Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) menledge


menledge
senior tag

Viszont így felmerült még egy kérdés, ha egy sorba csak egy-két szó esetleg egy fél szó van, azt is széthúzza teljes sorra, miképp kell beállítani, hogy azt békén hagyja?

(#2052) pikszel válasza menledge (#2051) üzenetére


pikszel
őstag

Ilyen opciód nincs?

Bővebben »

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#2053) menledge válasza pikszel (#2052) üzenetére


menledge
senior tag

De-de, majd kibökte a szemem... :B
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

(#2054) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Sziasztok!
CAD-CAM infó technikumon tanulok ahol idén AutoCAD-et jövőre pedig illustratort használunk. A kérdésem az lenne, hogy egy i3 5010U és egy Geforce 940M mennyire alkalmas a program használatára? :)

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#2055) Dluinet válasza Bkrisz9 (#2054) üzenetére


Dluinet
nagyúr

maximálisan

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2056) Bkrisz9 válasza Dluinet (#2055) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Köszi! :) Proci nem épp combos attól tartottam.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#2057) rum-cajsz válasza Bkrisz9 (#2056) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Igazából a ajz bonyolultságától függ. Nekem vannak olyan rajzaim, amik megizzasztják az i5-ömet, de ezek mérete 200MB körül van.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#2058) Bkrisz9 válasza rum-cajsz (#2057) üzenetére


Bkrisz9
őstag

OKJ-s szakmai tanulmányaim során csak nem kell ilyen szintű rajzokkal foglalkoznom. :)

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#2059) jhos910


jhos910
aktív tag

Hali!

Lehet néhányan már ismeritek a "nem adom ki a forrásfájlt" ingyen mizériát.
Nos a helyzet hasonló viszont itt egy adott dokumentum szövegét nem akarom kiadni ezért legörbítve küldtem át nekik így a kb 13-4 oldalas doksi 4,5mb-ot karcolja. 1mb alá kellene ezt ledúrnom úgy, hogy ne adjam ki a szöveget viszont a doksit megkapják.

Van esetleg valami ötletetek, hogy tudnám ezt összehozni?
(pdf-be rakott jpg is jó lehet viszont itt csak 1,6mb-ig tudtam lemenni úgy, hogy ki is nézzen valahogy a jpg)

(#2060) BonFire válasza jhos910 (#2059) üzenetére


BonFire
veterán

Ötletem nincs, de annyit hozzáfűznék, hogy én mindig legörbézem a szöveget, mert előfordult már, hogy belejavított valami okostóni, és az egyébként helyesen írt szövegemet kijavította helytelenre (szerviz helyett szervíz lett a vége). Aztán olyan is előfordult, hogy betűtípust cserélt, amitől persze ugrott az egész dizájn, ráadásul egy olyan betűkészletet használt, amiből hiányzott a hungarumlaut.

Ez persze pancser nyomda volt, és remélem a mai piacon nem lehet az ilyen életképes, viszont egy életre megjegyeztem, hogy soha ne adjak ki szerkeszthető szöveget grafikai dokumentumba. Ezért mindig görbézek.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2061) Met válasza jhos910 (#2059) üzenetére


Met
nagyúr

Mentesz egy jó minőségű pdf-et, abból mentesz jpg-t és azokat összefűzöd megint pdf-be?
Nem próbáltam, nem tudom milyen lesz az eredmény de pdf-ből jpg-be mentéskor lehet itt is minőséget állítani.
Acrobat pro.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2062) Syl válasza Met (#2061) üzenetére


Syl
nagyúr

A dolog szépséghibája, hogy az Acrobat simán kiolvassa a képből a szöveget
Igaz a magyar ékezetekkel kell dolgozni utána, de nem vészes.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2063) Syl válasza Syl (#2062) üzenetére


Syl
nagyúr

Print Screen, InDesign-ból PDF és lám, simán kijelölhető a képről a szöveg: [link]
És itt van kimásolva: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2064) Met válasza Syl (#2063) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor magyarul kár vele baszkódni. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2065) pikszel válasza Met (#2064) üzenetére


pikszel
őstag

Az tény, hogy kell hozzá egy Acrobat Pro, vagy valamilyen OCR program, de igen, kár.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#2066) Syl válasza Met (#2064) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem egy tökös jelszó többet ér.
Ha tőlem PDF-et kérnek, akkor valami jó hosszú marhaságot írok be jelszónak, nem lényeg, többet úgysem kell használni. Minden kiküldött PDF-be másik kerül.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2067) pikszel válasza Syl (#2066) üzenetére


pikszel
őstag

Kinyomtatja a nagy felbontású állományt, beszkenneli és ráereszt egy OCR-t. Vagy begépeli/gépelteti.

;]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#2068) aldebaran válasza pikszel (#2067) üzenetére


aldebaran
őstag

Minden megkerülhető, csak kérdés, mennyibe kerül az, ha az eredetit megkerüljük.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2069) Met válasza Syl (#2066) üzenetére


Met
nagyúr

Vannak célprogramok jelszó törésre;)
Ha akarja úgy is megszerzi amit akar, ha annyira nem, akkor elég neki a jpg pdf mert azt sem tudja mi az a szövegfelismerés.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2070) Syl válasza Met (#2069) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, mindenre van megoldás :B
De mi az egyszerűbb?
Dolgozom pl. Indesign-ban és küldenem kell az ügyfélnek egy PDF-et.
1. PDF készítéskor beállítok valami jelszót
2. Elkészítem a PDF-et, Photoshopba beraszterizálom és mentek belőle egy újabb, kép alapú PDF-et.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2071) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis gondom akadt az illustratorral. Készítettem egy logót, és átméretezésnél torzul, megváltozik az egész logó.
Bonfire tutiját megnéztem és be is állítottam a programban az ecsetvonások és hatások átméretezése opciót.
Mit rontottam el?
Mondjuk a logó készítésnél még nem volt beállítva, átméretezés előtt viszont igen. (remélem nem ezért)

Köszi előre is a segítséget!

Dobok 2 képet.
Méretezés előtt:

Méretezés után:

[ Szerkesztve ]

(#2072) BonFire válasza Norbi46 (#2071) üzenetére


BonFire
veterán

„Bonfire tutiját megnéztem és be is állítottam a programban az ecsetvonások és hatások átméretezése opciót.
Mit rontottam el?”

Talán pont ezt. Nem kellett volna.

1. Több dolog nem derül ki a képből. Ez az átméretezés nagyítást, vagy kicsinyítést jelent? Magyarán a második kép az elsőnél nagyobb vagy kisebb?
2. A betűtípus hogy változhat meg átméretezés hatására? Az a két F nem egyforma.
3. A betű ugye szigorúan görbe és nem betű?
4. Ugye nincsenek a logóban körvonalak, csak kitöltött alakzatok? Expandoltál mindent? Ahol szükséges, tedd meg.

Az Illustrator trükkös program. Kicsit srófos az agya, az elején bevisz a málnásba rengetegszer. Igazából engem még évek után is meg tud lepni. Gondoskodj róla:

1. Amit lehet vágj ki az alakzatból. Ne egy vonal legyen, ami átszeli, mert átméretezéskor változhat a vonal vastagsága, véletlenül a stílusa is. Oké. Átszeled egy vonallal, de ezt a vonalat expandolni kell (kibővítés), majd kivágni az alatta lévő alakzatból. Mint ha sütit szaggatnál. Ajánlom a Divide opciót, az minden egymást keresztező vonalat miszlikbe kaszabol, és könnyű kitörölni utólag a nem használt alakzatokat.

2. A betű, ha végeztél a szövegszerkesztéssel, alakzat legyen. Jobb klikk és Create Outline. Ezzel vektoros marad, de nem szöveg lesz, hanem alakzat, ami megtartja a formáját, akármekkorára is méretezed át. A szöveg ezt nem garantálja.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2073) Norbi46 válasza BonFire (#2072) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!

Már nagyon vártam a hsz-ed!

1. Kicsinyítve van.
2. A betű az valójában görbe át lett alakítva.
3.Igen.
Most pontosan nem mernék rá megesküdni hogy a kör ívei és vonalai görbe-e vagy körvonal?
Bár ha körvonal lenne akkor nem engedte volna kivágni a körből?!

Tehát akkor vegyem ki a pipát az ecsetvonások és hatások átméretezése elől?

(#2074) pikszel válasza Norbi46 (#2073) üzenetére


pikszel
őstag

Szerintem a te problémádat az Align to Pixel Grid okozza. Vedd ki a pipát előle a transform palettán.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#2075) Norbi46 válasza pikszel (#2074) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!

Köszi neked is a segítő szándékot!
Kivettem mindkét pipát amit te és amit Bonfire is javasoltatok, de így is torzul. :F

(#2076) BonFire válasza Norbi46 (#2075) üzenetére


BonFire
veterán

Gondoltam, hogy kicsinyítve van. Minden valószínűség szerint az alakzataidat olyan vékony körvonalak határolják, amelyek nagyban nem is tűnnek fel, kicsinyítve és belezoomolva azonban már jelentős torzulást okozhatnak. Ezért mondtam, hogy expandolj mindent! Így a körvonal alakzattá válik, és kicsinyítéskor méretarányosan zsugorodik.

A körvonal szigorúan haladók részére ajánlott opció. Amit lehet, expandolni kell mindig. Ha szeretnéd megőrizni az eredeti vonalakat valamiért (későbbi munkához mondjuk), akkor azokat külön rétegen elrejtve, lockolva őrizd. A másolatot pedig expandold és az egymáshoz tartozó, esetlegesen szétvágott alakzatokat egyesítsd.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2077) pikszel válasza Norbi46 (#2075) üzenetére


pikszel
őstag

Ilyet is láttam már És mi történik akkor, ha nyitsz egy új dokumentumot, aminek a párbeszédablakában szintén kikapcsolod az ominózus igazítást, majd ide illeszted be és méretezed a logót?

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#2078) Norbi46 válasza BonFire (#2076) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Lehet hogy ott rontottam el az egészet hogy mindent a create outliner-e nyomtam! :W
A betűt azt szintén kibővítéssel alakítsam? Mert ugye képből látható hogy az is torzul.

#pikszel: Ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#2079) BonFire válasza Norbi46 (#2078) üzenetére


BonFire
veterán

A Create Outline kizárólag betűre alkalmazható, most itt elsősorban az alakzatot átszelő íves vonalakról van szó. Azokat kell expandolni – mielőtt! – kivonnád az alatta lévő alakzatból. Mert azt is lehet, hogy kivonod a vonalat az alakzatból, csak akkor mindenféle csúnya anomália történik. Amit olykor nehéz orvosolni, ha éppen kétszázezer darabban lévő objektumról van szó. Majd mindjárt csinálok egy videót a folyamatról, mert szemléltetés nélkül nehéz elmagyarázni, de majd meglátod, mennyire egyszerű dologról van szó.

A betűt vagy Create Outline-nal, vagy Expanddal bővítesz ki, tökmindegy. A végeredmény mindkét esetben ugyanaz lesz. Alakzat lesz belőle.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2080) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!
Majd ha gép közelbe leszek megcsinálom újból kibővítéssel-->felosztás
Ha nemsikerül majd jelentkezem.

Oksa kösziszépen Bonfire!

[ Szerkesztve ]

(#2081) BonFire válasza Norbi46 (#2080) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor nézd meg a VIDEÓT, és lehet, hogy sok dolog világosabb lesz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2082) Norbi46 válasza BonFire (#2081) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Köszönöm! :R

(#2083) aldebaran válasza BonFire (#2081) üzenetére


aldebaran
őstag

Ez király videó! Gratula! :R
Lehetne itt like gomb. :D

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#2084) Met


Met
nagyúr

Olyan gondom van hogy van egy grafika, fenyő ág, díszek, csillogások.
Mentek egy eps-t, pdf-et vagy ai-t bedobom Indesign-ba, megjelenik egy olyan szürke téglalap átmenet ami Illuban nem látszik. Ezt hogy lehet kiküszöbölni?
Jpg és tiff exportnál is látszik. Pdf-nél próbáltam X4 és X1-et is.
Próbáltam kitörölgetni amiről úgy gondoltam hogy okozhatja de nem tudom mást törölni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2085) Syl válasza Met (#2084) üzenetére


Syl
nagyúr

A transzparens részen található illu drop shadow-t kapcsold ki és az ID-ben rakd rá.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2086) Met válasza Syl (#2085) üzenetére


Met
nagyúr

Levenném csak éppen nem tudom hogy melyik objektumon van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2087) pikszel válasza Met (#2086) üzenetére


pikszel
őstag

Esetleg végigkattintgathatod az objektumokat és közben figyeled az Apperance panelt.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#2088) Met válasza pikszel (#2087) üzenetére


Met
nagyúr

Fenyő ágak, díszekk, bizbaszokkal, szerinted?:)

Nagy nehezen sikerült, wire nézetben láttam de nem tudtam kijelölni Direct selectionnal sem.
A rétegek között véletlenül megláttam és ki tudtam törölni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2089) Borderguard7


Borderguard7
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, bár lehet hogy a megoldás offtopic lesz.

Adott egy piktogram és logósor, ami egy színű pantone, de tartalmaz árnyalatos részeket ami gondolom a pantone szín % -a. Na most nekem ezt a pantone színt kéne átcserélnem egy másik pantone színre. A csavar ott jön az egészbe, hogy ezek bitképek, pixeles képek, így kaptam sajna. Lenne vagy egy nap, mire az összeset vektorizálnám vagy összeszedném :F . Keresgéltem a lehetőségeket, Corelben is néztem, ott ugye felajánlja a Corel Photopaint-et, de ott sem sikerül. Esetleg Photosop?

Mit javasoltok?

Előre is köszi! :DD

(#2090) Met válasza Borderguard7 (#2089) üzenetére


Met
nagyúr

Bitkép nem tud pantone színt tartalmazni mert amikor elmentik RGB vagy CMYK színprofilban mentik, onnantól kezdve az már nem pantone.
Ha pixeles akkor újra kell rajzolni sajnos...
Lehetne trace-elni ha jó minőségű a kép de az szétszedi az átmeneteket külön színekre és ugyan úgy tökölni kell vele, javítgatni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2091) Dluinet válasza Met (#2090) üzenetére


Dluinet
nagyúr

eps vagy pdf (képként)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2092) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Sziasztok!

Melyik Adobe Illustrator verzió megy el egy socket 478-as celeronnal xp alatt 512mb rammal? :DDD
Tudom tré, de fontos lenne....

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#2093) Dluinet válasza Ginkologic (#2092) üzenetére


Dluinet
nagyúr

CS2, de Windows XP Service Pack 1 kell hozzá, az nem fogyaszt annyit

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2094) Borderguard7 válasza Met (#2090) üzenetére


Borderguard7
csendes tag

Ez egy pdf, ill. egy cdr fájl. A Széchenyi pihenőkártya logója, facebook like stb. piktogrammok vannak benne kép ként. Amikor Ai-be behívom a pdf-et és a separation prewiev-ben kikapcsolom a pantone szín láthatóságát, akkor eltűnik a nyomtatandó rész. Akkor csak pantone színe van, kijelölni viszont csak kép ként tudom és pixeles is, image tracelni próbáltam, sejtitek milyen eredménnyel. Félmegoldásra találtam abban, hogy ha kijelölöm és az edit menüben, a convert color-too grayscale-el átkonvertálom szürkeárnyalatosba, utánna tudok neki pantone alapszínt adni, viszont a convert too grayscalellel a 100% pantonet is valamiért visszaveszi 80% körülire és mire megadom neki az új pantone színt a végeredmény olyan mintha vagy valamilyen fátyol effect lenne rajta, bár inkább arra hasonlít mintha vissza lenne véve az opacitásából, pedig az 100%. Acrobat pro-ban is kikapcsolom a pantone színt és akkor leveszi. Akkor valahogy csak pantone színe van a bitképnek.

Nem értem hogy lehet, vagy hogy lehetne átszínezni...

(#2095) Met válasza Borderguard7 (#2094) üzenetére


Met
nagyúr

Hogy hívtad be a pdf-et? Úgy nem próbáltad hogy a pdf file-t place Illuba, Object menü, flatten transparency?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2096) Crazyhorse


Crazyhorse
csendes újonc

Helló. Azt szeretném kérdezni hogy hogyan kell Illustratorban 45 fokos szögben levágni egy keretet? Tehát a lényeg, ha van egy keret aminek megvan a felső része, annak a bal végét hogyan lehet 45 fokban levágni? Biztosan van van mód rá:) Próbáltam utána nézni videó formájában de azt sem tudtam hogy angolul hogy lenne a legjobb megfogalmazni a mondatot hogy valami értelmes videót találjak a témában. Szóval nem találtam azért is írtam.

[ Szerkesztve ]

(#2097) BonFire válasza Crazyhorse (#2096) üzenetére


BonFire
veterán

Most nem azért, de először meg kéne próbálnod magyarul megfogalmazni, mert amit írtál, annak semmi értelme. Miből akarsz levágni és mi az a keret?

Objektumot 45 fokban vágni úgy a legegyszerűbb, ha húzol egy egyenest 45 fokban (a Shift nyomva tartásával), aztán ezt az egyenest rárakod arra az objektumra, amit vágni szeretnél, kijelölöd őket, majd a Pathfinder palettán a Divide opcióval szépen el lesz vágva a vonal mentén. Ezek után a fölösleges darabot a közvetlen kijelölővel (fehér nyíl) kiválasztod és törlöd.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2098) Crazyhorse válasza BonFire (#2097) üzenetére


Crazyhorse
csendes újonc

Helló BonFire, egyébként erről lenne szó. A pathfinder-en mindenen végigmentem de nem tudtam elérni a célt. Mindent csinált csak azt nem amit kéne:)

[ Szerkesztve ]

(#2099) BonFire válasza Crazyhorse (#2098) üzenetére


BonFire
veterán

Na, de mi a cél? Mert még mindig nem írtad le, mit szeretnél. Így meglehetősen nehéz rá válaszolni. Látod csak, mennyire tolonganak a topiklakók, hogy elhalmozzanak jobbnál-jobb tanácsokkal?

Ezen a képen látok egy csomó egybetekeredett szinuszgörbét, meg egy derékszögű háromszöget. Hogy mit akarsz velük kezdeni, az továbbra is rejtély.

De egyetlen darab 45 fokos szöget sem látok.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#2100) Syl válasza BonFire (#2099) üzenetére


Syl
nagyúr

>De egyetlen darab 45 fokos szöget sem látok.

Hogyne lenne. Ott van a színválasztó panelen a "nincs szín" "gomb" ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.