Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Met válasza jjeahh (#1500) üzenetére


Met
nagyúr

pdf?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1502) jjeahh válasza Met (#1501) üzenetére


jjeahh
nagyúr

.ai vagy .eps-ben kéne :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1503) BonFire válasza jjeahh (#1502) üzenetére


BonFire
veterán

A fontokat beágyaztad a dokumentumba, vagy le vannak görbézve? Ez lényeges, egy beágyazott font jelentősen megnövelheti a fájl méretét!

Egyébként miért 1 MB a határ? A mai tárolóeszköz kapacitások és internet sávszélességek mellett semmi nem indokolja ezt. Arról nem beszélve, hogy ha igazán nekifogsz részletesebb, gazdagabb illusztrációkat készíteni, rájössz, hogy csak úgy fogynak a Megák. Ez nem TXT fájl, hogy beleférjen pár kilobyte-ba, még akkor sem, ha azt tanították, hogy a vektoros grafika helyspórolósabb, mint a pixel. Ez nyilván igaz is egy darabig, de rajza válogatja. Egy ezer színű trace-elt vektor nagyobb helyet foglal(hat) esetenként, mint a pixeles testvére.

Ps: amúgy nem kihalt a topic, de ha nincs kérdés, akkor nem irkálunk ide, ugye...

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1504) jjeahh válasza BonFire (#1503) üzenetére


jjeahh
nagyúr

le vannak görbézve :) én sem értem miért 1mb a limit

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1505) BonFire válasza jjeahh (#1504) üzenetére


BonFire
veterán

Te mondd meg, hogy miért 1 MB a limit! Te ragaszkodsz ehhez, nem? :F

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1506) jjeahh válasza BonFire (#1505) üzenetére


jjeahh
nagyúr

egy stock oldalra kéne, gondoltam a felhasználatlan munkáimat felrakom, de .ai, .eps a követelményük, és max 1 megás lehet...szal nem én ragaszkodok, ők dobják vissza ami nagyobb mint 1mb :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1507) Syl válasza jjeahh (#1506) üzenetére


Syl
nagyúr

CS6-ban egy üres .ai dokumentum is 600K :Y
Ha mentéskor kikapcsolod az ICC profil mentését, sokkal kisebb lesz a fájl.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1508) jjeahh válasza Syl (#1507) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:DDD megpróbálok több megás eps-eket feltölteni, ha nem fogadják el asszem hagyom a francba az oldalt, keresek valami más stock site-ot

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1509) BonFire válasza jjeahh (#1508) üzenetére


BonFire
veterán

Ezek nem teljesíthető elvárások. Az oldal nem komolyan vehető. Ha alkotok valamit, nem lehetek tekintettel a kilobájtokra. Akkora lesz, amekkora lesz. Jó hogy nem már! Hanyagold azt a bizonyos oldalt!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1510) jjeahh válasza BonFire (#1509) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1511) Gavril


Gavril
csendes tag

Sziasztok!
Nem régóta ismerkedem az Illustrátottal és egy kérdésbe belefutottam amire nem találtam egyenlőre megoldást. Remélem tud valaki segíteni benne.
Készítettem egy névjegykártyát (ehhez volt sablon is a programban). Nyomtatni szeretném, viszont a nyomtatásnál csak az adott rajztábla jelenik meg a vágójelekkel. A4 lapra tudok nyomtatni és azt szeretném elérni, hogy a lapon ne csak egy rajztábla/névjegykártya jelenjen meg hanem teljesen ki tudjam tölteni a lapot. Tudnátok benne segíteni hogyan tudom beállítani, hogy egy lapra több rajztáblát is felhelyezzen?
Próbáltam, hogy az adott rajztáblát másolom és egymás mellé helyezem de így is csak egy jelent meg.

Segítséget előre is köszönöm!

(#1512) Dluinet válasza Gavril (#1511) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mi a cégnél erre külön programot használunk

én a helyedben csinálnék A4-es rajztáblát, és arra helyezném fel többször a névjegykártyát

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1513) Gavril válasza Dluinet (#1512) üzenetére


Gavril
csendes tag

Köszönöm! Ezt akartam elkerülni. Azt hittem van valami egyszerű megoldás.

(#1514) BonFire válasza Gavril (#1513) üzenetére


BonFire
veterán

Miért probléma, ha egy A4-es artboardra pakolsz ki tíz névjegyet? Alttal másolsz, Shifttel igazítasz, Ctrl+D-vel duplázol, pikk-pakk ki van rakva. Ha vágójel kell rá, kijelölöd az egész cuccot, aztán Effects/Crop Marksszal azokat is megrajzoltatod. Lehet nyomtatni és vágni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1515) jjeahh


jjeahh
nagyúr

nem tom off-e de abba rakom: srácok, illustratorban rajzolgatás wacom bamboo pad-al mennyire fogja vissza gépet sima egérrel való dolgozáshoz viszonyítva? egyáltalán van értelme erre használni, vagy csak játék a cucc? az új bamboo elég olcsónak tűnik

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1516) rum-cajsz válasza jjeahh (#1515) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Talán ez a cikk segít: [link]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1517) BonFire válasza jjeahh (#1515) üzenetére


BonFire
veterán

Illustratorban már inkább akkor jön a képbe a tábla, ha már határozottan és jól begyakoroltan tud rajzolni az ember, illetve bánni vele. Ha egy alakot ezer ecsetvonással rajzolsz meg mondjuk Pennel (és utólag ruházod fel ecsetvonással), vagy eleve ecsetet ragadsz és táblán tollal lendületesen húzkodod a vonalakat… – nos, akár órákat is megtakaríthatsz a tábla használatával.

Természetesen sokat kell gyakorolni, hogy az ecsetvonás tényleg arra kanyarodjon, amerre akarod, de gyakorlat teszi a mestert. Én személy szerint a nézet elforgatását hiányolom belőle, mert függőlegeseket biztosabban húzok, mint vízszintest, és ez Photosopban meg is van oldva, de Illustratorban nincs. Tehát gyakorlat kell hozzá, és akkor köröket versz az egérre.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1518) jjeahh válasza BonFire (#1517) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& rum-cajsz: köszi! meg is rendeltem egyet :R

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1519) doboka98


doboka98
tag

Sziasztok! Elkezdtem foglalkozni a programmal és lenne egy kérdésem. Hogyan tudom azt elérni, hogy egy szöveg utolsó betűjének a helyét mozgassam. Igazából azt szeretném, hogy egy szó utolsó betűje felfele kandarodjon, mintha "arc"-olnám a szöveget, de csak az utolsó betűt szeretném. Ezt hogyan lehet?

(#1520) PumpkinSeed válasza doboka98 (#1519) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha utána nem akarod formázni, akkor Object - Expand, majd bármelyik betűt bárhova mozgathatod.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1521) doboka98 válasza PumpkinSeed (#1520) üzenetére


doboka98
tag

Köszi, ez segített :).

(#1522) jjeahh


jjeahh
nagyúr

kib*xás, hogy nem működik az új bamboo pad nyomásérzékenysége illustratorban :O a régi simán ment, gondoltam majd ez is fog...a vicces az, hogy az egész sztem egy driveren múlik, ami nincs...gondolom így akarják nyomni az intuos-okat...cserébe van egy gyerekeknek való béna windows 8 rajz app :W

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1523) BonFire válasza jjeahh (#1522) üzenetére


BonFire
veterán

Mivel most az Intuos a belépőszint, irreleváns elvárás a játék táblától elvárni profi rajzprogramok teljes körű támogatását.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1524) jjeahh válasza BonFire (#1523) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ok, így érthető meg minden, de azért sztem rengetegen vesznek bamboo pad-et úgy, hogy elvárják a régi bamboo tudását, aztán csalódnak...a tudás mondjuk megvan, csak az a fránya driver kellene hozzá...most én pl. honnan tudhattam volna, hogy nem lesz driver? speckók, nyomásérzékenység pipa, megvettem, csalódás :((( a régi bamboo is ugyanezt tudta kb., csak asszem nagyobb felületen, nagyobb toll-al driver nélkül...amikor drivert telepítettem, csak akkor lett nyomásérzékeny illustratorban is...de itt nincs ez a lehetőség sajnos

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1525) BonFire válasza jjeahh (#1524) üzenetére


BonFire
veterán

De ezek a specifikációk hogyhogy nem derülnek ki a vásárlást megelőző kérdezősködés során?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1526) jjeahh válasza BonFire (#1525) üzenetére


jjeahh
nagyúr

tesztekben nem írja, hogy nincs driver, nekem meg eszembe sem jutott utánnanézni mivel a régi bamboo-hoz is van :D de már mindegy...használom így, aztán továbbadom, úgyis aprópénzért vettem...majd lesz helyette intuos :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1527) jjeahh válasza jjeahh (#1526) üzenetére


jjeahh
nagyúr

na végülis amennyi tehetségem nekem van (semennyi :DDD ), és amire kell (logó dizájn, névjegykártya) asszem bőven elég lesz a bamboo pad is, a nyomásérzékenység hiánya illustratorban könnyen pótolható, csupán vastagítok itt ott egy picit a vonalakon ha kell oszt kész...cserébe úgy érzem jóval természetesebben lehet rajta navigálni, rajzolni mint a régi bamboo-n valamiért, mintha érzékenyebb vagy nem tom :F
tábla felavatás :DDD :

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1528) PumpkinSeed válasza jjeahh (#1527) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Remélem nem haragszol meg ha, azt mondom, hogy ez inkább egy egérre hasonlít, de amúgy szép. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1529) jjeahh válasza PumpkinSeed (#1528) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szerintem is, így utólag elnézve :DDD dehogy haragszok, mint írtam nem vagyok valami tehetséges :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1530) BonFire válasza PumpkinSeed (#1528) üzenetére


BonFire
veterán

Láttál te már egeret? :DDD Az egérnek nincs ilyen hosszú lába és rövid farka. Kutya ez, és nem is rossz!

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1531) jjeahh válasza BonFire (#1530) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kinek mi, megváltoztatom az orrát és elefánt lesz belőle :DDD firkantottam egy gombásat is, az talán nem hasonlít semmi másra :DDD annak ellenére, hogy nem tok rajzolni sztem hasznát veszem majd a kis cuccnak, az árát számomra bőven megéri :K csak előre elkeseredtem, hogy nincs driver, nem lehet testre szabni, milyen az már :P

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1532) BonFire válasza jjeahh (#1531) üzenetére


BonFire
veterán

Én szeretem az efféle cartoonokat. Egyébként már ebből a kettőből is látszik, hogy van stílusa. Szerintem szép munka mindkettő. :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1533) Met válasza jjeahh (#1531) üzenetére


Met
nagyúr

A bal oldali gomba olyan mintha egy szájból kilógó nagy nyelv nyalogatná a nagy gombát :DDD

Amúgy tényleg jók a rajzok (ha nem nézzük hogy az a kutyaegér mi akart lenni) :R

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1534) jjeahh válasza Met (#1533) üzenetére


jjeahh
nagyúr

najó, úgy néz ki mindig mellélövök egy picit :DDD

BonFire: köszi, azért remélem lesz még jobb is :D

amúgy lehetne valami grafikus topik, ahol logókat, névjegykártyákat, weboldalakat linkelgetnek a júzerek, oszt kiosztanánk egymás munkáit, (mint pl. a kezdő fotósok topik fotósoknak) sokat lehetne tanulni egymástól, gondolom akad néhány fórumtárs, aki ebből él vagy akár amatőr szinten űzi...itt elég off ez vagy nem?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1535) Met válasza jjeahh (#1534) üzenetére


Met
nagyúr

Mondjuk ez?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1536) jjeahh válasza Met (#1535) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:R ha lesz valami jobb munkám, kikérem a véleméneteket ott, bár ahogy elnézem nem túl nagy a forgalom

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1537) Met válasza jjeahh (#1536) üzenetére


Met
nagyúr

Sok embernek a kedvencekben van ;)
Nem túl régi a topic, próbáljuk átszoktatni oda az embereket, főleg a PS topicból, megtalálta a júzer a dropsedóauterglobevelembosz gombot és büszkén mutatja milyen ügyes ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1538) BonFire válasza jjeahh (#1536) üzenetére


BonFire
veterán

Ha csatlakozol, akkor eggyel többen leszünk ott. De nem kell minden fórumtémának szószátyárkodásba átcsapnia. Amikor van mondani/mutatni való, akkor megmutatjuk, elmondjuk. Amúgy nem régi topic, még nincs kellőképpen bejáratva.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1539) jjeahh


jjeahh
nagyúr

kedvencekben van már :D csak elég amatőr vagyok én is, ha lesz valami munkám amit nem szégyellek annyira, majd belinkelem :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1540) BonFire válasza jjeahh (#1539) üzenetére


BonFire
veterán

„csak elég amatőr vagyok én is”

Ha profi akarsz valaha lenni, azzal kezdd, hogy ezt a mondatot felejtsd el! Ha egyfolytában leértékeled magad, más is le fog. Tudatában kell lenned, miben vagy jó, és arra erősíteni. És azt is tudnod kell, hogy nem lehet mindig mindenkinek megfelelni. Az egészséges szerénység egy idő után átcsap önértékelési zavarba.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1541) Met válasza jjeahh (#1539) üzenetére


Met
nagyúr

Pedig a gombás cucc elég korrekt, szerintem fel is lehetne tenni valami clipart store-ba.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1542) jjeahh válasza Met (#1541) üzenetére


jjeahh
nagyúr

fent van :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1543) jjeahh válasza jjeahh (#1542) üzenetére


jjeahh
nagyúr

lejárt a szerkesztési idő: amúgy sztetek az ilyen stílusú rajzok mennyire mennek el logó design-nak? eddig szinte csak logó-kkal foglalkoztam, névjegykártyáért online valamivel kevessebbet fizetnek, web design meg nekem magas :D stocklogos-on most indul be lassan a szekerem, 99designs-on meg csak 7 pályázatot nyertem meg, de platinum-os vagyok, szal indulhatok $700+-os pályázatokon is...esetleg tudtok még valami normálisabb online store-t vagy valami, ahol érdemes próbálkozni? brandcrowd-on vagyok még viszonylag aktív, próbálkoztam logoground-on is, de a munkáim nagyját elutasítják valami apróságért...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1544) PumpkinSeed válasza jjeahh (#1543) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Azért engem érdekelne, hogy milyen lennél webdesign téren. Mert elég jók azok amiket csinálsz.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1545) Met válasza PumpkinSeed (#1544) üzenetére


Met
nagyúr

Mivel két teljesen különböző terület elképzelhető hogy tényleg nem az Ő területe.
Mint ahogy ha valaki jól rajzol még nem biztos hogy jól tetoválna is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1546) PumpkinSeed válasza Met (#1545) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igen, de ilyen stílusérzékkel egész jó honlapdesign-okat lehetne napvilágra hozni. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1547) jjeahh válasza PumpkinSeed (#1546) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a gondom az, hogy nem értem hogyan kell csinálni, és lusta vagyok megtanulni :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1548) jhos910


jhos910
aktív tag

Heyho!

Hogy tudok két artboard közé beszúrni egy másikat? :B

(#1549) pikszel válasza jhos910 (#1548) üzenetére


pikszel
őstag

Klikk egy üres részre, majd felül a menüsor alatti Document Setup gombra és a megjelenő ablakban: Edit Artboards gomb. Elmozgatod az artboardot (viszi a tartalmát magával), majd berajzolsz egy újat. Esetleg a Shiftet lenyomva tartva és húzva az artboradot, duplikálod azt. 1 2 3

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#1550) jhos910 válasza pikszel (#1549) üzenetére


jhos910
aktív tag

:DDD
Nem ilyen szintekről beszélgetünk. A kérdésem az, hogy hogy tudok két artboard közé beszúrni egy másikat? Sorrend számít. Ha van két artboardod és létrehozol egy újat akkor az az utolsó sorszámot kapja meg. Én nekem sorrendben a kettő közé kellene tennem egyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.