Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) BonFire válasza #16514048 (#1300) üzenetére


BonFire
veterán

Még csak a színrebontást sem neked kell csinálni. Elég, ha CMYK-ban mentesz egy PDF-et, az őrzi a vektoros tulajdonságokat és a színbeállításokat is. Ezt egy pólónyomda már fel tudja dolgozni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1302) #16514048 válasza BonFire (#1301) üzenetére


#16514048
törölt tag

Akkor OK, neked elhiszem. :) Írták több helyen hogy így kéne elküldeni a nyomdába, de akkor inkább nem szórakozok vele ha nem muszáj.

(#1303) Met válasza #16514048 (#1300) üzenetére


Met
nagyúr

Nyomtatva lesz vagy szitázva?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1304) #16514048 válasza Met (#1303) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nem tudom, még az sem biztos hogy ki lesz nyomtatva bárhogy is. Csak úgy akartam neki elküldeni a fájlt hogy akár ezt is meg tudja vele csinálni ha akarja.

(#1305) Met válasza #16514048 (#1304) üzenetére


Met
nagyúr

Ha tudsz pantone kódot akkor add meg (vagy legyen egy olyan verzió is) mert ha szitázzák akkor az lesz az első kérdésük.
De ha sok a szín és fehér a póló akkor lehet olcsóbb CMYK-ból szitázni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1306) #16514048 válasza Met (#1305) üzenetére


#16514048
törölt tag

Értem, köszi. :R Egyébként 7 szín van, az már viszonylag soknak számít ha jól tudom.

(#1307) Met válasza #16514048 (#1306) üzenetére


Met
nagyúr

Az durva sok :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1308) Syl válasza #16514048 (#1306) üzenetére


Syl
nagyúr

Jó drága szitázás lesz :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1309) PumpkinSeed válasza #16514048 (#1306) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nekem .ai-t is elfogadtak a nyomdába. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1310) BonFire válasza #16514048 (#1302) üzenetére


BonFire
veterán

„nem szórakozok vele ha nem muszáj”

Normális pólónyomtató szolgáltatások még egy nagy felbontású bitképből is normálisan megcsinálják valami digitnyomda féle módon. Ha kell, le is kontúrozzák, átalakítják vektorba, eltávolítják a hátteret, ha valaki nem tudja megcsinálni. Polofactory és tsai.

Az már más kérdés, hogy szerintem egy pólón nem is mutat jól a raszterrácsos négyszínkolor nyomat. Pólóra mono vagy max két szín való, a póló színe adja a harmadikat. Mostanában terveztem egy emblémát, három szín van rajta, fekete, fehér és egy piros, de a piros is lehet végül fehér lesz, mert a zöld háttérszín a póló színe lesz. És jól fog kinézni. Nem kell több szín. A mondanivaló átjön egy-két színnel is.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1311) BonFire


BonFire
veterán

Szeretnék a tesókámnak egy ilyen steampunkos dizájnos bögrét csináltatni karira.

Ilyen mintája lenne körben (persze átlátszó PNG-ben)

Tudtok egy megbízható egyedi bögre készítő oldalt? Nem kell, hogy hőre megjelenő minta legyen, csak szimpla fekete bögre rajta a fehér mintával. Mindenhol csak a süket ajánlatokat találom. Kicsit off ide, de talán annyira mégsem, hátha van valakinek ez irányú tippje. Nagyon szereti a csajos az ilyen steampunk dolgokat, de gőzgépet nem tudok neki venni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1312) jhos910 válasza BonFire (#1311) üzenetére


jhos910
aktív tag

Inverzben le tudom gyártani neked. A bögre belseje lehet színes ha van épp csicsa bögrénk. :R

(#1313) Polemius válasza BonFire (#1311) üzenetére


Polemius
aktív tag

"gőzgépet nem tudok neki venni."

Hádehogynem!
Csomó jópofa kis gőz- és stirling masinát lehet kapni!
Van, ami kijön egy ilyen bögre árából.

(#1314) BonFire válasza jhos910 (#1312) üzenetére


BonFire
veterán

Ha foglalkoztok ilyenekkel, akkor megbeszélhetnénk a részleteket. Mennyi a bögre, mennyi a nyomtatás, posta utánvét stb. Képet vektorosban is, de nagy felbontású PNG-ben is el tudom küldeni. A képen látható módon nem baj, ha a bögre belül más színű, csak kívül kéne fekete legyen, a minta pedig fehér.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1315) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Készítettem egy alakzatot a Rectangle eszközzel. Ezt szeretném egy Grid-be szétszedni a következő módon:
24 sor és 2 oszlop. Nyilván ezt megtaláltam, a path -> split to grid-del. Egyetlen dologra nem jöttem még rá, biztos valami triviális dolog, csak nem találom. Hol lehet azt állítani, hogy az oszlopokat hol válassza szét?

Tehát alapértelmezetten ha kettőre állítom az oszlopok számát, akkor pont középen fogja "szétvágni" az alakzatot. Nekem az kellene, hogy explicit megmondjam neki, hogy az artboard bal oldalától x pixelnél vágja szét.

Remélem érthető a leírásom, nagyon béna vagyok a kérdéseim megfogalmazásában :DDD

Köszi :R

https://heureka-kreativ.hu

(#1316) trisztan94 válasza trisztan94 (#1315) üzenetére


trisztan94
őstag

Végül józan paraszti módszerrel megoldottam:

Két négyszöget hoztam létre, akkora szélességűre, amekkora kellett nekem, majd mindkettőre ráköltem a split to grid-et és csak sorokra osztottam fel.

https://heureka-kreativ.hu

(#1317) PumpkinSeed válasza trisztan94 (#1316) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Webdesign akar lenni belőle?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1318) trisztan94 válasza PumpkinSeed (#1317) üzenetére


trisztan94
őstag

Nem :D Windows Phone alkalmazás design tervek.

https://heureka-kreativ.hu

(#1319) PumpkinSeed válasza trisztan94 (#1318) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Hova tűnt a designered? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1320) trisztan94 válasza PumpkinSeed (#1319) üzenetére


trisztan94
őstag

jelen pillanatban nincs lóvém finanszírozni :(

Pedig nagyon meg vagyok vele elégedve, eddig a legjobb akivel dolgoztam. :K

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#1321) BonFire


BonFire
veterán

Sziasztok! Kéne egy kis help.

Az történt, hogy egy bizonyos képet ha megpróbálok SVG-be menteni, a fájl hibás lesz, és nem nyitja meg többé az Illustrator. Állandóan a következő hibaüzenetet kapom:

This svg is invalid. Validate it before opening.

Angol nyelvű fórumokat néztem, de megoldást nem találtam. Ha nem túl nagy kérés, valaki megpróbálna nekem az AI-ból egy megnyitható SVG-t menteni? Ide teszem a fájlt:

[link]

Előre is köszönöm!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1322) #16514048 válasza BonFire (#1321) üzenetére


#16514048
törölt tag

Megpróbáltam, de nekem is ezt írja ki. :(

(#1323) Met


Met
nagyúr

Nálam jó. Ilyen beállításokkal, CS5-ös.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1324) BonFire válasza Met (#1323) üzenetére


BonFire
veterán

Úgy néz ki, megtaláltam a megoldást. Szóval.

Az alakzat neve ez volt: "path3417" Kijelöltem, és csináltam a Pathfinder palettán egy Egyesítést. Erre megváltozott a neve így: "<Path>". A biztonság kedvéért expandoltam egyet, és így mentettem. Így már megjavult. Nem tudom, az expand mennyit segített rajta, lehet, hogy az egyesítés is elég önmagában, vagy a réteg helyes elnevezése (kacsacsőrök közé az elnevezés).

Ui: Most kipróbáltam, és a sima Unite segít a helyes elnevezésben. Az átnevezés nem, mert nem tudok kacsacsőrt írni a Layer palettára, de az egyesítéssel helyre áll a rend, és onnantól kezdve működik a dolog (lehet, hogy ebből tutorial lesz!). ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1325) Notung


Notung
újonc

Sajna W-8.1-re bővültem, emiatt le kellett mégegyszer töltenem a 2014-est.
Installálás közben nem kérte sem az ID-t, sem a serial mumbert (pedig tudom).
Nem is állt fel a rendszer, ehelyett a következő üzenetete kaptam:
"A szoftveres védelem (szoftveres licensz kezelő) nem működik, vagy nincs jól telepítve"

Van valakinek ötlete, mit tegyek?

Köszi.

(#1326) Met válasza Notung (#1325) üzenetére


Met
nagyúr

:U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1327) Syl válasza Notung (#1325) üzenetére


Syl
nagyúr

Fizess elő a CC-re :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1328) PumpkinSeed válasza Notung (#1325) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Honnan töltötted le? :DDD

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1329) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!

Készítettem egy logót és az a bajom vele ha kicsinyítem akkor elcsúsznak a karakterek és torzulnak bizonyos részek .
Hogyan tudnám ezt orvosolni? Már próbáltam azt is hogy bekapcsoltam ecset vonás és hatások átméretezése opciót, de nagyjából ugyan az a szitu.

(#1330) BonFire válasza Norbi46 (#1329) üzenetére


BonFire
veterán

Ha belezoomolsz, akkor is szét van hullva? Nem csak a megjelenítőd hülyéskedik? Képernyőfotó vagy videó sokat segítene.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1331) Norbi46 válasza BonFire (#1330) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!

Ez a szerkesztett méret

És ez a kicsinyített (6400-as nagyításban)

Mondjuk most nem a karakterek torzultak, de ez mindig véletlen szerűen torzul ahogy tapasztaltam illetve biztos függ a kicsinyítés mértékétől is.

[ Szerkesztve ]

(#1332) BonFire válasza Norbi46 (#1331) üzenetére


BonFire
veterán

Na, ilyet viszont még nem láttam!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1333) Norbi46 válasza BonFire (#1332) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szomorú vagyok, mert te tényleg benne vagy a grafikába mind raszter mind vektor terén és ha tőled ezt hallom akkor nem tudom hogy oldom meg ezt a dolgot.

(#1334) BonFire válasza Norbi46 (#1333) üzenetére


BonFire
veterán

Ha nem nagyon privát, akkor küldd már át a fájlt nekem, hogy belepillanthassak, nálad van-e valamilyen beállítási hiba, vagy valami általános jellegű tévedésről van szó!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1335) Dluinet válasza Norbi46 (#1333) üzenetére


Dluinet
nagyúr

küld nekem el cs4 kompatibilitással

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1336) Met válasza Norbi46 (#1331) üzenetére


Met
nagyúr

Szüntess meg minden clipping maskot már ha van, és az effektekből csinálj objektumot.
Ahogy nézem a szerkesztett méretben sem tökéletesen illeszkedik a sárga a körvonalhoz.

Nekem meg CS6 file-ban jöhet :D

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1337) Dluinet válasza Norbi46 (#1333) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ctrl+k > pipa a Scale Strokes & Effects-hez

vagy:

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1338) Norbi46 válasza Dluinet (#1337) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!

Próbáltam már azt is.

(#1339) Dluinet válasza Norbi46 (#1338) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem így átméretezi szépen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1340) Norbi46 válasza Dluinet (#1339) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Az ecset és effekt méretezése opció bekapcsolása mellett ilyen a kép.

[link]

(#1341) Met válasza Norbi46 (#1340) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor ments egy jó minőségű bitképet és vektorizáld Vector Magic-el. :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1342) Dluinet válasza Met (#1341) üzenetére


Dluinet
nagyúr

troll

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1343) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

(#1344) jhos910 válasza Norbi46 (#1343) üzenetére


jhos910
aktív tag

Mi van akkor ha egy négyzet és minden egyes elem közös részét veszed (persze külön külön egymás után)?
Ilyenkor egy teljesen szűz objektummal dolgozol, sok hibát ki tudtam már javítani így.
Plusz tedd egy teljesen új doksiba.

[ Szerkesztve ]

(#1345) Norbi46 válasza jhos910 (#1344) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!

Köszi a segítséget már megoldódott a probléma.

(#1346) jhos910 válasza Norbi46 (#1345) üzenetére


jhos910
aktív tag

És mi volt a megoldás? :)

(#1347) Norbi46 válasza jhos910 (#1346) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Illustrator újratelepítés.

(#1348) rottenCarrot


rottenCarrot
csendes tag

Sziasztok!
Egy nagyon amatőr kérdésem van. Alapvetően a színmódok között vagyok elveszve.
Pl. adva van RGB módú dokumentumban egy nagyon pink szín (RGB: ff00ff), amit, ha a színpalettán, vagy a Fájl menü Dokumentum színmódja paranccsal CMYK-ra állítok, akkor ez a szín egy nagyon piszkos rózsaszínre fog változni (C:23,79%, M:74,75%, Y és K:0% RGB: ae5d9c).
Nyomtatásban (profi nyomdai munkára gondolok, nem az asztali nyomtatóra természetesen) én azt a tiszta színt fogom viszontlátni amit a monitoron RGB módban?

(#1349) Dluinet válasza rottenCarrot (#1348) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nyomtatásban csak a CMYK színeket kapod vissza, mert az a festékkeverés színei.
RGB színeket csak fények keverésével kapd vissza, mert azok a fénnyel megjelenítők színei.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1350) rottenCarrot válasza Dluinet (#1349) üzenetére


rottenCarrot
csendes tag

Szia!
Nagyon köszönöm a válaszod. Tehát azt kapom amit látok a CMYK konverzió után (persze, ha jól van kalibrálva a monitor).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.