Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) szbalogh válasza stefanitsr (#10949) üzenetére


szbalogh
őstag

330 fps az AK-m, egy 120-as shs rugó mennyire erősítené vajon?

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#10952) rainmen válasza szbalogh (#10951) üzenetére


rainmen
aktív tag

Tisztességesen rendberakva, letömítve szerintem 390 fps körül lehet. Guarder rugók is jók. Csőcserébe meg hallgass stefanitsr-re is, felejtős, ha nincsen baja.

[ Szerkesztve ]

(#10953) szbalogh válasza rainmen (#10952) üzenetére


szbalogh
őstag

Oké úgyis sokba kerülne... nekem :B
Viszont most amik felkerültek alkatsrészek azok közűl csemegézek.
Rugót 120, gyűrűs nózit, alu dugófejet meg hozzá csapágyat veszek :DDD

Nick: HE_Storm

(#10954) rainmen válasza szbalogh (#10953) üzenetére


rainmen
aktív tag

Van ott pénz... :))
Akkor már: nózi, rugó, csapágyas rugóvezető, csapágy a dugattyúfejhez. :)

(#10955) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Mi softair-en ez a Trasher őrület? :D

(#10956) stefanitsr válasza HollyBoni (#10955) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Nem láttam a mai eseményeket, de a Guberátorról tudni kell, hogy a jelmondata: "Beszólni jó!", és valszeg akkor a mai nap elgurulhatott az anti-hiszti-minje. :D

120-as rugó reálisan számolva 390-430 között lehet teli hengerrel, hosszú csővel.

Egyébként alapszabály: ha valami nem rossz azt ne javítsd meg. :D

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10957) szbalogh


szbalogh
őstag

Atyavilág! :Y

Nick: HE_Storm

(#10958) rainmen válasza szbalogh (#10957) üzenetére


rainmen
aktív tag

Most mi van? Olcsó. Féláron hozzájutsz. :DD

(#10959) stefanitsr válasza szbalogh (#10957) üzenetére


stefanitsr
senior tag

No igen, a cyctema az cyctema. Ez nem azt jelenti hogy eztaztán olyan überkirály meg jó rendszer lenne, csak a normál marui rendszerekhez képest ez az aeg tartalmaz egykét finomságot, úgymint két-három mozdulattal cserélhető henger (és általa variálható teljesítmény), működő "bolt catch" (cserébe csak a saját tárjaival üzemel, tárazás után nyomni kell - néha nem üres tárral is elakad. :D Ezért a rutinos ptw tulajok lenyomott boltkeccsel tüzelnek cikis helyzetben :D), egyes lövés ciklus billentyűfutástól függetlenül teljesen lefut (elektronika), egyedi hopup rendszer (emez szopó tárfészekből asszem imbuszkulccsal állítható), meg gondolom van még rajta egy rakás érdekesség és persze ez az egész egy nagyon jó összerakással párosul.

Ha most vennéd a mezítelen fegyver 1500 usd volna.

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10960) szbalogh


szbalogh
őstag

Na. berakodtam a +2db cellát a PDW markolatába. 610 lett a rof. Kicsit azért többet vártam. De így már tűrhető. Nem akad el az egyeslővés legalább akárhogy ráncigálom :DDD

Nick: HE_Storm

(#10961) mykos válasza stefanitsr (#10935) üzenetére


mykos
aktív tag

Meg a mérőerősítőknél található ellenállásokat cseréld ki preciziósra használat elött, különben simán megpúpozza az Li akksikat. Utána tényleg király kis töltő lesz.

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#10962) stefanitsr válasza szbalogh (#10953) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Rugó elég lesz kezdésnek szvsz.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10963) szbalogh


szbalogh
őstag

Ugye jól látom hogy nem 2/3A-s cellákat használt itt a srác hanem nagyobbakat?

Nick: HE_Storm

(#10964) rainmen válasza szbalogh (#10963) üzenetére


rainmen
aktív tag

Ez CR123, nem? Bár az feszültségben kissé sok lenne...

Szerk.: Nem LiFePo, hanem sima 1,2V-os cella, valszeg NiCd... Talán 5/4-es.

[ Szerkesztve ]

(#10965) szbalogh válasza rainmen (#10964) üzenetére


szbalogh
őstag

Ha még egy 2/3A-s 10.8-as pakkot el tudnék ott rejteni ..... :DDD

Nick: HE_Storm

(#10966) rainmen válasza szbalogh (#10965) üzenetére


rainmen
aktív tag

Venni kéne inkább valami normális fegyót, mert ezt még faragod egy darabig és annyiba lesz, mint az általad kicsit feljebb belinkelt... :))

(#10967) szbalogh


szbalogh
őstag

Hoppáka!
Réz dugattyúfej :Y elég meredek

Nick: HE_Storm

(#10968) Hurkaleves válasza szbalogh (#10967) üzenetére


Hurkaleves
őstag

elég jó áron mérik...
de ez nem lassít a rof-on? meg ide valami masszívabb box kell mert gondolom jobban is kalapál.. mondjuk ez a lényege..

[ Szerkesztve ]

(#10969) szbalogh válasza Hurkaleves (#10968) üzenetére


szbalogh
őstag

Nem az a lényege hogy a dugó becsapódás erős legyen hanem amikor elindul a dugattyú akkor lök hátra. Egy puha hengerfejjel sztem jó lehet. Ha jól látom akkor a dugattyúfejen is van valami tompító betét. Az erős rugó meg csak hosszú csőnél kell bele. Feles hengerben szerintem úgy is felgyorsul mire a lyukhoz ér.
BB nélkül szerintem nem merném elsütni :DDD

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#10970) stefanitsr válasza szbalogh (#10969) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Ha a hátralökés a fontos, akkor rossz "sportágat" választottál. :)

Fényképen már láttam törött V3-as boxot is, úgyhogy éljenek a fém henger/dugattyúfej projektek, fogyjon az alu gearbox ! :DDD

Egyébként létezik még a maruinak a real shock szériája, ha üzembiztos vállrugdosást akarsz, akkor végy olyat. GBB-R egyelőre még olyan dolog, ami ha bemutatózni kell akár működésfélét is tud produkálni, de azért nem árt ha viszel mellé egy aeget is a játékra. :D

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10971) szbalogh


szbalogh
őstag

Szétszedtem a PDW tusát. Kis faragás után bele fog menni a 9db 2/3A-s cella :DDD
2200mAh 10.8V a pdw-ben úgy hogy nem látszik majd semmi kintről.... kis :DDD méregzsák lesz

Egyébként ennyire fos motor van az mp5-ben hogy 10.8V-al is csak 610 a rof? Vagy erős a rugó, mert azt írták BW cikkben hogy teli hengerrel 390fps.
Ja kösz közben megválaszoltad :R

stefanitsr: nem veszem ám meg azt a szettet. Akkor inkább tárakat veszek. Hanem arra gondoltam hogy valami vastagabb fajta rézlapot csavarozok a dugattyú belsejébe egy hosszabb csavarral. Így a rugó is meg lesz feszítve picit, nőni fog a mozgó súly de a "puha" műanyag hengerfej meg dugattyúfej megmarad.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#10972) stefanitsr válasza szbalogh (#10971) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Elég lett volna, ha a gyári motor helyett veszel egy rendeset. ;)

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10973) rainmen válasza szbalogh (#10971) üzenetére


rainmen
aktív tag

Vegyél egy "puha" csapágyazott dugfejet. Rugó előfeszítés megnő, nagyobb lesz a súly és még a rugó sem fog feszülve csavarodni... :))

(#10974) stefanitsr válasza rainmen (#10973) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Vegyél motort, a többit meg ne erőltesd, aegben a dugattyú súly növelés az egyik legrosszabb ómen az eszement nagy teljesítmény hajhászás mellett.

(Pont én mondom mikor azon agyalok hogy tudnék összehozni 500+ fps v2 aeget - és nem egyszerűen csak gondolkozom már rajta, hanem kész a megoldás. :D)

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10975) rainmen válasza stefanitsr (#10974) üzenetére


rainmen
aktív tag

Na tessék! Vizet prédikál és bort iszik. Sőt, mi több már be is rúgott!!! :DD

Egyébként nem kell semmit tuningolni, jó az úgy, ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#10976) stefanitsr válasza rainmen (#10975) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Jaja attól függően honnan rendelem, jöhet 420 vagy 510 fps teljesítménnyel dobozból.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10977) rainmen válasza stefanitsr (#10976) üzenetére


rainmen
aktív tag

V2-es GB dobozból 510 fps?! :Y Az szép.
Kérdés: amennyiben kicserélem a vágott hengert telire, úgy értelemszerűen nőni fog a torkolati sebesség, viszont csökken a rof, ugye?

(#10978) sowi válasza szbalogh (#10971) üzenetére


sowi
őstag

szerintem ontsd ki a dugattyut olommal, ugy biztos jol fog visszarugdosni

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#10979) szbalogh válasza sowi (#10978) üzenetére


szbalogh
őstag

Hááát... most mond meg! Vannak ilyen eretnekek akik blóbekket és hangosabb aeget meg recoilt akarnak! :P
Arról nem is beszélve hogy reddotot tesznek AK-ra ... ez már mindennek a teteje

Nick: HE_Storm

(#10980) szbalogh válasza rainmen (#10977) üzenetére


szbalogh
őstag

Nem csökken.

Nick: HE_Storm

(#10981) sowi válasza szbalogh (#10979) üzenetére


sowi
őstag

az AEG felepitesebol adodoan hulyeseg az eros blobekk (sot, barmilyen blobekk), a marui pneumatikus megoldasa is lofing, minden mas kinai megoldas csak plusz hibaforras, nem veletlenul kezdni mindenki az elso babarozsaszin almok utan kiszerelni a kinai csuzlikbol

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#10982) rainmen


rainmen
aktív tag

Nincsenek meg a tervezéshez az erőforrásaim, de ezt a blowback dolgot meg lehetne oldani a következőképpen is:
A dugattyú palástjába beleszerkeszteni egy erős mágnest. Na nem olyat, ami a sarki fűszeresnél is kapható, volt dolgom pár IGAZÁN erőssel. Csak nem jutott belőle haza. :( Esetleg a dugattyúfej és a rugó közé. A tokfedél alá megvezetéssel egy fém csúszkát, amin tud siklani egy fém elem, amit összekötsz a hüvelykivetővel. Persze ez csak AK-n. Ahogy mozog a dugattyú úgy viszi a csúszkát-> hüvelykivetőt.
A dolog elméletben működhet is, láttam olyan emelőművet, amiben a dugattyú egy erős mágnes volt, a házon kívül volt egy emelőkar. Dugattyút levegővel fel-le mozgatták, a kar ment utána. Ami a problémája lehet a dolognak az a sebesség.

(#10983) stefanitsr válasza rainmen (#10982) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Semmilyen dugattyútömeget növelő megoldás nem az igazi.

A G&G pneumatikus blowbackje szerintem az a megoldás amit üzembiztosnak tekinthetünk, a többi mint a dugattyúba kapaszkodik, és esetleges betérdelése esetén durva dolgokat művel a boxban.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10984) stefanitsr válasza szbalogh (#10979) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Galaxy mp5-ből a dugó túlsúlyózással rugdosást építeni kb olyan mint MTZ trakeszból gyorsulási versenyautót. :DDD

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10985) stefanitsr válasza sowi (#10981) üzenetére


stefanitsr
senior tag

AFG2-t nem láttál valahol ?

Sentryre jó lenne, de lehetőleg úgy, hogy legalább egy lámpát fel tudjak tenni mellé ahhoz meg a sima AFG túl terebélyes.

Egyébként már másolják is. :D

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10987) stefanitsr válasza BaKeSZ87 (#10986) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Jaáj. Mijez.

Modify tremors átérzés ?

A sima rugós rugóvezetője meg csinálhat olyan FPS szórást, hogy már a kronó kiröhög otthon...

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10988) BaKeSZ87 válasza stefanitsr (#10987) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Nem tudom mire vélni ezt a rugóvezetőt, mitől védi meg a fogaskerekeket, gearboxot, meg a dugattyút, és pontosan mitől lesz ettől hatékonyabb a "bettery", gondolom battery-t akart írni, szóval az akku ettől miért lesz hatékonyabb?

[ Szerkesztve ]

(#10989) stefanitsr válasza BaKeSZ87 (#10988) üzenetére


stefanitsr
senior tag

+X hibalehetőséget tesz a rendszerbe, és a lövések egymáshoz viszonyított teljesítmény szórása is csúnyán megnőhet ettől, annak meg egyenes következménye a csúf szórás növekedés.

A szórásról: bizonyos szórása mindig lesz az airsoft fegyvereknek ezért az első két pontosságnövelő tényező közül a fontosabbik a megfelelő BB, ami lehetőleg valami nehezebb jószág legyen. Miért ?

Mert ez egy fröccstermék, amelynek a gyártási folyamat során (főleg a könnyebbeknek) egy bubi kerül a közepére, illetve jó esetben a tömegközéppont környékére, hogy a forgás során lehetőleg a tömegközéppont egybe essen a geometriai középponttal. Mivel ez termékfosós fröccsöntéses tömegtermelés esetén igazándiból a gyártónak nem annyira szívügye mint nekünk, ezért minél könnyebb a bb annál nagyobb a bubi benne, és hogy hová kerül azt a jószerencse határozza meg, viszont a repülés és pörgés közepette az eltolt tömegközéppont valamely irányba tereli a bb-t, és természetesen egységesség híján arra amerre.

A másik a megfelelő hopup gumi. Ez a két dolog szvsz amivel a legkönnyebben tehetünk a pontosságunkért, ugyanakkor van egy rakás igen drága dolog rajta amiért sok pénzt kifizetve és beszerelésével sok munkát elpocsékolva kapunk egy pontatlanabb replikát. :D

A fenti megoldások pl ilyenek.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10990) rainmen válasza stefanitsr (#10983) üzenetére


rainmen
aktív tag

Csak érzés kedvéért nem is növelném, viszont csapágyazásnál nehezebb lesz. Akkor meg mehet rá valami csapágysúlyban is. :)
A GB-be egyéb módon nem nyúlnék bele én sem. Pláne valami dugattyútámaszos módon. :D

(#10991) stefanitsr válasza rainmen (#10990) üzenetére


stefanitsr
senior tag

A csapágy jó, mert előfeszíti az adott rugót és elvileg megakadályozza a csavarodását, de nekem az a tapasztalatom hogy azok a puskáim amikben 1 csapágy van, vagy nincs csapágy, konzisztensebbek mint a csapágyazott rugósok. Lásd sentry chrono videó.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10992) rainmen válasza stefanitsr (#10991) üzenetére


rainmen
aktív tag

Igen. Ha belegondolsz gépészeti szemszögből:
- nincsen csapágy: csavarodik a rugó, de minden egyéb állandó. Súrlódás, rugó letapadás, csavarodás miatti rugófeszülés. Ezek mind csökkentik a kihasználhatóságot, de állandó terhelésként jelentkeznek.
- egy csapágy: a rugó csavarodása megszűnik, de az egyik végén "fixen" rögzített. Nincs csavarodás, ezáltal megszűnik a rugófeszülés. Tökéletes a kihasználhatóság, de benne van bizonytalansági tényezőként az axiális csapágy, igaz kis szórással. Szerintem ez a legjobb.
- két csapágy: a rugó csavarodása megszűnik, egyik végén sem rögzített. Nagyobb rugóelőfeszítés. Elvileg ez lenne a legjobb, mivel mindent kiküszöböl, de a csapágyak hibái hol összeadódnak, hol kivonódnak, mikor milyen viszonyban vannak egymással. Ebből következik az, hogy nagy a szórása.

Mi van a videóban látható fegyverben?

[ Szerkesztve ]

(#10993) szbalogh


szbalogh
őstag

Na beszereztem jó kis sárgaréz korongokat :) 22g-os és 34g-os darabok 22mm átmérővel.
Hány gramm egy átlagos gyári dugattyú+dugattyúfej?

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#10994) stefanitsr válasza rainmen (#10992) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Teljesen gyári alap. Hogy ez mit jelent azt passz, fém a rugóvezető és nincs csapágyazva (Ez látható kívülről).

Ugye alapszabály, hogy ami jól működik azt nem bizergáljuk. :D

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10995) szbalogh válasza stefanitsr (#10994) üzenetére


szbalogh
őstag

De épp ez a baj! Nem jól működik... nincs recoil :DDD

Nick: HE_Storm

(#10996) stefanitsr válasza szbalogh (#10995) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Jaja, azt idővel így eljutsz oda, hogy írod: Kinek van olcsó, eladó dugattyúja, meg V3 gearbox háza ? :D

De ez még csak a kezdet. Mikor ezeket megveszed, meglepve konstatálod majd hogy a meglevő alkatrészeid itt-ott amott nem kompatibilisek a dugóval, box héjjal, reszelgetni kell itt meg ott összerakva nem old ki a visszaforgásgátló, egyeslövés alkatrész, stb... - és ez az oka annak amiért nem feszegetjük a technika határait, óvjuk az alkatrészek tepsi épségét, etc etc. :D

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10997) rainmen válasza szbalogh (#10993) üzenetére


rainmen
aktív tag

22 és 34 gramm. :Y
Hamar lesz az Alkatrész keres topicban egy V3 GB-t kereső egyén...

stefanitsr: Alap fegyóként nem rossz a 380 fps. És igazad van, ami működik azt nem piszkáljuk. :K

[ Szerkesztve ]

(#10998) szbalogh válasza rainmen (#10997) üzenetére


szbalogh
őstag

Közbe rájöttem hogy a 22mm iszonyat nagy... kb a dugattyúfej átmérője, sohasem fog bemenni a dugattyúba.
Viszont van itthon rézlemez. Abból fogok kivágni korongokat. Ezzel szépen lassan tudom majd növelni a tömeget. És talán mivel több darabból lesz kicsit tompít a becsapódáson.
Megvettem a CA motort :DDD

Nick: HE_Storm

(#10999) rainmen válasza szbalogh (#10998) üzenetére


rainmen
aktív tag

Ha már nem akarod mindenáron tönkretenni a GB-t, akkor tegyél bele "silent" cuccokat. Az talán tompítja a becsapódást, bár lehet az is csak hiú ábránd lenne.

(#11000) evilzombie válasza rainmen (#10999) üzenetére


evilzombie
tag

Never ever silence cucc!

En gumis hengerfejet raktam inkabb a gyari helyett.A hangja is baratsagosabb lett, de a becsapodas nem hiszem hogy kisebb lenne.
Termeszetesen a gumi korongot rendesen oda kell am ragasztani! :)

Regebben en is a silence verziokon gondolkodtam, de a sok negativ velemeny es teszt utan letettem rola.

[ Szerkesztve ]

Na náááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.