Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) alph4 válasza stefanitsr (#13749) üzenetére


alph4
tag

3db fegyver volt, 1 mellény és azon kívül apróságok (védőfelszerelés stb.)
Ezért nem értettem hogy miért kéne még fizetni. :S

Még annyi hogy van az rendelésemnél egy ilyen:

package_no 132246000124??

ezzel tudnám elvileg megnézni merre van a csomag itt: http://www.dpd.com/hu ?

Mert nem találja csak azért.

(#13752) rainmen


rainmen
aktív tag

Na, megpróbálom röviden és velősen az AK-t leírni. :)
Kezdtem a hopkamra cserével és a gumi ellenőrzéssel. A rögzítő "C" profil kivétele után a cső szépen kicsúszott. A gumi meg benne maradt a kamrában. :Y Nem volt ám agyonkenve, á, dehogy. Nem is a tártól fújták tele szilikonnal. És nem értették, hogy miért csavarodik oldalra a BB. A hopgumi is féloldalasan volt benne, ráadásul ki is volt rongyolódva. Kapott egy 70-es Guardert, fekete H-lenyomóval, piros kamrával. Cső elejére két réteg zsugorcsövet, hogy ne lötyögjön a külsőben. Következett a GB. A motormagasságot az előző művész komolyan vette, ugyanis jól ráhagyott. A fogaskerekek minden részén volt zsír, kivéve az érintkező felületeket, úgy, mint tengelycsonk és fogak. Ennek (is) köszönhetően két csapágy megforgott a házban. Volt benne 5 hézagolólemez, ezért a bewel az oldalával koptatta a GB-t. A dugattyú vezetője teflonzsírral volt megkenve, hogy jól ragadjon. Valószínűleg a dugattyúfejen lévő "O"-gyűrű is kapott belőle, mivel a befogott hengerfejnél is beleesett a dugattyú a hengerbe. Eltartott egy ideig, mire kipucoltam mindent. A csapágyakat jobb híján pillanatragasztóval rögzítettem, majd beleraktam 8-10 hézagolólemezt, mire összeállt a hajtás. Kenés, jó kis hőálló zsírral, közben egy kis kapcsolótakarítás, kapott az is kenőanyagot, plusz szép fekete volt. Beledobtam egy Guarder SP100-t is. Összeraktam, teszt. Adagolt, jó a lőtáv, szórás minimális (csövet is kellett takarítani a sok szilikontól), hopuptól a BB csak felfelé megy, oldalra nem. Odaadtam a büszke tulajnak, hogy tesztelje. Első reakció próbalövés után: "Jé, egyenesen lő!". Szerintetek? Megvolt a saját fegyvere, de bérelt cuccokkal játszott ahelyett, hogy télen elhozta volna javításra. Poén: vasárnap odaadta, hétfőn jött mail: Mi van az AK-val? :W

(#13753) mykos válasza alph4 (#13751) üzenetére


mykos
aktív tag

Ne parázz, a csomagszám a szállítás megrendelésétől él. Amint a futár felveszi a raktárból a csomagodat a tracking élesedik és látni fogsz mindent. A mi cégünk is DPD-vel szállít, de gyakorlatilag mindegyik így csinálja.

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#13754) stefanitsr válasza rainmen (#13752) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Felétek darabszámra hézagolnak ? :D

Ha cyma volt, a kivett kamra érdekel. :)

(Boyiban érdemes cserélni a kamrát, cymák általában jók)

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#13755) BaKeSZ87 válasza stefanitsr (#13754) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Hogyhogy eladod a BAR-10-est?

(#13756) zalman90


zalman90
őstag

softairen árulnak egy kalash ak47 acél testet olcsón . ez kompatibilis más ak-val is?

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#13757) sowi válasza zalman90 (#13756) üzenetére


sowi
őstag

VFC kompatibilis AK-val igen

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#13758) stefanitsr válasza BaKeSZ87 (#13755) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Pár dolgot kiárulok, szeretnék még egy gopro 960-ast, meg egy marui gbb-t. Igazából majdnem mindegy melyiket viszik el.

Egyszer majd lehet építek még egy VSR-t vagy BAR10-est de azt laylax alapon...

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#13759) stefanitsr válasza zalman90 (#13756) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Kalash csak 74-est csinál...

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#13760) zalman90 válasza stefanitsr (#13759) üzenetére


zalman90
őstag

igen közben énis rájöttem :B :U

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#13761) stefanitsr válasza zalman90 (#13760) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Egyébként most hogy mondod, nem, van 105-öse, meg AKMS-e is. :B

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#13762) BaKeSZ87 válasza stefanitsr (#13758) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Hát remélem beválik nekem a Laylax szett. Azért is döntöttem a Laylax Zero Trigger mellett, hogy ne az elsütőszerkezet legyen a szűk keresztmetszet, mert akárhogy is, acél sear-ek ide, acél sear-ek oda, attól még kínai öntött spiáter van rögzítve két csavarral, és az ördög nem alszik.

(#13763) rainmen válasza stefanitsr (#13754) üzenetére


rainmen
aktív tag

Nem feltétlenül, de ugye hat csapágy van, illene minimum 6 hézagoló. Amiket eddig hézagoltam, azokba nem ment bele ennyi. :))
A kamra fekete, szerintem gyári cyma, ajánlat jöhet PM-ben. :D

(#13764) stefanitsr válasza rainmen (#13763) üzenetére


stefanitsr
senior tag

A hézagolás helyes menete:

0: kiveszed és kinyitod a boxot, de ez ugye értelemszerű. :D

1: Kiszedsz minden olyan dolgot a boxból ami a kerekekkel valamilyen szinten kapcsolatban lehet, pneumatikus rész, rugó, rugóvezető, v3 esetében a billentyű (a rugó nekihúzhatja a szektornak, zavaró), visszaforgásgátló.

2: Tisztára törlöd a box héj feleket, csapágyakat beteszed, majd a baloldali héjat a maradék alkatrésszel magad elé teszed. A Spur kerékről leveszel minden hézagolást, helyére teszed. Ha nem pörög szépen, tisztán, darálás nélkül és/vagy akad alá teszed a hézagoló szettedből a legvékonyabb alátétet (a szett ugye azért szett, mert 3-4 féle vastagságú alátét van benne). Iterálsz, növelve az alátétek számát és/vagy vastagságát, míg nem pörög szépen, de közben azt észben tartva dolgozol hogy a spur kerék ideális állapota minél közelebb van a lőirány szerinti baloldali box héjhoz. Amikor rendesen pörög, jöhet a következő lépés. :D

3: Előveszed a jobboldali box felet, összepasszintod, majd ellenőrzöd az oldalirányú játékát a spurnak. Teszel a tetejére alátétet, míg a játéka a minimálisra csökken (0,3-0,5mm) Miután ez megvan, összepasszintod a box feleket, legalább 2 csavarral összehúzod és ellenőrzöd, hogy nem szorul-e.

4: Előveszed a szektor kereket. Ráilleszted a spurra, és addig hézagolod kis lépcsőkben míg bizonyosan nem érintkeznek az oldalsó felületek, és nincs daráló hang ami erre utalna. Az ideális állapot az, mikor minél nagyobb felület érintkezik a fogakból, de már oldalirányú rejszolás nincs. Összeteszed a box feleket, felül is addig hézagolod kis léptekkel, míg az oldalirányú játék a fent említett értékre csökken. Ellenőrzöd az egészet összecsavarozva.

5: Előveszed a bevel kereket. Ezt ideálisan picit magasra hézagolod, hogy elegendő hely maradjon a motormagasság állításhoz, kis lépcsőkben ezt is.

6: minimális zsírt teszel a kerekek tengelyére és az érintkező felületekre.

7: Az összecsavarozott box felekkel ellenőrzöd, hogy az egész hóbelevanc szépen, minimális zajjal, szabadon pörög-e. Ha így van fojtathatod a többi szereléssel. :D
(boyi boxok szoktak olyan vackok lenni hogy pl csapágy csere után majdnem egy egész szett beléjük tolható, Cyma ebben pl jobb)

Szerk: Tehát, attól mert 6 csapágy van NEM TÖRVÉNYSZERŰ, hogy kell annyi hézagoló alátét, vagy elég annyi. Marui M14 boxba szinte abszolút nem ment hézagoló, annyira passzos volt...

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#13765) stefanitsr válasza rainmen (#13763) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Egyébként van egy egy órás videó arról, ahogy az alap karbantartást megcsinálom egy Cyma CM.045a-n, de mindjárt ide is linkelem jól.

Első rész - review

Második rész

Harmadik rész

Negyedik rész

Lefáradt rész kronókkal.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#13766) Hurkaleves válasza stefanitsr (#13764) üzenetére


Hurkaleves
őstag

én is így csinálom annyi különbséggel, hogy nem egyesével nézem a kerekeket hanem mindet beledobom és együtt nézem a kottyanást.
és a legvékonyabból is mindig rakok a spur alá, hogy ne közvetlen érintkezzen a csapággyal.

(#13767) sagvary


sagvary
aktív tag

Létezik Lüger vagy Parabellum Aisoft cucc?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#13768) sowi válasza sagvary (#13767) üzenetére


sowi
őstag

luger van

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#13769) sagvary válasza sowi (#13768) üzenetére


sagvary
aktív tag

Itthon is kapható?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#13770) stefanitsr válasza sagvary (#13769) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Láttam már itthon.

De a legtöbb kínai, hongkongi, japán, európai webshop a magyarokkal ellentétben pl el is küldi. :D

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#13771) zalman90


zalman90
őstag

ez bele megy m4 be ? :DDD link

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#13772) stefanitsr válasza zalman90 (#13771) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Ez a legtöbb féle airsoft aeg m4-be belement a magpul tárak közül amikhez eddig szerencsém volt.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#13773) zalman90 válasza stefanitsr (#13772) üzenetére


zalman90
őstag

köszz a választ :R

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#13774) szbalogh


szbalogh
őstag

3 órán keresztül szereltem az új reddotomat :O
Azt hittem gyenge elem van benne de újjal se volt elég erős a pötty. A ledre egy nagyon vékony alufóliát ragasztottak amin egy icipici lyuk van, ami ezen átjön fény az tükröződik a lencsén. Nos a lyuk nem pont a led fénylő része fölé volt pozícionálva ezért csak nagyon halvány pöttyöt lehetett látni.
Sikerült megmókolni, igaz most nem 3 moa hanem kicsit több :DDD
Amúgy nagyon jól lehet vele célozni, jól használható célzó. Messze kényelmesebb, mint az 1x30-as konzerv.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#13775) rainmen válasza stefanitsr (#13765) üzenetére


rainmen
aktív tag

Kösz a segédletet. Bár nekem az 5 tizedes játék tengelyirányba sok. :P
A 6 db hézagolót azért írtam mert csapágyanként minimum egyet berakok, hogy ne érjen a csapágyhoz/box falához a fogaskerék tengelye.

(#13776) stefanitsr válasza rainmen (#13775) üzenetére


stefanitsr
senior tag

XYZ box esetén (Pl marui m14) már szorulhatnak is a kerekek tőle...

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#13777) alph4


alph4
tag

Ma meghozták többek közt az én fegyveremet is, felraktam egy 8 órára tölteni (Nimh, 1200mah 8.4V a töltő 220V) gondolom az az időtartam jó, ha jól számoltam.
Annyi kérdésem lenne most ezzel a kapcsolatosan hogy a töltőn a piros pötty kialszik ha fel van töltve teljesen?
Illetve hogy feltöltve tényleg a hűtőbe kell rakni/tárolni?

(#13778) BaKeSZ87 válasza alph4 (#13777) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Nem alszik ki.
A gyári NiMH akkukat a kukában kell tárolni. LiPo-t kell venni.

(#13779) zalman90 válasza BaKeSZ87 (#13778) üzenetére


zalman90
őstag

:F

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#13780) szbalogh válasza alph4 (#13777) üzenetére


szbalogh
őstag

Nem alszik ki.
Ha elkezd melegedni az akksi akkor van kész.
A többit meg Bakesz elmondta :DDD

Nick: HE_Storm

(#13781) zalman90 válasza szbalogh (#13780) üzenetére


zalman90
őstag

én gyári ni-mh -t használok

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#13782) rainmen válasza zalman90 (#13781) üzenetére


rainmen
aktív tag

Nyugi, azt is lehet használni, csak felvágnak a LiPo-val... :D

Szerk.: használ elemet, akkut pedig a használtelem-gyűjtőbe teszünk, nem a kukába. :P

stefanitsr: Ámen. ;)

[ Szerkesztve ]

(#13783) szbalogh válasza zalman90 (#13781) üzenetére


szbalogh
őstag

Nekem is van, mindig viszem magammal. Kell a súlytöbblet, mert különben nem fáradok ki eléggé :DDD

Nick: HE_Storm

(#13784) BaKeSZ87 válasza zalman90 (#13779) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Automata töltő kell hozzá mindenképp, hogy ne nyírd ki. Olyan töltőt már nem érdemes venni, ami nem tölt LiPo-t.
2.400 Ft-ért rendeltem most 20C-s 11.1V-os 2200mAh-s LiPo-t, az előző ugyan ilyen akkum 2.100 Ft-ból jött be (olcsóbb volt a dollár).
Nem érdemes szerintem NiXX akkumulátorokkal szívni. Más volt évekkel ez előtt mikor nem volt más, de most már van kisebb, olcsóbb, könnyebb, nagyobb teljesítményű alternatíva.

(#13785) zalman90 válasza BaKeSZ87 (#13784) üzenetére


zalman90
őstag

b*zki ilyen olcsó a lipo ?? akkor szerintem váltok rá énis .... honann rendeltél ? post meg ilyesmi mennyi volt?

meg kell ujra kábelezés?

mellesleg én automata töltővel töltöm a ni-xx et :DDD

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#13786) stefanitsr válasza zalman90 (#13785) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Az olcsó lipok nem jók minden puskába, jellemzően csak a teli tusos, tusban akku aegekbe rakhatóak bele.

A speckó, airsoft célra szánt akkuk azért ennél drágábbak. Itt érezhetően előny az akinek pl a modellezők által is használt tégla akkuk beférnek a puskájukba. Persze marad pl a peq boxos megoldás is, de számomra pl az kedvezőtlenül befolyásolja a fegyver egyensúlyát.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#13787) BaKeSZ87 válasza zalman90 (#13785) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

De az automata töltő nem gyári tartozék ;)

(#13788) zalman90 válasza stefanitsr (#13786) üzenetére


zalman90
őstag

mivel nekem crane stock akksi kellene , és a peq box nem tetszik , maradna az akksi ki vezetékelése a tusra 1 akksi tartóhoz

BaKeSZ87: ;)

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#13789) szbalogh


szbalogh
őstag

Elkészült :DDD

Nick: HE_Storm

(#13790) zalman90 válasza szbalogh (#13789) üzenetére


zalman90
őstag

xDDDD

"Raktam a dobozból kivett puskámra egy reddotot és betekertem egy zöld ronggyal, tapsoljatok meg."

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#13791) stefanitsr


stefanitsr
senior tag

Nahm, Orlandó regelt softairre. :D

Kötünk fogadásokat mikor kerül összetűzésbe shitmannel ? :D

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#13792) BaKeSZ87 válasza stefanitsr (#13791) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Remélem minél hamarabb :D
Nem mondod, hogy már elkelt a BAR-10!

Laylax Zero Trigger:
2011.05.13 07:18 Budapest 1005 Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
Alig várom, hogy kézhez kapjam :)

(#13793) sowi válasza stefanitsr (#13791) üzenetére


sowi
őstag

kurva gyorsan bannolni fogjak, ha elkezdi azt amit a 6mm-en :)

latom a modi neked is nagy kedvenced :D

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#13794) stefanitsr válasza sowi (#13793) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Először törölt egy hirdetést, amiben egy grippod volt, mert hogy a képen amit beszúrtam, ott volt egy scar és mondtam hogy ennyiért kérhető mellé tartozékként, és beleírta pirossal (utólag privátban bevágva láttam a szerkesztést, valós hirdetés törölve volt akkor már), hogy "mindent hirdess a maga helyén vagy valami ilyesmi", én meg "nem reagáltam".

Milyen gyakran szoktátok ti elolvasni az ilyen filléres dolgok hirdetéseit ?

Ok, törölte. Visszaraktam ugyanoda, csak kivettem az árakat a scarról. Na akkor már ugye a grippod, ami nem más mint egy markolat és egy villaláb együttese, hirtelen nem fért bele a "célzást segítő eszközök" témakörbe. ZOMG. :D Éljen a következetesség. De még nincs vége.

Ok, betettem az egyébbe, odaírtam hogy "markolat és villaláb, ami villalábként CÉLZÁST segítő eszköz" kaptam egy WARNt, mert hogy "moderátornak nem beszélünk vissza".

Innentől kezdve éreztem hogy bármi kapaszkodót adnék neki, csak etetném vele a különös erőfitogtató kényszerét, ezért úgy döntöttem hogy nem etetem ezt a különös trollfajzatot, így aztán úgy raktam vissza a hirdetést amibe már semmiképp nem lehet belekötni.

Természetesen mindezt pénteken délután majd szombat reggel... Erre kellene ennek a gyökérnek azt mondanom, hogy "muthafucka, get a life ? " :D

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#13795) sowi válasza stefanitsr (#13794) üzenetére


sowi
őstag

jah, van baja a csavonak....mas is mondta, hogy az elo faba is belekot mar lassan

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#13796) Kornel213


Kornel213
tag

Sziasztok!
Az M4 S-systemem valamiért nem működik, amikor meghúzom az elsütőbillentyűt a motor beakad nem húzza fel a GB-t (minden állásban próbálgattam sehogy se húzta fel), aksi tuti hogy jó! (3800mA-s Ni-mh) A motort kivettem az is megy normálisan, nyílván a gearboxban lesz a hiba.
Kb fél éve vagy több ugyanez volt a hibája, akkor motor hiba volt... Most egy alap JG motor van benne.

Mi lehet a gond? :F Természetesen kivan hézagolva és zsírozva van.

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#13797) zalman90 válasza Kornel213 (#13796) üzenetére


zalman90
őstag

ezt csinálja?

mellesleg nem a gb-t húzza fel hanem a rugót :DDD

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#13798) Kornel213 válasza zalman90 (#13797) üzenetére


Kornel213
tag

Igen ezt

Igaz :D

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#13799) zalman90 válasza Kornel213 (#13798) üzenetére


zalman90
őstag

én azt csináltam , ki szedtem a motort , megforditottam bekötést , ujra probáltam (nemvolt jó)
utána vissza cseréltem eredeti hejzetbe és jó lett

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#13800) Kornel213 válasza zalman90 (#13799) üzenetére


Kornel213
tag

Ez fura...Mindenesetre 1 próbát nekem is megér :)) és utána normálisan működött? Nem csinálta megint ezt?

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.