Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Free BU válasza Met (#1099) üzenetére


Free BU
csendes tag

Köszi a választ, de ha benne vagyok a programban akkor is így látom, nemcsak mentés után.

(#1102) Free BU válasza jhos910 (#1100) üzenetére


Free BU
csendes tag

Nagyon pixeles lett.

(#1103) RIRB


RIRB
csendes tag

Stancrajzot hogy érdemes készíteni? Letöltöttem a Studio Toolkit programot, de nem tudom megjeleníteni az Illustratorban.

:N

(#1104) Met válasza RIRB (#1103) üzenetére


Met
nagyúr

Minek a Studio Toolkit ha van Illu?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1105) Dexter68 válasza RIRB (#1103) üzenetére


Dexter68
addikt

Én mindig úgy csináltam, hogy szépen megterveztem illu-ban, print, modellez, tanulság levon, javít, print, modellez, stb. Aztán külön színként definiálom, és természetesen overprint, mert az nagyon hülyén tud kinézni, amikor a stanc kimarad bontáskor. (láttam már ilyet :Y )

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1106) OhAi27


OhAi27
tag

gyors kerdeske

tanulom az illustratort (sose hasznaltam ezelott kb) szal nezzetek el nekem a lame kerdest.

[link]

itt ez a tutorial de mar az elejen elakadok a gradient elkeszitesenel (3-as pont)

szal nekem nem hajlando csak fekete - feher gradientet csinalni, h tudok szineset? illetve mi lehet a baj?

koszi!

[ Szerkesztve ]

(#1107) Dluinet válasza OhAi27 (#1106) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a csuszka alatt lévő fekete vagy fehér "házikóra" kattints kétszer, a többit tudni fogod

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1108) OhAi27 válasza Dluinet (#1107) üzenetére


OhAi27
tag

koszontem!

(#1109) mcs10


mcs10
tag

Sziasztok

"Overprint"
nem vagyok tisztában ezzel a kifejezéssel, talán azt jelenti hogy réteg alatt réteg van és ezért nem lehet kinyomni rendesen az anyagot?

Egyszerűen csak a rétegeket kell mozgatni?

köszi

mcs10

(#1110) Dluinet válasza mcs10 (#1109) üzenetére


Dluinet
nagyúr

keveredik az "Overprint" szín az alatta levővel
fekete színnél szoktuk használni, mert az már nem változik, viszont ha "félrecsúszik" a nyomtatás, akkor nem lesz mellette fehér körvonal, a többi színnel trappingot lehet használni, de ez csak vérprofiknak ajánlom, mert több kárt lehet vele okozni, mint hasznot.

felülnyomás és eredménye:

trapping

trapping betűknél

a felső az overprint, alatta a knock-out

overprint

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1111) mcs10 válasza Dluinet (#1110) üzenetére


mcs10
tag

így értem már, de gyakorlatban lenne az igazi, ......ha van egy ilyen anyagom akkor azt hogy tudom kideríteni hogy oveprintes vagy sem?

mcs10

(#1112) Dluinet válasza mcs10 (#1111) üzenetére


Dluinet
nagyúr

adobe acrobat pro >advanced > print production > output preview >

preview> color warnings > >warnings > show overprint-hez pipa és a kiemelőszín kiválasztása

a pipa ki-be kapcsolgatásával könnyebb észrevenni az overprintet

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1113) ViZion válasza mcs10 (#1111) üzenetére


ViZion
félisten

Gyakorlatban a fekete szöveg legyen egy szín fekete és multiply a keverési mód. Első hsz-ben benne van azt hiszem.

Ellenőrizni úgy lehet, h csatornáknál a fekete kikapcsolására a szöveg alatt szín van a pdf-ben.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1114) Dluinet válasza ViZion (#1113) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kb 12-16 pontos betűnagyságig, az felett trapping, mert csúnya dolgok jöhetnek ki.

a kép változása különböző mélységű feketét eredményez: (képet nagyban nézni)

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1115) mcs10


mcs10
tag

köszönöm a segítséget, sok újat tanultam ma

CSaba

mcs10

(#1116) OhAi27


OhAi27
tag

[link]

hasonlo minimal vector set-et keresnek...vki tud esetleg segiteni? esetleg van vkinek?

[ Szerkesztve ]

(#1117) PumpkinSeed válasza OhAi27 (#1116) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Az nem jó, hogy onnan letöltöd?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1118) BonFire válasza PumpkinSeed (#1117) üzenetére


BonFire
veterán

Gondolom, nem csak piáspohár kell neki.

Ezt úgy szoktuk keresni, hogy a kívánt cucc neve + vector keresőkifejezéssel, esetleg "cucc symbol" – így leegyszerűsített rajzokat kapunk, amit én személy szerint magam szoktam megvektorozni. Főleg, ha fizetős a cucc. Ekkor egy képernyőkép alapján pennel szépen megcsinálom magamnak, és kész. Az már saját termék.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1119) OhAi27 válasza BonFire (#1118) üzenetére


OhAi27
tag

igen, epp probalom magamnak megcsinalni.

(#1120) PumpkinSeed válasza BonFire (#1118) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Általában én is átrajzolom magam ha kell valami. Az a legegyszerűbb, mert akkor már meglesz az a változat amit szerkeszthetek is kedvem szerint :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1121) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Valaki nem tudja, hogyan csinálták ezt a felhőt?

Ha tud tutorialt is mellékelhet. :Ö

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1122) BonFire válasza PumpkinSeed (#1121) üzenetére


BonFire
veterán

A felhőt ellipszisekből lehet összerakni, a cseppeket pennel megrajzolni (vagy ellipszisből átalakítani), duplázni, méretét variálni, aztán az egészre jöhet egy textúra, egy gyűrött papírlap. Esetleg a kész alakzatot vágómaszknak használni a gyűrött papírhoz, és kész.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1123) PumpkinSeed válasza BonFire (#1122) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A gyűrött papírt hogy tudom rátenni?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1124) BonFire válasza PumpkinSeed (#1123) üzenetére


BonFire
veterán

Mondom, hogy vágómaszkkal!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1125) PumpkinSeed válasza BonFire (#1124) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:R Köszönöm a segítséget. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1126) BonFire válasza PumpkinSeed (#1125) üzenetére


BonFire
veterán

Privát ment.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1127) mcs10


mcs10
tag

hello újra

hol tudom megnézni h egy dokumentum hány DPI?

mcs10

(#1128) BonFire válasza mcs10 (#1127) üzenetére


BonFire
veterán

Semennyi. Illustratorban vagy! Egyedül a raster effektek renderelésekor van egy dpi mutató, azt a doksi létrehozásakor állítod be, gyárilag 300 dpi. Utólag az Effektekben a Document Raster Effect Setting dialógban változtathatod a beállításokat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1129) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Az miért van, hogy létrehoztam egy brush-t, ha az ecsetvonást balról jobbráról átállítóm fentről lefele akkor a kép és elfordul és ugyan az lesz.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1130) BonFire válasza PumpkinSeed (#1129) üzenetére


BonFire
veterán

Azért, mert ez ilyen. Ha egy ecsetvonást megváltoztatsz, az egész dokumentumban megváltozik, ahol használtad. Kényelmi szempontból jó dolog, ha például ezer ecsetvonás van a képen, és meg szeretnéd kövéríteni valamelyik végét, akkor nem kell egyesével átszerkeszteni az egészet.

Ez afféle live update, vagy mifranc. Ha használsz egy patternt, és azt a patternt felülírod egy másikkal, akkor nem csak a palettádon cserélődik ki a minta, hanem az alkalmazott grafikában is. Ugyanez működik a színekkel és a gradientekkel is.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1131) BonFire válasza BonFire (#1130) üzenetére


BonFire
veterán

A felirat szerint az ecsetvonások használatban vannak. Ha a „Legyen”-re kattintol, akkor az egész dokumentumban frissülnek a vonások az új változatra. Ha a „Haggyabékén”-re, akkor új ecsetet készít, a régi másolásával, a megváltoztatott paraméterek szerint.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1132) PumpkinSeed válasza BonFire (#1131) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igen ezt én is megkaptam ezt a hiba üzenetet. Köszönöm a magyarázatot :) :R

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1133) BonFire válasza PumpkinSeed (#1132) üzenetére


BonFire
veterán

Ilyenség… :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1134) PumpkinSeed válasza BonFire (#1133) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:DD :R

Végül készítettem új ecsetet, többet jobbat.

Ilyen kevesen használnak Illu-t mert kivan halva a topik.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1135) Syl válasza PumpkinSeed (#1134) üzenetére


Syl
nagyúr

Nagyszerű program, csak az a fránya kifordított logikája. Én évek óta nézegetem, de csak alapműveleteket tudok benne végezni. Idő és elszántság kellene hozzá. Méghozzá sok.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1136) Met válasza PumpkinSeed (#1134) üzenetére


Met
nagyúr

Corel elterjedtebb, olcsóbb, talán picit könnyebb is kezelni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1137) BonFire válasza Syl (#1135) üzenetére


BonFire
veterán

Ha egyszer rájössz az izére, többet nem is fogsz tudni lejönni róla. Sokkal több van benne, mint amennyi kinéz belőle.

A topic sajnos tényleg eléggé kihalt, ez egyrészt annak köszönhető, hogy sokan mindent Photoshoppal akarnak megoldani.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1138) PumpkinSeed válasza BonFire (#1137) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én mindent itt csinálok. Photoshopot képméretezésre használom. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1139) Syl válasza BonFire (#1137) üzenetére


Syl
nagyúr

A photoshop az nálam inkább ilyen körbevágós, méretezős, rgb->cmyk konvertálós utility.
Igyekszem minden mást indesign-ban megoldani. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1140) PumpkinSeed válasza Syl (#1139) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nálam is kb. Mindenre Illustrator inDesign. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1141) Polemius válasza BonFire (#1137) üzenetére


Polemius
aktív tag

Én meg először Illustratorban próbálom megoldani a problémát, aztán nyúlok csak PS-hoz. Esetleg kombinálom a kettőt. :)
Valahogy közelebb áll hozzám a logikája. Pedig mielőtt találkoztam vele, sokat használtam ps-t.

A coreltől meg idegbajt kapok. Annál bosszantóbb csak a (régi verziójú) Quark tud lenni.

(#1142) PumpkinSeed válasza Polemius (#1141) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Tegnap letöltöttem a Corel-t aztán letöröltem. Nekem nem jött be. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1143) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy van egy kép és koszos effektet akarok rátenni. Mintha nem fürdött volna 3 hete.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1144) BonFire válasza PumpkinSeed (#1143) üzenetére


BonFire
veterán

Teszel rá egy grunge textúrát. Esetleg lehet színteleníteni. A keverési módokkal is játszadozni. Koszolás esetén (mivel jobbára sötét a folt) Multiply színmód javasolt.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1145) PumpkinSeed válasza BonFire (#1144) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:R :R

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1146) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Lenne két egyszerű kérdésem.

Az egyik, hogy az ilyen papírszakadásos effektet, hogyan kivitelezik?

Másik. A másik megoldódott

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1147) Rota


Rota
tag

Lehet rossz helyre írom kérdésemet, de nem tudom hol lehetne ezt megtudakolni a következőt.

A arculat design elemeket, mint névjegykártya, levélpapír, boríték. stb. rászokták rakni valahogyan egy 3d. alapra ,ami úgy néz ki mint ha nyomtatott cucc lenne. Ez abból jön, hogy a megvalósuló tervet miután kinyomják, befotózzák a portfólió miatt. Na most egy tervet senki nem nyomtat ki, de jó lenne látni, hogyan néz ki kb. ha megvalósul. [link] Valmi ilyesmi....

Tudjátok esetleg, hol lehet ilyen mintát letöltene, vagy esetleg , hogyan teszik rá? Vagy hol tudnék ezzel kapcsolatban utána nézni vagy hogyan keressek rá?

(#1148) Dluinet válasza Rota (#1147) üzenetére


Dluinet
nagyúr

google > mockup business card

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1149) BonFire válasza Rota (#1147) üzenetére


BonFire
veterán

Mit akarsz konkrétan? A látványterveket általában Photoshoppal csináljuk. A névjegy megtervezve Illustratorban, azt kirendereljük PNG-be, aztán azt be Ps-be, perspektívát neki, alapot, effektekkel mélységélességet szimulálunk, árnyékot rajzolunk, tónusozzuk.

Példa 1.
Példa 2.
Flyer
CD-borító
…Könyvet is lehet tervezni…

Így megy ez.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1150) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Adott ez a honlap.

A header résznél van az a szürke háttér minta. Hogyan tudok olyan mintát készíteni? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.