Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) PumpkinSeed válasza Syl (#1200) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha már arról beszélünk, hogy mi lenne jobb, akkor már egy új logó is jobb lenne. :U

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1202) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az ezen a weblapon szereplő termék képek szerintetek vektor grafikus képek? Nyilván azokra gondolok melyek nem fényképek hanem látszik, hogy rajzoltak. Vagy 3d modell?

(#1203) Dluinet válasza Mexildos (#1202) üzenetére


Dluinet
nagyúr

melyik weblapon?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1204) BonFire válasza Mexildos (#1202) üzenetére


BonFire
veterán

Piszok összetett dolgokat lehet csinálni Illustratorral 3D nélkül is! >>>NINI!

Rendes művészek a 3D modellezőprogramok előtt is tudtak már plasztikus képeket készíteni! :DDD

Ui.: amúgy gyakorlott szem meg tudja állapítani, hogy vektoros illusztráció, 3D modell, netalán élő alanyról készült fotó (az esetek túlnyomó többségében).

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1205) Dluinet válasza BonFire (#1204) üzenetére


Dluinet
nagyúr

erre van valami oktató anyag?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1206) BonFire válasza Dluinet (#1205) üzenetére


BonFire
veterán

Szerintem Gradient Mesh kell hozzá, és jókora adag türelem. A rossz hír az, hogy a munka jókora része se99elés, nem művészet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1207) Dluinet válasza BonFire (#1206) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Azt tudtam, hogy Gradient Mesh.
Rá sem kerestem a neten, mert eddig csak minimum dolgokba futottam bele.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1208) Racze


Racze
tag

Hali!

Segítsetek pls, mert elakadtam. Vagy én vagyok a nagyon hülye, vagy nem is tudom, de van ami egyszerűen nem akar összejönni.

Na a helyzet az, hogy van 2 objektumom, amit össze kéne olvasztani eggyé. Sarokpontokon szépen összehúztam őket, és elvileg az "add to shape area" funkció működik is, de amikor ki akarom szedni a felesleges belső éleket, és a szintén felesleges anchor pointokat, akkor széthullik az egész, és a végpontokat nem tudom összekötni se, mert azok nincsenek is. Itt van a kép, amiről szó van:

****

(#1209) BonFire válasza Racze (#1208) üzenetére


BonFire
veterán

Ezen képen semmi sem látszik. Sem az anchorok, sem az objektumok határait jelző befoglaló doboz. Ezeket pedig jó lenne látni, vagy csinálhatnál egy képernyővideót, ami szemlélteti a problémát. Legaláb az alakzatok lennének kitöltve valami színnel!

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1210) PumpkinSeed válasza Racze (#1208) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem pathfinderrel olvaszd egybe és akkor egyből nem is lesz ott a belső tartalom ha jól értelmezem a problémát.:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1211) BonFire válasza Racze (#1208) üzenetére


BonFire
veterán

A fölösleges anchorokat összeolvasztás előtt kell kiszedni. Pathfinder paletta, opciók. Remove redundant points --> Pipa be.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1212) Racze válasza BonFire (#1211) üzenetére


Racze
tag

Ejj, épp írni akartam, h nem jutottam előrébb, de valahogy csak sikerült :D. Bepipáltam a pathfinder palettán amit írtál, de ekkor még semmi. Annyit csináltam végülis, h az egyik alakzat felső sarkát elhúztam a másik alakzatba, és utána egyesítettem (+expand), ezzel eltűntek a belső élek, a végén meg csak 1 felesleges anchorpointot szedtem ki, és nem is hullott szét az alakzat. Valószínűleg az volt a baj, hogy az alakzatok nem metszették egymást, hanem csak a sarokpontokon érintkeztek. Nem tudom, hogy a fenébe sikerült, de nagyon köszönöm a segítséget :R.

[ Szerkesztve ]

****

(#1213) BonFire válasza Racze (#1212) üzenetére


BonFire
veterán

Ha függőleges egyenes volt a közepe, akkor össze kell olvadniuk! Minden emberi számítás szerint. Használni kell a smart guide-okat az illesztéshez, és hagyni, hogy segítsen.

>>>szemléltetés<<<

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1214) jhos910 válasza Racze (#1212) üzenetére


jhos910
aktív tag

Csinálni kell ilyenkor egy segédobjektumot ami a csúcspontokra illeszkedik és mindkét összeolvasztandó objektumot metszi ami a problémás részt bőven lefedi...

(#1215) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Kihagytam az URL-t ezért újra kérdezem, balgaságom miatt:

Azt szeretném kérdezni, hogy az ezen a weblapon szereplő termék képek szerintetek vektor grafikus képek? Nyilván azokra gondolok melyek nem fényképek hanem látszik, hogy rajzoltak. Vagy 3d modell?

A kérdéses weboldal linkje itt van: [link]

(#1216) BonFire válasza Mexildos (#1215) üzenetére


BonFire
veterán

Egyszerűbb lenne, ha végre elárulnád, hogy ténylegesen melyikre gondolsz. Esetleg a konkrét képet a hozzászólásba beillesztve.

Ha a kamera és az objektív képeire gondolsz, azok jó minőségű fotók. Nem rajz és nem modell. Szimpla fotók.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1217) jjeahh


jjeahh
nagyúr

sziasztok, egy kliensem ezt írta:
"I would like to change it from Smile Dental to Excel Dental with pretty much the same font and color. Also I would like to get a format that I can easily edit. For example is there a version of this that can be edited in microsoft Word."
a smile dental egy logó lenne, amit megvásárolt...illustratorhoz értek, de world-hoz, excel-hez nem, sztetek hogy tudom teljesíteni a kérését? .xml-ben kellene mentenem? azt meg hogyan? bocs a láma kérdésért...
kb 2 éve elvállalok egyszerűbb dizájnermelókat, de még ilyent nem kértek tőlem, ai-ban meg nincs lehetőség xml mentésre :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1218) BonFire válasza jjeahh (#1217) üzenetére


BonFire
veterán

Nem te vagy a láma, hanem ő. Magyarázd el neki, hogy Wordben nem fog tudni vektorgrafikus állományokat szerkeszteni, mert az szövegszerkesztő. Kábé ennyi erővel hangszerkesztővel vagy videoszerkesztővel is próbálkozhatna.

Másfelől ha ennyire még csak nem is ugatja a dolgokat, neki nincs „nyúlkapiszka” az állományhoz, még a végén olyat hozna ki belőle, amely minden felhasználásra alkalmatlan. Kell neki menteni pár nagy felbontású PNG-t is, aztán azzal játszadozhat Wordben. Ha szerkeszteni akar, akkor tegye azt Illustratorban. Metsél neki EPS-t, PDF-et is, azt megnyitja legtöbb vektoros program.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1219) jjeahh válasza BonFire (#1218) üzenetére


jjeahh
nagyúr

aha, köszi szépen :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1220) jjeahh válasza BonFire (#1218) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jézusom, úgy tűnik nem oldódott meg ilyen könnyen a probléma, visszaírt, hogy neki mégis worldbe kéne... :DDD valami olyasmit akar szerintem, hogy beszúrom a grafikát valahogy, pl egy png formájában, és mellette a szöveget ő szerkesztené, ahogyan akarja...ez megoldható valahogy? sajnos egy absz nem értek a world-höz... :P
becopyzom, nehogy én értsek valamit félre... :U
najó, innen már nem szedem ki, idővel rájöttem, hogy ez már eléggé world topikba való... :D

"Thank you for your response about the logo
Although I am very familiar with use of Adobe illustrator,
I would really like to have it in Word format, or at least have it
imported in a word file, where I can use it for various things.

I would like to edit the name of the office (not Smile dental)
and add an address, phone no. etc. This is easy for me to do
in word.

Would it be possible for you to import the logo in word
and make it so at least the text can be edited?

The logo is beautiful and your art is amazing. I would appreciate any
help you can give me
Thanks"

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1221) PumpkinSeed válasza jjeahh (#1220) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

"world-höz... :P" "world topikba " stb.

Office Word. :)

"This is easy for me to do in word."

Ha olyan könnyű neki, akkor ha küldesz neki egy png-t, azt miért nem tudja beilleszteni? :D

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1222) jjeahh válasza PumpkinSeed (#1221) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, én is gondoltam erre :N de ezt így nem írhatom meg neki...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1223) BonFire válasza jjeahh (#1220) üzenetére


BonFire
veterán

Csináld meg neki, amit kért, azt' kalap!

Nyitsz egy Word doksit, beleszúrod a képet, mellé meg raksz neki szövegboxokat, aminek átírhatja a tartalmát. Egyébként nem tudom, miért akarja az iroda nevét vagy telefonszámát megváltoztatni, de az ő dolga. Ha meg annyira el tud igazodni Illustratorban, amennyire állítja, akkor miért nem felel meg neki az Illustrator fájl?:F

Főleg, ha a legörbézed a logotype-ot, vagy egyéni logotype-ot kreálsz, azt hogy a fészkes fenébe akarja Wordben szerkeszteni? Ahogy mondtam, ennyi erővel hangfájlt is kérhetne, ami tartalmazza a logóját, bár ez utóbbi nem annyira lehetetlen, mint Wordben vektort szerkeszteni.

"Would it be possible for you to import the logo in word and make it so at least the text can be edited?"

Igen, abban az esetben, ha a szöveg még szöveg, és nincs neki különleges formázása! Nincs mondjuk görbévé alakítva, nincs rajta optikai kerning, a tracking alapértelmezett stb. Mert bármelyik paraméter megváltoztatása a Wordben nem szerkeszthető. Az nem tud ilyet. Ő almafáról szeretne körtét enni, ami – ha csak nem visz magával a zsebében – általában nem megoldható.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1224) jjeahh válasza BonFire (#1223) üzenetére


jjeahh
nagyúr

némileg a betütípus át volt alakítva, de sztem megoldható lenne neki a száraz betűkkel :)
képet beszúr, rakok boxokat...eddig eljutottam magamtól is, de sehol sem találom a betütípusomat, mert ugy-e alapértelmezetten valami mást rak be, na meg a méretét sem tudom változtatni...színt igen, de nem lehet valahogyan finomhangolni?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1225) BonFire válasza jjeahh (#1224) üzenetére


BonFire
veterán

Nem baj, ha nem tudod, nem is neked kell tudni, hanem őneki, ő akarja Wordben szerkeszteni. Írj alapértelmezett betűtípussal és mérettel, majd ő megváltoztatja magának – úgyis ezt akarja, nem? Amúgy nem nagy dolog Wordben eligazodni, ötmillió oldal van, ami ezzel foglalkozik, én itt az Illustrator topikban nem kívánok bővebben erre kitérni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1226) Pala


Pala
veterán

Sziasztok!

Mennyire lehet elhelyezkedni grafikusként/kiadványszerkesztőként, ha nincsen felsőfokú végzettségem, de a szükséges programokat (Photoshop, Indesign, Illustrator, Acrobat, Flash, Quark, Corel) kellőképpen ismerem és referenciám is van!? Nem Magyarországban gondolkodom, inkább Ny-Európa. Meg lehet ebből élni ilyen feltételek mellett vajon!? :F

(#1227) jhos910 válasza Pala (#1226) üzenetére


jhos910
aktív tag

Szerintem külföldön nem igazán nézik, hogy neked melyik mocskosnagy hazai művészeti iskolából van papírod. (Ott is lehet szarul teljesíteni, kettessel átcsúszni, habár nem tudom mi a rendszer.)

Leültetnek, megnézik, hogy vágod-e a progit vagy nem?

Referenciája mindenkinek van, a lényeg, hogy MILYEN!?
Sok sikert előre is :)

Kicsit off ebben a topikban ez a téma. Javaslom ezt.

[ Szerkesztve ]

(#1228) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Hali, nem értek a progihoz, miért van az, hogy ha szöveget írok nincs szóköz hiába nyomok szóközt egybefolyik az egész szöveg. :(((

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1229) BonFire válasza bb0t (#1228) üzenetére


BonFire
veterán

Nézd át [ezt], talán van rá megoldás!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1230) jjeahh


jjeahh
nagyúr

pf, helló srácok, eddig angol nyelvű illustratort használtam, megszoktam, és most feltettem az ai cc-t, viszont magyar verziót...valaki nem tudja, hogyan kell angolosítani? :D szinte semmilyen funkciónak nem találom a magyar megfelelőjét :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1231) Dluinet válasza jjeahh (#1230) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ne lehet nyelvet változtatni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1232) Syl válasza jjeahh (#1230) üzenetére


Syl
nagyúr

Erre szokták azt mondani, hogy angol verziót kell varezolni :DDD ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1233) BonFire válasza Syl (#1232) üzenetére


BonFire
veterán

Nem kell. 30 napig ingyen, jogosan használhatod. Ha meg – mit tesz isten! – pont a 30. napon kell egy krach miatt újrarakni a Windowst, akkor újabb 30 nap… ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1234) Syl válasza BonFire (#1233) üzenetére


Syl
nagyúr

Na igen. Ilyen véletlenek bizony vannak :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1235) BonFire válasza Syl (#1234) üzenetére


BonFire
veterán

Láttam már céget alapozni a módszerre… Persze nem nagyot, csak éppen hogy megérte.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1236) jhos910 válasza BonFire (#1235) üzenetére


jhos910
aktív tag

De ha jól gondolom akkor csak "otthoni" használatra van ez a 30 napos projekt? Ergo pénzt nem kereshet vele az ember. Vagy nem így van?

(#1237) BonFire válasza jhos910 (#1236) üzenetére


BonFire
veterán

A licenc nem rendelkezik e felől érdekes módon! A próba az próba. Egy cég munkatársának munkakörnyezetben ugyanúgy szükséges kipróbálnia, mint magánszemélynek. Ha meg jobban belegondolunk, ezeket a súlyos pénzekbe kerülő kereskedelmi szoftvereket elsősorban pont hogy nem magánszemélyeknek készítik. Ha meg valaki harmincnaponta újrarakja a Windowst, nagyon nehéz rábizonyítani a rosszhiszeműséget. Hiszen egy frissen telepített rendszer nem mesél az előzményekről. Nem lehet visszakövetkeztetni, mi volt az újratelepítés oka.

Ha lemezképből állítja helyre a rendszert, akkor még könnyebb dolga van. Egyetlen EULÁban sem láttam olyat, hogy ezt ne lehetne megtenni. Kiskapu.

Ui.: Bármikor és bármivel kereshetsz pénzt, ha befizeted utána a jövedelemadót, és nem tiltja valamilyen törvény kifejezetten. A szoftverlicenc nem tiltja, hogy a próbaváltozattal pénzt keress, tehát ha befizeted utána az adót, senki sem szólhat meg érte.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1238) PumpkinSeed válasza BonFire (#1237) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Csak majd ha MAC címhez kötik és online regisztrálni kell a próbaverziót akkor ennek a módszernek is vége, és akkor lehet a hálókártyát cserélgetni havonta. :P

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1239) Syl válasza PumpkinSeed (#1238) üzenetére


Syl
nagyúr

Vagy virtualbox-ban futtatni a szoftvert. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1240) PumpkinSeed válasza Syl (#1239) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Isten mentesen meg minket attól. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1241) Syl válasza PumpkinSeed (#1240) üzenetére


Syl
nagyúr

Pedig abban milyen könnyű visszaállítani 30 naponként a gépet. Valamint MAC-address-t cserélni. :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1242) PumpkinSeed válasza Syl (#1241) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A Ps Mac-address-et is lehet cserélni, csak azt meg kell tenni minden újraindításkor. Illetve bekavar a router ARP táblájába. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1243) BonFire


BonFire
veterán

Sziasztok! Olyan emberke segítségére lenne szükségem, aki magyar nyelvű Illustratort használ. Pár képernyőkép kellene a következő menükről. Sajnos a magyar megfelelőjüket képtelen vagyok azonosítani a magyar súgóban.

1
2
3
4
5

Előre is köszi!

(Később még lehet, hogy fogok ilyen képeket kérni a többi menüről is, ha nem baj.)

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1244) Syl válasza BonFire (#1243) üzenetére


Syl
nagyúr

Úristen! Ezek a menük fel vannak nagyítva, vagy izomból (win8? :F ) ilyenek?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1245) jhos910 válasza Syl (#1244) üzenetére


jhos910
aktív tag

Sztem képernyő felbontás miatt akkorák, de lényeges ez?

(#1246) Syl válasza jhos910 (#1245) üzenetére


Syl
nagyúr

Bocsi hogy kérdezni mertem...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1247) BonFire válasza Syl (#1244) üzenetére


BonFire
veterán

Mivel vak vagyok, nálam a Windows alapértelmezett betűmérete 125%-ra van állítva. ;) Másik fiókban nem így néz ki.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1248) PumpkinSeed válasza BonFire (#1243) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

1
2
3
4
5

Remélem jók. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1249) BonFire válasza PumpkinSeed (#1248) üzenetére


BonFire
veterán

Tökéletes! Beleírom őket egy Excel táblázatba, aztán majd még sok ilyet fogok kérni darabonként. Azon filózom, a Ps szótár mintájára nem lehetne-e összeállítani egy Illustrator szótárt. Persze én nem tudok programozni, de egy kéthasábos táblázatot ABC rendben el tudok készíteni, azt' szerintem egy programozó tud neki valami keresővel ellátott felületet barkácsolni. Szerintem hasznos lenne, mert úgy látom, egyre többen használnak magyar nyelvű Illustratort (főleg a sulik).

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1250) PumpkinSeed válasza BonFire (#1249) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én max webes felületen tudom megcsinálni, de valamelyik topicban csak van egy ilyen jelentkező. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.