Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) C. s. válasza BonFire (#1800) üzenetére


C. s.
addikt

Akkor jó! Sajnálom, hogy elromlott, tudom, mennyire rossz gép nélkül maradni! Örülök, hogy sikerült megoldani.

Syl:
Lebuktam! :B Ide szoktam bekukkantani néha. De most megnéztem és a legfrissebb videó is 1 hónapos.

Halványan sem kapcsolódik a tárgyhoz, de nem bírtam kihagyni, még friss a sokk! Némileg szokatlan az elrendezése. :D

(#1802) Syl válasza C. s. (#1801) üzenetére


Syl
nagyúr

Pontosítanék: a magán youtube csatornáját [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1803) C. s. válasza Syl (#1802) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi a linket, majdnem megnéztem, de nem engedi a böngésző a Youtube-ot.
(Figyelmeztet, hogy a Youtube érvénytelen biztonsági tanúsítványt használ. Egyszer már jártam így egy oldallal, okosabbnak hittem magam a böngészőnél és egy fura helyre keveredtem... Most inkább várok. :) )

(#1804) Dluinet válasza C. s. (#1803) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az óra és dátum jól van beállítva gépeden?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1805) C. s. válasza Dluinet (#1804) üzenetére


C. s.
addikt

Igen, azt nem piszkáltam. Viszont reggel újraraktam az Avastot. Az előbb a Virustotalra sem engedett be. Két lehetőséget látok: az Avast szívat vagy benyaltam egy vírust. Az elsőre tippelnék így hirtelen. Van ötleted?
Miért raktam újra? Mert azt olvastam valahol, hogy hajlamos a wifit elbaltázni, nekem meg tavasz óta nincs wifim, csak lusta voltam ennél is jobban utánajárni. Persze wifi még mindig nincs! :D

(#1806) BonFire válasza C. s. (#1805) üzenetére


BonFire
veterán

„az Avast szívat vagy benyaltam egy vírust. Az elsőre tippelnék így hirtelen. Van ötleted?”

Én pedig inkább a másodikra tippelnék! Be kell ütemezni egy rendszer töltéskori vizsgálatot Avasttal, ami még azelőtt nyakon csípi a kártevőt, mielőtt aktivizálódhatna. Természetesen előtte az összes köteten ki kell kapcsolni a rendszer-visszaállítást, nehogy utólag visszaírhassa magát.

A rendszer felállása után pedig 2-3 online víruskergetőt is érdemes lefuttatni, mert önmagában egyik sem mindenható, de több szem többet lát.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1807) C. s. válasza BonFire (#1806) üzenetére


C. s.
addikt

Azt hiszem, igazad lesz! Hála Istennek, hogy használom a Sandboxie-t, mert ha azon kívül indítom a böngészőt, minden rendesen bejön! Ideje kitakarítani! Köszönöm a segítséget, megnézem a linket is!

A rendszer töltéskori vizsgálat kb mennyi idő? Percek vagy órák? (A neve alapján percek, de fönntartom a tévedés jogát. :D )

(#1808) BonFire válasza C. s. (#1807) üzenetére


BonFire
veterán

Hosszú idő, főleg annak a függvénye, mekkora a rendszerpartíciód mérete, mert minden fájlt átvizsgál benne! Tehát ne sürgős munka előtt indítsd, és ne is éjszaka, alvás közben, mert szükség lesz felhasználói beavatkozásra, ha talál valamit. Rá fog kérdezni, mit tegyen vele, és felhasználónak kell eldönteni, hogy törli, vagy karanténozza, vagy egyebek.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1809) C. s. válasza BonFire (#1808) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm! Jó, hogy írtad, hogy ne éjszakára, mert az volt a hátsó szándékom. A C:-n kb 100 GB foglalt, de a saját mappák át lettek irányítva a legnagyobb partícióra, ami 2 TB és tele van szinte. Jajj nekem, ha azt is beleveszi! :O

[ Szerkesztve ]

(#1810) BonFire válasza C. s. (#1809) üzenetére


BonFire
veterán

Az első találatot kell csak megvárni. Akkor rákérdez, mit tegyen vele? Kiválasztod a listából, hogy mondjuk törölje, és minden ilyen találattal tegyen ugyanígy. Egy számozott listát fog feldobni. Kiválasztod a megfelelő számot, utána akár be is aludhatsz, mert az utasításnak megfelelően fog eljárni, és törli a kártevőket.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1811) C. s. válasza BonFire (#1810) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi, tényleg dereng valami ilyesmi, csak azt nem tudtam, hogy az Avast volt-e. Épp pár napja volt egy víruskeresős maratonom a Webroottal. Majdnem 3 napig tartott, mire mindent végignézett, de aközben legalább tudtam gépezni. Tisztának ítéltetett. A homokozón kívül nincs is gond. Lehet, hogy először egy hagyományos, de alapos keresést csinálok, akkor is meg kell találnia a gaztevőt. Aztán majd látjuk.

(#1812) BonFire válasza C. s. (#1811) üzenetére


BonFire
veterán

„Lehet, hogy először egy hagyományos, de alapos keresést csinálok, akkor is meg kell találnia a gaztevőt.”

Kétszer akarsz dolgozni? A boot idejű keresést úgysem úszod meg, hát értelmesebb mindjárt azzal kezdeni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1813) C. s. válasza BonFire (#1812) üzenetére


C. s.
addikt

Az olyat is meglát, amit a hagyományos, de alapos nem? :B

(#1814) BonFire válasza C. s. (#1813) üzenetére


BonFire
veterán

Ez már harmadik napja OFF ebben a topikban; ne offljunk már ennyit, ha lehet. Ennyi idő alatt már meg is csinálhattad volna azt a kártevővadászatot; nem értem, mit kell rajta ennyit filózni. LINK

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1815) C. s. válasza BonFire (#1814) üzenetére


C. s.
addikt

"Ez már harmadik napja OFF"
Erre már én is gondoltam.
De azért még válaszolok: Azért, mert még kínok között is alig megvalósítható, hogy 1-3 napra ne legyen használható a gép. Ha volna rá mód, természetesen szeretném másképp megoldani.
A linket sajnos nem tudtam megnézni, csak annyit sikerült kihámoznom, hogy a PC fórumon akartál mutatni valamit, viszont nekem csak a Google kezdőlapja jelenik meg, ha rákattintok. De mindenképp köszönöm a segítséget!

(#1816) bonebeni


bonebeni
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Új vagyok az Illustratorban, nézegetek tutorial videókat, stb, szeretném megtanulni használni egy két dologra a programot. Most akadt egy problémám amin nem tudok túljutni, és szeretném ha segítenétek. Arról lenne szó, hogy adott egy csillag alakzat. Egy amerikai zászlót letöltöttem vektoros formában, amit clipping maskkal a csillag közepébe helyeztem. Mivel a zászló is vektoros formában volt, ugye szét lehet szedni a zászlót darabokra, csillagokat piros fehér sávokat stb. Clipping maskkal amint már mondtam belehelyeztem a csillag közepébe, és én ezt a csillagot szeretném egyben szerkeszteni, pl árnyékot adni neki, stroke-ot stb. Viszont nem tudom megoldani, mert úgy szeretném, hogy egyben tudjam kezelni egy objektumként a csillagot benne a amerikai zászlós mintával. Így viszont ahogy most van, rengeteg "path"-em van és mindet külön kezeli, és ha hozzá akarok adni a nagy csillaghoz egy árnyékot, a csillagon belül a zászló elemeit egyenként kezeli, és egyenként adja azokhoz is hozzá az árnyékot stb. Próbáltam keresni már megoldást "convert shapes from multiple paths" és hasonlü címszók alatt de nem találtam. Remélem értitek, hogy mit szeretnék csinálni :F

A képen is látjátok, hogy fekete a fekete stroke egyenként veszi körbe az elemeket. és nekem csak a nagy csillag körül kellene :F

[ Szerkesztve ]

(#1817) aldebaran válasza bonebeni (#1816) üzenetére


aldebaran
őstag

Ez talán segít: Grouping and expanding objects

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1818) bonebeni válasza aldebaran (#1817) üzenetére


bonebeni
csendes tag

Köszönöm szépen, de sajnos nem ez az amit keresek, próbáltam már :/ nem tudom egyáltalán van e erre valami megoldás

(#1819) C. s. válasza bonebeni (#1816) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

És ha először megcsinálnád az üres csillagot úgy, ahogy akarod, majd csak a végén helyeznéd el benne a zászlót?

[ Szerkesztve ]

(#1820) Polemius válasza bonebeni (#1816) üzenetére


Polemius
aktív tag

A csillag alakzatot, amivel kivágtad, másold le (ctrl+c) és illeszd be ugyanoda, felülre (ctrl+f). Aztán adj neki körvonalat, tetszés szerint. És érdemes csoportot csinálni belőle.

(#1821) G.F.


G.F.
aktív tag

Pár napja az illum minden indításkor kiírja:

Utánna rendesen elindul, nincs vele baj. Hogyan hárítsam el a hibát?

-gf-

(#1822) Dluinet válasza G.F. (#1821) üzenetére


Dluinet
nagyúr

illu indítása alatt tartsd lenyomva a Alt-Crtl-Shift billentyűket

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1823) kis.nomi


kis.nomi
újonc

Sziasztok!

Most kezdtem az illustrator cc -t használni. A pen tool nál vannak változások. Az első amin megakadtam, hogy az anchor point hozzáadásnál ha rákattintok a helyre ahova szeretném azt rakni többször automatizálja magát és vagy kicsit följebb vagy lejjebb helyezi a kattintás helyétől, ugyan ez történik ha egy vonal első pontját lerakom nem azon a helyen kezdi precíz pontosan ahova kattintottam. mi ennek az oka illetve hol tudom ezt beállítani?

Köszi

Noémi

(#1824) Dluinet válasza kis.nomi (#1823) üzenetére


Dluinet
nagyúr

rácshoz igazítás nincs véletlenül bekapcsolva?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1825) kis.nomi válasza kis.nomi (#1823) üzenetére


kis.nomi
újonc

na meg is van a válasz ki kellett kapcsolnom a snap to gird - et :C :))

(#1826) kis.nomi válasza Dluinet (#1824) üzenetére


kis.nomi
újonc

igen köszi az volt az, így órák után rájöttem :U

(#1827) rum-cajsz válasza kis.nomi (#1825) üzenetére


rum-cajsz
őstag

lehet, hogy már kérdeztem, de most erről eszembe jutott az egyik problémám az Illustratorral.

Ha pennel rajzolok, és azt szeretném, hogy egy már meglévő vonal végpontja egybeessen a most rajzolt vonalam végpontjával, akkor automatikusan összeköti őket nekem. Nem lehet erről valami beállítással, vagy billentyűzetparanccsal lebeszélni? Most úgy tudom ezt elkerülni, hogy valahová mellé teszem a végpontot és csomópontszerkesztéssel húzom a már meglévő végponthoz. De ez eléggé lassítja a rajzolást.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1828) Dluinet válasza rum-cajsz (#1827) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Step 1
Click "Edit" in the top menu, go to "Preferences" and select "Selection & Anchor Display."

Step 2
Uncheck "Snap to Point" in the Selection section.

Step 3
Click "OK."

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1829) rum-cajsz válasza Dluinet (#1828) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Köszönöm a választ, de nekem ettől ugyanúgy egy objektum lesz, ha a már ott lévő végpontba kattintok. :(

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1830) Met válasza rum-cajsz (#1827) üzenetére


Met
nagyúr

De ennek mi értelme?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1831) rum-cajsz válasza Met (#1830) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Térképet rajzolok, és egy hármas határvonal találkozásnál merül fel. Pl. Folyóhoz igazítani egy országhatárt

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1832) Met válasza rum-cajsz (#1831) üzenetére


Met
nagyúr

Értem, külön rétegre teszed és lockolod az alsó réteget vagy miután összekötötte nyomsz egy cut-ot?

Dluinet Szerintem is jobb lenne úgy.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1833) Dluinet válasza Met (#1832) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem értek hozzá, de talán jobb külön-külön rétegre rakni, a vizeket, az utakat és a hasonló objektumokat

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1834) rum-cajsz válasza Met (#1832) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Persze, külön rétegre rakom őket, de ha lokkolom az egyiket, akkor megint ott vagyok, hogy nem tudom pontosan illeszteni a végpontokat rajzolás közben.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1835) Met válasza rum-cajsz (#1834) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor ne rajzold újra mondjuk a folyót ami egybe esik a határral hanem duplikáld (Copy és Paste in place) a hátárt, vágd le a felesleges részeket és onnan tudod folytatni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1836) rum-cajsz válasza Met (#1835) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Ez az első példa volt, ami eszembe jutott. De van még sok eset, amikor jó lenne, ha nem kötné össze automatikusan a végpontokat, és persze olyan is van, amikor tök jó, hogy összeköti.
Kerülőmegoldást most is tudok, csak jó lenne olyan egyszerűen csinálni, ahogy más programokban megszoktam. :)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1837) jhos910 válasza rum-cajsz (#1836) üzenetére


jhos910
aktív tag

Crop toollal szétvágod?

(#1838) rum-cajsz válasza jhos910 (#1837) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Annál egyszerűbb, ha mellékattintok, és aztán a csomópontszerkesztővel ráhúzom. Csak ez hosszabb, mint ha simán lehetne a végpontra igazítani rajzolás közben. :(

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1839) kis.nomi


kis.nomi
újonc

Az illustrator cc-t használom. Éppen egy buborékot próbálok szerkeszteni. A leírás szerint ha kitöltő színnél gradient fehér-fekete linear-t használok és azt a trancparency - nél screen mód 33 % ba rakom akkor az átmenet továbbra is látható, de sajnos nálam nem. Ez beállítási hiba vagy mi az oka[L:/dl/upc/2015-01/03/530730_eijxwhle9jl8yzej_bubble.jpg](IMG:/dl/upc/2015-01/03/530730_eijxwhle9jl8yzej_bubble.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#1840) kis.nomi válasza kis.nomi (#1839) üzenetére


kis.nomi
újonc

nálam ez sajnos így néz ki

(#1841) BonFire válasza kis.nomi (#1839) üzenetére


BonFire
veterán

Milyen leírás szerint? Mert CMYK-ban kissé másképp működnek a dolgok. Amit te akarsz, az csak RGB módban működik. Átkapcsolod a File–►Document Color mode-ot RGB-re, és lőn!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1842) kis.nomi válasza BonFire (#1841) üzenetére


kis.nomi
újonc

hát igen erről nem szólt a fáma a leírásban. köszönöm szépen a segítséget, valóban így lett :)

(#1843) nl142


nl142
csendes tag

Hello.
Nem vagyok profi de egy nagy grafikát kellene kivágnom és nem fér be a plotterbe , hogyan kell több részre osztani és úgy vágni.
Köszi

(#1844) jhos910 válasza nl142 (#1843) üzenetére


jhos910
aktív tag

Az artboardok méretét úgy állítod be és teszed egymásra hogy legyen némi átfedés (nem tudom milyen a grafika és mekkora átfedést kíván vayg egyáltalán mit szeretnél vágni) majd a grafikát ráteszed mindkettőre.
Másik lehetőség hogy szétvagdosod négyzetrácsokra a grafikát és felteszed szabadon választott artboardokra.

(#1845) Met válasza nl142 (#1843) üzenetére


Met
nagyúr

Illesztő jeleket tegyél ha olyan a grafika.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1846) nl142 válasza jhos910 (#1844) üzenetére


nl142
csendes tag

Kedves jhos910!

köszönöm a válaszod de hogyan tudnám rácsora vágni a grafikát és azokat átemelni másik artboard-ra CS6-t használok .

köszi

(#1847) jhos910 válasza nl142 (#1846) üzenetére


jhos910
aktív tag

Pathfinder paletta lesz segítségedre illetve a google. Vagy Bonfire youtube csatornája.

(#1848) nl142 válasza jhos910 (#1847) üzenetére


nl142
csendes tag

köszi

(#1849) rum-cajsz válasza nl142 (#1846) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Amúgy nem feltétlenül kell szétvágnod.
1. Beállítod az artboard méretét a kívántra.
2. teszel rá vágó (vagy illesztő) jeleket egy új rétegre, amit lezársz
3. Készítessz egy rácsot a rajzodra egy újabb rétegre, amiben a hálók mérete a vágott méretnek felel meg, és ezt a réteget nem nyomtathatóvá teszed.
4. A rajzodon a vágójelen kívül minden más réteget kinyitsz, és a hálónak megfelelően odahúzod a rajzod az artboardra, és exportálsz.

Ez az eljárás akkor előnyös, ha egyben akarod a rajzod kezelni (pl. módosításkor nem kell minden artboard csatlakozásnál javítanod), és nem akarod az oldabontást elvégezni.
Hátránya, hogy a nyomtatási lapok előállítása kicsit időigényes.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1850) jhos910


jhos910
aktív tag

Heyho! Lekerekítéssel kapcsolatban jöttem kérdezgetni. Sokáig csak corel-t használtam ahol a fillet/scallop/champfer játszi könnyedséggel segítette ezekben a feladatokban. Nos az illustratorban nektek mi a módszeretek erre? (Tudom az új CC már tud ilyet.) Round cornerst is ismerem viszont ha van valami trükkötök ezzel kapcsolatban akkor szívesen látom.

Jó munkát!
Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.