Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Dluinet válasza Marky21 (#1450) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hát ne ikszeld be

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1452) Marky21


Marky21
aktív tag

de ha úgy akarok menteni h kimentsek egy részt belőle akkor hogy mentsem el ?

(#1453) BonFire válasza Marky21 (#1452) üzenetére


BonFire
veterán

Próbáld már meg, légy szíves, összeszedni magad, és egy komplett hozzászólásban kereken, összefüggően és értelmesen leírni, hogy mit akarsz! Ezektől az egymondatos vakkantásoktól sem te, sem mi nem leszünk okosabbak. Az Illustrator alapesetben mindig az aktuális artboard tartalmát menti képként, kivéve, ha több artboard van, és arra utasítod, hogy mindet mentse, vagy csak egy tartományt -tól -ig. Ebben az esetben a fájlnév kiegészül az artboard nevével, amennyiben nincs elnevezve, a számával.

Ha csak az aktuális artboardot mented, akkor a megadott fájlnév nem tartalmazza az artboard nevét.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1454) Marky21


Marky21
aktív tag

Bocsi.
Nha szóval a problémám a következő,hogy amikor készítek egy rajzott és el akarom menteni eps 10-be akkor két fájlba menti el pl: körök ,körök 01, de csak egy rajztáblát használok,ha két db rajztáblát használok akkor 3 példányba menti el őket ,de nem tudom miért.A másik problémám hogy pl: csinálok egy absztrakt hátteret de csak mondjuk a közepét akarom használni akkor hogy tudom elmenteni úgy hogy csak a rajztáblával kiválasztott részt mentsem el és a többi részét levágja,ezt exportba jpg-vel könnyen megtudom csinálni ott kiválasztom rajztáblák használatát és beikszelem a mindet vagy kiválasztom a tartományból azt a részt amit kell.

(#1455) BonFire válasza Marky21 (#1454) üzenetére


BonFire
veterán

A második kérdésre tudok válaszolni: Save as for Web… Így annyi lesz a kép, amennyi az artboard. Ha képkivágást akarsz, akkor át kell méretezni az artboardot. A lelógó részek nem kerülnek mentésre.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1456) Marky21 válasza BonFire (#1455) üzenetére


Marky21
aktív tag

Köszönöm!

(#1457) trisztan94


trisztan94
őstag

Hali

Leszedtem egy ikonpakkot a netről. Benne van egy .ai fájl és az ikonok egyesével .png-ben.

Eddig rendben is van, viszont az a baj a png-kkel, hogy nem egyforma méretűek. Ezt szeretném orvosolni úgy, hogy az illustrator fájlból azonos mérettel mentem ki az ikonokat png formátumba.

Na de az a bibi, hogy én egyáltalán nem értek az illustratorhoz. De tényleg.

Ilyen a megnyitott .ai. Hogyan tudom ebből egyesével kimentegetni a képeket úgy, hogy átlátszó hátterük legyen és egy általam megszabott méretük? Tehát pl. mindet 128x128px-es png-be akarom kimenteni.

Köszi!

https://heureka-kreativ.hu

(#1458) Met válasza trisztan94 (#1457) üzenetére


Met
nagyúr

Létrehozol 16 akkora méretű artboardot amekkorára szükséged van, szépen elrendezgeted az ikonokat rajtuk és save for web. Vagy küld át és megcsinálom :)

Nem értem hogy miért png fileok vannak benne, miért nem a vektoros állomány.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1459) trisztan94 válasza Met (#1458) üzenetére


trisztan94
őstag

Megpróbálom, köszönöm :D

Rosszul fogalmaztam :D Tehát az ikonpakkban benne van a vektoros állomány, plusz külön mappában a képek pngben. Az ai-ban persze a vektoros ikonok vannak.

https://heureka-kreativ.hu

(#1460) trisztan94 válasza Met (#1458) üzenetére


trisztan94
őstag

Na jó, ez nagyon nem megy nekem :W :W

Ha még mindig áll az ajánlatod, mégis elfogadnám :DDD De persze, csak ha nem nagy meló / szívás.

2 ai fájl van: 1, 2

Nem kellene belőlük minden, csak ezek:

128x128px méret kellene, lehetőleg úgy (persze ha nem szopó), hogy azt szélességbe kitöltsék az ikonok.

Köszönöm! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#1461) Met válasza trisztan94 (#1460) üzenetére


Met
nagyúr

Van ahol a magasság 128 px mert ha a szélessége annyi akkor a magasság több.
Vagy akkor is a 128 szélesség kell ha magasabb lesz?








"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1462) trisztan94 válasza Met (#1461) üzenetére


trisztan94
őstag

Ez így tökéletes, nagyon szépen köszönöm! :R

A lényeg az egységes szélesség :K

Jövök neked egy *valamivel amit szeretsz* :)

Szerk:

Remekül is mutatnak :K

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#1463) Met válasza trisztan94 (#1462) üzenetére


Met
nagyúr

Nincs mit :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1464) BonFire válasza trisztan94 (#1462) üzenetére


BonFire
veterán

Úzsvétkor is dolgozol, jóember? :D Kemény kenyér ez.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1465) trisztan94 válasza BonFire (#1464) üzenetére


trisztan94
őstag

Hát mostanában nagyon nem túl rózsás sajnos az anyagi helyzetem, kénytelen vagyok kb 24/7 nyomni :(

Meg egy bizonyos hátralék miatt már kölcsönöket is vettem fel, valamiből vissza kell azokat fizetni :)

https://heureka-kreativ.hu

(#1466) BonFire válasza trisztan94 (#1465) üzenetére


BonFire
veterán

Tudom, tudom... Amúgy" is dolgoztam volna (zenei anyag), csak a fiúk elmentek locsolkodni. Tegnap viszont a saját bandával dolgoztunk, csak hát azért nem jár pénz, ugye... :))

Szóval én is toltam húsvétkor.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1467) Racze


Racze
tag

Üdvözlet!
Lehet hogy megint egy nagyon zsibbasztó kérdéssel fordulok hozzátok, de hát mit lehet tenni?! :) Szóval, hogy tudom lementeni úgy az elkészült képet png formátumba, hogy ne az egész dokumentumot kapjam végeredménynek széltében-hosszában, hanem csak azt a részt, amin van is valami? Tehát csak az alakzat kellene, a felesleges transzparens háttér nem.

****

(#1468) Racze válasza Racze (#1467) üzenetére


Racze
tag

Meg a másik: van-e vonalzó eszköz az illustratorban? Jól jönne, de eddig nem bukkantam rá.

****

(#1469) rum-cajsz válasza Racze (#1468) üzenetére


rum-cajsz
őstag

View→Rulers→Show Rulers vagy csak simán Ctrl+R

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1470) Racze válasza rum-cajsz (#1469) üzenetére


Racze
tag

Ohh, pedig ott is néztem, csak a szemem ki nem szúrta :), köszönöm szépen. Akkor most már csak a másik a kérdésem aktuális.

****

(#1471) Met válasza Racze (#1467) üzenetére


Met
nagyúr

Csak úgy lehet ha csinálsz egy akkora artboardot amekkora a grafika és exportnál bepipálod hogy az artboardot mentse csak ki.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1472) BonFire válasza Racze (#1467) üzenetére


BonFire
veterán

„Tehát csak az alakzat kellene, a felesleges transzparens háttér nem.”

Matematikai lehetetlenség, amit kívánsz, mivel minden képnek kettő befoglaló dimenziója van, mégpedig egy magasság és egy szélesség. Ez minden esetben négyszöget eredményez, én még nem láttam olyan képet, amely ez alól kivétel lett volna. Tehát a transzparens háttér igenis ott lesz, csak legfeljebb nem látod. De akkor meg miért érdekes, ha ott van?

A képnek bármelyik részét kimentheted, akkor az artboardot kell átméretezni, és csak annyit ment, mint amekkora az artboard.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1473) Racze válasza BonFire (#1472) üzenetére


Racze
tag

Bocsánat, marha rosszul fogalmaztam, tudom én hogy a befoglaló forma az négyszög, az átlátszó háttérrel sincs bajom, pusztán az volt a problémám, hogy az egész artboardot mentette el program, holott nagy része kitöltetlen volt. Pedig mintha úgy rémlene, hogy korábban már sikerült úgy menteni, h csak az alakzat lett a végeredmény a legszűkebb befoglaló formában (és azt automatikusan csinálta valahogy). De ahogy olvasom a korábban hozzászólókat, csak az artboard átméretezésével lehetséges ez.

****

(#1474) BonFire


BonFire
veterán

Na, most itt cummantok már fél napja, és nem tudok rájönni, mi a hiba! :O

Van egy grafika: 2 artboardon ugyanaz. A körvonalon kívül minden tulajdonságuk megegyezik, hiszen egyszerűen duplázással készült. Na, most ha mentek egy két artboardos, kétoldalas PDF-et (PDFx-1a:2001), akkor a színes körvonalúnak a fekete kitöltését elb****a. Íme:

A kitöltés színe CMYK: 0,0,0,100. Illustratorban nem látszik semmiféle elszíneződés és bug. Kérnék szépen segítséget.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1475) BonFire válasza BonFire (#1474) üzenetére


BonFire
veterán

Lehet, hogy megvan a megoldás, mindenesetre örülnék egy magyarázatnak.

Tehát: A dokumentumban a raszter effektek 72 dpi-re voltak állítva (nem saját termék, javításra kaptam). Átállítottam őket 300 dpi-re, mentettem egyet, és láss csodát: eltűnt a hülye elszíneződés.

Csak tudnám, miért és hogy csinálta.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1476) Dluinet válasza BonFire (#1475) üzenetére


Dluinet
nagyúr

72 rgb-re volt állítva?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1477) BonFire válasza Dluinet (#1476) üzenetére


BonFire
veterán

Igen és igen. A színmódot az elején átállítottam; csak úgy kíváncsiságból belelestem, milyen színmódban készült, és RGB-re volt állítva. De a rossz rendert már CMYK-ban csinálta 72 dpi-n. Miután átállítottam 300 dpi-re, attól kezdve jó lett a render. Bár a fekete nem az a gazdag, mint RGB-ben, gondolom, ez nyomtatásban rendes fekete lesz és nem szürke.

(Szeretem más elbaszcsizott munkáját javítani. ;] Arra még nem jöttem rá, hogy egy kört minek foglal bele egy négyszögletes vágómaszkba, azt pedig egy csoportba. De az összes elem mind be van klippelve és be van grouppolva, elég móka szétbontani. A szöveg sorokra volt szedve, mert nem tudta, hogy hogyan kell beleilleszteni egy alakzatba, így manuálisan csinálta.)

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1478) #16514048 válasza BonFire (#1477) üzenetére


#16514048
törölt tag

Annyira nem értek hozzá, de nem úgy szokott lenni, hogy a 0;0;0;100-as fekete nyomtatásban világosabban jelenik meg? Olvastam valahol hogy tiszta fekete helyett érdemesebb belekeverni más színeket is, például 40;30;30;100 feketét használni.

(#1479) Met válasza BonFire (#1477) üzenetére


Met
nagyúr

De az összes elem mind be van klippelve

Már akartam kérdezni hogy mi az a billentyű kombináció amivel lehet egy objektumnak artboard méretű klipet adni? Mert néha kapok olyan grafikát amiben mindenen ott a klipp (de úgy hogy van mondjuk 3 kör egymás mellett, azonos színűek és minden ott a külön klip), akkora állat nem lehet hogy ezzel baszakszik, gondolom van valami egyszerű gyors megoldás:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1480) BonFire válasza #16514048 (#1478) üzenetére


BonFire
veterán

Elvileg nem lenne szabad, bár nincs sok tapasztalatom e téren (kiadványszerkesztés). A nyomdafesték eléggé fekete, ha normálisan be van állítva a gép, annak fednie kell. Saját tapasztalat: nyomdáztam is egy időben, és én nyomtam konkrétan. Tudom, hogy el lehet bszni a feketét, ha sok vizet adsz hozzá. Ha normális a festék-víz arány, akkor annak feketének kell lennie.

Egyébként az ilyen fekete alapon fehér szövegnél még neccesebb, ha a többi színt is belekevered; szinte lehetetlenséggel határos a négy színt úgy egymásra nyomni, hogy ne legyen elcsúszás. Akkor pedig olvashatatlanná válik a szöveg. Ha egy mód van rá, egy színből kell megoldani.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1481) BonFire válasza Met (#1479) üzenetére


BonFire
veterán

Szerintem nem Illustratorral csinálták, és konvertálási hiba keletkezett. Ugyanis a logó is olyan, hogy csupa körökből van felépítve az alakzat, kábé 30-40 db különböző nagyságú kör, és mind be van klippelve és grouppolva. Nem hinném, hogy ezt valaki direkt csinálja.

Ja, és még a fehér háttér is külön artboard méretű fehér téglalap volt, ami eleve hüleség, hiszen a fehéret nem nyomjuk, az nem tervezett grafikai elem. Főleg a fehér háttér. Azt mindet ki kell hajigálni belőle.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1482) Syl válasza BonFire (#1477) üzenetére


Syl
nagyúr

Én kapott vektoros anyagot azzal kezdek, hogy ctrl+a, ctrl+c, ctrl+n (cmyk, 300 dpi, stb.), ctrl+v és mehet a bűvészkedés.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1483) BonFire válasza Syl (#1482) üzenetére


BonFire
veterán

Igaz, erre nem gondoltam, de mentségemre legyen mondva, feltételeztem, hogy 300 CMYK-ban van eleve létrehozva a cucc. A fene sem gondolná, hogy nyomdának dolgozik valaki és 72 RGB-ben rakja össze az egészet. Nem is szoktam nézni a fájl fejlécét, pedig ott olvasható, hogy RGB vagy CMYK. Az Illustratorban alapértelmezett a CMYK, nem sok értelme van átállítani. Na jó. Ha webdesignt csinálok, akkor igen, én is átállítom, de máskülönben sosem.

Barkács gyerekek szokták csinálni, rögtön, ahogy feltelepítették a Photoshopot, hogy átállítja a 8 bitet 16-ra, aztán jön sírni, hogy egy rakás effekt nem működik. De gondolja, hogy a 16 bit sokkal jobb lesz, mert több mint a 8. E-pénisz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1484) Syl válasza BonFire (#1483) üzenetére


Syl
nagyúr

Én a múltkor telefonon magyaráztam egy menő grafikai stúdióban tízen éve dolgozó grafikusnak, hogy a Photoshopban hogy kell a szöveget "legörbíteni", hogy kell a Layer Style-ban a Blendingnél beállítani az overprint feketét, hogy kell "Photoshop PDF"-et menteni stb. :F
Mert ugye az egész úgy indult, hogy ők Photoshopban megdizájnolak egy szóróanyagot, majd szépen elküldte nekem, szigorúan RGB JPG-ben :Y hogy na, lehet nyomdászkodni... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1485) BonFire válasza Syl (#1484) üzenetére


BonFire
veterán

Nevetni fogsz: én sem tudom Ps-ben az overprint feketét beállítani, viszont nem is csinálok nyomdai anyagot benne. Csak képernyőset.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1486) BonFire


BonFire
veterán

A Scatter Brush opciókban hogy lehet azt beállítani, hogy a vonal szimulálja a nyomást? Magyarán: Szeretnék olyan ecsetvonást, amiben az elemek mérete az ívet követően egyenletesen növekszik, a vége felé haladva csökken. Na most be lehet állítani Pressure-t, de ha Pennel és egérrel rajzolok egy vonalat, akkor ugye nincs benne nyomási adat. Az összes cucc egyforma méretű. De még táblán sem tudok úgy dinamikázni, hogy jó legyen a pressure beállítással, ráadásul a szabadkézi ív sose jó.

Tehát pennel kéne az ívet mindenképp megrajzolni, majd felruházni egy olyan ecsetvonással, ami az ívet követve változó méretű alakzatokkal követi le. Nem tudom, mennyire érthető. Képet mellékelek.

Ha így nem megy, akkor árulja el valaki, hogy lehet ezt kivitelezni szépen? A Blend sajnos nem vált be, nem egyforma térközöket hagy a körök között; ronda lesz a végeredmény.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1487) Met


Met
nagyúr

Létrehozok egy téglalapot, 52x63 mm és lesz belőle 52,211 mm x 63,147 mm, ha átírom 52-re visszaáll 52,211-re.
Ez mi? Ilyenem még nem volt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1488) Met válasza Met (#1487) üzenetére


Met
nagyúr

Meg is van: In the transform palette turn off the new CS5 snap to pixel grid.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1489) BonFire válasza Met (#1488) üzenetére


BonFire
veterán

Ez hasznos infó volt, köszi, hogy megosztottad!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1490) aldebaran


aldebaran
őstag

Azt hogy csinálom, hogy ha vonalak találkoznak, akkor ne ilyenek legyenek, hanem tényleg szögletesek, vagy kerek sarkúak?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1491) BonFire válasza aldebaran (#1490) üzenetére


BonFire
veterán

A közvetlen kijelölővel kijelölöd mindkét vonal végpontját, majd CTRL+J-vel összekapcsolod őket.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1492) jhos910


jhos910
aktív tag

Sziasztok!

Ti hogy készítetek kerekítést/letörést/bemarást (nem tudom magyarul hogy kell helyesen ezeket használni) egy pl random objektum egyik node-jára (cc-ben tudom ez már feature de előtte nem)?
(corelben két katt, illuban pluginnal tudom hogy lehet illetve a lekerekítésre van manuálisan is ötleteim de tákolás szagúak)

(#1493) BonFire válasza jhos910 (#1492) üzenetére


BonFire
veterán

Én a Round any corners scriptet szoktam használni innen. Mondjuk ezzel az a baj, hogy nincs előnézet, tehát csak kerekítés után tudod meg, megfelelő volt-e a szám.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1494) Met


Met
nagyúr

Illuban nincs lehetőség egy beírt szövegnek nézni az előnézeti képét ahogy váltogatom a fontokat?
Mint Corelben.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1495) BonFire válasza Met (#1494) üzenetére


BonFire
veterán

…És még sok egyebet sem tud. Az Adobe cuccok nem híresek a fontkezelésükről, hacsak nem InDesing-ról van szó. Se a Ps, se az Illuska nem remekel benne. :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1496) Met válasza BonFire (#1495) üzenetére


Met
nagyúr

Elég vicces hogy Corel-be megyek át fontot válogatni :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1497) BonFire válasza Met (#1496) üzenetére


BonFire
veterán

Inkább szomorú.

Ezért kell használni font menedzsert, de arra meg lusta az ember. :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1498) aldebaran válasza BonFire (#1491) üzenetére


aldebaran
őstag

Istenkirály! Köszi! :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1499) jhos910 válasza BonFire (#1493) üzenetére


jhos910
aktív tag

Köszi szépen! Van még itt ami hasznos.
Corel x4 alatt sem volt előnézet, meg lehet szokni. Még egyszer köszi!

(#1500) jjeahh


jjeahh
nagyúr

sziasztok, látom elég kihalt a topik, azért remélem tud valaki segíteni..megynyitok egy régi .ai-t, ami kb. 400kb, pár dolgot alakítok rajta, nagyon minimálisan (egy logó-ról van szó, át kellett írnom a nevét), akarom menteni, 1,40mb...nem értem, miért? ai-ban, eps-ben, kis-nagy méretben, bárhogy mentem ilyen sokat foglal, valahogy be kellene tuszkolnom 1mb alá...van valami ötletetek?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.