Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) Norbi46 válasza BonFire (#2450) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Köszönöm szépen próbálkozok.

(#2452) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Sziasztok!

Be lehet valahol állítani, hogy használja ki az AI CC az összes memóriát? 7-8GB-nál kiakad pedig van 32. :U

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#2453) Dluinet válasza Törzsúr (#2452) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak ezeket a lehetőségeket ismerem

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2454) Törzsúr válasza Dluinet (#2453) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Köszi ez nem segít. :B

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#2455) Ala


Ala
tag

hogyan lehet egyszerűen és hatékonyan angol nyelvűre váltani a kezelőfelületet? Frissítés után újra magyar lett minden :/

(#2456) kuyarashi válasza Ala (#2455) üzenetére


kuyarashi
őstag

Az én módszerem szerint, jó pár fájlt meg kell változtatni, de azért nem vészes. Ha érdekel, privátban megírom.
Aki viszont tud egyszerű megoldást, az ne habozzon!

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2457) BonFire válasza kuyarashi (#2456) üzenetére


BonFire
veterán

Odaát a Photoshop topikban valaki javasolt egy >>>ilyet<<<

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2458) kuyarashi válasza BonFire (#2457) üzenetére


kuyarashi
őstag

Photoshop esetén könnyebben megy a dolog, az Illustrator mappájában viszont nincs hasonló fájl.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2459) Syl válasza Ala (#2455) üzenetére


Syl
nagyúr

Aki kitalálta az Illustrator, Photoshop, Indesign magyarítását, annak a kezét/lábát törném! :(((
Igaz nincs CC előfizetésem (csak prosztó CS6 csomagom), de tuti felgyújtanám a gépet ha egy frissítés után átállna magyarra... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2460) BonFire válasza Syl (#2459) üzenetére


BonFire
veterán

A "pacaecset" vagy a "hálóobjektum" problémás? :DD

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2461) rum-cajsz válasza Ala (#2455) üzenetére


rum-cajsz
őstag

valami olyasmi rémlik, hogy a nyelvet nem a programban kell állítani, hanem a Creative Cloud desktop appban.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#2462) kuyarashi válasza rum-cajsz (#2461) üzenetére


kuyarashi
őstag

Én is frissítettem mindkét szóban forgó programot, melynek következtében magyar lett a nyelvezetük, de már mindkettőt visszaállítottam angolra.
Illustratorban több fájlt is módosítani kell, de egyszerűbb ezeket felülírni mappástól. A módszert azért nem fejtem ki a közösben részletesen, mert ahhoz a kérdéses fájlokat is meg kellene itt osztanom mappástól. Ezért írtam, hogy privátban szívesen segítek, ha valaki nem tudja másképp megoldani.

Egyébként én sem tűröm meg a magyar fordításokat, katasztrófa. :)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2463) BonFire válasza kuyarashi (#2462) üzenetére


BonFire
veterán

De valaki tényleg megmondhatná, mi a baj a magyar változattal! Mert az önmagában, hogy szokatlan, még nem jelenti azt, hogy ne lenne pontos és hiteles fordítás.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2464) kuyarashi válasza BonFire (#2463) üzenetére


kuyarashi
őstag

Főleg a megszokás miatt, másrészt mikor az ember oktató videót néz, azoknak is 99%-a angol nyelvezetű, így könnyebb értelmezni. Az már mogyoró a hab tetején, hogy néha 'viccesen' fordítanak. :)

Ettől függetlenül, ezeknek a programoknak természetesen a magyar nyelvű változatiak is épp ugyanannyira hitelesek, pontosak és használhatóak, mint az angol.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2465) Rayyy válasza Syl (#2459) üzenetére


Rayyy
senior tag

Nem áll át "csak úgy" magyarra. Az Creative Cloud beállításainál kell megadni a nyelvet, aszerint fog aztán mindent csinálni. Az tény, hogy közvetlenül vásárlás után a magyar lesz beállítva, de ezt csak egyszer kell angolra állítani.

Minden a legnagyobb render!

(#2466) pufancska


pufancska
tag

Sziasztok, van egy olyan gondom, hogy phantone színt kéne létrehozni. (megadott szín PANTONE 10123C) Azt hogy CMYK-ből Pantone-t csináljak az idáig nem volt gond. Viszont, egy adott színkódot létrehozni nem tudom, hogyan kell. Valakinek valami ötlet.

(#2467) kuyarashi válasza pufancska (#2466) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szia!

A Swatches panel jobb felső sarkában kattints a menü gombra! Ezután alul válaszd az Open Swatch Library menüpontot, ezen belül a Color Books lehetőséget, majd a PANTONE + Premium Metallic Coated sort!
Felül van egy kereső, aminek a szövegmezejébe bearhatod az adott pantone színkódot (10123 C). Elég lesz a szám is, mert így is csak egyetlen színt fog kiadni, de ha beírod a betűt is, akkor figyelj rá, hogy van előtte egy szóköz.

Amennyiben van gyorsabb megoldás, a többiek tuti megírják.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2468) Met válasza kuyarashi (#2467) üzenetére


Met
nagyúr

Én is így szoktam, viszont nem sok ez a 10123?
A C-s skála 83xx-ig van

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2469) pufancska válasza kuyarashi (#2467) üzenetére


pufancska
tag

Nagyon szépen köszönöm, megtaláltam. :R

(#2470) Törzsúr válasza pufancska (#2466) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Sok lesz az a Pantone kód.

Azért figyelni kell a CMYK bontásra Pantone esetén mert nem biztos közel sem, hogy négy színből reprodukálható az adott direkt szín. :B

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#2471) kuyarashi válasza pufancska (#2469) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szívesen.

Met
Van ilyen.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2472) Ala válasza Rayyy (#2465) üzenetére


Ala
tag

Előzőleg én is csak átrendeztem a mappákat, meg átneveztem a megfelelő file-kat. Viszont most egy újratelepítés után már minden angol! Köszönöm szépen a tanácsot!

(#2473) pufancska


pufancska
tag

Helló, két kérdésem lenne, ha tudtok segíteni, az jó lenne.
1. Szeretném menteni PDF-be a kész anyagot, de Pantone színt használok, azonban ha a PDF-t kinyitom, akkor CMYK színt kapok. Milyen PDF-be kell menteni, hogy Pantone maradjon?
2. Van egy formám (feltöltött képen - fekete színű) több részből tevődik össze, ki szeretnék belőle vágni egy részt (feltöltött képen - piros színű). Ezt hogyan tudnám megoldani?

(#2474) pufancska válasza pufancska (#2473) üzenetére


pufancska
tag

A második részét megoldottam, már csak az első kellene.

(#2475) Met válasza pufancska (#2473) üzenetére


Met
nagyúr

X-4

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2476) pufancska válasza Met (#2475) üzenetére


pufancska
tag

Az a gondom vele, hogy nem értek hozzá. (ezt jobban meg sem tudnám fogalmazni) Mentem PDF/X-4:2008-ba, de kiír egy hibát. Elfogadom, elmentem megnézem a pdf-t és már megint CMYK (Pantone helyet)

Hol rontom el? :W

(#2477) Dluinet válasza pufancska (#2476) üzenetére


Dluinet
nagyúr

véletlenül nem Pantone+ CMYK színkönyvtárból vetted a pantone színeket?
szerk: most látom, hogy igen, a színkönyvtárban a színnek nem csak fehér csücske kell legyen, hanem abban egy fekete pont is, az jelöli a valódi pantone színeket

így:

amit kiírt az nem hiba, csak arra figyelmeztet, hogy abba a formátumba már nem lehet szerkeszteni később az állományt, így mindenképp mentsed el .ai -ba is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2478) pufancska válasza Dluinet (#2477) üzenetére


pufancska
tag

Nem Pantone+ CMYK-ből vettem hanem pantone color bridge uncoated ből.

(#2479) Dluinet válasza pufancska (#2478) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szerkesztettem a hsz-t, olvasd el újra

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2480) pufancska válasza Dluinet (#2479) üzenetére


pufancska
tag

Köszönöm, megoldódott :C . Ez a nyomda rész még nagyon fehér folt nekem.

(#2481) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!!

Windows 10 -en milyen font kezelőt használtok?

(#2482) Rayyy válasza apple87 (#2481) üzenetére


Rayyy
senior tag

Fontexpert 2014.

Minden a legnagyobb render!

(#2483) BonFire válasza apple87 (#2481) üzenetére


BonFire
veterán

Nexusfont

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2484) hemaka


hemaka
nagyúr

Most ismerkedem az a programmal es ezt a tutorialt probalgatom, de ehhez a reszhez erve, amikor a pathfinderben a Minus Frontra megyek, nem tortenik semmi.
Valami a kijelolessel lehet, mert nem ugy mutatja a vonalakat, mint a videoban, de nem tudok rajonni mi a gondja. Koszonom.

(#2485) rum-cajsz válasza hemaka (#2484) üzenetére


rum-cajsz
őstag

hát egy egérhúzással kijelöli mind a három objektumot. az még megvan?

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#2486) hemaka válasza rum-cajsz (#2485) üzenetére


hemaka
nagyúr

Kozben szerintem rajottem, a shift+click jelolgeti az objektumokat, mert igy mar mukodik. De koszonom a segitseget, mert sanszos, hogy meg jovok.
Jelenleg mar a hullamos vonalakkal szenvedek, minden lesz beloluk, csak az nem, vagy csak nagyon csalek, Arra meg nem jottem ra, hogyan lehet pl. ilyen jol megcsinalni, gondolom gyakorlassal.

(#2487) BonFire válasza hemaka (#2486) üzenetére


BonFire
veterán

Ez nem hullámos vonal, hanem görbe. A Pen tool nem könnyű eszköz, előbb nem árt tisztában lenni az alapjaival, hogyan is működik. Valahonnan innen kéne elindulni. A levegőbe rajzolni mindenféle vezetőminta nélkül nehéz. Javaslom a cartoon figurákon való gyakorlást. Az szórakoztató is, és van rajta görbe is, meg szöglet is.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2488) hemaka válasza BonFire (#2487) üzenetére


hemaka
nagyúr

Koszi, megnezem oket, ram fer boven.

(#2489) G.F. válasza BonFire (#2487) üzenetére


G.F.
aktív tag

A YT csatornádon azt a videót törölted, amiben azt a cartoon figurát rajzoltad? Van benne sok olyan dolog, amit szívesen megnéztem volna még egyszer, mert nem jegyeztem meg elsőre...Azt hiszem két részes volt, és "illusztráljunk élőben" volt talán a címe?

-gf-

(#2490) BonFire válasza G.F. (#2489) üzenetére


BonFire
veterán

Nem töröltem le, csak valami miatt áttettem privátba. Most újra nyilvános, de szerintem át fogom tenni a BonFire csatornámra az összes ilyen dolgot, mert már kérték többen, hogy legyen ilyen lájv, de a polgári vlogcsatornámtól ez a téma idegen.

Szóval át lesznek pakolva az ilyen videók a BonFire design csatornára.

#1 rész
#2 rész

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2491) trialboj


trialboj
őstag

Az utóbbi időben elkezdett öregesen mozogni a gépem. Pedig nem is a legújabb CC van rajta, de sokszor már akkor is megjelenik a mentés töltő ablak, mikor 2 pattern szerepel a fájlban.

De komplexebb grafikáknál már meló közben is röcög :(

Az érdekelne hogy ez pontosan minek a hibája, elég régi gépem van:

Asrock 870 extreme3, AMD Phenom II X4 Black Edition
Corsair XMS3 2x2 GB + 2x4 GB DDR3-1333,
AMD Radeaon R7 370 3gb 128bit,
WDC blue / kingston ssd sofware/win

A vid karit nem rég vettem, mert az előző megadta magát, nem használom játékra a gépet, szóval nem szeretnék komolyabb pénzt rákölteni, viszont már nagyon elavult az alaplap, azt a black friday akciók alatt lecserélném. Ha a proci az ami nem bírja már a tempót mi az ajánlott minimum amivel újabb 4-5 évet el lehet lenni gond nélkül.

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#2492) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!
Ismét gondom van. Próbáltam keresni a megoldást de nem leltem.
Mintázat ecsetet kreáltam de nem jó mert nem folytonos, mit rontok el?

(#2493) Norbi46 válasza Norbi46 (#2492) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Na közben megtaláltam a megoldást. :))

(#2494) aldebaran válasza Norbi46 (#2493) üzenetére


aldebaran
őstag

Akkor oszd meg légyszi, hogy ha más hasonló cipőben jár, itt megtalálja a megoldást.
Köszi.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2495) Norbi46 válasza aldebaran (#2494) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!
Nos azért nem volt folytonos mert a határoló keret pont akkora volt mint az objektum.
Addig kicsinyítettem míg folyamatos nem lett. ;-)

(#2496) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Van, mikor egy objektum mondjuk 50-szer, vagy 200-szor, stb. szerepel egy grafikában, ezért nagyban megnő a fájlméret. Ha a munkafolyamat elején szimbólumot csináltak volna belőle, majd 50-szer, 200-szor, stb. a Szimbólum panelről húzták volna be, nem volna felesleges fájlméreti probléma. Azonban a grafikát készen kaptam, szimbólumok alkalmazása nélkül.

Van arra lehetőség, hogy az egyik alakzatból szimbólumot készítsek, majd a többit lecseréljem erre, de automatizálva?
Mivel jó pár figuráról van szó, ráadásul különböző méretűekről, sőt, más-más "rétegmagasságban" elhelyezettekről, húzós volna egyesével piszkálni őket.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2497) BonFire válasza kuyarashi (#2496) üzenetére


BonFire
veterán

Szerinte emberi h.lyeség ellen még nem találtak ki automata korrekciós módszert. :O "Nagyon szeretem", amikor valakire így rá kell dolgozni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2498) kuyarashi válasza BonFire (#2497) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nekem is a kedvencem. :)

Találtam egy szkriptet, ami a munka egy kis részét azért elvégzi.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2499) BonFire válasza kuyarashi (#2498) üzenetére


BonFire
veterán

Ez hasznos lehet egyébként.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2500) kuyarashi válasza BonFire (#2499) üzenetére


kuyarashi
őstag

Közben teszteltem, de nem az igazi. Éppen kicseréli a rajtáblán a szimbólumokat, de csak statikusan; nem forgatja be, vagy méretezi át őket.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.