. Fura, hogy ilyen részletességgel kérték számon a .NET "motorháztető alatti" működését, viszont patternekről, SOLID-ról, clean code-ról, CI/CD-ről és társairól nem kérdezgettek.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12858) dkaro válasza pvt.peter (#12854) üzenetére


dkaro
őstag

Az interjú teljesen csapat függő. Általában 1-2 kör technikai. Az angol kell minden kommunikáció angolul megy.

(#12859) emvy válasza Goose-T (#12857) üzenetére


emvy
nagyúr

Mert azt mindenki tudja, egyebkent meg sokat nem is jelent.

En anno interjuztattam ott egy csomot, es igen, ha valakivel mar a .NET assemblyk metaadat-strukturajarol lehet beszelgetni, ott vilagos, hogy az illeto latott mar kozelrol ilyesmit. Ez nem szamonkeres, hanem arrol szol, hogy felmerjuk, hogy a jelentkezonek hol vannak a hatarai. Ha ranezesre latszik, h tudod a SOLID-ot, akkor miert toltsunk idot azzal, hogy elmondatom veled?

while (!sleep) sheep++;

(#12860) Goose-T válasza emvy (#12859) üzenetére


Goose-T
veterán

Rengeteg helyen interjúztam már, de csak ott voltak ilyen szőrszálhasogatóak. Ráadásul emlékeim szerint jópár évvel ezelőtt is ugyanez volt a gyakorlat, nem most interjúztam velük először. Mondjuk nem is tudom, minek jelentkeztem egyáltalán. :DDD Hátam közepére sem kívánok megint banki melót. Csak három és fél hónapja nem dolgozom a koronavírus miatt, és az asszony már rugdosott, hogy szerezzek munkát.

A lényeg az, hogy máshol mindig megadták azt a pénzt, amit a Morgan Stanley nem akart kifizetni nekem. Most is, már csak napok kérdése, és kezdem újra a munkát.

Egyébként egy régi barátom ott dolgozik, VP vagy mi a fene a jobb grade-je, és ő is panaszkodik, hogy nehezen találnak embert, és a meglévők is szállingóznak elfelé. Talán le kéne szállniuk a magas lóról.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12861) C3POW


C3POW
csendes újonc

Sziasztok. Az lenne a kérdésem mi szükséges vagy egyáltalán szükséges e vmilyen szakma vagy hogyan kerülhetnék be olyan csapatba céghez ahol hardverekkel foglalkoznak, tesztelnek, gépeket építenek. Ugyanis ez egy álmom hogy ilyennel foglalkozzak csak tanácstalan vagyok merre kéne elindulnom. Bocsánat ha butaságot kérdezek.
Előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#12862) dkaro válasza C3POW (#12861) üzenetére


dkaro
őstag

Hat szerintem ilyen meló már nem sok van, talán valami nagy cég floor supportja.

(#12863) Mercutio_ válasza C3POW (#12861) üzenetére


Mercutio_
félisten

merre kéne elindulnom
India, Kína....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12864) dkaro válasza dkaro (#12862) üzenetére


dkaro
őstag

Még az jutott eszembe, hogy keress valami kis vállalkozást akik szervizeléssel is foglalkoznak.

(#12865) opr válasza C3POW (#12861) üzenetére


opr
veterán

Ha hardware fejlesztésre gondolsz, akkor villamos, vagy gépészmérnöki diplomát célozz. Van olyan cég itthon is bőven akik valamilyen "gépet" fejlesztenek, ha gép alatt olyan dolgokat értünk, mint valami szerszám, vagy autóipari alkatrész vagy valami hasonló.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12866) kexksz válasza Goose-T (#12860) üzenetére


kexksz
addikt

"Egyébként egy régi barátom ott dolgozik, VP vagy mi a fene a jobb grade-je, és ő is panaszkodik, hogy nehezen találnak embert, és a meglévők is szállingóznak elfelé. Talán le kéne szállniuk a magas lóról."

Mi anno tobbszor probaltuk valahogy a vezetoseg tudtara adni, hogy ha nem fizet a ceg piaci ber felett (es mar nem fizet) akkor senki nem fog ide jonni, itt az MS nev nem bir olyan presztizzsel es nem is fizet annyit, mint NYC-ban vagy Londonban. Emberek annyit latnak, hogy banki munka legacy rendszerekkel ugyanannyi penzert amiert mashol kvazi greenfield is van (es igazuk is van). Az utanpotlast gyakorlatilag a grad program adja, ahova regen nagyon jo emberek jottek, most meg... hat mar nem, de az az 1-2 aki jo az el is megy 1-2 even belul. :)

[ Szerkesztve ]

(#12868) Vision válasza kexksz (#12866) üzenetére


Vision
veterán

Szerintem MS-nél a tökéletesen rugalmatlan munkaidő a legnagyobb gond. Fix 1 órás ebédszünet, este 6-ig bent kell lenni.

(#12869) emvy válasza Vision (#12868) üzenetére


emvy
nagyúr

Wut? Ez valami uj dolog? Kollega rendszeresen 1-re jart be, mert o 10-kor szeretett kelni, es utana meg altalaban elment uszni. Elo is leptettek gyorsan.

while (!sleep) sheep++;

(#12870) Jahno válasza emvy (#12869) üzenetére


Jahno
őstag

Eddig én is csak fix időkről hallottam.

(#12871) Vision válasza emvy (#12869) üzenetére


Vision
veterán

Ez 2015-ben volt. Amúgy a mondatod nem üti az enyémet, feltételezem, hogy a kolléga nem este 6-ig, hanem jóval tovább volt bent.

(#12872) dkaro válasza Vision (#12871) üzenetére


dkaro
őstag

Már nincs tavaly el lett törölve. Törzsidő van. Persze részleg függő.

(#12873) Vision válasza dkaro (#12872) üzenetére


Vision
veterán

És a törzsidő meddig tart? Mármint érted, NY 3-kor kezd el dolgozni, ha velük kell együtt melóznod, akkor nem léphetsz le mondjuk fél4-kor.

(#12874) dkaro válasza Vision (#12873) üzenetére


dkaro
őstag

10től 4ig van hivatalosan a törzsidő. Leléphetsz ha jól osztod be az idődet. Persze van olyan munkakör és olyan projekt aminél nem megoldható de technologyn általánosságban elmondható, hogy működik, szerintem.

(#12875) opr válasza dkaro (#12874) üzenetére


opr
veterán

10-4 az 6 ora a 8-bol. Nem mondanam epp rugalmasnak. Plane ha meg van kotelezo ebedszunet is.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12876) dkaro válasza opr (#12875) üzenetére


dkaro
őstag

Vmennyire rugalmas de én nem is azt írtam, hogy az, hanem, hogy már nincs fixen 9-18-ig és már csak 20p a kötelező ebédszünet.

(#12877) opr válasza dkaro (#12876) üzenetére


opr
veterán

Na, az ugy mar elviselheto lenne, ha cserebe az ilyen szintu rugalmatlansagert boven piaci ber felett fizetnenek.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12878) pvt.peter válasza Goose-T (#12857) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszönöm a választ, és neked is dkaro.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#12879) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok! Kért itt már valaki referenciát visszamenőleg? Megpályáztam egy munkát külföldön és kérnek referenciákat az utolsó 2 munkahelyemről. Ilyenem pedig sajnos sincs, csak munkáltatói igazolás, hogy mitől-meddig dolgoztam a cégnél. Nem tudom, hogy lehetne referenciát kérni egy cégtől, ahol 2 éve dolgoztam. Lehet már az akkori főnököm sem dolgozik ott, így picit most tanácstalan vagyok. Van valami tippetek?

(#12880) dkaro válasza dangerzone (#12879) üzenetére


dkaro
őstag

Nem csak kontaktot kérnek, hogy leinformálhassanak? Néhány cég csinál background checket felvétel előtt és ilyen x évre visszamenőleg megkeresik az előző munkáltatóidat.

(#12881) Jorus válasza dangerzone (#12879) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem szoktak írni volt beosztottjaim akár 4-8 év távlatából is, hogy szükségük van refefenciára, ajánlásra, és írjak nekik, illetve fel szokott merülni, hogy megadhatják-e az elérhetőségeimet ezzel kapcsolatban. Bár már nem az adott társaságnál dolgozom, el szokták fogadni, illetve volt, hogy felhívtak, hogy a volt kollégáról beszéljünk, nem volt nekik probléma, hogy már nem dolgozom annál a cégnél.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12882) opr válasza dangerzone (#12879) üzenetére


opr
veterán

Ha tartjatok a kapcsolatot, vagy egyaltalan konnyen fel tudod venni vele a kapcsolatot, akkor kerdezd meg, hogy vevo-e ilyenre, aztan ha igen, problem solved.
Ha nem, akkor altalaban semmi gond nincs azzal se, hogy megirod az uj cegnek, hogy mar a regi contact se dolgozik annal a cegnel, illetve elerni se sikerult, tehat max a HR-t tudod megadni, mint contact. Mindenki tudja, mire lehet szamitani a HR-tol, az altalanos tapasztalat az, hogy a HR-esek is tisztaban szoktak vele lenni, hogy minden (masik) HR-es hulye es hasznalhatatlan, nem szokott a dologbol problema lenni.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12883) bambano válasza dangerzone (#12879) üzenetére


bambano
titán

a referencia nem arról szól, hogy most mit csinál a volt főnököd, hanem arról, hogy akkor mit csináltatok együtt.
tehát az, hogy már a volt főnököd se dolgozik ott, érdektelen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12884) Jahno válasza bambano (#12883) üzenetére


Jahno
őstag

Jó és azt ki igazolja? Legtöbb cégnél erről másnak halvány lila főzés sincs. Vagy annyi sem.

(#12885) Mercutio_ válasza Jahno (#12884) üzenetére


Mercutio_
félisten

A volt főnököd :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12886) Jahno válasza Mercutio_ (#12885) üzenetére


Jahno
őstag

Előző helyem pld. kompletten nem is létezik, bezártuk a bótot, előtte lévőnél meg a főnökök sem, vagy a fél divízió. Bár most elgondolkoztam, hogy 15 évvel ezelőtt mikor először fel akartam mondani és az indián 1 órát sírt a telefonban azt most meg lehetne-e keresni, tudja-e egyáltalán ki vagyok és mi történt? Bár fele céget és részleget is nehéz lesz megtalálni ilyen-olyan módon. Vagy akkor jön a HRes személyi dosszié, amibe teljesen mások vannak írva, max. a kilépés körülményeiről valami ferdítés és kész?

(#12887) Mercutio_ válasza Jahno (#12886) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fizikailag attól még gondolom létezik az ember :DDD
Ha ilyen cégeknél dolgoznék összedobnám rendesen a LinkedIn profilom és azokat a kisebb/nagyobb főnököt akikkel olyan a viszonyom megkérném, hogy LinkedIn-en írjanak ajánlót az adott időszakról (van ilyen funkció, Jahno was my most motivated kolíg, ő húzta legmesszebb az utp-t, stb-stb :DDD )
Aztán cv/interjú esetén arra hivatkoznék.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12888) Jahno válasza Mercutio_ (#12887) üzenetére


Jahno
őstag

Létezhet, de ki találja meg és miképpen? És milyen fogalma van a világról? Mostani HResnek vagy bárkinek tuti nem. És jó eséllyel nem is nagyon motiváltak, hogy foglalkozzanak vele.

(#12889) Mercutio_ válasza Jahno (#12888) üzenetére


Mercutio_
félisten

Manapság a HR-es első útja FB/LinkeIn :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12890) Jahno válasza Mercutio_ (#12889) üzenetére


Jahno
őstag

Linked még néha okés, de aztán FBn főleg a szakmai utunkat szoktuk megosztani. Janem.

Mostani cégemnél meg meg lehetne találni, van főnök is, helyi erő. Többi már bonyolultabb. Aktuális HRes lehet azt mondaná jó arc vagyok és nyomtuk a kockaklubot a Borkuckóban :C Legyen ez előny vagy hátrány.

(#12891) Mercutio_ válasza Jahno (#12890) üzenetére


Mercutio_
félisten

FB-t csar arra írtam, hogy nem jut eszébe rákeresni a HR-esnek a jelentkezőre, nyilván nem ott fejtjük ki a szakmai múltunkat.

HR-est nem kell/érdemes bevonni, semmi releváns referenciát nem fog tudni rólad adni, ami az új helyet érdekli.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12892) kraftxld


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek a HR-esek mindig tudnak újat mutatni...
Megkeresnek, hogy hú mekkora lehetőség ilyen szagos email-es DevOps engineer (gondolom Exchange / O365-ös embert keresnek aki már látott PowerShell-t :D)
Korrektül válaszolok, hogy hát nemrég kezdtem az új helyen, nem igazán gondolkozok most váltáson egy darabig, de azért beszéljünk. Mondja meg a céget, bérsávot aztán társaloghatunk.

Válasz:
A Morgan Stanley-nél nyitott a lehetőség.
Hivatalos bérsávot sajnos nem tudok kiadni, esetleg abban tudna segíteni, hogy Önnek mi lenne az elképzelése?


És ne akadjak ki.....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12893) Jahno válasza kraftxld (#12892) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem ismerősétől most esett be valami devops féle. Ahogy ismerem ott fizetnek is :-) Átlökjem? Valamain1+ oldalas kiírás.

(#12894) kraftxld válasza Jahno (#12893) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell köszi, így is túl sok munkám van most.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12895) theuprising


theuprising
tag

Én is devops vonalon mozgok, de nagyon kíváncsi vagyok mik a nettó számok "máshol".
Ki mit ismer? Mennyit ajánlanak mostanság (BP-n)?
Akár kicsik, akár nagyok.

(#12896) Mercutio_ válasza theuprising (#12895) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ott a gond, hogy nem ugyanazt értik DevOps alatt különböző helyeken, innentől a bér önmagában semmit nem jelent :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12897) Jahno válasza Mercutio_ (#12896) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem a többi is, de ezt már emlegettem párszor.

(#12898) MadGame


MadGame
senior tag

Sziasztok!

Service Deskesként/Helpdeskesként keresnek munkát IT cégeknél. Németül dolgoztam az ITSH-nál, van egy felsőfokú C német nyelvvizsgám, de egy erősebb B2-es szinten beszélek, az infós nyelvben otthon vagyok. Egyetlen hátrányom, hogy az angolom szegényes, megértem, de nem beszélem úgy, mint a németet.
Sajnos emiatt nem tudok elhelyezkedni IT-s cégeknél ebben a poziban itt Pesten, mert mindenhol azt látom, hogy a belsős nyelv az angol.
Esetleg tudnátok ajánlani olyan céget, ahol inkább csak a németre koncentrálnak és az angol annyira nem befolyásolja a munkát? Nagyon szeretnék visszatérni ebbe a pozícióba.

Köszönöm előre is!

(#12899) VágniValó válasza MadGame (#12898) üzenetére


VágniValó
addikt

Aldi, Lidl, DHL

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#12900) arcsin


arcsin
senior tag

Csak jelezném mint kis mazsola, pályakezdő, február óta frissdiplomás hogy ma kaptam egy e-mailt, miszerint

"A vállalatunknál zajló belső mozgások miatt ennek a pozíciónak a betöltése egyelőre nem tartozik a prioritások közé, ezért átmeneti, ám egyelőre határozatlan ideig nem folytatjuk a kiválasztást."

Junior tanácsadó pozira meg valami folyamat menedzsmentre is jelentkeztem ehhez a céghez. Ez alapján nekem úgy jött le, hogy újra zárkóznak be a cégek, létszám stop meg minden. ÚJRA. :O

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.