Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) PumpkinSeed válasza Dluinet (#1050) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A külföldi azért jó, mert ott megfizetik, láttam már honlap designért volt aki 6900$ fizetett. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1052) BonFire válasza PumpkinSeed (#1051) üzenetére


BonFire
veterán

Ezek úgy szoktak működni, hogy regisztrációkor a kreatív elfogadja a felhasználási feltételeket, hogy a nem nyert műveit az oldal tulajdonosa saját célra felhasználhassa. Innentől kezdve ingyen gyártja az ötleteket, és lehet, hogy egy-két munkát még meg is csíp így (bár sok normális cég már nyílt pályázatot hirdet, amire bárki pályázhat, tehát nincs szükség efféle közvetítő oldalakra), azonban csak az lesz, hogy nagyszámú beérkezett munkából csak kis számút használnak fel (vesznek meg). A többinek mi lesz a sorsa? Tegyük fel, hogy a 2/3-uk tényleg silány munka, bár csak az elején, mert az igazán kontárok hamar kirostálódnak, és marad a kemény mag, akik tényleg tehetségesek, és (majdnem) minden munkájuk egy-egy műalkotás. Fel lehet ezeket használni valahogyan? Naná! Meghirdetem közben magam, hogy arculatot tervezek, logót tervezek és még egyebeket jó pénzért, aztán a brainstormingra fordított időt és összeget megspórolom, mert minden témában már tele a "zsákom" minden jóval, amit csak a megrendelő elé kell tárnom, az meg tejel. Minimális átalakítással, pl a szöveg átírásával, vagy a szín lecserélésével. Három kattintással kerestél 50 000 Ft-ot, úgy, hogy akitől az ötlet származott, az agyalt rajta egy hetet, dolgozott vele 3 napot, és végül nem kapott érte egy fillért se. Jó üzlet ez.

Csak nem etikus.

Másfelől Dluinetnek igaza van. Az egyéni megrendelők nem akarnak fizetni, max aprópénzt, annak is a felét lealkudják a végére. Múltkor kérdezte egy jóbarátom, hogy szoktam-e reklámbannert készíteni. Mondtam, hogy igen, szoktam, aztán belinkeltem neki az árlistámat. Annyi volt a reakció, hogy "jó, köszi!". Gondolom, arra akart kérni, hogy nem csinálnék-e neki egy reklámbannert (ingyen, mert haver). Nem értem ezt a szarevést. Addig eljut gondolatban, hogy a reklámért fizetni kell, és ki is bérel egy hirdetési felületet valahol, amiért fizet. Aztán legyártatja valakivel a reklámot, és azért már nem akar fizetni, miközben azon keresztül várja a nagy lét. Gondolom, mondanom sem kell, hogy egy reklámbannert meg lehet csinálni úgy is, hogy sokan rákattintsanak, meg úgy is, hogy mindenki nagy ívbe kerülje el. Ez is egy szakma, amit nem fog tudni megcsinálni normálisan, aki nem tanulta. Mindig azt kérdezik, hogy mi kerül azon a halványzöld körön 50 000 Ft-ba? 1000 Ft a kivitelezés, és 49 000 a szakértelem, hogy tudom, milyen alakzatot, hová, mekkora méretben és színben kell rajzolni.

De ők maximum az 1000 Ft-os díjat fizetnék meg, pedig a előképzettség nélkül nincs végeredmény sem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1053) PumpkinSeed válasza BonFire (#1052) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én nem tudom amúgy, hogy milyen minőségű logókat szoktam csinálni, de én ea logó tervezést csak hobbi szinten űzöm. Szval nekem tökéletes az a külföldi oldal. Abban teljesen igazad van, hogy értelme nincs ennek ah ténylegesen ebből akarunk megélni. Szerintem, a mai világba senki nem akarja megfizetni a szakértelmet és a belefektetett munkát, ez elég szomorú. :( Szerintem, ha én nem hobbi szinten csinálnám ezt akkor nekem se ezt az oldalt kellene használnom. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1054) Met


Met
nagyúr

Hogy tudok szőnyegmintát egyszerűen összehozni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1055) Dluinet válasza Met (#1054) üzenetére


Dluinet
nagyúr

remélem tudsz angolul, mert hosszú, de valójában egyszerű

van másik leírás is, de lényegében PS-ben is így csináljuk, csak itt beletudsz utólag nyúlni a mintába, és a szerint változik az egész.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1056) BonFire válasza PumpkinSeed (#1053) üzenetére


BonFire
veterán

Vannak, akik megfizetik, csak az ilyet lepkehálóval kell fogni, de ha fogtál egyet, vagy ő fogott téged, szorosan kell kapaszkodni, nem szabad elengedni, mert tényleg ritkaság, akit értékel is, és nem is garasoskodik. De vannak kivételek.

Amikor haver jön szívességmunkával, akkor meg szoktam neki mondani, hogy majd ha kedvem lesz, akkor talán megcsinálom. Persze ha megbíz, és fizet, akkor lesz kedvem mindenképpen. Ha nem fizet, akkor talán adakozó kedvemben talál, és ingyen is megcsinálok apróságokat, de manapság nem jellemző, mert mostanában még munkám is van. Nem sok, de biztos. És elsősorban arra koncentrálok. Mióta van fizetős munkám, azóta felismerem a komolytalan embereket, és elhajtom őket. Vagy felnőttként tárgyalunk, és tudomásul veszi, hogy én ebből élek meg, és pénzt kérek a munkámért, vagy csináltassa meg mással, az én időmet ne rabolja.

Mindig csinálom a sok zenészhavernak a szívességmunkákat, de már egy fél éve kódulok tőlük egy E1-es húrt, egyik sem ad. „Ó, pont most dobtam ki...” Nem akarok egy komplett húrkészletet ezért venni, mert a többi zsír új, csak ez az egy volt gyári hibás. Senkinek sincs egy levetett E1-es húrja. ;]

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1057) BonFire válasza PumpkinSeed (#1053) üzenetére


BonFire
veterán

„Én nem tudom amúgy, hogy milyen minőségű logókat szoktam csinálni…”

Összehasonlítási alapként nézz szét itt! Ezeknek a logóknak a 99%-a nem jó! Vagy ötlettelen, vagy nehezen megjegyezhető, nem ragad meg, vagy a „vótmá” kategória. Nagyon nehéz olyan logót tervezni, ami minden kritériumnak megfelel.

• egyedi
• egy színnel (fekete) is jól mutat
• kicsiben is jól mutat
• nem emlékeztet más cégek logóira
• grafikai elemei tervezettek, nem csak random odadobált swoosh-ok, körök és egyebek.
• egyszerű
• könnyen reprodukálható

Ami ezek közül legalább egynek nem felel meg, az nem jó logó. Ebben a szellemben tervezz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1058) PumpkinSeed válasza BonFire (#1056) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Gondolkodok azon, hogy ha egyszer megunom a rendszergazdaságot akkor elmegyek ilyen grafikusnak. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1059) Syl válasza PumpkinSeed (#1058) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tudod mibe vágod a fejszéd. :N
Én több mint tíz éve DTP-ből élek, mégsem mernék belekezdeni. A grafikusság egyszerűen annyira más világ...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1060) Met válasza Dluinet (#1055) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi

A második CS6-hoz van :O

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1061) BonFire válasza PumpkinSeed (#1058) üzenetére


BonFire
veterán

Nem jó, mert önmagában egyikből sem élsz meg. Több vasat kell egyszerre tűzben tartani. Legyél egyszerre rendszergazda és grafikus, egyikkel kiegészíted a másikban végzett munkáddal keresett jövedelmedet. Egyszer ebből jön egy kis mellékes, egyszer abból. A sikeres üzletemberek sohasem egyszerre csak egy dologgal foglalkoznak. Ellenkezőleg. Minél több horog van a vízben, annál biztosabb, hogy valamelyikre akad is hal. A boltok közül is abba megy a vásárló elsősorban, amiben van választék. Hiába olcsóbb az első, meg hiába „kurvarendesatulaj”, ha nincs választék, megy a kunkorenciához. :K

Mondjad, hogy te designer-rendszergazda vagy. Dupla szitokszó. :))

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1062) PumpkinSeed válasza BonFire (#1061) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Te hogy kezted el?:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1063) BonFire válasza PumpkinSeed (#1062) üzenetére


BonFire
veterán

Én úgy, hogy elvonókúrára kellett volna menjek, helyette beköttettem az internetet, és olyan elfoglaltság után néztem, ami már rég érdekelt. Így bukkantam a Photoshopra, aztán elkezdtem tanulni a tutorialokat. Nyomtam egy éven át napi 12 órában. Minden nap. Komolyan. Aztán elkezdtem blogolni. Később jöttek egyéb dolgok. Nekiálltam nyelvet tanulni. Ami nyelvkönyv, kurzus, potyatanfolyam volt, mindent beszereztem, tanultam. A járulékos dolgokat felszedtem. Megtanultam néhány HTML és CSS kódot, éppen csak annyit, amennyi szükséges egy weboldal készítésekor. Nem vagyok sitebuilder, viszont egy kész sablont át tudok úgy alakítani, hogy a szülőanyukája sem ismerne rá (ha nem a kódot nézné).

Ezt nyomtam 6 éven át úgy, hogy egy fillért nem kerestem vele, csak költöttem rá. Közben elfogyasztottam egy konfigot. Aztán összefutottam egy szintén volt alkoholista barátommal, akiről meg kiderült, ő weboldalakat épít, reklámmal meg ezzel kapcsolatos dolgokkal foglalkozik, és nem tud rajzolni egy kört se Ps-ben. Így összeraktuk, amink van. Ha kódolni kellett, akkor ő dolgozott, ha rajzolni, akkor meg én. A reklámnak az adminisztratív részét ő végezte, a keresőoptimalizálást is, meg minden nyavalyát, nekem elég volt a pixelekre koncentrálni. Na, kábé így. Nagy kár, hogy ő most nincs, mert kiment Angliába csirkét sütni, és visszaadta az ipart. Ahhoz, amit csinálok, kell valamiféle megszállottság. Elsősorban azért csinálom, mert szeretem, más dolog, ha lehet, akkor miért ne abból éljek meg, amihez értek is.

De még messze vagyok attól, hogy elmondhassam: ebből élek meg.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1064) PumpkinSeed válasza BonFire (#1063) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Jó lenne ha legalább én is pénzt kapnék belőle. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1065) BonFire válasza PumpkinSeed (#1064) üzenetére


BonFire
veterán

Egyszerű. Üzemzavart kell okozni a teáltalad felügyelt rendszerben, majd honorárium kilátásba tételének feltételével elhárítani.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1066) PumpkinSeed válasza BonFire (#1065) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Sajnos még csak tanulom ezt nagy részben. De annyira nincs kedvem rendszergazdának lenni, csak az ideg menne vele. Inkább programozás vagy grafika felé húzok. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1067) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Illustratorba miért nem lehet .indd fájl-t elhelyezni?:(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1068) Dluinet válasza PumpkinSeed (#1067) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Indesign-ben ctrl+c Illustratorba ctrl+v

Indesign a végső formátum, abba lehet elhelyezni a többi Adobe programba készült objektumot

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1069) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Egy képről a rajta lévő hatást hogyan tudom levenni? :O

Ja már kérdeztem. :D

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1070) mcs10


mcs10
tag

"A(z) HelveticaNeueLTStd-Md betűtípus hiányzik. Az érintett szöveg helyettesítő betűtípus használatával jelenik meg."

vezérlőpultban telepítem a kívánt fontot, de utána is kiírja....mit lehet kezdeni vele?

mcs10

(#1071) Dluinet válasza mcs10 (#1070) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Először hogy lásd hol hiányzik:
A helyettesített betűtípusok rózsaszínnel való kiemeléséhez válassza a Fájl > Dokumentum beállítása parancsot, majd a Helyettesített betűtípusok kiemelése (és szükség szerint a Helyettesített karakterjelek kiemelése) lehetőséget, és ezután kattintson az OK gombra.

Másodszor a hiányzó Font cseréje:

Szöveg keresése és cseréje

Kattintson a Szöveg menü Keresés és csere parancsára.

A párbeszédpanel felső részén jelölje ki a megkeresni kívánt betűtípus nevét. A betűtípus első példányát a program kiemeli a dokumentumablakban.
A párbeszédpanel alsó részén jelölje ki a betűtípust, amelyet a cseréhez használni kíván. A lecserélési betűtípusok listájának testreszabása a következőképpen végezhető el:
Válasszon egy lehetőséget a Mire cseréli legördülő menüből: A Dokumentum beállítás csak a dokumentumban használt betűtípusokat jeleníti meg, a Rendszer pedig a számítógépre telepített összes betűtípust.

Jelölje be, hogy milyen betűtípusokat tartalmazzon a lista, és törölje a kihagyni kívánt betűtípusok jelölőnégyzetét.

Tegye az alábbiak egyikét:
Kattintson a Csere gombra a kijelölt betűtípus egyetlen példányának módosításához.

Kattintson a Mindet cseréli gombra a kijelölt betűtípus összes példányának módosításához.

Ha az adott betűtípus már nem fordul elő többször a dokumentumban, a neve eltűnik a Dokumentumban szereplő betűtípusok listából.

A 2-4. lépések ismétlésével megkereshet és lecserélhet további betűtípusokat.
A párbeszédpanel bezárásához kattintson a Kész gombra.

Megjegyzés: Amikor a Betűtípus keresése paranccsal lecserél egy betűtípust, az összes többi szövegjellemző változatlan marad.

Leírás innen van

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1072) mcs10 válasza Dluinet (#1071) üzenetére


mcs10
tag

ezt megcsinálom, utána elmentem, és megnyitásnál kiírja megint, ezzel nem lehet ezt a betűproblémát megszüntetni?

mcs10

(#1073) Dluinet válasza mcs10 (#1072) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hibás a betűtípus, vagy jogvédett
sajnos másra kell cserélned, nagy valószínűséggel ha benne is marad, akkor sem lesz nyomtatható vagy megjeleníthető

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1074) mcs10


mcs10
tag

így érthető, köszönöm újra a segítséged

mcs10

(#1075) Polemius


Polemius
aktív tag

Az is okoz ilyet, ha
- Ugyan a nevük azonos, de másik font szerepel az állományban és másik van telepítve.
Ez például a "magyarított" betűkkel jellemző. Elvileg ezt megoldja ha átállítod a feltelepítettre a szöveget.

- Egy becsatolt állomány (például pdf, psd) tartalmazza a hibajelzést okozó betűt.

(#1076) mcs10 válasza Polemius (#1075) üzenetére


mcs10
tag

hibás volt a font, azért nem volt jó, köszönöm a további ismereteket

mcs10

(#1077) szabog4


szabog4
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Fontos kérdésem lenne!
Illustratorban /cs5/ készítettem egy logot, de, ha átméretezem a vonalvastagság megmarad, ami kicsiben a legfeltűnőbb azaz eltakarja a kitöltést!
Magyar nyelven van feltelepítve!

Valami vélemény, segítség ezzel kapcsolatban!
Választ előre is köszönöm!

HUN_Thorpedo

(#1078) Met válasza szabog4 (#1077) üzenetére


Met
nagyúr

Edit-Preferences-General-Scale stroke&effects

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1079) szabog4 válasza Met (#1078) üzenetére


szabog4
aktív tag

Köszönöm!
Sikerült! :) :R

HUN_Thorpedo

(#1080) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Hogy tudom azt megcsinálni Illustrator CS6-ban, hogy egy alakzatról másolatokat készítsen és rendezze el azokat 360°-ban. Ez ugyebár azt jelenti, hogy a programnak nemcsak hogy másolatokat kell készítenie, hanem el kell hogy forgasson minden egyes másolatot, szabályosan, egy kör mentén és még a helyzetét is változtatnia kell. Azt hiszem, Corel-ben csináltam anno ilyet, vagy FreeHand-ben. Ott volt ehhez egy panel; beírhattam, hogy hány másolat készüljön, meg gondolom a sugár nagyságát és a az elforgatás mértékét is meg kellett adnom. (Lehet hogy a sugár megadása helyett, valamiféle regisztrációs pontot kellett áthelyezni.)

Köszi a választ.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#1081) Dluinet válasza kuyarashi (#1080) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1
2

de google: illustrator rotate

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1082) kuyarashi válasza Dluinet (#1081) üzenetére


kuyarashi
őstag

Köszi. Pimp!

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#1083) zolaf


zolaf
csendes tag

Köszönettel venném a segítséget:
Illustrator-ban van-e lehetőség egy görbe, egy szakasz hosszának a lock-olására, miközben a görbületét változtatom. Tehát ne a (vég)pontjai maradjanak fix helyen, hanem a hossza legyen változatlan.

Minél rövidebb a gyertya, annál vastagabbnak látszik.

(#1084) BonFire válasza zolaf (#1083) üzenetére


BonFire
veterán

Magyarán te afféle madzag effektust szeretnél? Ha elkezded ívesíteni, akkor elmozduljanak a rögzítőpontok? Ilyenről még nem hallottam. Ugyanis az anchor a fix pont a vektoros rajzolásban. Abból van kiszámítva a görbe iránya (vektora), és nagysága. Na most ha az anchor nem anchor, nem fix, hanem szabadon mászkálhatna ide-oda, akkor mi alapján lenne eltárolva a görbére vonatkozó adat?

És ha összébb húzod a görbét, akkor milyen irányba mozduljanak el a rögzítők? És mire lenne ez jó?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1085) zolaf válasza BonFire (#1084) üzenetére


zolaf
csendes tag

Köszi, te nagyon jól szavakba tudod önteni mások kusza gondolatait. Pontosan. Afféle madzagosításra gondolok.

Egy jelmezhez szeretnék szabásmintát készíteni (kép utáni próbálgatás), de egy CAD megtanulása már nem fér bele. Nincs rá idő, és a befektetett energia sem térül meg. Akkor marad a próbálgatás. Két darab összeillesztésénél ugye a görbék hosszának kell állandónak lenni, miközben a görbület változtatásával a 3 dimenziós alakot tudom befolyásolni. Mivel Illustrator-ral, Draw-val elboldogulok, kézenfekvőnek tűnt. Az viszont most esett le, hogy a horgonypont az pont azt jelenti, amit a neve mond.

Köszönöm szépen. Ez is segítség volt.

Minél rövidebb a gyertya, annál vastagabbnak látszik.

(#1086) BonFire válasza zolaf (#1085) üzenetére


BonFire
veterán

Nem biztos, hogy szabásmintához az Illustrator a legmegfelelőbb program. Persze a látványt meg lehet vele tervezni, de mérnöki munkára nemigen alkalmas, nem lehet a rajzból semmiféle méretet sem kiszámolni, még annyira sem, mint Photoshopban, ahol is van pár mérőeszköz. Mivel az Illustrator az full vektorban dolgozik, ezért a mértékegységnek nincs benne jelentősége. Van benne vonalzó, de ez csak segéderő a rajzoláshoz, igazi mértékegységül nem szolgál. Vektoros mintán nincs jelentősége sem a milliméterekek, sem a többinek. A pixeleknek végképp nem.

Ha jól tudom, van az új Illustratorokban egy-két eszköz, ami segíthet esetleg műszaki rajzot készíteni benne, de nem kimondottan erre van alapvetően kitalálva. Lehet egy-két nyílhegyet fabrikálni meg szög jelölést ráilleszteni, de automatikusan nem csinálja meg, és nem számol, mint mondjuk egy mérnöki tervezőprogram.

Mondjuk azt sem hiszem, hogy Caddal kéne kosztümöt tervezni, biztos van rá célszoftver, ami okos, és segít a számolásban, mint az Office-ban a táblázatkezelő. Lehet Wordben is táblázatot csinálni, és kézzel kiszámolt értékeket beleirkálni, de mennyivel jobb, amikor maga a táblázatkezelő számolja ki okos függvényekkel az eredményeket!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1087) OhAi27


OhAi27
tag

photoshop topikbol masolom ide is a kerdesem:

hogy tudnek olyan kort (ami az alabbi logoban is van) rajzolni (korvonallal egyutt) ugy, h kialljanak belole azok a kis vekony vonalkak is?

koszi

(#1088) BonFire válasza OhAi27 (#1087) üzenetére


BonFire
veterán

Azok nem vekony vonalak, hanem ket baseball uto a hatterben. Nem? A kor pedig: elobb rajzolsz egy nagyobb kort, ami feher, aztan a ra a kisebbet, ami fekete. A baseball utok is feketek, csak van nekik adva egy feher stroke. Ennyi.

Szerk. Azokra az apro napsugarakra gondolsz? Nem latszanak tul jol. de ha hegyesek, en keskeny ellipszist rajzolnek, aminel a vegeit meghegyesitenem Convert Point Toollal. Aztan a Rotate eszkozzel annyi masolatot csinalnek, amig korbe nem forog. Aztan ezek ELE kell rajzolni a nagy feher kort.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1089) Kloden válasza OhAi27 (#1087) üzenetére


Kloden
senior tag

Én meg egy sokágú csillagot rajzoltatnék a progival, olyan elvékonyodó alakjuk van úgyis. Kicsit el van tolva a középpontja a körhöz képest, ezt majd be kell lőni.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#1090) BonFire válasza BonFire (#1088) üzenetére


BonFire
veterán

Van egyszerűbb módszer is. Rajzolsz egy 69(?) ágú csillagot és kész. Az a kérdés, hogy vajon hány csücsök van valójában a képen. Talán 69.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1091) BonFire válasza BonFire (#1090) üzenetére


BonFire
veterán

Valahogy ilyenformán: VIDEÓ Csak ahogy a kép adja, a csillagmintázatnak lejjebb kell kerülnie. Vagy felhasználásfüggő.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1092) jhos910 válasza BonFire (#1088) üzenetére


jhos910
aktív tag

Szerintem felismerte a baseball ütőket, nem arra gondolt :DDD :DD

(#1093) BonFire válasza jhos910 (#1092) üzenetére


BonFire
veterán

Azt én néztem be, mert először telefonon láttam a posztot, azon a képen meg nem látszottak a sugarak, amire gondolt. De már javítottam magam időközben.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1094) OhAi27 válasza BonFire (#1091) üzenetére


OhAi27
tag

hu nagyon koszi!

(#1095) zolaf válasza BonFire (#1086) üzenetére


zolaf
csendes tag

Neked teljesen igazad van. Csak jelen esetben nem az ember formája a mérvadó. A szabásminta programok pedig leginkább abból indulnak ki (miből másból is?!). Hogy lásd miről is van szó:
http://www.lemanos.com/disfraces/grande/0924-DELFIN-LA-MARINA-1-GW.jpg
Durván egy "répából" lehetne kiindulni, amit aztán elgörbítenék. Aztán ennek két dimenzióba kiterített felületét használnám. Fejben nem is olyan könnyű ezeket a műveleteket elvégezni. Még egy gömb felszínét csak kiterítem fejben, de egy görbült kúpot (?) Most próbálgatással kísérletezgetünk.
Na mindegy. Köszi az ötletelést!

Minél rövidebb a gyertya, annál vastagabbnak látszik.

(#1096) BonFire válasza zolaf (#1095) üzenetére


BonFire
veterán

Ezért írtam: " Nem biztos, hogy szabásmintához az Illustrator a legmegfelelőbb program."

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1097) Free BU


Free BU
csendes tag

Sziasztok!

Illustratorban szerkesztettem egy széket és a vonal széle pixeles...?! Miért?
Mellékelek egy részletet.

(#1098) Free BU


Free BU
csendes tag

(#1099) Met válasza Free BU (#1097) üzenetére


Met
nagyúr

Azért mert hiába vektoros program az Illu jpg-t mentesz belőle az meg pixeles.
Exportálásnál a csúszkát húzd a larger file felé, a resolutiont meg rakd 300 dpi-re.
De ettől függetlenül ha ráközelítesz egy jpg-re pixeles lesz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1100) jhos910 válasza Free BU (#1097) üzenetére


jhos910
aktív tag

Ha szerkesztésnél is pixeles akkor menj a view pixel preview menüpontra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.