Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#574) Batman2 válasza kutymorg (#573) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Lehet négy cellás belőle úgy is, hogy készítesz négy független áramkört, de úgy is, ahogy én terveztem, hogy az akkuk bevárják egymást, ezt egy logika biztosítja, mármint, hogy amelyik már megfelelelően kimerült, az abban az állapotban stabilizálódik. De ennek csak akkor látom értelmét, ha valami következik is utána, pl. töltés !
Én ezért terveztem így mert akkor mindegyik kisütött állapotban marad, ugyanazon a feszültségen, míg az utolsó is ki nem merül megfelelően, azután vált át csak töltésre.

Amúgy meg annyi cellásat készíthetsz belőle, ahány áramkört építesz egy panelra, vagy egy dobozba ! :)

A működése annyi lenne, hogy folyik a cella kimerítése a tranyón és a kisütő/terhelő ellenálláson keresztül, amíg a cella el nem éri a mgfelelő feszültséget, amit én 1.00V-ra állítottam be, stabil feszültségről táplálva !
Ekkor átbillen a komparátor és lekapcsolja a tranyót, de mivel a cella feszültsége hamar megint emelkedni kezd terheletlenül, így rövidesen megint bekapcsol és ezt csinálja egyre kisebb intervallumokkal és egyre nagyobb frekvenciával, amire képes a komparátor, ezzel stabilizálva a feszültséget az ellenállásos feszültségosztó csomópontjában mérhető és azzal beállított értékre.

A komparátor és a feszültségosztó tápfeszültsége lehet akár 3V is, csak akkor a feszültségosztó ellenállások értékeit is annak megfelelően kell megválasztani, de lényeg az, hogy stabil legyen, csak akkor megy rendesen az áramkör !

Üdv.:

[Szerkesztve]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.