Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Hello!

Lenne egy szerelési problémám és remélem, hogy valaki megmondja nekem a tuti megoldást. Volna nékem egy M4A1-em, V2-es gearboxxal. Régebben volt olyan problémája, hogy néha, nagyon ritkán beragadt az egyes lövés. Ekkor át kellett váltani sorozatlövésbe, akkor lőni egy-kettőt, és megjavult. De ez már a múlté, igazából csak azért írom le, hogy hátha van valami összefüggés a mostani problémával.

Lényeg az, hogy elérkezett az ideje egy gearbox test cserének. Vettem is egy tökéletes darabot, méretek stimmelnek, minden pöpec. Az alkatrészeket a régiből átvarázsoltam az újba. Hézagolás megvolt, zsírozással egybekötve, a dugattyú tömítéséhez nem nyúltam. A házon kívül, mást nem cseréltem, minden remek állapotban van. A fogaskerekek épek, a vezetékek sértetlenek, stb. A cuccot összeraktam, és itt jön egy lényeges rész: Elsül. Tehát a gearboxxal probléma nem sok lehet, mert képes arra, amire kitalálták.

A fegyver többi részét is összeapplikáltam, de a probléma abban merül ki, hogy nem működik. Hallom, ahogy a motor probálja meghajtani a cuccot, de egyszerűen képtelen rá. A motor önmagában működőképesnek bizonyult, az aksit is feltöltöttem. Egyszer sikerült a próbálkozás során kiégetni a biztosítékot, azt cseréltem.

Párszor szétszedtem, újra összeraktam, hibát nem találtam. Sőt! Legutóbb mikor összeraktam, lőtt. Úgy ahogy kell. Egyes lövés is szépen ment, bár kicsit lassúnak tűnt, de lehet rosszul éreztem. A sorozatlövés is szépen rotált, bár az is mintha lassabb lett volna. Aztán kivettem az aksit, letettem a fegyót, és elégedetten nyugtáztam a napot. Reggel, ki jól végezte dolgát, próbáltam volna ki ismét a fegyót, de a hiba újra előállt(pedig csak állt a fegyó). Nem lő. Erőlködik, de képtelen az elsütésre. Most megint felraktam tölteni az aksit, hátha, de nem hiszem, hogy eredményt hoz.

Legtöbbször ott hal meg a dolog, hogy elkezdi felhúzni a rugót, majd félúton/háromnegyedúton megáll, és onnantól már sehova sem tovább.

Kérdem én: Mi a bánat baja van a fegyvernek?

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#10652) mityku válasza stefanitsr (#10649) üzenetére


mityku
aktív tag

LOL kategória vagy sem! De jobb a békesség, inkább egy csapatban mint ellenfelként! :DD

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#10653) stefanitsr válasza Hasek (#10651) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Eh, választ akartam írni azt privát lett:

De akkor ide is:

Apróra szétszedés, kerekek behézagolása a nagykönyv szerint, egyenkénti ellenőrzése melyik szorul, összecsavarozott gearboxxal. A végén mindhárom kerékkel ugyanez. Nem szorulhatnak egymáson.

A másik, CA boxban pl a boyiból kivett dugattyútest szorul a síneken, de sajna más alkatrésznél is előfordulhat szorulás, de azok nem box "szorulást" idéznek elő, hanem pl a visszaforgásgátló nemműködését vagy az egyeslövés alkatrész nemműködését.

De egyszerűbb elvinni egy hozzáértőnek, nézze meg akár úgy hogy te is látod, mit csinál és mi a hiba.

Az egyes lövésnél felakadó tűzkapcsoló általános aeg tulajdonság. Mondhatni nem bug, hanem feature.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10654) rainmen válasza Hasek (#10651) üzenetére


rainmen
aktív tag

Nekem múltkor a következő volt a probléma, igaz V3-mal. Markolat nélkül működik, feltett markolattal is, felcsavarozva nem. Csavar kicsavar, semmi, markolat levesz, talán. Pár fel-leszerelést követően rájöttem, hogy a sarun magas a forrasztás , amire még rájött a zsugorcső és a felcsavarozott markolat elnyomta oldalra a motort. Persze úgy, hogy megszűnt a foghézag. Véletlenül se az ellenkező irányba. :(((
Fölös forraszón eltávolítás, új zsugorcső és lám: működik. :C

(#10655) szbalogh


szbalogh
őstag

Nektek se jön be a BBDepo?

Nick: HE_Storm

(#10656) stefanitsr válasza szbalogh (#10655) üzenetére


stefanitsr
senior tag

De, nekem ok.

http://bbdepo.com/

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10657) szbalogh válasza stefanitsr (#10656) üzenetére


szbalogh
őstag

Ja már nálam is okés :B

A 7.4 Lipo 8.4V NiMH-val vagy 9.6V-ossal egyenlő a rof-ot tekintve?

Nick: HE_Storm

(#10658) szbalogh válasza szbalogh (#10657) üzenetére


szbalogh
őstag

ÁÁ megtaláltam :B

De egy másik kérdés.. a CA motorok jók?

Nick: HE_Storm

(#10659) stefanitsr válasza szbalogh (#10657) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Háttő.

Ha elkezdenéd mérni, de nem is muszájos mérned, mert ezek elég lassúak fülre is, akkor valahol a 8,4v mini körül teljesítene, de ez azért elég ütősen függ attól is, hogy mekkora kapacitású és C értékű a vizsgált 7,4v és milyen paraméterekkel rendelkezik a 8,4v vagy 9,6v amihez viszonyítani akarod.

Nekem az egyik kedvenc lipom egy mystery fantázianevű 30c-s 7,4v 2800-as jószág. Valahová egy jó 8,4v nagy akku környékére pozícionálnám, de ugye a brutál áram leadási képesség miatt a működése kismértékben eltér. Jó motorral az egyeslövés gyakorlatilag instant (nemhiába 30x 2,8A közel 90A-t tud folyamatosan leadni, rövid ideig még durvább), viszont a rof egy bolhányit lustább. Ezzel az akkuval és egy jó motorral tehát egyszerre van jó gyors egyeslövés, és kissé lassúcskább, realisztikusabb rof.

Alap gyári motorral, és kisebb kapacítású vagy terhelhetőségű lipoval hasonló a helyzet, de alap gyenge kínai motorokkal általában nem adnak a 7,4v akkuk elsöprő élményt, oda érdemes inkább a 11,1v lipot vagy még inkább valamelyik lifepo4-et választani ha van hozzá töltőd.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10660) stefanitsr válasza szbalogh (#10658) üzenetére


stefanitsr
senior tag

A CA alapmotorok inkább high speed motorok, tehát egy erőteljesebb akkuval elég lendületesen dolgoznak, de a trigger response során lassabbak és sorozatnál is érezhető a "gyorsulás".

Én a nagy nyomatékú motorokat kedvelem inkább.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10661) szbalogh válasza stefanitsr (#10660) üzenetére


szbalogh
őstag

Ezt a hosszúnyakút nézem amit softair-en hirdetnek. 900-as rofot írt M4-ben 7.4 lipoval. PDW-be megveszem akkor.
Köszi az infókat :R

Nick: HE_Storm

(#10662) #40835072


#40835072
törölt tag

Sziasztok!

Ismerősöm is szeretne airsoftozni és egy kezdő fegyvert 20-25 körül venne!

Ak-47 et néztem nek és abból melyik fajtát? vagy valami AK kéne neki minél olcsóbban!

Mit ajánlotok?

(#10663) rainmen válasza #40835072 (#10662) üzenetére


rainmen
aktív tag

Egy cm.028-as pl. Normál, nem BAX-os hopuppal.

(#10664) stefanitsr válasza #40835072 (#10662) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Ez nagyon tuti ennyiért, szánja rá a plusz lóvét és igen jól jár...

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10665) Kornel213


Kornel213
tag

Nem tudom olvastátok-e [link] :(((

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#10666) #40835072 válasza stefanitsr (#10664) üzenetére


#40835072
törölt tag

ettől vettem a hamisítvány ACM G36C t -.-"

így is megvegye?:D

(#10667) stefanitsr válasza #40835072 (#10666) üzenetére


stefanitsr
senior tag

A CM.040 egy CM.040 szvsz nagyon nem lehet hamisítgatni, ez látszik a képeken.

Acél tokos jószág jóféle belsőségekkel, neodímium mágneses motorral.

Vigyél magaddal mágnest meg egy nagy kulccsomót. Ha a mágnes fogja a tokját (= test), királyság van, ha a markolatra rácuppantja a motor a kulccsomót már hozzátok is.

Aki meg G36-ért pénzt ad megérdemli önmagát. :DDD

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10668) szbalogh


szbalogh
őstag

Nekiugrottam a fémcsapágybeszerelésnek és valami nagyon nem kóser. Kicsit szorulnak de kis villáslulcsal bekocogtattam miután 6-os fúróval kézzel kicsit megreszelgettem a lyukakat. A gondom a bewel gear-el van. Vagy az ottani csapágyakkal. Magában szépen forog. A spur is szépen forog magában. De ha össze van téve a kettő akkor akadnak. Kosz nincsen benne mert hígítóval leáztattam mindegyik kereket és kipucoltam a csapágyak helyét is. Szerintem közelebb kerülhetett a két kerék tengelye és megszorulnak :F
Ha a bewel alá visszateszem a műanyag csapágyakat akkor mint az álom úgy forog mind a három kerék. Hagyjam így vagy kipróbáljak még valamit? Ötletetek van hogy mit lehetne még csinálni?

Nick: HE_Storm

(#10669) rainmen válasza szbalogh (#10668) üzenetére


rainmen
aktív tag

A fém csapágy nem biztos, hogy központos. Bár ilyennel még nem találkozott apám fia. :F
Próbáld meg forgatni a házban a csapágyat, hátha...

(#10670) szbalogh válasza Kornel213 (#10665) üzenetére


szbalogh
őstag

Nem hallottam róla de nagyon sajnálatos dolog. Remélem jól "megtanítják" azt a kis senkit.
A végén van egy kis reklám legalább az airsoftról :B
Volt most egy másik eset is. Egy nőt lőtt összevissza pisztollyal a volt barátja.
Akitől a pdw-t vettem tele volt a szobája airsoft fegyókkal. Csak 16 éves. Az egyik airsoft boltban vette MKH kártyával a stukkereit. Vajon hogy adhatták el neki?
Attól tartok hogy nálunk is megjelennek nemsokára a narancsszínű kpakocskák :(((

Nick: HE_Storm

(#10671) szbalogh válasza rainmen (#10669) üzenetére


szbalogh
őstag

Ja, meg amióta kicseréltem a hopgumit nem lövi át a sörösdobozt az AK :(((

Nick: HE_Storm

(#10672) rainmen válasza szbalogh (#10671) üzenetére


rainmen
aktív tag

Ami azt jelenti, hogy csökkent az ereje. Erre gondoltál? Ha hiszünk a lenyomóval kapcsolatban stefanitsr-nek - és miért ne hinnénk -, akkor lefogja a BB-t a hopupgumi. Ha azt azóta kicserélted és már nem tekeri az egekbe a BB-t a hopup, akkor valami tömítési hiba lesz. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#10673) stefanitsr válasza rainmen (#10672) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Le is foghatja a lenyomó + lehet hopgumi cserével tömítési hiba is. Sajna van úgy hogy adott hopup gumi típust nem szereti az adott fegyver, bár ez legkevésbé az AK-kra jellemző.

pl van úgy hogy a gyári hopup gumi vastagabb, ajka kicsit nagyobb mint a marui kompatibiliseké, pl boyiban. Ha nem megfelelő jószágra cseréled, akkor pl boyiknál ~100 fps úgy el tud menni nyaralni hogy nem hiszel a szemednek aztán a kronónak, csak sokadik lövésre és sokadik mérésre, és végül a haverok tanácsaira hallgatva veszel bele egy cyma/element ak kamrát. Azzal visszajon a 100 fps...

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10674) rainmen válasza stefanitsr (#10673) üzenetére


rainmen
aktív tag

cm.031 AK-ba lett berakva kék madbull gumi. Én beraktam egy vékony "O"-gyűrűt a GB és a hopup-ház közé, jobb a békesség alapon. :))
Itt lehet, hogy pont az hiányzik.

(#10675) stefanitsr válasza rainmen (#10674) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Ezzel mondjuk elérhetted azt hogy valamelyest előrébb került a hopup kamra, bár AK-nál elvileg az hozzá van csavarozva a front szetthez vagy egy műanyagtömb tolja a boxnak, tehát annyira nem jelentős ez a távolság.

A tömítés lényeges része - ha a nózi jó, és a többi tömítés is jó (ezek aránylag egyszerűen leellenőrizhetőek) - a nózi és a hopup gumi hátsó fele, "ajka" között van. Mivel a nózi hossza adott, az ideális tömítés adott, kívánatosan pontosan beállított és azon a távon tartott hopkamra-box távolságnál van. Ha valami miatt ez a távolság nagyobb mint az ideális akkor szökik közte a levegő ha kisebb, akkor abból adagolási parák adódhatnak.

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10676) rainmen válasza stefanitsr (#10675) üzenetére


rainmen
aktív tag

Marui rendszerű, tehát a távolság fix. Viszont valamelyik M-széria Element kamrájánál láttam "O"-gyűrűt a GB-be bemenő részen. Gondoltam itt sem árt, az előagyat kamrástul mindenestül jól rányomtam a GB-re és úgy rögzítettem az alsó 4 csavarral. Túltolni, rátolni a kabátra (GB-re) nem tudtam ( Legényanya :D ), viszont nem tudott a nózitól "visszafele" szökni a levegő. Lehet, hogy nem ér semmit, de legalább helyreállt a lelki békém, minden tömítve. :C

(#10677) #40835072 válasza stefanitsr (#10667) üzenetére


#40835072
törölt tag

rendben szólok neki!

a g36c vel mi a bajod? :F

(#10678) szbalogh válasza rainmen (#10669) üzenetére


szbalogh
őstag

Hehe, felcseréltem a bewel két csapágyát és megoldódott a probléma :DDD
Gyorsan hozzáfogtam a motort és pöpecül megy.
Annyira azért nem vészes az fps csökkenés. Kilyukasztja a kimeneti oldalt is csak nem megy át rajta. Valószínűleg az lehet a baj hogy a madbull gumi belül tágabb... kicsit lötyög a csövön. Szerintem alá fogok tenni teflont mert ha fölé teszek lenyomja a kamra amikor belehúzom.
Ezt a gb-kamra tömítést kipróbálom. 0.5-1.0 mm rés lehetett ott ha jól emlékszem
A rugót is meghúztam kicsit 16cm-ről 18-ra :DDD

Már a sokadik lenyomót próbálom... azóta kislányom xilofonkalapácsából is csináltam csak az is vastag kicsit. Most épp drótszigetelés van benne :DDD de jó a fültisztító pálcika is :DDD

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#10679) stefanitsr válasza #40835072 (#10677) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Tűzkapcsoló szerkezet sajátosságai, törésre való hajlama, elvesző tűzváltó karok, jg-tm és ki tudja még melyiknél hopup kamra rögzítő bajonett törése, ezzel elmenő adagolás, jg-nél elég gyenge anyagválasztás a tokon CA-nál hopkamra válogatja a gumit és egyébk gondjai is vannak. Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Ugye sokan azért vesznek érdekes és egzotikus replikákat, merthogy m4 meg ak van minden játékon mindenkinél. :D Ez nem véletlen ! A többinek többé-kevésbé van valami krahája ami miatt minimum kompromisszumos vele az élet és a játék.

Nekem eddig az abszolút véglet az army és a g&g L85-ök voltak...

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10680) #40835072 válasza stefanitsr (#10679) üzenetére


#40835072
törölt tag

azt mondtátok hogy az m4ek sz..ok! :F

(#10681) szbalogh válasza stefanitsr (#10679) üzenetére


szbalogh
őstag

Melyik véglet? :DDD

Nick: HE_Storm

(#10682) rainmen válasza szbalogh (#10678) üzenetére


rainmen
aktív tag

Ha aláraksz teflont, akkor szépen felfújatod a gumit. Felülről tedd rá, de csak a lenyomótól előrefelé, hogy ne kontárkodjon bele semmibe. Ha úgy érzed, kicsit sok mikor húzod rá a kamrát akkor fújjál rá kis szilikon. És figyelj rá, ne csavarodjon meg a gumi.

Nem szép dolog a gyerek játékát tönkretenni azért, hogy nekünk jó legyen!!! :P

(#10683) stefanitsr válasza szbalogh (#10681) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Ezek jellemzően azok a cuccok amik alaphangon 1 játékot sem tudnak végigcsinálni. :D

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10684) szbalogh


szbalogh
őstag

Összeraktam a rendszert, nagyon pöpec lett :DDD
Egy kis szilikonlajjal tényleg felment a hopupkamra a csőre :R
Meg a kamra-gb között is kapott a kamra egy kis teflont+szilikonzsírt.
Végeredményben ugyanolyan pontatlan maradt de most átlövi a dobozt.
És a lelkem is megnyugodott hogy sokáig elég lesz a csapágyazás :DDD

Jöhet az mp5

Nick: HE_Storm

(#10685) stefanitsr válasza szbalogh (#10684) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Ha összevissza zsírzod meg kened, akkor bizony a pontatlanság is örök marad. :D

A levegős részbe ne tégy kencét. Ha nem tudod mit miért kensz, akkor inkább maradjon száraz az egész ! A hopup gumira és csőbe jutó kenőanyag legyen az szilikonzsír, vagy olaj, vagy akármilyen zsír azonnal alaphangon agyonvágja a hophatás konzisztenciáját ! (És itt még nem értekeztünk a szilikonzsír és a por szerelméről, a por meg mindig ott van mindenhol...)

Aki azt mondja hogy egy aeget szilikonozni kell, azt ott helyben agyon kell ütni. Kb 99% esélyed van rá, hogy a szilikonozással agyonvágod a pontosságot és a szórást. Szilikont egy esetben és egy helyen kell alkalmazni ha a gumi nagyon nagyon nem akar belemenni a kamrába, akkor a KÜLSŐ felületét lágyan meg kell vele fújni, vagy kenni. Ha belekerül akkor megette a fene.

Volt egykét olyan eset, hogy a fejem fogtam. A srác játék előtt belenyomott a hopkamrába a tárfészek felől annyi szilikont egy black eagle m6-ba, hogy a csövön fojt ki. Kicsivel utána mondtam hogy nincs hophatás - aszongya a csóka, ja szar a gumi. Aha... A szilikonnak semmi köze nincs az egészhez... :)

De volt olyan hogy a másik csóka valami piros kenőzsírt kent a hengerbe annak az oldalán vágott nyíláson keresztül (ak beta háromnegyedes henger). Persze ahogy a hengerben levő levegő, a zsír is szépen bedolgozódik a hopkamrába, ezért javasolt MINIMÁLIS, vagy semmliyen kenést tenni a levegős részbe, vagy olyan helyre ami bejuthat a levegős részbe.

Ha bemegy akkor egyrészt megnő a szórás, másrészt lanyhul a hophatás, ami cumicecil, mert az ember egyre jobban és jobban ráhúzza a hopot. Ezzel veszít az fps-ből, rosszabb esetben pl h lenyomóval meg beszorul a BB, vagy szakad a gumi és azért szorul a bb.

Ha szorul a BB akkor légpárna marad a dugattyú előtt és nem megy eléggé előre a dugó, viszont a szektor sorozatban forog tovább... Alap mechanizmus, az ember ilyenkor húzza és húzza, hogy a cucc "kidolgozza" a beszorult BB-t. Persze, ilyenkor az a felelős az egészért, aki szerelte a puskát... Mikor látom hogy valaki ilyent művel, felemlegetem élete legnagyobb tockosát. :DDD

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10686) szbalogh válasza stefanitsr (#10685) üzenetére


szbalogh
őstag

Jók és viccesek a sztorik :DDD
Azért tudom hol a határ. Csak kívül olajoztam. A zsír meg nem jön ki olyan könnyen. Múltkor egy vékony filmnyit kentem a nózi alá és még most is ott van és tömít.
A Glocknál még belefutottam az olajos gumi hibába de az is elmúlt ~30 lövés után és kikopott a felesleg. Már figyelek erre :B
Holnap mérek egy szórást pontosan lőlapra. Lehet hogy nem is számít pontatlannak az amit látok :DDD majd befotózom és megmondjátok.

Közben arra gondoltam hogy megpróbálom áttekercselni a pdw motorját. Pont van itt egy kis 0.71-es huzal még egy generátoráttekercselésből :DDD

Nick: HE_Storm

(#10687) rainmen


rainmen
aktív tag

Kap egy piros pontot, aki megmondja, hogy mi látható a képen. Esetleg a mihez is jó lesz. Íme a kép:

[link].

Aki nem jön rá, de kíváncsi, annak itt a segítség: [link]. De megnézés után nem jár a piros pont. :N

(#10688) evilzombie válasza Kornel213 (#10665) üzenetére


evilzombie
tag

Azt az IDIOTA allatot!!!

20 eve kapott volna egy kis gumibotozast is hogy tobbe az eletben ne foglalkozzon airsofttal!

Na náááá

(#10689) mykos válasza stefanitsr (#10685) üzenetére


mykos
aktív tag

"Volt egykét olyan eset, hogy a fejem fogtam. A srác játék előtt belenyomott a hopkamrába a tárfészek felől annyi szilikont egy black eagle m6-ba, hogy a csövön fojt ki. Kicsivel utána mondtam hogy nincs hophatás - aszongya a csóka, ja szar a gumi. Aha... A szilikonnak semmi köze nincs az egészhez... :)"

Régebben ez közkedvelt módszer volt a kronózás elötti FPS csökkentésre, elég drasztikusan le lehet vele fogni...Aztán csőpucolás, kiküldeni 1000BB-t és mehet is játszani.

Belevágok egy SW_Cheetah(modded trigger master MkIII) építésébe, a memory dumpot nem kapom meg, így a vezérlőt a sráctól kell vennem, de a többit meg lehet építeni otthon is.
Így nyugodtan berakhatom a 11.1-es LiPo-t is, mert 2%-os lépésenként előre beállítható hogy meddig pörgesse fel a motort(ugye ez már full PWM vezérelt, active breaking, soft indítás). Kap még Cheetah-ba kötött LiPo akkuőrt is.
Az akkutöltőm meg nem cserélem balanceresre, inkább csinálok 3 kábelt a 3 cellára és egyenként teletöltöm őket.

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#10690) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok,

péntek óta vagyok tulajdonosa egy Ak 47 Beta - nak, Cyma a gyártó. Olvasgattam itt fórumon hogy némelyik fegyónál gond van az egyes lövéssel. Szerencsémre én is ilyet fogtam ki. 10-20 lövés után egyszer csak megakad, a ravaszt nem lehet meghúzni. Utána sorozatlövőre állítom és megint jó lesz. Van erre vmi orvosság? És még annyit kérdeznék, hogy az új fegyókat kell e elvinni kicsit szervizeltetni / átnézetni?

köszi, üdv.: Pityaa

(#10691) szbalogh


szbalogh
őstag

AK 74 15 méter sorozat.

PDW 15 méter sorozat

Nick: HE_Storm

(#10692) stefanitsr válasza pityaa23 (#10690) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Te dugod a rókát ? :D

Ez normális, az egek működési elvéből adódik. Valamennyire áthidalható nagyobb feszültsége akkuval és teljesen áthidalható sorozat lövéssel...

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10693) BaKeSZ87 válasza pityaa23 (#10690) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Ne engedd el az elsütőbillentyűt addig amíg nem ment végbe teljesen a lövés. Amúgy meg nagyobb feszültségű akkuval jobb lesz.


rainmen
A bal oldali menetes szárból, a rajta lévő két bütyökből már tudtam :D

[ Szerkesztve ]

(#10694) rainmen válasza BaKeSZ87 (#10693) üzenetére


rainmen
aktív tag

Gratulálok, ott a piros pont!!! :))
Ez nem fog eltörni, mint holmi spiáter cuccok. Bár a menetes megoldás miatt kissé időigényesebb a váltás, de megéri.

(#10695) BaKeSZ87 válasza rainmen (#10694) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Nekem nem volt még ilyen fajta kihajtható válltámaszos AK-m, de valahogy nem is szeretnék. :)

(#10696) rainmen válasza BaKeSZ87 (#10695) üzenetére


rainmen
aktív tag

Még nekem se. Ráadásul azt sem tudtam, hogyan kéne kinéznie a tusrögzítőnek. Saját kútfőből kellett valamit kitalálni.

(#10697) szbalogh válasza szbalogh (#10691) üzenetére


szbalogh
őstag

Na szerintetek ez a szórás jó az AK-tól? Kicsit fura hogy oldalra 3x akkora a szórás, mi lehet az oka?

Közben lemerült az aksi is az AK-ban :DDD 3000 lövés után úgy hogy kitudja mennyire volt feltöltve mikor megvettem.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#10698) mykos válasza szbalogh (#10697) üzenetére


mykos
aktív tag

Annyira azért nem furcsa, a hopup függőlegesen stabilizálja a röppályát, ha az FPS nagyjából állandó, és a hopup is bemelegedett akkor a függőleges eltérés is ilyen lesz.
Az AEG-nél szerintem az a lényeg, hogy az átlagos lőtáv végén eltalálj egy emberi mellalakot.
A te fegyód szórása, az extrém eltéréseket nem számolva 130mm@15méteren. Ez 35méteren 303mm-t jelent ami megfelelőnek nyilvánítható, jónak semmiképp, de a célra megfelel;) Ha a teljes szórásból dolgozunk és A4-es lapra szorítkozunk, az 210mm@35 méteren míg a fegyvered 466mm-t szór...szóval erre a távra már ne menjél egyes lövéssel.

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#10699) szbalogh válasza rainmen (#10696) üzenetére


szbalogh
őstag

Így :DDD

Nick: HE_Storm

(#10700) pityaa23


pityaa23
senior tag

Köszi!

Majd figyelek rá. Akksit milyet érdemes venni? (ami belefér a tusba....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.