Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) Hurkaleves válasza Kornel213 (#10242) üzenetére


Hurkaleves
őstag

szép igényes képek! és talán némi utómunka... grat a fotósnak!

(#10252) szbalogh válasza HollyBoni (#10250) üzenetére


szbalogh
őstag

milyen hosszú az a cső? :B

Nick: HE_Storm

(#10253) HollyBoni válasza szbalogh (#10252) üzenetére


HollyBoni
veterán

Holnap lemérem. :)

(#10254) sowi válasza sptkyle (#10248) üzenetére


sowi
őstag

canon 5d ottvan a kepek mellett

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#10255) HollyBoni válasza sowi (#10254) üzenetére


HollyBoni
veterán

Az jó kis gép.Inkább egy 5dmark II kéne.Jó kis filmeket lehet vele csinálni..Én inkább videó párti vagyok. :K

[ Szerkesztve ]

(#10256) stefanitsr válasza Hurkaleves (#10251) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Szép kék ég, nagylátószögű optika, talán polárszűrő, de az alap tetszést növelő húzásokból egy jó nagy marékkal rádobott mindegyikre. Színtelítettség keményen ráhúzva, kontraszt szintén, meg némi vinyettálás szintén keményen ráhúzva.

Ezek amolyan elég kevés munkával járó dolgok, de általában a célközönségből kihozzák hogy "milyen király képek, marha jó géppel készülhettek" azt igazából lightroomban kijelölöd az összes képet, elhúzol 3 csúszkát, és kész is az effekt. :DDD (Tudom, kecsege vagyok)

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10257) sptkyle válasza stefanitsr (#10256) üzenetére


sptkyle
senior tag

Ja. Akartam én is kérdezni, hogy mennyi ebből az utómunka. Hát ezek airsoftosokról készült képek airsoftosoknak. Dizájnosak, az átlag ember azt mondja rá, hogy jol néz ki, netán még háttérnek is simán betehető.És ez volt itt a cél.
Elhiszem, hogy egy pro fotósnak mást jelent a szép, illetve teljesen más szemmel nézi a képeket.
Én már annak örülnék, ha ilyen képeket tudnék csinálni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#10258) szbalogh


szbalogh
őstag

Apropó. Tegnap elfelejtettem megkérdezni de azzal a játékostárssal mi történt akinek ömlött a vér a feje búbjából? Ugye nem BB okozta? :B

Holly: Egy 30 centis cső kéne a PDW-be, de asszem inkább gyűjtök egy komolyabb szűk acélcsőre.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#10259) stefanitsr válasza szbalogh (#10258) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Most én is agyalok egy 510 mm környéki prec csövön a leendő spr-embe, ha a kocsimat végre megcsinálják és kiderül mibe fájt a klíma javítás... :)

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10260) stefanitsr válasza sptkyle (#10257) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Ennek a hogyanja egyszerű:

Utánakeresel torrent oldalon a 3.0 portable lightroomnak. Egy darab exe az egész nem kell szopózni installal, stb.

Akármilyen géppel készítesz pár képet ilyen ragyogó fényviszonyok között, majd beimportálod lightroomba, megkeresed a saturation, vignette, contrast csúszkákat, egy tetszőleges képen addig igazgatod a beállításokat míg ilyenek nem lesznek (kb laza +50%nyit rádobsz mindegyikkel).

Kijelölöd mindet, megteszed ugyanezt, vagy asszem az első kép után kijelölöd mindet, és ctrl+alt+v-vel az összes arra végzett módosítást ráhúzza a kijelöltekre. Voilá, kész vagy.

A kontraszt túlhúzása, párosítva egyébként az erős vignyettálással (ami a sarkokat besötétíti és kicsit ezáltal archaikus hangulatot ad a képnek) azt eredményezi hogy az összes sötétebb területen a részletek vagy eltűnnek, vagy annyira elsötétülnek hogy az átlag szem átsiklik rajtuk, tehát az első ránézés után (ami mellesleg belőlem bazári hangulatot vált ki) megnéznék egy két olyan részletet ami itt simán elvész.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10261) Hurkaleves válasza stefanitsr (#10260) üzenetére


Hurkaleves
őstag

noja. de gondolom amire a fotós fókuszált az nem a sarkokban lesz... ;)
amit láttatni akart az látszik is.. sőt a vignyettálással még jobban kiemelődik amit szeretett volna...

én mondjuk photoshop-al ugrottam volna neki, de most, hogy mondtad ezt az ügyes kis progit.. teljesen jó!

(#10262) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Valaki akinek cyma ak-ja van árulja már el hogy lehet az első irányzékon fel le állítani.

(#10263) stefanitsr válasza HollyBoni (#10262) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Elvileg jár hozzá irányzék állító kulcs, de alapvetően fel lehet lehet csavarni mint egy hernyócsavart.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10264) stefanitsr válasza stefanitsr (#10263) üzenetére


stefanitsr
senior tag

fel-le akart lenni. :)

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10265) HollyBoni válasza stefanitsr (#10263) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ja vágom van hozzá kulcs,de hogy csavarjam? :DDD

(#10266) stefanitsr válasza HollyBoni (#10265) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Nézz rá, erőltesd meg a fantáziád, azt a darabokat majd összeragasztod loctite-al. :DDD

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10267) szbalogh


szbalogh
őstag

Szerintetek ? PDW-be lenne 22cm lógna ki :DDD
A lángrejtőre húznék egy vékony alucsövet lefújnám feketére és kész is a hangtompító :DDD
mondjuk ilyen hosszú nem lenne

Szerintem rohadtjólnézki

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#10268) HollyBoni válasza stefanitsr (#10266) üzenetére


HollyBoni
veterán

De nem vágom,mert nem kerek és nem lehet csavarni...Na mindegy majd megerőltetem az agyam,ahhoz még fáradt vagyok.

(#10269) Hurkaleves válasza szbalogh (#10267) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ennyi erővel vehettél volna egy sima karabélyt.. mert ez így elveszti cqb jellegét... :U

(#10270) stefanitsr válasza Hurkaleves (#10269) üzenetére


stefanitsr
senior tag

+1

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10271) HollyBoni válasza Hurkaleves (#10269) üzenetére


HollyBoni
veterán

+2

(#10272) stefanitsr válasza Hurkaleves (#10269) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Hozzáteszem két hete a csillagerődben pisztollyal annyira megleptem egy egész rajnyi pacákot, hogy mire egyik másik észbe kapott, és vállhoz emelte a karabélyt, addigra négyet levettem közülük.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10273) Hurkaleves válasza stefanitsr (#10272) üzenetére


Hurkaleves
őstag

hát igen... kis helyen a pisztoly verhetetlen...

csak mellékesen kérdezném, hogy ki járta meg a sorkatonaságot? vagy valaki esetleg hivatásos közületek?

(#10274) szbalogh válasza Hurkaleves (#10269) üzenetére


szbalogh
őstag

Nem fogom kidobni a régi csövet ... azt hittétek ? :P

stefanitsr: jaja nekem is megy a halottnak tettetem magam és a föld alá bújok azt amikor elmentek mellettem Rambó módjára rájuk rontok :DDD hej azok a régi szép Glockos idők ...

De ez meg jobban tetszik és a hangja is jobb... jobb mint az AK-é. Nagyon erősen csattog, rendesen elnyomja a motorzajt. Nomeg szinte blowbackes ha egy kézben tartva lövök sorozatot. Csak úgy ugrál a kezemben.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#10275) szbalogh


szbalogh
őstag

Apropó. Ha nehezebb dugattyút teszek bele erősebb rugóval (hogy a teljesítménye azért ne csökkenjen) akkor a nagyobb tömegű mozgó alkatrész miatt ugye még jobban fog mocorogni a kezemben? Tudom hogy ennek semmi értelmeeee... de azért mégis :DDD

Nick: HE_Storm

(#10276) stefanitsr válasza szbalogh (#10275) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Neked egy gbb pisztoly kell !

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10277) szbalogh válasza stefanitsr (#10276) üzenetére


szbalogh
őstag

Vagy ha rádobok egy csapágyazott dugattyúfejet? Attól nehezebb lesz és jótékony hatása is lenne :B

Nick: HE_Storm

(#10278) Hurkaleves válasza szbalogh (#10277) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nekem is csapágyazott a dogófej, de a súlytöbblet minimális... nem érzem, hogy jobban ficánkolna tőle... én meg inkább a csöndes üzemelésre hajtok.. azaz silenced dugó és hengerfej... valamennyit tompít a becsapódási zajon..

(#10279) stefanitsr válasza Hurkaleves (#10278) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Nekem a leghalkabb aegem a marui M14 EBR. Csodálatos jószág. Polikarbonát dugattyúfej, előfeszítés nélkül, guarder dugattyú, M150 prometheus rugó.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10280) rainmen válasza szbalogh (#10275) üzenetére


rainmen
aktív tag

Öntsd ki ólommal. Aztán ne csodálkozz, ha leesik a GB eleje. :DD

(#10281) szbalogh válasza Hurkaleves (#10278) üzenetére


szbalogh
őstag

Ja nekem meg az a mániám hogy minél hangosabb legyen :DDD Még így is halkabb mint az igazi MP5K PDW hangtompítóstul.

rainmen: ha nem is öntöm ki de valahova a dugóra csak lehet súlyokat tenni még :B
találtam full acél dugót 30g :DDD

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#10282) stefanitsr válasza szbalogh (#10281) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Jaja, ahhoz van alu v3 gearbox is potom 30k környékén. :DDD

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10283) szbalogh válasza stefanitsr (#10282) üzenetére


szbalogh
őstag

Hát az nekem nem téma :B
Viszont ha jók az ehobbyn a súlyadatok akkor egy csapágyazott alu dugattyúfejtől 20g-al lesz nehezebb a kóceráj. Ez belefér még?
25g helyett 45g lesz a mozgó súly

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#10284) stefanitsr válasza szbalogh (#10283) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Aegnél érdemes észben tartani hogy a mozgó tömeg lehetőleg minél kevesebb legyen. Ez az egyik kulcsa az eagek üzembiztosságának. Nem mellesleg a GBB-kre is igaz, van egy egészséges bolt súly ami fölé nem nagyon érdemes menni, mert rossz lesz a vége.

V2-nél 120-as rugónál ugye többet nem nagyon rakunk bele, de pl azt is érdemes észben tartani hogy se fém dugó, se fém dugfej lehetőleg se fém hengerfej ne kerüljön bele, mert minden egyes alkatrész ami csökkenti a dugattyú kalapálásának erejét a box fele növeli a box héj élettartamát. Ezen felül szoktak belerakni egy shock transfer system nevezetű kitámasztót a box elé ami szintén segít a box törést elkerülni illetve ha el is tört egyben tartja azt. Az egyik oka a SPR beszerzésének, hogy kikísérletezzek egyrészt egy jól tömített boyi M szériás puskát, másrészt, hogy ezt az STS-t lepróbáljam.

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10285) Kornel213 válasza rainmen (#10244) üzenetére


Kornel213
tag

Azért voltak rendesen akik használtak valami arcvédelmet pl én is. A mi rajunkban csak 1 srác nem használt csak shemagot. Egyszer kilőtt egy sniper kb 30 méterről akkorát csattant a szemüvegemen :D ha kicsit lejjebb ment volna és nincs rajtam arcvédőrács lehet hogy most lenne egy luk az arcomon :DDD

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#10286) Kornel213 válasza szbalogh (#10258) üzenetére


Kornel213
tag

Nem BB okozta, az azért már durva lett volna :) Mászott be egy ablakon és a sapkájától nem látta az ablak keret középen, vízszintesen átfutó gerendát abba ütötte be a fejét, de már jól van. Aztán mondta is hogy egy sisakba majd befektet :))

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#10287) szbalogh válasza stefanitsr (#10284) üzenetére


szbalogh
őstag

Nekem a hangja meg az ereje megfelel. Még a "blowback" is nagyon tuti benne, de kicsit még rá lehetne dobni. Beczl azt írja hogy kb 100-as rugó van benne. Ezen nem is változtatnék. Kicserélném a hengert teljesre (nem tudom hogy mondják, amin nincsen lyuk) úgyis jön majd egyszer egy hosszabb cső bele és raknék rá egy olyan csapágyazott dugattyúfejet. Te is írtad hogy az nem árt ;) (lehet hogy rugóvezetőre írtad már nem emlékszem pontosan)
Ez azért még nem törné le a V3-as boxot nem?

Nick: HE_Storm

(#10288) stefanitsr válasza szbalogh (#10287) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Ártani nem árt, de kb felesleges ebbe a cuccba.

Egyébként ennek ezért van ilyen durván csattogós hangja, mert mire a hengerben előre ér a dugattyú és a dugattyúfej, a BB már régesrég elhagyta a csövet és mivel nincs a csőben a "fojtás" a dugattyú akadálytalanul tud gyorsulni, és jó nagyot tud csattani. Én pl idegesítőnek találtam amikor ilyenem volt. A másik ami kiakasztott, az a tok anyagválasztása volt. Egy KAC PDW lett helyette végül, de ez már egy másik történet.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10289) szbalogh válasza stefanitsr (#10288) üzenetére


szbalogh
őstag

Na jó mondjuk valóban ez az amire most legkevésbé költenék :B
Így is egy kis méregzsák :DDD

Ha hosszabb csövet veszek bele akkor másik henger is kell gondolom 363mm-hez 4/5-ös vagy 3/4-es kb?. Mindegyik AEG henger ugyanolyan méretű? Bele fog menni a boxba?

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#10290) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

nálam pl. a 120-as rugó csak úgy ment bele, hogy levágtam belőle vagy 3 centit... egyébként nem tudta felhúzni mert nem volt helye... legalább is szerintem.. de így elég erős is és pörgős is.. hengert én is vettem újat, de rövidebb a gyáritól kb 1,5 milivel... igazából elég jól benne van és nem is mozog ezért hagytam úgy ahogy van... kis réssel.. a tömítés okés.

(#10291) stefanitsr válasza Hurkaleves (#10290) üzenetére


stefanitsr
senior tag

A Galaxy mp5-ök gyári motorja az egyik leggyenguszabb motor a piacon sajna, és a gyári rúdakkú sem a huszárosság abszolút etalonja. Érdemes ügyelni arra, hogy a dugó farán a luk fala 45 fokban "le legyen törve" hogy az esetlegesen valamely irányban elhajló rugót bevezesse a dugattyúba és ne akadjon el benne. De pdw-be a 120-as rugó ? :) Nem arra való az a kis jószág...

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#10292) rainmen válasza szbalogh (#10289) üzenetére


rainmen
aktív tag

A gyári 229mm-es csőhöz elvileg 3/4-es henger van, az elbírja a 363-s csövet is, nem feltétlenül kell cserélni. Ja, az MP5 GB-je elvileg kettes szériás, nem hármas.

pisztoly: 120-as rugóból levágtál 3 centit... Nem lett volna egyszerűbb 100-a rugót venni bele? :))

(#10293) rainmen


rainmen
aktív tag

Lejárt az idő... :((

szbalogh: Neked való cuccok, csak siess!!! [link]

(#10294) szbalogh válasza stefanitsr (#10291) üzenetére


szbalogh
őstag

Köszi akkor ezentúl mindig úgy teszem vissza. Szerintem eddig pont fordítva raktam a helyére a hengert mert az agyontömített hengerfej csak arról az oldalról csúszot be könnyedén :DDD

rainmen: az mp5 pdw ben 3-as gb van

Most lődöztem vele kicsit.. pontosabb az AK-nál persze ebben most nincsen lenyomó :DDD

Nick: HE_Storm

(#10295) HollyBoni válasza szbalogh (#10294) üzenetére


HollyBoni
veterán

3-as GB van a pdw-ben? :Y :Y

(#10296) szbalogh válasza rainmen (#10293) üzenetére


szbalogh
őstag

:R :R :R :R
Bár fura a hirdetés. Rákérdeztem mert mind a 3 képen ugyanaz van :B

Nick: HE_Storm

(#10297) Hurkaleves válasza stefanitsr (#10291) üzenetére


Hurkaleves
őstag

én ílyet vettem. és mikor vettem pont volt egy olyan akció, hogy 100-150-ig választhattam hozzá ingyen rúgót! faja..
szal azt mondod, hogy faragjam meg picit a belső részét a végének?
valahogy így?:

logikusnak hangzik amit mondasz...

mod:

rainmen: én is erre gondoltam és a fent említett akciónál 100-asat kértem "ajándékba", hogy megnézzem vele, de hát az is ugyanolyan hosszú.. azt viszont már fölhúzta, de lasabb lett és szerintem a hatásfok sem volt olyan jó...
de mondom ez az elvágott 120-as teljesen jó... csak kár, hogy a rúgó végét nem tudom olyan fajinul eldolgozni, síkba tenni mint a gyári.. :(

[ Szerkesztve ]

(#10298) rainmen válasza szbalogh (#10296) üzenetére


rainmen
aktív tag

Az első képen van elmosódva egy fényes valami. Na az a tokfedélre csavarozható cucc. Utánanéztem és tényleg, az MP5K-ban és a PDW-ben V3 GB van. :R

Szerk: a másodikon meg a doboz tetején látod!!!

[ Szerkesztve ]

(#10299) HollyBoni válasza rainmen (#10298) üzenetére


HollyBoni
veterán

Fú,akkor veszek egyet.Eddig két v2 gb-s fegyóm volt,mind kettő tört:DDD

(#10300) szbalogh válasza rainmen (#10298) üzenetére


szbalogh
őstag

Nekem rücskösbizbasz tokfedelem van.. arra is rámenne vajon? Ha rá is megy nem nézne ki hülyén? :F
Mondjuk ilyet vágok ki flexel :DDD nem adnék érte 2000-et

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.