Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Dluinet válasza rottenCarrot (#1350) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen, ezért érdemes rögtön cmyk proof nézetben nézni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1352) rottenCarrot válasza Dluinet (#1351) üzenetére


rottenCarrot
csendes tag

Ajajj, ez sem egyszerűsíti a dolgot. Ahány beállítás annyi szín.

(#1353) BonFire válasza rottenCarrot (#1352) üzenetére


BonFire
veterán

Némileg csökkenti a problémát a direkt színekkel való munka. Persze meg kell gondolni, hogy fontos-e a színhűség, mert a direkt szín nyomása eléggé drága. De bizonyos munkáknál (arculatok tervezésénél) szükségesek.

Az Illustrator alapértelmezett színmódja a CMYK – és nem véletlenül. Meg kell szokni, hogy abban dolgozunk, és CMYK-ban keverjük a színeket; a Photoshop RGB dokumentumból örökölt hexakódokat nyugodtan el lehet felejteni, és szemre keverni egy hasonló színt CMYK-ban. Az RGB #FF00FF-hez CMYK-ban a #ED3D96 (90%-os magenta) közelít a leginkább. A Color Picker mindig színhűen mutatja a színeket, és ott az előzőleg beállítotthoz képest az új színt összehasonlítva lehet állítgatni. Amikor eltűnik a kettő közötti különbség, akkor lesz hasonló színed CMYK-ban.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1354) GergőBp


GergőBp
tag

Sziasztok!

Az volna a problémám, hogyha egy sima téglalapot, kört, stb-t szeretnék free transporttal alakítani, akkor az megy, de a szöveget nem tudom így formálni. Gondolom valamit át kell állítani a szövegen (pl xy féle objektummá alakítani). Előre is köszönöm, ha valaki elárulja a titkot :)

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#1355) Syl válasza GergőBp (#1354) üzenetére


Syl
nagyúr

Create Outline - de utána nem tudod szerkeszteni a szöveget.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1356) GergőBp válasza Syl (#1355) üzenetére


GergőBp
tag

Az nem probléma :) Köszönöm szépen elvileg erre gondoltam :) Bár teljesen másképp működik a "pörgetés, forgatás, torzítás", mint a PS-ben. Valahogy nem igazán tudom azt az eredményt elérni, mint ott. Pedig ott is ezzel a módszerrel torzítottam a betűket. Van egy olyan érzésem, hogy az eredményt ennél könnyebben is elérhetem...

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#1357) Dluinet válasza GergőBp (#1356) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ctrl+shift és egér

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1358) jhos910 válasza GergőBp (#1354) üzenetére


jhos910
aktív tag

A szöveg torzításnak annyi a lényege, hogy ne paragraph text-et hozz lépre hanem artistic-et.
Paragraph text azt katt és húz művelettel hozható létre artistic meg csak egy katt (az artboardon ).

[ Szerkesztve ]

(#1359) GergőBp válasza Dluinet (#1357) üzenetére


GergőBp
tag

CTRL + SHIFT az méretarány megtartásával történő kicsinyítés/nagyítás.

jhos910

Ez az artistic cucc mit jelent? Hol tudom beállítani?

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#1360) Dluinet válasza GergőBp (#1359) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem működik a free transform szövegdobozra
ez be van állítva hozzá?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1361) GergőBp válasza Dluinet (#1360) üzenetére


GergőBp
tag

Beállítottam, de sajnos semmi. Ugyan úgy működik. Egyébként az normális, hogy előbb simán bal klikk az egyik sarokra majd utána nyomom meg a CTRL-t és akkor megy az átalakítás. Ja, persze folyamatosan kell közben nyomni a klikket és nem szabad elmozdítani, mert akkor megint kicsinyíteni, nagyítani szeretne. Ez normális viselkedés a szoftverrel kapcsolatban vagy valami gebasz van? Ennél sokkal ésszerűbbnek tűnik a PS (vagy cska azért gondolom így, mert megtanultam a lényegesebb doglokat?)

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#1362) jhos910 válasza GergőBp (#1359) üzenetére


jhos910
aktív tag

A type eszközzel tudod létrehozni mind a kettőt. Leírtam, hogy hozod létre. De a google is segít.

(#1363) rottenCarrot válasza BonFire (#1353) üzenetére


rottenCarrot
csendes tag

Na ez olyan tipp amit soha nem találtam volna meg google segítségével. Nagyon hálás vagyok.

Az Rgb szín adott egyébként, de nem kaptam hozzá színinformációkat, így a direct színek ejtve, már csak azért is gondolom körülményesebbnek, mert kerül mellé színátmenetes cucc is.
Így kezdődhet a játék a színekkel.
Köszönet!

(#1364) BonFire válasza GergőBp (#1361) üzenetére


BonFire
veterán

„Egyébként az normális, hogy előbb simán bal klikk az egyik sarokra majd utána nyomom meg a CTRL-t és akkor megy az átalakítás.”

Igen, normális. Nem bug! Én magam majd beleőszültem, mire rájöttem, hogy elébb kell rákattintva megfogni a sarkot, és csak utána lenyomni a CTRL-t, hogy szabadon torzíthassam. :Y Nooooormááális? Nincs benne logika.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1365) GergőBp válasza BonFire (#1364) üzenetére


GergőBp
tag

10 perc kellett hozzá mire rájöttem. 1szer véletlen megcsináltam, de aztán nem ment többet. Akkor jött a tippelgetés :D

jhos910

"Paragraph text azt katt és húz művelettel hozható létre artistic meg csak egy katt (az artboardon )."

Sajnos ebből a mondatból 1 szót sem értek. Ha nem tudom, akkor ne csodálkozz, hogy a fent leírtam résszel se lettem ki a vízből. Esetleg magyarul, bután is letudnád írni?

[ Szerkesztve ]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#1366) Dluinet válasza GergőBp (#1365) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Fordítás:
Szövegdobozt azt katt és húz művelettel hozható létre,
sima szöveg létrehozás meg csak egy katt a rajztáblán

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1367) jhos910 válasza Dluinet (#1366) üzenetére


jhos910
aktív tag

Tényleg nem érthető amit írtam?

(#1368) Dluinet válasza jhos910 (#1367) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én értettem

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1369) jhos910


jhos910
aktív tag

Kezdek illustratorral is foglalkozni aztán munka közben jön egy két kérdés, most eggyel kezdek.

Le tudom zárni a guide-okat egyessével? Mert volt olyan, hogy beforgattam egy guide-ot és mikor következőleg kattintanám nem tudom mozgatni, de másikat meg pl igen. Lock guides ki van kapcsolva.

(#1370) Dluinet válasza jhos910 (#1369) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én a guide-okat külön rétegre teszem és a réteget zárolgatom

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1371) BonFire válasza jhos910 (#1369) üzenetére


BonFire
veterán

Ahogy Dluinet írta, jó, ha külön rétegen vannak, mert

• adott esetben egyszerre el lehet őket tüntetni;
• az egész réteget egy kattintással le lehet lakatolni;
• a rétegen belül a vonalakat egyesével le lehet lakatolni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1372) jhos910 válasza BonFire (#1371) üzenetére


jhos910
aktív tag

Nem ezzel van a bibi. Ez a fő rész:

"Mert volt olyan, hogy beforgattam egy guide-ot és mikor következőleg kattintanám nem tudom mozgatni, de másikat meg pl igen. Lock guides ki van kapcsolva."

ami lehet bug vagy nem tudom mi.

(#1373) BonFire válasza jhos910 (#1372) üzenetére


BonFire
veterán

Nem értem, hogy ebben a mondatban mit akar jelenteni a „beforgattam” ige.

Nagy valószínűséggel egy olyan rétegbe lett véletlenül belehúzva, ami zárolva van, és utólag nagyon nehéz a Layer palettán egy Guide-ot azonosítani, főleg, ha tízezer objektum között van. Biztos, hogy le van zárolva, azért nem mozdul. Illustratorban ez is cseles. Nyomjál ALT+CTRL+2-t, vagy add ki az Edit-►Unlock All parancsot. Ha nincsenek az artboardon lezárolva a Guide-ok, akkor erre mindnek mozdulnia kell.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1374) jhos910 válasza BonFire (#1373) üzenetére


jhos910
aktív tag

Beforgattam egy bizonyos szögbe. Mikor ezt megcsináltam akkor nem tudtam megmozdítani a guide-ot. De valamivel később meg már tudtam mozgatni. Lehet nem túl érthető amit leírtam, valszeg majd ahogy rutint szerzek az illuban majd rájövök ezekre. :)

(#1375) Polemius válasza jhos910 (#1374) üzenetére


Polemius
aktív tag

CS3-as Illustrator?

(#1376) jhos910 válasza Polemius (#1375) üzenetére


jhos910
aktív tag

cs5

(#1377) Polemius válasza jhos910 (#1376) üzenetére


Polemius
aktív tag

Abban eddig nem tapasztaltam. Viszont CS3 alatt néhányszor belefutottam ilyen jelenségbe én is:
a behúzott segédvonalat elengedés után nem tudtam megfogni. Pedig sem a réteg, sem az adott vonal, sem általában a vonalak vagy egyéb lockolható dolog nem volt lezárva. És az elmúlt 5-6 évben nem jöttem rá, mi okozta... Lehet, hogy egy bug, ezért kérdeztem (én csak cs3 alatt futottam bele, azóta nem), milyen verziót használsz.
Saját magad hoztad létre, vagy mástól kapott állomány?

Most már fejtsük meg a rejtélyt! :)

(#1378) BonFire válasza Polemius (#1377) üzenetére


BonFire
veterán

Másoknál is előfordul, de mindenki csak találgat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1379) jhos910 válasza Polemius (#1377) üzenetére


jhos910
aktív tag

Saját állomány

(#1380) OhAi27


OhAi27
tag

illustratort kellene elkezdenem eroteljesebben megismerni/tanulni.

Tudnatok anyagokat linkelni/ajanlani hozza, hol kezdjem? (Ps-t pl abbol a magyar oktatoanyagbol kezdtem amit szerintem sokan ismernek - nem irom be direkt a ceg nevet ki csinalta, de nem nagyon lehet eltevesztetni.)
Ez eleg jo alapot adott hozza, esetleg letezik ilyesmi illustratorra is?

koszi :)

[ Szerkesztve ]

(#1381) BonFire válasza OhAi27 (#1380) üzenetére


BonFire
veterán

Lynda.com-os videosorozatokat nézz első körben, aztán sokat lehet a magyar nyelvű Súgóból is tanulni, igaz ez utóbbi a magyar kezelőfelületet magyarázza.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1382) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Nem nagyon vagyok illustrator közelben, esetleg, ha valamelyikőtöknek van pár szabad perce, le tudnátok nekem vektorozni ezt a képet? (Elég az auto trace)

Köszönöm szépen! :R

https://heureka-kreativ.hu

(#1383) PumpkinSeed válasza trisztan94 (#1382) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Hova küldjem?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1384) trisztan94 válasza PumpkinSeed (#1383) üzenetére


trisztan94
őstag

trisztan94@gmail.com

Köszönöm :R

https://heureka-kreativ.hu

(#1385) PumpkinSeed válasza trisztan94 (#1384) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ja, és mibe?:D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1386) trisztan94 válasza PumpkinSeed (#1385) üzenetére


trisztan94
őstag

SVG-ben kellene. (van másik formátum, ami vektoros? :D)

Ja, meg hát .ai, ha tudod azt is.

https://heureka-kreativ.hu

(#1387) jhos910


jhos910
aktív tag

Heyho!

Hogy tudok úgy rajzolni, hogy ne kelljen minden vonalra beállítani a vonalstílust?

(#1388) BonFire válasza jhos910 (#1387) üzenetére


BonFire
veterán

Hogyhogy hogy? Pontosítsd a kérdést.

Az ecset vonalstílusokat használ. De használhatsz ceruzát, az rajzolja a csupasz path-ot.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1389) jhos910 válasza BonFire (#1388) üzenetére


jhos910
aktív tag

Rajztáblával akarok húzni szabadkézi vonalakat (erre ha jól sejtem akkor a cerka a legjobb megoldás).
Úgy szeretnék rajzolni, hogy csak húzom a vonalakat, ne vacakoljak a "widht profil" állítgatással.
Vonalvastagságra működik is az elképzelésem csak a widht profilra nem...

(#1390) BonFire válasza jhos910 (#1389) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor ceruza. Míg nem volt táblám, sosem értettem, mire is való igazából, mert mindent egérrel peneztem, aztán ecsetstílust dobtam a vonalra. Később, a táblával jött az az igény, hogy egyszerű vonalat húzzak minden faxni nélkül, és véletlenségből találtam rá a ceruzára.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1391) jhos910 válasza BonFire (#1390) üzenetére


jhos910
aktív tag

Csináltam egy jpg-t mert nem biztos, hogy érthetően írtam le a bajom.

(#1392) jhos910


jhos910
aktív tag

Van vkinek egy jó billkonfigja magyar billhez?

(#1393) OhAi27


OhAi27
tag

h tudok guide-ot letrehozni ugy, hogy az pont felezze a canvast?

(#1394) Polemius válasza OhAi27 (#1393) üzenetére


Polemius
aktív tag

a) transform panelen beállítod a pozíciót
Például 100 szélességű kép esetén beírod, hogy 50. Vagy hogy 50/2. Utóbbi megoldás akkor hasznos, ha nem egy pillanat fejben elosztani kettővel az értéket.

b) teszel a két szélére is egy-egy vonalat, és az Align-on a horizontal/vertical Distribute segítségével középre teszed.

Biztosan számtalan más megoldás is van, de én ezeket szoktam használni. Utóbbi segítségével könnyen lehet harmadoló, negyedelő, stb vonalakat is csinálni, illetve egyből az adott objektumot is igazíthatod guide helyett.

Az a) esetében a 0,0 koordinátáknak valamelyik sarokra kell esniük.

[ Szerkesztve ]

(#1395) mcs10


mcs10
tag

Sziasztok!

sokszor van olyan hogy nincs betűkészlet, lehet olyat hogy beolvasás előtt valalmi progi görbévé alakítja a pdf tartalmát? vagy szükséges a font, vagy előtte a görbévé alakítás és mentés..... ????

mcs10

(#1396) Met válasza mcs10 (#1395) üzenetére


Met
nagyúr

Új dokumentum létrehozás > place pdf > Object menüpont > Flatten transparency > Convert all text to outline

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1397) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Megtudnátok mondani, hogy miért torzul a körív, ha a ráillesztem ezt a szimbólumot?
A teli köröknél nincs gond, ott megtartja az alakját.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1398) Met válasza fi:zi'k (#1397) üzenetére


Met
nagyúr

Hát, ezt így ennyiből annyira nem hiszem hogy valaki megmondja Neked:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1399) fi:zi'k válasza Met (#1398) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Na szóval.
Van 4 körcentrikus kör, amire illesztettem alakzatokat. A belső 3 körön körlapok vannak, míg a külső ez a kagyló/virág forma. A gondom az, hogy utóbbinál vmiért torzul az a kör amire illesztem. Ez látható a mellkelt képen: nem egyenlő távolságra van a belső köröktől.

Egyébként vmiért az eloszlás sem teljesen egyenletes.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1400) Met válasza fi:zi'k (#1399) üzenetére


Met
nagyúr

Azt kimértem hogy a körökkel nincs gond hanem csak a külső mintával.

Ha más alakzatot teszel a külső ívre mit csinál?
A kagyló alakzat teljesen szimmetrikus, nincs elfordulva picit?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.