Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) BonFire válasza Liquider (#1700) üzenetére


BonFire
veterán

Az újfajta Adobe telepítők tudják, hogy magyar vagy, ezért alapértelmezetten a magyar cuccot szeretik telepíteni. A múltkor telepítettem az InDesing próbaváltozatát, és nem is volt egyáltalán opció, hogy az angolt tegye fel.

Sajnos. :F

Regisztrálsz egy kamu Adobe ID-t egy amerikai proxy mögül, és megadod lakelynek Chicagót. Akkor talán kapsz egy angol nyelvű telepítőt.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1702) aldebaran válasza BonFire (#1701) üzenetére


aldebaran
őstag

Ha ez így van, akkor előbb angolra kell állítani a windowst és utána lehet visszaállítani magyarra, ha települt az adobe. Ezt pár nappal hamarabb jó lett volna nekem is... :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1703) rum-cajsz válasza Dluinet (#1698) üzenetére


rum-cajsz
őstag

köszönöm mindkettőtöknek!

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1704) Liquider


Liquider
csendes tag

Bonfire te hogyan oldottad meg? Neked asszem angolul van. Angol win-re telepitetted a CS6-ot?
Olyat lehet hogy nem eredeti Windows 7-et addig átállitani Angolra amig felrakom az Illustratort?

(#1705) BonFire válasza Liquider (#1704) üzenetére


BonFire
veterán

Amikor én telepítettem a CS6-ot (2012-ben!), még nem volt ilyen válogatós a telepítő. Magyar nyelvű Windows 8-ra telepedett.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1706) Liquider


Liquider
csendes tag

Na srácok.
A helyzet az hogy megoldottam nagynehezen a problémát.
Sikerült Magyar Windows 7-re feltenni angolul az Illustratort (Legalább is most telepíti angolul)
Annyit kell csak csinálni akinek ilyen gondja lesz a jövőben, hogy aktiválja a Windowst (Persze csak ha kalóz mint én :D ) és a vezérlőpultban a frissitések közül letölti az Angol nyelvi csomagot, majd aktiválja.
Akkor a progi telepitő autómatán angolul fog indulni.
Sziasztok:)

(#1707) Dluinet válasza Liquider (#1706) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez csak win 7 ultimate verzióval működik, a többinél nincs lehetőség nyelvcserére.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1708) BonFire válasza Liquider (#1706) üzenetére


BonFire
veterán

…És akinek eredeti Windowsa van? :F

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1709) Liquider


Liquider
csendes tag

Akinek eredeti annak alapból ott van az hogy letöltheti a nyelvi csomagot azthiszem :)

[ Szerkesztve ]

(#1710) BonFire válasza Liquider (#1709) üzenetére


BonFire
veterán

Hiszed, vagy tudod, vagy csak kérdezed? ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1711) aldebaran válasza BonFire (#1710) üzenetére


aldebaran
őstag

http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows7/products/features/language-packs

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1712) BonFire válasza aldebaran (#1711) üzenetére


BonFire
veterán

HP? :F Tudom, már volt, de egyesek tudatáig nem hatol el, hogy sok otthoni felhasználónak nincs Ultimate vagy Enterprise Windowsa!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1713) rum-cajsz válasza BonFire (#1712) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Nekem magyar windows 8 van, de angolul fizettem elő az Adobe CC-re, angolul is települt.

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1714) Liquider


Liquider
csendes tag

Még 1 egyszerü kérdésem lenne :((
Miért van az hogy behúzok egy vonalzót a munkaterülere, és nem rakja középre az Align-al.
Bocsi kezdő vagyok, de ez mitől lehet?

(#1715) BonFire válasza Liquider (#1714) üzenetére


BonFire
veterán

Mert le van lakatolva a segédvonal. Jobb klikk a szürke területre, majd Lock Guide elől pipa ki.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1716) aldebaran válasza BonFire (#1712) üzenetére


aldebaran
őstag

Hát igen, most én is úgy jártam, hogy használtan vettem gépet és már belaktam és most néztem meg, hogy professional van rajta. :((( Soha nem tudom megszokni a ps-t magyarul, meg ha találok leírást, az életben nem fogom tudni implementálni. :(((

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1717) Dluinet válasza aldebaran (#1716) üzenetére


Dluinet
nagyúr

használt a régi PS-t, például a CS4-et

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1718) aldebaran válasza Dluinet (#1717) üzenetére


aldebaran
őstag

De még van reményem, hogy az illustrator és a ps is angol legyen... http://blog.paulolajos.hu/archives/298
http://www.froggie.sk/7lp64sp1.html

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1719) Liquider válasza BonFire (#1715) üzenetére


Liquider
csendes tag

Nincs lelakatolva, kivettem a pipát a Lock Guides elől, de igy is bahúzom a segédvonalat, utána egyből klikkelek az align centerre és nem mozdul a vonal :(((

(#1720) BonFire válasza Liquider (#1719) üzenetére


BonFire
veterán

Behúzod a segédvonalat —► Klikk az align centerre… Itt valami kimaradt!
A két művelet között jelöld ki az igazítani kívánt segédvonalat a kijelölő eszközzel, majd azután kattints az igazításra.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1721) Liquider válasza BonFire (#1720) üzenetére


Liquider
csendes tag

Kijelöltem már mindenhogy, V-vel, A-val, nem mozdulnak sajnos, még Magic Wand Tool-al is próbáltam azzal megmozdult az egyik vonal 1x de nem középre :F

(#1722) BonFire válasza Liquider (#1721) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor meg nem jó gombot nyomkodsz. Jó lenne valami képernyőfelvétel, mert így eléggé vakon vagyunk. Működnie kell.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1723) Liquider válasza BonFire (#1722) üzenetére


Liquider
csendes tag

http://imgur.com/a/kP6oN#2
Ezen a 3 képen látszik nagyjából mit csinálok.
1. Rákattintok a vonalzóra majd behúzom a területre a vonalat.
2. Kijelölöm úgy hogy egy négyzetet húzok rá, a színe is megváltozik.
3. rákattolok bal gomb-al az Align-ra
Így láttam videókban, de lehet nem igy kell vmit csinálni. :F

(#1724) BonFire válasza Liquider (#1723) üzenetére


BonFire
veterán

He-he-he…! Illustratorhoz méltó szopatás! Próbáld meg nem a kijelöléshez, hanem az Artboardhoz képest igazítani. Akkor menni fog. ;]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1725) Liquider válasza BonFire (#1724) üzenetére


Liquider
csendes tag

És tényleg, Istenem, csak én vagyok ennyire hülye h ez a baromság megállitott?:D
Köszi Tomi amúgy:) :C

(#1726) BonFire válasza Liquider (#1725) üzenetére


BonFire
veterán

Nem te vagy a hülye, hanem az Illustrator néhány dologban annyira másként működik mint a Ps, hogy ilyen dolgokkal hetekig lehet cummantani, ha nem tudja az ember. Többek között ezekről is indítottam egy videósorozatot, Photoshop vs. Illustrator címmel, amelyekben ezeket a dolgokat magyarázom el. Erről az esetről is csináltam most egy videót, a fórumról mindig tudok ötletet meríteni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1727) BonFire válasza BonFire (#1726) üzenetére


BonFire
veterán

Igaz, hogy eső után köpönyeg, de itt a bővebb magyarázat. Hátha nem lesz haszontalan.

Photoshop vs. Illustrator 2. – Az igazítások közötti különbségek

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1728) Borderguard7


Borderguard7
csendes tag

Sziasztok!

Újabb, lehet triviális kérdésem lenne:

Egy egy képből több képben felléptetett nyomattervről kellene jóváhagyáshoz pdf-et mentenem, de úgy hogy az oldalán rajta legyenek a használt színek nevei a színekkel írva, valamint a rács felbontása (lpi) és fájlinformációk, mindezt softproof minőségben. Hol tudom ezt beállítani kimentéskor hogy pl a vágójelek és a színskála mellett ez is megjelenjen? Ebben kérnék segítséget... :R

(#1729) Dluinet válasza Borderguard7 (#1728) üzenetére


Dluinet
nagyúr

lpi? minek

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1730) Borderguard7 válasza Dluinet (#1729) üzenetére


Borderguard7
csendes tag

"A fájlnak tartalmaznia kell a felhasznált színek listáját és a rácssűrűséget is."

Így kéri a megrendelő, én nem szaroznék vele... :N

(#1731) Dluinet válasza Borderguard7 (#1730) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkor klasszikus pályázati formában kell leadnod

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1732) Borderguard7 válasza Dluinet (#1731) üzenetére


Borderguard7
csendes tag

Tudnál esetleg a kimentésben segíteni, mert találtam egy tippet a súgóban, de nekem az itt említett "C" résznél a page information résznél csak a fájlnév van feltüntetve, pedig a súgóban említett minden infóra szükségem lenne. Ott feltünteti a rácssűrűséget és színek neveit is... Lehet ez szerintetek a túl hosszú fájlnév miatt?

(#1733) Borderguard7 válasza Borderguard7 (#1732) üzenetére


Borderguard7
csendes tag

Bocs, a link lemaradt, így talán könnyebb a C részt értelmezni :)

(#1734) Borderguard7 válasza Borderguard7 (#1733) üzenetére


Borderguard7
csendes tag

http://helpx.adobe.com/illustrator/using/printers-marks-bleeds.html

(#1735) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

A minap láttam egy plakátot, amin a szöveg ajkak formájában volt látható. azt tudom, hogy Illutratorban vannak beépített burkológörbék szöveg hajlításához, de az lenne a kérdésem, hogy egyéni burkológörbét lehet-e készíteni, ill. a fent vázolt képet hogyan lehetne megoldani? Nem várok természetesen konkrét megoldást, gondolom nem valami egyszerű műveletről van szó, ha abban tudtok segíteni, hogy mire keressek rá, vagy esetleg tudnátok linkelni egy cikket, annak már borzasztóan tudnék örülni! :D

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#1736) C. s. válasza INTELligent (#1735) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Igaz, hogy én egy ingyenes programon diétázom és nem az Illustratort használom, de hátha segítség, ha leírom, hogy az Inkscape-pel hogyan lehet ezt megcsinálni. Pofon egyszerű! :) Ez alapján hátha el tudsz indulni a Te progidban. Megcsinálod a szájat, beilleszted a szöveget a szöveg eszközzel, ha kell, kisebbre húzod. Aztán először a szöveget kijelölni, aztán másodikként a szájat, utána a Szöveg menüben a "Szöveg tördelése keretbe" menüpontra katt és már kész is. Illuban sem lehet nehezebb. ;) Egy kicsit igazgathatsz a szövegen, hogy jobban illeszkedjen. Ha már nem kell az eredeti száj (a háttérben), törölheted.

Bocs, hogy belekotyogtam! :B

(#1737) #16514048 válasza INTELligent (#1735) üzenetére


#16514048
törölt tag

Szerintem az Envelope Distort a legjobb megoldás erre. Létrehozod a szöveget, rajzolsz egy ajkat (fontos hogy a szöveg legyen alul a rétegpalettán), kijelölöd mindkettőt majd Object -> Envelope Distort -> Make with top object. Esetleg az Object -> Envelope Distort -> Make with mesh-t is lehet használni.

(#1738) INTELligent válasza #16514048 (#1737) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek! :R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#1739) aldebaran válasza aldebaran (#1718) üzenetére


aldebaran
őstag

Na, kétnyelvű lett a ps, az illustratort csak angolul telepítettem.
Elfelejtettem a nyelvet választani, amikor telepítettem a múltkor, azért lett magyar. Most újra végigmentem a telepítésen a ps-nél -persze, most az angolt választva-, és láss csodát, tudom választani, hogy angol vagy magyar nyelven akarom -e használni. :)

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1740) naburus_


naburus_
újonc

Hello, van egy komoly problémám az illustrátorral, évek óta belefutok mindig ebbe a hibába.

Rajzolok zárt alakzatokat.

[Kép 1]
[Kép 2]

Utána tükrözöm és szétesik, illetve szétesik akkor is ha nagyítom ez mitől van?

[ Szerkesztve ]

(#1741) BonFire válasza naburus_ (#1740) üzenetére


BonFire
veterán

Minek raksz dupla vonalakat? Semmi értelme. A fő kontúrt kell megrajzolni, aztán a belül lévő átszelő vonalakat ponttól pontig. Így egy rakás vonalat megspórolsz magadnak, és nem lesz, ami szétessen.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1742) naburus_ válasza BonFire (#1741) üzenetére


naburus_
újonc

Hello, kösz a választ, letudnád írni mire kattintasz? Mert én csak nyitott és zárt alakzatokról tudok. Lerajzoltam a formát, és hogy tudok belerajzolni? Mert valahogy fel kéne osztanom az alakzatot de ilyenről nem tudok. (Talán vágjam szét görbekezelőben? Felosztással? Mert akkor ugyanez lesz az eredmény.)

[ Szerkesztve ]

(#1743) BonFire válasza naburus_ (#1742) üzenetére


BonFire
veterán

Az egymást keresztező vonalakkal osztod fel. Nem pedig minden egyes alakzatot újrarajzolsz. Mi van, ha görbét is tartalmaz? Azt nem tudod még egyszer ugyanúgy lekövetni, képtelenség.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1744) naburus_ válasza BonFire (#1743) üzenetére


naburus_
újonc

Kösz, ha vonalakkal osztom fel és nem alakzatokkal akkor megszűnik a hiba.

(#1745) naburus_ válasza naburus_ (#1744) üzenetére


naburus_
újonc

A probléma sajnos továbbra is jelen van, a videó megmutatja a problémát.
[ScreenR]

[ Szerkesztve ]

(#1746) naburus_ válasza naburus_ (#1745) üzenetére


naburus_
újonc

Közben rájöttem az a baj vonal láthatatlan, én azt gondoltam ha nincs színe nem is veszi figyelembe. A körvonalat gondolom nem lehet törölni?

(#1747) BonFire válasza naburus_ (#1746) üzenetére


BonFire
veterán

Nem világos, hogy mi a célod az egésszel. Létrehozol egy vektoros alakzatot Illustratorban, majd beilleszted Photoshopba mint intelligens objektumot – ez azért piszkosul nem lesz ugyanaz, mint ha natív vektoros obit látnál!

Először is mielőtt felosztanád, lenullázod a körvonalat (ha biztosra akarsz menni, bár nem oszt nem szoroz, mivel a vonalnak nincs térbeli kiterjedése, csak iránya egészen addig, amíg nem expandolod…)

Másodszor nem intelligens objektumként illeszted Photoshopba, hanem Shape Layerként (alakzatréteg), vagy Pathként (görbe), amit később színezhetsz. És akkor az natív vektoros obi lesz és nem lesznek közötte renderelésből fakadó hibák.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1748) unabled


unabled
újonc

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy van egy vektoros logóm és arra textúrát akarok rakni de nem tudok néztem videókat de ott is csak olyat láttam hogy betűvel de az enyém meg egy vektoros logó bármilyen formában jól jön a segítség.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1749) BonFire válasza unabled (#1748) üzenetére


BonFire
veterán

Először is kapcsold be a fordítógépet, és próbáld meg tagoltan, érthetően elmondani, mit szeretnél! Használj írásjeleket. Tudod, pont, vessző meg ilyenek…

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1750) unabled válasza BonFire (#1749) üzenetére


unabled
újonc

OKÉ meglesz köszönöm csak már annyit szarakodtam azzal hogy már olyan ideges vagyok mint a faszom de bocsánat még egyszer majd megpróbálok jobban oda figyelni amikor meg már nem leszek ideges.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.