Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) kuyarashi válasza Met (#2850) üzenetére


kuyarashi
őstag

Komoly. Sosem igazán értettem ezt. Persze értem; a Word az a program, amit a plakát készítője ismer.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2852) BonFire válasza Met (#2850) üzenetére


BonFire
veterán

A facebookos Illustrator csoportban meg valaki mindenáron össze akarja barátkoztatni az MS Word-öt az SVG-vel. Bármi IS megtörténhet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2853) BonFire válasza Met (#2850) üzenetére


BonFire
veterán

Én akkor sírok, amikor a kifutós plakátomat vágójelekkel együtt margóval nyomtatják ki egy irodai nyomtatón. Legalább a color bart levágná róla! :O :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2854) Met válasza kuyarashi (#2851) üzenetére


Met
nagyúr

Na igen.
Háttérbe tájkép, millió szöveg mindenféle effekttel hogy látszódjon a háttéren.
2 "előadóművész" google-ös képe, igénytelenül körbevágva outerglow-val.
Hőlégballonra rágörbítve a szöveg úgy hogy a szó végi I betű vízszintes.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2855) kuyarashi válasza Met (#2854) üzenetére


kuyarashi
őstag

Fincsi! :D
Épp most kaptam egy logót, ami majd címkére megy. Ki lehet találni mi a fájlkiterjesztése. :)

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2856) Syl válasza Met (#2850) üzenetére


Syl
nagyúr

Az elmúlt szűk két évtizedben volt dolgom mindennel. Excelben készített szórólaptól kezdve a PowerPointban készített újsághirdetésig mindennel :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2857) BonFire válasza kuyarashi (#2855) üzenetére


BonFire
veterán

DOCX? ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2858) kuyarashi válasza BonFire (#2857) üzenetére


kuyarashi
őstag

:D

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2859) bb0t válasza BonFire (#2846) üzenetére


bb0t
senior tag

Köszönöm! :R Ugyanilyen megoldásra van lehetőség InDesign-ban is? Valóban a nagy terjedelmű katalógusokhoz InDesign-t használunk.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#2860) Syl válasza bb0t (#2859) üzenetére


Syl
nagyúr

> Ugyanilyen megoldásra van lehetőség InDesign-ban is?

Simán. Sőt, QR-kódot izomból tud generálni. "Klasszikus" vonalkódot sajnos nem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2861) BonFire


BonFire
veterán

Most kaptam agyfaszt, de komolyan. Tegnap csináltam egy plakátot, és még a szöveget is nekem kellett kitalálni hozzá, mert arra is lusták voltak. Na, mindegy.

Sakkoztam kábé 4 órát a tipóval, a grafikával, a színekkel, az összhatással, szépen elrendezett, hatásos, dinamikus, kontrasztos, arcba mászó legyen. Végül mikor kész lett, tényleg elégedett voltam vele. Nem sokszor sikerül ilyen jót csinálni. PDF elmegy, mindenki örül, jaj de szép.

Ma vissza, hogy az egyik szöveg elemét csináljam nagyobbra, a másikat kisebbre, bla-bla-bla. Bármin is változtatok, már nem lesz olyan jó. És elvárja, hogy neki egy emailben kifejtsem, miért borul az egész terv, ha kirúgjuk az egyik lábát. Amit én éveken át tanultam. Aszondja: kicsi a betű. Mondom, az A4-esen 11,15 pt, az A2-en 22 pt. Az nem kicsi. (Ráadásul színes alapon fehér betű, ami optikailag még nagyobbnak is látszik, mint valójában.) Mert messziről nem lehet minden betűt elolvasni. Mondom: plakát. Aki messziről meglátja a főcímet, és érdekli, az majd odamegy jó közel, és el fogja olvasni az apró betűs részt is. Akit meg nem érdekel, annak tökmindegy, mekkorával írom rá.

Kérdem, akkor tervezzek egy újat nulláról? Nem, ő nem azt mondta, csak itt-ott szeretné, ha 1-2 dolgot megváltoztatnék. Mondom, tehát akkor tervezzek újat nulláról? Még mindig nem értette.

Egyszer én is szeretnék odaállni egy séf mellé az étteremben, amikor éppen azt a kaját készíti, amit rendeltem, és beleszólni, hogy ezt meg azt ne úgy csinálja. Vagy egy kicsit beleszarni a korhelylevesbe. Csak egy kicsit. :W :W :W

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2862) Syl válasza BonFire (#2861) üzenetére


Syl
nagyúr

Ajajjaj, ilyen lángész ügyfelekből és esetekből nekem is kijutott már bőven :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2863) kuyarashi válasza BonFire (#2861) üzenetére


kuyarashi
őstag

:D Tipikus. Előre kell lefektetni, hogy ilyen lesz, ezen és ezen utólag is tudok változtatni, a többin nem. Persze utólag könnyű magyarázni.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2864) Met válasza kuyarashi (#2863) üzenetére


Met
nagyúr

Elhiszed hogy pont lesz@rja a kedves ügyfél?
Bólogat hogy jójó, de amint meglátja a készet már mondja hogy nem erre gondolt (!) és mit kellene változtatni.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2865) BonFire válasza kuyarashi (#2863) üzenetére


BonFire
veterán

Nem tudom előre megmondani, milyen lesz, mert fogalmam sincs. Elhiszem, hogy vannak fejben illusztrálós kollégák, de nekem konkrétan pakolászni kell az elemeket a gyakorlatban is, hogy lássam, mit hová, hogyan is kéne. Amikor viszont kialakul a végső koncepció, az biztosan olyan, hogy nemigen fér bele változtatás. Akkor inkább csinálok újat, de nálam egymással összefüggésben vannak az elemek, és semmi nincs random odadobva. Se random méretezve.

De ha megkérdeznék előre, hogy hogy fog kinézni, azt mondanám, hogy körülbelül gőzöm sincs. :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2866) kuyarashi válasza BonFire (#2865) üzenetére


kuyarashi
őstag

Hasonlóképp vagyok én is. Arra gondolok, hogy épp ez az, amit el kell nekik mondani, ha nincs elképzelésük. A változtatások ennyibe és ennyibe kerülnek, stb. Legyen hivatalos PDF az árajánlat, akkor komolyabb az egész dolog.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2867) BonFire válasza kuyarashi (#2866) üzenetére


BonFire
veterán

Fix megrendelőknek dolgozom, de időről-időre új munkatársat vesznek fel, akivel már nem olvastatják el az én kis privát útmutatómat, amit anno azért fogalmaztam meg és küldtem el mindenkinek kör-emailben, hogy egy nyelven beszéljünk.

Ma kértek tőlem két fájlt szerkesztésre, hát elküldtem nekik a PSD-t és az AI-t. Tudtam, hogy nem fogják tudni szerkeszteni, de ők így kérték. "Szerkeszthető fájlt". Aztán egy óra múlva telefonálnak, hogy nem tudok-e olyan konvertert, ami a fájlokat átkonvertálja PDF-be, azt meg MS Word-be, mert ők szerkeszteni akarják. Mondom: Acrobattal lehet a PDF-et szerkeszteni, de ha lenne is nekik, nem sokat érnének el vele, mert csak azért is legörbézem mindig a fontokat, hogy akkor se tudjanak belenyúlni, ha van Acrobatjuk.

Végül kiegyeztünk abban, ha elküldik nekem a szöveget, amit módosítani kell, majd én módosítom. Úgysem tudnának mit kezdeni főleg a linkelt grafikai elemekkel, amelyeket komplett Package-ben küldtem nekik. A Word sikítófrászt kap a kifutós grafikától, meg úgy a vektortól en bloc.

Én nem tudom, honnan jön ez az ősi beidegződés, hogy mindent Word-del kell megoldani. Irodai alkalmazás irodai feladatokra, korlátozott grafikai lehetőségekkel. Az iskolákban már réges rég Adobe CC-t meg Corelt kéne oktatni, mert ez az industrial standard, és meg merem kockáztatni, hogy ma már az irodai dolgozónak is konyítani kell alapszinten ezekhez, és ki kell lépni a bűvös Word-Excel-PP háromszögből. Az MS azért nem is fejleszti a grafikai vonalat, mert tudja, hogy ott úgysem rúgna labdába. De ha már iroda, meg szövegszerkesztés, akkor InDesign mennyivel okosabb szövegszerkesztő, mint a Word. Az összes irodai dokumentumot el lehet készíteni InDesign-ban, sőt, még sokkal többet is. És kiváltja a PowerPointot is, mert interaktív PDF-ben is meg lehet csinálni a prezentációt. Oké, PPT-t nem fog menteni, de kit érdekel a fájlkiterjesztés?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2868) bb0t válasza Syl (#2860) üzenetére


bb0t
senior tag

Nem igazán értem a gúnyolódás okát.
Ha van megoldás arra, hogy Illustratorban overprint-re állítsunk több objektumot egyszerre, akkor miért ördögtől való a kérdésem, hogy ugyanezt meg tudom-e csinálni a másik Adobe programban.

Én nem értek ezekhez a programokhoz, csak felmerült bennem az igény és a lehetőség csírája, hogy ne egyesével kelljen állítgatni.

Jövőre nem szívesen szuttyogtatnám a grafikusunkat, aki nem ilyen munkára van "hitelesítve", és örülnék ha kiszervezhetném a két katalógusunk (330 ill. 180 oldal) szerkesztését de ahhoz olyan szakembert kell találnom aki megbízható és ismerek.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#2869) BonFire válasza bb0t (#2868) üzenetére


BonFire
veterán

Persze nem árt tudni, hogy hogyan is működik ez, de ha már te válogatod ki az embert, akinek kiszervezed a munkát, akkor annak nálad egy kicsivel jobban kell tudnia ezeket. Nálunk is még az idén el jön az ideje, mikor bővülünk, és én fogok munkatársakat interjúztatni, és például a weboldallal meg programozással kapcsolatos dolgokat olyannak fogom lepattintani, aki ezt keni-vágja, mert nekem csak fölösleges kínlódás.

És persze akit felveszek, azért nekem kell tartani a hátam nyilvánvalóan. Ha nem tudja megcsinálni a feladatot, akkor visszaszáll az én fejemre.

Az viszont nem árt, ha te is képben vagy valamennyire a szoftver lehetőségeivel. Már csak azért is, hogy ne mondhassák, hogy "Hát azt nem lehet." ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2870) Syl válasza bb0t (#2868) üzenetére


Syl
nagyúr

> Nem igazán értem a gúnyolódás okát.

Ööö, gúnyolódtam? :F
Megkérdezted, Indesign-ban van-e lehetőség az Overprint állítására és én válaszoltam, hogy van. (mindkét programban ugyanúgy kell állítani, ugyanúgy van "Attributes" paletta mindkettőben)
Hol itt a gúnyolódás?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2871) kuyarashi válasza BonFire (#2867) üzenetére


kuyarashi
őstag

Komoly. :)
Csak azért próbálnak sokan MS termékekkel szerkeszteni, mert csak ezeket ismerik. Ennyi. Ezt nagyjából mindenki tanulta, a drága grafikus programok pedig még csak telepítve sincsenek az irodai gépeken.

Az jutott még eszembe, mikor (10-12 éve) az emberek előhívásra hoztak be a boltunkba fotókat floppy-n! :DDD 1.44 kemény MB. Megnyitáskor pedig egy Word dokumentumban 1, 2, 3 fotó. :)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2872) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy hogy állítsam be a rács méreteket úgy hogy ha 45 foktól eltérő segéd vonalakat is használok, a három segédvonal egy pontban metsszék egymást.

Ne így:

[ Szerkesztve ]

(#2873) kuyarashi válasza Norbi46 (#2872) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szia!

Csak annyi a lényeg, hogy a segédvonalak egyetlen pontban metszék egymást? Mi van, ha rajzolsz egy vonalat, megcsinálod az elforgatott másolatait -melyek egy pontban metszik egymást-, ezután nyomsz rájuk egy jobb egérgombot és kiválasztod a "Make Guides" menüpontot?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2874) Dluinet válasza Norbi46 (#2872) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vonalat másolod ugyan oda, majd 45°-kal elforgatod, aztán megint másolod és elforgatod

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2875) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!
Egy pixeles képről próbálok rajzolni de szeretném ha nem lenne torz. Sok a segédvonal ami alapján rajzolnék!
Gondoltam hogy rács használatával egyszerűbb lenne, csak nem tudom hogyan állítsam vagy hogy szokták a profik beállítani a rácsot.

Ui: A ferde vonalak nem 45 fokosak. 22 és 330 viszont igy a vertikális és horizontális segédeket is együtt véve nem metszik egymást egy pontban.

[ Szerkesztve ]

(#2876) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Több évi rajzolás és szenvedés után, tegnap nagy felfedezésre tettem szert, ami leegyszerűsíti az eddigi módszerem, szóval most már inkább kérdezek, hogy ti hogy oldanátok meg?
Én elsősorban térképek rajzolására használom a programot.

Feladat:
Területi egységek ábrázolás.

Követelmény:
Kitöltött felületek, amelyeknek van valamilyen vonalas határvonala, ez lehet folytonos, vagy szaggatott egyaránt.

Eddigi módszerem:
- Megrajzoltam a határvonalakat és minden találkozási pontnál megszakítottam a vonalat.
- Ez után a réteget dupláztam, majd az új rétegen az objektumokat is dupláztam.
- Ez után az egy területi egységet határoló vonalakat kijelöltem, majd a join paranccsal egységesítettem. Ekkor már tudtam neki kitöltést adni, kontúr nélkül. És ezt minden területi egységre egymás után elvégeztem.
- Az eredeti határvonalak rétegnek beállítottam a kontúr tulajdonságait, és ennek a rétegnek nincs kitöltése.

Tegnap felfedezett módszer lényege, hogy a területeket rajzolom meg egymás után, és minden újabb területet a Pathfinder -> "Minus", vagy a "Divide" parancsával illesztem egymás mellé. És ez tényleg gyorsítja a munkát.
Itt viszont az a kérdés merül fel, hogy generálom le a határvonalakat.

Ha folytonos vonal lesz, akkor nem gond, mert lemásolom, és adok neki vastagságot, de ha bármilyen szaggatást adok, az nem lesz jó.
Lehet-e például a zárt poligonokat szakaszra bontani, és a duplázást törölni, vagy milyen módszerrel csinálnátok ti ezt a feladatot?

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#2877) BonFire válasza rum-cajsz (#2876) üzenetére


BonFire
veterán

A vonalakat át lehet szelni akár egy egyenessel, görbével, vagy poligonokat szétvágni a csomópontokon ollóval, késsel meg bárhol. Vektoros vonalat vektoros radírral lehet radírozni, és szépen követni fogja a szaggatott vonal. ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2878) BonFire válasza Norbi46 (#2875) üzenetére


BonFire
veterán

Nem szoktunk ennyire belemászni a részletekbe. Meg is őrülnék, és egy logó újraalkotás hetekig tartana. Alapvetően minden olyan szöggel, ami nem osztható maradék nélkül kettővel, szopás és torzulás lesz. Mert a vektoros nagyítás is véges, de ha nem találkoznak a segédvonalak, akkor sincs nagy baj, a snap-pel vagy ide, vagy oda tapad a kurzor, más választása nincs.

Én legtöbbször az ilyen bonyolult mértani alakzatokat Pathfinderrel szabdalom, vagy Shape Builderrel.

Egyszer csinálni kellett egy arculati tervet afféle kubista, Picasso stílusban. Tudod, amikor minden lapos és keresztbe van szelve ívekkel és egyenesekkel, és mindegyiknek más a színe.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2879) Norbi46 válasza BonFire (#2878) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!
Az éjszaka folyamán próbálkoztam sokféle képpen a rács beállításával, és sehogy sem passzolt habár 2 osztható maradék nélkül a ferde segédek szögei. A 3 segéd soha nem metszik egymást egy pontban. Szerintem azért nem passzol mert eredetileg simán "állóba" rajzolták meg és a kész logót döntötték úgy hogy nem volt snap bekapcsolva.(persze nem biztos, csak én erre gondolok)

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#2880) BonFire válasza Norbi46 (#2879) üzenetére


BonFire
veterán

Egyáltalán nem biztos, hogy aki az eredeti rajzolta, az mértani szabályok szerint, vagy csak úgy szemre dolgozott. Azonkívül a pixelrács is torzít, ha a végeredményt pixeles formában menti el. Ezért is mondtam, hogy engedd el ezt a jelenséget, mert nem biztos, hogy megéri a ráfordított időt.

Én ilyen esetben meg szoktam kérdezni az ügyféltől, hogy legyen-e teljes felújítás, mert mondjuk az eredeti szabálytalanabb volt. Ha azt mondja, hogy igen, akkor a saját meglátásom szerint igazítok rajta annyit, hogy szabályos legyen. Ha azt mondja, hogy ne legyen, akkor is lesz, :DDD mert ilyen átformálásnál óhatatlanul is nekünk kell a részleteket utólagosan kitalálni, csak legfeljebb nem fogja észrevenni.

Sokszor van hogy csálé a kerning, és nagyon szeretném megigazítani a betűket, de nem engedik. Akkor gyorsan és olcsón dolgozunk, ami nem feltétlenül lesz szép. Ha meg az kell, hogy szép is legyen, meg profi is, akkor vagy nem olcsó, vagy nem gyors.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2881) Norbi46 válasza BonFire (#2880) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Igen tudom, ezért is írtam hogy nem biztos csak szerintem. :)
Úgy oldottam meg hogy a rácsot úgy állítottam be hogy minél több ponton illeszkedjen a rácshoz (ferde vonalakat leszámítva) a képhez viszonyítva de a rácshoz snap-pelve, törekedve az arányok megtartására rajzoltam meg. Igaz nem méret helyes, de legalább nem torz és a haver is kiegyezett a végeredménnyel.

(#2882) BonFire válasza Norbi46 (#2881) üzenetére


BonFire
veterán

Úgy csinálod, ahogy neked kényelmes, én mindenesetre nem szeretem, amikor a vonalak egymáson kívül bármi máshoz is ugrálnak. Szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor használtam rácsot az elmúlt tíz évben.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2883) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!

Az Illustratorom "elfelejt" ponthoz igazítani. Be van pipálva a funkció és nem működik. Rácshoz igazítana, de én nem azt szeretném. Ez hogy lehet? Idáig működött. Újraindítottam, semmi változás. :((

(#2884) BonFire válasza matyi012345 (#2883) üzenetére


BonFire
veterán

Ha úgy hozod létre a doksit, hogy pixelben adod meg a dimenziókat, akkor automatikusan a pixelrácshoz próbál snappelni. Ne a pixel legyen az alapértelmezett mértékegység, hanem mondjuk pont.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2885) matyi012345 válasza BonFire (#2884) üzenetére


matyi012345
őstag

Köszönöm, megpróbálom!

Most előjött egy újabb hiba. Tegnap készítettem borosüvegekről rajzokat, elmentettem EPS-be, exportáltam egy JPG nézőképet, majd mára megnyitva az EPS-eket az összes átmenetem el van csúszva. Mellékelek képeket, hogy érthető legyen.

A jobb oldali a tegnap kiexportált JPG, úgy néztek ki az EPS fájlok is. A bal oldali a ma megnyitott egyik EPS fájlom.

Rájöttem, hogy az összes átmenetnél elállította az egyik oldal opacitását 0-ról 100-ra. Itt az ideje újratelepíteni? Nem értem ezeket a bugokat. Több száz alkalommal csináltam már EPS fájl-t és tudta kezelni az átmenetet (eddig).

(#2886) matyi012345 válasza matyi012345 (#2885) üzenetére


matyi012345
őstag

[link] Ezt a képet pár napja feltöltöttem SS-re. Elfogadták, minden rendben. Ma megnyitottam, és teljesen szét van esve. :

Úgy, hogy közben meg sem nyitottam, semmit nem csináltam vele. :D Nekem ez már fekete mágia gyanús.

(#2887) BonFire válasza matyi012345 (#2886) üzenetére


BonFire
veterán

„Itt az ideje újratelepíteni? Nem értem ezeket a bugokat. Nekem ez már fekete mágia gyanús.”

Soha az életben nem tapasztaltam még ilyet. Milyen forrásból származik az az Illustrator? Ha jól látom, nem egy mai darab, hanem még CS széria. Mióta csinálja ezeket? Meg kell próbálkozni visszamenni az időben akkora, amikor még helyesen működött.

Malware, trójai?

Ha a telepítőben van a trójai, akkor az újratelepítés se fogja megoldani.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2888) matyi012345 válasza BonFire (#2887) üzenetére


matyi012345
őstag

Már nagyon régi, nem is tudom megmondani mióta használom. CS5 amúgy. Víruskeresőt szoktam futtatni és nem talált még soha semmit. Nekem igazából semmi nem hiányzik ebből a verzióból, azért nem is gondoltam a váltásra, de talán itt az idő. Illustrator CS6 vagy CC? Melyikre lenne érdemes? Nekem az a lényeg, hogy konzisztensen működjön és legalább ugyanazt tudja amit ez. Photoshoppal anno ráfáztam a váltásra mert a CS6 dodge/burn eszközébe belenyúltak és a CS5-hez képest használhatatlanná tették, így vissza kellett raknom a régit. Ilyesmit szeretnék elkerülni. Bár a rasztergrafikára kiélezett programot nem érdemes hasonlítani hozzá, de ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#2889) kuyarashi válasza matyi012345 (#2888) üzenetére


kuyarashi
őstag

Több vírusirtóval célszerű próbálkozni egymást követően (többek között Malwarebytes-al) és legjobb volna, ha a meghajtót egy garantáltan vírusmentes gépre kötve ellenőriznéd, hogy ne saját magát vizsgálja. Ugyanakkor, én nem gondolom, hogy ezt vírus okozza. Persze lehet, de megnyitáskor történik a fájlokkal valami. Olyan, mintha egy globális beállítás (például az átmenetekre) beolvasáskor rátenné a kezét a paraméterekre. Mint amikor megváltozik egy betűtípus neve a rendszerben (mert mondjuk újratelepíted) és az Illustrator, vagy Photoshop, stb. figyelmeztet, hogy valami turpisság történt és megkérdezi, hogy szeretnéd-e frissíteni a 'beállításokat'. Kár, hogy ilyen esetben nem kérdez.

A CS6 idén 8 éves, szóval szerintem megéri váltani. nagyon sok a hasznos funkció. Az, hogy számodra mennyire lesz használható, vagy a gépeden bugos, csak akkor derül ki, ha kipróbálod. Ki mit használ a sok funkció és lehetőség közül. Biztosan lesz majd, ami nem tetszik, de a fejlettsége miatt valószínű, hogy gyorsabb, gördülékenyebb lesz maga a program és a munka is.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2890) BonFire válasza matyi012345 (#2888) üzenetére


BonFire
veterán

kuyarasy: Nem hit kérdése. Ellenőrzés nélkül csak vaktában tapogatózunk.

matyi: Ütemezz be egy rendszertöltéskori vizsgálatot. A már betöltődött rendszeren egy normális trójai tudja álcázni magát, illetve kiiktatja az antivírusodat, azaz kvázi láthatatlan lesz. A Malwarebytes próbaverziójával alaposan át kell kutatni azt a gépet. Amit fog, azt hadd fogja csak meg.

Végső esetben pedig alaphelyzetbe állítod a Windowst és újratelepíted.

Nincs baj önmagában a CS5-tel, azzal is meg lehet mindent csinálni, ami kell. Illetve lehetett annak idején. Kérdés, hogy egy új rendszer nem tesz-e neki valamit keresztbe?

CS6-ot akkor érdemes venni használtan, ha mást nem használsz, csak 1-1 programot, mert a CC már előfizetéses. Azt ugye akkor érdemes bevállalni, ha van rászánni való pénz, mert állandó rezsi.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2891) kuyarashi válasza BonFire (#2890) üzenetére


kuyarashi
őstag

Micsodácsocskácska'? :)

A Kasypersky-nek van egy RescueDisk 18 nevű programja, amit pendriveról le lehet futtatni rendszerbetöltés előtt. Betöltést követően először az adatbázist kell frissíteni, utána mehet a víruskeresés.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2892) *Ropi* válasza kuyarashi (#2891) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az ADWCleaner és a Farbar Recovery, amiket érdemes lefuttatni, aztán a MalwareBytes-t.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2893) BonFire válasza kuyarashi (#2891) üzenetére


BonFire
veterán

"Ugyanakkor, én nem gondolom, hogy ezt vírus okozza."

Erre gondoltam. A működési hibát ellenőrizzük, aztán ha kizártuk, lehet keresni máshol a megoldást. Én nem jelenteném ki hit alapján, hogy biztos nem vírus.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2894) kuyarashi válasza BonFire (#2893) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szerintem sejted a válaszomat.
Nem hittem, hanem gondoltam. Nem kijelentettem, hanem véleményeztem és szándékosan óvatosan fogalmaztam, hogy bele ne köss. :D Ez abból is látszik, hogy a még én magam adtam az ötleteket vírusellenőrzés témakörben. Nem is egyszer. Sőt, az általad idézett gondolatom után megjegyeztem, hogy persze lehet vírus is. Szerintem viszont nagyobb az esély, hogy máshol van a probléma. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2895) BonFire


BonFire
veterán

Hogy a pék lovába lehet használni a CC Libraryba bepakolt színeket a kreatív szoftverekben? Például Illustrator dokumentumban, ha lájv péntelni szeretnék velük? Mert a Live Paint Bucket csak a Swatch-okban lévő színeken lépked körül, viszont a Library 1-1 csoportját nem tudom sehogy se belepakolni a Swatchokba. Se importálás, se drag and drop, se semmi?

Minek ez a Library, hacsak arra nem, hogy állandóan felugráljon, amikor nem kéne, de amikor szeretném használni a tartalmát, akkor nem tudom.

Ilyen miszlikbe aprított grafikát kéne gyorsan és hatékonyan színezni Live Painttel, de nem tudom működésre bírni. :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2896) *Ropi* válasza BonFire (#2895) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez működik?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2897) BonFire válasza *Ropi* (#2896) üzenetére


BonFire
veterán

Na, ma kipróbálom, működik-e.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2898) BonFire válasza BonFire (#2897) üzenetére


BonFire
veterán

Működik. Nem is tudom, miért nem gondoltam a jobb egérgombra.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2899) *Ropi* válasza BonFire (#2898) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szuper! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#2900) BonFire


BonFire
veterán

Tudja valaki, hogyan tudok Illustratorban automatikusan több méretben menteni PDF-et? A plakát A5, A4, A2 és A1 méretben kellene, van belőle 5 variáció, és nincs kedvem kézzel új artboardra méretezgetni őket egyesével. De az export for screens nem ajánl fel PDF esetén méretezési lehetőséget. A nyomdának meg PDF kell.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.