Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Esküszöm hogy megőrülök...Nem tudom összerakni az RK03 boxát,mert állandóan kipattan valami.. :O :W :W

(#11052) rainmen válasza HollyBoni (#11051) üzenetére


rainmen
aktív tag

Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni... Plusz egy kis türelem.

(#11053) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Ma le lett tesztelve játékkörülmények közt a CYMA CM.040D, nagyon meg vagyok vele elégedve. Kb.1000 bb-t lőttem el egyes lövéssel. Tegnap kicseréltem benne két fogaskereket CA-ra, kipucoltam a motort, a motor csapágyai meg lettek kenve, egyből szebben muzsikált.
Guarder 110-es rugó van benne, hátul Guarder csapágyas rugóvezető, O gyűrűs CA AK nózi, Guarder tappet plate, a hopup házban az az alkatrész ami lenyomja a lenyomót, iszonyatosan lötyögött oldalirányba a tengelyén, kapott két 0.2mm-es hézagoló alátétet a két oldalára, prometheus hopup gumi lenyomója került bele és egy nem tudom milyen hopup gumi, a dudor félig be van "vágva", a MAG plum AK74-es 100-as mid-cap-ek tökéletesen adagoltak, a fegyver kegyetlen, iszonyat lőtáv, pontos is, nagyon frankó kis fegyver, csak ajánlani tudom.

(#11054) stefanitsr válasza BaKeSZ87 (#11053) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Jaja, de már alaphangon sem rossz...

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11055) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Rosszul látom,vagy tényleg eltört a dugattyú leghátsó foga?Összeraktam a gearboxot kb 3x(sikerült :C) és nem húzta fel a dugattyút csak pörögtek a fogaskerekek meg a nózi mozgott.

NÉzzétek végig a videót,az elején még nem fókuszált a kamera. :B

Videó

(#11056) stefanitsr válasza HollyBoni (#11055) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Daráltnak tűnik, kell helyette egy másik.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11057) HollyBoni válasza stefanitsr (#11056) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi.

Ez esetleg jó lenne?Vagy nem valami jó cucc?

(#11058) szbalogh válasza HollyBoni (#11055) üzenetére


szbalogh
őstag

Ja há azt így nem fogja felhúzni ;)

Nick: HE_Storm

(#11059) HollyBoni válasza HollyBoni (#11057) üzenetére


HollyBoni
veterán

[link]

Melyik legyen?Ez vagy az előző?Vagy mind kettő hulladék? :D

(#11060) Anubiss


Anubiss
tag

Nézegetem az Airsoftgun.hu oldalát és az AK-kat is. Ezt találtam. Nem annyira drága és jár hozzá hord szíj meg ilyenek.
Vélemények?

(#11061) HollyBoni válasza Anubiss (#11060) üzenetére


HollyBoni
veterán

A véleményem: Ne nézegesd az airsoftgányt. :D

Amúgy a fegyver meg szerintem eléggé drága..Ráadásul még a gyártót sem írják ki. Pár ezerrel drágábban már steel kalasht kapsz pl keletifront.com-on.

[ Szerkesztve ]

(#11062) Kornel213 válasza HollyBoni (#11061) üzenetére


Kornel213
tag

De írják szájbergun.... Semmi kép se vedd meg! ennyiért sokkal jobbat kapsz, nézegesd softair-t is! vagy keletifronton amit mondott HollyBoni!

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#11063) rainmen válasza Anubiss (#11060) üzenetére


rainmen
aktív tag

Pont ezt a fegyvert tárgyaltuk ki múltkor. Eléggé, sőt, nagyon felejtős. Szerintem vagy külföldről nézegess, ha mindenáron újat akarsz vagy használtat vegyél. Múltkor dobták fel a fórumtársak, vaterán 30-ért fullacél Kalash.

(#11064) BaKeSZ87 válasza HollyBoni (#11061) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

12.000-rel olcsóbban meg acél testű CYMA AK-t.

(#11065) szbalogh


szbalogh
őstag

10db nem forrasztott csatlakozó van a pdw-m elektromos körében. Tuti baromi nagy az ellenállása a körnek. A vékony tyúkbélkábelről nem is beszélve. Biztosíték repül. A helyére FET megy.
IRF1404-nél melyik lábra kell a + és melyikre a -?

Nick: HE_Storm

(#11066) stefanitsr válasza szbalogh (#11065) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Első körben a CA motort tedd bele. A többi sokadlagos. :D (béka lábán a patkó... :D )

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11067) szbalogh válasza stefanitsr (#11066) üzenetére


szbalogh
őstag

IRF 1405 N-MOSFET 55V 169A 330W 5.3mOhm 290Ft
IRF 1324 N-MOSFET 24V 353A 300W 1.2mOhm 780Ft
?

Nick: HE_Storm

(#11068) stefanitsr válasza szbalogh (#11067) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Én IRL 3803-ast szerelek.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11069) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ha X.Y.T. acél a sector gear,ugye megbírkózik a fém fogas dugattyúval?

(#11070) rainmen válasza szbalogh (#11067) üzenetére


rainmen
aktív tag

Részemről az alábbi:

IRF3205

(#11071) Hurkaleves válasza rainmen (#11070) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ezek mire is jók? :B

(#11072) sptkyle válasza Hurkaleves (#11071) üzenetére


sptkyle
senior tag

Röviden:

"Ha a gyárinál (tipikusan kb. 1200mAh-os, 8,4V NiMh akksik mostanában) jóval nagyobb akksi kerül a fegyverbe, a tűzkapcsoló lassan eléghet. Ez ellen FET elektronikával érdemes védekezni. Gyári fegyverekhez, akksikhoz felesleges a FET."

"FET - Az előző pontban volt róla szó miért jó. A "sima" FET áramkör leveszi a terhelést a tűzkapcsolóról, így nem fog elégni, szikrázni. Az Active Braking (AB) FET-ek azonnal leállítják a motort, amint elengeded az elsütőt, így a rendszer mindig ugyanabban a pozícióban áll meg egyes lövésnél, és gyorsabban reagál. Léteznek még Burst elektronikák. Ezek kis mikrokontrolleres áramkörök, amelyek beállíthatóak rövid sorozatra, állítható a tűzgyorsaság velük, és persze adja a többi FET képességét is."
(From Airsoftujonc)

Itt meg egy komplexebb cikk.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#11073) stefanitsr válasza sptkyle (#11072) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Érdekes plusz infó: van egy 120-as tuninggal megáldott CA Scar-om, amibe már szerintem 15-20k lövést beletettem úgy hogy szvsz nincs benne FET. Igaz a legnagyobb lipo ami gond nélkül belefért 1200 mAh 20C 11,1v. A 11,1v 2200-as 25c valószínűleg sokkal keményebben meghajtaná. Egyelőre működik szépen a tűzkapcsoló, inkább a motor kezd fáradni...

[ Szerkesztve ]

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11074) Hurkaleves válasza sptkyle (#11072) üzenetére


Hurkaleves
őstag

aham. el olvastam. kösz! megéri készíteni egy ilyet? mondjuk az AB-set?
9.6V-os 1600-as nimh aksim van. és ez enyém is kormol...

(#11075) stefanitsr válasza Hurkaleves (#11074) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Hozzá kell tennem hogy a fet amellett, hogy elvileg kíméli a tűzkapcsolót +1 lépcsőfok a potenciális hibaforrások között.

A hétvégén egy g&p spr tulaj azért nem játszott, mert 1-2 egyeslövés vagy rövid sorozat után x ideig várnia kellett, mire lőhette volna a következőt. Többek között a fet is okozhatta ezt, valamint a jóember ráadásul oldhatóra rakta össze a fet és box között is a vezetékelést.

Végül is, megvolt neki a "sniper delay" a lövések között, mert a puska egy idő után magára talált és megint lehetett vele 1-2 egyest vagy egy rövid sorozatot nyomni... :D

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11076) sptkyle válasza Hurkaleves (#11074) üzenetére


sptkyle
senior tag

Szerintem arra a kérdésre, hogy megéri e, nincs jo válasz. Van aki ellene van, van aki mellette.
Kíméli a kapcsolót, elvileg gyorsul a cucc reakcióideje, és egyenletesebb lesz az egész folyamat AB FET-nél, viszont ahogy a kolléga is mondta, +1 dolog ami elromolhat benne.
Személy szerint én teszek bele majd egyet amikor átkábelezem a cuccot, és kiveszem a biztosítékot. De ez elég egyéni izlés, mint ahogy írtam.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#11077) rainmen válasza sptkyle (#11076) üzenetére


rainmen
aktív tag

Az AB-fettel én még nem foglalkoztam, de szerintem nem is fogok. Annak annyira nem látom értelmét. De érintkező felületekről levenni a nagy áramot, na azt már régóta csinálom másban is.

(#11078) Hurkaleves válasza rainmen (#11077) üzenetére


Hurkaleves
őstag

mit vesz le ilyenkor a kapcsolókról? fesz? áramerősség? átfolyási idő? és ha valamit levesz akkor az logikusan nem azt jelentené, hogy gyengít az aksi erején valamilyen úton módon?

(#11079) Hurkaleves válasza Hurkaleves (#11078) üzenetére


Hurkaleves
őstag

megvan a kérdésemre a válasz!
egyik fórumban olvastam, hogy a kapcsoló zárásánál lényegében nem a kapcsolón folyik át az áram(erősség) hanem a fet-en. a kapcsolóra csak nagyon minimális esik...ezáltal nem szikrázik, kormol, károsít, stb...
hm.. nem hülyeség..

(#11080) rainmen válasza Hurkaleves (#11079) üzenetére


rainmen
aktív tag

Szerintem se. Régebben az ilyeneket relével oldották meg, manapság az finomelektronika előretörésével ebbe az irányba mozgolódnak a dolgok.

(#11081) evilzombie válasza sptkyle (#11076) üzenetére


evilzombie
tag

Hat azert egy FET nem romlik am el surun.Meg nem is halottam ilyenrol koreinkben.Mig egy kapcsolo igen csak hibat okozhato egyseg.
Biztositekrol annyit hogy en biztos ami biztos beszereltem meg az AB fet melle is.Azt meg mindig egyszerubb cserelni mint kabelezest,motort vagy kapcsolot. :)

Na náááá

(#11082) evilzombie


evilzombie
tag

11.V-os 2500mAh-s aksiaim vannak, ezekhez meg egyenesen "kotelezo" a FET.

Na náááá

(#11083) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Softair-en árulnak egy M14-est "csapágyas cilinderfej"-el. Lemaradtam valamiről? :D

(#11084) stefanitsr


stefanitsr
senior tag

Ma befejeztem a Boogie féle scart, 282 fps-ről 385 lett, 120-as systema rugóval.

Illetve az SPR-embe dobtam egy 509mm hosszú csövet az itthon kallódóak közül, így a benne levő rugóval (SP110 lehet, mikor először megkaptam a jószágot stabil 340-et lőtt ugyanezzel a rugóval) 407 és 413 fps között szór, .20-ashoz beállított hopuppal.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11085) szbalogh válasza stefanitsr (#11084) üzenetére


szbalogh
őstag

Azt hogyan tudom megnézni házilag hogy milyen rugó van épp a kezemben? Csak viszonyítani lehet egy ismerthez? Azt érzem hogy a PDW-ben sokkal erősebb van mint az AK-ban. Lehet hogy csak az előfeszítés teszi.

Nem kallódik egy 363mm-es cső is Nálad valahol amit nem használsz semmire? :DDD

Nick: HE_Storm

(#11086) stefanitsr válasza szbalogh (#11085) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Cső nincs.

Ismert fegyverben ismert teljesítményű rugó helyére betett másik rugót betéve lehet ezt megtudni. A hossza is lényeges, az anyaga is, meg hogy milyen anyagból milyen vastag drót van hogyan feltekerve.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11087) Hurkaleves válasza stefanitsr (#11086) üzenetére


Hurkaleves
őstag

a rugónál mit tesz a közepe felé elhelyezkedő sűrűbb tekerés? az miért/hova kell és miért jó ha jó?

(#11088) szbalogh


szbalogh
őstag

Tekercselő huzallal próbálta már valaki átvezetékezni a fegyóját? Szerintem jó lehet mert vékony a bevonat ezért vastagabb vezetéket lehet használni. Ráadásul tiszta rézből van és könnyen behajlítható bárhová. Persze a vékony bevonat miatt sokkal jobban kell rá vigyázni de ha egyszer bent van a szerkezetben akkor már nem lehet baj.

Nick: HE_Storm

(#11089) stefanitsr válasza szbalogh (#11088) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Max ha rövidre zárod.

Maradnék az 1-es szilikonos modellezős vezetéknél, szerintem az a tuti.

SPR-t ha valaki vinné, ne habozzon megkeresni. Vennék helyette gyorsba egy SRC stukkert. :D

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11090) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

srácok!

aki vágja az AB fet bekötését az kisegítene egy kis szemléltető rajzzal?

készítettem egy alap rajzot ami itt letölthető és ezen a rajzon kellene nekem a kábeleket berajzolgatni, hogy mi honnan hova megy! nem rajzoltam be az alap vezetékelést sem. bár azt tudom, hogy megy, de gondoltam nem rajzolok inkább majd a segítőkész kolega ahogy neki kényelmes azt is berajzolja.

sajnos a 6mm.hu cikkjéből nekem nem jött le egyértelműen az áramkörbe való beiktatása a fet-nek ezért kérek segítséget amit előre is nagyon szépen köszönök!

a "kész" képet lehet ide visszacsatolni, hogy nézze át esetleg még egy két más hozzáértő az esetleges hibák elkerülése végett.

és, hogy ötezren ne dolgozzatok rajta ezért aki segítene nekem ebben akkor az az illető a következő hsz-ben írja meg, hogy stipi-stopi én segítek pisztoly-nak!
így elkerüljük azt, hogy többen is nekiugorjanak a témának!
aztán ha kész feltölti és átnézitek esetleg, hogy stimmel e...
ha a rajzom hiányos azt is jelezzétek.

THX!!! :R

(#11091) stefanitsr válasza Hurkaleves (#11090) üzenetére


stefanitsr
senior tag

http://rockoairsoft.blog.hu/2009/08/11/fet_motorfek_how_to

http://rockoairsoft.blog.hu/2009/05/30/how_to_amp_g36

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11092) Hurkaleves válasza stefanitsr (#11091) üzenetére


Hurkaleves
őstag

aha!
talán ezen a képen látni a legjobban! bár ez csak "sima" fet, de az is elég lenne...

(#11093) rainmen válasza Hurkaleves (#11092) üzenetére


rainmen
aktív tag

AB fetnél: Arra a lábra, amire a 100 Ohmos ellenállást forrasztottad, az a "gate", arra megy a kapcsoló egyik fele. A középső, közös lábakra az akksiról jövő negatív pólust. A többi értelemszerűen le van írva, 3205-re akku negatív, 4905-re akku pozitív, innen tovább a motorra, illetve megcsapolva kapcsoló másik fele.

Sima 3205 fetnél: 100 Ohm ellenállásos láb kapcsoló egyik fele, középső akksi negatív, maradék meg a motor negatívra. Pozitív direktbe a motorra, valamhol megcsapolva a kapcsoló másik szála.

[ Szerkesztve ]

(#11094) Hurkaleves válasza rainmen (#11093) üzenetére


Hurkaleves
őstag

AB fet:

A középső, közös lábakra az akksiról jövő negatív pólust. A többi értelemszerűen le van írva, 3205-re akku negatív...

3205-re nem a motor negatívot kéne kötni?... nem írtad valahol el? mert itt két helyre is megy az aksi negatívja, de a motor negatívját nem említetted... :U

egyébként köszi! már tiszta a dolog! (kivéve az AB fetest...)

[ Szerkesztve ]

(#11095) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

ja, és még azt elfelejtettem, hogy mennyire melegszenek ezek a fetek?

mod:

ezt egy fórumozó írta:

A két FET-es megoldásnál a hátlap és a középső láb ugyanaz(ha a hátlapot összeforrasztod, nem kell még pluszbana középsőket is összekötni. Levágható tőben, így egyszerűbb lehet a kapcsolás)

ez igaz?

[ Szerkesztve ]

(#11096) HollyBoni válasza Hurkaleves (#11095) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem AB fetem van,alig melegszik.

(#11097) rainmen válasza Hurkaleves (#11094) üzenetére


rainmen
aktív tag

A középsőre a motor negatív. Elnézést, jogos a két pont. :B

(#11098) sptkyle válasza Hurkaleves (#11095) üzenetére


sptkyle
senior tag

Igen. A fetek hátlapjának fém része ugyanaz mint a középső láb. (erre amugy figyelj is forrasztáskor, nehogy véletlen ráforrassz, ha nem akarsz, mert zárlatos lesz)
Gondolom hátlapok helyett azért használják a középső lábat, mert kényelmesebb. Hátlapokat vagy simán összeforgatod, és a szélső lábakat forrasztod, középsőt levágod, vagy (de ha elmozdulnak, nem feltétlen van kontakt), vagy szemben egymással forrasztasz, akkor viszont +1 kábel a hátlapok összeforrasztása. :(
Sztem egyszerűbb a középső láb összehajtása.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#11099) stefanitsr válasza sptkyle (#11098) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Kellett volna csinálnom videót arról, hogy az egyes rugók mennyire fogják vissza az egyes motorokat.

A boyi motort pl látványosan fogja a 120-as.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#11100) Hurkaleves válasza rainmen (#11097) üzenetére


Hurkaleves
őstag

így már ok! thx!
sptkyle: neked is thx!
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.