Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) Met válasza GoTReX (#2650) üzenetére


Met
nagyúr

Ok, mi a kérdés?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2652) Syl válasza GoTReX (#2648) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem: logótervezéshez elsősorban grafikai érzék kell, utána jöhet az Illustrator.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2653) Rayyy válasza GoTReX (#2650) üzenetére


Rayyy
senior tag

Tessék, másold le valamelyiket.

Minden a legnagyobb render!

(#2654) BonFire válasza GoTReX (#2650) üzenetére


BonFire
veterán

És ez mire jó?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2655) GoTReX válasza BonFire (#2654) üzenetére


GoTReX
őstag

Hát azért nem pont így :DDD

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#2656) BonFire válasza GoTReX (#2655) üzenetére


BonFire
veterán

Mi nem így? Ebből a mondatból hiányzik az állítmány, meg minden egyéb. A fenti leírásodnak megfelel, már amennyire értelmesen volt megfogalmazva az is. :DDD

Neked kell megcsinálni. Itten mi azért vagyunk, ha valami bibi van, vagy nem boldogulsz vele, akkor megkérdezheted, hogy hogy kell csinálni. Én speciel úgy szoktam, hogy füzetbe vázlatolok vagy ötvenet, abból kiválasztom a két legkevésbé szart, és lefotózom, majd bedobom Illustratorba és megrajzolom. Miután eltöltöttem vele két és fél napot, és végre színe is lett, úgy döntök, hogy úgy szar az egész, ahogy van, és kidobom a halálba.

Utána minden vázlat és elképzelés nélkül nekiállok random alakzatokat rajzolni és pakolászni, betűkkel variálni meg negatív terekkel szüttyögni mindenféle elképzelés nélkül, és ilyenkor általában szokott születni valami, ami végre már nekem is tetszik. Én nem vagyok jó fejben rajzolós típus. Nekem pakolásznom kell az elemeket meg összevissza variálnom, és úgy alakul ki a koncepció.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2657) kuyarashi válasza BonFire (#2656) üzenetére


kuyarashi
őstag

:)) :DDD

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2658) Syl válasza BonFire (#2656) üzenetére


Syl
nagyúr

Imádom az ilyen ügyfelet.
Múlt heti esetem: Kér termékkatalógust, de csak a katalógus fizikai méretét, a fotókat (plusz logó) és a szöveget adta meg. Eltöltök vele két napot, amikor meg átadom neki, akkor húzza a száját, hogy “hát ő nem erre gondolt” :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2659) kuyarashi válasza Syl (#2658) üzenetére


kuyarashi
őstag

Előtte nem kérdezted, hogy mit akar?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2660) Syl válasza kuyarashi (#2659) üzenetére


Syl
nagyúr

Perszehogy kérdeztem. De olyankor minden ügyfél naaagyon elfoglalt és egyébként is, neki mindegy....

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2661) kuyarashi válasza Syl (#2660) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ez elég tipikus egyébként. Én mindig valahogy kiszedem belőlük, hogy mit akarnak, legalább az irányt, a stílust. Egy kuncsaftom volt, aki mindig szabad kezet adott, de már az első változat is minden egyes alkalommal bejött neki.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2662) BonFire válasza Syl (#2658) üzenetére


BonFire
veterán

Persze, mindig a 24. órában jön közbe valami rendkívül sürgős és fontos, amit meg kell csinálni, lehetőleg tegnapra, aztán mikor megcsinálod, másnap jönnek, hogy ezt is írjuk át, meg az is más legyen, meg ez a szöveg ne legyen, mert már nem aktuális, amott meg már más a telefonszám bla-bla-bla. Nem szoktam magam az ilyesmi miatt izgatni. Nem lehet annyira sürgős, hogy hamarabb megcsinálom a hirdetést, mint ők megfogalmazzák a szöveget. :DD De igazából 56 ilyen „apró” változtatás miatt gyakorlatilag az egészet lehet elölről kezdeni, mert az eredeti dizájnba sehová nem tudod belepakolni az extra kívánságokat.

És akkor jön a „miért nincs még kész?” :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2663) Rayyy válasza BonFire (#2662) üzenetére


Rayyy
senior tag

Én sosem frílenszerkedtem, de munkahely mellett voltak maszek cuccaim (manapság nem vállalom). Azért volt így jó, mert bárkinek mondhattam nemet... egy példa: megbeszéltem az emberrel, hogy csak hétvégén vagyok elérhető, hétköznap dolgozom. Erre valaki a cégüktől felhív hétfőn, hogy sürgősen ez, meg az kéne... elég türelmetlen hangsúllyal... mondtam, neki, hogy k*gyorsan menjen ki a telefonomból, mert még azt is letörlöm, ami eddig elkészült. Mire ő mondta, hogy ez hallatlan, meg satöbbi... kinyomtam. 10 perc múlva felhívott ugyanonnan valaki más és elnézést kért, mondta, hogy a kolléganő nem tudta, hogy mi a helyzet :D Azt azért élveztem :)

Minden a legnagyobb render!

(#2664) BonFire válasza Rayyy (#2663) üzenetére


BonFire
veterán

Én most már főállásban csinálom ezt, és van munka bőven, de bele kell férnie a kialkudott heti negyven órába. Nyilván nem megyek a falnak, ha neha hetvegere is beesik valami, majd lecsúsztatom, amikor hetkoznap hivatalos tennivalóim vannak.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2665) BonFire


BonFire
veterán

Hey!

Találkozott már valaki azzal az anomáliával, ha EPS logót illeszt be egy fájlba és PDF/X-1a-ba menti, akkor a logó szerteszéjjel pixelesedik? Ha a Press Quality presetet választom ki gyári beállításokkal, akkor minden szép és jó.

A logót én csináltam, Illustratorban és kényelmi szempontokból az EPS-t szeretem behúzogatni a fájlokba, és ott jó is, csak PDF/X-1a mentésnél nem. Ami külön érdekes, ha egyéb EPS elemek is vannak a fájlban, azok nem lesznek pixelesek, csak és kizárólag a logó betűi! (Lubalin) És azok is hol így, hol úgy. Egy doksin belül is az egyik szó pixeles, a másik nem. Talán a Reader megjelenítőjével van gond?

Az egyik nyomda elfogadta a Press Quality-ba mentett cuccot, úgyhogy egyelőre azt használom, amíg nem szólnak érte.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2666) Dluinet válasza BonFire (#2665) üzenetére


Dluinet
nagyúr

próbáltad legörbézett betűkkel?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2667) BonFire válasza Dluinet (#2666) üzenetére


BonFire
veterán

Próbáltam, de az sem segít. Nem tudom, miért pont ezzel van kínja, de tippelek rá, hogy az Adobe Reader rendereli szarul, mert hol így, hol úgy nyílik meg. Na mindegy. Majd használom ezentúl az AI logót.
-------
Szerk:

ÁÁááá! Megvan a náci bűnös! A logóban a görbézett fontok alatt ott voltak az eredetiek is görbézetlenül, bár elrejtve. Általában benne szoktam hagyni, ha netán valamit át kéne írni benne, akkor meglegyen az eredeti betű az eredeti beállításokkal. Most ez megszopatott. Majd csinálok egy csak görbés és egy csak betűs logóváltozatot is. :C :DD

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2668) rii


rii
nagyúr

sziasztok!

illu-ban behívok egy PDF-et, és fekvő helyett, 90 fokkal elforgatva mutatja

mind az artboard, mind a névjegy el van forgatva.

vissza lehet egylépésben mind a kettút forgatni, vagy külön forgassam a névjegyet, és méretezzem át az artboard-ot?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2669) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy miért van az hogy ha a programban megadom hogy 2 oszlopban 5 artboard legyen és ezt mentem pdf-be akkor egymás alá rakja őket ha ms Edge-ben nyitom meg a pdf-et?
Illetve még annyi hogy nyomda ettől függetlenül tud-e vele dolgozni?

(#2670) Syl válasza Norbi46 (#2669) üzenetére


Syl
nagyúr

10 artboard az 10 különálló oldal a PDF-ben.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2671) Norbi46 válasza Syl (#2670) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!
Köszi a választ akkor másképp kell megoldanom!

(#2672) Syl válasza Norbi46 (#2671) üzenetére


Syl
nagyúr

És mit szeretnél megoldani?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2673) Norbi46 válasza Syl (#2672) üzenetére


Norbi46
aktív tag

névjegykártya szerkesztést 2 oszlopban 5-5 kártya és úgy hogy látszódjon az összes vágó jel (közbensők is).

[ Szerkesztve ]

(#2674) Met válasza Norbi46 (#2673) üzenetére


Met
nagyúr

A nyomdának külön laponként kellenek a névjegykártyák.
Majd ők összerendezik maguknak egy ívre ahogy szeretik.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2675) Norbi46 válasza Met (#2674) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!
Akkor elég ha 1-1 pdf file-t küldök elejéről/hátuljáról?!

(#2676) Syl válasza Norbi46 (#2673) üzenetére


Syl
nagyúr

Egyféle névjegykártyából lenne 10 darab, vagy tízféléből egy-egy? Nem mindegy.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2677) Norbi46 válasza Syl (#2676) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Természetesen egy féléből több darab, csak valamiért azt gondoltam hogy úgy kell leadni hogy A4-re be van szerkesztve.

(#2678) Met válasza Norbi46 (#2675) üzenetére


Met
nagyúr

Igen.
Azt hiszem tökönszúrnák magukat a nyomdában ha kapnának egy 200 oldalas pdf-et egy kétoldalas 100db-os névjegy rendelésnél :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2679) Norbi46 válasza Met (#2678) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Igen ezt gondoltam! Ezért is kérdeztem hogy hogy tudom úgy beállítani a pdf mentést, de akkor nem kell!
Köszi mindkettőtöknek!

(#2680) Syl válasza Norbi46 (#2677) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez a nyomdától függ. Mi csinálunk digitális gépen ilyen kis darabszámokat. Ilyenkor SRA3-ra feldobálok 24 darabot, 2-2 mm kifutóval, körben a lap szélén vágójel oszt csók.
Kolléga nyomtat belőle 4-6-10 stb ívet és akár csukott szemmel is össze tudja vágni.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2681) Norbi46 válasza Syl (#2680) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Értem, de ha csak a lap szélén van körbe a vágójel akkor a közbenső kártyákat mihez mérten vágjátok?
Én 3 mm kifutóval csináltam a grafikát.

Ja leesett körben! Azt hittem hogy csak a külső széleknél. :B

[ Szerkesztve ]

(#2682) Syl válasza Norbi46 (#2681) üzenetére


Syl
nagyúr

Vágógéppel vágják. Oda elég csak a lap szélére jel. Meg egyébként is, a tekerő karon ott a mm beosztás. Nehéz leírni, látni kell. Pofonegyszerű. Ilyesmi cuccon: [link]
Mi 2 mm-t használunk, mert így fér fel kényelmesen az SRA3-ra a névjegy is meg a többi méret is. Merthogy a lapon körbe 5-8 mm-t nem tud nyomni a nyomtató.

szerk.
Igen, csak a külső széleken. Itt a sablon: [kép]
Mondjuk én ezeket a dolgokat Indesign-ban csinálom, de a módszer szempontjából lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2683) Dluinet válasza Norbi46 (#2681) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ne foglalkozz vele, lap mérete a kártya vágott mérete, ha kell kifutó, akkor az lelóg a lapról, exportálásnál beállítód a kifutó méretét, vágójelek meg egyéb faxságok nem kellenek rá

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2684) Norbi46 válasza Syl (#2682) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Köszi szépen a tájékoztatást! Azt egyébként hogy csinálod hogy a vágó jelek csak a grafikán kívül eső részen lesz nyomtatva?

(#2685) Syl válasza Norbi46 (#2684) üzenetére


Syl
nagyúr

Kézzel raktam oda :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2686) Norbi46 válasza Syl (#2685) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Köszi!

(#2687) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Kicsit más téma.
Egy olyan szkriptet keresek Illustratorhoz, ami -az akár különböző alakú- objektumokat a leggazdaságosabban rendezi el a rajztáblán. Jó volna, ha a programkód be is forgatná az alakzatokat, a legjobb helykihasználás végett, az pedig már csak hab volna a tortán, ha meg tudnám adni az alakzatok közé szánt távolságot is. Cél a minél kevesebb selejt. (Például ha CNC-vel, vagy lézerrel vágnám ki a formákat, mondjuk alumíniumból, akkor fontos volna, hogy minél kevesebb legyen a hulladék, nem beszélve az egyéb előnyökről, mint a gyorsaság.)

Remélhetőleg tudtok segíteni.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2688) BonFire válasza kuyarashi (#2687) üzenetére


BonFire
veterán

Plotter gép gyári programjának ezt tudnia kell. Nem netről bányászott Illustrator szkriptekkel mókolnak.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2689) Dluinet válasza kuyarashi (#2687) üzenetére


Dluinet
nagyúr

plugin, gépekhez adják opcióban, kemény drog áron

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2690) kuyarashi


kuyarashi
őstag

BonFire
Tételezzük fel, hogy nem tudja, vagy hogy máshoz kell.

Dluinet
Kínai a gép, bár lehet tudja a funkciót, csak mikor a megszokott Illustratorban, Corelben dolgozom alapvetően és ezek valamelyikéből is vezérlem a gépet, akkor szenvedés még oda-vissza vándorolni a programok közt.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2691) Dluinet válasza kuyarashi (#2690) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkor ha van is ilyen plugin külön (nem gépspecifikus), akkor kb $1000 körüli áron szoktak indulni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2692) kuyarashi válasza Dluinet (#2691) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ehhez a géphez külön nincs. Ilustratorhoz kellene valami. Tuti van a milliónyi szkript között egy, ha csak részmegoldás is, de egyelőre nem találom.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2693) Dluinet válasza kuyarashi (#2692) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szólj ha találsz :))
De nem sok esélyt látok rá.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2694) Rayyy válasza kuyarashi (#2692) üzenetére


Rayyy
senior tag

EEZ például tudja (nem próbáltam ki), de a konvex formákat nem fogja összeforgatni, csak négyszögletű határokhoz ért.

Minden a legnagyobb render!

(#2695) Dluinet válasza kuyarashi (#2692) üzenetére


Dluinet
nagyúr

lézerhez

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2696) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Rayyy
Ez megvolt. Igen, nem forgatja be és nem is veszi figyelembe a dokumentum méretét.

Dluinet
Alakul. Sokat segített, mert így már megvan, a hivatalos neve is a műveletnek; "Nesting". Így már jó pár találatot kapok.
Ráadásul keresgetés közben megtaláltam a "Specify" szkriptet is, ami anno nagyon kellett volna. Illetve most is jó hasznát veszem.

Egyébként köszi, hogy a segítséget. Még keresgetek. Nem életbevágó, ezért elsősorban ingyenes verziót keresek.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2697) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

Névjegykártyánk szeretném megszerkeszteni. Jó választás erre a Illustrator vagy érdemes inkább kimondottan erre dedikált programot használni? Esetleg van olyan amit ajánlotok?

Köszönöm a segítségeket! :R

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#2698) pikszel válasza GoTReX (#2697) üzenetére


pikszel
őstag

Ha már ide irányítottak, akkor ez miért kérdés? Egyébként a válasz: igen, jó.

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#2699) GoTReX válasza pikszel (#2698) üzenetére


GoTReX
őstag

A kérdés az , hogy mivel érdemes szerkeszteni.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#2700) kuyarashi válasza GoTReX (#2699) üzenetére


kuyarashi
őstag

Illustratorral jól jársz. Szerintem kimondottan jó választás. Persze ott a Corel is, vagy ha rasztergrafikus programban gondolkodsz, akkor Photoshop.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.