Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Syl válasza G.F. (#1950) üzenetére


Syl
nagyúr

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1952) pikszel válasza G.F. (#1950) üzenetére


pikszel
őstag

Szia,
a Transform palettán találsz egy kapcsolót > Scale strokes & effects

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#1953) BonFire válasza G.F. (#1950) üzenetére


BonFire
veterán

Transform paletta helyi menüje (kicsi jel a panel jobb felső sarkában) Scale strokes and effects – pipa mellé.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1954) G.F. válasza Syl (#1951) üzenetére


G.F.
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek Mindháromótoknak.

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#1955) nl142


nl142
csendes tag

Hello

Bugyuta kérdésem lenne egy profi Illustrator guruhoz . Adott egy 60 cm széles plotter de a grafikám az 180 cm széles , hogyan tudnám szétszedni mint például egy "poszter" nyomtatást , hogy több különálló részből tevődjön össze.

Köszi
:W

(#1956) Met válasza nl142 (#1955) üzenetére


Met
nagyúr

Nyomtatott fólia vagy öntött fóliát vágsz? Nekem a plotter egy fóliavágót jelent amivel öntött fóliából lehet kivágni betűket, ábrákat. Ilyennel dolgoztam. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1957) Dluinet válasza nl142 (#1955) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szélesség és magasság mekkora?

Tudom hogy a CAD programokba még a nyomtatást is plott-nak hívják (mert régen ceruzát rángatott) , de tényleg tudni szeretnénk, hogy nyomtatni akarod vagy vágni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1958) nl142 válasza Dluinet (#1957) üzenetére


nl142
csendes tag

Vágni szeretném , tehát a kérdésem vektorgrafikára irányul .
üdv

(#1959) Dluinet válasza nl142 (#1958) üzenetére


Dluinet
nagyúr

több rajzlap (oldalt) alkalmazásával
ezek átfedhetik is egymást

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1960) BonFire


BonFire
veterán

Nem tudja valaki, hogy lehet egyszerűen megváltoztatni egy összetett, egyszínű grafika színét? Nem sikerül, mert tele van Compound Path-tal (ezek szöveges és rajzos elemek is), és a kattintásos színezéssel a „lukakat” is beszínezi, ami nem jó.

Érdekes módon a Recolor Artwork sem működik, nem színez át semmit. Egyszínű, fekete ábráról van szó, CMYK-ban #000000 kitöltéssel. :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1961) nl142 válasza Dluinet (#1959) üzenetére


nl142
csendes tag

Vágom ,hogy több rajztáblát nyitok , és elhelyezem rajtuk a nagyobb grafikát , de azt hogyan érem el hogy a vágó plotter csak az adott "kijelölt" rajztáblával foglalkozzon .Amikor elküldöm a parancsot akkor csak a grafika adott részét vágja.

köszi

(#1962) Met válasza nl142 (#1961) üzenetére


Met
nagyúr

Illuból küldöd a plotterre?

BonFire Gondolom az nem járható út hogy a réteg palettán az alapobjektumot kijelölve adsz neki kitöltő színt.
Viszont ha a lukakat is színezi akkor szar a grafika.

Átküldöd ha publikus?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1963) BonFire válasza Met (#1962) üzenetére


BonFire
veterán

Nem publikus, de eddig nem volt gondom vele. A Layer palettán így láthatóak az objektumok. Némelyikük Compound Path. Főleg a lyukas betűk. Ezeket a szövegeket én görbésítettem le, aztán Compound Path lett belőlük értelemszerűen. Ha változtatok a kitöltésen, akkor a lyukakat is beszínezi. Cirka ezer objektum van egy rétegen, a külön-külön kijelölés nem járható út.

Tudom, hogy valami nagyon alapvető dologgal nem vagyok tisztában; ez a probléma időről időre felbukkan, csak eddig valahogy még mindig tudtam kezelni.

És hiába kijelölöm a rajztábla teljes tartalmát és próbálom a Recolor Artworkkel színezni, az egyetlen színt, amiből áll, nem tudom megváltoztatni. :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1964) BonFire válasza BonFire (#1963) üzenetére


BonFire
veterán

Azt hiszem, sikerült egy megoldást találnom, bár a probléma gyökeréig nem sikerült leásnom. Azért megosztom.

Tehát: Ha a Direct Selection Toollal kijelölök egy kitöltött részt, majd kiadom a Select -► Same fill color parancsot, akkor kijelöli az összes egyforma színűt, amit át tudok színezni. Ilyenkor a „lyukak” kimaradnak a kijelölésből, és nem színeződnek át.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1965) Met válasza BonFire (#1964) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, ezt akartam írni :K
Hogy görbésíted a fontokat?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1966) BonFire válasza Met (#1965) üzenetére


BonFire
veterán

Select –►Object–►Text objects… Aztán nyomtam egy Create Outline-t, de az nem volt minden esetben célravezető, mert egyik-másik élő effektet tartalmazott, ezért izomból nyomtam egy Expandot. Valószínűleg ez volt az a pont, ahol tökéletesen sikerült mindent összekavarnom. Mert bár legörbézte így is a betűket, olyan Compound Pathok keletkeztek, amelyeknek nem kellett volna.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1967) Met válasza BonFire (#1966) üzenetére


Met
nagyúr

Valószínűleg az Expand kevert be.
Esetleg a Flatten transparency-vel is ki lehet kerülni az expandot.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1968) Dluinet válasza nl142 (#1961) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Vágómaszk alkalmazásával, amit mindig arrébb helyezel.

A vágóplottert mennyire ismered, mert nem két perc elsajátítani, meg nyomásra és sebességre is figyelni.

Nyomtatott területet szeretnél kivágni vagy csak sima vinylt?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1969) nl142 válasza Dluinet (#1968) üzenetére


nl142
csendes tag

hello

Nincs gondom a vágóplotter használatával csak még nem kért senki ekkora grafikát sima öntött fóliából .
Köszi a választ .

(#1970) Met válasza nl142 (#1969) üzenetére


Met
nagyúr

Én az ilyet úgy szoktam hogy ha megvan a grafika, kitalálom melyek lesznek az egyes darabok, azoknak csinálok passzert és az egész felrakom egy nagy artboard-ra ami olyan széles mint a fólia (azon belül olyan széles amit bír vágni a plotter) a hossza meg akkora amekkora kell.
De Corelben grafikáztam, eps-be mentettem azt a CaseMate nevű programba importáltam és onnan küldtem a plotterre.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1971) jhos910


jhos910
aktív tag

Hali!

Mitől lehet, hogy 2 napja "not enough memory-ra" panaszkodik az illustrator??
16 giga van a gépben és semmit nem nyit meg ezzel a hibaüzenettel.

Köszi

(#1972) jhos910 válasza jhos910 (#1971) üzenetére


jhos910
aktív tag

Itt vagyok ismét.

A scratch disket beállítottam és mostmár jó. Lehet-e az, hogy valami oknál fogva a scratch disk helyét elfelejtette és ezért dobott hibát?

(#1973) Met


Met
nagyúr

Azt miért csinálja a derék Illu (CS5) hogy a telepített fontot nem ismeri fel amikor megnyitom a grafikát.
Melós gépen raktam össze, szabadságon vagyok, hazaküldték nekem mert le kell adni a nyomdának az anyagot, letöltöttem itthon ugyan azt a fontot amit bent is letöltöttem, telepítettem és mégis ha megnyitom a grafikát azt írja hogy nincs telepítve.
Megnyitom, átkonvertálja valami mássá, ha beállítom azt a fontot amit hiányol (pedig fel van telepítve) akkor pont ugyan olyan mint ha bent nyitottam volna meg.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1974) BonFire válasza Met (#1973) üzenetére


BonFire
veterán

Erre én is kíváncsi lennék, de úgy látom, a CS5-nek borzasztó rossz a fontkezelése.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1975) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségetek.
Terveztem egy névjegyet.
Hogyan tudnám azt megcsinálni, hogy egy lapra többet nyomtassak belőle, ha lehet ne ne keljen egyenként bepakolnom és a vágás jelölő vonalak is rajta legyenek.
Köszi

(#1976) Dluinet válasza tamas1985 (#1975) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nincs olyan nyomtatód ami károsodás nélkül kibírna egy 300g-os papírt
ezért ne is kísérletezzél vele, a vékony papírra készült névjegykártya többet árt, mintha nem lenne

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1977) Syl válasza tamas1985 (#1975) üzenetére


Syl
nagyúr

Már pedig ez kézimunka.

(#1976) Dluinet

Plusz ugye nem tintás nyomtatóról beszélünk.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1978) Dluinet válasza Syl (#1977) üzenetére


Dluinet
nagyúr

lehet az is, ha solvent-es tintát használ, csak az olyan nyomtató ára nem 1 millió forint, hanem több

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1979) Syl válasza Dluinet (#1978) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor már inkább a lézer.
Én egy Xerox Phaser 7800-at nyúzok az irodában.

(#1980) Dluinet

Semmilyent. :F

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1980) Dluinet válasza Syl (#1979) üzenetére


Dluinet
nagyúr

milyen RIP-et használsz hozzá?

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1981) GergőBp válasza Dluinet (#1980) üzenetére


GergőBp
tag

Háj evribádi!

Nem tudom mi ütött az illustratorba... Forgatni szeretnék és másolni egy objektívet. Rányomok a copyra és teszi is a dolgát, de az alt+d-re nem akar reagálni. Valakinek valami ötlet?

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#1982) Dluinet válasza GergőBp (#1981) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ctrl+d -re gondolsz, az átalakitás ismétlésére?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1983) GergőBp válasza Dluinet (#1982) üzenetére


GergőBp
tag

Köszönöm mester! Elvan írva a tutorial vdeóban. Ritkán használok Illustratort, így elfelejtem a dolgokat. Most szeretnék jobban ráhasalni és beleégetni a memóriámba a ctrl+d-t :) :R

https://www.youtube.com/watch?v=g5iHbqFXcGk 0:58 környéke

[ Szerkesztve ]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#1984) BonFire válasza GergőBp (#1983) üzenetére


BonFire
veterán

Gondolom, az alt+ vonszolásra gondolt, mert az is az egyik alapértelmezett módja másolásnak Illustratorban... A ctrl+d pedig az utolsó effektet ismétli meg.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1985) GergőBp


GergőBp
tag

Újabb kérdés! Miért van az, hogy a videóban a sarok "tű" formájú, míg az enyémnél meg tartja a vonalnak a vastagságát? Nézegettem a vidóban a beállításokat, de nem látok különbséget. Ez valami beállítás?

Jól látom, hogy csak x fokos szög bezárásakor lesz " éles" a vége?

[ Szerkesztve ]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#1986) BonFire válasza GergőBp (#1985) üzenetére


BonFire
veterán

Igen. Az ecsetvonás palettán állíthatod be az ízület formáját. Lehet szögletes, csúcsos, vagy lekerekített.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1987) Dluinet válasza GergőBp (#1985) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az ott lévő csomópontnak nem ívesnek kell lennie hanem sarkosnak

itt a Szerkesztőpont pontos átalakítása a Szerkesztőpont konvertálása eszközzel

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1988) GergőBp


GergőBp
tag

Köszi srácok. Lehet elkezdem csak úgy néha nyálazgatni az Adobe oldalát. Egyébként meg annyi eszem lehetett volna, hogy kicsit jobban átnyálazom a stroke részt :R

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#1989) BonFire válasza GergőBp (#1988) üzenetére


BonFire
veterán

Ez igazából egészen addig nem tűnik fel, amíg el nem kezded felnagyítani valami miatt a vonalakat (mondjuk egy logó újrarajzolása során), és egyszer csak észbe kapsz, hogy hoppá! – itt az anchor fölött kerek hupli van, nekem meg lapos (vagy csúcsos). Na, nézzük csak, hogy lett ez itt ilyen! Kicsiben nem feltűnő a jelenség.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1990) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Abban tudnátok segíteni, hogy szövegnél a betűk közötti távolságot hogyan lehet állítani ?

(#1991) INTELligent válasza tamas1985 (#1990) üzenetére


INTELligent
senior tag

A Character menüpontban kiválasztod a tracking/kerning opciókat (ha jó tudom, előbbi globális, utóbbi lokális, csak az adott betűközre érvényes).

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#1992) BonFire válasza tamas1985 (#1990) üzenetére


BonFire
veterán

A szöveget kijelölöd CTRL+A, utána az ALT+<> nyilakkal tudod növelni a betűközt. A karakterek közé állítva a kurzort az aktuális betűközt. A Character panelen finomabban is be tudod állítani az értékeket.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1993) INTELligent válasza BonFire (#1992) üzenetére


INTELligent
senior tag

:R Megint tanultam valami újat.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#1994) BonFire válasza INTELligent (#1993) üzenetére


BonFire
veterán

Én azért vágom ezeket így, mert amit lehet, szeretek billentyűzetről megoldani. Nem vagyok egy nagy egerező típus. Gyorsbillentyűt, aminek lehet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1995) tamas1985 válasza BonFire (#1992) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Szuper, köszi :DD

(#1996) INTELligent válasza BonFire (#1994) üzenetére


INTELligent
senior tag

Én is alapjáraton, csak mivel nem használom olyan gyakran, így kicsit nehezebb megjegyezni az összes shortcutot, bár tény, hogy hosszútávon nagyon megéri, múltkor pl. ID-ben csináltam egy tervet, akik nézték, csak kapkodták a fejüket, hogy milyen gyorsan váltogatom a menüket/eszközöket.

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#1997) BonFire válasza INTELligent (#1996) üzenetére


BonFire
veterán

Amit gyakran használ az ember, ugye…

Általában szöveggel szeretek dolgozni. A tipó az első nálam, a grafika csak kiegészítő. Ezért nálam egy kis kerning, betűköz, sortávolság alapvető minden programban. De például a Clipping Maskba tétel és kivétel parancsa sehogy sem megy a fejembe, az obi zárolása CTRL+2-vel megy, de a feloldása az sose jut eszembe. A Live Paint sem, pedig nagyon sokat használom.

A betűkkel való munkát kenem-vágom.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1998) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Most vettem észre, hogy az Interbook a régebbi könyveit kiárusítja, így nagyon olcsón lehet beszerezni Illustrator könyveket is. A CS kiadáshoz készült könyv 500 forint, a CS3 meg 750.
Hátha valakit érdekel.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1999) Marky21


Marky21
aktív tag

sziasztok!
Színskálát hogy lehet készíteni illustratorba úgy,hogy sávokba megjelenjenek a színek (pl:zöld -> sárga) ??

(#2000) BonFire válasza Marky21 (#1999) üzenetére


BonFire
veterán

Talán így?

[link]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.