Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) Hurkaleves válasza szbalogh (#11150) üzenetére


Hurkaleves
őstag

mit sejtet a melegedés? :U

(#11152) evilzombie


evilzombie
tag

Aki fel attol hogy tulmelegedne az AB MOSFET-je annak itt egy megoldas.(Persze ha elfer a csuzliban)

[ Szerkesztve ]

Na náááá

(#11153) stefanitsr válasza Hurkaleves (#11151) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Feltöltődött az akku.

De egy rendes töltő tényleg mindennek az alapja. Láttam olyan figurát aki képes volt már a negyedik stick akkut (bolti kisker áron !!) vásárolni de a gyári dugasztápot az istennek nem cserélte volna le merthogy "töltőm van". :(((

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11154) stefanitsr válasza evilzombie (#11152) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Vannak replikák amikbe a sima mosfetet beletenni is necces (crane stock m4, kac pdw, G36-ban necces, vagy nagyon előrekábelezed az akku tárkapacítás rovására). Másoknál a működést, szétszedhetőséget befolyásolnák, pl scar.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11155) Hurkaleves válasza stefanitsr (#11154) üzenetére


Hurkaleves
őstag

szerencsére az fn f2000-ben a hátsó rész elég "piffedt" szal lesz helyem elhelyezni... remélem... :)

(#11156) stefanitsr válasza Hurkaleves (#11155) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Én most azon gondolkozom hogy az SR10-esembe hogy fog beleférni a burst fet computer. Egyelőre úgy néz ki hogy sehogy, egészen addig míg nem lesz hozzá egy marine stock.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11157) szbalogh válasza stefanitsr (#11156) üzenetére


szbalogh
őstag

Tényleg ha ilyen elektronikát teszel bele akkor melyik állásba teszed? Az egyes lövés vagy a sorozat helyére? Vagy beteszel egy harmadik kapcsolót valahova amivel aktiválhatod? Esetleg megbütykölöd a GB-t hogy a tűzváltón legyen még egy állás? :DDD

Nick: HE_Storm

(#11158) stefanitsr válasza szbalogh (#11157) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Sorozat helyén lesz a burst, de az egész aeg teljes irányítását átveszi. Nyomod a billentyűt, akkor 3 lövéses burst megy ki, ha nyomva tartod akkor meg fél másodperc múlva lövi a sorozatot.

Egy kis infó róla. Van egy srác elvileg aki csinál ilyet magyarországon is, de az első protó verzió ami eljutott hozzám sajna nem működött igazán jól.

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11159) szbalogh válasza stefanitsr (#11158) üzenetére


szbalogh
őstag

Jaa az frankó! Van egy elektromos szaki ismerősöm megkérdezzem hogy tudna-e ilyet csinálni? Ha a tervet megadod esetleg azt is elküldeném neki hogy legyen kiindulópontja.

Nick: HE_Storm

(#11160) stefanitsr válasza szbalogh (#11159) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Elvileg open source a dolog, ezért is építi boldog-boldogtalan, de jómagam csak a felhasználásig nőttem fel, a többibe nem ástam bele magam. (így is kevés volna egy nap 28 órája is...)

SW computer, trigger master keresőszavakkal próbálkozz a góglén.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11161) Hurkaleves válasza stefanitsr (#11158) üzenetére


Hurkaleves
őstag

milyen gémen lehet használni a 3-as lövést? mert ahol voltam eddig csak egyes lövés volt engedélyezett... csak támogatónak a sorozat... ez meg a kettő között áll valahol.. :U

(#11162) stefanitsr válasza Hurkaleves (#11161) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Szervező függő.

Normál játékon (nem cqb) 430 fps alatt mehet a sorozat. ÁASZ szerint DMR-el is mehet a rövid sorozat, abba meg belefér a burst. + lekorlátozható programozással csak félautomata üzemre. CQB eleve kiesik, de ott is javarészt (masz ide meg oda) a szervezők csak egyest engedélyezik merthogy rinya van belőle ha valaki masz szerinti cqb slukkerrel soroz...

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11163) szbalogh


szbalogh
őstag

No nézd csak abban a chettah ban is a 1324-es fet van. Azért az egy kicsit drága. 3x annyiba kerül mint a 1405-ös, mondjuk az ellenállása is a harmada.

Nick: HE_Storm

(#11164) stefanitsr válasza szbalogh (#11163) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Ugye nem is feltétlen a fet a lényeg benne, hanem inkább a mikrokontroller + a benne levő szoftver, meg az egyéb körítések.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11165) szbalogh válasza stefanitsr (#11164) üzenetére


szbalogh
őstag

Persze nyilván, csak úgy megakadt rajta a szemem ;)

Nick: HE_Storm

(#11166) szbalogh


szbalogh
őstag

Megjöttek a fetek meg az UV ledek! :C

Nick: HE_Storm

(#11167) szbalogh


szbalogh
őstag

Szerintem csinálok egy short stroke mod-ot a pdw-be hogy javítsam a rof-ot. A motornak, fogaskerekeknek és az aksinak is jót tenne.

A második és harmadik fogat miért kell lereszelni?

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#11168) stefanitsr válasza szbalogh (#11167) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Ennyire unatkozol ?

A short stroke mod mellesleg nem a rof javítására szolgál, hanem a durván nagy rofos (30+ rps) jószágok üzembiztosságát javítja.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11169) szbalogh válasza stefanitsr (#11168) üzenetére


szbalogh
őstag

Hát tudod nekem csak ez a kettő fegyóm van :DDD

Na szóval a 2. és 3. fogat miért vágják le?

Nick: HE_Storm

(#11170) stefanitsr válasza szbalogh (#11169) üzenetére


stefanitsr
senior tag

A jelenség neve: angle of engagement.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11171) stefanitsr


stefanitsr
senior tag

Ma olyan történt velem, ami még nem volt a praxisomban.

Jött egy G36 (miért is ne, egyébként fölényesen vezeti a meghibásodási statisztikámat), JG ofkorz. Panasz, nem adagol, illetve csak kiesik előre a BB.

Mondom hopup. Elhoztam egy hopup gumit, itthon kiszereltem a csövet. Hátulról belenézve benne bb. Kitoltam egy tisztítópálcával, de igen nehezen ment ki, és mikor megmozdult és kiment, akkor kiderült hogy a cső teljes hosszában BB volt...

No aki tudja a megfejtést, mondja, és ha jót mond kap egy szóbeli pirospontot ! :D

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11172) Hurkaleves válasza stefanitsr (#11171) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nem tudom mi lehet, de LOL! :C

ma megjöttek a fet-ek és az ellenállások és egy kisebb méretű hűtőborda...
holnap műtés!

[ Szerkesztve ]

(#11173) rainmen válasza stefanitsr (#11171) üzenetére


rainmen
aktív tag

Hasonló esetem volt, ott a motor forditott polaritással volt bekötve és a visszaforgásgátló ki volt ékelve. De legalább kigurultak a csőből simán a BB-k.

(#11174) stefanitsr


stefanitsr
senior tag

O-gyűrű el volt szakadva két helyen. A nózi beletolta a csőbe a bb-t, de a dugattyú nem termelt semmi légnyomást, ami kivitte volna. Így a nózi csak tolta, tolta, tolta, míg meg nem telt a cső (ami mellesleg igen koszos volt belül), és a végén kipotyogott.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11175) szbalogh


szbalogh
őstag

Most szedtem szét a pdw dugattyúját. Össze volt ragasztva :Y A csavar fejét azt eléggé eldaráltam, de végül szépen szétjött.
2mm-el hátrább fogom tolni a dugattyút a dugattyúfejtől. Rézlapot teszek közéjük :DDD
4 fogat fogok lereszelni ill. leflexelni. Még így is eléggé hátrahúzza még egy M4-es csőnél is mondjuk 3/4-es hengerrel.
Szép színe van az UV lednek :DDD

Nick: HE_Storm

(#11176) stefanitsr válasza szbalogh (#11175) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Osztá tartalék dugattyúd és szektor kereked vane.

Mert ugye a shortstrokingnál lényeges, hogy annyi foga legyen a szektornak mint amennyi a dugattyúnak. :] Ha nem jön be a buli mert pl a nózi nyitáshoz képest rossz oldalon vakeráltad le a kerékről a fogakat akkor jó ha van mihez nyúlni amit vissza lehet rakni... :D

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11177) szbalogh válasza stefanitsr (#11176) üzenetére


szbalogh
őstag

Van pótfegyóm :DDD
Remélem nem leszek béna :B

Nick: HE_Storm

(#11178) rainmen válasza szbalogh (#11175) üzenetére


rainmen
aktív tag

Aztán miért is fogsz leszedni 4 fogat? :F

(#11179) szbalogh válasza rainmen (#11178) üzenetére


szbalogh
őstag

Elvileg.... ha 12 fog marad akkor csak 3/4-ig húzza fel a dugattyút. Nos mivel 1/2-es henger van benne csak félúttól kezd dolgozni a dugattyú. Elvileg.... elvileg ezért felesleges teljesen felhúzatni. AMit várok tőle hogy kevesebbet fogyaszt majd a motor lövésenként és mivel nem kell teljesen felhúznia (nem a ravaszt :DDD ) a rof is megnő picit.
Én is kíváncsi vagyok mi lesz belőle. Ha elrontom akkor bukok egy ezrest.

Csak a telóval, elnézést a minőségért. Meg a gyomorforgató látványért :DDD

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#11180) HollyBoni válasza szbalogh (#11179) üzenetére


HollyBoni
veterán

3 tár van összeragasztva?Lol. :D Amúgy jó,csak a pofadék érdekes.Bár,szinte gyári az egész csak red-dot van rajta. :)

(#11181) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

valaki aki FET-es témában benne van segítsen már lécci...

most raktam össze az AB FET-es cuccost és nem igazán úgy megy ahogy kéne...
valamikor felhúzza a dugót valamikor nem.. valamikor félig valamikor sorozatot is lő valamikor csak egyest... szóval ilyen elég random és szar.

itt egy fotó amin minden jól látszódik. nézze már át egy szaki.

köcce! :R

ha nem jutok dűlőre akkor marad a sima FET.

mod. ja, és elég jól melegszik! kis hűtőbordára fogattam őket, de kapatja már egy pár lövés után...

elméletileg jónak kell lennie... :F

[ Szerkesztve ]

(#11182) szbalogh válasza HollyBoni (#11180) üzenetére


szbalogh
őstag

4.... tár :P
:DDD

Nick: HE_Storm

(#11183) Hurkaleves válasza Hurkaleves (#11181) üzenetére


Hurkaleves
őstag

most átraktam sima egy fetesre és így jónak tűnik viszont a sorozatlövés egy idő után belassul (ez mévan ugyan?) a hűtőborda pedig éget... ez így normális e?

(#11184) rainmen válasza Hurkaleves (#11183) üzenetére


rainmen
aktív tag

Ellenőrizd a forrasztásokat! Nekem egyszer lejött a 30 kOhmos ellenállás az egyik lábról. Hát forró volt a FET. Ja, egyeslövésben megindítottam és utána le kellett húzni az akksit, hogy abbahagyja a sorozatlövést. :(((

(#11185) Hurkaleves válasza rainmen (#11184) üzenetére


Hurkaleves
őstag

csekkoltam és tutijó mind. meg most szerintem jó lesz mert a boxot is szétszedtem és rendbe raktam a kapcsoló részénél... ha a sorozatnál lassul akkor meg le van kakálva mert úgy sem használok sorozatot.. rövideket meg bír... jaó lász ez... :)

(#11186) szbalogh


szbalogh
őstag

Végül 3 fogat vágtam le. A dugattyú 1 fém kilépőfogas ami egy horonyban fixen állt, nem akartam ebből nagyon kihúzni.
Holnap összerakom ha lesz időm... nagyon kíváncsi vagyok az eredményre :DDD

Nick: HE_Storm

(#11187) evilzombie


evilzombie
tag

EZ a cucc jol johet egy ejszakain.(minoseg kerdeses+az ar naon magas[nekem])

Na náááá

(#11188) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

már megint szaraxik a fet... holnap előlről kezdem az egészet új alkatrészekkel.
egyébként mennyi hőmérsékletet bírnak ezek a fetek? mert forrasztottam hőlégfúvóztam stb... nem lehet, hogy túl melegedett és tönkrement? :F

(#11189) boogie84 válasza Hurkaleves (#11188) üzenetére


boogie84
veterán

Azt elég pákával is forrasztani, nem kell a hőlég. Egyébként sztem bírnia kell.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#11190) rainmen válasza Hurkaleves (#11188) üzenetére


rainmen
aktív tag

Forrasztásnál óvatosan, 175 °C-ig bírják asszem... :U

(#11191) Hurkaleves válasza rainmen (#11190) üzenetére


Hurkaleves
őstag

jahííííjjj!! :DDD akkor legközelebb óvatosabb leszek! és nem tartom percig a feten a forrasztót... ejj akkor valszeg ez kúrta el... :W

boogie84: a hőlégfúvó a zsugorcsőhöz kell...

(#11192) boogie84 válasza Hurkaleves (#11191) üzenetére


boogie84
veterán

Zsugorcsövet 1 percig? :Y

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#11193) Kornel213 válasza szbalogh (#11179) üzenetére


Kornel213
tag

Jól néz ki :D csak fekete szigszalagot használhattál volna, ez a világos színű nagyon rikító :N Durva 4 tár egyben :DDD

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#11194) mykos válasza Hurkaleves (#11188) üzenetére


mykos
aktív tag

270 fok, 5 másodpercig. 180 fok kristályhőmérsékletnél feldobja a prakkert. Plusz a FET baromira érzékeny a statikus feszültségre, ezért hozzányúlni, dolgozni vele kizárólag leföldelve ajánlott.

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#11195) boogie84 válasza evilzombie (#11187) üzenetére


boogie84
veterán

Torkolattűz jelzésére zseblámpa kötelező. Nem tudom h úgy milyen jó lehet.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#11196) Hurkaleves válasza mykos (#11194) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ez mind, mind nagggyon hasznos infó volt! köcce! :R
amúgy tök érdekes, hogy a fet-en elég nagy áramok szaladgálnak és egy statikus kis kolbász szikra elbaszná.... nem fér össze a kettő....

boogie84: nem a hőlégfúvót tartottam egy percig hanem a forrasztópákát te! :)
a hőlégfúvót csak körbetáncoltattam a dróton amin a zsugorcső volt és annyi...

[ Szerkesztve ]

(#11197) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nagynyomatékú fogaskerékszett javít sokat a trigger response-n?

(#11198) stefanitsr válasza HollyBoni (#11197) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Nem. A jó motor.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11199) rainmen válasza Hurkaleves (#11196) üzenetére


rainmen
aktív tag

Aszondja a nagykönyv, hogy: "száraz levegőben hozzávetőleg 327 V-nál kisebb feszültséggel semmilyen távolságból sem hozható létre átütés".

Tehát attól, hogy vígan kapcsolgat100-150 A-t, az a 4-500V simán kisüti. :D

[ Szerkesztve ]

(#11200) stefanitsr


stefanitsr
senior tag

Egyébként jellemzően mindenki AB fetet épít. Miért ?

Semmi haszna. Minden egyes billentyű elengedéskor vagy egyeslövéskor (lényegében ugyanaz, fordít egy polaritást a motoron, kellemes szikrát generálva ezzel a szénkeféken, és ahogy a mellékelt ábra mutatja jellemzően nem is szeret működni megbízhatóan. Az meg hogy épp jó helyen fogja meg a motort és vele az egész áttételt sok más dologtól is függ...

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.