Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Gave válasza kuyarashi (#3000) üzenetére


Gave
addikt

Igen, időközben rájöttem, hogy valószínűleg rossz szerszám, csak az elemeket illuban rakom össze, és kényelmes lett volna itt egy amolyan "dinamikus négyzetrácsba" rendezni őket.

Kicsit bonyolítja, hogy nem minden sor lesz tökéletes, így időnként cserélni, törölni is kellene anélkül, hogy bontja a rendezést. :D

A vicc az, hogy HTML-ben össze tudom rakni az egészet percek alatt... viszont, hogy szerkeszteni tudják mint egy grafikát, ahhoz már komolyan dolgoznom kellene vele, amire persze nincs most keretük.

(#3002) kuyarashi válasza Gave (#3001) üzenetére


kuyarashi
őstag

Feltételezem az alakzatok méretei különböznek.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3003) Gave válasza kuyarashi (#3002) üzenetére


Gave
addikt

kb ilyen a rétegelés ~ négyzetrács->cella->keret->ikon_hatter->ikon, ebből lehet táblánként 25-30, lesz jó pár tábla :D

A négyzetrács fix, a négyzetrácson belül a határoló keret és körülötte a fehérköz is fix (lesz idővel), ebben a cella->keretben sajnos az alakzatból lesz 1-1 háttér és rajta ikon páros, amik viszont eltérőek.

Szerk: Az ikon háttérre még megy egy pici jelölés 6 variációban

[ Szerkesztve ]

(#3004) kuyarashi válasza Gave (#3003) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ez bonyolítja a helyzetet.
Ha a méret adott volna, vagy csak az oldalankénti darabszám, akkor lehet linkeléssel meg lehetne oldani, vagy változókkal a Variables panel segítségével. (Bár utóbbit lehet csak szöveghez lehet használni.)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3005) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Ha többoldalas kiadványba nagy felbontású képeket ágyazok be, hogyan tudom a fotók fizikai' méretét lecsökkenteni anélkül, hogy előzőlegesen Photoshop-ban megvágnám őket?

Taglalva
24 oldalas, A5 méretű kiadvány, melyben 30 Mpx-es fotók szerepelnek. A képeket Illustrator-ban összenyomtam, néha crop-oltam is, de ugye ilyenkor a program ténylegesen nem méretezi át őket (megmarad az eredeti képpontszám), annak érdekében, hogy később visszahozhatóak legyenek az eredeti méretükre.
A fájlméret így 1.6 GB.
A kérdés, hogy a munkafolyamat végén, amikor már tudom, hogy minden a helyén van és szeretném átadni a nyomdának a PDF-et, hogy lehet a képeket gyorsan a tényleges, megvágott méretükre kicsinyíteni (ami a pixelszámot illeti)?

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3006) kuyarashi válasza kuyarashi (#3005) üzenetére


kuyarashi
őstag

Közben rájöttem, hogy a "raszterizálást" kerestem. (Anno negatív tapasztalatom volt vele, ezért mindig hanyagoltam..)
Persze, ha van jobb, gyorsabb, célravezetőbb megoldás, vagy más ötlet, várom.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3007) Syl válasza kuyarashi (#3005) üzenetére


Syl
nagyúr

24 oldalas kiadványt Illustratorban? Miért nem Indesign?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3008) Met válasza kuyarashi (#3005) üzenetére


Met
nagyúr

Miért?
1,6 giga ma már nem számít nagynak. Nyilván e-mail-ben nem küldhető de erre találták ki a fájl küldő oldalakat, vagy a felhőt.
Illuvan ne kicsinyíts fényképet mert nem arra való, Photoshop és ahogy Syl is írja, Indesign mert az kiadvány szerkesztő program.
Photoshoppal a kiadványba kerülő képet, retusálod, méretezed.
Illustratorral a kiadványba kerülő vektoros grafikai elemeket készíted el.
Indesign-ba berakod a képeket és grafikai elemeket, plusz a szöveget és kész a kiadvány.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3009) Arpee78 válasza kuyarashi (#3005) üzenetére


Arpee78
senior tag

Meghagyod az eredeti munkafájlod és valami más néved mentesz egy nyomdába küldőset. Csak simán mentesz egy PDF-et a megfelelő beállításokkal, pl a press quality v. PDF X1a.
A preserve illustrator editing capabilities opció ne legyen bekapcsolva.
A compression-nél beállíthatod a pixeles képek felbontását és tömörítését.

(#3010) kuyarashi válasza Met (#3008) üzenetére


kuyarashi
őstag

Met #3008
Az *.ai fájl 2 GB volt úgy, hogy a képek 90%-a nem volt beágyazva. A teljes méretű képekkel teli PDF pedig 1.6 GB volt. Raszterizálást követően 24 MB lett nyomdai minőségben, 300 dpi felbontással.

Nekem is vannak több GB méretű állományaim, tehát olykor valóban normális, de 24 oldalnyi A5-ös PDF esetén abszolút irreleváns a másfél GB-os fájlméret.

Syl (#3007)
Gyorsban kellett, inDesign-t pedig alig ismerem.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3011) Dluinet válasza kuyarashi (#3010) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha PDF X1a-ba mented, akkor automatikusan, optimálisan megcsinálja.
Csak a akkor és annyira butítja a képeket, amennyire szükséges.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3012) kuyarashi válasza Dluinet (#3011) üzenetére


kuyarashi
őstag

Minőség mennyire marad fullos? (Ki kell hozni a maximumot. Inkább legyen ötszörös a fájlméret, át tudom küldeni, csak ne csorbuljanak a színek, ne legyen tömörítés, stb.!)

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3013) Dluinet válasza kuyarashi (#3012) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ez olyan nyomtatásban, mint a zenében a 320kbps mp3
Viszont képernyőn a raszter-vektor határoknál vékony vonalak látszódnak, de az nyomtatásban nem lesz benne.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3014) kuyarashi válasza Dluinet (#3013) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nem hangzik túl jól, de gondolom az a keret olyan lehet, mint a "regisztrációs szín".

Utána fogok olvasni az X1a-nak, mert jól fog jönni, de most megoldottam raszterrel.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3015) vond


vond
MODERÁTOR

Látom, nem annyira pörög a topik, de azért megpróbálom. :)

Adott egy brutálisan szedett-vedett logó/címer, mindenféle össze-vissza kitöltésekkel, meg körvonalakkal, meg minden katyvasszal. Tényleg nagyon gáz, komolyan nem tudok kiigazodni se rajta.

Hogyan tudnám én ezt egy egyszerű objektummá alakítani, hogy ezek a körvonalak és kitöltések mind sima objektumok legyenek?

Expand, Expand Appearance, Flatten, stb. nem segítenek. Vagy rá se hederít, vagy valami még elcseszettebb dolog lesz belőle.

Az egész ami miatt erre szükségem lenne, az az, hogy egy másik objektummal (sima szöveggel) egyesítve közös körvonalakat kaphassanak.

Rákeresnék én a neten is, de nem igazán tudom, hogyan fogalmazzam ezt meg angolul. :D

Köszi szépen, ha esetleg tudtok segíteni. :R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3016) Met válasza vond (#3015) üzenetére


Met
nagyúr

Néha ha a leggyorsabb ha mentesz egy jó minőségű bitképet és azt be traceled vector magic-al.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3017) vond válasza Met (#3016) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Komoly? Csináljak belőle bitmap képet, majd abból újra vektorost? Tényleg nincs erre valami egyszerű módszer még Illustrator-on belül?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3018) kuyarashi válasza vond (#3017) üzenetére


kuyarashi
őstag

Látni kellene.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3019) Met válasza vond (#3017) üzenetére


Met
nagyúr

De van egyszerű megoldás csak a gyökér "grafikus" aki összerakta a grafikát nem gondolt arra hogy esetleg majd azt a logot egyszerűsíteni kell és minden létező efektet kipróbált, ami meg zavarta azt letakarta hogy ne látszódjon. Elég sűrűn kapok címereket, logokat. Már rájöttem hogy néha gyorsabb a trace mert mire kitökölöd hogy mi mivel van és hova kerül ha expandolod megőszülsz. Olyan felbontású képet exportálsz amilyet akarsz, a vector magic meg szépen dolgozik.

De ha gondolod küld át, megnézem.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3020) vond


vond
MODERÁTOR

Feltöltöttem Drive-ba. Megköszönném, ha ránéznétek. :R

Kitöröltem mellőle a feliratot, és exportáltam egy sima AI-t a friss CC 2020-ból. De ha más kell, azt is tudok prezentálni.

Köszi szépen! ;)

Amúgy ez a Vector Magic jobb, mint az Illustrator beépített "trace-elője"? Jópár éve még használtam párszor, de azóta nem nagyon.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3021) Met válasza vond (#3020) üzenetére


Met
nagyúr

Hehe, ez volt elcseszve?:)
Ez semmi, küldjek címert babérlevéllel körben ami mind külön objektum, körvonallal.
Össze vissza letakargatva, az egész alatt 4-5 letakart objektum stb.?

[link]

A Vector Magic lényegesen szebb eredményt produkál mint a beépített trace.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3022) vond válasza Met (#3021) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hehe, én elhiszem, hogy van ennél durvább is. :D De nekem már ez sem fér a fejembe, hogy miért így kell megcsinálni. :F

Köszi szépen! Azt is elmondod, hogyan csináltad? :B

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3023) Met válasza vond (#3022) üzenetére


Met
nagyúr

Kijelöltem az barna színű kereteket, Unite, majd megint mert még maradt.
Háttérbe küldés (a barna keretet), kijelöltem a fehér hátteret és a barna keretet, minus front.
Ezek a pathfinder panelen találhatóak.

Valószínűleg azért lett ilyen a grafika mert amikor összetákolták a barna részt úgy készítették hogy körvonalat adtak az objektumnak. Majd ezután csináltak egy outline stroke-ot hogy a körvonalból objektum legyen.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3024) vond válasza Met (#3023) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! Akkor ezek szerint nem voltam elég türelmes. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3025) Dephiinia


Dephiinia
újonc

Sziasztok!
CS6 Illusratort használok (Macintosh) és benyomhattam valami billentyűparancsot... :W A kijelölő (V) eszköz nem hajlandó az alakításra (forgatás, méretezés) nincs is meg a szokásos keret az alakzataim körül, ahol "meg lehetne fogni" és írtó bosszantó... Átnéztem már ami csak eszembe jutott, de nem sikerül visszahozni ezt a funkciót, pedig nem ma kezdtem használni.
Előre is köszi a segítséget!

(#3026) Met válasza Dephiinia (#3025) üzenetére


Met
nagyúr

nincs is meg a szokásos keret az alakzataim körül, ahol "meg lehetne fogni"
Ctrl+Shift+B

Bounding box-nak hívják

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3027) Dephiinia válasza Met (#3026) üzenetére


Dephiinia
újonc

Igen, ez volt az!!! Hálásan köszönöm! :R

(#3028) mézi123


mézi123
tag

Üdv! Nincs valakinek 2017 /vagy magasabb / illustrator bibliája amire már nincs szüksége. Könyvben. vagy akár PDF fáljban is jó lenne. .Köszi!

(#3029) kuyarashi válasza mézi123 (#3028) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nekem nincs. Csak azért írok, mert nem pörög a topik, szóval azért időnként nézz vissza!

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3030) BonFire válasza mézi123 (#3028) üzenetére


BonFire
veterán

Nem tudom, hogy egyáltalán adnak-e ki ilyesmit. A szakkönyv-kiadás szinte el is avul addigra, mire összeállna, és átesne a lektoráláson, meg a többi hajcihőn. És persze a sok éves "experience" időszakot nem lehet megspórolni. Hivatalos segédanyag van magyarul is: https://helpx.adobe.com/hu/illustrator/user-guide.html

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3031) mézi123 válasza BonFire (#3030) üzenetére


mézi123
tag

Ez sajnos kivitelezhetetlen. Nem lehet úgy a programot tanulni, hogy közben egy másik honlapon szörfözgessen a felhasználó.Ide-oda ugrálni lapozgatni, az így abban a formában számomra képtelenség. De azért köszi az infót. Könyvre lenne szükségem amit a kezembe fogva a monitor előtt lapozni tudok . Végső megoldás PDF , majd kinyomtatom.

(#3032) Dluinet válasza mézi123 (#3028) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha fogsz egy 2008-as CS3-as könyvet az is tökéletes lesz.
Mire eljutsz arra a szintre , hogy mi az újdonság a CS3 és a mai program között, addigra nem lesz szükséged a könyvre.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3033) BonFire válasza mézi123 (#3031) üzenetére


BonFire
veterán

Dluinetnek is igaza van, és nekem is igazam van. A programok legalapvetőbb kezelését elsajátítani konkrét feladatokon, tutorialokon keresztül lehet. Persze vannak komplett tananyagok (én is vettem ilyet), amelyek tematikusan, egymásra épülve vezetnek végig a program megismerésében, csak ebből hiányzik a lélek.

A tutorialokban az a jó, hogy sikerélményt ad már az első pillanattól fogva. Minél többet csinálsz meg, annál jobban fogod ismerni a program és az eszközök működését. Komplexen fogsz tudni gondolkodni, és egy adott cél eléréséhez előre képes leszel fejben lemodellezni, milyen lépésekre van szükség, hogy ezt vagy azt meg tudd valósítani.

És nem elég önmagában csak a programot tanulni, hanem mellette grafikai tervezést is kell, meg tipográfiát, képfeldolgozást és hasonlókat, amelyek szükséges ismeretek, hogy jól és arra tudd használni a programot, amire való.

Az alapvető eszközök már húsz éve adottak. Ezért sem adnak ki gyakran tankönyvet többek között. Persze idővel kerültek bele kényemi fícsörök, így már nem kell kézzel kerekíteni a sarkokat, hanem csak húzgálni egérrel a sarokpontokat, de azért az alapok már elég régen elég jól le vannak fektetve, tehát egy régi könyvből is tanulhatsz sokat.

A másik, amit linkeltem a hivatalos Help sokkal többet nyújt egy általános könyvnél, mert folyton frissül, és vannak benne animált illusztrációk, amelyek sokkal több infót nyújtanak, mint egy statikus könyv. Ráadásul hivatkozásokra is könnyebb ugrálni egy HTML fájlban, mint egy nyomtatott könyvben.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#3034) kuyarashi válasza BonFire (#3033) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nagyon jól összefoglaltad.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3035) Norbipowa


Norbipowa
friss újonc

Sziasztok!
Pixeles vagyok,de kaptam egy feladatot Illustratorban amihez nem sok lövésem van.
Egy kérdés:
Görbévé alakított szöveget vissza lehet alakítani átírható szöveggé? ( Neten nulla dolgot találtam erről. )

Nagyon köszi előre is!

(#3036) Met válasza Norbipowa (#3035) üzenetére


Met
nagyúr

Nem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3037) Syl válasza Met (#3036) üzenetére


Syl
nagyúr

Igazából lehet, csak kell hozzá a (fizetős) Acrobat. Abból ki lehet másolni a "görbített" szöveget, vagy kiexportálni word dokumentumba.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3038) Met válasza Syl (#3037) üzenetére


Met
nagyúr

Azt hogy amikor objektumként van a pdf-ben szöveg? :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3039) Syl válasza Met (#3038) üzenetére


Syl
nagyúr

Az Acrobat végez egy gyors OCR-t.
Például fogsz egy JPG képet amin szöveg van (mondjuk egy színházműsor), beilleszted egy oldalba, mentesz belőle PDF-et. Simán megnyitod Acrobat Pro-ban és kiexportálod Wordbe (Vagy Acrobatban az Edit PDF részben szerkeszted, javítod, másolod a szöveget). Normál, szerkeszthető (helyes magyar ékezetes) szöveget kapsz.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3040) Syl válasza Syl (#3039) üzenetére


Syl
nagyúr

Itthon minden fontos papírt (pl. orvosi lehet, számla stb.) beszkennelek és PDF fájlban elmentem a NAS-ra. Ha Acrobat Pro-val megnyitom, hiába képként van benne az egész, a szöveg másolható, szerkeszthető.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3041) Met válasza Syl (#3039) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor ez is olyan mint minden OCR, hogy a nem szokványos fontokat (ariel, times stb.) felismeri de a bonyolultabbakat nem. A szöveget esetleg értelmezi de nyilván nem tölti le hozzá a font file-t hogy tudd szerkeszteni a szöveget formátum változás nélkül?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3042) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Igen, ez agy igaz. Erre valóak az OCR programok. A neten számos online változat is megtalálható, melyek jó nagy része ingyenes. Azonban nem mindegyik tud magyarul (de általában nem okoz gondot a motornak) és sokszor többet is végig kell próbálni, mire jó eredményre jut az ember.

Azt jó volna tudni, hogy mire kell pontosan. Egy hosszabb szöveget visszafordítani, vagy elég, ha csak megvan a betűtípus.
Amennyiben az utóbbira van szükség: What The Font, vagy What Font is.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#3043) Syl válasza Met (#3041) üzenetére


Syl
nagyúr

Nyilván nem csodafegyver, de a megszokott betűtípusokkal írt szöveget hibátlanul kezeli.
Aki Illustratorral dolgozik, annak általában van Acrobat Pro-ja is, így nem kell OCR-t telepíteni és főleg nem kell ismeretlen konvertáló oldalakra feltölteni a képet. És persze a magyar hosszú ékezetes betűk nem hozzák zavarba az Acrobatot :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3044) Rayyy válasza mézi123 (#3031) üzenetére


Rayyy
senior tag

Kivitelezhetetlen? Jesszusom... CSAK úgy lehet hatékonyan programot tanulni, hogy közben egy másik honlapon szörfözöl. Vagy leginkább sok honlapon egyszerre.
Szörfözöl? 10 éve nem láttam ezt a szót ilyen kontextusban.
Szóval itt van ez a videó, a "developers" szót helyettesítsd be "tutorials"-szal!

Minden a legnagyobb render!

(#3045) mézi123 válasza Rayyy (#3044) üzenetére


mézi123
tag

Ne haragudjál meg érte, de nem videózgatni akarok hanem egy könyvet amit a kezembe fogtatom és olvashatom. Ez olyan döbbenetes?

(#3046) Rayyy válasza mézi123 (#3045) üzenetére


Rayyy
senior tag

Egy pillanatra sem haragudtam meg! :)
A döbbenetes az lesz, ha találsz egy használható könyvet és abból használható tudást/tapasztalatot fogsz szerezni "videózgatás" és "szörfözgetés" nélkül. Sok sikert!
off szerk --> 2020
off szerk. 2 --> amúgy most is szörfözgetsz :Y

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#3047) Met válasza mézi123 (#3045) üzenetére


Met
nagyúr

Tessék.
Döbbenetes igen mert a program megtanulásához minden (is) fent van a neten, ingyen.
Ráadásul ott mutatják is hogy mit csinálj, nem csak kattints ide vagy oda (ami 70%-ban nem lesz igaz mert már változott a program) esetleg még a könyv magyar nyelvű programot oktat de a letöltött programod meg angol.
Ha lehet választani hogy könyv vagy videó akkor videó, mert szívesebben nyomkodom az ALT-Tab-ot inkább mint hogy úgy járjon a fejem mint skoda kalaptartóján a bólogatós kutya feje.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3048) Polemius válasza Rayyy (#3046) üzenetére


Polemius
aktív tag

Mennyivel könnyebb az asztalon/öledben fekvő könyvre lepillantgatni, ahelyett, hogy csak oldalra pillantanál a másik monitorra?
Miközben 3-4 ujjad tartod benne könyvjelzőként, és fél kézzel nyúlkálsz az egér és a billentyűzet közt?

Tartalmilag meg, mint fentebb mások is írták, ugyanazt az információt (sőt) megtalálod online is, aktuális verzióban. Ha olvasni szereted, úgy, ha videón néznéd, akkor úgy.

(#3049) Rayyy válasza Polemius (#3048) üzenetére


Rayyy
senior tag

Szerintem ezt nem nekem akartad.

Minden a legnagyobb render!

(#3050) BonFire válasza mézi123 (#3045) üzenetére


BonFire
veterán

Az a döbbenetes, hogy egy olyan programot akarsz írott szövegből megtanulni, amely a vizuális ábrázolásról szól, így erre egy statikus, kinyomtatott szöveg a legalkalmatlanabb.

Mi, akik itt vagyunk régen, mi még szöveges-fényképes tutorialokból voltunk kénytelenek tanulni, aztán később jött a YouTube, és míg meg nem tanultunk angolul, addig is százszor többet mutatott egy idegen nyelvű videó a felhasználói felületről, eszközök használatáról, úgy enbloc, mint ezer leírás vagy neadjisten könyv.

Mostanában hébe-hóba Adobe Premiere tutorialokat vagyok kénytelen nézni, amennyiben felmerül egy probléma. A YouTube-ról konkrétan kettő perc alatt megkapom a választ, főleg ha türelmetlen vagyok, és még bele is tekerek a videóba. És azonnal alkalmazni tudom.

Egy könyvnek mindig vannak terjedelmi korlátai, a videókra ez nem vonatkozik. Hogy másik példát mondjak, egy tíz másodperces After Effects animációhoz minimum egyórás tutorial van. Amit ha végigcsinálsz az jó néhány órás munka lesz. És ez a leggyorsabb és leghatékonyabb módszer. Ugyanezt könyből a lehetetlenséggel határos lenne elsajátítani.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.