Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) jhos910 válasza jhos910 (#1550) üzenetére


jhos910
aktív tag

Megoldottam. Hátha valakinek szüksége lesz rá: Artboard panel. :(((

(#1552) pikszel válasza jhos910 (#1550) üzenetére


pikszel
őstag

Én kérek elnézést.
Artboards paletta > artboard kijelölve > fe/le nyilak a paletta alján

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#1553) Met válasza jhos910 (#1550) üzenetére


Met
nagyúr

tárgytalan :DD

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1554) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Sziasztok!

Corelről próbálok átszokni Illustratorra. És van 1-2 dolog, amit megszoktam Corelben, és jó lenne Illustratorban is.

Az egyik ilyen a Print preview. Corelben megnyomtam egy gombot, akkor megmutatta nekem a rajzomból azokat az elemeket, amiknél a nyomtathatóság be van kapcsolva, és elrejtette azokat, ahol ez ki van kapcsolva. Leginkább arra használtam, ha egy bitmapről kellett átrajzolni valamit, szerettem megnézni, hogy hol tartok. Illustratorban van ilyen lehetőség? Azt gondoltam volna, hogy a "Overprint Preview" menü lenne ez, de abban megjelennek azok a rétegek is, ahol a nyomtathatóság tulajdonság le van tiltva.

A másik, ami zavar nagyon, hogy a rétegek között automatikusan vált, amikor kijelölök egy objektumot. Erről a szokásáról le lehet beszélni? Én szeretném kézzel váltogatni a rétegeket, amire rajzolok.

A harmadik, amikor Pen eszközzel rajzolok, akkor be lehet állítani, hogy a kitöltést csak akkor csinálja, ha már zárt az objektum?

A válaszokat előre is köszönöm!

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1555) Met válasza rum-cajsz (#1554) üzenetére


Met
nagyúr

A rétegek közti váltást úgy tudod megakadályozni hogy lockolod a layers palettán azt a réteget amiben nem akarsz dolgozni.
A Pen-es dolognál vedd ki a kitöltés színt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1556) BonFire válasza rum-cajsz (#1554) üzenetére


BonFire
veterán

Bitkép vektorozásnál az a bevett módszer, hogy a kép egy külön rétegre kerül (a legelsőre), annak az áttetszőségét lejjebb lehet venni, hogy ne legyen annyira zavaró, majd e fölé egy új rétegre rajzoljuk az új elemeket. A bitképes réteget lelakatoljuk (katt a layer palettán a szem melletti négyzetre), és a réteg láthatóságának (szem ikon) ki-bekapcsolásával megnézhetjük a kész grafikát. A munka végeztével a réteg lakatolását feloldjuk és kidobhatjuk a kukába.

A véletlen kijelölést elkerülheted, ha egyes objektumokat lelakatolsz. Kijelölt objektumot a CTRL+2-vel tudod zárolni, CTRL+ALT+2-vel pedig az összes zároltat feloldhatod.ˇ

Ha több egymásra halmozott objektum közül a legalsót kívánod kiválasztani, akkor CTRL+klikk a legfölsőre, majd ismét klikk. Ezzel a kettős CTRL-os kattintással a legalsó objektumot fogja kiválasztani a halomból.

Ui.: Corelről nehéz átszokni, egy rakás dolog ellenkezőleg működik benne, talán a Pen is, ha jól emlékszem még a korai Corelekre. Vannak, akik szimultán használják a kettőt, megszokás kérdése. De az Illustratort is szokni kell.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1557) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Kösz srácok, ezeket (a ctr+klikkeléses mókát leszámítva) tudtam, de reménykedtem benne, hogy hátha van valami script, vagy titkos billentyűzet kombó amit használhatnék ezekre.
Mellesleg a Print Preview hatást most úgy érem el, hogy definiáltam két "view"-t, és azok között váltogatok, de azért ez sem az igazi.
A másik kettőt meg kénytelen leszek megszokni. :)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1558) BonFire


BonFire
veterán

Nem tudom, lehetséges-e, mindenesetre megkérdezem, hátha tud valaki olyan ravasz módszert, hogy az Illustrator az összes fájl bezárásakor automatikusan nyisson egy új, üres doksit. Unom már azt a pár billentyűt mindig nyomogatni. Lustaság ellen nincs valami script? :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1559) BonFire válasza rii (#48) üzenetére


BonFire
veterán

Szeretnék egy igen fárasztó és időt rabló műveletsorozatot Action-ben leprogramozni, de az Illustrator ilyen téren roppant rugalmatlan. Egy csomó műveletet nem is rögzít. Kéne egy emberke, aki szokott ilyeneket csinálni, és megosztaná velem a titkot a szopatós lépéseknél. Sehogy sem boldogulok vele.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1560) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Térképet rajzolok, és van egy szintvonal importom. Lehet erre ereszteni valami Illustrator scriptet, ami "kisimítja" a vonalakat, vagy ezt kézzel kell macerálnom?

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1561) Met


Met
nagyúr

Valaki meg tudja nekem mondani hogy mi a retkes, büdös férfi nemiszervért kell egy bitképre clippingmaskot rakni ami pont akkora mint a kép? Meg úgy általában, egy tetves vonalra tesznek egy oldalméretnyi maszkot. :W

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1562) rum-cajsz válasza Met (#1561) üzenetére


rum-cajsz
őstag

nyilván nem tudják mire való a maszk. Amúgy együttérzésem.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1563) Dluinet válasza Met (#1561) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kivágta, mentette, nem törölte

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1564) BonFire válasza Met (#1561) üzenetére


BonFire
veterán

Gondolom, zavarja alkotás közben, ha kilógnak az artboardról a képelemek, így jobban át tudja látni. Én is szoktam rátenni, mivel az csak egy dolog, hogy renderkor úgyis lekroppolja az artboard mentén, de munka közben nagyon tud zavarni, ha itt-ott kilógnak a csöcsök-fa… fülek-orrok.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1565) rum-cajsz válasza rum-cajsz (#1560) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Válaszolok a kérdésemre.
Az Object -> Path ->Sipmlify lesz a megoldás végül, csak el kell játszani alaposan a beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1566) Sokimm


Sokimm
senior tag

Sziasztok!

Ezen link alapján fogalmazom meg a kérdésem: [link]

Mivel szeretnék egy saját weblapot készíteni, de mielőtt jobban belemerülnék a tanulás kezdeti szakaszába, érdeklődve kérdezem, hogy a grafikai munkákon túl, kell valami más program is, amivel élő weblappá alakíthatom a grafikai munkát, amit illustratorban véghezviszek?

Tudom furcsa, vagy inkább bugyuta kérdés ez, de kérlek kedvesen irányítsatok jó útra, hogy merre kezdjem a saját weblapom elkészítését.

Köszönettel: Sokimm

(#1567) #16514048 válasza Sokimm (#1566) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ha komolyabban akarnál vele foglalkozni, akkor meg kéne tanulni programozni (html, css, stb...), vagy egy fejlesztőre bízni azt a részt.
Szvsz ha csak magadnak akarsz egy egyszerűbb weblapot, akkor érdemes lenne megpróbálni az Adobe Muse-t, ez nem igényel kódolást és hasonlít a felülete az Illustratorhoz is.
Vagy Wordpress, bár ahhoz nem értek, lehet nem olyan egyszerű egy teljesen saját design-t használni vele.

[ Szerkesztve ]

(#1568) Sokimm válasza #16514048 (#1567) üzenetére


Sokimm
senior tag

Ilyen irányba megyek továbbtanulni is a jövőben, egyszerűbb megoldásokat már "teli a micsodám", és most kimondottan ezt az irányt szeretném megtanulni. Ezért is szeretnék visszakanyarodni a kérdésem lényegéhez, miszerint: kell valami más program (ha igen, akkor mi?) (tudás, nyelv ismeret), amivel egy illustratorban tervezett weboldalt a valós életbe is át lehet ültetni?
A háttéradatbázis, fórumok, regisztrációk kezeléséhez biztos kell más is, de a látványt, amit létrehoz az ember, azt miként lehet "életre kelteni"?

(#1569) #16514048 válasza Sokimm (#1568) üzenetére


#16514048
törölt tag

Azt tudom mondani, mint az előbb, ha komolyan akarsz vele foglalkozni, akkor elsősorban meg kell tanulni legalább a html és css kódolást. Ehhez alapvetően bármilyen programot használhatsz, van aki sima Notepad-ben is meg tud írni egy weblapot... Én kezdésnek az ingyenes Brackets-et ajánlanám, de az Adobe-nak is vannak webdesign-ra való szoftverei (Dreamweaver, Fireworks). Illustartorban a grafikai elemeket .svg-be ki lehet menteni, amiket így be lehet ágyazni a html fájlba.

(#1570) Sokimm válasza #16514048 (#1569) üzenetére


Sokimm
senior tag

"Illustartorban a grafikai elemeket .svg-be ki lehet menteni, amiket így be lehet ágyazni a html fájlba."
Szuper! Köszönöm szépen a választ és az iránymutatást! :))

[ Szerkesztve ]

(#1571) pufancska


pufancska
tag

Sziasztok, lenne egy PDF-em amit szerkesztettem annó. Elküldtem valakinek akinek csak PS, vagy Indesign van tulajdonában. Ki tudom úgy menteni a kész művet, hogy a kolléga lássa a rétegeket?

(#1572) rum-cajsz válasza pufancska (#1571) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Persze, az Illustrator tud rétegre bontott PSD-t exportálni.

Illetve mit jelent, hogy van egy pdf-ed?

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1573) pufancska válasza rum-cajsz (#1572) üzenetére


pufancska
tag

1. "Persze, az Illustrator tud rétegre bontott PSD-t exportálni." - erre lenne szükségem, hogy hogyan. Mivel én úgy csináltam, hogy File/exportálás itt kiválasztom a psd ott próbáltam, már minden beállítást, de mindig egy réteget hagyott.
2. "Illetve mit jelent, hogy van egy pdf-ed?"I - annó szerkesztettem egy brosúrát, de már csak a pdf file van meg belőle.

(#1574) rum-cajsz válasza pufancska (#1573) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Ha jól értelek, már csak a pdf van meg. És az legalább rétegre bontott? Ha nem, akkor ez már nem fog menni utólag. Csak az AI fájlból tudnál egy új exportot csinálni.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1575) pufancska válasza rum-cajsz (#1574) üzenetére


pufancska
tag

Igen jól érted már csak a pdf van meg, én tudok dolgozni, változtatni benne. Viszont psd-be nem tudom kimenteni, hogy a kolléga tudjon benne dolgozni.

(#1576) Met válasza pufancska (#1575) üzenetére


Met
nagyúr

Illuban külön rétegekre kell pakolni az objektumokat hogy ps-ben is külön rétegeken legyenek a dolgok.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1577) BonFire válasza pufancska (#1575) üzenetére


BonFire
veterán

A kolléga vegyen Illustrator-leckéket! ;]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1578) pufancska válasza BonFire (#1577) üzenetére


pufancska
tag

Ja csak neki nincs, de nekem segíteni akart időben, tehát ennyi. Minden illustrator munka amúgy meg csak a javamra válik, mert nagyom kezdő vagyok benne, de eljön majd az idő amikor itt segíteni fogok tudni és nem csak kérdezni. Viszont addig sok türelmet hozzám. :)

(#1579) pufancska válasza Met (#1576) üzenetére


pufancska
tag

Közben ezt próbáltam ki, amit írtál és tényleg úgy volt.

(#1580) BonFire válasza pufancska (#1578) üzenetére


BonFire
veterán

Értem én, csak azért csodálkozom, mert a Ps és az Ai nem csereszabatosak egymással. Persze egymás rétegeit bele lehet húzni a másik programba, de egyik pixeles állományokat gyárt jobbára, ami a másikban max dekoráció lehet. Persze egy PDF őrzi a vektoros állományokat, de ha abba neked Photoshoppal akar besegíteni, akkor nagyon hardcore-ps-user az illető, ugyanis a Ps eszközeivel sokkalta macerásabb vektort szerkeszteni, mint Ai-ban. Ha meg leraszterizálja, akkor aztán tényleg sokat segít! :)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1581) pufancska válasza BonFire (#1580) üzenetére


pufancska
tag

Ha az ember rabszolgáskodik, nagy ívben tesz rá, hogy mivel mi történik ("leraszterizálja"), csak hogy a feladat meg legyen oldva. De gondolom aki dolgozott, dolgozik ilyen helyen annak nem kell erről mesélnem. :DD

(#1582) BonFire válasza pufancska (#1581) üzenetére


BonFire
veterán

„(»leraszterizálja«), csak hogy a feladat meg legyen oldva.” :C

Utána pedig a főnök a fejét fogja, mert két nappal a határidő lejárta után dobja vissza a nyomda a terméket, és kétségbeesetten keresgél olyan ember után, aki képes az adott feladatot elvégezni

• gyorsan
• bagóért
• megfelelően

És megtalál engem sokadikán éjfél tájban. Az se érdekli, ha nem adok számlát, már így is, úgy is ráfizetett. De azért a pluszkiadást remélem, levonja az ilyen segéderő fizetéséből. Én azt tenném.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1583) pufancska válasza BonFire (#1582) üzenetére


pufancska
tag

Ritkán vitatkozom, főleg veled, mert mindig segítesz ha kérdésem van, de most nagyon messze vagy az igazságtól.
Mert először is bagóért dolgozom én nyolc órában és még sokan vannak így ebben a szakmában, illetve ezer kiskapuval, de ezt most nem részletezném.
Kettő nem dobja vissza a nyomda, mert idáig még mindig mindent jól kapott meg és ezt is úgy fogja. (le szoktam tisztázni velük, meg elég régen dolgozunk már együtt)
Három a főnököm az akit megtaláltak sokadikán éjfélkor nem baj ha számlát sem ad.
Amúgy elkészült a brosúra, elküldve a nyomdába is.
Négy, de ezt tényleg csak a legvégén amit elküldhetsz privátban is. Mennyiért készítenél egy redesign-t egy 24 oldalas klíma katalóguson? (mert az én órabérem, tényleg bagó volt, ezért vagyok kíváncsi rád )

(#1584) BonFire válasza pufancska (#1583) üzenetére


BonFire
veterán

Úgy értettem, hogy ha valaki úgy „segít be”, hogy közben elrontja neked a feladatot, akkor abból baj lehet! Például raszterizálja azokat az alakzatokat, amelyeknek vektorosnak kellene maradniuk. Ez tehát nem segítség. Mondtam: lehet vektoros alakzatokat Ps-ben is szerkeszteni, csak nem célszerű. Én magam power Ps userként sok vektoros cuccot szerkesztettem, mert mindig is tetszett, hogy annak nem romlik a minősége, aztán évek után valaki felhívta rá a figyelmemet, hogy az Illustrator natívan tudja ezt, és pont erre való. Akkor még én sem értettem, minek erre külön program, amikor a Ps-ben is van Pen, meg kör, meg ellipszis, meg téglalap, és mindent össze lehet rakni belőle. Aztán megismerkedtem a Pathfinderrel, és sírva fakadtam, hogy hogy tudtam ezt éveken át nélkülözni. :O

Azt meg gondolom nem kell magyaráznom, milyen gond lehet belőle, ha a megrendelő vektoros állományt vár, és ott gubbaszt a közepén valami pixeles gyalázat, mert egy munkatárs volt szíves és besegített a munkába. :K

Katalógus? Így látatlanban nem tudok árat mondani, mindig konkrét feladat van, amire kalkulálok. Többnyire nem én szoktam jól járni, mert végül mindig háromszor annyi időt kell ráfordítani, mint amennyit én elsőre számoltam, de mivel utólag nem szoktam a szavam megmásítani, ezért nem is szoktam felárat kérni. Pedig kellene.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1585) Morgal


Morgal
tag

Sziasztok, hogy lehet Illustrator-ban ilyen pixeles átmenetet csinálni?

Konkrétan fekete-fehéret szeretnék, maga a rácsozat és a pixelekre felosztás sikerül is, de túl részletes az átmenet :F

(#1586) BonFire válasza Morgal (#1585) üzenetére


BonFire
veterán

Bitképből az Object Mosaiccal. Ha időm engedi, lehet, hogy csinálok egy tutorialt belőle.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1587) Morgal válasza BonFire (#1586) üzenetére


Morgal
tag

Igen, eddig én is eljutottam, a gond az, hogy maga az átmenet az nem elég pixeles :)

(#1588) BonFire válasza Morgal (#1587) üzenetére


BonFire
veterán

És ezt hogy kell érteni? :F

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1589) Morgal válasza BonFire (#1588) üzenetére


Morgal
tag

Úgy, hogy két szín között nem olyan durva az átmenet, hanem túl részletes. Amit linkeltem, ott pl a lila-piros résznél a lilában is van piros képpont, a pirosban is van lila és nem lehet látni egyértelműen, hogy hol választódik el a két szín. Tehát túl sok árnyalat van benne, pl egy fekete fehérhez elég lenne vagy 5-8 árnyalat.

(#1590) BonFire válasza Morgal (#1589) üzenetére


BonFire
veterán

Jobban elmosod a forrásképet blurrel. Minél elmosódottabb, annál több lesz az átmenet színeinek száma. Miért? Te milyen technikával csinálod?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1591) BonFire válasza BonFire (#1590) üzenetére


BonFire
veterán

Ha ebből csinálod, akkor milyen?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1592) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Melyik verziójú illustratort használjátok ?, melyik az amelyik stabil lett ?
(még nem használtam eddig. Most akarom először)
köszi

(#1593) Dluinet válasza Orionk (#1592) üzenetére


Dluinet
nagyúr

CS4

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1594) rum-cajsz válasza Orionk (#1592) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Én a CC 2014 verziót használom. Nem vettem észre, hogy ne lenne stabil.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1595) Polemius válasza Orionk (#1592) üzenetére


Polemius
aktív tag

CS3 is stabil.
Legalábbis míg nem kezdesz sok 3D effektet használni egy képen.

(#1596) Dluinet válasza Polemius (#1595) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ott nekem voltak búgok rendesen, a középre és szélére igazítás 10 esetből ha 2× működött
hozzá tartozik, hogy munkahelyi magyar nyelvű CS3 volt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1597) Morgal válasza BonFire (#1591) üzenetére


Morgal
tag

Ebből jobb lett :)

(#1598) BonFire válasza Morgal (#1597) üzenetére


BonFire
veterán

Azért mondtam. :)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1599) BonFire


BonFire
veterán

Üdv!

Van egy font, amit régebben használtam az egyik fájlban. Ez Exotica-Medium. Most nem volt telepítve, hát letöltöttem és telepítettem, de sem az Illustratorban, sem a Photoshopban nem lehet használni. A listában meg sem jelenik a név, de ha rákeresek, felbukkan, azonban alkalmazni nem lehet.

Már próbáltam a TT-ot OTF-fé konvertálni és úgy sem működik. Tudtok rá megoldást? Vagy valakinek ez a font működőben nincs meg? Eléggé fontos lenne.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1600) pikszel válasza BonFire (#1599) üzenetére


pikszel
őstag

Szia,

esetleg ez?

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.